Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Kristali - kako delujejo?


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
96 komentarjev na to temo

#26 rozika

rozika
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 24

Objavljeno: 3. november 2005, 15:01

Še ena podrobnost ?

Je boljše imeti v prostoru cca. 45m2 (dnevna soba) razporejenih več majših solnih luči ali eno večjo ?

#27 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 4. november 2005, 09:16

Kakor ti je bolj všeč. Jaz bi imel eno veliko.

lalala
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#28 Tipka

Tipka
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 733

Objavljeno: 4. november 2005, 23:14

Hojla Nosko, mene pa zanima sledece;
Delam v trgovini, kjer med drugim prodajamo solne lucke.
Pred enim letom se mi je zgodilo to, da sem prizgala luc, ki je najvecja izmed nasih ( ne bom povedala trgovine, da ne bo izpadla + ali - reklama x8Dx ) in jo je en gospod ogledoval , se mi je v nogah zacelo mravljinciti, potem pa sem v zelodcu dobila obcutek, da me bo potegnilo skupaj ( hja, opis strasen... :o|o: , ampak bilo mi je res cudno, dokler ni prislo tako dalec, da sem prosila gospoda, ce jo lahko ugasnem...razlage, zakaj sem ga to prosila , mu nisem podala, saj bi verjetno pomislil, da sem xwitchx . Bilo je v glavvnem en kup energije, ki je nisem mogla presnoviti skozi telo...vsaj taksen obcutek sem imela.
Pa sem potem na stvar pozabila.Pred krastkim pa je spet prisla v trgovino ena druga gospa, ki pa se poznava , pa je luc prijela in je rekla, da jo scemi v rokah, ko pa sva pogledali njene roke, je imela ful sprinklaste ( belo rdece pikaste op. prev. x:Dx ) roke.Seveda sva bili obe preseneceni, meni pa se je takoj pred ocmi pojavil pripetljaj z gospodom izpred nekaj casa.
Aja, isto z veliko solno lucko se mi je zgodilo , ko jo je prisel ogledovat Petruska x;)x , pa sem ga vljudno po vseh zivih ovinkih prosila, ce jo lahko ugasnem, pa je takoj pogruntal da sem senzibilna ( joj, vcasih je nesramen obcutek biti senzbilen :O:

Zanima me, kaj sem cutila ( tvoja strokovna razlaga ), ker vcasih pri kaksnih stvareh, sploh, ko se sfokusiram , cutim prevec x8Dx ?


Prijazen pozdrav,

Mojca

#29 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 5. november 2005, 14:39

Hojla Nosko, mene pa zanima sledece;
Delam v trgovini, kjer med drugim prodajamo solne lucke.
Pred enim letom se mi je zgodilo to, da sem prizgala luc, ki je najvecja izmed nasih ( ne bom povedala trgovine, da ne bo izpadla + ali - reklama x8Dx ) in jo je en gospod ogledoval , se mi je v nogah zacelo mravljinciti, potem pa sem v zelodcu dobila obcutek, da me bo potegnilo skupaj ( hja, opis strasen... :o|o: , ampak bilo mi je res cudno, dokler ni prislo tako dalec, da sem prosila gospoda, ce jo lahko ugasnem...razlage, zakaj sem ga to prosila , mu nisem podala, saj bi verjetno pomislil, da sem xwitchx . Bilo je v glavvnem en kup energije, ki je nisem mogla presnoviti skozi telo...vsaj taksen obcutek sem imela.
Pa sem potem na stvar pozabila.Pred krastkim pa je spet prisla v trgovino ena druga gospa, ki pa se poznava , pa je luc prijela in je rekla, da jo scemi v rokah, ko pa sva pogledali njene roke, je imela ful sprinklaste ( belo rdece pikaste op. prev. x:Dx ) roke.Seveda sva bili obe preseneceni, meni pa se je takoj pred ocmi pojavil pripetljaj z gospodom izpred nekaj casa.
Aja, isto z veliko solno lucko se mi je zgodilo , ko jo je prisel ogledovat Petruska x;)x , pa sem ga vljudno po vseh zivih ovinkih prosila, ce jo lahko ugasnem, pa je takoj pogruntal da sem senzibilna ( joj, vcasih je nesramen obcutek biti senzbilen :O:

Zanima me, kaj sem cutila ( tvoja strokovna razlaga ), ker vcasih pri kaksnih stvareh, sploh, ko se sfokusiram , cutim prevec x8Dx ?
Prijazen pozdrav,

Mojca


Za kvaliteten odgovor rabim čim podrobnejše podatke o videzu (predvsem barvi) lučke. Možnih razlag je namreč cel kup.
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#30 Tipka

Tipka
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 733

Objavljeno: 5. november 2005, 22:27

Hojla, bom pogledala v ponedeljek, bi bila res vesela, da bi vedela, zakaj sem tako reagirala :o|o:


Prijazen pozdrav,

Mojca

#31 rozika

rozika
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 24

Objavljeno: 22. november 2005, 12:14

So moji dvomi odveč ?

Prepisan članek iz "Delo in dom":
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Zmote in resnica o ioniziranju zraka

Ionizator je lektrični aparat, ki na osnovi posebne tehnologije proizvaja visoko napetost (iz 220 voltov na 4500 voltov). Ta potisne v prostor negativni ion z zadnje tirnice atoma. Ker električno negativno nabit ion sam ni obstojen, išče umazanijo, bakterije, cigaretni dim, pršice in podobno, kar so v bistvu pozitivno nabiti električni delčki, po združitvi zaradi teže padeta na tla, od koder se ne moreta več dvigniti. S tem ionizator čisti zrak. Ker v zraku ni več umazanije, bakterije in virusi nimajo več "prevoznega sredstva", da bi okužili ljudi. Vlažilnik oddaja v zrak samo vlago pri temperaturi 50 do 55 stopinj Celzija. Molekule vode so idealno "prevozno sredstvo" za bakterije in viruse, ki tudi najbolje uspevajo v vlagi in pri omenjeni temperaturi. Zato v prostoru z vlažilcem potrebujemo še ionizator, ki bo dodal negativne ione, ti pa bodo iz zraka odstranili umazanijo, baterije in viruse. Meritve z ionoskopom so pokazale zmotnost prepričanja, da negativne ione oddaja tako imenovana solna lučka. Negativni ioni nastajajo le ob visoki napatosti, v naravi se negativni ioni sproščajo ob nevihtah.

Saj to ni res ?

Še danes sem bila nemenjena - končno kupit solno lučko, ker si jo želim in čutim, da jo potrebujem.

#32 Tipka

Tipka
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 733

Objavljeno: 22. november 2005, 19:44

Za kvaliteten odgovor rabim čim podrobnejše podatke o videzu (predvsem barvi) lučke. Možnih razlag je namreč cel kup.



Hojla Nosko, sem pogledala, lucka je precej svetle barve, drugace pa jaz ne najdem nic posebnega na njej.... res pa ne vem, na kaj naj bom pozorna ... barve luck se namrec razlikujejo po odtenkih, velikost pa itaq :o|o:

kaksna pametna razlaga x8Dx

Prijazen pozdrav,
Mojca

#33 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 24. november 2005, 08:21

So moji dvomi odveč ?

Negativni ioni nastajajo le ob visoki napatosti, v naravi se negativni ioni sproščajo ob nevihtah.

Saj to ni res ?

Še danes sem bila nemenjena - končno kupit solno lučko, ker si jo želim in čutim, da jo potrebujem.



Ob nevihtah nastajajo - ioni zelo intenzivno, vendar pa seveda tudi v drugih primerih. Konec koncev namerijo v zraku največ - ionov ob slapovih.

Sicer ne vem, ker nisem kemik, a mislim, da zadeva deluje približno takole:

V soli so atomi kovine (natrij) in nekovine (klor) povezani z ionsko vezjo, ki jo tvorijo električno pozitivno in el. negativno nabiti atommi. NaCl kot tak je navzven električno nevtralen. V vodni raztopini pa se sproščajo el. negativni ioni (anioni). Po enake principu bi morala zadeva delovati tudi na bazi prisotnosti vlage v prostoru. Vlago "pobira" sol, od tu prejme elektrone, ki povzročajo sproščanje anionov. Pri segreti lučki bi morale biti vezi še šibkejše in proces hitrejši. Tako si zadevo vsaj jaz predstavljam, prosim pa za pomoč in dodatna pojasnila kakšnega kemika, če jih na forumu imamo.
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#34 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 24. november 2005, 08:28

Hojla Nosko, sem pogledala, lucka je precej svetle barve, drugace pa jaz ne najdem nic posebnega na njej.... res pa ne vem, na kaj naj bom pozorna ... barve luck se namrec razlikujejo po odtenkih, velikost pa itaq :o|o:

kaksna pametna razlaga x8Dx

Prijazen pozdrav,
Mojca


Po mojem lahko iščemo razlago v vzporednicah, ki jih potegnemo med glino in soljo, oz. solno lučko. Tako sol, kot glina imata močne absorbcijske lastnosti, zato različne gline in različne soli prinašajo s seboj v energijskem smislu marsikaj, kar nam sama barva soli ali gline ne izda.
Za glino je znano, da nekaterih vrst glin nekateri ljudje ne prenašajo; enostavno je lahko glina nosilka energij, ki se "ne morejo sporazumeti" z energijami nekega posameznika. Tako je verjetno tudi pri slanih lučkah, zlasti, ko so prižgane in zato nekatere kemijske vezi ob segrevanju razpadajo, energija pa se intenzivneje širi v prostor. Slane lučke imajo namreč lahko raznorazne primesi, ki jih prepoznamo po barvi (rožnate so bile izpostavljene radiaciji, sivkaste vsebujejo glino in/ali bitumen, rdečkaste so takšne zaradi železa ... Tistega, kar pa so absorbirale na energijski ravni pa seveda na oko ne moremo prepoznati ...


lalala
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#35 Pinka

Pinka
  • D član
  • Št. objav: 3 716

Objavljeno: 5. december 2005, 17:29

Ola nosorog včer sem si na sejmu ubodla 4 kamnčke sam prvo bi te za dva vprašala najprej me zanima zeleni kalcit. Ful me je neki vlekel k njemu pol sem pa prodajalko vprašala-ta mi je rekla, da je dobr za kosti in srce. Zanimiv k moja mami ma osteroporozo in sem se takoj na njo spomnla. Kaj ti pravš bi to kej pomagal in kako naj ga uporab?
Pa še en mi je bil ful všeč in to žad. Za kaj je pa ta dobr itd. Ga. mi je kr več stvari naštela sam sem na žalost mal pozabla. :ermm:

Hvala nosorog
What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson

#36 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 5. december 2005, 21:38

Ola nosorog včer sem si na sejmu ubodla 4 kamnčke sam prvo bi te za dva vprašala najprej me zanima zeleni kalcit. Ful me je neki vlekel k njemu pol sem pa prodajalko vprašala-ta mi je rekla, da je dobr za kosti in srce. Zanimiv k moja mami ma osteroporozo in sem se takoj na njo spomnla. Kaj ti pravš bi to kej pomagal in kako naj ga uporab?
Pa še en mi je bil ful všeč in to žad. Za kaj je pa ta dobr itd. Ga. mi je kr več stvari naštela sam sem na žalost mal pozabla. :ermm:

Hvala nosorog


Pri osteoporozi pomaga eliksir iz dolomita, ali pa eliksir iz kombinacije kalcita in magnezita.

Če rečeš žad, ne morem vedeti, ali si gledala jadeit ali nefrit. Pod imenom žad namreč prodajajo dva povsem različna minerala – jadeit in nefrit.

JADEIT
Pojavlja se v različnih barvah, najpogosteje pa je jabolčno do smaragdno zelen, tudi bel, bel z zelenimi pegami … Smaragdno zelen je najbolj cenjen, imenujemo pa ga cesarski žad.

Uporaba danes: Eliksir iz jadeita lajša bolečine zaradi ledvičnih kamnov, pomaga pri želodčnih težavah in uravnava metabolizem glede vode, soli, kislosti in lužnosti. Stimulira živčni sistem in nadledvično žlezo in s tem pravzaprav skrajša reakcijski čas. Položen na čelo prinaša modrost (zrak – intuicija), nam pomaga spoznati sebe kot duhovno bitje, pospešuje samorealizacijo in prinaša notranji mir. Vibracija jadeita krepi željo po duhovnih aktivnostih v času fizičnega počitka, odločitve pa transformira v akcijo.
Jadeit velja za varovalni kamen pred nesrečami in ga uporabljamo v zaščitni magiji. Pri razmišljanju o poslovnih odločitvah je dobro nekaj časa držati jadeit v levi roki. Pogosto ga programiramo v cilju pridobitve materialnih dobrin. Črnemu jadeitu vlada element zemlja in ga uporabljamo za energiziranje oziroma vzpostavitev energijskih tokov v fizičnem telesu. Energijsko jadeit polnimo z ametistom.

NEFRIT
Pogosto ga prodajajo pod imenom ruski žad. Običajno je značilne špinačne barve, ki je posledica vsebnosti železa, lahko pa je tudi bel ali motno rumen

Uporaba danes: Poleg tega, da zdravi ledvica tudi v primerih ledvičnih kamnov, deluje razstrupljajoče na telesne fluide in tkiva. Uporabljamo ga kot eliksir ali pa ga polagamo neposredno na ledveni predel. Obeski iz nefrita nas delajo nevtralne in tolerantne, raztapljajo dvom in stimulirajo kreativnost. Za različna programiranja je nefrit zelo primeren.

lalala
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#37 Pinka

Pinka
  • D član
  • Št. objav: 3 716

Objavljeno: 6. december 2005, 15:27

Pri osteoporozi pomaga eliksir iz dolomita, ali pa eliksir iz kombinacije kalcita in magnezita.

Če rečeš žad, ne morem vedeti, ali si gledala jadeit ali nefrit. Pod imenom žad namreč prodajajo dva povsem različna minerala – jadeit in nefrit.

JADEIT
Pojavlja se v različnih barvah, najpogosteje pa je jabolčno do smaragdno zelen, tudi bel, bel z zelenimi pegami … Smaragdno zelen je najbolj cenjen, imenujemo pa ga cesarski žad.

Uporaba danes: Eliksir iz jadeita lajša bolečine zaradi ledvičnih kamnov, pomaga pri želodčnih težavah in uravnava metabolizem glede vode, soli, kislosti in lužnosti. Stimulira živčni sistem in nadledvično žlezo in s tem pravzaprav skrajša reakcijski čas. Položen na čelo prinaša modrost (zrak – intuicija), nam pomaga spoznati sebe kot duhovno bitje, pospešuje samorealizacijo in prinaša notranji mir. Vibracija jadeita krepi željo po duhovnih aktivnostih v času fizičnega počitka, odločitve pa transformira v akcijo.
Jadeit velja za varovalni kamen pred nesrečami in ga uporabljamo v zaščitni magiji. Pri razmišljanju o poslovnih odločitvah je dobro nekaj časa držati jadeit v levi roki. Pogosto ga programiramo v cilju pridobitve materialnih dobrin. Črnemu jadeitu vlada element zemlja in ga uporabljamo za energiziranje oziroma vzpostavitev energijskih tokov v fizičnem telesu. Energijsko jadeit polnimo z ametistom.

NEFRIT
Pogosto ga prodajajo pod imenom ruski žad. Običajno je značilne špinačne barve, ki je posledica vsebnosti železa, lahko pa je tudi bel ali motno rumen

Uporaba danes: Poleg tega, da zdravi ledvica tudi v primerih ledvičnih kamnov, deluje razstrupljajoče na telesne fluide in tkiva. Uporabljamo ga kot eliksir ali pa ga polagamo neposredno na ledveni predel. Obeski iz nefrita nas delajo nevtralne in tolerantne, raztapljajo dvom in stimulirajo kreativnost. Za različna programiranja je nefrit zelo primeren.

lalala


Ola nosorog moj žadek je svetlo zelen in bel. Tko da nisem čist prepričana a je to nefrit al jadeit.
Kako pa tiste eliksirčke narediš? Hvala x;)x
What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson

#38 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 6. december 2005, 17:31

Ola nosorog moj žadek je svetlo zelen in bel. Tko da nisem čist prepričana a je to nefrit al jadeit.
Kako pa tiste eliksirčke narediš? Hvala x;)x


Klele maš insert iz moje Male enciklopedije zdravilnih kamnov.

ELIKSIRJI

Voda se zelo dobro odziva na nihanja mineralov oziroma na njihove vibracije. Če damo mineral v vodo, se bo ta po določenem času energizirala s kvaliteto vibracije uporabljenega mineralala. Kako dolgo naj bo mineral v vodi, je odvisno od temperature vode. Voda s temperaturo 37 oC je najbolj dovzetna za sprejem vibracij, pa tudi kristalna struktura v topli vodi intenzivneje vibrira, tako da je v tem primeru čas za pripravo energizirane vode, ki jo imenujemo eliksir, približno 30 minut. Po drugi strani pa je voda najgostejša pri temperaturi 4 oC. Voda takšne temperature prevzame vibracijo minerala dosti počasneje, pa tudi kristalna mreža v tako hladni vodi niha s slabo intenziteto. Priprava takšnega eliksirja traja vsaj 24 ur, vendar pa voda te temperature zadrži vibracije minerala zelo dolgo tudi po tem, ko smo mineral iz vode že odstranili. Vse to pa velja le tedaj, ko govorimo o elektromagnetnih in frekvenčnih energijskih komponentah mineralov.
Nekoliko drugače namreč je, kadar si pripravimo eliksir iz programiranega minerala – minerala, v katerega je vtisnjena neka informacija. Ustrezne raziskave so namreč pokazale, da prevzame voda informacijo nase trenutno. Da pa bo eliksir vseboval tudi ustrezne elektromagnetne in frekvenčne karakteristike minerala iz katerega smo ga pripravili, pa je seveda še vedno treba upoštevati dane napotke, v zvezi z odvisnostjo temperature vode od dolžine priprave eliksirja.

Uporaba univerzalnih eliksirjev iz kamene strele je v današnjem času, ko smo vsakodnevno izpostavljeni različnim stresom, pomembna zaradi dejstva, da je človeško telo sestavljeno v veliki meri iz vode; nove celice nastajajo v t.i. celični tekočini, katere kvaliteta oziroma energijska struktura je izredno pomembna za njihov nastanek in življenje. Obstaja povsem resna teorija, da so otočki neenergizirane celične tekočine, ki jih povzročajo nekatera ekstremna čustvena stanja, npr. zaskrbljenost in pobitost, pravšnje okolje za nastanek tumorjev. Po drugi strani se celična tekočina praktično trenutno energizira ob čustvih sreče in veselja. Temperatura 37 oC, pri kateri je voda najbolj dovzetna za sprejem energijskih vibracij, je namreč približno enaka temperaturi človeškega telesa, zato je naše fizično zdravje zelo odvisno od čustvene naravnanosti, saj nam ta neposredno kreira fizično realnost našega telesa. Na ta način lahko vidimo, kako resnična je misel, da je v življenju pomembno ljubiti in se čim več smejati. Zdravljenje s smehom je v zadnjih letih začela pri nekaterih boleznih preizkušati tudi uradna medicina in rezultati so seveda presenetljivo dobri.
Eliksirji so torej neprecenljivi zato, ker energizirajo telesne tekočine do neke mere neodvisno od čustvenih stanj, na katera delujejo s svojo vibracijo v precejšnji meri transfomacijsko. Eliksirji, o katerih govorijo stara izročila, namreč simbolizirajo stanje spremenjene zavesti. Na Kitajskem so za pripravo eliksirjev tradicionalno uporabljali kombinacijo kristalov in kovin, pri nas pa zdravilnost nekaterih eliksirjev okrepimo z uporabo zdravilnih zelišč. Prednost te kombinacije je v tem, da minerali delovanje zdravilnih zelišč na fizični ravni nadgradijo s transformacijskimi učinki na finejših energijskih ravneh:
• univerzalni napitek za odpiranje čaker, ki so ga uporabljali na nekaterih delih Kitajske, so pripravljali iz vode, v katero so za več ur položili kos srebra, zlata, bakra in kremenov kristal;
• zelo univerzalno zdravilen je eliksir, ki ga pripravimo tako, da v mlačen, nesladkan rmanov čaj (achillea millefolium) za dobro uro položimo kristal ametista;
• napitek, ki pomaga pri različnih obolenjih ledvic, pripravimo iz mlačnega nesladkanega čaja iz zlate rozge (solidago virga aurea) in večjega kosa nefrita;
• že sam nesladkan čaj iz njivske preslice (equisetum arvense) zaradi silicijeve kisline, ki jo preslica vsebuje, pomaga pri protinu; zdravilnost čaja bo mnogo večja, če vanj za dobro uro položimo večji kalcedon;
• univerzalni napitek očiščenja sestoji iz nesladkanega čaja iz lakote (galium) in bezgovih listov (sambucus nigra), v katerega smo za eno uro položili večji kristal akvamarina.

lalala
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#39 Pinka

Pinka
  • D član
  • Št. objav: 3 716

Objavljeno: 8. december 2005, 15:30

Klele maš insert iz moje Male enciklopedije zdravilnih kamnov.

ELIKSIRJI

Voda se zelo dobro odziva na nihanja mineralov oziroma na njihove vibracije. Če damo mineral v vodo, se bo ta po določenem času energizirala s kvaliteto vibracije uporabljenega mineralala. Kako dolgo naj bo mineral v vodi, je odvisno od temperature vode. Voda s temperaturo 37 oC je najbolj dovzetna za sprejem vibracij, pa tudi kristalna struktura v topli vodi intenzivneje vibrira, tako da je v tem primeru čas za pripravo energizirane vode, ki jo imenujemo eliksir, približno 30 minut. Po drugi strani pa je voda najgostejša pri temperaturi 4 oC. Voda takšne temperature prevzame vibracijo minerala dosti počasneje, pa tudi kristalna mreža v tako hladni vodi niha s slabo intenziteto. Priprava takšnega eliksirja traja vsaj 24 ur, vendar pa voda te temperature zadrži vibracije minerala zelo dolgo tudi po tem, ko smo mineral iz vode že odstranili. Vse to pa velja le tedaj, ko govorimo o elektromagnetnih in frekvenčnih energijskih komponentah mineralov.
Nekoliko drugače namreč je, kadar si pripravimo eliksir iz programiranega minerala – minerala, v katerega je vtisnjena neka informacija. Ustrezne raziskave so namreč pokazale, da prevzame voda informacijo nase trenutno. Da pa bo eliksir vseboval tudi ustrezne elektromagnetne in frekvenčne karakteristike minerala iz katerega smo ga pripravili, pa je seveda še vedno treba upoštevati dane napotke, v zvezi z odvisnostjo temperature vode od dolžine priprave eliksirja.

Uporaba univerzalnih eliksirjev iz kamene strele je v današnjem času, ko smo vsakodnevno izpostavljeni različnim stresom, pomembna zaradi dejstva, da je človeško telo sestavljeno v veliki meri iz vode; nove celice nastajajo v t.i. celični tekočini, katere kvaliteta oziroma energijska struktura je izredno pomembna za njihov nastanek in življenje. Obstaja povsem resna teorija, da so otočki neenergizirane celične tekočine, ki jih povzročajo nekatera ekstremna čustvena stanja, npr. zaskrbljenost in pobitost, pravšnje okolje za nastanek tumorjev. Po drugi strani se celična tekočina praktično trenutno energizira ob čustvih sreče in veselja. Temperatura 37 oC, pri kateri je voda najbolj dovzetna za sprejem energijskih vibracij, je namreč približno enaka temperaturi človeškega telesa, zato je naše fizično zdravje zelo odvisno od čustvene naravnanosti, saj nam ta neposredno kreira fizično realnost našega telesa. Na ta način lahko vidimo, kako resnična je misel, da je v življenju pomembno ljubiti in se čim več smejati. Zdravljenje s smehom je v zadnjih letih začela pri nekaterih boleznih preizkušati tudi uradna medicina in rezultati so seveda presenetljivo dobri.
Eliksirji so torej neprecenljivi zato, ker energizirajo telesne tekočine do neke mere neodvisno od čustvenih stanj, na katera delujejo s svojo vibracijo v precejšnji meri transfomacijsko. Eliksirji, o katerih govorijo stara izročila, namreč simbolizirajo stanje spremenjene zavesti. Na Kitajskem so za pripravo eliksirjev tradicionalno uporabljali kombinacijo kristalov in kovin, pri nas pa zdravilnost nekaterih eliksirjev okrepimo z uporabo zdravilnih zelišč. Prednost te kombinacije je v tem, da minerali delovanje zdravilnih zelišč na fizični ravni nadgradijo s transformacijskimi učinki na finejših energijskih ravneh:
• univerzalni napitek za odpiranje čaker, ki so ga uporabljali na nekaterih delih Kitajske, so pripravljali iz vode, v katero so za več ur položili kos srebra, zlata, bakra in kremenov kristal;
• zelo univerzalno zdravilen je eliksir, ki ga pripravimo tako, da v mlačen, nesladkan rmanov čaj (achillea millefolium) za dobro uro položimo kristal ametista;
• napitek, ki pomaga pri različnih obolenjih ledvic, pripravimo iz mlačnega nesladkanega čaja iz zlate rozge (solidago virga aurea) in večjega kosa nefrita;
• že sam nesladkan čaj iz njivske preslice (equisetum arvense) zaradi silicijeve kisline, ki jo preslica vsebuje, pomaga pri protinu; zdravilnost čaja bo mnogo večja, če vanj za dobro uro položimo večji kalcedon;
• univerzalni napitek očiščenja sestoji iz nesladkanega čaja iz lakote (galium) in bezgovih listov (sambucus nigra), v katerega smo za eno uro položili večji kristal akvamarina.

lalala


Hvala nosorog!!!
What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson

#40 didl

didl
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 134

Objavljeno: 14. december 2005, 19:26

spoštovanje!
Z veseljem se vam pridružujem pri razpravah o kristalih in nasplošno o radiosteziji,vendar pa ne z istim mišljenjem in vednostjo kot vi!Sem namreč študent elektrotehnike in zadeve me zelo zanimajo,tako da bom večkrat podal svoje mnenje,vaša naloga pa je,da se stresete čarobne naivnosti o kristalih in jih pogledate s strani znanosti,ki ne da je le dokazana,temveč si s kristali pomaga-primer:ognjena strela-silicijev dioksid---nima nobene veze kot tudi ostali kristali ne z nekim takoimenovanim sevanjem,temveč operira zEMV-jem.To je elektromagnetno polje.Deluje namreč kot neka antena in s tem zadržuje delovanje valov! elektromagnetno polje in električni tok sta si v odvisnosti,kar dobro ponazarja poizkus z vezjem vzporedno vezanega kondenzatorja na tuljavo.In dogaja se,da si laiki napačno razlagajo delovanje vseh teh elementov,kot si je npr.cerkev razložila vero! O.K. zadeva:res so kristali filtri,in tudi v elektrotehniki se jih uporablja kot filtre in sicer kot filtre frekvenc v digitalni tehniki in tu ven prihaja dejstvo,da je kristal močan filter ! Dejstvo je tudi,da filtrira (-) torej negativno energijho,če je prisotna pozitivna.Ta se namreč v kristalu porazgubi zaradi njegove kristalne vezave!Dejstvo je torej da ta reč dejansko deluje,vendar ne na ta način da jo ti čaraš-se je pač ne da! zaradi svoje zgradbe je naravni filter in najboljši naravni filter----vam v vednost je vsekakor kristal imenovan:ROŽNATI QUARTZ,ki ima to lastnost,da je že pozitivno nabit!ognjena strela pa je prazna in jo je potrebno napolniot oz po vaše programirat---vendar ne z mislimi temveč energijo kot jo tretira elektrotehnika!
xrolleyesx
DIDL-DADL-DOO

#41 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 14. december 2005, 22:48

spoštovanje!
Z veseljem se vam pridružujem pri razpravah o kristalih in nasplošno o radiosteziji,vendar pa ne z istim mišljenjem in vednostjo kot vi!Sem namreč študent elektrotehnike in zadeve me zelo zanimajo,tako da bom večkrat podal svoje mnenje,vaša naloga pa je,da se stresete čarobne naivnosti o kristalih in jih pogledate s strani znanosti,ki ne da je le dokazana,temveč si s kristali pomaga-primer:ognjena strela-silicijev dioksid---nima nobene veze kot tudi ostali kristali ne z nekim takoimenovanim sevanjem,temveč operira zEMV-jem.To je elektromagnetno polje.Deluje namreč kot neka antena in s tem zadržuje delovanje valov! elektromagnetno polje in električni tok sta si v odvisnosti,kar dobro ponazarja poizkus z vezjem vzporedno vezanega kondenzatorja na tuljavo.In dogaja se,da si laiki napačno razlagajo delovanje vseh teh elementov,kot si je npr.cerkev razložila vero! O.K. zadeva:res so kristali filtri,in tudi v elektrotehniki se jih uporablja kot filtre in sicer kot filtre frekvenc v digitalni tehniki in tu ven prihaja dejstvo,da je kristal močan filter ! Dejstvo je tudi,da filtrira (-) torej negativno energijho,če je prisotna pozitivna.Ta se namreč v kristalu porazgubi zaradi njegove kristalne vezave!Dejstvo je torej da ta reč dejansko deluje,vendar ne na ta način da jo ti čaraš-se je pač ne da! zaradi svoje zgradbe je naravni filter in najboljši naravni filter----vam v vednost je vsekakor kristal imenovan:ROŽNATI QUARTZ,ki ima to lastnost,da je že pozitivno nabit!ognjena strela pa je prazna in jo je potrebno napolniot oz po vaše programirat---vendar ne z mislimi temveč energijo kot jo tretira elektrotehnika!
xrolleyesx


Za začetek splezaj s piedestala superiornosti in nam nikar takoj, ko si se pojavil, ne dajaj nalog. Tudi jaz berem avtorje, ki se ukvarjajo z EM valovanjem - tudi kakšnega z vašega faksa (Gajšek, Miklavčič),, pa mi je čisto jasno, da to, kar učijo v zvezi s kristali na elektro faksu, seveda ni vse. Mar misel in čustvo nista energiji? Če misliš, da nista, si za začetek preberi knjigo Lynne McTaggart Polje, pa boš videl, da se dejstva o obstoju čustvene energije zaveda lep del konvencionalnih fizikov. Del tistega, kar vemo o energijah mineralov, pa navajam v linku (insert iz moje knjige Mala enciklopedija zdravilnih kamnov).

Mimogrede - ne radiOstezija, ampak radiEstezija
in ne ognjena strela, ampak kamena strela

Me pa zanima, kaj si islil s tem, da je rožnati kremen pozitivno nabit, kamena strela pa prazna. S tvojo navedbo se seveda nikakor ne strinjam, samo najprej se uglasiva, da bova vedela, o čem govoriva.

Ups. Ni linka.

Da probam še enkrat

Ups. Ni linka.

Mi ne rata. Nič ne de. Pa tkole:
(Bodi pozoren na informacijsko komponento - to lahko s čustveno energijo zlahka spreminjamo)


I. FIZIKALNA DELITEV ENERGIJ MINERALOV
Kljub temu, da smo v prvem poglavju govorili o tem, da minerali na nek način živijo, bi bil napačen sklep, da je tisto, kar jih oživlja, njihova lastna energija. So le nekakšni kondenzatorji in ojačevalniki univerzalne energije, katero glede na svojo sestavo, od katere je odvisna tudi barva, vrsta kristalizacije ipd., ustrezno pretvarjajo. Pri tem pa ob omembi univerzalne energije ne mislimo zgolj na energijo, ki prežema vesolje, saj se le ta na zemeljski površini »obarva« s specifičnimi energijami, povezanimi predvsem z dogajanji v notranjosti Zemlje in zemeljski atmosferi, ki imajo za posledico naravno zemeljsko elektično in magnetno polje. Poleg tega vplivajo na minerale tudi gravitacija, katere poreklo še ni povsem pojasnjeno in še nekatere druge energije V bistvu lahko energije, katerim so minerali izpostavljeni, razdelimo na dve bazični komponenti:


ELEKTROMAGNETNA KOMPONENTA

Definiramo jo s frekvenco, jakostjo in modulacijo, zato si oglejmo bistvene sestavne dele te komponete in najpomembnejše vplivne veličine, ki povzročajo spremembe njenih povprečnih vrednosti.

Naravno zemeljsko magnetno polje
Posamezne plasti v tekočem jedru planeta, se zaradi različne teže in gostote vrtijo različno hitro. To povzroči »učinek dinama« in ima za posledico naravno zemeljsko magnetno polje. Gostota pretoka naravnega magnetnega polja Zemlje znaša v Sloveniji običajno med 45 µT in 50 µT (mikro Tesla), vendar pa prihaja zaradi izbruhov na površini Sonca in električnih tokov v ionosferi do dramatičnih kratkotrajnih sprememb gostote tega pretoka.
Človek je uglašen na naravno magnetno polje, zato povzroči dolgotrajna izpostavljenost povečanemu magnetnemu polju hitrejšo rast in mutacije celic, pomanjšanemu pa upočasnjeno rast celic, slabše delovanje imunskega sistema in manjše vrtinčne tokove na površini fizičnega telesa, kar vpliva na slabšo komunikacijo med celicami. Na spremembe naravnega zemeljskega magnetnega polja pa se seveda odzivajo tudi minerali.

Naravno zemeljsko električno polje
Nastane kot posledica naravnega zemeljskega magnetnega polja. Njegova jakost je običajno med 90 in 120 V/m. Odvisno je od lokalne temperature, vlage in ioniziranih sevanj. Zaradi atmosferskih sprememb (močne padavine, megla, nevihte ...), lahko doseže tudi 20 kV/m.
Dolgotrajna izpostavljenost povečanemu električnemu polju povzroča v človekovem telesu upad ravni lipidov, pomanjšanemu pa upočasnjeno komunikacijo med celicami.

Schumannova resonanca
Ta pravzaprav ni odvisna od dogajanj v notranjosti Zemlje. Površina Zemlje namreč tvori z notranjim robom ionosfere nekakšen votli resonator, v katerem prihaja zaradi strel (vsako minuto je na Zemlji okoli 6000 udarov strele) do potrebnega vzbujanja, ki povzroči stojno valovanje s Schumannovimi resonančnimi frekvencami. Prevladuje frekvenca okoli 7,8 Hz, ki dnevno variira za 0,5 Hz, prisotne pa so še šibkejše, višje frekvence. Človek je uglašen na Schumannovo resonančno frekvenco, vendar pa jo v urbanih naseljih »preglasi« frekvenca omrežne električne energije (50 Hz), ki nas na nek način oddalji od naravne Schumannove resonance. Posledice na zdravje ljudi še niso znane.

Plinske molekule
Zaradi sprememb v zemeljski atmosferi, ki so predvsem posledica energijskih vplivov Sonca in Lune, se spreminja tudi koncentracija plinskih molekul, sestavljenih iz pozitivnih in negativnih ionov, kar ključno vpliva na naše počutje, pa tudi na energijsko pretočnost mineralov.


INFORMACIJSKA KOMPONENTA

Tudi na informacijski ravni se univerzalna energija, ki sicer v osnovi mineralom vdahne neko stopnjo zavesti in vpliva na njihovo kristalno obliko, v biosferi obogati z različnimi informacijami. Ključne so tiste, ki jih planet uporablja za samoregulacijo in nadzor nad lastno evolucijo (glej J. E. Lovelock: Gaja, nov pogled na življenje na Zemlji). V tej komponenti se namreč na nek način ustvarjajo informacije o tem, kako naj se Zemlja odzove na različne spremembe. Tako je kljub temu, da se je, odkar je na Zemlji življenje, sevalna moč Sonca povečala vsaj za 30 %, spreminjali pa so se tudi drugi »vhodni podatki«, povprečna temperatura na Zemlji ves čas znotraj meja 10 °C do 20 °C, kisika je v zraku ves čas okoli 21 %, količina soli v morjih ne narašča, čeprav se sol izpira v morje s takšno hitrostjo, da bi morala biti koncentracija že zdavnaj tako velika, da morja za življenje ne bi bila več primerna ... Zdi se, da se v informacijski komponenti takoj, ko se na Zemlji nek problem pojavi, »ustvari« tudi odgovor na ta problem.
Na informacijsko komponento pa s svojim razmišljanjem, čustvovanjem in ravnanjem seveda vplivamo tudi ljudje. S to komponento smo namreč vsi povezani (glej uvodno poglavje: Kozmična zavest) in tudi na naša ravnanja se pojavljajo ustrezni odzivi, ki lahko v ekološkem smislu kulminirajo tudi z lokalno ali splošno kataklizmo, ki jo lahko razumemo kot »odstranitev elementov, ki skušajo porušiti naravno ravnotežje.« Takšne stvari se dogajajo, če smo slepi in gluhi za odzive in sporočila, ki se, kot odgovor na naša ravnanja, v informacijski komponenti pojavljajo. Po drugi strani pa lahko tako, da se tem energijam ustrezno odpremo, pridemo do vseh »odgovorov« na energijske probleme, bolezni ipd. Odgovore lahko dobimo na različnih ravneh, odvisno od naše odprtosti oziroma dojemljivosti do informacij, ki so sicer povsod okoli nas. V primeru bolezni se tako lahko odgovor pojavi v obliki intuitivnega vedenja, kaj nam bo pomagalo k ozdravitvi, lahko pa celo v obliki »čudežne ozdravitve«.

To so torej energije, s katerimi prihajajo v stik minerali. Elektromagnetno energijsko komponento sprejemajo in predelajo vsi minerali, informacijsko komponento pa sprejemajo nekateri minerali bolj in v širšem spektru, drugi manj – odvisno od njihove sestave, barve, vrste kristalizacije ...
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#42 didl

didl
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 134

Objavljeno: 15. december 2005, 18:37

tvoja razlaga je zelo knjižna,vprašanje je:Ali razumeš kaj razlagaš?
kot prvo imam občutek,da imaš ogromno jeze v sebi,torej se ne čistiš najbolje.Kot drugo se ti opravičujem za vdor v TVOJ prostor in kot tretje ni potrebe za tekst,ker knjige imamo vsi doma!
Moja navada je,da padem v prostor,s "provukacijo" in tako takoj vem koliko je ura.
1:Oglasi se glavni-hehe
2:Pokaže svoj notranji JAZ
3:Takoj veva kje sva

Moj namen NI zbijanje tvojega temveč debata o obstoječih razlagah itd.Verjamem v moč kristalov,s stališča ele. in zavedam se njihove moči,vendar pa spodbijam napačno razlaganje o njihovem programiranju!Če bi se dalo kristale programirat,bi jih v elektroniki podjetja že vse sprogramrala ti pa jaz pa bi brezmiselno bedela v vsakdanu.Pa dajva primer podjetje Quartz,ki ga vsi poznamo po točnosti njihovih ur!
Iz kristala quartz izdelujejo za različne frekvence različne debeline ploščic iz tega kristala,ker se jih drugače ne da programirat kot z obdelavo,s katero jim itak določi le propustnost frekvence.Na leto ta ura zgreši le kako sekundo zaradi tega kristala,ki uravnava točnost FREKVENCE (f).quarčni signal ima namreč PIEZZOV električni učinek.Na mehanske sile se odzove z napetostjo,na napetost pa s spremembo dimenzije.
Quartz vežeš v vezje ojačevalnika (elektronski element za ojačanje frekvence---zatoi ker vse sprejemamo in oddajamo v nizkih) tako,zaradi stabilne frekvence.Poanta je ,da imamo opravka z upornostjo,na katero naleti frekvenca in jo ima kristal glede na sestavo že od začetka v sebi zaradi strukture zgradbe !
Se pravi jaz zagovarjam da je kristal naravni upor in ne prepušča določenih valov in frekvenc----ti pa mi praviš da ga daš v levo roko in ga programiraš?če je tako,vedi da se ne delam norca,bi se pa to vsekakor rad naučil!
Če sem te v prvem pisanju kakorkoli užalil,se ti opravičujem in pričakujem tvoj odgovor---pa upam da ne bo spet agresiven!
DIDL-DADL-DOO

#43 didl

didl
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 134

Objavljeno: 15. december 2005, 19:10

Drugi del!
Misel in čustvo nista energiji!Organizem torej srce dela pod določenim taktom(tako kot napeljava elektrike ,ki dela na 50 Hz)Ta takt srca narekuje telesu določeno frekvenco.In vsi organi s celicami vred delujejo na tej frekvenci,ki je tvoja biofrekvenca!Zato naprimer mobitel škodje in NE zaradi »SEVANJA«moti namreč tvojo osnovno frekvenco oz.takt.
Ok-če pa si napet , slabovoljen,je logično , da upade tvoj imunski sistem in se slabo počutiš,s tem je tvoj takt moten in včasih ob kakem šoku tako hudo,da kak organ pade ven iz »tokokroga«takrat njegova energija,ki jo črpa od srca in nato s svojim delovanjem potencira,zaide v napačno smer.s tem pride do trenja v tvojem organizmu in posledično iz tebe izžareva negativna energija.Zopet imava tu EMV –elektromagnetno polje,le da je v telesu druge oblike,deluje pa ravno na tak princip kot pri mnogih napravah!Torej misel nin čustvo nista energija –čustvo je emocija,misel pa je psihičnega izvora in je posledica delovanja možganov!sta potenciometra,ki potencirata in narekujeta delovanje in počutje nekaterih organov in s tem posledično zaradi notranjega trenja oz.upornosti vplivata na polariteto tvoje energije---kako je nabita oz. Ali je šibka ali pa močna.Če vse deluje normalno in ima vse normalni tok delovanja-v smeri urinega kazalca(govorim striktno le za telo),potem organizem deluje pravilno in s tem je tudi tvoja aura močna!Kristal deluje podobno zaradi notranje upornosti,ki je odvisna od njegove sestave oz.strukture.določeno valovanje prepušča,določeno pa se v njem porazgubi! Torej kot pravim je kristal naravni upor,ki narekuje«kaj gre skoz in kaj ne«---MATERIJE se ne da programirat,ali pa se ji ne da narekovat!
OK---verjamem in sem skoraj prepričan,da pa lahko ti,s svojo energijo kristal napolniš in je tako posledično pozitivno nabit in predvidevam da je nato še večji upor v bivalnem okolju.
x:px :eek: x!x
DIDL-DADL-DOO

#44 didl

didl
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 134

Objavljeno: 15. december 2005, 19:24

Pa še to----Všeč mi najina debata in nimam te za nasprotnika temveč spoštljivo za sogovornika!!!!!!!!!!!!!!!!
verjamem da veliko veš in prepričan sem da tudi mene lahko česa naučiš,v vsem se pa pač ne smemo vedno strinjati,ker bi s tem vse postalo enolično-se ti ne zdi?
DIDL-DADL-DOO

#45 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 15. december 2005, 23:10

tvoja razlaga je zelo knjižna

seveda je knjižna, saj sem objavil del poglavja iz knjige.


kot prvo imam občutek,da imaš ogromno jeze v sebi,torej se ne čistiš najbolje.

Primer: Okoli glave ti brenči komar. Moti te, pa ga frderbaš. Ali to pomeni, da je v tebi veliko jeze? Ni nujno. Motil te je pač, pa si ga frderbal. Jaz sem lepo vzgojen in tebe nisem skušal frderbati, čeprav je zame moteče, če mmi skuša kdo neargumentirano soliti pamet. Sem pa skušal na izbrani način mal skenslati tvojo "superiornost", a žal neuspešno.

Kot drugo se ti opravičujem za vdor v TVOJ prostor

Ni problema. Prostor ni moj, se pa tule precej dobro počutim.

in kot tretje ni potrebe za tekst,ker knjige imamo vsi doma!

SS citatom sem ti skušal pokazati, da stvari, ki si jih razlagal, že vemo + še kaj zraven. Oziroma - da nismo živeli v temi, v kateri si nam ti posvetil in nam naredil dan.


Moja navada je,da padem v prostor,s "provukacijo" in tako takoj vem koliko je ura.
1:Oglasi se glavni-hehe
2:Pokaže svoj notranji JAZ
3:Takoj veva kje sva

Aha. Spet mala demonstracija "superiornosti".


Moj namen NI zbijanje tvojega temveč debata o obstoječih razlagah itd.Verjamem v moč kristalov,s stališča ele. in zavedam se njihove moči,vendar pa spodbijam napačno razlaganje o njihovem programiranju!Če bi se dalo kristale programirat,bi jih v elektroniki podjetja že vse sprogramrala ti pa jaz pa bi brezmiselno bedela v vsakdanu.Pa dajva primer podjetje Quartz,ki ga vsi poznamo po točnosti njihovih ur!
Iz kristala quartz izdelujejo za različne frekvence različne debeline ploščic iz tega kristala,ker se jih drugače ne da programirat kot z obdelavo,s katero jim itak določi le propustnost frekvence.Na leto ta ura zgreši le kako sekundo zaradi tega kristala,ki uravnava točnost FREKVENCE (f).quarčni signal ima namreč PIEZZOV električni učinek.Na mehanske sile se odzove z napetostjo,na napetost pa s spremembo dimenzije.
Quartz vežeš v vezje ojačevalnika (elektronski element za ojačanje frekvence---zatoi ker vse sprejemamo in oddajamo v nizkih) tako,zaradi stabilne frekvence.Poanta je ,da imamo opravka z upornostjo,na katero naleti frekvenca in jo ima kristal glede na sestavo že od začetka v sebi zaradi strukture zgradbe !
Se pravi jaz zagovarjam da je kristal naravni upor in ne prepušča določenih valov in frekvenc----ti pa mi praviš da ga daš v levo roko in ga programiraš?če je tako,vedi da se ne delam norca,bi se pa to vsekakor rad naučil!

Piezo efekta in drugih osnov mi ne rabiš razlagati - to sem dal skoz v štirih letih, ko sem gulil klopi ETŠ na Vegovi 4 v Lj. Da v moč kristalov s stališča štroma verjaeš, je jasno, a sem ti že v prejšnjem postu namignil, da je to le ena plat.
Namesto da praviš, da so moje razlage knjižne, raje komentiraj mojo razlago o informacijski energijski komponenti. Namesto da mi predavaš piezo efekt, mi raje odgovori na vprašanje, ki sem ti ga zastavil v prejšnjem postu - zakaj naj bi bil rožnati kremen pozitivno nabit, kamena strela pa prazna?
Glede programiranja - da je moč v vsak elektron vnesti informacijo, so eksperimentalno dokazali fiziki Ahn, Weinacht in Bucksbaum iz Michigan Institute of Technology (glej L. McTaggart: Polje) Zelo preprosta razlaga:
Kitajcu nekaj dopoveš, če znaš kitajsko ali pa on slovensko. Pogoj, da lahko v kameno strelo vnesemo neko informacijo je, da "govorimo enak jezik kot ona." Ta jezik je frekvenčni. Ko je kamena strela v vertikalni legi, v njej prevladuje frekvenca okoli 8 Hz (glej J. Pierrakos: The energy field in man and nature). Takšna frekvenca prevladuje tudi v naših možganih, kadar smo globoko sproščeni. S sprostitvijo se torej s kristalom "uglasimo" in vanj mentalno vnesemo želeno informacijo. Tega se seveda lahko naučiš tudi ti. 20. in 21. 01. bom v Lj vodil delavnico, na kateri se bomo takšne stvari naučiliu, tebi pa nihče ne brani, da se nanjo prijaviš.




Če sem te v prvem pisanju kakorkoli užalil,se ti opravičujem in pričakujem tvoj odgovor---pa upam da ne bo spet agresiven!



Nisi.. Užalijo me lahko le tisti, ki jih imam rad in tisti, na katerih mnenje vliko dam. Ostali nad mano nimajo(te) moči.
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#46 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 15. december 2005, 23:25

Drugi del!
Misel in čustvo nista energiji!

Morda to misliš zato, ker se ne skladata povsem z definicijo pojma energija iz fizike, ki pravi, da je energija sposobnost telesa, da opravi neko delo. Ampak - misel in čustvo imata sposobnost povzročanja sprememb, kar je atribut energije. Za primer vzemiva placebo, da o telekinezi niti ne govorim. Še boljša pa je tale - ali veš, da imajo ljudje, ki imajo raka, povsem enako avrično deformacijo kot tisti, ki raka nimajo, a se ga bojijo. S svojo bojaznijo ga skreirajo, saj se potem, ko je skreiran na energijski ravni, slej ko prej manifestira tudi na fizični.


–čustvo je emocija

????? Ne štekam, kva s tem hočeš povedat.


,misel pa je psihičnega izvora in je posledica delovanja možganov!sta potenciometra,ki potencirata in narekujeta delovanje in počutje nekaterih organov in s tem posledično zaradi notranjega trenja oz.upornosti vplivata na polariteto tvoje energije---kako je nabita oz. Ali je šibka ali pa močna.Če vse deluje normalno in ima vse normalni tok delovanja-v smeri urinega kazalca(govorim striktno le za telo),potem organizem deluje pravilno in s tem je tudi tvoja aura močna!Kristal deluje podobno zaradi notranje upornosti,ki je odvisna od njegove sestave oz.strukture.določeno valovanje prepušča,določeno pa se v njem porazgubi!

Verjemi, da tole ni tako preprosto. A bi mi argumentirano oporekanje vzelo preveč prostora. Mimogrede - duševna razpoloženja ne izvirajo iz glave (možganov), ampak iz trebušnih možganov (proučuje jih nevrogastroenterologija). Te mam pa na sumu, da misliš, da je zavest posledica fizičnega delovanja možganov. Če bi bilo temu tako, poeni, da po tvojem življenje na zemlji ni posledica zavestne stvaritve (bog), ampak slučajnosti. Enkrat sem slišal blazno dobro razlago, kolikšna je verjetnost, da je temu res tako. Poglej:

- vprašaj se kaj je lažje, zgraditi hišo ali mrtvega obuditi v življenje.
Verjetno se strinjaš, da je lažje zgraditi hišo.
Zdaj pa se vprašaj, kakšna je verjetnost, da se v naravi hiša postavi sama. Nikakršna. Postavljanje hiše je posledica zavestnega dela. Če je temu tako, tudi pojav oziroma kreacija življenja, kar je - kakor se verjetno strinjava - težje, kot zgraditi hišo, ne more biti plod slučajnosti.



Torej kot pravim je kristal naravni upor,ki narekuje«kaj gre skoz in kaj ne«---MATERIJE se ne da programirat,ali pa se ji ne da narekovat!

S prvim se na nek način strinjam, z drugim ne.


OK---verjamem in sem skoraj prepričan,da pa lahko ti,s svojo energijo kristal napolniš in je tako posledično pozitivno nabit


Seveda to lahko storim. In tega se lahko zlahka naučiš tudi ti.
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#47 didl

didl
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 134

Objavljeno: 16. december 2005, 06:53

hm? brez komentarja---ful razmišlam al nej ti pišem svoje razmišljanje o zadevi,al ne?
Pa se bom odločil za drugo,ker je včasih bolje tako!argumenti so in bi lahko bili še naprej iz moje,kot iz tvoje strani!
Zdi se mi,da drugače gledava stvari oz iz drugega zornega kota gledava na isto stvar-glede boga pa UF-o tem bi se šele dalo! no--odvisno katere vere si?
Še neki---ali lahko s kristalom zdraviš--in če DA - koliko računaš?

enkrat sem rabu pomoč,pa sem se obrnu na nekoga , k se je izdajou za šamana,tipo mi je hotu računat 30.000 sit samo za dijagnozo---ne se hecat---hehehehe!!!

aja-pa da ne pozabim---kako je naslov tvoje knjige,z veseljem jo preberem!

To temo je popravil/a didl: 16. december 2005, 06:52

DIDL-DADL-DOO

#48 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 16. december 2005, 12:40

hm? brez komentarja---ful razmišlam al nej ti pišem svoje razmišljanje o zadevi,al ne?
Pa se bom odločil za drugo,ker je včasih bolje tako!argumenti so in bi lahko bili še naprej iz moje,kot iz tvoje strani!
Zdi se mi,da drugače gledava stvari oz iz drugega zornega kota gledava na isto stvar

Največ profitiramo iz debat z ljudmi, ki mislijo drugače. Zato bom tvojih komentarjev na to temo vesel. Moti me pa le način debate, v kateri se nekdo postavi v pozicijo, da ve vse, drugi pa nič ali malo. Tako sem te pač doživel in zato sem pač s tabo razpravljal v tonu, ki ga sicer razmeroma redko uporabljam.

-glede boga pa UF-o tem bi se šele dalo! no--odvisno katere vere si?

Sem neke vrste panteist. Verjamem v neko inteligenco - kreatorja življenja, sicer pa so mi blizu besede Jezusa, ki v Tomaževem evangeliju (cerkev ga ne priznava, čeprav je edini evangelij, ki je bil najden v jeziku, ki ga je govoril Jezus) pravi: "Dvigni kamen in našel me boš. Razkoli palico in tam bom". Mislim torej, da je bog v vsem, v veliki meri pa ga "pokriva" izraz informacijska energijska koponenta.

Še neki---ali lahko s kristalom zdraviš--in če DA - koliko računaš?

Kristaloterapijo sicer na eni od šol za bioenergoterapevte predavam, vendar zdravim zelo redko. Le takrat, kadar pomoči zaradi različnih okoliščin preprosto "ne morem" odkloniti. V teh primerih zdravljenja ne računam. Trenutno je situacija v Sloveniji takšna, da ni po znanju (ne gre le za poznavanje energij kristalov, temveč tudi na znanje klasične medicine, brez katerega smo v fazi diagnostike bolj ali manj "mrzli") prav nikogar, ki bi si zaslužil naziv kristaloterapevt.


enkrat sem rabu pomoč,pa sem se obrnu na nekoga , k se je izdajou za šamana,tipo mi je hotu računat 30.000 sit samo za dijagnozo---ne se hecat---hehehehe!!!

Se strinjam, da je situacija na zdraviteljski sceni divja. Sekcija terapevtov naravnega zdravljenja, ki deluje v okvirih GZS in katere član sem, se trudi, da stanje popravimo - tudi z ustreznejše šolanjem terapevtov raznih profilov, kar že poteka.

aja-pa da ne pozabim---kako je naslov tvoje knjige,z veseljem jo preberem!


Moje knjige:

- Uporaba mineralov v zdraviteljstvu in osebnostni rasti (razprodana)
- Minerali*zdravje*duhovnost (razprodana)
- Dih zvezd (simbolika in astrološka delitev dragih in okrasnih kamnov)
- Holistična radiestezija I.
- Mala enciklopedija zdravilnih kamnov

Glede na to, kako razmišljaš, ti priporočam predvsem zadnji dve knjigi. Astrologija in simbolika(Dih zvezd) te verjetno ne zanimata, Mala enciklopedija pa je nadgradnja prvih dveh knjig.

http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#49 Branko_G

Branko_G
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 146

Objavljeno: 16. december 2005, 15:05

Pozdravljen,

Tadej dopiši še cenik in kje se dobijo.

LP
Branko G

#50 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 16. december 2005, 16:43

Pozdravljen,

Tadej dopiši še cenik in kje se dobijo.

LP


Knjigarniške cene:

Mala enciklopedija:: 8.900 SIT - format 16,5 x 24, barvna, 344 strani, trda vezava
Dih zvezd: 3.990 SIT - format 16,5 x 24, barvna, 159 strani, trda vezava
Holistična radiestezija I: 4.990 SIT, format 16,5 x 24, črnobela, 233 strani, trda vezava

Nakup direktno pri avtorju je seveda cenejši.

Dobijo se v:

- večini knjigarn MK
- vseh knjigarnah založbe Karantanija
-vseh knjigarnah založbe Učila (Felix)
- v prednovoletnem času na vseh stojnicah podjetja Compat (sicer prodajajo predvsem solne lučke in kristale)
-Ljubljana: Čopova knjigarna, OM Šiva BTC, Knjigarna PD za gostilno Pod lipo, DZS Mestni trg, Kamen, Skarabej
- Jesenice: DZS
-Kranj: Tretje oko
-Zagorje: Lotosov cvet
- Brežice: Primus
-Celje: Založništvo Kolina
- Velenje: Kulturnica

V vseh trgovinah Ahat bi morali imeti Malo enciklopedijo in Dih zvezd (ta je v Ahatu 3.500)

Internetna knjigarna:
- Julia Doria
- Om šiva

Kataloška prodaja:
Mala enciklopedija (knjižni klub Partner)

pa verjetno sem še kaj pozabil. Med Lj in Koprom jih ni praktično nikjer, ni jih v Prekmurju in še kje. Šlamparija. Se strinjam.
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0