Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Ne maram tablet za ščitnico


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
193 komentarjev na to temo

#51 Trudi

Trudi
  • D član
  • Št. objav: 4 651

Objavljeno: 15. avgust 2004, 17:55

Približno 9/dan :o|o:

#52 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 15. avgust 2004, 18:29

Imaš tudi kakšen kilogram preveč :8):
Te trese statična elektrika :8):

#53 Trudi

Trudi
  • D član
  • Št. objav: 4 651

Objavljeno: 15. avgust 2004, 18:38

Ne, teh težav nimam;
* s statično elektriko sploh ne
* s kilogrami pa ravno tako ne 170/62-63kg

** glede teže nikoli nisem imel težav razen pred 25 leti, ko sem dobil sladkorno, od takrat sem v odlični formi, saj sem bil 'tako-rekoč profesionalen' športnik, sem pa še vedno aktiven in skrbim kolikor je mogoče za zdravje;

malo manj se ukvarjam s športom zadnje leto ker imam (sicer vedno manj in gre na boljše) težave z hrbtom

xDDx x;)x


#54 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 15. avgust 2004, 19:01

Pri osmih letih si odkril sladkorno :8):
Po tvojem današnjem kosilu sodim, da se prehranjuješ povprečno, po tvoji teži bi si pa misli, da ti deluje ščitnica malo preveč, ne premalo, razen, če res veliko kalorij ne pokuriš sproti.
Tvoja ocena porabe soli se mi zdi tudi normalna glede na težo in netresenje statične elektrike.
Kdaj te je pa začela ščitnica mučiti :8):

#55 Buddha

Buddha
  • Brez statusa
  • Št. objav: 3 845

Objavljeno: 15. avgust 2004, 19:19

ja sol uporabi, tole stanetovo x:o)x

anima me ali kaj pokašljuješ?
.vedno iščem Vzrok problemov in njihove Zdrave rešitve

#56 Trudi

Trudi
  • D član
  • Št. objav: 4 651

Objavljeno: 15. avgust 2004, 19:35

Pri osmih letih si odkril sladkorno :8):
Po tvojem današnjem kosilu sodim, da se prehranjuješ povprečno, po tvoji teži bi si pa misli, da ti deluje ščitnica malo preveč, ne premalo, razen, če res veliko kalorij ne pokuriš sproti.
Tvoja ocena porabe soli se mi zdi tudi normalna glede na težo in netresenje statične elektrike.
Kdaj te je pa začela ščitnica mučiti :8):

Že pred leti, ampak sem si takrat pomagal sam, z glavi, mislimi in energijo (svojo); lansko leto pa sem imel še neke psihične težave pa si glede ščitnice nisem pomagal potem pa je blo vse skupaj pa še hrbet tako daleč, da sem bil v bolnici in od takrat imam tablete;
sedaj ko se stanje na vseh področjih popravlja, bom poizkusil še s ščitnico uredit, koliko mi bo pa uspelo, pa bomo videli; sak ko se bom resno spravil na ta problem verjamem, da si bom lahko tudi to močno izboljšal
xDDx :palec:

Po vseh izvidih pa je res tako, da mi deluje premalo :o|o:

x;)x x;)x


#57 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 15. avgust 2004, 19:40

Si že prebral mojo knjigo in po forumu pobrskal. Kar nekaj je že o sladkorni in ščitnici.
Če se ti je začelo slabšati pred štirimi leti in uporabljaš v prehrani normalno jedilno sol, se sploh ne bi čudil :8):

#58 Trudi

Trudi
  • D član
  • Št. objav: 4 651

Objavljeno: 15. avgust 2004, 19:43

ne nisem še si bom pa vzel čas xDDx x;)x :palec:

#59 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 15. avgust 2004, 19:45

Le daj, gotovo boš našel tudi sebe v njej x;)x

#60 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 15. avgust 2004, 20:07

Ne jaz, vsak sam je svojega telesa gospodar, car in odrešenik x^x x:Dx x;)x

#61 Sati

Sati
  • D član
  • Št. objav: 1 453

Objavljeno: 30. september 2004, 11:09

Moja nečakinja (20 let) je pravkar izvedela, da bo koncem oktobra operirana na ščitnici (odstranitev), ker ima tumor.

Prebrala sem že vse, kar je zapisanega o tej temi, pa vendarle me zanima, če kdo ve, ali je res, da potem ne bo mogla imeti otrok? Ali bo res morala biti celo življenje na tabletah?
Kakšne so alternativne možnosti?

Uf, žalostna sem.

#62 cosma

cosma
  • D član
  • Št. objav: 5 694

Objavljeno: 30. september 2004, 12:04

Oj Dolores, moji tašči so odstranili ščitnico in obščitnico pred nekaj meseci. Operacija sama po sebi ni toliko zamudna in težka. Zdravnik mi je rekel, da je najtežje za asistenta, ki mora držati toliko časa, kožo narazen.
Po operaciji potrebuješ več kalcija in magnezija kot normalno. Potem pa tableti, celo življenje.
Se navadiš in ni tolko grozno. Tablet gotovo ne pozabiš vzeti, ker te telo opomne na to. Tašča je okrevala približno 1 mesec, je pa tud 3x starejša od tvoje nečakinje.

:detelca:
Jas te mam tak rada
I am feeling very olympic today
Is time the only thing you are waiting for?
Ni nujno, da si nor, da pišeš tukaj - pomaga pa!

Old friends pass away, new friends appear. It is just like the days. An old day passes, a new day arrives. The important thing is to make it meaningful: a meaningful friend - or a meaningful day.
Dalai Lama
Majhne usluge prijateljstva so tisočkrat vrednejše kot bleščeča darila, s katerimi nas poniža nečimernost darovalca. (Goethe)

#63 Sati

Sati
  • D član
  • Št. objav: 1 453

Objavljeno: 30. september 2004, 12:06

Hvala, Cosma

#64 Trudi

Trudi
  • D član
  • Št. objav: 4 651

Objavljeno: 30. september 2004, 12:22

Ja če ti ščitnico odstranijo, moraš jemati tablete cel life;
Drugače se da pozdravit tud tko, da ti tablet ni treba jemat; če pa ma tumor je pa ta zadeva mal težja (odvisno od 'napredka' tumorja; če je nujna operacija, ali ne), po operaciji pa pač ne ostane drugega ko t tablete, saj na žalost ščitnice ni več, drugi organi pa na proizvajajo nadomestnih oz. takih hormonov kot jih ščitnica.


LP
vse najboljše za tvojo nečakinjo :palec:


#65 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 30. september 2004, 21:37

Bolezni ščitnice so v zadnih letih v strmem porastu. To ni slučajno, ampak povzročeno s petkrat prejodirano jedilno soljo. Ne bo dolgo, ko se bo kdo okorajžil in tožil državo, kar bi bilo zelo koristno za ves narod.

#66 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 30. september 2004, 22:16

Hja...hecno je da pravijo da so bolezni ščitnice povezane s premal joda ... hehja hehja... bo že kmal 10x preodirana.. pol čez petdeset let bodo pa tožli državo, hm pravzaprav države ne bo noben tožil... to je nesmiselno.... sploh v tako veliki zadevi... very simple bi vlada padla pa bi blo... če ne pa od vseh vsem dnar... xncrkivx... hjaja...
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#67 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 30. september 2004, 22:31

Nino, preveč ali premalo, isti šmorn :sori:

#68 Volk K.L.

Volk K.L.
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 848

Objavljeno: 1. oktober 2004, 01:27

Zanimivo je da bi padel na doping testu, ker jemljem umetno proizvedene ščitnične hormone. Je res da odkar jemljem to zadevo, se mi zdi da imam več moči v sebi, da lažje prenesem fizične napore na zelo dolgih in vzdržljivostnih turcah, čeprav se mi kondicija ni bistveno spremenila. Ne vem, tak vtis imam.
Ja sam ka mali pao s lipe

#69 Sati

Sati
  • D član
  • Št. objav: 1 453

Objavljeno: 1. oktober 2004, 06:28

O.k. hvala vam :palec:
Že jutri grem iskat zdravo sol. :palec: :palec: :palec:

#70 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 1. oktober 2004, 08:03

Zanimivo je da bi padel na doping testu, ker jemljem umetno proizvedene ščitnične hormone. Je res da odkar jemljem to zadevo, se mi zdi da imam več moči v sebi, da lažje prenesem fizične napore na zelo dolgih in vzdržljivostnih turcah, čeprav se mi kondicija ni bistveno spremenila. Ne vem, tak vtis imam.

Zakaj pa jih jemlješ :8):

#71 toby

toby
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 80

Objavljeno: 1. oktober 2004, 09:43

tudi jaz sem brez ščitnice že skoraj štiri leta......maligni tumor....s štirimi metastazami....
zdaj je vse v redu....umetni hormoni pa so postali sestavni del mojega življenja...brez itak ne gre!

sem se pa dobro leto in pol borila s problemi,kot so palpitacije srca,kile gor in dol...hiperaktivnost....
zdaj pa je skoraj že vse mimo....

Dolores.....glede otrok.....ni problema jih imeti....to so mi zagotovili,kljub radijo terapiji,ki sem jo še imela po operaciji.
pa upam,da bom kmalu začela delati na tem... x;)x

skratka...življenje brez ščitnice.....NO PROBLEM!!

#72 Sati

Sati
  • D član
  • Št. objav: 1 453

Objavljeno: 1. oktober 2004, 10:01

Toby- sončece si!!!
Hvala,hvala,.... xDDx xDDx xDDx :palec: :palec: :palec:

#73 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 1. oktober 2004, 17:21

O.k. hvala vam :palec:
Že jutri grem iskat zdravo sol.  :palec:  :palec:  :palec:

Pusti hece, razloži mi bolj podrobne, kakšen problem ima tvoja žlahtnica.

#74 Volk K.L.

Volk K.L.
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 848

Objavljeno: 2. oktober 2004, 01:03

Zanimivo je da bi padel na doping testu, ker jemljem umetno proizvedene ščitnične hormone. Je res da odkar jemljem to zadevo, se mi zdi da imam več moči v sebi, da lažje prenesem fizične napore na zelo dolgih in vzdržljivostnih turcah, čeprav se mi kondicija ni bistveno spremenila. Ne vem, tak vtis imam.

Zakaj pa jih jemlješ :8):

Zato ker mi ščitnica po terapiji proizvede premalo hormonov.
Ja sam ka mali pao s lipe

#75 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 2. oktober 2004, 13:16

Si imel terapijo z radioaktivnim jodom?




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0