Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Kaj je resnica o Bogu?


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
387 komentarjev na to temo

#351 none

none
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 400

Objavljeno: 23. junij 2015, 16:46

Človek je pač neumna reč, ki se sam gre vojno proti sebi. Pa to že neskončno dolgo....A lahko takemu

pritrdimo, da je bog? Mislim, da DA! Le bog se gre vojne, da mu ni dolgčas na velikem hribčku pod brajdami...

 

vse vojne so zakrivili ljudje ... in če želiš končati vojne v svojih lajfih, jih je potrebno najprej izkusit ... sicer nimaš izkušnje zakaj bi jih naj končal ...


dReAM

 

 

 


#352 none

none
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 400

Objavljeno: 23. junij 2015, 16:54

Boli boli avijon...

 

vse je igra tistih, ki jih ne boli ...


dReAM

 

 

 


#353 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 23. junij 2015, 17:06

vse vojne so zakrivili ljudje ... in če želiš končati vojne v svojih lajfih, jih je potrebno najprej izkusit ... sicer nimaš izkušnje zakaj bi jih naj končal ...

 

po tvojih pisanjih, ljudje so del vira, se prav so vir in vir se uči in razvija skozi njih, se prav je vir zakrivil vojne, ne? si ti že pridobil izkušnjo vojn in ali si jih v svojih lajfih že končal? 



#354 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 23. junij 2015, 17:15

če bi jih končal, bi ostal brez velikega dela karme ...

torej, učiš se lahko tudi iz mojega primera ...

 

zakaj pa jih ne končaš? a jih kdo že je končal? 



#355 none

none
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 400

Objavljeno: 23. junij 2015, 17:38

Kaj misliš?

 

zakaj pa jih ne končaš? a jih kdo že je končal? 


dReAM

 

 

 


#356 Andreja Anda Jagodič

Andreja Anda Jagodič
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 316

Objavljeno: 23. junij 2015, 19:27

Ali Bog danes podpira vojne?
DAVID, staroveški izraelski kralj, je glede svoje vloge, ki jo je imel kot vojak, rekel: »[Bog] moje roke uči vojskovanja, s svojimi rokami napenjam bakreni lok.« (Psalm 18:34)

Glede kristjanov je apostol Pavel napisal: »Čeprav živimo v mesu, pa se ne vojskujemo po mesu. Ne vojskujemo se namreč z mesenim orožjem.« (2. Korinčanom 10:3, 4)

Ali si ti misli nasprotujeta? Ali obstajajo tehtni razlogi za to, da je Bog staroveškim Izraelcem pustil iti v vojno, kristjanom pa ne? Se je Božji pogled na vojskovanje spremenil? Odgovori na ta vprašanja bodo postali jasni, ko bomo razmislili o treh pomembnih razlikah med Izraelci in pravo krščansko občino.

Tri pomembne razlike

1. Starodavni Izraelci so bili narod, ki mu je Bog določil ozemlje, njihovi sosedje pa so z njimi pogosto sovražno ravnali. Zato je Bog Izraelcem zapovedal, naj ščitijo svoje ozemlje, in jim celo naklanjal zmage nad njihovimi sovražniki. (Sodniki 11:32, 33) Krščanska občina pa po drugi strani nima nekega določenega ozemlja in njeni člani živijo v vseh deželah. Če bi torej Kristusovi sledilci v eni državi sodelovali v vojskovanju zoper drugo državo, bi se bojevali proti svojim sovernikom – proti duhovnim bratom in sestram – za katere jim je zapovedano, naj jih ljubijo in celo umrejo zanje. (Matej 5:44; Janez 15:12, 13)

2. Staremu Izraelu je vladal človeški kralj, ki je imel prestol v Jeruzalemu. Pravim kristjanom pa vlada Jezus Kristus, ki je sedaj mogočno duhovno bitje in ima svoj prestol v nebesih. (Daniel 7:13, 14) Sam Jezus je rekel: »Moje kraljestvo ni del tega sveta. Če bi bilo del tega sveta, bi se moji služabniki bojevali, da ne bi bil izročen Judom. Toda moje kraljestvo ni od tod.« (Janez 18:36) Tako nobeno politično kraljestvo oziroma vladavina na zemlji ne more trditi, da pripada Kristusu. Zakaj je to pomembno za Jezusove »služabnike« oziroma sledilce? To pojasnjuje tretja točka.

3. Starodavni Izrael je podobno kot drugi narodi pogosto odpošiljal sle oziroma veleposlanike ali poslanike, kot jim morda pravimo danes. (2. kraljev 18:13–15; Luka 19:12–14) Kristus dela enako, vendar pa se njegovo ravnanje razlikuje v dveh ključnih dejavnikih. Prvič, vsi njegovi sledilci so veleposlaniki oziroma poslaniki. Zato je lahko apostol Pavel zase in za svoje sovernike napisal: »Veleposlaniki smo torej, ki zastopamo Kristusa.« (2. Korinčanom 5:20) Kot miroljubni veleposlaniki niso nikoli prijeli za orožje. Drugič, Jezusovi sledilci se pogovarjajo z vsemi, ki prisluhnejo njihovemu sporočilu. Jezus je rekel: »Ta dobra novica o kraljestvu se bo oznanjala po vsej naseljeni zemlji v pričevanje vsem narodom.« (Matej 24:14) Rekel je tudi: »Pojdite torej in mi pridobivajte učence med ljudmi iz vseh narodov [. . .] ter jih učite, naj izpolnjujejo vse, kar sem vam zapovedal.« (Matej 28:19, 20)

Na žalost Kristusovi služabniki niso vedno dobro sprejeti. Zato je Pavel krščanskemu oznanjevalcu Timoteju napisal: »Kot dober vojak Kristusa Jezusa tudi ti prenašaj húdo.« (2. Timoteju 2:3) Seveda Timotejevo orožje ni bilo dobesedno, zajemalo pa je Božjo napisano Besedo, ki se imenuje »meč duha«. (Efežanom 6:11–17)

Zakaj je Bog zavrgel izraelski narod in ustanovil krščansko občino?

Izraelski narod je kakih 1500 let užival poseben odnos z Bogom, ki je temeljil na zavezi oziroma pogodbi. (2. Mojzesova 19:5) Ta zaveza, katere posrednik je bil Mojzes, je zajemala deset zapovedi in druge zakone. Vsi so spodbujali k pravemu čaščenju in visokim moralnim merilom. (2. Mojzesova 19:3, 7, 9; 20:1–17) Na žalost pa Izraelci kot celota niso bili zvesti Bogu, saj so celo ubijali njegove preroke. (2. kroniška 36:15, 16; Luka 11:47, 48)

Nazadnje je Jehova poslal svojega sina Jezusa Kristusa, ki se je rodil kot Jud. Judovski narod na splošno ga ni sprejel kot Mesija, temveč ga je zavrnil. Zato je Bog pretrgal svojo dolgoletno zavezo z Izraelom, s tem pa se je podrl simbolični zid, ki je ločeval Jude od Nejudov.* (Efežanom 2:13–18; Kološanom 2:14) Ob približno istem času je Bog ustanovil krščansko občino in ji za glavo postavil Jezusa. Še več, pred koncem prvega stoletja so to občino sestavljali ljudje različnih narodnosti. Judovski apostol Peter je napisal, da je Bogu »v vsakem narodu sprejemljiv tisti, ki se ga boji in ravna pravično«. (Apostolska dela 10:35)

Jehovove priče skušajo posnemati zgodnje kristjane. Zato jih drugi poznajo po oznanjevanju ter nevtralnem stališču glede politike in vojskovanja. (Matej 26:52; Apostolska dela 5:42) Da, ničemur ne dovolijo, da bi jih oviralo pri objavljanju dobre novice o Božjem kraljestvu, edini vladi, ki bo odstranila zlo ter na zemljo prinesla trajni mir. S tem čudovitim upanjem v mislih je apostol Pavel napisal: »Kot Kristusovi zastopniki prosimo: ‚Spravite se z Bogom.‘« (2. Korinčanom 5:20) Danes imajo te besede še večjo težo, saj se bližamo koncu »zadnjih dni« današnjega hudobnega sveta. (2. Timoteju 3:1–5)

Izraz »Jud« se je sprva nanašal na človeka, ki je pripadal Izraelcem Judovega rodu. Kasneje je ta izraz zajemal vse Hebrejce. (Ezra 4:12)

ALI STE SE KDAJ SPRAŠEVALI?

● Katero pomembno lastnost morajo kristjani izkazovati drug drugemu? (Janez 13:34, 35)
● Kaj je glavno »orožje« pravih kristjanov? (Efežanom 6:17)
● Katero pomembno sporočilo razglašajo Kristusovi predstavniki? (Matej 24:14; 2. Korinčanom 5:20)

Jehovove priče so mednarodna bratovščina, ki v vojnah med narodi ohranja nevtralnost.
»Vi ste moje priče,«+ govori Jehova, »moj služabnik, ki sem ga izbral,+ da bi me spoznali+ in verovali vame+ ter razumeli, da sem jaz vedno enak.+ Pred menoj ni bil ustvarjen noben Bog+ in tudi za menoj ne bo nobenega.+ Jaz, jaz sem Jehova,+ razen mene ni rešitelja.« (Iz 43,10-11)

#357 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 24. junij 2015, 12:59

če bi jih končal, bi ostal brez velikega dela karme ...

torej, učiš se lahko tudi iz mojega primera ...

 

torej, po tvojem pisanju, ti še nimaš izkušnje zakaj naj bi jih nehal. a jih v svojih lajfih kdo že je ustavil?



#358 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 24. junij 2015, 15:50

vse vojne so zakrivili ljudje ... in če želiš končati vojne v svojih lajfih, jih je potrebno najprej izkusit ... sicer nimaš izkušnje zakaj bi jih naj končal ...

 

se prav tole nisi pisal na podlagi svojih izkušenj? 



#359 Zala_

Zala_
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 447

Objavljeno: 29. junij 2015, 15:27

V roke mi je prišla ena knjiga z naslovom Spiritual Madness avtorice Caroline Myss... 

 

Avtorica govori o našem odnosu do Boga, ki je v večini primerov tak: Bog daj mi to in ono, poskrbi za moj mir, pa dobro službo, pa partnerstvo, podari mi te in te psihične moči itd... , kar je še vse na nivoju egoističnega gledanja. Namesto, da bi se znebili svojega sebstva/ svojih spiritualnih fantazij in se prepustili temu vodstvu, kar pa sicer lahko pomeni vse, kar si ne želimo... Zanimiv pogled, zame blizu resnici... 

 



#360 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 3. julij 2015, 17:57

posvetuj se s svojim gurujem maharađem ...

 

pravi da so



#361 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 3. julij 2015, 18:10

in da se v bistvu bog naprej razvija in uči skozi nas, tudi izkušanje trpljenja



#362 Zala_

Zala_
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 447

Objavljeno: 4. julij 2015, 10:58

in da se v bistvu bog naprej razvija in uči skozi nas, tudi izkušanje trpljenja

Kaj bog naprej razvija? In zakaj?



#363 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 4. julij 2015, 11:07

Kaj bog naprej razvija? In zakaj?

 

sebe, da poveča izkušanje



#364 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 4. julij 2015, 11:32

biggrin.png ... še pred nedavnim si govoril, da je bog popoln ...

 

sej je in še zmeri to govorim

 

∞+∞=∞



#365 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 4. julij 2015, 11:52

bla bla ... neskončno se ne da seštevat ... celo princip neskončnosti  je nedojemljiv ...


ti si ga mogoče predstavljaš kot neskončnega ... ne razumeš pa principa neskončnega ...


če bi bil bog popoln, se nebi rabil razvijat neprej ... in za to filozofijo ne rabiš jehovskega doktorata ...


 


res pa je, da segajo principi brahme in šive bistveno globje ... za
razumevanje pa je potrebno bistveno več ... ker gre za simboliko ...

 

da se v neskončnosti kaj ne bi dalo? zakaj ta omejitev? če je neskončen lahko omogoč dojemljivost. če ne, je omejen, ne neskončen. 



#366 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 4. julij 2015, 12:02

primi sam sebe za roko, da se ne izgubiš v neskončnosti ...

 

jz nisem vsemogočen, Bog je, to je razlika med nama. 



#367 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 4. julij 2015, 12:43

Mgd, sej ti ne manjka več velik. Ti samo na Luni vztrajaj..... biggrin.png

 

človk se težko upre stitišču tolikih bogov, prerokov, gurujev, terapevtov, ... takvih i onakvih 



#368 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 4. julij 2015, 12:49

skoraj sem pozabil, da sta pri tebi to dve osebi, vsaka na svojem koncu univerzuma ... scratchchin.gif ... milo mater biggrin.png

 

jz sm jz in on je on ja. in jaz sem on in on je jaz. jaz kot del celote nisem celota a hkrati sem celota. jaz kot del energije, ne energetika sem on in hkrati nisem on, ker on/energetik in njegova energija nista ločena. jaz sem njegov in on je moj. ko sem Zanj sem polno srečen, ko ne, on izkuša trpljenje preko mene, a hkrati je polno srečen. je pač vsemogočen, jaz nisem. sem pa lahko polno srečen in mi vsemogočnost ali karkoli drugega nič ne manjka. zakaj bi se izogibal sebi in svoji odgovornosti, ni potrebno niti prijetno. 



#369 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 4. julij 2015, 13:19

jaaa ... saj je vse v redu .............. si pač v tej fazi

 

točno.



#370 viyola

viyola
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 941

Objavljeno: 5. julij 2015, 17:41

https://www.youtube....h?v=9mg6oMiauUc


And in the end , it is not the years in your life that count. It is the life in your years. 


#371 SkrivnostJe SkrivnostiNi

SkrivnostJe SkrivnostiNi
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 22

Objavljeno: 27. julij 2015, 15:01

bog.........jaz.........hudič

višji jaz...jaz......nižji jaz

jang........jaz............jin

biggrin.png ........ohmy.png ........mellow.png

mellow.png ........ohmy.png ........biggrin.png

 

biggrin.png ........laugh.png ........biggrin.png

bog, enost, nirvana(to stanje ni konstantno vendar, ker  name deluje wauu sem si želel da bi to bilo neprekinjeno....ugotovil sem, da to stanje ne morem obdržati sem postal užaljen in se jezil kako je bog krivičen...Poskušal sem narediti tohuh.png .....huh.png .....huh.png, postal sem apatičen...tongue.png ....ohmy.png ....tongue.png imela sem občutek kot, da se mi oba pola posmehujeta in utihnilhuh.png ...huh.png ...huh.png ,postalo je takowink.png ..ohmy.png ..huh.png kmalu sem spoznal, da je ta sredinski pomemben in postalo je takolaugh.png laugh.png laugh.png .

 

 

To je moja božanjska izkušnja.ylflower.gif



#372 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 27. julij 2015, 16:22

bog.........jaz.........hudič

višji jaz...jaz......nižji jaz

jang........jaz............jin

biggrin.png ........ohmy.png ........mellow.png

mellow.png ........ohmy.png ........biggrin.png

 

biggrin.png ........laugh.png ........biggrin.png

bog, enost, nirvana(to stanje ni konstantno vendar, ker  name deluje wauu sem si želel da bi to bilo neprekinjeno....ugotovil sem, da to stanje ne morem obdržati sem postal užaljen in se jezil kako je bog krivičen...Poskušal sem narediti tohuh.png .....huh.png .....huh.png, postal sem apatičen...tongue.png ....ohmy.png ....tongue.png imela sem občutek kot, da se mi oba pola posmehujeta in utihnilhuh.png ...huh.png ...huh.png ,postalo je takowink.png ..ohmy.png ..huh.png kmalu sem spoznal, da je ta sredinski pomemben in postalo je takolaugh.png laugh.png laugh.png .

 

 

To je moja božanjska izkušnja.ylflower.gif

koga vlečeš za jajca, nas, sebe ali boga ?



#373 SkrivnostJe SkrivnostiNi

SkrivnostJe SkrivnostiNi
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 22

Objavljeno: 27. julij 2015, 16:33

koga vlečeš za jajca, nas, sebe ali boga ?

Nikogar mogoče le tebe če tako razumeš. Želel sem samo prikazat direktno izkušnjo sebe, ki je le moja, nimam namena komu pridigat ali govorit da obstaja ena in edina resnica Absolutnost je le pojem uma.


To temo je popravil/a SkrivnostJe SkrivnostiNi: 27. julij 2015, 16:34


#374 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 27. julij 2015, 16:37

Nikogar mogoče le tebe če tako razumeš. Želel sem samo prikazat direktno izkušnjo sebe, ki je le moja, nimam namena komu pridigat ali govorit da obstaja ena in edina resnica Absolutnost je le pojem uma.

želel ali želela ??



#375 SkrivnostJe SkrivnostiNi

SkrivnostJe SkrivnostiNi
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 22

Objavljeno: 27. julij 2015, 16:38

želel 






Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0