Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Klošar in vroč hlebček kruha


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
97 komentarjev na to temo

#1 Helena

Helena
  • D član
  • Št. objav: 1 180

Objavljeno: 8. januar 2003, 01:00

Sončno jutro želim najprej!

Včeraj zvečer se mi je dogodek s smejočim klošarjem
in njegovimi kolegi vtisnil v srce.

Bilo je takole:

Okrog 18. ure sem šla mimo trgovinice
Noč in Dan pri glavni železniški postaji v Ljubljani.
Ko hočem po mobiju poklicati mojega fanta,
mi zakliče svetlolasi smejoči se klošar
naj ne kličem njega.

Nasmejim se mu nazaj in pristopil je k meni,
če bi imela kaj tolarčkov za pivo.
Potem ga vprašam, koliko stane,
on odvrne da 270 SIT,
nato se odločim, da grem v N&D trgovinico
kupit sama tele pivičke, bili so namreč trije.

V hladilniku vzamem tri pivčke Zlatorogove,
nesem k blagajni, potem šele vštekam,
da so premrzle za tale mraz.
Pa vprašam mlado prodajalko okoli 22 let staro,
če ima neohlajeno pivi, da ga rabim za klošarje.

Pa ona odvrne:
"Za klošarje je čisto vseeno, ali je mrzlo ali ne!"

Potem pa ji odgovorim, da so oni tudi ljudje
in da sigurno ni vseeno, če je zunaj pod ničlo.

S težavo je šla po "toplo" pivo,
medtem pa iz pečice vzela
ravnokar pečene hlebčke smejočega, vročega, belega kruha.
Ko to vidim, vzamem še en tak hlebček zanje
in tri jabolčne zavitke.

Ko pridem iz trgovine sem dala vse to klošarju,
ki me je prej ogovoril,
nato me je objel okoli rame
in se ves presenečen začel zahvaljevati.

Medtem, se jih je že nabralo okoli 6 ali 7.

Ostali so me hiteli spraševati,
če je tudi za njih,
potem pa sem se nasmejala rekoč,
naj si razdelijo med seboj, če so kolegi.

Ko sem šla potem peš proti Bavarskemu dvoru,
sem globoko v sebi začutila,
kako lepo mi v bistvu je,
saj imam
toplo posteljo,
zdravje,
denar za normalno življenje,
zadovoljstvo in toplino v srcu ...

Kakšne izkušnje imate s klošarji vi
in kaj si mislite o napisanem?

Ali ste zaradi naključnega stika z njimi duhovno bogatejši?

Helena


#2 teja

teja
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 717

Objavljeno: 8. januar 2003, 01:00

Elana, lepo dejanje. Res.

Lep nasmejan dan ti želim

http://www.lunin.net...um/blog/mavlica


#3 stankaa

stankaa
  • D član
  • Št. objav: 2 653

Objavljeno: 8. januar 2003, 01:00

Elena res si dobra!
to je razlog zakaj sem te zapisala med Pohvaljene, ker vem, da imaš veliko srce in da te je sama dobrota, pa če človeka poznaš al pa ne.
Glede klošarjev pa vseeno menim, da bi jim najbolj pomagali, če jim ne bi dali ribe, ampak jih naučili ribe loviti, ampak kako... zato pa je ta gesta z vročim hlebčkom res lepa
Stanka
p.s. recimo, klošarju predlagam, da se ponudi, da počisti današnji sneg za en obrok toplega zdravega kosila, večerjo (nealko)
Življenje je PLES do nebes...
Imejte se radi med seboj, vedno!
live well, laugh often, love much (as you've never been hurt!)

#4 Kljuka

Kljuka
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 861

Objavljeno: 8. januar 2003, 01:00

Objavljena slikaImam izkušnje s klošarji! Tudi pil sem že z njimi! Izkušnje so take, da če jim ponudiš prest bodo hoteli še roko.

Objavljena slikaSami so si izbrali tako življenje kot ga imajo. Objavljena slikaSicer pa marsikdo z žicanjem zasluži več kot je povprečna plača. Cca 5000 SIT dnevno. Včasih več včasih manj.

Objavljena slikaJe pa tudi res, da so vsi neznansko žejni! To pa stane!Objavljena slika

Lep pozdrav!



Kljuka
Lep pozdrav!

Objavljena slika

#5 Helena

Helena
  • D član
  • Št. objav: 1 180

Objavljeno: 8. januar 2003, 01:00

stankaa pravi:
Glede klošarjev pa vseeno menim, da bi jim najbolj pomagali, če jim ne bi dali ribe, ampak jih naučili ribe loviti, ampak kako... zato pa je ta gesta z vročim hlebčkom res lepa

Sej glih to sem mislila tudi jaz,
ko sem videla kako se je kadilo od njega,
saj je bil pravkar pečen pa še topel
Simbolika le-tega je v toploti, varnosti, ki mi jo daje.

Hvaležna sem za enkratno službo, ki jo imam, kjer si "lahko spečem svoj vsakdanji kruh".
V bistvu sem jim hotela podariti ravno to.

Se strinjam, da bi jih naučili ribe loviti, tiste, ki si to želijo.

Ne vem, zakaj so postali klošarji?

Stil življenja, stiska, razočaranje ?
Kaj menite?

Helena


#6 Helena

Helena
  • D član
  • Št. objav: 1 180

Objavljeno: 8. januar 2003, 01:00

Dragi Kljuka! Jaz ne bi problematike tako suvereno posploševala! Smo in so takšni in drgačni, kajne?

Helena


#7 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 8. januar 2003, 01:00

Dejanja bogatijo človeka. Elena. Klošarju si rešila trenutno stisko(po pivu, kruh pa ga je še nasitil), najbolj si pomagala sebi.
Sama imam podobno izkušnjo s ciganko. Saj veste - hodijo po blokih in z otrokom v naročju prosijo denar. Kaj prosijo - izsiljujejo po malem. Tako pozvoni tudi meni - sem v tistem hipu pekla kekse in je blazno dišalo po celi etaži. Keša nisem imela kaj preveč na razpolago in sem razmišljala kaj pri bogu ji naj dam. Sem se spomnila, da imam še lepe čevlje, ki so bili mlajši hčerki že premali. Med tem ko sem ji izročala čevlje sem se opazila poželjiv izraz na otroškem obrazu. Keksi! Nemi izraz zahvale na otroškem obrazu je bil nepopisen.
Sama pa sem se počutila zelo zelo dobro. Kar prepevati sem si začela.

natalija

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#8 mushi

mushi
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 376

Objavljeno: 8. januar 2003, 01:00

Kot že velikokrat imam spet drgačno mnenje..
Bilo pa je takole.. Bila sem mislim da v prvem letniku srednje šole, ki ni bila v domačem kraju. Pač v večjem mestu poleg domačega kraja. In greva enkrat s sošolko po ulici, Pa plane en klošar k meni in me poljubi na lice, ter se zakrohota in skozi tista na pol brezoba usta, na pol polna gnilih zob izcedi:"Aids si dobila, hahaha!!!!!" Zame je bil to tak šok, zdrvela sem v najbližjo gostilno na WC, in si drgnila lica z vodo, pa doma z alkoholom.. Brrr....
Od takrat so zame golazen. Verjamem, da bo čedalje več klošarjev. Beda, izguba službe, jih bo pahnila v to. Pa vendar, so to tudi ljudje, ki se jim ne ljubi delat, vidijo še samo steklenico poceni belega vina, ki jim za nekaj časa prežene bedo, razvedri duha, jih pogreje. Zdaj verjetno preveč posplošujem. Ampak ko jih pijane vidim v parku, na ulici, kjer nadlegujejo ljudi, se z gnusom obrnem stran.
mushi
Mushi

#9 astra

astra
  • D član
  • Št. objav: 5 187

Objavljeno: 8. januar 2003, 01:00

Elena, Objavljena slika

vedno, če le imam drobiž, dam stotaka ali dva.Zakaj bi jih učila loviti ribe, če sami tega ne želijo.
A vi dovolite, da se drugi vmešavajo v vaše življenje in vam solijo pamet, kako naj porabite denar, kako naj živite, kaj naj delate...?

[V]

astra
Per aspera ad astra

#10 vanja

vanja
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 777

Objavljeno: 8. januar 2003, 01:00

Mislim, da vsi klošarji niso enaki, ampak kolikor sem jih srečala vsi so bili vsiljivi. Imam neprijeten občutek kadar jih srečam. Pozitivno se trudim o njih razmišljati, ker nikoli ne vem kaj se meni lahko pripeti in kje pristanem. Zanimivo pa je, da še nobeden ni prosil za kruh, večini diši alko. [?]

#11 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 8. januar 2003, 01:00

Saj. Ampak moj oče je pred leti reagiral drugače. Mislim, da dokaj pravilnoObjavljena slika. Je delal v vinogradu, pa pride do njega po tistem okraju dokaj znani berač - klicali so ga Dragec in zagnjavil mojega očeta za keš. Se je oče razkuril, češ on mora v službi pridno delati, potem pa še v vinogradu, pa je šel po škropilnico, jo dal Dragecu na rame in mu rekel: "Ko boš poškropil vinograd, ti bom pa plačal še več kot bi sicer komu!"
Dragec pa škropilnico vrže z ramen in brž vstran. Nikoli več ni prišel v naše krajeObjavljena slika

natalija

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#12 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 8. januar 2003, 01:00

..JA JE NADLEGOVANJE, AMPAK TUDI NORČEVANJE,HEEE

Hej, jest pa tko naredim Vedno,k0 imam kako obleko odveč,al pa je že nekak obrabljena,jo vzamem s seboj v mest in ko zagledam kakšnega´,ki to rabi,mu kr podarim,pustim tole obleko .Seveda se začudi,ampak vsaj naprej se bo koristno uporabljalo.Raje oddan neznani osebi nekaj,kot pa nekomu znanemu,ki bo to naprej podajalObjavljena slika Enkrat sem tud jedel zajtrk na klopci, podaril sem mu svojo polovico krofa; zlo pa je zanimivo, ko slišiš njihove zgodbe o layfu. Sej so podobne našim, samo jih je sistem uniču. MOrda se to lahko vsem to zgodi; ...jaa nekateri imajo svoje sinove žive in uspešne, pa se jih sramujejoObjavljena slika



P0k0wc

#13 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 8. januar 2003, 01:00

Zelo lepa gesta, Elena... Tudi sama veckrat dam kaj klosarjem....
Nekoc sem sla iz banke z novimi novcatimi bankovci - z veseljem sem enega taksnega dala klosarjem, ki so se mi tedaj pojavili na poti.
Ko smo selili, sem odnesla k njim ful opranih in lepih oblek - jaken, puloverjev, kavbojk... Bili so zelo veseli, ker so bile dobre stvari - Diesel jakne in kavbnojke ipd... - a mi recimo niso bile vsec barve, kroji ipd... Vse dobri materiali itd.

Res je, da imajo nekateri taksno stalisce, da klosarju nocejo pomagati, pomagajo npr. samo revezu, invalidu ipd...
A jaz pa dam enkrat temu in enkrat drugemu.
Ima pa Kljuka prav - sami so se v bistvu odlocili za taksno zivljenje.
vendar vseeno dam - tudi mi se odlocimo, kaksni "kriteriji" so potrebni, da nekomu pomagamo.

Zadnjic smo se pogovarjali o revscini in ubostvu in imeli na tapeti med drugim tudi klosarje...
Ugotovili smo, da je klosar totalen car napram milijonom drugih.
Ljudje umirajo od lakote, nimajo nicesar, klosar pa dnevno obvlada kar precej casha... Konec koncev pije vsak dan vino (*in je disece tople vabljive kruhke ;))) - kajti seveda na sreco Elena ni edina, ki skrbi tudi za zelodcek klosarjev in ne samo za zejna grla ;)))
Oni, ki nimajo nic, ki stradajo, ki so bolni, na milijone revezev po svetu - ali oni pijejo VINO???
Mislim, da nikakor ne in da je klosarjem pravzaprav cisto lustno.
Odlocili so se za taksno zivljenje, ker drugacnega ali niso sposobni furati ali pa ga nocejo in je tako to klosarstvo beg pred zivljenjem kot takim - obveznosti, dolznosti...

Vcasih so tudi klosarji seveda imeli cisto drugacno mesto - to niso bili pijanci, pac pa nekaksni potepuhi - zdaj pa je klosar pac vsak pijanec.

Marsa

Cas ni ovira, temvec sredstvo za uresnicitev moznega. I CHING
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#14 bigm

bigm
  • D član
  • Št. objav: 907

Objavljeno: 8. januar 2003, 01:00

Nihče ni poražen, če sam tega noče. Nič ni hudega, če padem, samo da potem vstanem. Churchill je rekel, da se človek nikoli ne sme vdati. In klošarji so prav to. Poraženci. Padli so in niti ne poskušajo vstati. Vdali so se na celi črti. Zmago slavi Kralj Alkohol.

Kljub temu pa je tvoje dejanje, Helenca, vse hvale vredno. Dobrota je stvar, ki se je nikakor ne moreš znebiti. Bolj ko jo razdajaš, več se je vrača k tebi.



Naj vam bo vsak dan najlepši dan!

bigm
Naj vam bo vsak dan najlepši dan!

bigm

#15 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 8. januar 2003, 01:00

Objavljena slika

hehe....tale debata se razvija...hehe
no...she zmeri boljsh kokr ljubezeneske tezhave...hehe
klosharji...jah po moje stojijo zhe v nebesih (kamor mormo mi shele prit), hkrati pa so totalni posmeh druzhbe...hehe
genjalci so...smetana chloveshtva...ljudje ki stojijo za svojo odlochitvijo...edini ki res zhivijo po svoji veri (hehe)...
ma....ful jih mam rad

Objavljena slika pa vas tut

chasa ni...je samo prostor in situacija
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#16 Volk K.L.

Volk K.L.
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 848

Objavljeno: 8. januar 2003, 01:00

Klošarji so slika družbe, ki to dovoljuje [V] . Ne verjamem zgodbam, češ da so si klošarji sami izbrali tako življenje. Le komu pa je všeč biti stalno zunaj na mrzlem in na vlažnem brez strehe nad glavo. Da o higieni niti ne govorim. Kolk je to res, da so klošarji postali klošarji zaradi hudih travm, tragedij in zaradi odvisnosti alkohola? Jaz verjamem.
Ja sam ka mali pao s lipe

#17 Kljuka

Kljuka
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 861

Objavljeno: 9. januar 2003, 01:00

[?]Volk K.L., kako bi pa ti naredil družbo, ki tega ne dovoljuje[?] Kakšna bi bila slika[?]

Lep pozdrav!

Kljuka
Lep pozdrav!

Objavljena slika

#18 Helena

Helena
  • D član
  • Št. objav: 1 180

Objavljeno: 9. januar 2003, 01:00

quote:
mushi pravi:
...Od takrat so zame golazen. Verjamem, da bo čedalje več klošarjev. Beda, izguba službe, jih bo pahnila v to. Pa vendar, so to tudi ljudje, ki se jim ne ljubi delat, vidijo še samo steklenico poceni belega vina, ki jim za nekaj časa prežene bedo, razvedri duha, jih pogreje.

Zdaj verjetno preveč posplošujem. Ampak ko jih pijane vidim v parku, na ulici, kjer nadlegujejo ljudi, se z gnusom obrnem stran.


Žal mi je, da si imela takšno grenko (pre)izkušnjo s klošarji.

Mogoče je bilo pa to kakšno "sporočilo", ki sicer ni bilo podano na sprejemljiv način.
Zaradi tega po mojem mnenju ni smiselno tlačiti vseh klošarjev v isti koš.

Ko jaz koga vidim pijanega se ne obrnem "z gnusom stran",
ampak si mislim, naj mu bo dano da se strezni.


Objavljena slika Elena Objavljena slika

Helena


#19 Helena

Helena
  • D član
  • Št. objav: 1 180

Objavljeno: 9. januar 2003, 01:00

quote:
vanja pravi:

Mislim, da vsi klošarji niso enaki, ampak kolikor sem jih srečala vsi so bili vsiljivi.

Imam neprijeten občutek kadar jih srečam. Pozitivno se trudim o njih razmišljati, ker nikoli ne vem kaj se meni lahko pripeti in kje pristanem. Zanimivo pa je, da še nobeden ni prosil za kruh, večini diši alko. [?]


Mislim, da so toliko vsiljivi, kolikor jim mi pustimo.

Imam izkušnje, ko pristopijo, in prijazno vprašajo za "kakšen tolarček".
Če imam dam, če vidim, da je to vedno ena in ista oseba dan za dnem pa ne.
Sej tudi jaz moram služiti denar.

Kadar JAZ želim jim dam denar, nogavice, pecivo, kruh asli pivo,
mene ne morejo prisiliti, če jaz tega nočem.

In kadar nočem, se nasmehnem in rečem, da sem v "minusu", kar je tudi res.


Objavljena slika Elena Objavljena slika

Helena


#20 Helena

Helena
  • D član
  • Št. objav: 1 180

Objavljeno: 9. januar 2003, 01:00

nataly pravi:

Saj. Ampak moj oče je pred leti reagiral drugače. Mislim, da dokaj pravilno.
Je delal v vinogradu, pa pride do njega po tistem okraju dokaj znani berač - klicali so ga Dragec in zagnjavil mojega očeta za keš. Se je oče razkuril, češ on mora v službi pridno delati, potem pa še v vinogradu, pa je šel po škropilnico, jo dal Dragecu na rame in mu rekel: "Ko boš poškropil vinograd, ti bom pa plačal še več kot bi sicer komu!"

Dragec pa škropilnico vrže z ramen in brž vstran. Nikoli več ni prišel v naše kraje


Mislim, da je tvoj oče ravnal prav Natalija. Ponudil mu je, da si Dragec lahko s škropljenjem prisluži denar.

Dragec je zavrnil ponujeno delo in ostal brez "keša".

Imel je možnost in priložnost, da zasluži,
sam se je odločil da noče in izginil...

Helena


#21 Helena

Helena
  • D član
  • Št. objav: 1 180

Objavljeno: 9. januar 2003, 01:00

pokowc pravi:
Hej, jest pa tko naredim Vedno,k0 imam kako obleko odveč,al pa je že nekak obrabljena,jo vzamem s seboj v mest in ko zagledam kakšnega´,ki to rabi,mu kr podarim,pustim tole obleko .
Seveda se začudi,ampak vsaj naprej se bo koristno uporabljalo.Raje oddam neznani osebi nekaj,kot pa nekomu znanemu,ki bo to naprej podajal

Enkrat sem tud jedel zajtrk na klopci, podaril sem mu svojo polovico krofa; zlo pa je zanimivo, ko slišiš njihove zgodbe o layfu. Sej so podobne našim, samo jih je sistem uniču. MOrda se to lahko vsem to zgodi; ...jaa nekateri imajo svoje sinove žive in uspešne, pa se jih sramujejo


Tudi jaz sem na začetku decembra dala enemu nove moške nogavice,
ki jih je moj fant prejel v dar, vendar so imele tako grozen motiv,
da je rekel da jih ne bo nosil pa tudi jaz tistega ne bi hotela prati.

Potem jih vzamem s seboj v mesto in pred pošto zagledam starejšega revnega moškega,
ki je poslušal radio in samo stal tam.
Pristopim do njega in mu rečem, če mu lahko ponudim čisto nove črne nogavice,
ki pa imajo čuden motiv če bi jih hotel imeti.

Nasmeh se mu je prikradel na zguban neobrit obraz in rekel veselo:"Prosim!"

Tudi sama sem bila vesela da nogavice čeprav z čudnim motivom
nekomu služijo in grejejo njegove premrzle noge.

Helena


#22 Helena

Helena
  • D član
  • Št. objav: 1 180

Objavljeno: 9. januar 2003, 01:00

quote:
Volk K.L. pravi:

Klošarji so slika družbe, ki to dovoljuje [V] .

Ne verjamem zgodbam, češ da so si klošarji sami izbrali tako življenje.

Le komu pa je všeč biti stalno zunaj na mrzlem in na vlažnem brez strehe nad glavo. Da o higieni niti ne govorim.

Kolk je to res, da so klošarji postali klošarji zaradi hudih travm, tragedij in zaradi odvisnosti alkohola? Jaz verjamem.


Mislim, da bi lahko družba organizirala kakšna "javna dela" zanje.
Potem bi videli koliko jih ima motiv,
da delajo in si s tem omogočijo "toplo" posteljo in vroč hlebček kruha in koliko je takšnih, ki se dela branijo.

Odločitev in izbira je potem samo njihova.


Objavljena slika Elena Objavljena slika

Helena


#23 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 9. januar 2003, 01:00

Javna dela?

Ziher ne bi bilo skoraj nobenega klosarja tam! Zakaj bi delal?

Kdo pa je rekel, da imamo mi kaj vec, kot klosarji? Mogoce tezav.. koristnih stvari, sigurno ne.
Samo nasa navezanost, odvisnost na blaginjo nam daje iluzijo, da so oni revni, mi pa lahko srecni, ker imamo to kar imamo.
Mislim, da iz zornega kota vesolja.. je to taka malenkost..

Pomoc, ko dajemo ribe.. je zelo kratkotrajna.. in povzroci samo podaljsanje spanja.

Nekoc smo dali romom polno starih oblek.. ampak se dobrih.. in se isti dan sem jih pobiral za ovinkom, ker za njih pac niso bile dovolj dobre. Pa sami so si jih izbrali..

Se mi je zdelo, da sem naredil kaksno korist :)

Sem pa srecal klosarja, ki je bil napol invaliden.. in sem mu dal, ker tudi ce bi hotel delati, ne bi mogel.

Morda pa se motim..


Tjazy

*** Svet je narejen preprosto! ***

*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#24 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 9. januar 2003, 01:00

Amoak, ce damo nekaj klosarjem, menim, da je nemen dober.. in dejansko je njihov problem, ce bojo to izkoriscali ali pa kaj naredili zase..

Sploh ni narobe, dati klosarju... mogoce je naprej njegova izbira?

Ampak vsi lahko recemo, da je dati ribo.. brez smisla.. Tjazy.. je tam nekaj bluzil, da je brez smisla.. ampak ni... nekaj o podajsanju spanja.

Zakaj pa si ne vzamemo toliko casa, da jih naucimo loviti ribe? Zakaj ga tisti, ki imajo moznost ne povabijo na delo.. Zakaj jih zdaj ne povabimo, da bi odmetali sneg? In bi jim potem placali?

Zakaj si ne vzamemo vec casa zanje? in jih naucimo loviti ribe.. zakaj samo recemo, da je dati ribe brez smisla?

Kaj v sebi hocemo prikrit?


Tjazy

*** Svet je narejen preprosto! ***

*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#25 andrej

andrej
  • D član
  • Št. objav: 696

Objavljeno: 9. januar 2003, 01:00

Hahaha Tyazi, še dobro da praviš, da ne stojiš za svojimi besedami.

Kaj jim boš dal kakšno knjigo za prebrat, kako se lovijo ribe, da se naučijo. Saj je vseeno, oni so se naučili loviti ribe tako da jih dobijo od nas ... ZASTONJ... jest to ne znam. Še svoje delo težko kasiram ... Objavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slika

Joj, Tyazi, vidim da bi se lahko pogovarjala in lovila na besedah celo noč ....Objavljena slika

___________________________________________________________________________
AndrejObjavljena slika
>>> čudeži se dogajajo vsak dan Objavljena slika <<<





Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0