Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Knjige s področja duhovnosti 2


  • Prijavi se, če želiš komentirati
* * * * * 1 x ocenjeno
826 komentarjev na to temo

#51 Gost_sanjalica_*

Gost_sanjalica_*
  • Gost

Objavljeno: 17. december 2003, 09:28

A pozna kdo kakšno knjigo o dušah (ne versko obarvano), ki bi bila primerna tudi za 10-letnika?

#52 Tina

Tina
  • D član
  • Št. objav: 2 142

Objavljeno: 17. december 2003, 09:31

Sanjalica, mogoče Pogovori z nebesi in Pot do nebes ... avtor James van Praagh ?

x:)x
Objavljena slika

#53 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 17. december 2003, 11:29

Jaz sem pa spet eno zadevico prebrala, ki jo bo Zlomek spljuval, ampak never mind....

John Gray - Moški in ženska v spalnici

Všeč mi je knjigica, ker obravnava spolnost na malo drugačen način. Fino se je takole priplaziti v moško glavo (zgornjo) in vedeti kaj in kako razmišljajo in čutijo, česa si želijo in zakaj. Glede na to da je moški je verjetno kar tako kot opisuje, kar se pa tiče ženske miselnosti, moram pa reči, da je kar se tiče mene precej zadel. x:)x

Bi pa znalo tole npr. Micka zanimati x:Dx :inocent: :vio:

#54 Mick

Mick
  • D član
  • Št. objav: 18 126

Objavljeno: 17. december 2003, 11:42

Bi pa znalo tole npr. Micka zanimati  x:Dx  :inocent:  :vio:

Vedno..................če k teoretičnemu delu spada potem tud praktični pouk x;)x :vragec: x:px x:Dx ....hm....ko si jo ti že prebrala............ x;)x :vragec: x:Dx
Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek

#55 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 17. december 2003, 12:06

Ja ti lahko marsikaj povem..... x:)x . Pa je res simpatična knjigca, veš, po mojem bi te res znala zanimati xbookx .

#56 Mick

Mick
  • D član
  • Št. objav: 18 126

Objavljeno: 17. december 2003, 13:57

Verjamem JanjaK, verjamem.......bom xbookx, thx za namig x:Xx
Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek

#57 rachek

rachek
  • D član
  • Št. objav: 1 681

Objavljeno: 17. december 2003, 14:04

Ja ti lahko marsikaj povem.....  x:)x . Pa je res simpatična knjigca, veš, po mojem bi te res znala zanimati  xbookx .

Jaz sem bral od Gray-a: Kar čutiš, lahko zdraviš in mi je bila full vredu. x:Ix Verjamem pa, da so tudi ostale knjige vredu. x;)x

#58 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 17. december 2003, 14:16

:vragec:


pred leti je pri mohorjevi zalozhbi (celovec) izshla knjigica z naslovom:
ALI PRIDEJO TUDI PSICHKI V NEBESA


666 :vragec: -ou....tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#59 otožna

otožna
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 197

Objavljeno: 17. december 2003, 17:43

naredim seznamček iz tule, v knjižnici pa me začudeno gledajo in poslušam, nimamo, nimamo, ne, tud te ne... ejej kje jaz živim :xx!: x:Dx

#60 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 19. december 2003, 12:15

naredim seznamček iz tule, v knjižnici pa me začudeno gledajo in poslušam, nimamo, nimamo, ne, tud te ne... ejej kje jaz živim :xx!:  x:Dx

:palec: To pa čisto drži, nobene knjige na policah, še duhovno hrano nam bodo ukinili. Napaka, ravno zdaj bi je moralo biti čimveč.

#61 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 19. december 2003, 13:48

Mogoče je pa izposojeno xrolleyesx. Se mi zdi, da so te kjige zelo iskane :inocent:

#62 Marree

Marree
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 67

Objavljeno: 19. december 2003, 15:18

Ja sej bi lahko tudi kakšno izmenjavo naredili..... pa kaj ko je navezava na knjige premočna :sori:

Poleti sem brala eno krasno, tako, ki bi jo lahko prebrale vse ženske. Da bi dojele svojo vrednost. Manj, ko se ženska boji sebe, manj se je boji moški - in obratno, seveda. ŽENSKE, KI TEČEJO Z VOLKOVI - Clarissa Estes. Zelo dobra je ETIKA ZA NOVO TISOČLETJE od Dalajlame in tudi UMETNOST ŽIVLJENJA je dobra. Pa naše gore list gospod Kerševan ima eno krasno - GLEDAM MODRO VIDIM PLAVO, no saj jih ima več, tudi ČLOVEK KI JE IZPIL REKO. Slednja je zelo primerna za pod jelko, kot darilo (moja praksa lani in odziv je bil fenomenalen - pa še draga ni - zdaj v teh suhih časih :xx!: ). Se pa strinjam, da je Kojcev UČBENIK ŽIVLJENJA "zakon", je pa dobro prebrati tudi njegovo POT K SREČI. Pa CELESTINSKE PREROKBE - James Radfield - so tudi super. Se tudi strinjam, da je zakon vse od Luise Hay. Se spomnim, da sem istočasno z Hayovo brala od Wayne Dyer - ŽIVLJENJE JE TVOJE, in me je potem res prestavlo za par centimetrov naprej. Ja, seveda s Sabrino Meško si še vedno pomagam in njeno rumeno knjigo - ZDRAVILNO MUDRO, pa še ena vijolična je, pa se žal zdaj ne morem spomniti naslova. Pa ALKIMISTA je skoraj nujno treba prebrati, pa SEDELA JE OB REKI P. IN JOKALA (to je bil zdaj bolj približek , kot točen naslov), pa IMENOVALI SO JO DVOJE SRC.....

Trenutno pa sem se zakopala v pravljice, pa MAGIJO UMA predelujem, pa vsak večer preberem angelsko sporočilo iz 50 ANGELOV ZA VSE LETO.

No, ko se še kaj spomnim pa dopišem.... :2src: Bom si pa priskrbela BESEDE KI ZDRAVIJO - hvala za idejo x:)x Od Oshota sem tudi kar nekaj prebrala In ste mi dali idejo še za SMRT JE ILUZIJA. x:)x
Ljubezen izbeza dušo iz njenega skrivališča

#63 otožna

otožna
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 197

Objavljeno: 20. december 2003, 07:48

Mogoče je pa izposojeno  xrolleyesx. Se mi zdi, da so te kjige zelo iskane :inocent:

če je izposojena, mi jo rezervirajo... mene pa včasih le čukcasto gledajo... sem za Druženje z bogom porabila ogromno časa, da sem jim dopovedala, da če imajo Pogovore z bogom 1,2,3 je čisto logično da naročijo še nadaljevanje. Se mi zdi da imajo premalo podlage o tej tematiki, ker največkrat se naroči pač tisto, kar poznajo in tu res niso doma, pa ni to kritika samo ugotovitev... so pa zelo prijazne punce...

#64 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 22. december 2003, 08:58

Aha, potem si neke vrste svetovalka in razsvetljevalka v vaših krajih x:)x . Pa še upoštevajo te, če sem te prav razumela. Vidiš Otožna, lahko si ponosna nase. xokx

#65 otožna

otožna
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 197

Objavljeno: 22. december 2003, 18:04

x:o)x x;)x

#66 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 24. december 2003, 11:12

Roger Housden : Duša in čutnost

Simpatična knjigica in sicer opisuje vsa naša čutila - vonj, dotik, sluh, vid in okus. na poseben način. Razmišljanje gre v smer, kako se je naš način življenja v npr. zadnjih 100 letih spremenil,da npr. mesta nimajo več tradicionalnih vonjev, da gre trend v smer dezinficiranja tako vonjev, kt tudi zvokov. Da manj uporabljamo čutila in zato na nek način tudi manj polno živimo.

Mi je dalo misliti, da tule lahko še kaj izboljšam, koliko stvari avtomatsko počnem, ne da bi si postregla z užitki, ki iz tega izhajajo. Dolgo sem jedla in brala. Tako da niti slučajno nisem bila pri jedi. To sem pred kakšne pol leta opustila. Ob branju knjige sem ugotovila, da delam še kup neumnosti, kar je pravzaprav odlično, saj pomeni, da se da še lepše živeti x:)x :palec: .

#67 otožna

otožna
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 197

Objavljeno: 24. december 2003, 18:45

Ja ti lahko marsikaj povem.....  x:)x . Pa je res simpatična knjigca, veš, po mojem bi te res znala zanimati  xbookx .

Sem skoraj končala z branjem knjigice in dam janjik prav. res bi te znala zanimati pa koga trugega tudi x:Dx
bi bilo priporočljivo x;)x

#68 Vojko

Vojko
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 343

Objavljeno: 24. december 2003, 19:03

Roger Housden : Duša in čutnost

Simpatična knjigica in sicer opisuje vsa naša čutila - vonj, dotik, sluh, vid in okus. na poseben način. Razmišljanje gre v smer, kako se je naš način življenja v npr. zadnjih 100 letih spremenil,da npr. mesta nimajo več tradicionalnih vonjev, da gre trend v smer dezinficiranja tako vonjev, kt tudi zvokov. Da manj uporabljamo čutila in zato na nek način tudi manj polno živimo.

Mi je dalo misliti, da tule lahko še kaj izboljšam, koliko stvari avtomatsko počnem, ne da bi si postregla z užitki, ki iz tega izhajajo. Dolgo sem jedla in brala. Tako da niti slučajno nisem bila pri jedi. To sem pred kakšne pol leta opustila. Ob branju knjige sem ugotovila, da delam še kup neumnosti, kar je pravzaprav odlično, saj pomeni, da se da še lepše živeti  x:)x  :palec: .

Enkrat prav gotovo pride tudi ta na vrsto!

Vojko

Si želiš več od življenja?
Privošči si življenjski coaching!


Vojko J Kalan

e: vojko@9zvezd.com

t: @vojko_9ki

t: @vojko629


#69 otožna

otožna
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 197

Objavljeno: 28. december 2003, 18:27

Florinda Donner - V sanjanju
če vam je všeč Carlos Castaneda vam bo ta tudi :palec:

#70 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 28. december 2003, 18:51

Wayne W. Dyer:

- Verjemite in videli boste
- Življenje kot igra
- Dragulj v tebi


Eckhart Tolle:

- ZDAJ! Resnično tvoj je samo ta trenutek


xbookx xrainbowx

#71 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 29. december 2003, 07:50

Pravica do sreče : Perry Good

Tale se mi sicer ni zdela najbolj taka, da te kar zvleče vase, ampak so pa zagotovo dodatne informacije, spet nov pogoled na te naše zadeve. Bistvo knjige je, da so naše temeljne potrebe po svobodi, ljubezni, zabavi in pripadnosti. Da pa je vprašanje, če ljudje s katerimi smo obdani zadovoljujejo naše potrebe. Tule je že ena zadeva s katero se ne strinjam, kajti ne pričakujem, da bi drugi zadovoljevali moje želje. Je pa po svoje tudi zanimivo brati nekaj s čimer se povsem ne strinjaš, mogoče bolj aktiviraš možgane in celo več odneseš od take knjige.

:shsh:

#72 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 6. januar 2004, 13:09

Knjiga, ki ni do konca prebrana, je kot pot, ki ni dokončana. xbookx

#73 nimbus

nimbus
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 548

Objavljeno: 6. januar 2004, 13:42

Svet, ki čaka, da se bo rodil
Scott Peck

Meni je odprla par novih pogledov na situacije v družbi, službi in družini. Tip je psihiater, pa se nima za Boga... vanj verjame.
pa-pa
Potovati! Izgubljati dežele! Biti nenehno drug, biti v duši brez korenin, živeti samo za zrenje!
Ne pripadati niti sebi! Iti naproti, slediti odsotnosti tega, da bi imeli cilj, in tesnobe, da bi morali nanj priti.
Tako potovati, je potovanje. A na njem sem, ne da bi mi bilo treba več kakor sanje o prehajanju. Ostanek sta zemlja in nebo.

Fernando Pessoa

#74 MUCAMACA

MUCAMACA
  • D član
  • Št. objav: 1 056

Objavljeno: 6. januar 2004, 15:15

Wayne W. Dyer:

- Verjemite in videli boste
- Življenje kot igra
- Dragulj v tebi

Dyerjeve knjige so vredne branja! :palec:

Za AAkhuta: Brala Blavatskiyevo in Steina, pa me z mojim nagnjenjem do okultnega prevč potegneta noter in se moram malo nazaj držat. x:Ix

Priporočam pa krajšo knjigico, ki je pravi biserček in zelo primerna kot darilo za zelo različne ljudi:
Andrew Matthews: Prisluhnite svojemu srcu


xsrcx xsrcx xsrcx MucaMaca

#75 rachek

rachek
  • D član
  • Št. objav: 1 681

Objavljeno: 6. januar 2004, 19:10

Wayne W. Dyer:

- Dragulj v tebi

No, tole sem si pa jaz danes izposodil. x:Dx




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0