Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Koristni NASVETI za gospodinjstvo


  • Prijavi se, če želiš komentirati
* * * * * 1 x ocenjeno
825 komentarjev na to temo

#126 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 3. oktober 2004, 10:17

super, to bi moral dat v JK, morda pa bi bilo celo smiselno imet novo temo, posebej, recimo oskrbovanje vozila - ali kaj taksnega.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#127 Trudi

Trudi
  • D član
  • Št. objav: 4 651

Objavljeno: 3. oktober 2004, 12:05

Sorry Marsa x:Ix .........res bi lohk orng pogledu nazaj sam..............nism...MEA CULPA x:Ix x:Ix

Tko zdej pa iz prve roke:
Zasušen madež (moj je bil 2 uri) od ajvarja se da odstraniti tako, da ga pošpricate z
'BUG & TAR' (ODSTRANJEVALEC KATRANA ZA AVTOMOBILE - dobi se ga na črpalki), pustite da deluje 2min, pol pa date v vročo vodo in še mal z unim pošpricate, pustite 30 min. pol pa še mokro majčko (al pa kjer mate flek), date v pralni stroj in operete (jaz sem opral z Persil-green power).

IN glej ga čudo...........MADEŽ NI VEČ x^x :onfire: :onfire: :onfire: :onfire: xwizardx


#128 Ruby72

Ruby72
  • D član
  • Št. objav: 2 284

Objavljeno: 4. oktober 2004, 10:58

-ker smo že močno v jeseni, kdor še ni (jaz namreč :o|o: ), je sedaj dober čas za pospravljanje poletnih oblačil in obuval.

za to morata biti dva pogoja: pojemajoča Luna in dan zraka(Luna v Dvojčku, Tehtnici ali Vodnarju)

To je recimo danes. Bo pa še v torek 12/10 popoldne in sredo13/10 cel dan, ker bo Luna v Tehtnici. Sicer pa so dnevi zraka idealni za zračenje.

Ta torek in sredo in do četrtka zvečer bo Luna v Raku, zato ne perite in ne strižite las, ne zračite, ne pospravljajte robe v kovčke, sicer vam bo strohnela.
Zato pa so to odličeni dnevi za pranje robe, vseh pralnih površin x^x

P.s.
Globoko sovražim vsa ta dela xrolleyesx

#129 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 4. oktober 2004, 11:01

:palec: x8Dx Kul, Ruby...
Daj poglej pliz na dno prejsnje strani, ko sem te nekaj vprasala... :8): :vio: x:Ix
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#130 Ruby72

Ruby72
  • D član
  • Št. objav: 2 284

Objavljeno: 4. oktober 2004, 12:03

ali amoniak ne unicuje cunj ali vsaj barve oziroma - ali se to uporablja samo pri belih cotah?  :8):
A je bolj ucinkovit kot kis (alkoholni)?

Jejtata, oprosti, res nisem videla xredx xredx

Amonijak uporabljam pri vseh cotah, brez skrbi, na barve amonijak nima vpliva. Ne moreš zgrešiti, če če kakršnemu koli pranju dodaš amonijak (voda +amonijak-perfektne šipe). Amonijak in znoj imata podobno kemijsko strukturo, zato amonijak znoj izniči. Pazi le na količine, sem kontrolirala svoj amonijak 5% koncentracija oz. razredek. V stroj zlijem v predalček recimo pol glaža, kaj pa vem, deci in pol, ročne zadeve=tričetrt deci.

Tudi za notranje čiščenje čevljev-dobesedno posrka vse vonje. Dobro ožeto gobo pomoči v vodo in amonijak 3:1. Uporabi rokavice!!!! x;)x

Kis in amonijak imata kemijsko različne sestavine. Če boš npr. čistila mačji urin z amonijakom, boš samo potencirala vonj in ga permanentno vrisnila v površino. Mačka ga bo vedno zaznala. V tem primeru čistiš s kisom!

Primer izpred let: za zic v avtu dam dve borši , v eni škampi v drugi školjke. Kljub temu, da so mi v ribarnici zadeve spakirali v več vrečk, se je nekaj ribje 'vodice' lepo vpilo v tapiserijo :xx!: :O: :vragec:
Ko se drugi dan vsedem v avto- me je skoraj kap od smrada :madpro: :OO!:

Grem po sirkovo krtačo, škaf in prašek, ribam, splahujem, sušim s fenom.... :o|o: klinac, avto dalje smrdi po gnilih ribah. :O:

Potem pa kličem prijatelja kemika. Nasvet: čez noč sem v avto zaprla škaf s pol litra kisa. Naslednji dan odstranila škaf in prezračila avto.
Uau-brez vonja.:fiju: :fiju: :fiju:

Poduk:kis je nevtraliziral vonj po ribah, kar ga prašek ni mogel, je pa prašek očistil madeže. Prijatelj je rekel:samo postavi v bližino kis, ne polivat kis, da ti ne bo potem smrdel avto pa po kisu... :wOOt: :wOOt: :wOOt:

#131 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 4. oktober 2004, 12:12

NAJlepsa ti hvala, Ruby! x:Xx x:Xx
In brezd a bi jaz precizirala, si intuitivno vedela in ze povedala! x^x
Namrec, v bistvu ja, predvsem to rabim zaradi macjega urina (no zdaj ne oznacuje vec, se pa zgodi, da ji tim zapre vsa vrata ponoci, pa reva nima kam it, potem pa, kot pravis, jo pritegne znani vonj.... In vcasih se mi zdi, da zavonja po temle, ko zlagam cunje. :o|o:
Zadnjic se mi je pa zgodilo, da ko sem se brisala z brisaco, mi je zasmrdela po nogavicah umazanih! :xx!:
Ocitno ni dobro opralo ali kaj... no in zato me je tole zanimalo.
Torej, nogavice ja in vse taksno, macje scene pa ne oz. uporabim kis, kot do zdaj... No saj jaz tudi ocitno ravnam intuitivno, ravno zato pa me je zanimalo tole z amnoniakom - saj 'dobimo' ven zelo podoben vonj oz. ga poglobimo, kot pravis, ja, tudi meni se zdi to logicno, pravzaprav.

V kateri predalcek (saj ce si ze odgovorila Cosmi, se ne trudi, bom sla nazaj pogledat in nasla) - za pranje ali predpranje?

Thanx se 1x, super da imamo tole temo, kaksne 'urgentne', ko so npr. Madezi, pa bi lahko imeli posebej odprte, da ce je kaj nujnega, da ne isces po vseh moznih temah in se ne prebijas cez 100 listov solate.

xDDx xDDx ... po kisu, ampak saj potem se vonj izgubi, izhlapi, kul, sam tale amoniak.... malo mi je ultra, ok, potem ne unicuje, dobro da vem, saj to imajo najbrz povsod...
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#132 Ruby72

Ruby72
  • D član
  • Št. objav: 2 284

Objavljeno: 4. oktober 2004, 12:39

:palec: :palec:

Predalček za prašek, ker prašek pa dam v tisto kroglico oz. mrežico kar direktno v boben. Praški so ze dosti let res dobri, tako da kakšno predpranje ni več potrebno. Sama tudi perem samo na nizke temperature. x^x x^x In malo oz.čim manj centrifuge :palec: x^x . Nič bolj ne uniči perila kot kakšna ubitačna centrifuga.


Ročno pranje pa je super opisala Tamara. Jaz tudi tako delam x^x .
Če uporabim amonijak, najprej namočim robo v vodo s praškom, operem, nato dodam amonijak, ki 'poje' prašek, zato se tudi roba lepše splakne.

Recimo, da vsake kvatre naberem za en stroj kuhinjskih krp, pa še te ne dam 'kuhat', ampak izberem najdaljši program, 60°, in v predalček zlijem malo varekine. Pa je x^x

#133 Trudi

Trudi
  • D član
  • Št. objav: 4 651

Objavljeno: 9. oktober 2004, 01:49

Jest pa zlo uporablam papirnate brisače; so cool in povsod pridejo prav, vse popijejo in pobrišejo do konca (olje, če se pošprica, al pa kej podobnega), pol jo pa sam stran vržeš pa je in še čisto je x^x
Pa za roke obrisat, k kej delaš (lupiš krompir, pa pol mal čebulce, skratka k kej delaš in pripravljaš zadeve v kuhibji...)

Tko zadevica zmeraj prov pride in je praktična :palec:

#134 bast

bast
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 562

Objavljeno: 9. oktober 2004, 01:58

:palec: papirnate brisače, vse drgač kot krpe

adi smolar ma en štilc o tem. pravzaprav je o sekret papirju, se mi zdi??!

#135 Trudi

Trudi
  • D član
  • Št. objav: 4 651

Objavljeno: 12. oktober 2004, 12:33

Kam nej to napišem.....ne vem......bom tle:

Če pozna kdo dobrga ČEVLARJA v LJ :o|o: x?x


#136 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 12. oktober 2004, 12:56

Kam nej to napišem.....ne vem......bom tle:

Če pozna kdo dobrga ČEVLARJA v LJ :o|o:  x?x

Šuster je menda super x:Dx

#137 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 12. oktober 2004, 12:58

Kam nej to napišem.....ne vem......bom tle:

Če pozna kdo dobrga ČEVLARJA v LJ :o|o:  x?x

:vragec:

VODEB....na shushtarjevem mostu

666 zlomkou...tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#138 Trudi

Trudi
  • D član
  • Št. objav: 4 651

Objavljeno: 12. oktober 2004, 13:01

THX obema :palec: :palec:

Ja za Vodepa vem :palec: , mi tm tud štivale delajo po meri, sam sm mislu kšnga ne tolk v centru, da lohk z avtom zravn pridem x:Ix

#139 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 12. oktober 2004, 13:03

:vragec:

a v okolici ljubljane
ja to pa najboljsh de ti mick pove...on je iz periferije x:Dx

666 zlomkou....tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#140 pomlad

pomlad
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 871

Objavljeno: 12. oktober 2004, 13:04

Pred socasno uporabo Donata in uspavalnih tablet, se posvetujte z zdravnikom x:Dx

x:Dx x:Dx xokkx xokx
Posej ne in zrasel bo nič. ( azerbajdžanski )

#141 Trudi

Trudi
  • D član
  • Št. objav: 4 651

Objavljeno: 12. oktober 2004, 13:07

:vragec:

a v okolici ljubljane
ja to pa najboljsh de ti mick pove...on je iz periferije x:Dx

666 zlomkou....tralala

:vragec: x:Dx x:Dx :vragec: x:o)x :palec:

#142 ribica Katja

ribica Katja
  • D član
  • Št. objav: 2 491

Objavljeno: 1. november 2004, 14:16

Mi lahko kdo svetuje, kako naj se znebim vonja iz mikrovalovne pečice? Ima kdo tako izkušnjo?

Namreč, mami si je delala neke kokice v mikrovalovni in jih je zažgala. Kadarkoli samo odprem vratca od pečice, smrdi po zažganih kokicah. :sick: :nuke: :eekblue: :zalostko: Sploh mleko se rado navzame vonja po njih. :xx!: Kaj naj naredim, da bo ok? :ukid:

What you resist, persists.
What you can't be with, won't let you be.

#143 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 1. november 2004, 14:29

Po mojem s kaksnim kisom, mroda das notri vodo s kisom, sam - rajs pocak, da bo kdo kompetentnejsi za gospodinjstvo tule se oglasil. ;)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#144 majica

majica
  • D član
  • Št. objav: 4 304

Objavljeno: 1. november 2004, 16:29

Takole v knjigi...

Vanjo postavimo posodo z vročo vodo, dodamo rezine limone in vremo vodo v pečici dokler se ne naredi veliko pare... notranjost obrišemo...postopek se lahko ponavlja... x:)x

Good luck... :palec:
majic@ Рубашк@... 襯衣... 셔츠... のワイシャツ

Spremeni sebe in spremenil boš ves svet!


Objavljena slika

#145 ribica Katja

ribica Katja
  • D član
  • Št. objav: 2 491

Objavljeno: 1. november 2004, 16:30

Hvala majica! Bom probala! x:)x
What you resist, persists.
What you can't be with, won't let you be.

#146 majica

majica
  • D član
  • Št. objav: 4 304

Objavljeno: 1. november 2004, 16:33

Glede na to, da je to naravna stvar...te so pa ponavadi v kratkem času manj učinkovite so vseeno za zdravje boljše, kot to, da bi uporabljala agresivna kemična sredstva...kjer gre za hrano je treba pazit... x:)x nisem pa še probala, če odstranjuje vonj...upam da ga...PIŠI! x:)x
majic@ Рубашк@... 襯衣... 셔츠... のワイシャツ

Spremeni sebe in spremenil boš ves svet!


Objavljena slika

#147 ribica Katja

ribica Katja
  • D član
  • Št. objav: 2 491

Objavljeno: 8. november 2004, 20:11

Pa da ne bom samo neumnosti stresala danes  x:o)x , naj povem še to, da mi je frendica rekla x;)x (ma res!), da se vodovodne odtoke najbolje spere in odmaši, če vanje zliješ vrelo vodo z Dashem (ali mogoče tudi z bilokaterim praškom za perilo). Samo mora biti voda res vrela! Ne samo topla, kakršna pride iz pralnega stroja. Jo zavreš v loncu, streseš vanjo Dash in zliješ v odtoke. Baje, da je boljše od vseh Cevosanov in MisterMuscolov.


:o|o: Ne dela (mogoče zato, ker sem uporabila Ariel). xOOx Bo treba kar Muscola. xrolleyesx
What you resist, persists.
What you can't be with, won't let you be.

#148 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 9. november 2004, 11:01

... jaz sem se pa zadnjic ufurala, da moram met nujno amoniak doma. :)
In grem v sentvisko mavrico, vprasam, me cela trgovina debelo gleda, kar eni trije prodajalci so prisli, kwa, sta... iskali, ne vejo ali imajo... no, niso imeli.
Bodo narocili.
Kul, hvala.
Pol pa nekak nisem sla, pa tko, pol sem pa glih zadnjic sla tam mimo spet in imela glih 5 jurjev (kar pomeni dovolj, da si lohk se to, ki je najbrz kakih 400 sit al kaj tacga, tja do jurja - ker ce bi imela sam jurja, ne bi sla glih amoniaka kupit. :D)...
No in padem notri: a ste ze dobil amoniak?
Ste, super... In jih najprej 10 minut zaslisujem, ce 'je to to' (x:o)x) in kolk procenten in kako da je v plastiki in vse zivo, a boste se kaj drucga, jaz, ne hvala, sam to...
Ok? Cinn, 4 jurje (ali 3900 in nekaj).
:eek: :O:
Schtraufenpacht?
4 jurje za liter amoniaka, pa saj se ze blede folku, zadnjic hocem kupit hydrogen, je tam 7oo al kolk ze, pa to je vredno 400 sit, folk, ej)...
In sem jim rekla, da stekam, da oni jasno nimajo zveze s tem, sam da halo...
In da se opravicujem, sam da pol ga pa ne bom....
Kwa so me debelo gledal, 2x sem jim kazhin tam nardila, pa nikol nic. :D :P

Amoniak 4 jurje, pih.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#149 Ruby72

Ruby72
  • D član
  • Št. objav: 2 284

Objavljeno: 9. november 2004, 13:16

Amonijak 4 jurje?????? :wOOt: :wOOt: :wOOt: :eek:

Mislim, da je treba take trgovce poslat za zid pa m.... :sniky:
Halo!!!!!!!!!!!!!! :O: :O: :O:

Najdražji amonijak v Italiji, ampak mora biti že 'firma' in ah in oh in sploh stane 0,40 centov = 94 tolarjev

Banda lopovska :sniky:

#150 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 9. november 2004, 15:23

A ne?
To je 40kratna marza pol! x:o)x
Res banda... da sem pomislila, kaj pa ce je napaka, nekdo vnesel narobe, jih grem pa prav poklicat, kako to da je pri nas amoniak 40x drazji kot v ITA?
Ce smo oboji v EU?
In gre za SNOV in ne avtorsko bogve kaksno delo oz. izdelek, kaj jaz vem...
Hmmm, bom rekla da je to za trzno. x!x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0