Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Kaj je resnica o Bogu?


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
387 komentarjev na to temo

#51 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 9. avgust 2014, 17:17

in pri konzumiranju konzervansev, tudi telo ni pokvarjeno biggrin.pngbiggrin.png



#52 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 9. avgust 2014, 17:40

Duša izvira iz Boga in ni pokvarjena!

 

Mislila je na pokvarjene aktivnosti duše, na zlorabo njene svobodne volje.



#53 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 9. avgust 2014, 17:45

jej konzervanse, da se ne pokvariš biggrin.png



#54 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 9. avgust 2014, 18:58

daj no ... umiri malo svoj um ... premisli še enkrat in mirno ...

 

Bom razložil kaj sem mislu. Duša sama po seb ni pokvarjena, ampak če zlorablja svojo svobodno voljo, tj. počne nekaj kar ji škoduje, so to pokvarjene aktivnosti in lahko rečemo v tem smislu, da je ta duša pokvarjena in to je to kar je Andreja mislila.  



#55 Andreja Anda Jagodič

Andreja Anda Jagodič
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 316

Objavljeno: 9. avgust 2014, 19:39

 
Bom razložil kaj sem mislu. Duša sama po seb ni pokvarjena, ampak če zlorablja svojo svobodno voljo, tj. počne nekaj kar ji škoduje, so to pokvarjene aktivnosti in lahko rečemo v tem smislu, da je ta duša pokvarjena in to je to kar je Andreja mislila.  

Kaj je duša?

Sveto pismo odgovarja
V Svetem pismu je beseda »duša« prevod hebrejske besede néfeš in grške besede psyché. Hebrejska beseda za dušo dobesedno pomeni »stvarjenje, ki diha«, grška beseda pa pomeni »živo bitje«. * Torej je duša celotno bitje in ne nekaj, kar bi bilo v nas in bi preživelo smrt telesa. Razmislite o tem, kako Sveto pismo pokaže, da je človeška duša oseba v celoti:


Adam ni dobil duše, ampak »je postal živa duša«.

V Svetem pismu piše, da je Bog Jehova ustvaril prvega človeka Adama in da je ta takrat »postal živa duša«. (1. Mojzesova 2:7, Slovenski standardni prevod) Adam ni dobil duše, ampak je postal živa duša ali človek.
Sveto pismo pravi, da duša lahko dela, si poželi hrano, jé, se podreja zakonom in se dotakne trupla. (3. Mojzesova 5:2; 7:20; 23:30; 5. Mojzesova 12:20; Rimljanom 13:1) Vse te dejavnosti vključujejo celega človeka.
Ali je duša neumrljiva?
Ne, duša lahko umre. Veliko biblijskih vrstic pravi, da je duša umrljiva. Poglejmo si nekaj primerov:

»Duša, ki greši, umre.« (Ezekiel 18:4, 20, SSP)
Besede »duša bo iztrebljena« so se v starodavnem Izraelu nanašale na kazen, ki je doletela vsakogar, ki je storil res hud greh. (2. Mojzesova 12:15, 19; 3. Mojzesova 7:20, 21, 27; 19:8; vse Antonín Chráska) To je pomenilo, da takšen človek »mora umreti«. (2. Mojzesova 31:14, AC)
Včasih se v nekaterih svetopisemskih vrsticah za človeka, ki umre, uporablja besedna zveza »mrtva duša«. (3. Mojzesova 21:11, pdč. op.; 4. Mojzesova 6:6, pdč. op.) Čeprav številni biblijski prevodi v teh vrsticah uporabljajo izraz »mrtvo telo« ali »mrtev človek«, pa izvirna hebrejščina uporablja besedo néfeš oziroma »duša«.
»Duša« lahko pomeni »življenje«
Sveto pismo besedo »duša« uporablja tudi kot sinonim za »življenje«. Na primer, v Jobu 33:22 je hebrejska beseda »duša« (néfeš) sopomenka za besedo »življenje«. Sveto pismo tudi pokaže, da lahko človek svojo dušo (življenje) izpostavlja nevarnosti ali jo izgubi. (2. Mojzesova 4:19, pdč. op.; Sodniki 9:17; Filipljanom 2:30)

Takšen pomen besede »duša« nam pomaga, da razumemo svetopisemske vrstice, ki pravijo, da je duša »uhajala«. (1. Mojzesova 35:18, AC) Ta govorna figura kaže, da se človekovo življenje končuje. Neki prevod del vrstice 1. Mojzesove 35:18 prevaja tudi z besedami: »Je bila smert že blizo.« (Wolfova Biblija)

Od kod izvira verovanje v neumrljivo dušo
Krščanske veroizpovedi nauk o neumrljivosti duše niso vzele iz Svetega pisma, ampak iz stare grške filozofije. V Encyclopædii Britannici piše: »Svetopisemske vrstice, ki govorijo o duši, so povezane z dihanjem in ne dajejo nobene podlage za razločevanje med nevidno dušo in snovnim telesom. Krščanske zamisli o delitvi človeka na telo in dušo izvirajo iz antične Grčije.«

Bog ne odobrava, da se njegovi nauki mešajo s človeškimi filozofijami, med katere spada tudi ta, da je duša neumrljiva. Sveto pismo nas pravzaprav svari: »Pazite, da vas ne bo kdo uplenil s filozofijo in prazno prevaro po človeškem izročilu.« (Kološanom 2:8)
»Vi ste moje priče,«+ govori Jehova, »moj služabnik, ki sem ga izbral,+ da bi me spoznali+ in verovali vame+ ter razumeli, da sem jaz vedno enak.+ Pred menoj ni bil ustvarjen noben Bog+ in tudi za menoj ne bo nobenega.+ Jaz, jaz sem Jehova,+ razen mene ni rešitelja.« (Iz 43,10-11)

#56 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 9. avgust 2014, 20:02

Andreja, različni različno uporabljajo ja, ampak jaz uporabljam izraz duša za nerojeno, neumrljivo, večno zavestno in blaženo osebo, ki sem jaz, različno od materialnega telesa in uma, ki izhaja iz Boga, kot delček njegove mejne energije, njegov večni služabnik.



#57 Andreja Anda Jagodič

Andreja Anda Jagodič
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 316

Objavljeno: 9. avgust 2014, 20:14

Andreja, različni različno uporabljajo ja, ampak jaz uporabljam izraz duša za nerojeno, neumrljivo, večno zavestno in blaženo osebo, ki sem jaz, različno od materialnega telesa in uma, ki izhaja iz Boga, kot delček njegove mejne energije, njegov večni služabnik.


Vidim, da te stvari zanimajo. Te morda zanima brezplačen in neobvezujoč tečaj Svetega pisma?
»Vi ste moje priče,«+ govori Jehova, »moj služabnik, ki sem ga izbral,+ da bi me spoznali+ in verovali vame+ ter razumeli, da sem jaz vedno enak.+ Pred menoj ni bil ustvarjen noben Bog+ in tudi za menoj ne bo nobenega.+ Jaz, jaz sem Jehova,+ razen mene ni rešitelja.« (Iz 43,10-11)

#58 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 9. avgust 2014, 20:15

biblija so zelo stari cajtngi ... 

ko razvijaš zavest, ko razvijaš modrost ... beri nova sporočila univerzuma ...

 

A si ti začel osnovno šolo v 4tem razredu? In ko si bil v 4tem razredu, a si reku, da so učbeniki, ki si jih uporabljal v prvem razredu nesmiselni? Če bi to reku, bi pomenil, da še prvega razreda nisi zaključil, čeprav bi si lahko domišljal, da si v 4tem. Očitno se imaš nekaj še za naučit od Biblije, drgač ti ne bi tolk v nos hodila, pa od Boga tud. Univerzum ti to sporoča, beri ga. Najbl ti v nos hodjo ljudje, ki imajo stik z neomejeno, vsemogočno, vrhovno osebo Bogom, zaradi zavisti, ker si ti želiš zase domišljat to pozicijo v svojem lažnem egu in jih iz tega ponižuješ in zafrkavaš. Sam resnice kdo si ti in kdo je Bog itak ne morš spremenit, samo kazen v večnem peklu si rihtaš. Andreja te je že sočutno opozorila naj te bo sram in da se raje pokloni Bogu, kot pa da si še naprej škoduješ. Univerzum sporoča.



#59 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 9. avgust 2014, 20:18

Vidim, da te stvari zanimajo. Te morda zanima brezplačen in neobvezujoč tečaj Svetega pisma?

 

Ne, sem že zaključil njegovo šolanje in po milosti Boga nadaljujem z Vedami. 



#60 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 9. avgust 2014, 20:25

Vidim, da te stvari zanimajo. Te morda zanima brezplačen in neobvezujoč tečaj Svetega pisma?

mene zanima, če bo kaka devica predavala scratchchin.gif



#61 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 9. avgust 2014, 20:43

S tem k se norca delata, si rihtata večni pekel. Opozorjena sta bla. Velik pred vama je že blo takih in vidl smo posledice. Bog res obstaja.



#62 Andreja Anda Jagodič

Andreja Anda Jagodič
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 316

Objavljeno: 9. avgust 2014, 20:49

mene zanima, če bo kaka devica predavala xscratchx


Tebe sem prijavila uredništvu zaradi žaljenja in poniževanja. Sploh pa te ne jemljem resno, ker se norčuješ iz vsega in vsakogar, ki ni po tvojih merilih. Žal ti moram to povedati jaz, ki imam 84 let.
»Vi ste moje priče,«+ govori Jehova, »moj služabnik, ki sem ga izbral,+ da bi me spoznali+ in verovali vame+ ter razumeli, da sem jaz vedno enak.+ Pred menoj ni bil ustvarjen noben Bog+ in tudi za menoj ne bo nobenega.+ Jaz, jaz sem Jehova,+ razen mene ni rešitelja.« (Iz 43,10-11)

#63 lily rose

lily rose
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 51

Objavljeno: 9. avgust 2014, 20:52

A veš tisto zgodbo o dveh prijateljih k sta iskala resnico. Njune poti se ločita, en se odloči, gre v samostan za meniha. Drugi je bil zelo čuten in gre živet v nek bordel. Tako živita deset let. Nato se ponovno srečata.

Prvi pravi, da se je deset let trudil meditirat in molit, pa je non stop razmišljal o sexsu. Drugi pa, ki je veliko tega počel, je neprestano razmišljal o bogu.wink.png

 

To je ena taka zenovska anekdota. Ne razumet dobesedno, ima pa skriti pomen!ohmy.png



#64 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 9. avgust 2014, 20:55

A veš tisto zgodbo o dveh prijateljih k sta iskala resnico. Njune poti se ločita, en se odloči, gre v samostan za meniha. Drugi je bil zelo čuten in gre živet v nek bordel. Tako živita deset let. Nato se ponovno srečata.

Prvi pravi, da se je deset let trudil meditirat in molit, pa je non stop razmišljal o sexsu. Drugi pa, ki je veliko tega počel, je neprestano razmišljal o bogu.wink.png

 

To je ena taka zenovska anekdota. Ne razumet dobesedno, ima pa skriti pomen!ohmy.png

 

Vem kaj je skriti pomen.



#65 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 9. avgust 2014, 21:06

Tist k je iskren lahko spozna Boga.



#66 none

none
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 400

Objavljeno: 9. avgust 2014, 21:11

Boga ni, to kar vi pravite bog je nekdo,

ki nas je ustvaril zato, da bi mu bili hlapci.

 

Bog je vse to kar si um ne more predstavljati ali izmisliti.

 

Bog je samo beseda, to je vse kar je.

 

Je sploh pomembna resnica o metafori? Ni! Tudi, če bi 100% vedeli kaj je resnica o bogu,

bi se ta interpretacija kopala z 1999milijon drugimi možnostmi.

 

Človek nastane ob velikem poku, kjer se eksplozija izlije v definiran prostor omejenosti in determinizma.

Tudi vesolje je nastalo "uradno" ob velikem poku, torej obstaja simetrija, ki jo slikamo v nebesa.


dReAM

 

 

 


#67 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 9. avgust 2014, 21:15

Ja. In to kjerkoli in kadarkoli. Ne rabi nujno poznat Krišno in ni treba mantrat. To je le ena od možnih poti. Tako kot bordel v zgornji zgodbici. Upam, mgd, da si ti tud tko razumel ;)

#68 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 9. avgust 2014, 21:16

Boga ni, to kar vi pravite bog je nekdo,

ki nas je ustvaril zato, da bi mu bili hlapci.

 

Jz tega nisem rekel.

 

Bog je vse to kar si um ne more predstavljati ali izmisliti.

 

In tudi to kar si um lahko predstavlja ali izmisli. Nič drugega ni, razen Boga. 

 

Bog je samo beseda, to je vse kar je.

 

Bog je vzrok vseh vzrokov, vrhovna oseba.

 

Je sploh pomembna resnica o metafori? Ni! Tudi, če bi 100% vedeli kaj je resnica o bogu,

bi se ta interpretacija kopala z 1999milijon drugimi možnostmi.

 

To pomen, da še ni spoznanja Boga. Ko ga spoznaš, ni več interpretacij, metafor itd.. 

 

Človek nastane ob velikem poku, kjer se eksplozija izlije v definiran prostor omejenosti in determinizma.

Tudi vesolje je nastalo "uradno" ob velikem poku, torej obstaja simetrija, ki jo slikamo v nebesa.

 

To so špekulacije tistih, ki Boga še ne poznajo in so zarad tega stalno vznemirjeni.



#69 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 9. avgust 2014, 21:20

Ja. In to kjerkoli in kadarkoli. Ne rabi nujno poznat Krišno in ni treba mantrat. To je le ena od možnih poti. Tako kot bordel v zgornji zgodbici. Upam, mgd, da si ti tud tko razumel wink.png

 

Tist k je iskren, spoznava Boga po njegovi volji, se ti ne zdi, da je to edini možen način? Misliš, da se da Boga spoznat mimo njegove volje, mimo predaje njegovi volji? Da ga lahko spoznaš tako kot bi ti rad?



#70 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 9. avgust 2014, 21:24

Tist k je iskren lahko spozna Boga.


Ja. In to kjerkoli in kadarkoli in ne rabi zato nujno poznat Krišne in ne mantrat. To je le ena od možnosti, tako kot bordel. Upam, da si ti tud tko razumel ;)

#71 none

none
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 400

Objavljeno: 9. avgust 2014, 21:27

Zelo malo stvari gre na prvo, tudi kamen, ki ga vržeš v vodo

se lahko od nje odbije. Čeprav mislimo, da se ne more!


dReAM

 

 

 


#72 lily rose

lily rose
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 51

Objavljeno: 9. avgust 2014, 21:27

Boga ni, to kar vi pravite bog je nekdo,

ki nas je ustvaril zato, da bi mu bili hlapci.

 

...mislim, da ne ravno hlapci, no.sleepy.gif

 

There was no one to know who I am. ( nikogar ni bilo, ki bi vedel kdo sem ), je bil Njegov odgovor zakaj (nekaj in ne raje nič oziroma zakaj nas je ustvaril).  ( Vede )

 

Ampak, me je prešinilo ravnokar BODIMO RAJE HVALEŽNI ZA ŽIVLJENJE; HVALEŽNI KER SMO in naredimo si življenje tako, da bomo srečni, plemeniti, spoštljivi....tongue.png



#73 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 9. avgust 2014, 21:30

Ja. In to kjerkoli in kadarkoli in ne rabi zato nujno poznat Krišne in ne mantrat. To je le ena od možnosti, tako kot bordel. Upam, da si ti tud tko razumel wink.png

 

A Krišna ni Bog? Se ti zdi, da sta un menih in un v bordelu spoznala Boga?



...mislim, da ne ravno hlapci, no.sleepy.gif

 

There was no one to know who I am. ( nikogar ni bilo, ki bi vedel kdo sem ), je bil Njegov odgovor zakaj (nekaj in ne raje nič oziroma zakaj nas je ustvaril).  ( Vede )

 

Od kje pa je to?

 

Ampak, me je prešinilo ravnokar BODIMO RAJE HVALEŽNI ZA ŽIVLJENJE; HVALEŽNI KER SMO in naredimo si življenje tako, da bomo srečni, plemeniti, spoštljivi....tongue.png

 

Se ti zdi, da si lahko srečna, če deluješ mimo nasveta Boga?



#74 none

none
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 400

Objavljeno: 9. avgust 2014, 21:31

I will never know who I am. GOD?

 

...mislim, da ne ravno hlapci, no.sleepy.gif

 

There was no one to know who I am. ( nikogar ni bilo, ki bi vedel kdo sem ), je bil Njegov odgovor zakaj (nekaj in ne raje nič oziroma zakaj nas je ustvaril).  ( Vede )

 

Ampak, me je prešinilo ravnokar BODIMO RAJE HVALEŽNI ZA ŽIVLJENJE; HVALEŽNI KER SMO in naredimo si življenje tako, da bomo srečni, plemeniti, spoštljivi....tongue.png


dReAM

 

 

 


#75 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 9. avgust 2014, 21:34

I will never know who I am. GOD?

 

Napisan je blo There was noone to know who I am ali Bog je rekel, da ni bilo nikogar, ki bi ga (Njega, Boga) poznal. Ti none nisi Bog and you can know who you are by the mercy of God, when you accept His mercy. 






Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0