Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Knjige s področja duhovnosti 2


  • Prijavi se, če želiš komentirati
* * * * * 1 x ocenjeno
826 komentarjev na to temo

#1 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 10. januar 2003, 01:00

Tole je nadaljevanje teme KNJIGE S PODROČJA DUHOVNOSTI, ki jo je odprla Daisy in smo nanizali ze veliko stevilo strani...

Od sedaj knjige, ki so nam vsec (s podrocja duhovnosti), nizamo semle - tema st. 1 pa je zaklenjena.

Marsa
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#2 Anatha

Anatha
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 182

Objavljeno: 12. januar 2003, 01:00

Florinda Donner: V sanjanju.
Florinda Donner je bila učenka Carlosa Castanede. Prav tako;
Taisha Abelar: Prehod vračev - potovanje ženske.

Morda sem že omenila v prejšnji temi, pa vseeno;
Clarissa Pinkola Estes: Women Who Run With Wolves.

¤ Anatha ¤

#3 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 2. marec 2003, 01:00

Knjige, ki ima zame vsak trenutek uporabno sporočilo:
1. OSVOBAJANJE OD SEBE (Angeli in Thomas pravijo, Bernarda Pavko)
2. POGOVORI Z BOGOM (vsi trije deli, D.N. Walsch)
3. Indigo children - the new kids have arrived (L. Carroll, J. Tober)
in An Indigo Celebration (ista avtorja)
4. The New beginning (Kryon, book nine - in vse prejšnje)

Zadnja, ki sem jo v teh dneh prebrala, ima naslov ZDAJ (in še nekaj v podnaslovu). Avtorja ne vem, ker sem jo posodila sestri, je pa navdihujoča in polna upanja za nas. Izšla pred kratkim.

#4 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 9. april 2003, 10:38

Hojla, vsi ljubitelji dobrih knjig!

Z veseljem obvescam, da boste od sedaj lahko velik del knjig, ki smo jih omenjali v Knjigah s podrocja duhovnosti 1 - ali knjig od istih avtorjev - lahko kupovali oz. narocali kar na LN.

Postavljena je namrec Lunca - Lunina spletna trgovina in knjigarna.

Poleg knjig z duhovno vsebino boste nasli tudi pustolovske romane in vse take knjige, ki bi jih pricakovali tu.
Poleg knjig pa bodo vkljuceni tudi kristali, etericna olja, CD-ji in drugo.

Lunca v celoti se ne funkcionira povsem, vendar vseeno lahko ze narocite knjige - kar ima fotko, ceno in prodajalca, se ze lahko naroci.
Ni pa se tako zelo 'uradno', pa se nisva prijavila.

Zaenkrat sem obvestila o tem samo na Forumu.
Vkljucenih je vec priljubljenih in tudi referencnih avtorjev (stevilne knjige Louise Hay, Carlosa Castanede, Johna Graya, od Celestinske prerokbe do Mesijanske zapuscine in Kumranskih zvitkov...)...
Stevilne knjige pa so ze v Lunci, vendar ne se predstavljene na spletu (Mantak Chia, Pogovori z bogom, John Gray...).

Dobrodosli!
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#5 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 9. april 2003, 11:10

x:)x Meni je najljubša najbolj enostavna kjižica domačega avtorja Martina Kojca UČBENIK ŽIVLJENJA. Ko ti pride v kri je vse tko simpl. x:)x x:)x x:)x

#6 AYA

AYA
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 153

Objavljeno: 9. april 2003, 14:05

Ojla x8Dx !


Knjiga, ki je vsekakor vredna, da se prebere in je meni spremenila življenje je od Luise L.Hay : Življenje je tvoje, nasploh je bila to prva knjiga na to temo, ki je pustila čudovite posledice. Na njo sem čustveno vezana, je samo moja..... Sicer je pa tudi njene druge knjige vredno prebrati...Pozdravček AYA x;)x
Če mora človek izbirati med sodbami prijateljev in svojimi
sanjami, se mora vedno odločiti za svoje sanje.[color=#CC33CC][b]

#7 Lizzy

Lizzy
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 26

Objavljeno: 9. april 2003, 18:21

:vio: Aya, kako misliš, da ti je spremenila življenje? :zoro: xnckrivx
Lahko bolj pojasniš, ker imam knjigo tudi sama in ne "skapiram" preveč vsega, kar je not napisano. Misliš, da je res tko simpl? xfijux :switz:

#8 AYA

AYA
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 153

Objavljeno: 9. april 2003, 21:04

Draga Lizzy x:)x !

Sicer sem se že pred knjigo dosti posvečala sama sebi in razmišljala o duhovnosti, vendar me nobena knjiga nikoli ni tako zelo prizadela. Veliko govori o preteklosti (moja je bila zelo boleča )...o odnosih z očetom in mamo. Vanjo sem si resnično pisala odgovore o odnosih z očetom (krizno žarišče), kje ga najbolj vidim...ter mamo. Nekako mi je knjiga odprla oči, nevem sicer kako naj ti opišem, vendar kot bi mi nekdo dvigoval rolete...Veš tisti občutek v gledališču, ko se zavese veličastno odgrnejo in naenkrat zagledaš igralce...do takrat pa je bila tema. In pri meni so začele zavese padati ena za drugo kot domine. začelo mi je počasi se svitati kdo sem, kaj bi rada ....kako naprej...bili so trenutki v življenju ko sem bila resnično na dnu (menda celo v kleti...)....Hotela sem biti "pametna" iti naprej...veliko sem začela brati - tudi Carlosa Castaneda, vendar ga nisem razumela, nekako nisem dojela kaj je hotel povedati.....Pri Luise Hay pa je bilo vse nekako tako preprosto (mogoče mi je bila kot ženska bliže), tudi glede odnosov v službi mi je zelo veliko pomagala. Nikoli in nikdar ne pozabim na stavek iz knjige, ki sem ga v zvezek pisala po stokrat, da sem ga lahko sprejela: Rada se imam in cenim se!Tudi ta stavek me je na nek način spremenil. In seveda je v njem veliko resnice, kajti če se sam nimaš rad in ne ceniš dovolj, te tudi okolica ne bo. Kako preprosto pa vendar tako resnično....in dolgo sem potrebovala da sem odkrila, kaj je v bistvu hotela povedati s tem stavkom in kako je močen. Saj ni problem ponoviti, kot piše v knjigi (tudi desetkrat) rada se imam in cenim se, ko pa ne dojameš globjega pomena besed..

ko greš "skozi " knjigo sem si mislila, ja, kako učena ženska, v življenju ji je verjetno bilo vse postlano, bila otrok kakšnih bogatašev in je seveda lahko brezskrbno pilila pisateljsko žilico, založnika so menda tudi kakšnega našli (kupili...), nakar me je na koncu knjige prizadel njen življenjepis!!KOLIKO JE PRETRPELA...ali lahko sploh človek toliko prenese? Jaz? In jaz sem mislila, da sem uboga?Mene je prepričala, če se lahko tako izrazim..upam, da sem ti vsaj malo lahko približala moje videnje "Življenje je tvoje" in kako sem to knjigo jaz sprejela....vsako leto /dve jo znova preberem in vedno nekaj novega odkrijem, vedno me kakšen stavek znova "zadane" ..kako da to nisem prej opazila, sem morda spregledala??'ja, učimo se celo življenje....

Lizzy, upam da sem do neke mere lahko odgovorila na tvoje vprašanje oz. na tisto kar si želela izvedeti x;)x , če pa nisem kar napiši...lep večer še naprej...AYA x;)x
Če mora človek izbirati med sodbami prijateljev in svojimi
sanjami, se mora vedno odločiti za svoje sanje.[color=#CC33CC][b]

#9 AYA

AYA
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 153

Objavljeno: 9. april 2003, 21:10

ja, še tole sem ti pozabila napisati...Knjiga me je tako navdušila, da sem se odločila, ko bajno obogatim, bom pokupila kakšnih 2-3.000 izvodov ter jo za božič poslala vsem znancem ki jih poznam....to bi bil moj najlepši božič...zdaj pa res grem dol....sedim za čarunalnikom bosa in me je že "zanohtalo"...DIJOOOOOOOOOOOO :O:
Če mora človek izbirati med sodbami prijateljev in svojimi
sanjami, se mora vedno odločiti za svoje sanje.[color=#CC33CC][b]

#10 Lizzy

Lizzy
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 26

Objavljeno: 10. april 2003, 08:36

xrolleyesx Ja, tisti stavek, "rada se imam in cenim se"..tako nekam preveč enostaven in vendar (najbrž) globok, srž vsega. Tudi jaz sem v življenju non-stop v situacijah "klet-pa gor- pa zopet klet" in sedaj je tak trenutek. :sori: Berem njeno knjigo (tudi jaz sem prej začela malo raziskovati sebe in se lotevati z druge strani) in dokler jo berem, mi je super, ko jo zaprem pa tega ne znam udejaniti. Pišem si gornji stavek po 50 do 100 x na dan v zvezek in se mi zdi, da se mi stanje samo slabša. Misliš, da je to del procesa zdravljenja duše? xnckrivx Za sabo nimam nič kaj lepo preteklost, zadnje leto pa pol pa tudi zelo težke in travmatične stvari (bolezen in smrt med najbližjimi). V meni pa skozi občutek, da sem ničvredna in da nikoli ne bo bolje. Težko razložim. Morda se bodo tudi meni kdaj dvignile zavese. :hepko: Želim ti veliko lepega in dosti sreče v življenju! x:Dx

#11 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 10. april 2003, 12:07

...Knjiga me je tako navdušila, da sem se odločila, ko bajno obogatim, bom pokupila kakšnih 2-3.000 izvodov ter jo za božič poslala vsem znancem ki jih poznam...

:palec: x^x x8Dx
No, ko se bo to zgodilo x;)x, te vabim, da to storiš tukajle:
Življenje je tvoje - od danes tudi v Lunci. xsrcx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#12 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 10. april 2003, 12:52

x:)x x:)x Jaz sem se nad knjigo ŽIVLJENJE JE TVOJE predvsem navdušila zaradi nazornega opisa vzroka določenih bolezni in kako jih odpravit. Vsak vzrok je možno odpravit s pomočjo pozitivnh misli, afirmacij.

#13 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 10. april 2003, 13:27

Ja tudi glede bolezni....takrat sem pravzaprav prvič pomislila, da si vse ustvarjamo sami. Žalost, veselje, bolezen,..je pa res da je že kar nekaj časa minilo odkar sem jo prebrala.
Meni je bila nekoliko bolj všeč Sh. Mclaine. (naslov knjig sem v glavnem pozabila :xx!: - to se meni zelo rado dogaja) Preberem pol pa pozabim od kod...glavno da znanje ostaja x;)x .

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#14 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 10. april 2003, 13:29

Lunca x:)x
A ves, da sem ti vceraj napisala ful dolg replaj na Kojca - pa ga ni zdaj... x?x
Ma, nekaj mi je zamrznilo vceraj 5x, so ene frke - mailov ne morem dobivat...
Skratka - ja, Ucbenik zivljenja je seveda zakon, samo vcasih rabimo nov, sodobnejsi pristop, nacin, podajanje...
Saj je ze vse tudi v Svetem pismu, I Chingu, povsod v teh spisih... verskih oz. ezotericnih...
Ma - vceraj sem ful dobro tole napisala... x;)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#15 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 10. april 2003, 13:31

Nataly - ja, Sladka Irma - Bikica - sestra Warena Beatyja - tudi meni je vsec in mi je od nekdaj bila simpaticna... :vio:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#16 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 11. april 2003, 08:02

x;)x Točno Marsa!
Seveda se popolnoma strinjam s tvojo ugotovitvijo, da so vse stvari že zdavnaj zapisane...tako v Svetem pismu kot recimo Koranu...
Samo način podajanja je zdaj drugačen.
Sama pravzaprav nisem kaj dosti prebrala. Prebrala tri štiri knjige, potem pa skužila, da vse to pravzaprav že vem..znanje je bilo nekako zaspalo v meni in samo prebuditi ga je bilo treba x;)x

No, da se še povrbnem k Skadki Irmi...zdi se mi blazno dobra igralka. Ena redkih, ki duhovnost resnično prenaša v življenje...če ne pa v življenje pa v umetnost.

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#17 AYA

AYA
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 153

Objavljeno: 11. april 2003, 13:35

Marsa xokx,

če bom vsaj malo sledila stopinjam svoje vzornice Oprah W. zagotavljam:
"Ti boš moj glavni dobavitelj!" :palec:

Sicer sem na forumu "nova" (lunin net pa pasivno spremljam že precej dolgo), za čigar članstvo pa je kriva vaša zaslužna članica. Še "sreča", da imam doma zelo majhnega otroka in mi čas enostavno ne dopušča, da bi cel dan visela na računalniku.

Iskrene čestitke na tako dobrem delu....AYA
Če mora človek izbirati med sodbami prijateljev in svojimi
sanjami, se mora vedno odločiti za svoje sanje.[color=#CC33CC][b]

#18 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 11. april 2003, 22:23

Yesss! Aya! :palec:
Take rabimo!
Prijazne, prijateljske, pa tudi s smislom za humor!

Hvala za izraženo podporo in prijaznost! x:Ix :2src:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#19 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 18. julij 2003, 15:12

Yesss!  Aya! :palec:
Take rabimo!
Prijazne, prijateljske, pa tudi s smislom za humor!

Hvala za izraženo podporo in prijaznost!  x:Ix  :2src:

evo:
a je kdo bral od osho-ta:
'smrt je iluzija'
meni so to priporocali obenem pa se sveto pismo :)
ceprav kao da nisem veren, da moram brat tudi slednjega.

#20 MUCAMACA

MUCAMACA
  • D član
  • Št. objav: 1 056

Objavljeno: 18. julij 2003, 16:55

V glavnem imam en velik problem: ker berem z nadsvetlobno hitrosttjo, sem prebrala že vse, kar ste napisali in vse kar niste... V naši lokalni knjižnici me že skoraj mal grdo gledajo...V Čopovi knjigarni so pa ful radostni, ko bremenijo mojo plačilno kartico.. x:Dx x:Dx x:Dx

Priporočam: Načelo LOL-a
Gary Zukav: Domovanje duše
Christine Page: Obzorja zdravja ( še skor boljše kot zgoraj omenjena knjiga Hayeve)
Mihajlovič Slavinski : Sunjata
Mihajlovič Slavinski: Intenziv gnoze
Diane Stein. Celostni reiki
Miguel Ruiz: Štirje dogovori (Tolteške modrosti)
Barbara Brennan: Moč zdravilnih rok
Brabara Brennan: Prebujajoča svetoloba

pa dve krasni knjigi domačega avtorja
Jernej Mehle: Moči življenja
Jernej Mehle: Ti si trojni človek

preostalih par sto pa pustim še za naslednje priložnosti x:Dx


xsrcx xsrcx xsrcx MucaMaca

#21 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 19. julij 2003, 12:51

:vragec:

tole je pa zanimivo....

kako to, da nihche ne omeni
BIBLIJE


:vragec: x:)x x;)x
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#22 anaconda

anaconda
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 668

Objavljeno: 22. julij 2003, 12:35

:vragec:

tole je pa zanimivo....

kako to, da nihche ne omeni
BIBLIJE


:vragec:  x:)x  x;)x

zakaj? bi rekla, da je to bolj knjiga iz verske vzgoje, kot pa za razvoj duhovnosti. te prej v depresijo spravi, kot pa v rasvetlenje.
ANGELI LETIJO ZATO KER SE NE JEMLJEJO RESNO

#23 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 22. julij 2003, 14:52

ja, Anaconda, zanimivo razmisljas x^x

#24 anaconda

anaconda
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 668

Objavljeno: 23. julij 2003, 10:47

brala sem jo brala in z veseljem, ampak priznam, sedaj že ene 5 let ne. Gre samo za to, da mi ni všeč ideja o maščevalnem bogu, ki ubija vse povprek.
ne morem pomagat, meni so vcepili v glavo strah pred bogom, da vse vidi in vse sliši in se maščuej, če nisi priden, zato se mi je tud samo krščanstvo kot institucija zamerilo.
Kljub vsemu, še vedno rada hodim v cerkev, če ni maše in tud moja hčerka bo vzgojena kot kristjanka. Samo na drugačen način, kot sem bila jaz.
ANGELI LETIJO ZATO KER SE NE JEMLJEJO RESNO

#25 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 23. oktober 2003, 13:38

Sem brala eno fajn knjigco, pred časom, kjer je veliko različnih zgodbic, pa na koncu vsake lepa misel. Izposodila sem si jo, kot večina, ker če dosti bereš, hitro ta zadeva postane predraga. In sem si rekla : tole knjigico bom pa jaz enkrat imela na nočni omarci. In prijateljica mi jo je zadnjič podarila, kar tako. xokkx

Gre pa za knjigco Dekliški klepet: Wegscheider - Cruse Sharon.

xrainbowx xrosex




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (1)

Člani: 0 - Gosti: 1 - Skriti člani: 0