Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Vozli


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
101 komentarjev na to temo

#26 Venera:)

Venera:)
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 9

Objavljeno: 2. avgust 2010, 20:57

...jao, kadarkoli slišim v zvezi z astrologijo besedo karma mi gre na kozlanje... še posebej z vozli... bullshit... vozel je vpliv oz. odnos z materjo na čist praktičnem nivoju (npr. če je saturn v trdem aspektu(kvadrat/opozicija/konjunkcija) z enim od vozlom obstaja 95% možnost, da je to osebo vzgajala mati sama ali pa je vsaj imela glavno besedo pri družini-preverjeno.. medtem ko je ta karmični bullshit samo to-bullshit...) za vse dost prizemljene, za une k majo pa radi bullshit pa karma... Objavljena slika Objavljena slika Objavljena slika Objavljena slika



Samson 23,

malce z zamudo... ralični astrologi, med njimi tudi kakšen bolj priznan, pravijo, zaradi mojega vozla na asc, sledeče: "Že to da sem, je moja karma!"

lp

#27 Venera:)

Venera:)
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 9

Objavljeno: 2. avgust 2010, 21:41

Hmnja.
Pomeni pa lahko tudi preveliko osredotočenost nase, na svoje želje in potrebe in da bi se morala posvetiti drugim, njihovim potrebam (ne v smislu prilagajanja, temveč v smilu: prisluhniti drugemu mnenju).
Sama za karmo bolj upoštevam Saturna. To je karmičen planet, sploh, če je retrograden.



Prevelika osredotočenost nase...ne bi rekla. Če bi pogledala mojo karto, bi videla, da imam vse na sferi drugi in ne ego, torej za druge itd. Poleg tega sem devica, ki pa je itak čisto za druge.

Moj vladar asc je pa saturn, ki je čisto ok aspektiran.

Aspekti z j in s zanko, so pa tudi dobro aspektirani, tako da ne bi smela imeti večjih težav oz. ne bom razrešila karme preko nekih težkih izkušenj, težav... Objavljena slika

#28 Venera:)

Venera:)
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 9

Objavljeno: 2. avgust 2010, 22:22

Venera vem .. govorila sem o vozlih in konkretno samo o vozlih. ne da se jih opisati brez natalne karte. Hotela sem povedat tudi druge pomene teh vozlov. Objavljena slika



OK Objavljena slika

#29 //mirage

//mirage
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 620

Objavljeno: 10. avgust 2010, 13:00

Sama za karmo bolj upoštevam Saturna. To je karmičen planet, sploh, če je retrograden.


Jaz imam severni vozel v biku in juzni v skorpijonu(5. hisa). Pa sej to me sploh ne bi zanimalo, ce ne bi bil spet zraven doticni planet :vragec:
Jah, jaz nikakor nisem hotela na svet takrat, ko je imela mami rok, ampak cisto po moje sem morala zavleci prihod na svet skoraj cel teden cez rok :fiju: , da sem se lahko rodila tocno na tisti dan, ko je bil Saturn STACIONAREN :vragec: In ta "prijateljcek" dela druzbo juznemu vozlu in tako tvori opozicijo mojemu severnemu vozlu...

byrdpixelbyfruitkait-d4l.png


#30 NeptuneRising

NeptuneRising
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 81

Objavljeno: 22. februar 2015, 15:22

A kdo ve kaj pomeni če sta vladarja obeh vozlov retrogradna (hkrati tudi edina retrogradna planeta)? Tenks ylflower.gif



#31 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 22. februar 2015, 17:59

da sta ti obe energiji, tako energija severnega kot energija južnega že znani.... (pogosto je energija severnega vozla nova)... da je potrebno ponovno to usklajevat in predelovati.... in ja lahko je oseba ostala ujeta v preteklost, ponavlja neke lekcije

imata med seboj kak aspekt?

fino videti celo karto, da lahko vemo za kaj se gre


astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#32 NeptuneRising

NeptuneRising
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 81

Objavljeno: 22. februar 2015, 19:09

Jaz bi pogledala karmično astrologijo. Ali sta vladarja vozlov osebna planeta? Kaj je s Saturnom? Kaj je z 12. hišo? ... vsekakor kaže na energije usmerjene v preteklo življenje, mogoče celo na chart pogledaš od ascedenta obrnjeno, se pravi 12. hišo kot prvo, 11. kot drugo.... Mogoče je potrebno za to, da se sprostijo energije tukaj in zdaj, razrešiti kakšno zadevo, ki je bila prinešena v ta lajf. 

 

J vozel v Ribah - 3. hiša. S vozel v Devici - 9. hiša. Torej Neptun in Merkur. Neptun se nahaja v 1. hiši na ASC - Strelec, Merkur v 9. hiši - Lev. Hkrati sta znaka v katerih se nahajata vozla "intercepted" (nisem prepričan kakšna je slovenska beseda za to mellow.png ).

Veš da sem tudi jaz razmišljal o karmični astrologiji, glede na to, da sem iz nekaterih virov prebral, da je tale "intercepted sign" nekakšen pokazatelj da je v igri nekaj, neka naloga ki jo je duša že v prejšnjih življenjih hotela opraviti pa ni uspela - tako navaja večina virov. In potem sem se vprašal če ni mogoče retrogradnost obeh vladarjev nekako povezana s to tematiko "opravljanja neopravljene naloge." Saturn je v konjuciji s S vozlom, 12. hiša je v Škorpijonu in je prazna.



#33 NeptuneRising

NeptuneRising
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 81

Objavljeno: 22. februar 2015, 19:22

da sta ti obe energiji, tako energija severnega kot energija južnega že znani.... (pogosto je energija severnega vozla nova)... da je potrebno ponovno to usklajevat in predelovati.... in ja lahko je oseba ostala ujeta v preteklost, ponavlja neke lekcije

imata med seboj kak aspekt?

fino videti celo karto, da lahko vemo za kaj se gre

 

Sem poskušal, ne morem naložit sliko iz lokalne mape, so samo neke opcije za online linke



#34 NeptuneRising

NeptuneRising
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 81

Objavljeno: 22. februar 2015, 19:54

U, Saturn konjunkcija severni vozel? Vozel v deveti - strelec na ascedentu, južni v ribah, in Neptun na ascedentu. Precej "karmično" se sliši. Zgleda, da moraš nekako povezat obe energiji (fokusa - devica in prepustitve - ribi) v eno točko (ascedent), da greš lahko naprej - v 9. hišo. Višja znanja si očitno že jemal, mogoče zlorabil? (kje je Luna, Mars, Pluton?), in moraš nekaj ponoviti (Saturn v deveti) ali oddelati. Verjetno se z lahkoto razpršiš (Neptun na ascedentu), dokazati pa moraš še sposobnost odgovornosti, ozemljitve, strukture - severni v devici, retro Merkur... in potem narediti neko čist odpikano sintezo - višji jaz, višjo vibracijo Merkurja (Uran), ki te vodi k naslednjem lajfu (2. hiša verjetno vodnar).  

Ti kaj zaresonira?

 

Wow zelo dobro se mi zdi. Mislim da imaš dober smisel za interpretacijo in povezovanje teh aspektov. Še najbolj pa drži tole o ozemljitvi in razpršenosti... Iz česa pa je razvidno da sem bil tako "lump" da sem zlorabil višja znanja? inno.gif Uh sigurno so padale runde v gostilni za vse, meni pa pride račun za plačat biggrin.png 

 

Evo, mi je celo uspelo nekako postaviti link na karto, upam da lahko vidiš

http://www.astrothem...jZQN4AGL1BD.png



#35 NeptuneRising

NeptuneRising
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 81

Objavljeno: 22. februar 2015, 23:27

Torej SA v konjukciji z vozlom pomeni povdarek na ponavljanju "lekcije" če prav razumem. Kakšno vlogo pa ima potem Luna v konjukciji z njima, si predstavljam po tvojih besedah da še podkrepi konjukcijo ampak ne razumem točno kako?

 

Drugače pa, res je - imam nekakšno "notranjo lakoto" po duhovnem znanju, filozofiji, vsemu kar odpira obzorja - tukaj se verjetno kaže vpliv Strelca. Zato me med drugim tudi astrologija privlači. Me je pa tvoj opis napeljal na neke nove stvari o katerih prej nisem vedel biggrin.png recimo za zvezdo Zosma ali pa kraljevsko stopinjo...sem našel en lep opis tukaj http://www.astro.si/...je-zodiaka.html



#36 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 23. februar 2015, 03:00

Tisto kar se rabiš naučiti je, da ni vse v filingih... in ne v znajdljivosti...

ampak, da je pravo sočutje tisto, ki je povezano z modrostjo in je skozi konkretno vskodnevno delovanje

ja Ceres ima prav, če je vladar južnega na ascendentu, človek noče iti k severnemu vozlu, je ujet v zadeve južnega vozla, ujet v pretekla življenja... ne stopa radostno proti razvoju, sploh ker je na drugi strani Saturn... kdo bi šel prostovoljno tja :)

in tu gre za to, da je duhovno znanje premalo poglobljeno, ga je veliko, a ni modrost ( deveta hiša, Saturn), ki bi se izkazala v vsakodnevnih aktivnosti (Devica)...

razvoj v severjenga je nekoliko težji

vendar nujen

ne rabiš skrbet

bo Saturn z veliko trpkostj poskrbel, da boš uštekal, da so lepa čustva premalo, da je vse sočutje premalo... če ni konkretnih znanj in vsakodnevnega delovanja s katerimi lahko koristiš.... da je vse znanje premalo, če ni pravo spoznanje, uvid, kot temelj etičnega delovanja ... neki tazga


astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#37 Pinka

Pinka
  • D član
  • Št. objav: 3 716

Objavljeno: 23. februar 2015, 10:48

Hvala.

 

No, saj se ne bi upala nikomur trdit, da je karkoli zlorabil, samo, da očitno nekaj ponavljaš v zvezi s simboliko strelca (znanja, vladar), sploh ko imaš v deveti hiši še konjunkcijo Lune, severnega vozla in Saturna. Vse to je v devici, ki je tudi znak služenja, človeštva. Poglej, kje imaš vladarja ascedenta - skoraj na kraljevski stopinji, kraljevskega znaka - pa še Sonce v levu - očitno imaš v sebi energije moči, recimo tudi moči nad drugimi, "vladarska pozicija". In glede na škorpijona v 12. hiši (energija od prej), pa obremenjenega vladarja (Mars opozicija Neptun - prevara? zabloda?), pa Saturna (karmični dolg) na zvezdi Zosma (žrtvovanje za višje cilje) mogoče to ni daleč od resnice. Sprejet ljudi v svoji banalnosti, tudi nižjih strasteh, sprejet tele omejitve in se fokusirat.. .je kar izziv zate verjetno - imaš le energije fokusirane blizu vrhov vseh znamenj (sploh pa leva). 

 

Ceres kakor vem mara biti točno na določeni stopinji, da se jo tretira na način, ki ga ta predstavlja. Je pa zanimivo pri teh stopinja to, da eno govori pač "moderna" astrologija, drugo pa "tradicionalna"- če jih lahko tko sploh poimenujem. Npr pr moderni naj bi 22 stopinja govorila o genialnosti, v tradicionalni pa bolj o slabih energijah itd. 

Sta me pa spomnila sedaj, da naj bi mi enkrat interpretirali, da je 17 stopinja "kraljeva" - verjetno ker je levja. Drugače pa moram rečt, da Ceres tole teb vsen kr dobro gre. Nisem vedela, da si v teh vodah smile.png Lepo lepo wink.png


What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson

#38 anne

anne
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 137

Objavljeno: 23. februar 2015, 11:31

Je pa zanimivo pri teh stopinja to, da eno govori pač "moderna" astrologija, drugo pa "tradicionalna"- če jih lahko tko sploh poimenujem. Npr pr moderni naj bi 22 stopinja govorila o genialnosti, v tradicionalni pa bolj o slabih energijah itd. 

biggrin.png OK-thumb.gif Fajn informacija.

 

Samo, a so za 18-ko tudi kaj pametnega pogruntali? icon27.gif


Life begins at the end of your comfort zone. 


#39 omar

omar
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 821

Objavljeno: 23. februar 2015, 12:09

biggrin.png OK-thumb.gif Fajn informacija.

 

Samo, a so za 18-ko tudi kaj pametnega pogruntali? icon27.gif

Same stopinje......kaj pa vem, nič tu ni črno belo, nič tu ni sam posplošeno, v stilu 17° je kraljeva sam zato k je levja..... v bistvu, če smo že pr tej kraljevi stopinji so vse sredinske stopinje, tu mislim stopinje k so na sredini posameznega znamenja, se pravi da so to stopinje na sredi med 0° in 30°, torej vse te sredinske stopinje so na nek način kraljevske, ker prihajajo iz središča nekega znamenja, zato so same po sebi močne in dajejo planetu na takih stopinjah pač možnost nekakega "vladanja". 

Primer : maš naprimer Marsa na 12°pa pol Satkota na 15°...konkretno leva recimo pr Nelsonu Mandeli.....in to mu je dalo kraljevski položaj na starost. Pa naprimer če je Mars al pa Pluton na , ne vem, 15°škorpjota, pol recimo lahk rečemo, da ta planet nekako vlada v chartu nad življenjem in smrtjo, nad seksom in kirurškimi posegi......., da bo nekako on odloču kdaj in kako se bo vse končalo.

 

Drgač pa so stopinje nekako razvrščene po neki simboliki, pomenih.... po eni varjanti majo lastnosti posameznih znamenj, npr. pr Stojanoviču, po drugi varjanti majo lastnosti po planetih, kjer se gleda na katerih stopinjah majo planeti eksaltacije, kje debilacije - dno,  in se pol po tem pripisuje višek in kritičnost stopinj, pol mamo pomeni posameznih stopinj, sploh v tradicionalni astrologiji, kjer se gleda začetke lunarnih hiš, ki jih je 28, tk da mamo pol tut 28 kritičnih stopinj, ki pač temeljijo na dolžini dnevnega Luninega hoda k znaša tm nekje cca 13° in je pol vsaka trinajsta stopinja na nek način kritična, a spet to ne pomeni kaj nujno slabega, le da je povdarjena njena pomembnost, da je pač usodnejša.

 

Tk da.....ne vem več kaj sm hotu povedat....whistling.gif

 

Aja, 18°......hm......to je stopinja od klape od Ceres, devičkasta, pa se ji je pripisovalo vedno bl slabo ku dobro, dejmo rečt po domače, da je nekako usodno zaznamovana nevarnost, k jo zlo težko lahko kaj dost spremenimo. Numerologi pravijo, da je to trojna struktura....6+6+6.....šestka je pa število ki povdarja involucijo - nasprotno pač od evolucije, tk da so pol dva opozorila, v tretje pa nekako udari. Zej....mal je odvisno v kerem znamenju se to dogaja, v ovnu predstavlja nasilje, v raku je duša odprta kozmičnim vplivom in je pol usoda nekako pod vplivom večjega števila ljudi, tut družinskih članov, v škorpjonu je itak jajc, ker morajo škorpjoti itak naredit iz vsake muhe slona, tu je fiksna zvezda Kiffa Borealis, in če je blizu al celo na ascendentu je pač štala, v strelcu je Sabik, tut slabo, v kozorogu je Rep Orla, bl bolezni neke.....

 

V vsakem primeru no, nekako osemnjastka nosi v sebi neko težko noto, sploh če je v hiši ki je kardinalna, zlo, res zlo je pa odvisno kak planet je na tej stopinji in kake aspekte ma. Ker nekako......jebiga, ma od nečesa pa itak moraš umret. icon1_blush.gif



#40 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 23. februar 2015, 12:24

15 stopinja vsakeg znamenja je kraljeva stopinja, ker je na sredi


astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#41 omar

omar
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 821

Objavljeno: 23. februar 2015, 12:27

15 stopinja vsakeg znamenja je kraljeva stopinja, ker je na sredi

In kaj sm jst druzga reku? wink.png



#42 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 23. februar 2015, 12:28

samo potrjujem :) če rečeta dva, potem bolj velja, neki v tem stilu :)


astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#43 omar

omar
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 821

Objavljeno: 23. februar 2015, 12:29

samo potrjujem smile.png če rečeta dva, potem bolj velja, neki v tem stilu smile.png

tongue.png



#44 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 23. februar 2015, 12:37

17 stopina je povezana z energijo leva, to pa ja... samo se je ne sme imenovati kraljeva, da ne pride do zmešnjave... reči raje levja stopinja :)


astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#45 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 23. februar 2015, 13:01

Ceres.. pri stopinjah ne more biti skoraj... ker nas zanima simbolika stopinj... tako kot ne moremo reči, da je nekaj kar je v devici skoraj v levu

pri stopinjah višine, in pri konjunkcijah z večjimi zvezdami se lahko gremo skoraj

tu pa ne :)

 

vzhajajoči Neptun... ker ne poznam karte težko presodim vse, Jupitra smo spregledali, je tradicionalni vladar rib, če je Jupiter v dobrem aspektu z Merkurjem, konjunkcija, sekstil ali trigon, potem imamo že dokaj ravnotežja in znano prehajati iz enega na drugi vozel....

 

 

kar človek reče, ne da bi videl karte... je tko vse bolj v zraku... ni ozmeljeno :)


astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#46 NeptuneRising

NeptuneRising
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 81

Objavljeno: 23. februar 2015, 14:18

Ful mi je všeč da se je razvila analiza na podlagi karte in upam da bo tudi v prihodnje kdo kaj dal gor da se ne ustavi pri tem primeru. smesko.gif Mene vozli in njihov pomen zelo zanimajo, mogoče zato ker rad brskam po preteklosti in hkrati iščem nek višji pomen vsemu, magari skozi "matematično formulo". Saj pa celo življenje korakamo od juga proti severu, mislim da tega ni treba spregledati.

Mihela, res je, kdo bi si pa želel iti plezati na strmo goro s Saturnom če pa lahko poležava z Neptunom na plaži in lovi ribice fish.giffish.giffish.gif

Jupiter in Merkur sta 6° narazen, kar je malo širok orbis za konjukcijo. Verjetno si spregledala link, mi je uspelo naložiti karto gor - je res malo majhna slikica ampak se bere

http://www.astrothem...jZQN4AGL1BD.png



#47 omar

omar
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 821

Objavljeno: 23. februar 2015, 14:26

Verjetno si spregledala link, mi je uspelo naložiti karto gor - je res malo majhna slikica ampak se bere

http://www.astrothem...jZQN4AGL1BD.png

Ti najbrž nisi rojen v SLO. scratchchin.gif

 

Drgač pa je karta ful čudna, brez aspektov, pa kaj kake bolj normalne ni za najt? Probi kopirat z astro.com, da bo vsaj kaj videt....Whatever_anim.gif



#48 NeptuneRising

NeptuneRising
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 81

Objavljeno: 23. februar 2015, 14:34

Haha zakaj da nisem rojen v Slo? laugh.png Ja res je ni tiste tabele z aspekti - tu je samo slikica



#49 Pinka

Pinka
  • D član
  • Št. objav: 3 716

Objavljeno: 23. februar 2015, 14:47

Ful mi je všeč da se je razvila analiza na podlagi karte in upam da bo tudi v prihodnje kdo kaj dal gor da se ne ustavi pri tem primeru. smesko.gif Mene vozli in njihov pomen zelo zanimajo, mogoče zato ker rad brskam po preteklosti in hkrati iščem nek višji pomen vsemu, magari skozi "matematično formulo". Saj pa celo življenje korakamo od juga proti severu, mislim da tega ni treba spregledati.

Mihela, res je, kdo bi si pa želel iti plezati na strmo goro s Saturnom če pa lahko poležava z Neptunom na plaži in lovi ribice fish.giffish.giffish.gif

Jupiter in Merkur sta 6° narazen, kar je malo širok orbis za konjukcijo. Verjetno si spregledala link, mi je uspelo naložiti karto gor - je res malo majhna slikica ampak se bere

http://www.astrothem...jZQN4AGL1BD.png

 

NeptunRising sva že dva k uživava v prebiranju teh vrstic. Nikoli se ne naveličam wink.png tko, da zelo hvaležna za Mihelo, Omarja in zdej še Ceres smile.png

 

Ja vozli so res zanimivi, vendar sama karma in s tem preteklost je najbolje opisana s Saturnom, tja k nočeš it tongue.png laugh.png


What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson

#50 omar

omar
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 821

Objavljeno: 23. februar 2015, 17:03

Haha zakaj da nisem rojen v Slo? laugh.png Ja res je ni tiste tabele z aspekti - tu je samo slikica

Pa, kaj vem, po pravici povedano se mi je tako zdelo zato, ker 27. jul. 19...blabla, ko so bli planeti na takih pozicijah kot so v chartu k si ga prpopal, je bla Lilith na niti dveh stopinjah, na šestih kot je to v tvojem primeru charta je bla šele na začetku septembra tistga leta. Pa sm pač pomislu, da bi to lahk blo na kaki drugi poziciji, na kakem kraju izven SLO. 

No, pa ne more bit, je sam to da maš v tistem chartu napačno Lilith izbrano, nimaš pravo black moon, ampak asteroid.wink.png






Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0