Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Ob določenih ljudeh te enostavno zmrazi


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
47 komentarjev na to temo

#1 Limeta88

Limeta88
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 15

Objavljeno: 20. december 2012, 06:10

Pozdravljeni vi skupaj. Ker sama uporabljam zakon privlačnosti in berem različne knjige iz tega področja, sem mislila, da mi določene situacije ne morejo več do živega. Se pa zgodi in to pri točno določeni osebi, da začutim že samo ko slišim za njo nek gromozanski strah, nelagodje, postanem živčna.Nikakor se ne morem prebit na njeno frekvenco. Mogoče malo mimo samo a je možno, da je vmes kakšna črna magija? Tukaj to lahko vprašam brez, da bi me križali x:)x-

#2 Limeta88

Limeta88
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 15

Objavljeno: 22. december 2012, 08:02

Se mi je zdelo, da bo potrebno razčistiti pri sebi. Je lažje druge spreminjat, kot pa sebe.xDDx Zelo lepo napisano, si bom večkrat prebrala.

#3 Gost_Hekate_*

Gost_Hekate_*
  • Gost

Objavljeno: 22. december 2012, 08:55

Pozdravljeni vi skupaj. Ker sama uporabljam zakon privlačnosti in berem različne knjige iz tega področja, sem mislila, da mi določene situacije ne morejo več do živega. Se pa zgodi in to pri točno določeni osebi, da začutim že samo ko slišim za njo nek gromozanski strah, nelagodje, postanem živčna.Nikakor se ne morem prebit na njeno frekvenco. Mogoče malo mimo samo a je možno, da je vmes kakšna črna magija? Tukaj to lahko vprašam brez, da bi me križali x:)x-


Ne, nobena črna magija. Določeni osebki imajo enostavno moteno osebnost.
S teboj ni nič narobe. Če se le lahko, se jim pa izogibaj! Posted Image

#4 Bojante

Bojante
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 257

Objavljeno: 22. december 2012, 11:21

Čeprav mnoge duhovno zaslepljene duše ne vedo za črno magijo , pa jo nekatere še bolj duhovno slepe oziroma že pokvarjene duše vseeno uporabljajo .Posted Image

Torej Obstajajo ubogi ljudje ki se aktivneje ukvarjajo z temi zlimi dejanji , bolj ali manj, tako ali drugače .Posted Image

Vendar v tvojem primeru menim, da ne gre za to , vendar ob tolikih različnih ljudeh nikoli ne moreš vedeti kdaj je kdo kakšen v resnici . :sori:

Zato pa Bo moral priti "Konec" teh pokvarjenih duš, tega pokvarjenega dela sveta , da se Planet tako Očisti , in pripravi na Novo Dobo ki je Predvidena že od vekomaj .xsrcx

Z "Velikim Čiščenjem" bodo tudi take pokvarjene duše selekcionirane, dasiravno jih bo nekaj vseeno ostalo , Vendar v taki Manjšini, da nebodo zmogli več kaj dosti škodovati Človeštvu .x8Dx

In Takrat se bo pojavil tudi Tisti, ki nas je poslal semkaj v to inkarnacijo, in nas Bo Okrepil, da Bo v Novi Dobi ta Njegov Planet Zopet postal Raj, Ki je Nekoč Že Obstajal , pa je žal bil izgubljen .

Zato Delajno za Prihodnost , za Novo Dobo ki prihaja z Ponovnim Prihodom Utelešene Ljubezni xsrcx

Lp do tedaj, ajd' , čaw x:)x

B + #

#5 mantis3

mantis3
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 208

Objavljeno: 22. december 2012, 19:25

Pozdravljeni vi skupaj. Ker sama uporabljam zakon privlačnosti in berem različne knjige iz tega področja, sem mislila, da mi določene situacije ne morejo več do živega. Se pa zgodi in to pri točno določeni osebi, da začutim že samo ko slišim za njo nek gromozanski strah, nelagodje, postanem živčna.Nikakor se ne morem prebit na njeno frekvenco.



Ce te muci gromozanski strah pred to osebo, to izvira iz tvojega strahu pred njenim nesprejemanjem. In ocitno imas pomanjkanje samozavesti, da ti to gre do zivega. Ce je strah, pomeni, da gre za razlicne osebnosti in da je ona od tebe psiholosko bistveno mocnejsa in te nadvladuje, kar rece, bi jo ti ubogala. Ona poseduje neko cisto zivljenjsko znanje, ki ga ti nimas in te ne bi razumela, ampak zavracala, pa tud ce je njeno sedanje obnasanje zavito v prijazni celofan. Gre za razlicne osebnosti . Sodelovanje in razciscevanje se ne splaca. Nazadnje bi si lahko še rekla, da je bil strah ob srecanju ocitno upravicen... So dobre in slabe kombinacije, kitajski pregovor. Mogoce si pa tudi anksiozna kaj, imas strah pred avtoriteto al kaj takega.

#6 Indy

Indy
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 744

Objavljeno: 22. december 2012, 20:18

Pozdravljeni vi skupaj. Ker sama uporabljam zakon privlačnosti in berem različne knjige iz tega področja, sem mislila, da mi določene situacije ne morejo več do živega. Se pa zgodi in to pri točno določeni osebi, da začutim že samo ko slišim za njo nek gromozanski strah, nelagodje, postanem živčna.Nikakor se ne morem prebit na njeno frekvenco. Mogoče malo mimo samo a je možno, da je vmes kakšna črna magija? Tukaj to lahko vprašam brez, da bi me križali x:)x-


Eh črna magija :) ----manjka ti samozavesti oziroma "sama daješ " osebo nad sebe---zato tudi strah.Moreš priti do te točke ko se z njo ne ukvarjaš in živiš svoje življenje z svojim energija itd---takrat ta "urok" misterizno izgine :)

Tut Mantis je dobro napisala :palec:

#7 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 22. december 2012, 20:20

Samo dva vprašanja, da vem koliko povedat...ali se to dogaja samo pri eni osebi ali pri večih...ali verjamete v prejšnja življenja...x?x

Ne gre se za črno magijo, ampak karmične vezi...

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#8 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 22. december 2012, 21:32

Karma je sarma. Posted ImagePosted Image

Negativna oseba seva čudne energije in tvoja podzavest to dobro zazna.

Upoštevaj občutke, saj ne lažejo.

Pač je to ena zanimiva pot, katera te bo še marsikaj naučila. Le brez strahu, pa še naprej opazuj ljudi okoli sebe. Posted Image

#9 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 22. december 2012, 23:20

"Karma" in karmične vezi" sta dva različna pojma...

Videl že par takih primerov in vsi delujejo po istih pravilih...ponavadi so vzrok travme...iz njih pa izvirajo strahovi in še kaj drugega...Človek ima lahko strah samo pred enim človekom, pri ostalih pa lahko deluje normalno, včasih lahko tudi celo pogumno in samozavestno...zato sem zastavil zgornja dva vprašanja...

Glede na to da Limetta ni povedala skoraj nič o sebi, je za moje pojme vse to o strahovih ugibanje...Torej je najbolje da se najprej postavi par dodatnih vprašanj kot recimo
-kako bi ocenili svojo samozavest slabo/zmerno/dobro
-ali lahko opišešete in definirate strahove bolj natančno (strah reči nadrejenemu ne, strah pred višino, itd)
-ali lahko bolj natančno opišešete fizične občutke, ki se pojavijo pri temu (mravljinci, pospešeno dihanje, bolečina na xy delu telesa.- pljuča, srce, ledvica, itd.)
-ali mislite da imate kompleks manjvrednosti
-.........

Potem pa dalje...dobro bi bilo tudi primerjati fizične občutke, ki jih pove oseba in fizičnimi občutki, ki so značilni za posamezna čustva...plus par drugih stvari...na podlagi tistega se lahko zelo lepo vidi smer v katero je treba gledati...
Obstajata dva načina pristopa k problemu analitični ali mistični...pa pustmo mistiko zaenkrat na miru...

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#10 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 23. december 2012, 11:31

Karma ali pa karmične vezi so samo besedna tolažba za lenuhe, ki se jim ne da premakniti svoje riti iz udobnega fotelja.

Ko mi nekdo govori o karmi in podobni sarmi, se mi začnejo delati mozolji po hrbtu.

Življenje je dosti bolj realno, kot si ga nekateri zamišljate, zato si ga ne kremajte z sarmo.

Očitno nekaterim še ni bilo dovolj pizdarij, da si nabijate laži o karmi.

Tak je pač moj realen pogled na blamaže, ki jih nekateri prodajajo, kot bučke, s katerimi si navsezadnje ne moreš pomagati NIČ !

#11 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 23. december 2012, 11:46

Nekateri imajo močne osebnosti, kar pri manj samozavestnih nezavedno, ampak avtomatično sproži občutek nelagodja.

Tolk na splošno rečeno...
... če pa imaš z določenimi osebami kako zgodovino in izkušnje je lahko tudi to vzrok.
V kolikor velja prvo, je najbolje, da se ''z levom soočiš, kot bežiš od njega stran'' in kmalu bi ugotovila, da so te močne energije
le sestavni del teh ljudi, kot je nesamozavest sestavni del njim nasprotnih :)


pretirana samozavest... je lahko tudi samo druga oblika manifestacije pomanjkanja samozavesti x8Dx
ampak v tem primeru taka oseba deluje kot energetski vampir in čist je možno da ga marsikdo nevede kot takega zazna in mu je zato ob njem nelagodno.
soočanje... ni nujno najboljša rešitev, vsekakor pa ne edina.
lahko se npr. pač odločiš, da ti s tako osebo ni potrebno imeti opravka in ga pozabiš oz. mu ne dovoliš imeti moči nad sabo.
ker soočanje... je lahko lih kontra od ideje (abraham, zeland...), da se je treba fokusirat na tisto kar hočeš u lajfu... in ostalo, kar ti ni kul, pač pustiti pri miru.

"Karma" in karmične vezi" sta dva različna pojma...



za oboje pa velja, da ima nad tabo kakeršenkoli upliv samo, če v to verjameš.
sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#12 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 23. december 2012, 12:31

Karma ali pa karmične vezi so samo besedna tolažba za lenuhe, ki se jim ne da premakniti svoje riti iz udobnega fotelja.

Ko mi nekdo govori o karmi in podobni sarmi, se mi začnejo delati mozolji po hrbtu.
Življenje je dosti bolj realno, kot si ga nekateri zamišljate, zato si ga ne kremajte z sarmo.
Očitno nekaterim še ni bilo dovolj pizdarij, da si nabijate laži o karmi.
Tak je pač moj realen pogled na blamaže, ki jih nekateri prodajajo, kot bučke, s katerimi si navsezadnje ne moreš pomagati NIČ !


Na LNF se je že več kot 10x omenilo kaj naj bi karma bila...še enkrat kratka definicija iz jogijskega slovarčka- delovanje, akcija; proces, tehnika; akcija v manifestni in nemanifestni dimenziji; zakon vzroka in učinka...

Zato prosim za dodatno pojasnilo kakšna je to tolažba za lenuhe...ker iz tega se lahko sklepa, če lenuh ne bo delal, po vsej verjetnosti ne bo nič dobil...:fiju:

...za oboje pa velja, da ima nad tabo kakeršenkoli upliv samo, če v to verjameš.


To se pravi, če jaz vržem bombo in stojim en meter zraven in sem trdno prepričan, da na mene nima vpliva, me ne bo razneslo na prafaktorje al pa kakšna udarna sila polomila kosti...ali bolj velja zakon fizike akcija-reakcija...:fiju:

Treci Newtonov zakon-zakon akcije i reakcije - Fizika

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#13 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 23. december 2012, 12:34

Pravzaprav hecna tema oz. naslov - tako zelo direkten. x:)x x;)x

Sem razmišljala, ko sem parkrat videla naslov, če sploh poznam kakšnega takega, da bi me prav zmrazilo... pa se nisem nobenega spomnila, sem se pa potem, da sem vendarle v lajfu že kakega takega srečala (katerega se da vidt pa tudi v javnem življenju x:px)...

Ampak nimam takih ljudi okoli sebe, na srečo.
So pa ljudje, katerih energija mi ni blizu, iz tega ali onega razloga.
Ne iščem kakšnih silnih vzrokov, ozadij in karm, prav tako ne 'črnih magij' in podobnega, preprosto se s takimi ljudmi, ki mi niso prijetni, ne družim.

Drugače takole v dnevnem lajfu se mi nikoli ne zgodi to, očitno se s takimi (nekompatibilnimi) že kar vnaprej 'odbijem' (energetsko), se pravi sploh do stika ne pride.

Eni ljudje niso prijetni, ker nimajo prijetne energije, med njimi so recimo tako imenovane energetske pijavke (imamo tudi temo: Energetske pijavke), ki te znajo zelo izčrpat.

Drugi niso prijetni, ker preprosto nismo na valovnih dolžinah in osebno sem tak človek, da mi je nekaj ali nekdo všeč ali pa ne.

Tretji pa mi niso prijetni ali me odbijajo, ker imajo težke, moraste, 'zombijevske' energije.

Četrti pa me odbijajo, ker niso pristni in/ali so (hkrati) vsiljivi in pretirano domačni (ali ko/če me s čimerkoli posiljujejo).

Peti pa me ne odbijajo, samo me zelo ne privlačijo, ker so recimo meni popolnoma dolgočasni in nezanimivi.

Itd.

...

Skratka, ne jemljem, da je nekaj narobe z mano, če mi nekdo ne ptoegne. :)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#14 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 23. december 2012, 13:02

Pravzaprav hecna tema oz. naslov - tako zelo direkten. x:)x x;)x

Sem razmišljala, ko sem parkrat videla naslov, če sploh poznam kakšnega takega, da bi me prav zmrazilo... pa se nisem nobenega spomnila, sem se pa potem, da sem vendarle v lajfu že kakega takega srečala (katerega se da vidt pa tudi v javnem življenju x:px)...


Tudi če ima neka oseba okoli same negativce to glih ne povzroča "mrazenja" telesa...to se dogaja zelo poredko in je ponavadi povezano s čisto drugimi stvarmi...eden od takih so podzavestnimi vzorci, ki so trenutno na površju in so povezani s travmami iz preteklosti, ponavadi s točno določeno osebo...Na splošno pa so reakcije normalnega človeka podobne temu kar si opisala...xokx

Primer enega analitičnega pristopa...doživete travme iz preteklosti...
Če poznamo določene svoje travme iz preteklosti toliko bolje. Če pa ne, je pa koristno da povprašamo svoje starše, starejše ali tiste, ki so bili takrat prisotni...Večina travm, ki zelo zaznamuje življenje posameznika nastane nekako od spočetja pa do ranega otroštva (okoli 7. let)...Če recimo otrok ni bil zaželjen iz strani staršev, bo lahko imel cel life občutek da ga skoraj nihče ne sprejema- "klasičen" primer...oziroma toliko časa dokler to ne bo nekako ozavestil in sprocesiral...pa naj bo to na zavestnem ali podzavestnem nivoju...

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#15 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 23. december 2012, 13:07

Zato prosim za dodatno pojasnilo kakšna je to tolažba za lenuhe...ker iz tega se lahko sklepa, če lenuh ne bo delal, po vsej verjetnosti ne bo nič dobil...:fiju:






Podal ti bom klasični in pogost primer, katerega opazujem in doživljam z ljudmi v moji okolici. :

Gospa srednjih let ima vsakodnevne težave v družini, okolica jo ne sprejema, počuti se odrinjene od vseh. Te stvari se ponavljajo že od njenega zgodnjega otroštva.
ker pa bi rada spremenila nekaj na tem, poišče pomoč pri različnih terapevtih in po vseh neuspelih terapijah obišče tudi osebo, katera se ukvarja z alternativo.
Ker pa je ta alternativna oseba samo načitana pravljičarka, katera se ne znajde niti v svojem lastnem življenju, pač poda osebi, ki jo prosi za pomoč, klasičen in prežvečen odgovor, kateri SE glasi: Gospa, taka je pač vaša KARMA.
Vzame ji par sto evrov in adijo. In s tem naj si ta gospa pomaga kakor hoče.

Tudi jaz sem nekoč plačal za tako pravljico, katero mi je prodal lenuh, kateremu se udobno fučka za težave drugih, kateri plačajo pošteno za podane informacije.

Nekaj je prebrana literatura, drugo pa je realen lajf.

Tolažba z karmo v ponavljajočih problemih je metanje peska v oči.
Dnevno poslušam te pizdarije z karmo, pa je folk še zmeraj na isti liniji kot pred to tolažbo.
Včasih se raje obrnem v stran, saj mi gre ta beseda že pošteno na bruhanje. Je pa zelo dobra za prodajat, tukaj pa tudi ne bi rad izgubljal besed.

Če boš pacientu konkretno brez pravljic pristopil k nekemu problemu, bo slednji zelo hitro tudi izginil. Govorim za stabilne in disciplinirane ljudi ( paciente ), pri jamraših pa je vsak trud samo zapravljanje dragocenega časa in energije.

#16 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 23. december 2012, 13:10

Možno, Brezo.
Ampak mnogi imajo(-mo) kaj, česar niso sprejemali ali kakšno podobno izkušnjo - mnogih niso sprejemali, mnoge so zapustili, mnogim so umrli itd. - in s(m)o morali pač sami to reševat, kot s(m)o pač mogli in znali...

In jaz to jemljem celo kot pozitivno (da dobiš morda nek 'alarmček' ali nek hint ali nekaj ob stiku s kom); nekako dobiš *nos* za stvari in ljudi in se lahko izogneš marsičemu. :) ;)

Včasih se pa seveda ne moreš; bodisi ker imaš dejansko nekaj karmičnega al kaj jaz vem kakšnega z določenimi ljudmi, bodisi zaradi narave dela ali drugega.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#17 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 23. december 2012, 13:49

Podal ti bom klasični in pogost primer, katerega opazujem in doživljam z ljudmi v moji okolici. :

Gospa srednjih let ima vsakodnevne težave v družini, okolica jo ne sprejema, počuti se odrinjene od vseh. Te stvari se ponavljajo že od njenega zgodnjega otroštva.
ker pa bi rada spremenila nekaj na tem, poišče pomoč pri različnih terapevtih in po vseh neuspelih terapijah obišče tudi osebo, katera se ukvarja z alternativo.
Ker pa je ta alternativna oseba samo načitana pravljičarka, katera se ne znajde niti v svojem lastnem življenju, pač poda osebi, ki jo prosi za pomoč, klasičen in prežvečen odgovor, kateri SE glasi: Gospa, taka je pač vaša KARMA.
Vzame ji par sto evrov in adijo. In s tem naj si ta gospa pomaga kakor hoče.


Če se ga bom jaz nažiral v veselem decembru z vinčkom in perom in bom fasal kakšen uklus ali gastritis, se temu tudi lahko reče karma. Ko bi prišel k doktorju, dobil zdravila, nasvete kaj jest kaj ne, itd. je to tudi karma...

V zgornjem primeru je torej vprašanje ali je "alternativka" kaj naredila na ozaveščanju vzrokov, nasvetih kaj naj oseba naredi sama, pokazala kakšne vaje, itd. da kao "ublaži" učinke karme..rečti to je vaša karma, plačajte, zdaj pa domov in čakat da mine je tudi za moje pojme malo mimo...a naj čakam, da me pobere...

In ja, obstajajo tudi bolezni, ki so karmičnega vzroka in potrebujejo čas, da se sprocesirajo, ampak še vseeno obstajajo tudi procesi s katerimi se lahko pospeši okrevanje, "odplačevanje" karmičnih dolgov, itd...podobno kot "painkillers"- tablete proti bolečinam...in tisti ki je malo bolj ozaveščen, bo tudi hotel kakšen nasvet, vaje, zelišča, iti čez proces, ipd...Ali bo to izvajal in jemal doma je pa njegova odločitev...

Ne zdi se mi pa smiselno besedo "karma" mešati s tem, ker ni dosti skupnega. Ta primer je za moje pojme samo dokaz, da tudi načitana ni...ker se ji ne sanja o pomenu besede...to je podobno kot da bi se naučila določene latinske izraze in dajala videz študiranega doktorja. Lahko preslepi ljudi, ki o teh stvari ne vejo nič, težko pa tiste, ki poznajo vsaj osnovne pojme in izraze...

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#18 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 23. december 2012, 14:29

Možno, Brezo.
Ampak mnogi imajo(-mo) kaj, česar niso sprejemali ali kakšno podobno izkušnjo - mnogih niso sprejemali, mnoge so zapustili, mnogim so umrli itd. - in s(m)o morali pač sami to reševat, kot s(m)o pač mogli in znali...

In jaz to jemljem celo kot pozitivno (da dobiš morda nek 'alarmček' ali nek hint ali nekaj ob stiku s kom); nekako dobiš *nos* za stvari in ljudi in se lahko izogneš marsičemu. :) ;)

Včasih se pa seveda ne moreš; bodisi ker imaš dejansko nekaj karmičnega al kaj jaz vem kakšnega z določenimi ljudmi, bodisi zaradi narave dela ali drugega.


Omenil sem enega izmed primerov analitičnega pristopa...Ja, večino človek sam predela, ampak pri enih stvareh pa ne more brez vodstva ali nakazane smeri...to še ne pomeni, da nujno potrebuje tudi pomoč druge osebe, je pa včasih zaželjeno...pa naj bodo to starši, prijatelji, učitelji ali terapevti...

Če omenim še par načinov ugotavljanja vzrokov težav:
-ugotavljanje nasprotij- samoopazovanje, ugotavljanje nasprotij na podlagi odzivanja na okolje
-ugotavljanje vzrokov s pomočjo vzorcev iz knjige (recimo Louis Hay)
-ugotavljanje vzrokov na podlagi načina življenja, delovanja, razmišljanja, čustev....
-ugotavljanje vzrokov na podlagi tistega kar nas moti pri drugih (partner, starši, sodelavec)...

Par izmed teh načinov se pač že od daleč opazi v knjigah "zakon privlačnosti", ampak za konkreten primer opisan na začetku, bo potrebno pa še malo več...Čeprav v tem primeru, bi bilo dobro vzeti tudi kaj mističnega, vsaj meditacijo če ne drugega...
V tem primeru sem pač dobil malo nakazan "preblisk" iz kje izvirajo težave, kaj je v ozadju, ampak te stvari se ponavadi ne govori kar tako dokler se ne izve kaj več o osebi, zlasti pa ne kar tako na forumu...zlasti kakšna je njena miselnost...zato sem zaenkrat na zemeljskem pristopu in vsi zgoraj našteti analitični pristopi so "zemeljski"...

In ja, obstajajo tudi "alarmčki"...če je alarmček v obliki mrazenja, potem ima ponavadi drugačen odtenek kot, če se gre za take vezi kot sem jih imel v mislih zgoraj...ampak to so že podrobnosti...recimo v zgornjem primeru je poleg mrazenja napisan še par drugih pojmov...Ponavadi je treba vzeti v zakup vsaj kakšne dva ali tri "hinte", ker je en premalo, razen če človek ni že tako izvježban, da na podlagi samo enega simptoma točno ve za kaj se gre...

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#19 MedvedekPi

MedvedekPi
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 67

Objavljeno: 23. december 2012, 14:58

Zdravo!

Morda ti, Limeta, kaj pomaga tudi moje mnenje. Simptomi, ki jih opisuješ, so bolj značilni za nezavedne, potlačene čustvene vzorce ali travme. Črna magija običajno deluje drugače. Sicer pa si podala premalo informacij, da bi se lahko kaj bolj konkretnega sklepalo. Pomembno je vprašanje, kakšna je tvoja pretekla povezava s to osebo. Ali jo poznaš od prej? Ali pa ima le določene osebnostne značilnosti, ki te asociirajo na kakšno drugo travmatično izkušnjo (morda iz zgodnjega otroštva?). Imam občutek, da gre pri tebi za nekaj čisto psihološkega in ni potrebe po nekem metafizičnem vmešavanju.

Morda še nekoliko nevmesno mnenje. Knjige tipa zakon privlačnosti delajo po mojem mnenju več škode kot koristi. Že res, da mišljenje/čustvovanje samo nekoliko pripomore k manifestaciji zunanjih dogodkov, vendar je veliko preveč tudi ostalih faktorjev in poenostavljanja v smislu Zakona privlačnosti dajejo izredno izkrivljen pogled na svet. Ni pa težko razumeti zakaj takšna doktrina hitro dobi privržence v tej emotional-driven družbi.

lp

#20 Limeta88

Limeta88
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 15

Objavljeno: 23. december 2012, 16:21

"Karma" in karmične vezi" sta dva različna pojma...

Videl že par takih primerov in vsi delujejo po istih pravilih...ponavadi so vzrok travme...iz njih pa izvirajo strahovi in še kaj drugega...Človek ima lahko strah samo pred enim človekom, pri ostalih pa lahko deluje normalno, včasih lahko tudi celo pogumno in samozavestno...zato sem zastavil zgornja dva vprašanja...

Glede na to da Limetta ni povedala skoraj nič o sebi, je za moje pojme vse to o strahovih ugibanje...Torej je najbolje da se najprej postavi par dodatnih vprašanj kot recimo
-kako bi ocenili svojo samozavest slabo/zmerno/dobro
-ali lahko opišešete in definirate strahove bolj natančno (strah reči nadrejenemu ne, strah pred višino, itd)
-ali lahko bolj natančno opišešete fizične občutke, ki se pojavijo pri temu (mravljinci, pospešeno dihanje, bolečina na xy delu telesa.- pljuča, srce, ledvica, itd.)
-ali mislite da imate kompleks manjvrednosti
-.........

Potem pa dalje...dobro bi bilo tudi primerjati fizične občutke, ki jih pove oseba in fizičnimi občutki, ki so značilni za posamezna čustva...plus par drugih stvari...na podlagi tistega se lahko zelo lepo vidi smer v katero je treba gledati...
Obstajata dva načina pristopa k problemu analitični ali mistični...pa pustmo mistiko zaenkrat na miru...


Bom odgovorila, da bo lažje. Sama se nimam za nesamozavestno, mislim, da sem samozavestna ravno prav, pridejo dnevi, ko nisem, ampak imamo jih vsi.

Občutki, ki odvijajo v meni, ko je v bližini ta oseba so jeza, strah in napetost. Ne želim biti vneni bližini, ker ima kot sami pravite slabo karmo. Je ne začutim, nisem mirna ob njej. Občutki nenormalno hito bitje srca, začne me dušit.

Kompleks manjvrednosti mogoče.

Res ne vem, mogoče se astrološko ne ujameva, je to možno, da imam jaz nekje nekaj in ona tako postavljeno?

#21 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 23. december 2012, 16:35

Limeta, lahko poizkusiš naslednje;

Kadar si postavljena pred omenjeno osebo, si lahko na prsih prekrižaš roke,
Pomaga tudi, če si daš roke v žep in na obeh rokah narediš pest.

Vse skupaj je na koncu samo igra, v kateri zmaga močnejši. Posted Image

#22 Gost_Hekate_*

Gost_Hekate_*
  • Gost

Objavljeno: 23. december 2012, 17:23

Bom odgovorila, da bo lažje. Sama se nimam za nesamozavestno, mislim, da sem samozavestna ravno prav, pridejo dnevi, ko nisem, ampak imamo jih vsi.

Občutki, ki odvijajo v meni, ko je v bližini ta oseba so jeza, strah in napetost. Ne želim biti vneni bližini, ker ima kot sami pravite slabo karmo. Je ne začutim, nisem mirna ob njej. Občutki nenormalno hito bitje srca, začne me dušit.

Kompleks manjvrednosti mogoče.

Res ne vem, mogoče se astrološko ne ujameva, je to možno, da imam jaz nekje nekaj in ona tako postavljeno?


Kot je nekdo že zapisal, iz tvojega pisanja ni povsem jasno kaj te moti na tej osebi. Predpostavljam, da si imela pred temi občutki, ki jih opisuješ, kakšno slabo izkušnjo z njo.

Meni se je tudi včasih dogajalo, da sem do določenih oseb imela ''čudne'' občutke nelagodja. Ampak, zase lahko povem, da so te osebe vzbujale podobne občutke tudi pri večini drugih, ki so prišli v stik z njimi. So pa bile te osebe, sicer redke k sreči, motene osebnostno, konfliktne in neuravnovešene. Večina se potem skuša, če se le da, izogibat takim ljudem. Hudo je, če se ne moreš.
Jaz sem pa zares imela tako izkušnjo, ko sem bila premorana priti v stik z njo vsak dan in moram rečt, da mi ni bilo prijetno, ker vse kar sem rekla in naredila, je ta oseba obrnila 'drugače' ali motila mojo osebo (in druge), se vtikala v vse, govorila in spletkarla za hrbtom. V mojem primeru je to bila predvsem ena oseba in ob njej nisem imela manjvrednostnih kompleksov, ampak sem jo imela za malce premaknjeno. Prisiljena pa sem se bila soočat vsakodnevno s to moteno osebnostjo, kar je naporno. K sreči potem ne več, ker je veliko pripomogla vzbujat negativne misli v meni, recimo jezo. Mislim pa, da je ona bila zakompleksan človek že v osnovi, zato je napadala vse okoli sebe in vse jo je motilo. Po svoje je bila tudi razvajena.

Po tej čudni izkušnji sem se pa nekak utrdila, v smislu, da me še zmeraj kaj razburi, ampak iz tira me pa težko vrže. Torej, tako izkušnjo raje nebi več imela, ampak po drugi strani pa saj vem, da motene osebe živijo med nami in nisem več tako naivna.

Odvisno je tudi na kakšni poziciji si napram tej osebi. Če je samo neka znanka, se ji pač izogibaš. Če je pa druga pozicija, bolj zakomplicirana, je pa veliko težje.

Posted Image

#23 Limeta88

Limeta88
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 15

Objavljeno: 23. december 2012, 17:23

Samo dva vprašanja, da vem koliko povedat...ali se to dogaja samo pri eni osebi ali pri večih...ali verjamete v prejšnja življenja...x?x

Ne gre se za črno magijo, ampak karmične vezi...



Dogaja se samo pri tej osebi. Je v moji bližini se ji ne morem izognit. Je punca, fantovega najboljšega prijatelja.

To temo je popravil/a Limeta88: 23. december 2012, 17:27


#24 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 23. december 2012, 20:11

Bom odgovorila, da bo lažje. Sama se nimam za nesamozavestno, mislim, da sem samozavestna ravno prav, pridejo dnevi, ko nisem, ampak imamo jih vsi.

Občutki, ki odvijajo v meni, ko je v bližini ta oseba so jeza, strah in napetost. Ne želim biti vneni bližini, ker ima kot sami pravite slabo karmo. Je ne začutim, nisem mirna ob njej. Občutki nenormalno hito bitje srca, začne me dušit.

Kompleks manjvrednosti mogoče.

Res ne vem, mogoče se astrološko ne ujameva, je to možno, da imam jaz nekje nekaj in ona tako postavljeno?


V bistvu sta mene zanimala bolj prva dva vprašanja, to kar si nazadnje omenila...Tista vprašanja so bila samo za "šolski primer", da se ne sme prehitro delati zaključkov, ker se na koncu lahko izkaže čisto drugače...sem že iz prvega posta razbral v kateri smeri je treba gledat...

Ostalo kar ste povedali, je samo nekako potrditev tega...skratka nekateri strahci so v igri, ne igrajo pa glavne vloge, ampak stranske...
Slabe karme nisem omenjal pa tudi če bi jo, bi bilo to treba razumeti v malo drugačnem kontekstu...Vsaka oseba ima ti. slabo, dobro in nevtralno karmo...ali če se zamenja pojem karma z "delovanje/ dejanje"...


Dogaja se samo pri tej osebi. Je v moji bližini se ji ne morem izognit. Je punca, fantovega najboljšega prijatelja.


Se mi je kar zdelo...sem pa mislil, da se gre za moško osebo, ampak to še zmeraj ne spremeni ničesar bistvenega...
Glede na napisano (odgovore) bom rekel takole...gledano skozi moje oči, glede na moje znanje in izkušnje...

Vzroki so v preteklosti...kdaj, zakaj, kaj se je zgodilo ni pomembno, ker ne igra bistvene vloge, lahko se naredi "obvoz"...Prva stvar, ki jo jaz svetujem v takih primerih je rezanje (odstranjevanje) nefunkcionalnih karmičnih vezi s to osebo. Če grem v podrobnosti, to pomeni prerezati energijske vezi, ki so balast, je že preživeto...Vsak dobi nazaj svoj delež energije, proces celjenja in integracija tega v celoto...+ vse kar gre zraven...Proces, ki ponavadi ne traja več kot pol ure...Če se to naredi zadovoljivo potem bi se morali zgoraj opisani simptomi počasi zmanjševati oz. ne bi smeli biti več tako izraženi...v enem tednu bi se morala poznati razlika...

Druga fora pa je, da imata s to osebo še marsikaj drugega za razrešit in ne samo to področje zaradi katerih so ti simptomi. Od oka bi rekel, da je to z opisani simptomi samo 1/4 "karmičnih zadev", ki jih imata samo vidva med sabo...Fora je da se bo moralo vse reševati v kompletu, ker je vse prepleteno in ne samo to kar ima veze s simptomi. To pa lahko potegne na plano še kakšne druge travme, občutke, podzavestne vzorce, ki nihajo s podobno vibracijo, ki so vaše lastne, izvirajo iz drugje in nimajo s to osebo ničesar skupnega...

Če dam primerjavo s strahci...če se nekdo loti odstranjevanja straha pred višino, lahko pri temu zdrma in prebudi še ostale strahove, ker so vsi nekako zamotan v klobčič po imenu strah...Tako da se na začetku lahko simptomi lahko še pojačajo, kar je v bistvu "normalno" pri takem energijskem delu...kako hitro se bo šlo čez vse to je pa odvisno še od ostalih dejavnikov, najbolj pomemben pa je koliko človek dela na sebi (meditacija, energijske vaje, ipd.)... x:)x

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#25 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 23. december 2012, 20:19

Škoda časa in denarja za tako pranje možganov.
Poznam kar nekaj ljudi, ki so hodili na rezanje karmičnih vezi. A mislite, da so kaj rešili s tem ?? NIČ in še enkrat NIČ.
Kdor vsaj malo gleda s svojimi očmi, me bo mogoče razumel, kaj hočem povedati.

Še nekaj, kar očitno nobeden od vas ne opazi.
Oseba, ob kateri te začne mraziti, ti je v prvi vrsti zelo zavistna za vse, kar je ob in na tebi. Pač zdrava logika brez sarme. Posted Image




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0