Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Politika


  • Prijavi se, če želiš komentirati
10943 komentarjev na to temo

#7726 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 13. november 2018, 17:37

Domoljubka, a ti resno verjameš, da dovolj veliko število beguncev ne bo imelo hudih posledic za evropsko kulturo? V smislu destabilizacije? O tem namreč govori "tvoj" Pernar. In ima prekleto prav. Že videno, večkrat. Da nisi slučajno ti zavedena, ker nekdo prefrigano igra na tvoja čustva? Namesto da pritiskamo na politike, naj odprejo vrata beguncem na stežaj, raje pritisnimo nanje, da se bo tole nehalo! Da bodo delovali tako, da se bodo v najkrajšem možnem času ustvarile možnosti, da bodo begunci lahko preživeli doma. Morda skromno, a vendar. Takoj, ko je mir, lahko tile fantje v najboljših letih, ki derejo v Evropo, doma pljunejo v roke in izgradijo svojo domovino. Tudi Skandinavci so si današnji standard prislužili, pred tem pa so šli skozi čase (stoletja!) trdega in zelo zelo skromnega življenja. 



#7727 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 13. november 2018, 17:49

In še nekaj se mi zdi SKRAJNO PROBLEMATIČNO. Podeljevanje državljanstev in trajnih dovoljenj za bivanje kar tako vsevprek. To je nelogično in je zagotovo vodeno s čisto določenim namenom. Poleg tega pa beguncev, ki izvajajo kazniva dejanja, zlepa ne izženejo, ker obstaja neko navodilo, da se ne izganja tistih, ki izhajajo iz nevarnih območij, ne glede na to, kaj zganjajo v gostiteljskih državah. Prosim!?!?!? Le zakaj ne? Če ne upošteva zakonov države, kamor je prišel, marš ven! Saj ima možnost izbire ravnanja in ni nobena žrtev več, ko je enkrat tukaj! Ampak ne! To se načrtno tolerira, kazni za njih so bistveno blažje ali pa se njihova kazniva dejanja kar zatuška. Ker je to politično celo zaželjeno. 



#7728 rudi.rudi.

rudi.rudi.
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 734

Objavljeno: 13. november 2018, 19:07

Domoljubka je domoljubka

 

Iknee , a ti si pa domobranka ali šele postajaš!

 

Postavi se v kožo beguncev ,itak ne bodo živeli na Gorenjskem ,ker so ljudje preveč škrti !



#7729 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 574

Objavljeno: 13. november 2018, 22:01

Domoljubka, a ti resno verjameš, da dovolj veliko število beguncev ne bo imelo hudih posledic za evropsko kulturo? V smislu destabilizacije? O tem namreč govori "tvoj" Pernar. In ima prekleto prav. Že videno, večkrat. Da nisi slučajno ti zavedena, ker nekdo prefrigano igra na tvoja čustva? Namesto da pritiskamo na politike, naj odprejo vrata beguncem na stežaj, raje pritisnimo nanje, da se bo tole nehalo! Da bodo delovali tako, da se bodo v najkrajšem možnem času ustvarile možnosti, da bodo begunci lahko preživeli doma. Morda skromno, a vendar. Takoj, ko je mir, lahko tile fantje v najboljših letih, ki derejo v Evropo, doma pljunejo v roke in izgradijo svojo domovino. Tudi Skandinavci so si današnji standard prislužili, pred tem pa so šli skozi čase (stoletja!) trdega in zelo zelo skromnega življenj

 

A veš kaj ti Iknee ... sem že mislila, da si se vmes kaj spremenila  ... pa vidim, da še vedno spreobračaš moje tekste .

Od 2012 tukaj govorim, da je potrebno pritisnit na politike .

 

Saj ravno o tem ves čas pišem .

 

Kar se tiče mojega Pernerja, pa sem ti zgoraj povedala, da ni rešitev v tem, da zdaj populistično v vsem kar se dogaja blekneš dva nonsosa.

- Prvi je ta, da rečeš - mi pa ne rabimo bit solidarni do beguncev in migrantov saj v ozadju tiči svetovna spletka.

... Ja itak, da tiči - sej o tem leva politika trobi že vrsto let ... In kaj zdaj ? Na to je v bistvu Upoštevanka čist povzela moje mnenje ;

Ne moreš se znašat nad ljudmi v bedi . Če si normalen empatičen človek, ki že vrsto let spregaš kaj se bo zgodilo zaradi napačnih politik -  takrat še zlasti ne !

- Drugi nonsos v tem Pernerjevem komentarju pa je, da tisti mediji, ki so sedaj na široko odprli vrata beguncem in migrantom  prej niso opozarjali na nepravilne politike vlad in so se jim priključevali - sedaj pa v skupni spletki pomagajo uničit Evropo ...

 

Ne vem ali nisi razumela mojega odgovora - v katerim ti razlagam, da je bilo ravno obratno.

Leve politike so že desetletja opozarjale kaj počne Amerika, vojaške formacije kot je Nato ipd. štalaraj Evrope, ki je sodelovala v imperialističnih apetitih zaradi nafte, gospodarskega profita itd...

V mnogih medijih tudi v preteklosti se je od mnogih analitikov in strokovnjakov bralo, da se Slovenija s pridruževanjem podpisnikom vojne v Iraku in ostalim škodljivim sporazumom, pridružuje vzročnikom za nestabilnost sveta ...

Desni del politike pa je imel pri nas in ravno v teh priključevanjih  prste do komolcev pomočene v marmelado kuhinje.wink.png

Sedaj so pa ravno tile glavni v tem, da nas podučujejo panike in sovražnega govora o tem, da nas bodo migranti uničili.

 

Razumeš ali ne ? Perner je tu pomotoma bodisi zaradi neznanja ali pa po kukovičje, jajca podtaknil v napačno gnezdo.

 

Kar je od Pernerja tu potrebno potegnit je le to, da v zakulisju meljejo elitni načrti, ki jim ni mar koliko ljudi bo pocrkalo ... ker jih zanima samo dobiček .

In to, da moramo ljudje spregledat in stopiti skupaj v pozivu proti takšnim politikam .

In ja, da nas mediji, ki delujejo v lasti neoliberalizma šetajo.

In to sama trobim že ves čas ... pa ne, da si lih meni hotla po vsem tem bukvico prodat ?

 

Sam zaradi tega bom vseeno nafutrala in oblekla človeka, ki je prišel v bedi do sem .

Naslov za moj gnev je drugje.

In moj je bil pravočasen tako glede določene politike v Sloveniji, kot do medijev pri nas ... se mi pa zdi, da nekateri tu šele zdaj dojemate kaj v bistvu že ves čas dogaja.

 

in prosim, da ne obračaš mojih vsebin ... oz. mnenja, ki ga podajam ... ker seveda, takšnih političnih zdrah se sama že zelo dolgo zavedam in se bojim posledic ... wink.png


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#7730 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 574

Objavljeno: 13. november 2018, 23:31

In še nekaj se mi zdi SKRAJNO PROBLEMATIČNO. Podeljevanje državljanstev in trajnih dovoljenj za bivanje kar tako vsevprek. To je nelogično in je zagotovo vodeno s čisto določenim namenom. Poleg tega pa beguncev, ki izvajajo kazniva dejanja, zlepa ne izženejo, ker obstaja neko navodilo, da se ne izganja tistih, ki izhajajo iz nevarnih območij, ne glede na to, kaj zganjajo v gostiteljskih državah. Prosim!?!?!? Le zakaj ne? Če ne upošteva zakonov države, kamor je prišel, marš ven! Saj ima možnost izbire ravnanja in ni nobena žrtev več, ko je enkrat tukaj! Ampak ne! To se načrtno tolerira, kazni za njih so bistveno blažje ali pa se njihova kazniva dejanja kar zatuška. Ker je to politično celo zaželjeno. 

 

Ne vem kje ti živiš.

Naša azilna politika je ena od najignorantskih zdaleč naokoli v škodo pribežnikom.

Daleč naokoli je znano ravno to, da  Slovenija celo krši mednarodne pravice pribežnikov.

Ves čas tu podajam razprave strokovnjakov z uradnimi številkami - pa ne pridejo do takšnih seveda, ki se dnevno filajo z dezinformacijami desnih medijev.

 

Naše pravo se celo zagovarja, da jih toliko in toliko ne zaprosi za azil ali pa se premislijo in je prošnja le odskok v druge države, da potem, ko traja postopek nekam poniknejo. Ja seveda tudi poniknejo - ker najbržda ne bodo čakali, da jih vrnejo na iztočnico. Itak jim je jasno, da se tu v tej mali državi težko kaj uredi zanje. Redki so, ki tu najdejo pristan. Tudi zaradi sovražnega govora ...ustno izročilo je modrost pribežnikom ... wink.png

  - Je pa ravno obratno znano iz prakse, da se je na stotine ljudi, ki so celo zaprosili za azil zavrnilo, šikaniralo in neupravičeno  glede na mednarodni zakon vrnilo nazaj na predhodne meje.

Le redki, dobijo sploh dovoljenje za azil ... in še to je postopek nalašč tako dolg, da jim poje vso zdravje in potrpljenje.

V povprečju je postopek dolg dve leti.

Med tem pa seveda, če si greš ogledat na lastne oči kako živijo - ne boš več takšne butala.

 

Lepo te prosim - iz Slovenije se izganja nekoga, ki si želi in prizadeva integrirat se v skupnost  - nakar šele nekoga, ki bi karkoli upal kaj kazensko zagrešiti . Nisi prave našla prodajat info o tem, kako, da jih nalašč zadržujemo po diktatu. (razen evropski dogovor o kvotah tudi kaj morda vpliva na to, da sploh podelimo kakšen azil )

So mi malo bolj jasne te zadeve kot si misliš.

Danes bi se rek - " s kom se družiš takšen postaneš" ...  lahko obrnilo v "kar bereš - to verjameš " ...


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#7731 angelit

angelit
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 395

Objavljeno: 14. november 2018, 19:10

btw, jay mislim, da moramo obogatiti naso druzbo, pa kaj je za izgubiti, mogoce zadrtost. jaz sem tako vesela ko vidim tujce. nekateri so zelo sposobni in izobrazeni. in jaz gledam ful ko vidim temnopolten folk se sprehata po gorici. mi ravno to potrerbujrmo. kaj pa drzava blaginje, mi rabimo ljubezen in sprejemanje ne pa denarja. toliko hrane se zmece proc. malo vec izobrazenih ljudi not manj ven...ponudit priloznost vsem...zrasti v ljubeco in razumevajoco druzbo polno vez in poznanstav, jaz bi sla namrec tudi delat v tujino, pa ta moja negovalka druga s kosova pripelje se svojo prjateljco in bomo vsi srecni, nekoc v enotni skupnosti brez meja, god help,

 

lovelove3.gif



#7732 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 14. november 2018, 20:25

Meni se burke res ne zdijo bogatenje družbe, sori. 

Domoljubka, v mislih sem imela evropske države na splošno. Begunci pa se ne ustavljajo v Sloveniji, ker bi bila tako zelo neprijazna do njih, ampak ker se NOČEJO iz drugih razlogov. Nismo dovolj bogati zanje in ni nas na njihovih spiskih in napotkih za priseljevanje v Evropo. 

Sicer pa, če meni ne verjameš, kar počakaj na njihove potomce, ki bodo imeli državljanstva in volilno pravico in bodo odločali po svoje. 



#7733 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 574

Objavljeno: 15. november 2018, 01:00

Meni se burke res ne zdijo bogatenje družbe, sori. 

Domoljubka, v mislih sem imela evropske države na splošno. Begunci pa se ne ustavljajo v Sloveniji, ker bi bila tako zelo neprijazna do njih, ampak ker se NOČEJO iz drugih razlogov. Nismo dovolj bogati zanje in ni nas na
njihovih spiskih in napotkih za priseljevanje v Evropo. 

Sicer pa, če meni ne verjameš, kar počakaj na njihove potomce, ki bodo imeli državljanstva in volilno pravico in bodo odločali po svoje. 

 

Ja menda, da sem mislila s tem, ko sem napisala, da je pribežnikom jasno še preden pridejo, da se v tej mali državi težko kaj uredi zanje in da redko najdejo svoj pristan v Slovenji - to, da je mnogim jasno, da so namenjeni v države, kjer so pogoji življenja in ureditev statusa zanje hitrejši in ugodnejši, da so namenjeni tja, kjer lahko v doglednem času poskrbijo za svojo družino, kjer so na voljo delovani pogoji ... Itak, pa se ve, kako se uspešno odžene prišleke ... nova slovenska zaostrena azilna zakonodaja 2016 ni nastopila đabe in je žebljica na glavico ...wink.png

 

O burkah pa sva in smo že imeli enkrat debato, ja in ... tu sem pa tudi sama mnenja, da ne rabimo podlegat lažni toleranci. Itak se teh burk niti Alah ni izmislil - se ve,da je to produkt zakrknjenega moškega šovinizma in njihovih fanatičnih verskih vodij ... 

In ja, tu sredi sončne Evrope ima vsaka ženska pravico in dostop vsaj do varovanja svojega zdravja ... torej do neoviranega minimalnega nabirka D vitamina dnevno ... smile.png

 

... boh ve, če so že raziskali to povezavo med ...  ph34r.pngsmesko.gif


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#7734 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 574

Objavljeno: 15. november 2018, 02:16

... Triler vojnega žarišča- Jemen icon18.gif

 

Tole pa je nad žalostno ... in tudi ne bo šlo mimo nas ... burke ne bodo glavna tarča problema sorry.gif  ;

÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷
1.
Izživljanje nad civilnim prebivalstvom je postalo norma Smrtonosna zmes savdskega
bombardiranja, svetovne ignorance, medetničnega nasilja in podnebnih sprememb

https://www.delo.si/...rma-109998.html

opustošene, izstradane, izsušene in »za višje interese« žrt­vovane
države, v kateri vojna divja že štiri leta – od začetka
savdsko-emiratsko-egiptovske ofenzive s finančno, orožarsko, vojaško,
logistično in politično podporo ZDA in Velike Britanije, ki je
povzročila neopisljivo trpljenje jemenskega prebivalstva.

 

÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷

2. Okoli 14 milijonom ljudem v prihodnjih mesecih grozi lakota, opozarja generalni sekretar ZN Antonio Guterres.

https://siol.net/nov...i-lakota-478192

 

V Jemnu, kjer so zaradi vojne cene hrane in goriva vse višje, več kot
pet milijonom otrok grozi lakota, je danes posvarila mednarodna
humanitarna organizacija Save the Children, ter opozorila, da lakota in
smrt grozita celotni generaciji otrok, poroča francoska tiskovna
agencija AFP.

Že tako slabe humanitarne razmere še dodatno zaostrujejo boji za jemensko
pristanišče Hudajda, ki grozijo, da bodo prekinili že sicer
šibke pošiljke pomoči, od katerih je odvisno preživetje vsaj osem milijonov prebivalcev, poroča AFP.

÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷

3.http://www.rtvslo.si...-hudajdi/471583

Po nekaterih podatkih je v Jemnu od leta 2015 skupno umrlo do 70.000
ljudi. V državi se po ocenah ZN-a tudi zaradi savdske blokade
spoprijemajo z najhujšo humanitarno krizo na svetu. Lakota grozi že 14
milijonom ljudi oziroma skoraj polovici prebivalstva.
Podhranjenost dela
otroke še posebej ranljive za bolezni, kot je kolera. Od aprila 2017 je
v najrevnejši arabski državi število domnevnih okužb doseglo 1,2
milijona.

÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷

4.https://www.delo.si/...ota-108660.html


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#7735 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 574

Objavljeno: 15. november 2018, 02:40

 
Ali prezrto in s strani Združenih držav Amerike, Izraela in Velike Britanije podprto agresivno politiko koalicije Saudske Arabije?

Administracija nekdanjega ameriškega predsednika Baracka Obame je v zadnjih letih prodala tej zalivski državi za 115 milijard dolarjev orožja in vojaške opreme.

Jemen v geopolitičnem smislu leži na križišču zelo pomembnih poslovnih poti, predvsem svetovne naftne ceste (world oil route).
Če Saudska Arabija prevzeme kontrolo tega območja, lahko svojo agendo
diktira ne le na zahodnem, temveč tudi na globalnem nivoju. 

 

Na zahodu se tega zavedajo, še pravi Shakdamova in predvideva, da ZDA in
ostale države, ki prodajajo orožje Saudski Arabiji, to počnejo predvsem
zaradi finančnih koristi. Sklepa, da v končni fazi nimajo namena
dopustiti, da bi Saudijci dejansko prevzeli oblast v Jemnu. Takšne
poslovne strategije so genocidne za prebivalce Jemna.

 
jemen.jpg?format=1000w

...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#7736 Silica

Silica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 135

Objavljeno: 15. november 2018, 19:10

Evo, da se ne mučim preštevat držav po svetu ... jst mam potni list države NSK ... ylflower.gif
 
... čeprav je to celi univerzum ... se počutim udobno ... čist sočutno, pošteno in pravično pa se mi zdi, da Trump na naših žurkah nima mikrofona ... pa da je Grimsa enih parkrat žena pršla potegnt za ušesa domov, ker je čist izven slovenclskih meja zapretiraval z buljenjem v egzotiko ...
 
Aja pa Amishiji se tud ne dajo ...
 
Hare Krishno skupnost posvojim kadar češ ...
 
Drugače so mi pa Bosanci en unikatni fenomen ... glede na vso neudobnost, razrast korupcije in mafije, še živim spominom na vojno in pobite brate, utapljajoč se v lastni revščini ... znajo beguncem tud baklavo postrešt, pa wc - izgradit ...
 
Ne rabimo zgled   ... rabimo le premaknit meje lastnega duha ...wink.png

 

Prvič slišim za nsk. Ok, pač se malo igrate. Zdej če bi imel ozemlje, bi lahko posvojili ves tretji svet.... ylflower.gif

Pa nimate za burek. (no pravzaprav imate kar za nekaj burekov, glede na to, da tisti pildek, ki ga izda društvo nsk in ki velja zgolj v vaših domišljijah, stane 32€ huh.png mellow.png . zanimivo, kako vse se nateguje folk in predvsem, kako se pustite. Par lepih besed, pa mečete keš v luft. )

 

----------

 

 

Drugač pa lepo, da se strinjava; kljub vsem kritikam in problemom, ni ga čez "udobne" države. Pa tudi ljudje še zdaleč nismo tako pokvarjeni, kot hočeš prikazat. Ko boš potegnila glavo iz hipijevske riti, ti bo to tudi jasno. 


Penny: Oh big deal. Not knowing is part of the fun.

Sheldon: "Not knowing is part of the fun". Was that the motto of your community college?

 

This is where the old mountain goat lives. He hangs out here and has a good time. B. R.


#7737 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 15. november 2018, 20:54

"Zdej če bi imel ozemlje, bi lahko posvojili ves tretji svet.... ylflower.gif

Pa nimate za burek."  

 

Kako res.

Koliko od vas, ki tako zelo navijate za sprejemanje beguncev, je že vzelo begunce pod svojo streho? Pa ne za nekaj dni, ampak za mesece, leta? Jaz sem namreč jih, med bosansko vojno. Ampak jaz vem, kje so meje, kaj lahko in česa ne morem in nočem. Ne igram supersočutnice, ampak naredim, kar vem, da lahko, sprejmem (zares, ne z lapanjem!) kar vem, da lahko.  In postavim mejo, kadar vidim, da stvari postajajo destruktivne in so potrebne druge rešitve problemov.



#7738 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 574

Objavljeno: 16. november 2018, 10:12

Jojo Iknee, Silica kolko napadanja in spreobračanja .

Ko rečem, da je potrebno zediniti folk  proti neoliberalno imperialistični  politiki ... je nujno to pa iz konteksta jemat - češ, da navijamo za sprejem beguncev ?...

 

Če nekdo že desetletja uvideva katere politike peljejo k razvratu sveta in kaj se bo zgodilo za posledico in nadalje ne udriha po ljudeh, ki so zaradi tega nagnusnega izkoriščanja izgubili dom in dostojanstvo  - in je raje gneven na določne stranke v državi, ki to podpirajo, na določne elitne posameznike, neonacistične fanatike, ki se pretvarjajo v dobrobit države v bistvu jo pa rušijo ... takšen je pa potem predmet vajinega posmehovanja, aneda ? ... icon1_rolleyes1.gif

 

... Pa - Nato, pa Pesco, pa Evro, pa oh in sploh Amerika, Nemčija, Avstrija - med in mleko za določeno populacijo folka tu v Sloveniji ...

Saj ste zmagali v večini ... rezultate sejete.

Sam ne zdaj zvračat na nas, ki smo opozarjali že na začetku, zakaj vse kar je zavogalno pa iz tujine ni - " in".

Ko smo leta tu debatirali o tem, da je potrebno ohranjat, krepit delavske pravice, pa sindikate, pa sistem, ki podpira javno zdravstvo, izobraževanje, določeno gospodarstvo, ki ustvarja nivo solidarnosti med ljudmi .... takrat je bilo pa takšnim potrebno pisat, da smo komunajzerji, pa nostalgiki, pa oh in sploh ni ga čez solo kapitalizem, privatiziranje, idejni globalizem ... 

 

No, sam, da  se lahko nateguje  namišljeno udobje nadalje .

Če vam je prav ali ne Jemen se nadaljuje.

Izrael še vedno grozi naokoli, Saudska Arabija je še vedno tu s podporniki iz Amerike in Evrope ... vojne, katastrofalne podnebne razmere, lakota, revščina harajo, da nikoli tako nizkotno ...  tak, da socialisti ali pa tisti s potnimi listi NSK za 32 €, nismo pravi naslov za vajin gnev in posmeh.

... Iknee še bo prostor za nastanitev ... wink.png

... In Silica nisem hipi ...  Lajbach  itd. ne furajo hipijevskega stila ...icon1_blush.gif

Če pa že hočeš ... sem najbolj za športno, prožno ... a jbg sad ... nimaš čisto prave predstave o meni ...smile.png

Aja pa  - meje je nujno dobro znat postavit -  sem  pa mnenja, da pred mejami morajo biti rešitve poštene in jasne .

To pa ni enostavno - razen, če samo krivično ne poenostavimo ... in smo spet tam, kjer človek nazaduje in bebavo izkorišča.

 

Niti ni off topic - zadnje čase poslušam Kristjana Kolego ... Samozdravljenje, Transformacija karakterja itd ...

skratka priporočam tudi predavanja v živo (če se vam ne upira, ker sem predlagala ravno jst s "hipijevsko ritjo" in z naivnim pasušem NSK) wizard.gif

https://www.youtube....h?v=fIxoVLzAghE


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#7739 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 16. november 2018, 19:50

dommy...

prou rad bi ti dal kak lajk :-)

sam za to, plis... pejd mal  u temo okol nostalgične muzike :-)


sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#7740 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 574

Objavljeno: 17. november 2018, 14:23

dommy...

prou rad bi ti dal kak lajk :-)

sam za to, plis... pejd mal  u temo okol nostalgične muzike :-)

 

Janko ne skrbijo me lajki.

 

Na svetu me skrbi level mešanice brezkrbnega ignoriranja, izguba čustvene inteligence človeštva in arogantnega, večvrednostnega naboja zla .

 

Skrbi me, ker se vse troje stimulira skozi paniko preživetja.

 

Skrbi me čas, v katerem človek človeku spet postaja zver ...

 

Skrbi me, ker še vedno mislimo, da smo lahko za časa našega življenja in življenja naših otrok - udobno nedotakljivi ... in iz te pozicije površno sodimo o zadevah, o katerih pa v bistvu vemo veliko več kot smo pripravljeni priznati.

 

Zadeve so celovito povezane ... če hočemo ali pa ne ... se nas bo prav gotovo slej ali prej dotaknilo na mnogo načinov ...


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#7741 *glas*

*glas*
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 005

Objavljeno: 17. november 2018, 15:09

Dobro da te "samo" skrbi..  Ker če bi se sekirala, pa bi bilo to ekstra slabo..  Saj sekirajo se niti indijanci ne več..  biggrin.png


"če te nekaj sili leteti, se nikdar ne boš plazil.."


#7742 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 17. november 2018, 15:13

Potem naj pa razume kdor more...

 

Kitajska izganja Marxa

https://www.delo.si/...x_BVHXHhv0_FKNw


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#7743 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 574

Objavljeno: 17. november 2018, 15:39

Dobro da te "samo" skrbi..  Ker če bi se sekirala, pa bi bilo to ekstra slabo..  Saj sekirajo se niti indijanci ne več..  biggrin.png

 

 Glas, najprej je subtil ... potem je pa odziv ...

 

Če bi tud bilo " samo " ... je več kot nič.

Bi bil začetek. 

 

Vsak začetek pa je dejavnost. Vsaka dejavnost vodi v še več jasnosti .

 

Brez subtila ni uvida ... brez uvida pa je kar je . 

 

Smo takšni in drugačni, več ali manj dejavni ... in ja, skrbijo me ignoranti v omalovaževanju. 

 

 ...  Kot ena patologija udobne civilizacije, v lažni preobleki pametovanja brez globin.  hypnodisk.gif


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#7744 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 574

Objavljeno: 17. november 2018, 16:54

P.S

 

Torej, nič odziva na povezanost zaradi vojnega žarišča v Jemnu, nič povezanosti na to, da so tudi naše evropske države vmešane v igrice in podporo elit za krajo nafte, ozemlja, ostalih dobrin

- Nič povezanosti z dogajanjem izseljevanja 14. milionov umirajočih ljudi v Jemnu, v upajoče kraje za preživetje - zaradi hude lakote, zaradi genocida nad prebivalstvom, ki se tam izvaja zaradi imperialističnih apetitov,

- Nič trzljajov glede uvida, kakšne podnebne razmere silijo ljudi v preseljevanje ? ...

 

- Nič povezovanja, v čem ljudje stimuliramo podtalna ravnanja svojih vlad, v priključevanja tem elitam ?

- Nič povezovanja glede tega - kam peljejo vsi udobni apetiti moderne civilizacije in čemu se lahko sami z uvidom tega kam to pelje - tudi česa mirno odrečemo ?

- Je kakšna sprememba v vsem kar smo povezali  ... je vzniknil  kakšen " samo " ?

 

In da me ne bi upravičeno skrbelo ? 

- In da me ne bi bolelo, ko kdo ob vsem predočenim tu prijavi, da ga najbolj sekirajo burke in dojemljivost države Nsk na dogajanja ? ...

- in naj sprejmem veleumno ugotovitev, da naj gredo ljudje nazaj v te genocidne države, kjer letijo izraelsko -saudsko- ameriško- rusko rakete, strupi vseh vrst, kjer vsak dan živečim ljudem tam trgajo noge, roke ... 

- kjer od "veleciviliziranih, najvišjih držav sveta, edine najvišje rase in veroizpovedi " - izurjeni teroristi, sekajo civilnemu prebivalstvu glave,

- kjer so zaradi maloumja porušeni vsi dosežki človeške civilizacije,

- naj me ne skrbi, ko opažam, da bi ljudje za parfumiran wc papir neoliberalnih načrtov,  za premoč in eksploatacijo posegali skozi meje dovoljenega, častili svoje mafije ... in da taisti nato malodušno vzklikajo naj gredo pribežniki v te razmere nazaj in naj si zavihajo rokave pri prenovi porušenih držav - medtem, ko se zelo dobro ve, da se zdaj in v bodoče tam odvija - etnično čiščenje ozemlja, vojna, genocid zaradi bolno koristoljubnih načrtov ?

 

Če koga to pač ne skrbi, naj se nadalje mirno, dokler se še lahko, nahaja v svojem namišljenem svetu teoretiziranja ravne zemlje, nove dobe, slabe karme držav ... češ zaradi stopenj in razvoja in višje predelane modrosti  ... 

Naj počiva dokler ga resnica ne butne ... si prižge svoje đointe, odpre butelko in uživa "samo" v nostalgični muziki ...

 

Tu pa je tema Politika ... in tu se najdejo povezave med človekovo nedejavnostjo, izumrtjem in akcijo .

 

Tu je "putana" v izložbenem oknu ... za vsakogar od nas  ! wink.png


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#7745 Silica

Silica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 135

Objavljeno: 17. november 2018, 22:02

No domy, me veseli, da s pisanjem po LNF spreminjaš svet na bolje. Jaz menim, da je svet pač okrogel in ga ne bom pokvadratila, sploh pa ne na tak način. Sem že poskusila, ko sem bila še bolj mlada in zagreta, pa se ni zmaknil niti za mm... pa sej nismo brezčutne budale, valjda vsi menimo, da so vojne, lakota, huda revščina nekaj groznega. Kdo to komu privošči! A pa bo tega manj, če jokcamo tu? Tudi ti veš, da ne.

Več mi pomeni, če je človek v lastnem okolju dejaven, pa magari no če zgolj škode ne dela... ne pa ta blablabla. Kdo ti je pa kriv, da nisi bila bolj ambiciozna in se povzpela na kako pozicijo, kjer bi pa dejansko imela vpliv. 

Praviš, še nikoli ni bilo tako grozno. ?? Pa a človek obstaja od včeraj al kaj? Od pamtiveka se mal koljemo, mal se božamo, tko je, tko bo.

Hipiji Whatever_anim.gif

 

Ja, btw, nima veze, kakšno frizuro imaš, kaj ješ, kaj poslušaš, a si biznismen al klošar, ... hipi je zame vsak, ki sanjari o ljubečem univerzumu, o tem, kako rabimo sam ljubezen, kako smo vsi glih (oz. samo beli zahodni človek je pokvarjen), ne potrebujemo meja, vse se da lepo zmenit ipd

 

 

Taki stavki so znanilci zatona neke civilizacije. Enačenje tujca s kriminalcem je pa tako ali tako stvar pradavnih tehnik povezovanja. Zunanji sovražnik = enotno pleme.
 
Samska ženska brez otrok = Handmaid*s tale ..... variacije na temo in verjetno samo še vprašanje časa.

 

Tole sem šele danes videla. Zaton katere civilizacije se je začel s takšnim stavkom?

 

Kje enačim tujca s kriminalcem? 


Penny: Oh big deal. Not knowing is part of the fun.

Sheldon: "Not knowing is part of the fun". Was that the motto of your community college?

 

This is where the old mountain goat lives. He hangs out here and has a good time. B. R.


#7746 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 574

Objavljeno: 18. november 2018, 02:47

No domy, me veseli, da s pisanjem po LNF spreminjaš svet na bolje. Jaz menim, da je svet pač okrogel in ga ne bom pokvadratila, sploh pa ne na tak način. Sem že poskusila, ko sem bila še bolj mlada in zagreta, pa se ni zmaknil niti za mm... pa sej nismo brezčutne budale, valjda vsi menimo, da so vojne, lakota, huda revščina nekaj groznega. Kdo to komu privošči! A pa bo tega manj, če jokcamo tu? Tudi ti veš, da ne.

Več mi pomeni, če je človek v lastnem okolju dejaven, pa magari no če zgolj škode ne dela... ne pa ta blablabla. Kdo ti je pa kriv, da nisi bila bolj ambiciozna in se povzpela na kako pozicijo, kjer bi pa dejansko imela vpliv. 

Praviš, še nikoli ni bilo tako grozno. ?? Pa a človek obstaja od včeraj al kaj? Od pamtiveka se mal koljemo, mal se božamo, tko je, tko bo.

Hipiji Whatever_anim.gif

 

Ja, btw, nima veze, kakšno frizuro imaš, kaj ješ, kaj poslušaš, a si biznismen al klošar, ... hipi je zame vsak, ki sanjari o ljubečem univerzumu, o tem, kako rabimo sam ljubezen, kako smo vsi glih (oz. samo beli zahodni človek je pokvarjen), ne potrebujemo meja, vse se da lepo zmenit ipd 

 

 Kot vem smo tu mnogi bili ali pa smo še, ki pišemo gor tu zaradi tega, da kdaj kaj izpovemo, zdebatiramo, se informiramo, nasmejemo, si kdaj tudi pomagamo z nasveti, delimo kakšna dogajanja, se tudi pojokcamo, ja ... zdaj tisti, ki ste se naveličali samih sebe, pa ne rabite zato očitat drugim, če kaj priglasimo ...

In nisem vedela Mrs. Silica iz Parnasa, da moram tebi zagovarjati svoje pisanje zaradi tvojega dojemanja in lepljenja etikete hipijev, nekakšne pozicije meni ipd ..???  .

 

Je pa zanimivo, da iz svojega "superiornega kritiziranja" nisi kontenta odgovorit na nekaj preprosto zastavljenih vprašanj ... yawn.gif

in hebeš priviligirane razglede, ambicioznih pozicij !

Povzpeli na pozicijo so redko sami akterji sprememb na boljše, ponavadi postanejo le klan iste mafije.

in dokler ljudje v kritični masi ne stopijo skupaj - ni izboljšanja ... ni sprememb.

Dokler pa se močno ne zavedajo tudi ni te kritične mase.

 

in kako se naprimer tu trditve ; "Naj izginejo pribežniki domov, zavihajo rokave in naj raje kot, da se tu pri nas potikajo, začno s ponovno izgradnjo svoje države"

- skladajo s tvojo trditvijo, češ ;

"pa sej nismo brezčutne budale, valjda vsi menimo, da so vojne, lakota, huda revščina nekaj groznega. Kdo to komu privošči ... in a bo tega manj, če jokcamo tu  ?..."

 

To je naravnost kontraindiktorno dojemanje situacije pribežnikov in vsak sam zase tako zelo hitro nakaže, koliko je v bistvu brezčutne, nevedne budale v njem ...

( če uporabim tvoj izrek wink.png  )


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#7747 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 574

Objavljeno: 18. november 2018, 02:50

.. za tiste, ki ne vedo ...wink.png

syria-rosja-naloty.jpg

 

image.jpg20161007_2_19446045_14811369_Web-800x445


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#7748 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 574

Objavljeno: 18. november 2018, 15:13

Potem naj pa razume kdor more...

 

Kitajska izganja Marxa

https://www.delo.si/...x_BVHXHhv0_FKNw

 

Jup žalostno . Povsod se duši, tepta, izničuje pravice ljudstva, delavcev,  intelekta ... če karkoli obstaja od teh pridobitev, to obstaja samo še na papirju.

 

Saj je jasno zakaj ane ...  veliki pohod neoliberalnega sistema  in njegove mafijsko idejne, ekonomsko - gospodarske vojske v vsak kotiček sveta.

Kitajska ni izjema. 

Kitajska je velesila ... z eno od največjih vlog in vpliva moči pri izidu kapitala in gospodarstva v svetu.

Slepilo pohlepa - vodilo uničenja vrednot.


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#7749 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 405

Objavljeno: 20. november 2018, 08:21

Mnogo čvekanja in pametovanja, o lokalnih volitvah pa(še?) nič.

Tudi to je politika.

Da za župana lahko kandidira nekdo ki je v zaporu ker je ustanavljal neko paravojsko.

Da lahko kandidira nekdo ki je bil z vstajo vržen s prestola.

Nekdo ki ima(je imel) preko 20 kazenskih ovadb, ki so vse ovržene.

 

Itd.

 

To je Slovenija - 2 mil. prebivalcev in 212 županov.

New York, ZDA - preko 10 mil. prebivalcev in EN župan... ohmy.png wink.png

 

Dodatek:

 

https://www.24ur.com...o-popovicu.html


Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#7750 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 574

Objavljeno: 20. november 2018, 15:22

... Ah, ah, ah Alef naš ... bolš, da ne začnem čvekat glede izvoljenih županov in občanov v mestni svet, s krimialno prakso in mučk okrog lokalnih volitev.

Itak, da sem že povedala, da se navadnemu državljanu sanja ne koga vse voli, če se mu pa sanja pa je to zato, ker pač karakterji očitno sovpadajo.

V ozadju pa korupcija, kriminal, zakup medijev, da ne pride nič ven do ušes ljudi, povezano sodstvo, policija, gospodarske mučke ...

In tudi, če pride karkoli ven - se takoj izbriše iz medijev, takoj akcija z grožnjami na preži ... Bandeli ni edini, verjemi.

 

Mi v Novem mestu imamo tud enega takšnega župana -Gregorja Macedonija, ki je zdaj za medije kao gladko zmagal.

Boh ne daj, da kdo poskuša v javnost razložit - kaj vse počne, so že čez dve uri dokazi izbrisani iz vesoljnega obličja. Pa niso to lari fari dokazi . V ozadju so zadeve kriminalnega značaja, nekako že potrjene na prvostopenjskem sodišču ... vem pa, da se bo postopek stoprocentno vmesno ustavil - in sploh sedaj, ko ga je nek folk takoj po maši in kremšniti hitel množično volit - bo konjsko sedlo, še en mandat za korupcijo, mešetarjenje šerifovo.

Sicer krasno govori, krasno - prav manikensko izgleda ...

Idila - štiri otroci, smehljajoča, podpirajoča žena, pogumna ljubica ... flirt.gif  ... in  folk že ne štekne packarij, ki jih počne.

 V ozadju seveda spet neizmerna podpora, kampanja in ukazi SDS in NSI- ja, čeprav je kakopak uradno že drugič nastopil kot neodvisni kandidat  ...(to je zdaj modern način zavajanja teh strank v državi )

  In nato čistka vseh ostalih, ki to niso. Potop različnosti idej.

Naše mesto se prenavlja - ko ga ne bo več na oblasti in bodo cenene cevi pokale po mestnem jedru, ko se bodo zrušili  športni veledromi na glavo folka, ko bo Novo mesto postalo mesto pokuplenih lokalov njegovih kompanjonov zaradi zavlačevanja postopka prenove ... takrat pa bo kriv njegov naslednik .

Ljudje se tega kar sedaj počne ne bodo več spomnili.

 

Skratka na bruhanje mi gre. Zato ni imelo letos smisla kandidirat v mestni svet.

Komu se da bruhat vsak mesec in gledat ves ta nepošten štrikaraj.

Bah ...sleepy.gif

Zakaj je tako ?

Ker folk to dovoli, ker se premalo poglablja in sledi delu ljudi na položajih, ker se jim prepušča vse odločitve in zato tolerira vsa ravnanja, ker je premalo odločnosti, akcije, ker sodijo le po fasadi in izgledu ... navsezadnje pa zato, ker nismo enotni, ker nimamo kritične mase in najhuje je to, da očitno nismo več načelno sami pošteni.

Poštenje ni več vrednota - napr. tako kot v Islandiji, ko se ljudje združijo in vsakega koruptivneža preženejo iz oblasti, ga šikanirajo celo, če stopi v trgovino ...

Očitno je, da se ljudem ne zdi sporno, če nekdo krade, laže, in zavaja - samo, da je njihov.

Na daljnosežne posledice zaradi takšnega kriminalnega toleriranja - nihče tu v Sloveniji ne razmišlja.

Boh ne daj, da bi se povzdignil glas.

 

Čamili narod Whatever_anim.gif .


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM





Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (1)

Člani: 0 - Gosti: 1 - Skriti člani: 0