Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Konec Duhovnosti


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
51 komentarjev na to temo

#26 Volk K.L.

Volk K.L.
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 848

Objavljeno: 19. januar 2003, 01:00

quote:

Duhovnost se zacne kjer se konca ego!"
Pa naj kdo ovrze mojo trditev.


In kdo je potem sploh duhoven, če je ta trditev resnična[?] Mogoče samo izjemni ljudje ki dosežejo ta nivo[?]
Ja sam ka mali pao s lipe

#27 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 19. januar 2003, 01:00

hjo, vse kar je moderno je lahko Duhovno


P°k0w<

#28 Volk K.L.

Volk K.L.
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 848

Objavljeno: 20. januar 2003, 01:00

Mislš trendovsko.
Ja sam ka mali pao s lipe

#29 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 20. januar 2003, 01:00

hjaObjavljena slika
večja masa ljudi, več zanimanja, več napihovanja in bujnega interesa Objavljena slika


P°k0w<


#30 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 20. januar 2003, 01:00

Volk, seveda tocno tako, samo izjemni ljudje ki dosezejo ta vrh, poglej v bistvu ga lahko prav vsak, al se meni samo zdi, za trenutek doseze ta vrh, in cilj zivljenj je da dosezes ta vrh ze eno celo zivljenje, to je potem razsvetljenje, potem je tvoj cilj izpolnjen, postanes eno z vesoljem, the end.

"When the power of love Replaces the love of power Man will have a new name: God." Sri Chinmoy
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#31 zirosi

zirosi
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 594

Objavljeno: 20. januar 2003, 01:00

quote:
El Nino pravi:

"Duhovnost se zacne kjer se konca ego!"

Pa naj kdo ovrze mojo trditev.

"You'll never make a saint of me." Mick Jagger



Če ni ego samo slab ponadredek jogurta, ki me ponavadi prežene, če naj bi torej ta ego nekaj bil, potem je ego nekaj najbolj duhovnega (še vedno je laže prijeti duhovnost za jajca, kot pa pojesti ego).

Še duhovnost sama ne more biti tako duhnovna, kot je lahko ego in le redkokateri ego lahko zavohamo prej kot pa smrad duhovnosti.





Uživajte!
Človek lahko dela, kar hoče, ne more pa hoteti, kot bi želel.

#32 Volk K.L.

Volk K.L.
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 848

Objavljeno: 21. januar 2003, 01:00

Da El Nino, vsak človek je lahko izjemen, tega smo vsi zmožni, najbrž je potrebno "samo" ogromno, ogromno volje, vztrajnosti, da se znaš upreti skušnjavi in najbrž na določeni točki si sposoben vreči stran okove egoizma in šele takrat dosežeš "zadnjo stopničko".
Ja sam ka mali pao s lipe

#33 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 25. januar 2003, 01:00

Organizirana religija ne obstaja, pomoje.. v religioznem smislu...

"When the power of love Replaces the love of power Man will have a new name: God." Sri Chinmoy
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#34 luka-nova

luka-nova
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 4

Objavljeno: 26. januar 2003, 01:00

quote:
nataly pravi:


Kakšno moč imamo ljudje..odpuščanje.



... in nobena beseda ne more prav opisati te moci.

drugace pa,: resnicni jaz se zacne, kjer se koncajo telo, dusa in razum.

luv,
luk.

#35 žeča

žeča
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 6

Objavljeno: 28. januar 2003, 01:00

Moje mnenje je, da ima vsak svojo pot in na tej poti lekcije in sigurno jih imajo tudi duše, ki v tem življenju opravljajo poklic duhovnika. Na kateri strani so kaj bili ti duhovniki v prejšnem življenju? Mislim, da nesmemo obsojati, ker obsoja EGO. In pri krščanstvu je treba prisluhniti predvsem Mariji in Jezusu, ki nas lahko veliko naučita in to predvsem skromnosti, ponižnosti, sprejemanja, zaupanja,...
Tudi sama se pred nekaj časa hotela spremeniti svet vendar sem ugotovila, da je moja naloga spreminjati sebe in sprejemati pozitivne stvari, ki jih najdemo tudi v krščanstvu in v vsaki religiji. To kar pa nas osebno prizadane pa je treba oprostiti.

žeča

#36 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 1. februar 2003, 01:00

Žeča pravi:
"Moje mnenje je, da ima vsak svojo pot in na tej poti lekcije in sigurno jih imajo tudi duše, ki v tem življenju opravljajo poklic duhovnika.

....da je moja naloga spreminjati sebe"
------------------

OK.. se strinjam.. samo tukaj je ena dilema. Ce ima vsak svojo pot.. ki je v naprej zacrtana.. potem se pac vse odvija po tej poti in potem je nesmiselno in nemogoce spreminjati sebe. Itak se bom spremenil toliko, kot je v naprej zacrtano.. Kot sem si splaniral.. Lahko zaspim.. ni mi potrebno nic vec delati.
Se strinjam, da ima vsak svojo pot.. oziroma bolj se strinjam, da ima vsak nekaj svojih poti.. Imamo svobodno voljo izbire. Ko duhovnik vidi, da v tisti instituciji ni nic religioznega in da dejansko vara sam sebe.. lahko to vrze pod preprogo in naprej vara sebe.. ali pa iztopi iz te institucije. In ce ostane, bo pot drugacna kot ce gre.. in ziher si ni to prej 100% zacrtal, da bo ostal ali sel. To je njegova svobodna volja, ki se ZDAJ za njo odloci.. ne takrat, ko si je skreiral laif.
V odnosih je polno tezav, torej ziher so pomembni in drugi so ogledalo.. in ce nam neki povejo, naredijo... je to nam v pomoc.. in potem je spet moja reakcija tista, ki odloci mojo pot.. Ce nekdo prevara partnerja recimo.. je nadaljna pot odvisna od te reakcije na to dejanje. Lahko prevarani odpusti ali pa ga zapusti. Prevaran je sicer itak tisti, ki vara.. ker drugace ne more biti.. ampak ponavadi tisti drugi odloca.. kaksna bo pot naprej. Ko si crtamo pot, lahko postavimo tudi pogoj.. Recimo...to se bo zgodilo (prevara).. potem pa ce bos ti odpustila.. bo pot taksna.. ce ne bos.. bo pot drugacna.
In ti duhovniki pac nocejo videti.. njihov problem.. njihova pot... se strinjam.. ampak samo do tam, kjer s tem ne vplivajo na druge. Ko zastrahujejo druge.. je lahko ravno moja pot ta, da to povem. S tem se sicer vtaknem v drugega.. ampak recimo, da pa je to moja pot..? In zdaj imam svobodno izbiro.. ali s tem preneham ali ne..

Se pa 100% strinjam, da ce bi vsak spreminjal samo sebe.. potem je v ternutku vse reseno.. kar koli naredi, kdor koli, komur koli.. to itak ni nobem problem.. ker itak ni nam naredil. Ce spet nekdo prevara zena, moza.. je to popolnoma njegova pot.. in se tistega, ki je zemlejsko prevaran.. to sploh ne tice. Ce mene kdo napade.. me pac napade.. kaj imam jaz pri tem.. mi pac polomi roke.. to je itak njegova pot.. ker nikje mora sprostit svoje mascevanje ali sovraznost.. in bi mu moral v bistvu izkazat spostovanje za to. In ce jaz recem duhovniku, da je to kar dela.. zlocin.. bi mi moral biti hvalezen, ker sem mu povedal.. ker mi je omogocil, da sem neki povedal..

Da se 100% drzis tega, kar si rekla, je nujno, da smo vsi individulano svobodni.. ker kakor koli kdo kogar koli nadvladuje.. je dejansko nemogoce, da bo vsak spremininjal samo sebe. Teoreticno je mozno.. prakticno trenutno nemogoce. Iz zemlje mora izginiti dusna mafija.. politika in religija.. (vojska, meje, drzave, denar..) potem lahko vsak spreminaj samo sebe.

Te pa 100% zagovarjam pri tej trditvi.. samo to zajema ogromno. Potem v bistvu je brez-pogojna ljubezen.. potem bo popoln nesmisel se porociti ali ziveti v partnerstvu, ker je itak vseeno.. vsak ima rad vse.. tako ali drugace.

Vse kar sem napisal, je lahko tudi napacno.


Tjazy

*** Svet je narejen preprosto! ***

*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#37 žeča

žeča
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 6

Objavljeno: 2. februar 2003, 01:00

V prejšni objavi sem napisala, da ima vsaka duša svojo pot in z tem nisem mislila, da je to pot, ki je naprej določena in 100% začrtana. To je pot naših karmičnih lekcij, ki jih opravimo in se učimo iz preteklih napak ali pa jih ne opravimo in lekcijo naprej sejemo. Kar pomeni, da se ji ni mogoče izogniti. Vsaka duša ima svoje lekcije in te na različnih področjih. Mi ne vemo kakšne lekcije imajo posamezni duhovniki, niti ne vemo koliko so duhovno zreli in niti jih osebno ne poznamo, sodimo jih skozi institucijo Cerkve.
Tudi mi počasi napredujemo in sigurno se moramo srečati še z veliko ljudmi in situacijami tako, da to osebno spreminjanje nemore biti 100% uresničeno iz danes na jutri. Seveda vse je odvisno od tega koliko smo duhovno zreli.


žeča

#38 Anatha

Anatha
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 182

Objavljeno: 3. februar 2003, 01:00

quote:
Tjazy pravi:
In ti duhovniki pac nocejo videti.. njihov problem.. njihova pot... se strinjam.. ampak samo do tam, kjer s tem ne vplivajo na druge. Ko zastrahujejo druge.. je lahko ravno moja pot ta, da to povem. S tem se sicer vtaknem v drugega.. ampak recimo, da pa je to moja pot..? In zdaj imam svobodno izbiro.. ali s tem preneham ali ne..


Tjazy, pa si pomislil, da imajo ljudje, ki brez pomišljanja sprejemajo besede cerkve in politike, prav tako svobodno voljo? Da svobodno izberejo, da ne bodo razmišljali zase? Nekateri se odločijo, da ne bodo razmišljali in zavestno živeli svojega življenja (vključuje seveda tudi duhovnike in politike, skratka vse, ki delujejo po naučenem sistemo samo zato, ker so bili 'tako naučeni'), nekateri pa znajo izkoristiti svoje sposobnosti (prepričljivost, karizmatičnost, ipd.) za dosego svojih ciljev, ki jih zavestno dosegajo (pa naj se drugim zdijo ti cilji smiselni ali ne - spet vključuje in duhovnike in politike ipd.). Kdo je zdaj za kaj odgovoren? Recimo: ali je Hitler odgovoren za holokavst in vse kar je sledilo? Ali ljudstvo, ki mu je dalo moč? Isto z inkvizicijo.

Odvisno kak pogledaš pač.

Jasno, da je lahko napačno!Objavljena slika Saj 'napačno' se navezuje na (družbeno/znanstveno/versko/... zgrajena) pravila in z resničnostjo nima nujno veze...Kaj je pa resnično, pa tako ali tako ne vemo.


¤ Anatha ¤
__________________
Odkritost je verjetno najbolj drzna oblika poguma.
William S. Maugham

#39 stu2

stu2
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 88

Objavljeno: 4. februar 2003, 01:00

Do sedaj sem bil prepričan da je duhovnost to kako priti do svoje duše-lastne biti,zdi pa se da je to naš namen.Resnična morala ni na papirju, ni v zakonih, ni v možganih temveč v srcu.Ujeti smo v nevihto čustev; sovraštva,strahu,skrbi,žalosti,jeze..da se naučimo čustva ki ima krila brezpogojne ljubezni.Ker pa smo ji dali vrsto obveznosti , smo ustvarili strah pred njo.S tem smo ji vzeli svobodo-spreminja se v strah da bomo izgubili ljubljeno osebo,zaradi čustev jo zavračamo-brezčutneži roboti.Pri sexu, ko ne moreš več nadzirati telesa ,ko postaneš eno z gibanjem - ČUTIŠ tedaj za trenutek o čem ti govorim.Ločena enotnost OM MANI PADME HUM OM! OM!

#40 Darija

Darija
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 2

Objavljeno: 11. februar 2003, 01:00

Objavljena slika

Dokler nisem imela resnih življenskih težav sem tudi jaz razmišljala podobno kot večina na tem oddelku. New Age zadeve so se mi zdele ... no nekako čudne, izkoriščevalske, in kaj vem še kakšne, uradna religija mi je delovala nekako mafijsko. Moj edini bog je bil doktor in denar, ter pravilo "uzdaj se use i u svoje kljuse". No kot sem že dejala je seveda prišel trenutek streznitve v obliki hude bolezni, ki mi je pokazala resničen namen in smisel življenja. Iz hude življenjske zagate me je rešila duhovnost. Znanje, ki so mi ga dali ti ljudje je zelo enostavno in učinkovito. Je pa res, da so spoznanja o lastnih napakah tako boleča, da tisti, ki resnično nima potrebe po spremembi v življenju tega ne bo pripravljen niti storiti, niti priznati.
Sedaj pa ne razmišljam več tako kot večina na tem razdelku. Zato vsem, ki se nekako norčujete iz duhovnih zadevščin polagam na srce: ni potrebno, da se strinjate z ljudmi, ki mislijo drugače, vsak bo imel priložnost sam izkusiti svojo resnico. In še malenkost o Jezusu Kristusu. Njegovi nauki in njegovo življenje so znanstveno proučevani in ljudje, ki jih znajo uporabljati (ne tako kot razlaga uradna cerkev) so našli popolnoma drugo dimenzijo življenja. Kdor se ukvarja z duhovno rastjo bo gotovo prišel do literature in ljudi, ki mu bodo razložili in pokazali drugačnega Jezusa, kot nam ga je in ga še kaže cerkev.

Darija

#41 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 20. februar 2003, 01:00

Anatha.. mene v bistvu ne motijo ti ljudje, pac imajonek razlog, da so suznji religije, bolj so problematicno duhovniki, skofje, kardinali, papez in podobni...

Darija.. s tem kar si napisala se pa 1000% strinjam. O tem, kdaj se clovek odloci za spremembe v zivljenju.. in o tem kar si napisala za Jezusa. Spostovati Jezusa ne pomeni iz tega narediti organizirano religijo.

Motiv da je nekdo clan teh masovnih religij, je tudi ta, da potem ne dvomi toliko, ker je v dogajanju.. Organizirane religije, posebno krscanstvo so docela umske in vse kar je umskega, je dvomljivo..


Tjazy

*** Svet je narejen preprosto! ***

*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#42 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 22. oktober 2003, 20:41

Morda smo to razčistili tukaj a jaz ega pri sebi še vedno nisem odpravil.... moje življenske sanje so, da mi nebi bilo potrebno se hvalit, da mi nebi bilo potrebno slišat pohval, da bi lahko naredil kaj za nekoga drugega ne da bi zahteval kaj, oziroma pričakoval kaj nazaj, da bi lahko naredil kaj altruističnega, da bi bil skromen, sočuten, prijazen, heh, zadnje čase, hočem edin to. sicer pa naj se pohvalim 1500-ta objava je tole jure je končno legenda :)... zato bom začel se tud obnašat mal bolj spodobno, kako naj razmišljam manj egocentrično... ali mi sploh lahko to kdaj uspe je to nekaj s čimer se človek rodi, al je to kot prvi vtis, neverjetno dosti priložnosti za to popravit redko pa komu uspe.... saj smo debatirali o tem da ego je kul in to, ampak zame je to, zadnja reč ki bi jo rad imel na sebi. lahk naredim praktično karkoli a ne morem se rešit svojega ega... ki si želi početi stvari ki niso ravno najboljše včasih slabe, rad bi privoščil drugim ljudem uspeh, in to... vem da mi vse skupaj to ni v krvi, ampak rad bi bil tak, če kdo ve kako naj to dosežem s besedo na dan, bom brezmejno hvaležen, ajd čaw, vam dam čas za odgovor, grem jaz, zaigrat kaj na klavir, se počutim tako down, spričo tega ega.... hjao, pa glih oven morem bit, med v semi 12 znamenji..... pol pa še sco, k sploh nič ne pomaga..... bo že. Lahkonoč.
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#43 otožna

otožna
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 197

Objavljeno: 22. oktober 2003, 20:46

naj ti čestitam za legendo :palec: x:Dx

#44 rachek

rachek
  • D član
  • Št. objav: 1 681

Objavljeno: 22. oktober 2003, 21:17

legenda :)... zato bom začel se tud obnašat mal bolj spodobno, kako naj razmišljam manj egocentrično...

No, zate pa res nisem imel nikoli občutka, da bi se obnašal egocentrično. x:Ix x^x

#45 niky

niky
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 70

Objavljeno: 22. oktober 2003, 21:42

ja el nino, se strinjam, duhvnost se začne, ko se konča ego. Ego je zame racio, razum, itd. Dokler te ta vodi, si tudi duhovnost, transcedentalno itd. lahko razlagaš le racionalno. Kar pomeni, da ga ne doživiš, ne občutiš, le razlagaš ga, vrednostiš, ocenjuješ sebe, druge in svoj napredek... Prava duhovnost pa vznikne, ko ego obmolkne. Ne moreš je razumeti, moraš jo doživeti. Prava duhovnost zame je pot SRCA in LJUBEZNI (tako kot v malem princu....svet je treba gledati s srcem in ne z očmi... z očmi je tu mišljen racio). Prava duhovnost se začne na poti ljubezni. najprej popolne ljubezni do sebe in ta ljubezen potem preplavlja okolico, prijatelje, partnerje, ....in se širi, širi in v tem širjenju prekorači dimenzije tega sveta, in se širi naprej v kozmos, kjer se sreča s...... in tu se konča dvojnost in začne enost....... vse postane eno, vse postane ljubezen in vse je bog, ker je bog univerzalna ljubezen smo preko nje vsi božanska bitja.

#46 niky

niky
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 70

Objavljeno: 22. oktober 2003, 21:57

in tudi to menim, da drži el nino.........ni veliko ljudi, ki zmorejo ugnati ego in prestopiti v drugo dimenzijo bivanja... Ego se namreč tako močno brani, to se lahko kaže kot močan strah..., da večina ljudi ne zmore prestopiti. Predvsem pa tega ne boš zmogel sam. Potrebuješ vodnika, učitelja, mojstra....

a ko se to zgodi......take ljudi takoj prepoznaš, če ne po drugem po čudvitem lesku v očeh, to se odraža v globini pogleda, v čudoviti lahkotni, ljubeči energiji, ki jo izžarevajo taki ljudje.... To je totalen preklop na drug "generator". Prej deluješ iz svojega malega ege, se trudiš, te je strah, kalkuliraš, obračaš, iščeš varnosti, itd... potem te vodi, napolnjuje energija vesolja in deluješ iz globine lastnega bitja (ne iz glave), občutiš varnost, popolno ljubezen, enost z vsem......

#47 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 24. oktober 2003, 09:48

No, zate pa res nisem imel nikoli občutka, da bi se obnašal egocentrično.  

verjemi mi na besedo.... se zgodi tud to.. x;)x nikol se človek en obnaša premal egocentrično....

Niky (maš Nikice na nogah?) ampak resno, točno se strinjam s tabo, tako je ljubezen je pot iz "dreka"... oziroma iz negativnih polov potreb do pozitivnih... potreba po moči recimo postane potreba po izražanju sebe, namesto potreba po nadvladi nad drugimi.... enostavno že iz egoističnih razlogov je to boljša pot... sam ni svet ravno spodbujajoč k temu.... sicer pa ja morda bi se našel kak spodbuden posameznik, ko to vidiš, ne moreš reč da je slabo.... :) hehe.. Tako je Love will save the day. Ljubi sebe ljubi bližnjega ljubi daljnega ljubi vse vmes.... pa bo
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#48 aquarius

aquarius
  • D član
  • Št. objav: 1 035

Objavljeno: 24. oktober 2003, 14:17

EGO in DUHOVNOST so samo besede in etikete razlag,ki jih lepimo na njiju.Bolj kot razmišljaš o EGU bolj si "EGO", bolj kot razmišljaš o DUHOVNOSTI bolj si "DUHOVEN",..eh,eh,..
jaz pravim;manj kot razmišljaš o temu, bolj si vse TO, oziroma SI.(naj kdo to tezo ovrže).
Glej naprej, če se le da,...

#49 niky

niky
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 70

Objavljeno: 24. oktober 2003, 21:07

EGO in DUHOVNOST so samo besede in etikete razlag,ki jih lepimo na njiju.Bolj kot razmišljaš o EGU bolj si "EGO", bolj kot razmišljaš o DUHOVNOSTI  bolj si "DUHOVEN",..eh,eh,..
jaz pravim;manj kot razmišljaš o temu, bolj si vse TO, oziroma SI.(naj kdo to tezo ovrže).

ja, pa vsakič, si uporabil besedo RAZMIŠLJAŠ, .............. preklop pomeni, da manj razmišljaš in bolj ČUTIŠ.................

#50 Vojko

Vojko
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 343

Objavljeno: 24. oktober 2003, 21:09

Evo, jaz:

Duhovnost se KONČA, kjer se konča ego.

Kaj pa zdaj?



Tamara

*******************

:palec:

Si želiš več od življenja?
Privošči si življenjski coaching!


Vojko J Kalan

e: vojko@9zvezd.com

t: @vojko_9ki

t: @vojko629





Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0