Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Klicanje duhov


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
156 komentarjev na to temo

#26 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 25. februar 2003, 01:00

Tudi jaz odsvetujem to in se strinjam z Lunco, Tejo in Kljuko.

Ja - poznam nekoga, ki se mu je skegljalo.
Ja - bila sem ze tudi zraven in torej to poznam.

Marsa

Vsakdo ima toliko pravic, kolikor ima moci. Latinski pregovor
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#27 Anais

Anais
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 8

Objavljeno: 25. februar 2003, 01:00

Kaj res NIHCE nima pozitivnih izkusenj s klicanjem? Razumem ,da ce te vodi napuh in podobno, ne mores pricakovat nic pozitivnega. Ampak mene osebno zanimajo odgovori na neka vprasanje za dolocene osebe. Pac se jim je zivljenje prehitro itteklo, da bi jih osebno lahko vprasala. Ne zanimam me npr. kako postati mislijonar ;), ali kdaj bom umrla, kako je takrat in take podobne. to bom izvedela ob svojem casu. Cisto neke druge stvari me zanimajo. "Zakaj?" je nekdo naredil to kar je... NE vem... Morda zelim prevec... Ampak... No, ne vem.

Zakaj pa so potem te duse? Ce jih ne smemo motiti? Kaksno funkcijo imajo?

Pozdrav! ;)

CIAO,

Anais

#28 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 25. februar 2003, 01:00

Zakaj se ne lotis katerega drugega od tisocih vpogledov - zate najverjetneje primernejsih?
Duse pa pusti lepo pocivati v miru... :)
No - kot zelis, seveda - vsak ima svoje izkusnje in svoje nacine - da pride do odgovorov...

Ma - ne vem, ce gre tu ravno za napuh in podobne vzgibe...
Mislim, da je v vecini primerov gola radovednost. No, predvsem slednja.

"Zakaj je naredil?"
Poglej v karte. Objavljena slika

Marsa

Vsakdo ima toliko pravic, kolikor ima moci. Latinski pregovor
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#29 Anais

Anais
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 8

Objavljeno: 26. februar 2003, 01:00

Marsa, pa lahko pogledas v karte za koga drugega? ;)

Res je radovednost. Med drugim. Priznam. ;)

CIAO,

Anais

#30 zirosi

zirosi
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 594

Objavljeno: 26. februar 2003, 01:00

Ob ponedeljkih se na TVS1 rola kraljestvo - za vse ljubitelje duhov. Nekaj dobrih idej so že pokazali.

Še vedno pa je moja tehnika uspešnejša.




Uživajte!
Človek lahko dela, kar hoče, ne more pa hoteti, kot bi želel.

#31 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 26. februar 2003, 01:00

quote:
Anais pravi:

Marsa, pa lahko pogledas v karte za koga drugega? ;) ...


Ja, lahko, ce gre za tako vprasanje oz. predmet, ki je povezan tudi z nami (ali smo s tem clovekom sicer kakorkoli povezani) - sicer praviloma ni eticno kukati v to, ce ne gre za nas oz. gre za nekoga tretjega.

Npr.: Ce imas odnos z nekom, lahko po mili volji sprasujes vse, kar se tice vajinega odnosa.
Ni pa fair sprasevati po necem, kar se tice samo njega..... Npr.
Vendar to niso napisana pravila - gre bolj za eticni kodeks, ki ga zavzames oz. se ga drzis, ko se gres tole...

Ce te npr. zanima, zakaj se je obnasal tako in tako do tebe ali kaj pomeni, da ti je rekel to in to... in podobno... to lahko sprasujes...
Ni pa primerno sprasevati, kaj ima on z nekom tretjim, ki se tebe nic ne tice.

Seveda pa niso vsi tako "strogi" kot jaz.
In nekateri vsevprek sprasujejo - in nekateri vsevprek odgovarjajo - po mojem mnenju neodgovorno...

Ze ko gres k "slogarju", je na nek nacin "krivicno" do onega, za katerega bos spraseval....

Predstavljaj si, da me nekdo sprasuje, ce lahko pogledam v karte, kaj ti pocnes... ali kaj delikatnega - kaksno tvojo skrivnost, recimo...
Ne bi ti bilo vsec - priznaj... Objavljena slika

Ampak - da pa seveda se. Vse se da videti. Celo zelo natancno se da videti.
Natancnost napovedi pa je odvisna od iskrenosti in od postavljanja cimbolj preciznega vprasanja in torej od samega zavedanja, kaj sploh zelimo.

Marsa

Vsakdo ima toliko pravic, kolikor ima moci. Latinski pregovor
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#32 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 26. februar 2003, 01:00

Joj, tudi jaz mislim, da se tega ne sme! Pod nobenim pogojem! In se res strinjam, da te potegne vase... kot črna magija. Sem pred leti skoraj popenila, ko mi je starejša rekla, da so na nekem rojstnem dnevu..kao klicali duhove..itak jim ni ratalo. Kaj pa če jim bi?

Sama imam nekoliko drugačne izkušnje. Obisk umirajočih(tete, s katero sva si bili zelo blizu), je prišla ponoči k meni...in naslednjega dne sem izvedela, da je umrla. In pa obisk duše umrlega(tasta). Naredil je samomor in bil torej v času smrti poln sovraštva, jeze in bolečine. Vračal se je dobro leto. Njegovi koraki so se slišali na podstrešju, odpirala so se vrata..kar tako, brez prepiha. S taščo sva sedeli v kuhinji, gledali Tv in potem vidiš, kako se premakne kljuka, in odpro vrata. In nihče ni vstopil. Sama sem radovedno gledala kaj bo, taščo pa je hotelo pobrati od strahuObjavljena slika. To se še je nekajkrat zgodilo. Ali pa da si preprosto zaznal prisotnost. Povedala je tudi, da je enkrat ponoči čutila grozno breme na prsih in potem je preklela. Če je koristilo ne vem, vem pa, da smo za ziher še plačali nekaj maš.
Se je potem vse skupaj umirilo. Hočem povedati, da se meni ni zdelo, da mi kdo kaj slabega hoče...navzočnost mi je vzbudila samo radovednost.

natalija

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#33 Anais

Anais
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 8

Objavljeno: 26. februar 2003, 01:00

Tudi oseba s katero jaz zelim govoriti je naredila samomor. vem pa, da ni bila polna sovrastva, ampak polna obupa in nesrece. Ti tasta nisi hotela v blizini, jaz pa to osebo zelim imeti. V casu zivljenja je bila moja luc...
To pa kar si ti dozivljala Nataly pa je kar malo spooky! ;)

Morda pa je tast zelel se kaj povedati. Komu kaj narociti,... ?

CIAO,

Anais

#34 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 26. februar 2003, 01:00

Joj, Anais... potem pa se sploh raje ne vtikaj..
Na nek nacin "moli" zanjo - ce nisi verna, pac uporabi po zelji termin za Boga - Energijo, Visjo silo, whatever...
Vzrok, tudi ce ga bos spoznala... ne bos ga mogla odpraviti, prav tako ne spremeniti nicesar.
Samomor ima redko razlog v zgolj eni zadevi - najveckrat je skupek sranj in nekaksna pika na i.

Saj oseba polna sovrastva dvomim, da bo delala samomor... ponavadi je to dejanje iz obupa...

Ves - obstaja vec plasti, vec nivojev teh energetskih prostorov... eni so "visje", eni pa "nizje"...
Dusa je se "pretezka", pa se morda zadrzuje preblizu - tezko je sploh doseci odresitev... Treba pa je to storiti oz. jo spustiti "v visave"...
Prav zato pa ne jemlji tega nase...
Lansiraj luc (nazaj, kot je tebi bila ta oseba) - pusti pocivati ranjeno duso..
Saj tudi s kopanjem po tem dodajas nove energije temu...
To ni za nikogar dobro.

Aja! Se nekaj zelo pomembnega!!
Pri tem klicanju duhov naj bi itak veljalo pravilo, naj ne bi klicali oseb, ki so mrtve manj kot eno leto.


Marsa

Vsakdo ima toliko pravic, kolikor ima moci. Latinski pregovor
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#35 senca

senca
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 21

Objavljeno: 26. februar 2003, 01:00

Anais!
Kot ti je že Marsa povedala, je kar nekaj vprašanj malo preveč osebnih, no pa tudi če je ta oseba že umrla.
Mislim, da je bistvo, ki ti ga želi večina podati, to, da ti lahko marsikatera informacija tudi škoduje, ker je ne boš pričakovala kot take.
Poskusi pred spanjem prositi univerzum, angele, svojega boga,...,sploh ni pomembno koga, naj ti v sanjah pokaže prizore, kot odgovore na tvoje vprašanje, in naj ti pokaže le tiste, ki so zate najbolj koristni in ti bodo pomagali in nikakor škodovali.
Predvsem pa je pomembna jasnost zastavljenega vprašanja, ker bo prav takšen tudi odgovor.
Če je tvoja želja zelo močna, boš verjetno vztrajala vsaj teden ali dva, saj se lahko dogodki odvijajo več noči zapored. Zato jih je dobro tudi zapisovati.
Sweet dreamsObjavljena slika

Vse se ujema

#36 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 26. februar 2003, 01:00

Ja Marsa imaš prav. Sovraštvo je v bistvu preveč močno čustvo. Če sovražiš nimaš moči polagati roke nase. Če je prisoten obup in predvsem strah potem pa. Je pač lažje umreti, kot pa se boriti.
No, da se povrnem k tastu...pri njem je bil obup tisti. Ko se človek preprosto vda. Vse preveč stvari se mu je nakopalo. In spet še ena zanimivost...zdaj sem se spomnila na to. Tistega dne, ko je umrl(ob 15 uri) naju je oba s partnerjem ful vleklo na njegov dom(takrat sva še nekaj časa živela pri mojih starših, potem pa sva se preselila na njegov dom). Partner je pravzaprav že sedel na motorju, trdno odločen, da mora domov. In nisva šla - kao je bilo potrebno okna do konca prebarati. Hočem reči..oba sva čutila...mogoče on kot sin še bolj kot jaz..le da sem jaz tudi bolj občutljive sorte in z dobro zaznavo. Nekaj naju je klicalo...Je pa problem bil s tem živeti...ko veš, da se zaradi nekih oken nisi odzval klicu na pomoč.
Zato te napake ni naredil pri meni. To je to.

natalija

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#37 Anais

Anais
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 8

Objavljeno: 26. februar 2003, 01:00

Hvala za vse nasvete. Sigurno bom probala tisto s sanjami. Sicer se ne bojim odgovorov na vprasanja, ker zakaj in podobno itak ze vem. To tvoje senca s sanjami pa bom vsekakor poskusila.
Marsa to za eno leto nisem vedela. Hvala. :)
Nataly tebi pa verjamem, da je bilo tezko ziveti s tem, zaradi nekih oken. Sranje!
Tudi jaz se sprasujem zakaj nje nisem sanjala, da bo sla, ce sem ze vse ostale? Vsi, ki so mi umrli, so se poslovili in drugi dan umrli, ona pa ne. Ce bi sanjala, bi morda stvar lahko spremenila. Tako pa se moram sprijazniti s tem, da enostavno tega ni zelela. Biti "resena". Ocitno... Ampak, ko mi je full tezko se sprijaznit. Zivet s tem. Ampak dajmo casu cas, ne?

;)

CIAO,

Anais

#38 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 26. februar 2003, 01:00

Anais - brihtna punca... Objavljena slika Objavljena slika

Nataly - saj ves, da ne maram pretirane sentimentalnosti, lupckov, sonckov in objemckov..
Ampak nekaj ti povem (takole "off the record" ;)) - prav rada te imam in si fejst banica in RES me zelo veseli, ker si z nami... ... Objavljena slika Objavljena slika Objavljena slika Objavljena slika

...

Marsa

Vsakdo ima toliko pravic, kolikor ima moci. Latinski pregovor
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#39 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 26. februar 2003, 01:00

Objavljena slikaEh..Marsa...Anais....zdaj bom kar malo jokala...smrk,smrk..Objavljena slika




natalija

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#40 jest

jest
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 4

Objavljeno: 26. februar 2003, 01:00

Pozdravljena Anais,
in vsi ostali!

Tudi sama imam kar precej izkusenj z "umirajocimi" in umrlimi. Vedno, ko umre nekdo od znanih, predvsem ce mi je blizu, ga sanjam. Tudi dve meni zelo ljubljeni osebi sta umrli in Anais popolnoma te razumem. Obe sta naredili neke vrste samomor, pa to tudi ni tako zelo pomembno. Pomembno je to, da si ne smes ocitati, da nisi naredila vsega. Sem prepricana, da si. Tudi, ce bi v tistem trenutku osebi pomagala, skoraj ne verjamem, da bi ga izvlekla iz tezav. Zakaj? Ker se samomor ponavadi v cloveku kuha in kuha kar nekaj let. Zato moras biti zelo zelo pogumen, verjemi.
Moja izkusnja: Pri prvi osebi; sem bila leta in leta prepricana, da sem jaz kriva, da se nisem znala pogovoriti z njim, kaj vse bi se lahko naredila. Res je, lahko bi, toda ni bila moja odlocitev ali bom ali ne. On se je odlocil, da mu ne bom vec pomagala. Zakaj? Ne vem, zakaj. Morda zato, ker se je bal osamljenosti, toda odgovornost ni moja. Naredila sem tocno toliko kot mi je bilo dovoljeno in nic vec. Prepricana sem, da zate velja isto. No pri drugi osebi je sicer malo drugace prislo do smrti. Ze en mesec prej mi je povedal kaj ga caka, pa mu nisem verjela (nisem hotela verjeti, ker ni bil bolan), pa sem se se vedno obremenjevala. Kako naprej? Enostavno. Svojo ljubljeno osebo "polokoplji"; polozi jo na oltar in ji dovoli, da gre tja kamor pac mora iti. Prosi jo, naj ti odpusti in ti odpusti njej. Prosi jo naj ti dovoli, da imas od tega trenutka nalje svoje zivljenje. To ne pomeni, da bos to osebo pozabila. To pomeni samo, da dusi dovolis oditi. Zakaj pa se je dusa tako odlocila, pa ne vem ce te sme zanimat, mislim da ne. Je ze tako prav. Nismo mi odgovorni za dejanja drugih, neglede na to koliko je oseba "stara", ali pa na to kako jo imas rad-a.

Kar se pa tice vpogleda v karte, ne bom sodila o etiki. Vem le to, da ce sprasujes za stavri, ki se te ne ticejo, dobis napacne odgovore. Prave odgovore dobis lahko le za stvari, ki se ticejo tebe in kadar sprasujes s cistim srcem, brez koristolubja.

Lep lep dan ti zelim!

jest

#41 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 26. februar 2003, 01:00

Prave odgovore dobis lahko le za stvari, ki se ticejo tebe in kadar sprasujes s cistim srcem, brez koristolubja.
..nevemObjavljena slika
..kaj pa tisti vedeževalci preko etraObjavljena slika

P°k0w<


#42 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 26. februar 2003, 01:00

quote:
jest pravi:


... Kar se pa tice vpogleda v karte, ne bom sodila o etiki. Vem le to, da ce sprasujes za stavri, ki se te ne ticejo, dobis napacne odgovore. Prave odgovore dobis lahko le za stvari, ki se ticejo tebe in kadar sprasujes s cistim srcem, brez koristolubja. ...

jest


Ko bi vsaj res bilo tako, Jest!

Marsa

Vsakdo ima toliko pravic, kolikor ima moci. Latinski pregovor
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#43 Anais

Anais
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 8

Objavljeno: 26. februar 2003, 01:00

Pozdravljena jest! ;)

Hvala. Saj ji ne zamerim, da je to storila. Sploh ne! Nasprotno. Celo razumem jo. sicer je s tem dejanjem svoje tezave prepustila drugim, torej ni nic dosegla. Ampak, ce je zdaj srecnejsa, sem srecna zanjo. Res sem. Toda nekako se jaz zdaj izgubljena. Na poti sem se ustavila in ne znam naprej. To je tisto kar bi jo rada vprasala. Amapk, sem se izvlekla iz vsake situacije, pa bom se se iz te. Vem, da se bom.
Vem, da jo moram pustiti naj oddide, ampak je takoooo tezko. Vedno znova upam, da sem sanjala. Da ni res... Pa je...

Moram reci, da ste vsi tukaj na foromu super. Hvala! Res. :) Marsa, senca, Nataly, jest in seveda nimbus!

Zdaj pa vas ne bom vec hvalaila, da vam ne stopi v glavo! ;) he!



CIAO,

Anais

#44 Kljuka

Kljuka
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 861

Objavljeno: 26. februar 2003, 01:00

Če bi res radi toliko izvedeli o onostranskem življenju, pojdite v knjižnico in si sposodite Objavljena slikaDnevnik Faustine KowalskeObjavljena slika. Tam je o posmrtnem življenju napisano več in bolj natančno, kot v vseh ostalih knjigah skupaj.

Dobili boste popoln opis duš, kje in zakaj se nahajajo tam kjer se, opis mest, kakšna so ta mesta. Kaj je potrebno narediti, da se izogneš najhujšega. Izvedeli boste za najmočnejše orožje. Govora je tudi kako prideš do popolnosti, angelih (tudi padlih) in seveda o Jezusu in Bogu, Mariji. Tudi kdaj bo Sodni dan in napoved tega. In še pa še.

Knjiga ima preko 500 strani, če ne 600 in se jo zelo splača prebrati do konca.

Hkrati pa boste dobili odgovore na vprašanja, katere si niti niste upali zastaviti in niste niti vedeli za njih obstoj

Lep pozdrav!

Kljuka
Lep pozdrav!

Objavljena slika

#45 nimbus

nimbus
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 548

Objavljeno: 26. februar 2003, 01:00

Zirosi, bom gledal v pon. Kljuka, kul, bom pobrskal po knjiznici. Ampak, hecno, v mali knjizici imam ze toliko knjig, ki sem si jih zapisal, da jih moram prebrati. S tem je hudic. Trenutno imam polno dela s solo... kao... ampak... Ko bi vsaj zivel n let, da bi si uspel potesiti svojo radovednost... po drugi strani pa vedno govorim, da zelim umreti lep in mladObjavljena slika

Vse kar je, bezi!
Potovati! Izgubljati dežele! Biti nenehno drug, biti v duši brez korenin, živeti samo za zrenje!
Ne pripadati niti sebi! Iti naproti, slediti odsotnosti tega, da bi imeli cilj, in tesnobe, da bi morali nanj priti.
Tako potovati, je potovanje. A na njem sem, ne da bi mi bilo treba več kakor sanje o prehajanju. Ostanek sta zemlja in nebo.

Fernando Pessoa

#46 universe

universe
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 2

Objavljeno: 1. marec 2003, 01:00

Kaj pa ce bi imel duha za nekaksnega "mentorja", recimo kot zaupnika, svetovalca, bi bilo to mozno, da bi imel z njim razne take navadne debate?
Huh, kje take pobira :)

Everytime I die...

#47 senca

senca
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 21

Objavljeno: 3. marec 2003, 01:00

Ja UniverseObjavljena slika

Vse se ujema

#48 rokkiller

rokkiller
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 2

Objavljeno: 1. november 2006, 10:17

Jz pa moji prijatli bi radi klical demone, pa me zanima, če obstaja kakšen enostaven in čim manj nevaren poskus

#49 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 405

Objavljeno: 1. november 2006, 10:31

Jz pa moji prijatli bi radi klical demone, pa me zanima, če obstaja kakšen enostaven in čim manj nevaren poskus


Ja... x:Dx :vragec:
Pet pirov pa pet šnopsov... :palec: x:Dx
Deluje, sprobano... x^x x:px x:Dx x:o)x

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#50 klarus

klarus
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 165

Objavljeno: 1. november 2006, 10:37

joj podmornice :switz:
There is
One Mind,
One Truth,
One Source in the Universe,
and I AM ONE with ALL there is."




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0