Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Izvirni greh Človeka


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
566 komentarjev na to temo

#76 Nada7

Nada7
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 414

Objavljeno: 13. januar 2013, 00:38

No, no, ... žal Ne piše vsega v Bibliji, zato je Nujno Potrebno poseči po Drugih Virih, v kolikor ti Stvarnikov Duh ne Razodene Tega .

 

Zdaj bom Razložil Bolj direkt', ker mam počasi že dovolj "olepševalnih okoliščin" , in tudi nekatere Duše tu gor, ste Že pripravljene za sprejem Resnice .

 

...

Aha, izvirni greh je, da se človek sam dela, namesto, da bi pustil, da se Bog s tem ukvarja



#77 Nada7

Nada7
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 414

Objavljeno: 13. januar 2013, 00:42

Točn Tko !

 

Dobro + Resnično razloženo .

 

Kdor zmore naj razume .

 

Lp + #

torej se resnično splača o tem razmisliti, morda potlej kaj bolj razumem   sad.png 



#78 Nada7

Nada7
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 414

Objavljeno: 13. januar 2013, 00:55

Torej tisto svečo kar lepo uporabi za kaj Koristnejšega : Nasvet : vrzi jo v peč, da se boš vsaj pogrela z njo .

To pa ne. Ta sveča mene že zdaj greje, in sicer tako, da jo nosim v srcu. Opominja me, da sem očiščena izvirnega greha in da moram biti pokončen človek.

Hvala sicer. Lepo



Izvirni greh je obstoj greha

 

 

Treba je tudi kdaj kaj razmišljati



Vendar tudi s tem ni za pretiravati



#79 Bojante

Bojante
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 257

Objavljeno: 13. januar 2013, 10:38

Aha, izvirni greh je, da se človek sam dela, namesto, da bi pustil, da se Bog s tem ukvarja

 

Ja, človek se je napačno delal ( izdeloval-izoblikoval) , namesto da bi pustil Stvarniku da ga dokonča , izdela popolnega .

 

Napaka iz samovolje , :-(

 

In, potem , ker je ta , prvi padli , zaradi svojega padca v greh , postal nepopolen, grešen, slab, pokvarjen, in še kaj , ... smo po njemu to "pokasirali" tudi mi .

 

Duhovno + materijalno , ... prej + kasnej .

 

Žal .

 

Lp + #



To pa ne. Ta sveča mene že zdaj greje, in sicer tako, da jo nosim v srcu. Opominja me, da sem očiščena izvirnega greha in da moram biti pokončen človek.

Hvala sicer. Lepo



Izvirni greh je obstoj greha

 

 

Treba je tudi kdaj kaj razmišljati



Vendar tudi s tem ni za pretiravati

 

No, če si domišljaš, da te je tam nekje en župnik očistil izvirnega greha, potem so te Hudoooooooooo Prevarali, nalagali in Žal živiš v Prevari , torej v lažnem prepričanu , v laži , in z tem v Zmoti . 

 

Tko, da ...

 

Lp + #



#80 Nada7

Nada7
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 414

Objavljeno: 13. januar 2013, 11:52

moram razmisliti



#81 Bojante

Bojante
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 257

Objavljeno: 13. januar 2013, 11:58

Kar vzemi si čas, ... ker, ... nekaj malega nam ga je še ostalo , ... preden se zmanjša število Poslednjih Dni pred propadom starega prepokvarjenega sveta , tko, da bo možno rešiti še nekaj duš ... :)

 

Zato , brez panike  .

 

God is Love .

 

Mir naj ti bo .

 

:-)



#82 none

none
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 400

Objavljeno: 14. januar 2013, 19:05

Koliko časa nam je še ostalo, oz. kaj misliš ?????

Kar vzemi si čas, ... ker, ... nekaj malega nam ga je še ostalo , ... preden se zmanjša število Poslednjih Dni pred propadom starega prepokvarjenega sveta , tko, da bo možno rešiti še nekaj duš ... smile.png

 

Zato , brez panike  .

 

God is Love .

 

Mir naj ti bo .

 

:-)


dReAM

 

 

 


#83 Bojante

Bojante
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 257

Objavljeno: 14. januar 2013, 23:22

Koliko časa nam je še ostalo, oz. kaj misliš ?????

 

Jaz glede tega Nič Ne mislim , ampak Govorim iz Zanesljivih Prerokb od Stvarnika:

 

Točn' Tolk', Kot sem Rekel : do začetka konca krize , v kateri smo komajda šele na najmanjšem Začetku .

 

Se B O Namreč hudo Stopnjevala še naslednih 11 Let , in najhuje Bo zadnjih 5,5 Let , v katerih Bo Evolucija Močno Pospešena.

 

Odtod tudi znani stavek iz Biblije : " ... in dnevi se bodo skrajšali ... " .

 

Kajti, če se to nebi Zgodilo, potem bi lahko nastal problem, da bi jih tudi od boljših ljudi preveč propadlo in bi jih tako premalo preživelo .

 

Da, to "Veliko Čiščenje" Bo potekalo zelo "zanimivo" , ... nekako "dinamično" , tko, da se lahk' kar pripravimo :-)

 

Lp + #



#84 none

none
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 400

Objavljeno: 15. januar 2013, 11:33

Zanimivo...Po moje je zelo težko nekaj predvideti. Edino, če si sam ustvaril plan.

V vsakem trenutku obstaja neskončno možnosti... Je pa lažje predvidevati večje skupine ljudi,

z enako IZ-Obazbo, oz. mišljenjem kot pa npr. ljudje, ki mislijo z svojo glavo, kaj bodo naredili v prihodnje oz.

izključiti neskončno možnosti v nekaj le-teh....

No mislim, da nas lahko nekaj takega čaka kot si napovedal....ali pa tudi ne....

Jaz glede tega Nič Ne mislim , ampak Govorim iz Zanesljivih Prerokb od Stvarnika:

 

Točn' Tolk', Kot sem Rekel : do začetka konca krize , v kateri smo komajda šele na najmanjšem Začetku .

 

Se B O Namreč hudo Stopnjevala še naslednih 11 Let , in najhuje Bo zadnjih 5,5 Let , v katerih Bo Evolucija Močno Pospešena.

 

Odtod tudi znani stavek iz Biblije : " ... in dnevi se bodo skrajšali ... " .

 

Kajti, če se to nebi Zgodilo, potem bi lahko nastal problem, da bi jih tudi od boljših ljudi preveč propadlo in bi jih tako premalo preživelo .

 

Da, to "Veliko Čiščenje" Bo potekalo zelo "zanimivo" , ... nekako "dinamično" , tko, da se lahk' kar pripravimo :-)

 

Lp + #


dReAM

 

 

 


#85 Darja Coer

Darja Coer
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 17

Objavljeno: 15. januar 2013, 12:49

Pozdravljeni!

 

Moje mnenje pa je tako:

 

IZVIRNI GREH = STRAH

 

Čredico najlažje držiš na vajetih, če jo prestrašiš. Zato si je neki "bistri človeček" izmislil besedo greh. Toda GREH je potrebno storiti, oziroma ga nekdo mora priznati ali pa mora biti pri "njem" ujet. Ker pa je fizično nemogoče hoditi za vsemi in jih kontrolirati, in ker nekateri nebi priznali niti, če bi jih dobili, si je bilo potrebno izmisliti nekaj, da je bil človek že kriv, še preden se je rodil.

 

In če resnično pogledamo vase ugotovimo, da je strah tisti, ki "nam" vlada v življenju. Privzgojijo nam ga, še preden znamo hoditi in govoriti. in zelo veliko dela  je potrebno  na sebi, da to ugotovimo, še veliko več pa, da se mu korak za korakom izvijamo iz morilskega objema.

 

Morda pa bi bil "STRAH"  tudi zelo zanimiva tema, priznam pa da še nisem pregledala vseh tem in mogoče že obstaja na forumu. 


Največji egoist je tisti, ki vsem želi vse najlepše in najboljše   yinyang.gif


#86 Bojante

Bojante
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 257

Objavljeno: 15. januar 2013, 13:28

Zanimivo...Po moje je zelo težko nekaj predvideti. Edino, če si sam ustvaril plan.

V vsakem trenutku obstaja neskončno možnosti... Je pa lažje predvidevati večje skupine ljudi,

z enako IZ-Obazbo, oz. mišljenjem kot pa npr. ljudje, ki mislijo z svojo glavo, kaj bodo naredili v prihodnje oz.

izključiti neskončno možnosti v nekaj le-teh....

No mislim, da nas lahko nekaj takega čaka kot si napovedal....ali pa tudi ne....

 

Jaaa, rajši bi rekel da je skoraj Nemogoče nekaj predvideti , razen, če ne gre za Stvarnikov Plan, katerega On razodene komurkoli se mu zdi da je Vreden in sposoben prenesti Informacijo .

 

Ja, res so v vsakem trenutku obstajajoče neskončne možnosti , vendar so omejene-zreducirane na nekaj Glavnih možnosti, pa še te se morajo vsake toliko časa "križati", in sicer Zato , da ne pride do kaosa .

 

JE namreč Vse Natančno Pod Nadzorom !

 

Obravnava pa Stvarnik Vsakega posameznika Ravno Tako kot tudi obravnava posamezen celoten narod , po Istem "postopku" , na isti način  !

 

Torej , kar je On Predvidel , je Nezmotljivo , kajti On Je Nezmotljiv  in zmore videti v  Prihodnost Vesolja katerega je ustvaril, ga Vodi , Ureja , Ohranja in ga tudi še Bo - v Prihodnosti .

 

Torej, če pa vodi Celotno Vesolje, ... pa ne samo enega, ker jih je ustvaril Več, ... potem bo tudi z neskončno lahkoto vodil to naše malo Človeštvo , se ti mar ne zdi ?

 

To je tudi že neštetokrat dokazal , tko, da , se Bo Zgodilo Natančno Tako , Kot je rekel On.

 

Lp do tedaj, ajd', čaw



#87 Andreja Anda Jagodič

Andreja Anda Jagodič
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 316

Objavljeno: 16. januar 2013, 23:50

1. Jehova je to zemljo ustvaril, da bi ljudje lahko na njej večno živeli. Želel je, da bi bila vedno naseljena s pravičnimi, srečnimi ljudmi. (Psalm 115:16; Izaija 45:18) Zemlja ne bo nikoli uničena; obstajala bo večno. (Psalm 104:5; Propovednik 1:4)

2. Bog je, preden je ustvaril človeka, izbral majhen del zemlje in ga spremenil v čudovit raj. Imenoval ga je edenski vrt. Sem je postavil prvega moškega in prvo žensko, Adama in Evo. Bog je imel zanju namen, da rodita otroke in napolnita vso zemljo. Postopoma bi celotno zemljo spremenili v raj. (1. Mojzesova 1:28; 2:8, 15)
Raj je izgubljen

3. Adam in Eva sta grešila, ko sta namerno prekršila Božji zakon. Zato ju je Jehova izgnal iz edenskega vrta. Raj je bil izgubljen. (1. Mojzesova 3:1–6, 23) Toda Jehova ni pozabil svojega namena s to zemljo. Obljubil je, da jo bo spremenil v raj, v katerem bodo ljudje večno živeli. Kako bo to naredil? (Psalm 37:29)

4. Preden ta zemlja lahko postane raj, morajo biti odstranjeni hudobni ljudje. (Psalm 37:38) To se bo zgodilo v harmagedonu, Božji vojni, ki bo odstranila hudobijo. Nato bo Satan za 1000 let zaprt. To pomeni, da ne bo ostal noben hudoben človek, da bi uničeval zemljo. Preživelo bo samo Božje ljudstvo. (Razodetje 16:14, 16; 20:1–3)

5. Nato bo Jezus Kristus 1000 let kot Kralj vladal čez to zemljo. (Razodetje 20:6) Postopoma bo iz naših misli in telesa odstranil greh. Postali bomo popolni ljudje, ravno takšni, kakršna sta bila Adam in Eva, preden sta grešila. Nadalje, tedaj ne bo več bolezni, starosti in smrti. Bolni bodo ozdravljeni, starci pa se bodo pomladili. (Job 33:25; Izaija 33:24; Razodetje 21:3, 4)

6. Zvesti ljudje bodo med Jezusovo tisočletno vlado spreminjali vso zemljo v raj. (Lukež 23:43) Poleg tega bodo milijoni mrtvi obujeni v človeško življenje na zemlji. (Dejanja 24:15) Če bodo izpolnjevali to, kar bo Bog od njih zahteval, bodo na zemlji živeli večno. Če ne, bodo za večno uničeni. (Janez 5:28, 29; Razodetje 20:11–15)

7. Božji prvotni namen z zemljo bo tako dosegel svoj cilj. Ali bi bili radi deležni teh prihodnjih blagoslovov? Če da, se morate vztrajno poučevati o Jehovu in ostati poslušni njegovim zahtevam. Če boste obiskovali shode v krajevni kraljestveni dvorani Jehovovih prič, vam bo to pomagalo, da boste tako storili. (Izaija 11:9; Hebrejcem 10:24, 25)


»Vi ste moje priče,«+ govori Jehova, »moj služabnik, ki sem ga izbral,+ da bi me spoznali+ in verovali vame+ ter razumeli, da sem jaz vedno enak.+ Pred menoj ni bil ustvarjen noben Bog+ in tudi za menoj ne bo nobenega.+ Jaz, jaz sem Jehova,+ razen mene ni rešitelja.« (Iz 43,10-11)

#88 Bojante

Bojante
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 257

Objavljeno: 17. januar 2013, 12:45

Žal "jehovove "priče" " preveč prirejajo razlage Svetega pisma sebi v prid , medtem, ko niti ne vedo, da se Biblija Nikakor Nesme razlagati Dobesedno , kajti pisana je v Simbolnih pomenih .

 

Žal, pa so padli pot to "dobesednost" ,Tako kot farizeji že pred več kot  2000 leti .

 

No, molimo, da jim Bog-Stvarnik čimprej odpre njihove duhovno zaslepljene duhovne oči Duše .

 

Mir vam bodi do tedaj .

 

Brat b. + #



#89 Bojante

Bojante
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 257

Objavljeno: 17. januar 2013, 12:49

Bo pa Božji Namen z tem Planetom, katerega je On Ustvaril  , zares tudi ugledal Realizacijo .

 

Prav Tako pa Bodo transformirani tudi Vsi preostali Planeti + Sonca v Širnih Prostranstvih Njegovega Stvarstva .

 

Glej , On Vse Dela na Novo .

 

lp do tedaj, ajd', čaw .



#90 Nada7

Nada7
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 414

Objavljeno: 17. januar 2013, 18:17

Izvirni greh so zdolgočasene gospodinje



#91 Nada7

Nada7
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 414

Objavljeno: 17. januar 2013, 18:29

"greh je vse, kar človek počne ali naredi, čeprav mu njegova vest pravi, da to ni prav."

To pomeni, da se živeti brez greha ne da. Kdor živi, ta greši. 



Spoznanje je greh. Ko spoznaš, vidiš novo, vidiš drugačno. Kar je prej, je mimo.



#92 Nada7

Nada7
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 414

Objavljeno: 17. januar 2013, 18:33

Je že kdo štel, kolikokrat človek zgreši, preden shodi?

Štrbunkne?



#93 Bojante

Bojante
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 257

Objavljeno: 17. januar 2013, 20:07

Izvirni greh so zdolgočasene gospodinje

 A misliš une, ki jim same neumnosti po bučah blodijo ?

 


 


"greh je vse, kar človek počne ali naredi, čeprav mu njegova vest pravi, da to ni prav."

To pomeni, da se živeti brez greha ne da. Kdor živi, ta greši. 

 

 

To je res, kajti smo Zmotni in zato žal grešni .

 


 



Spoznanje je greh. Ko spoznaš, vidiš novo, vidiš drugačno. Kar je prej, je mimo.

 

 

Spoznanje Je Dar Stvarnika, ne pa greh , ker Spoznanje še Ni dejanje .

 

To moraš ločiti , ker pač Ni isto .

 

Lp + #



#94 Bojante

Bojante
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 257

Objavljeno: 17. januar 2013, 20:12

Precej se Bodo žal morale tudi poučiti  "jehovske priče" o Stvarniku - Bogu , katerega Sveto Ime    Ieoua    sploh ne znajo pravilno prevesti , niti spregovoriti , še manj pa Ga razumeti  .

 

Preveč so zapadli pod vpliv napačnega razlaganja njihovih zavedenih starešin .

 

No, itak sploh ne vedo , da ima Bog Troime,  "po Novem" , odkar se je Inkarniral na tem Planetu  : Jezus-Ieoua-Sabaoth .

 

In tudi za mormone ( morrone ) bo prišel čas Spoznanja .

 

Dobro zanje, če ga bodo prepoznali, sprejeli in uporabili za rešitev svojih Duš .

 

Mir vam bodi .



#95 Nada7

Nada7
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 414

Objavljeno: 17. januar 2013, 21:26

 A misliš une, ki jim same neumnosti po bučah blodijo

 

 

----khm    bucktooth1.gif ermm.gif icon26.gif

   

To je res, kajti smo Zmotni in zato žal grešni .Spoznanje Je Dar Stvarnika, ne pa greh , ker Spoznanje še Ni dejanje .

 

To moraš ločiti , ker pač Ni isto .

    --- jaaaa, zato pa je jesti z drevesa spoznanja dejanje,......, kar si delal prej je bilo napačno, torej grešno,......, ph34r.png Stvarnik pa nam ni dal od tam jesti   icon16.gif

 

    icon15.gif icon28.gif SHOCK.gif   icon14.gif devil.gif icon14.gif  icon28.gif  icon1_eek.gifsick.gificon1_eek.gif  icon15.gif SHOCK.gif icon_smile_dead.gifsick.gificon_smile_dead.gif icon14.gif icon_smile_blackeye.gif  icon15.gifidea.gificon15.gif  icon_smile_dead.gif ochko.jpg eekblue.jpg ukid.gif icon16.gif 
 

 "Ko spoznaš, vidiš novo, vidiš drugačno."

-------------> In potem trpiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiš!



#96 Bojante

Bojante
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 257

Objavljeno: 17. januar 2013, 21:45

    --- jaaaa, zato pa je jesti z drevesa spoznanja dejanje,......, kar si delal prej je bilo napačno, torej grešno,......, ph34r.png Stvarnik pa nam ni dal od tam jesti   icon16.gif

 

    icon15.gif icon28.gif SHOCK.gif   icon14.gif devil.gif icon14.gif  icon28.gif  icon1_eek.gifsick.gificon1_eek.gif  icon15.gif SHOCK.gif icon_smile_dead.gifsick.gificon_smile_dead.gif icon14.gif icon_smile_blackeye.gif  icon15.gifidea.gificon15.gif  icon_smile_dead.gif ochko.jpg eekblue.jpg ukid.gif icon16.gif 
 

 "Ko spoznaš, vidiš novo, vidiš drugačno."

-------------> In potem trpiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiš!

Seveda nam ni dal jesti, ker sta si onadva PrvaDva kar sama "postregla" , ... no, v bistvu Ukradla .

 

Zato pa mi še zdaj plačujemo ta njun "davek" za greh :-P

 

In zato tudi smo še zmeraj - grešni - zmotni , ker grešimo z napakami ki jih še zmeraj počnemo , delamo .

 

Žal pa tudi razlago : "Jesti z drevesa Spoznanja" nesmeš razumevati dobesedno , kajti ima zakriti Pomen .

 

Lp + #



#97 Nada7

Nada7
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 414

Objavljeno: 17. januar 2013, 22:26

Seveda nam ni dal jesti, ker sta si onadva PrvaDva kar sama "postregla" , ... no, v bistvu Ukradla . <----  GREH!

 

Zato pa mi še zdaj plačujemo ta njun "davek" za greh :-P <---- BREZVEZE!

 

In zato tudi smo še zmeraj - grešni - zmotni , ker grešimo z napakami ki jih še zmeraj počnemo , delamo .<-----BUTELJNI!

 

Žal pa tudi razlago : "Jesti z drevesa Spoznanja" nesmeš razumevati dobesedno , kajti ima zakriti Pomen . <-----SKRITO!

 

Lp + #

inno.gif  

 

 

 

 

Greh je trpljenje.

Ko GRRRRrrreeešišš tRrpišššŠ!



#98 Bojante

Bojante
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 257

Objavljeno: 18. januar 2013, 06:59

inno.gif  

 

 

 

 

Greh je trpljenje.

Ko GRRRRrrreeešišš tRrpišššŠ!

No, vidim, da tudi tisto , da "z trpljenjem plačujemo za njun davek greha" še nisi dojel, kajti ni tako brezveze kot se zdi .

 

Smo namreč Inkarnirani na tem Planetu Božjega Otroštva .

 

To pa pomeni, da imamo vse trpljenje poplačano .

 

Če ne že tu, pa Zanesljivo potem v Onstranstvu.

 

Odvisno le, koliko se kdo potrudi.

 

Res pa je greh trpljenje.

 

Kajti, takrat , ko grešimo , nismo v sozvočju z Božjo Voljo.

 

In, ko nismo v tej Harmoniji, moramo žal trpeti .

 

Lahko bi rekli, da je greh pomanjkanje Življenja ki je Stvarnikova Energija .

 

No Creator = No Life.

 

God Is Life .

 

Bog Je Ljubezen .

 

Popolna Ljubezen .

 

Lp + #



#99 Nada7

Nada7
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 414

Objavljeno: 18. januar 2013, 17:13


Kajti, takrat , ko grešimo , nismo v sozvočju z Božjo Voljo.

 

In, ko nismo v tej Harmoniji, moramo žal trpeti .

 

Lahko bi rekli, da je greh pomanjkanje Življenja ki je Stvarnikova Energija .

 

No Creator = No Life.

 

God Is Life .

 

Bog Je Ljubezen .

 

Popolna Ljubezen .

 

Lp + #

inno.gif hypnodisk.gif  ylflower.gif 



#100 none

none
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 400

Objavljeno: 18. januar 2013, 19:05

Kakšna je to popolna ljubezen dragi bratje in sestre?

Ali se vam zdi, da je ljubezen pot ne-grešenja?


dReAM

 

 

 





Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0