Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Redko človeško rojstvo


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
604 komentarjev na to temo

#551 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 2. september 2013, 20:09

Zakaj? In itak nimas pojma kaksna je njegova zelja... Kaj ce ima zeljo, da se realiziras kakor ves in znas? Verjames vase in nikogar drugega? Kaj bos potem?
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#552 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 2. september 2013, 20:16

Zakaj? In itak nimas pojma kaksna je njegova zelja... Kaj ce ima zeljo, da se realiziras kakor ves in znas? Verjames vase in nikogar drugega? Kaj bos potem?

 

Jaz res nimam pojma, ampak poznam pa osebe, ki vejo kaj je njegova želja in ko sem deloval v skladu z njo, se je boljš iztekl kokr če bi deloval po svoje. Ker takrat ko sem po svoje se je drgač iztekl. Tko da na podlagi teh izkušenj govorim in predlagam.



#553 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 2. september 2013, 20:35

Naiven si, to je ves problem. Ti ves samo kaj tisti ljudje zelijo, ki te manipulirajo. Ko bos sam vedel takrat pocni to in predlagaj drugim. Zdaj nimas pojma, kaj nam sploh predlagas, razen tv prenose. In pojma nimas kako bi se izslo, ce bi poslusal sebe. Itak se ti kao boljse izzide, ce pa se skrivas pred laifom in tako prelagas lekcije na jutri. To je papagajstvo.
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#554 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 2. september 2013, 20:55

Naiven si, to je ves problem. Ti ves samo kaj tisti ljudje zelijo, ki te manipulirajo. Ko bos sam vedel takrat pocni to in predlagaj drugim. Zdaj nimas pojma, kaj nam sploh predlagas, razen tv prenose. In pojma nimas kako bi se izslo, ce bi poslusal sebe. Itak se ti kao boljse izzide, ce pa se skrivas pred laifom in tako prelagas lekcije na jutri. To je papagajstvo.

 

Ni lih tko, ker sam vem kako se izteka v dveh različnih delovanjih. 



#555 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 2. september 2013, 20:57

Ni lih tko, ker sam vem kako se izteka v dveh različnih delovanjih. 

 

Mogoče veš kako se izteka, ne veš pa kako je bolj prav, da se izteče. S to Krišno goljufaš sebe in hočeš še druge.


*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#556 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 2. september 2013, 21:00

Čakaj nimaš pojma, pa imel si razodetje?

Kok se ti nesramno norca delaš.

 

Da sem prišel do razodetja, so mi pomagale te osebe, ki so vedle njegovo željo. In še vedno mi. To sem mislu, da jaz sam po seb nimam pojma. 

 

Še enkrat sprašujem: kako lahko sodiš koliko sem duhovno (ne)razvita in da nisem imela izkušnje Boga? Kako?

 

Sem ti napisu že velikrat, pa tale stavek spet nakazuje na to. Še zmeri ti ne da miru. 



Mogoče veš kako se izteka, ne veš pa kako je bolj prav, da se izteče. S to Krišno goljufaš sebe in hočeš še druge.

 

Eno je vznemirjenost in trpljenje, drugo je mir in sreča. Kaj je bolj prav? Men osebno drugo, ti pa kakor hočeš. Ne goljufam, resno in iskreno govorim.



#557 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 2. september 2013, 22:02

razodetje ni nič posebnega ... vsak ti lahko kaj razodene ...

 

Vsak ti ne more razodet Krišne. Samo on se ti lahko.



Ne da mi ne da miru, nisem zadovoljna z odgovorom.
Predzadnji odgovor je bil, da je bilo razodetje, zadnji zdaj nisi nič povedal.

Po vrhu vsega praviš, da se izkušnjo Boga da opisat z besedami. Torej moraš to še lažje opisat.

Zakaj? Kako?

 

Čutiš, da si njegov.



#558 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 2. september 2013, 22:17

Mgd govori čisto kontra bajke kot so jih napričali sveti možički vključno z Avatarji...

 

Vedske mantre se začnejo z mantro OM...Hare Krišna mantra nima OM-a. Iz tega logično sledi, da ne more biti vedska...tongue.png Kar pa po drugi strani ne pomeni, da ni koristna oz. da nima moči. Ta mantra je bila podana človečkom iz nekega določenega razloga...Tudi dobesedno ime Krišna v starejših vedskih bajkah ni omenjeno...Uporabljajo se nevtralni izrazi kot je Bhagavan, Paramatma, ipd...Da je Krišna ne vem kakšen Bog in ne vem kaj še vse, so samo kasnejše interpretacije človečkov, ki so sledili to pot. In slepila so pač naredila svoje tudi pri tolmačenju. tongue.png

 

Sveti možički lepo pravijo, da je vseeno al se veruje v Jezusa, Budo, Krišno, itd...Vse to so imena enega in istega Bogeca...odvisno pač od miselnosti, kulture, običajev, jezika, itd...tongue.png biggrin.png

 

 

Če delujemo v skladu z njegovo željo, je to najbolje za nas.

 

Kao Božja želja= kozmični plan...dvomim da ga poznaš...prav tako dvomim da ga poznajo tisti s katerimi si v kontaktu...mogoče kakšen delček...tongue.png

 

Jaz res nimam pojma, ampak poznam pa osebe, ki vejo kaj je njegova želja in ko sem deloval v skladu z njo, se je boljš iztekl kokr če bi deloval po svoje. Ker takrat ko sem po svoje se je drgač iztekl. Tko da na podlagi teh izkušenj govorim in predlagam.

 

A ni njegova želja, da naj se vsak človek sam odloči po kateri poti bo hodil in da naj prvi človeček ne prepričuje drugega ali mu vsiljuje svojih pogledov, kaj je dobro za njega, če ga ta ne vpraša za mnenje...Govoriti, da obstaja samo ena pravilna pot je pač nelogično...ljudje smo si različni...in za vsakega se najde ena potka, ki je njemu primerna...in ni nujno da je to pot Krišna bajk...tongue.png biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#559 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 3. september 2013, 07:31

Mgd govori čisto kontra bajke kot so jih napričali sveti možički vključno z Avatarji...

 

Že skor en let vem komu in čemu ti verjameš in poznam to filozofijo, najbrž še bolj natančno kot ti. Sem se sreču tud z enim takim avatarjem v Indiji. Lahko ti povem, da so to res le bajke. Mene bolj privlač resnica, ker je velik prijetnejša.

 

Vedske mantre se začnejo z mantro OM...Hare Krišna mantra nima OM-a. Iz tega logično sledi, da ne more biti vedska...tongue.png Kar pa po drugi strani ne pomeni, da ni koristna oz. da nima moči. Ta mantra je bila podana človečkom iz nekega določenega razloga...Tudi dobesedno ime Krišna v starejših vedskih bajkah ni omenjeno...Uporabljajo se nevtralni izrazi kot je Bhagavan, Paramatma, ipd...Da je Krišna ne vem kakšen Bog in ne vem kaj še vse, so samo kasnejše interpretacije človečkov, ki so sledili to pot. In slepila so pač naredila svoje tudi pri tolmačenju. tongue.png

 

Kot sem ti enkrat že napisal, Hare Krišna Mahamantra je omenjena v Kali santarana upanišadi in še po drugih vedskih spisih (Skanda puran npr.). Ne začnejo se vse vedske mantre z Om, niti Om ni različen od Mahamantre, ker sta oba transcendentalna zvoka, pri čemer je Mahamantra pomembnejša v smislu, da je bolj milostna in da izraža več transcendentalnih kvalitet in možnih odnosov. Če bi res bral Vede bi ugotovil, da se Vede ne delijo na starejše in novejše, ker so večne, onkraj časa in skos obstajajo. Se pa manifestirajo v tem svetu v določenem vrstnem redu. Drgač pa tud v "najstarejšem" vedskem spisu, v Rig vedi je "dobesedno" omenjeno ime Višnu (ki je ena izmed oblik Krišne) in tudi Šjam in Gopal, kar sta eni izmed drugih imen Krišne, kar je razloženo pol v "mlajših" spisih. Tud če nekdo meditira na Om bo ščasoma spoznal iz kje izhaja in da je Krišna Bog, Izvor vsega. 

 

Sveti možički lepo pravijo, da je vseeno al se veruje v Jezusa, Budo, Krišno, itd...Vse to so imena enega in istega Bogeca...odvisno pač od miselnosti, kulture, običajev, jezika, itd...tongue.png biggrin.png

 

Ti sveti možički očitno niso še spoznali Boga kakršen je, je pa res da on njem špekulirajo in če je nekomu to dovolj nimam jaz kaj narest. Men ni. 

 

Kao Božja želja= kozmični plan...dvomim da ga poznaš...prav tako dvomim da ga poznajo tisti s katerimi si v kontaktu...mogoče kakšen delček...tongue.png

 

Božja želja ni le kozmični plan, ker materialni (grobi in subtilni) kozmos ni vse kar obstaja pa še začasen je, onkraj njega je še neomejeno večnih prebivališč Boga in njegovih osebnih spremljevalcev, ki ga služijo v enem izmed 5 odnosov. Če slediš to željo, si lahko šele res izpolnjen.

 

A ni njegova želja, da naj se vsak človek sam odloči po kateri poti bo hodil in da naj prvi človeček ne prepričuje drugega ali mu vsiljuje svojih pogledov, kaj je dobro za njega, če ga ta ne vpraša za mnenje...Govoriti, da obstaja samo ena pravilna pot je pač nelogično...ljudje smo si različni...in za vsakega se najde ena potka, ki je njemu primerna...in ni nujno da je to pot Krišna bajk...tongue.png biggrin.png

 

Ja, po Božji volji obstajamo in imamo relativno svobodno voljo, da se lahko odločamo kako bomo deloval znotraj danih nam možnosti. Ni potrebno da te nekdo direktno vpraša, da mu poveš svoj nasvet, je pa res, da ga ni dobr silit, da ga sledi. 

 

Res, da smo si ljudje različni, ampak ker vsi izhajamo iz istega izvora, za vse velja, da je najboljš, da delujemo v skladu z željo svojega izvora, Boga, glede na posameznikovo kapaciteto in okus. Ni pa nujno, ampak temu pol tud ustrezni rezultati iz katerih se tudi nekaj naučiš in konec dober vse dobro. Tud jaz ne predlagam Krišna bajk, ampak resnico o Krišni.   



#560 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 3. september 2013, 09:14

 Tud če nekdo meditira na Om bo ščasoma spoznal iz kje izhaja in da je Krišna Bog, Izvor vsega. 

 

Itak, ampak samo pod pogojem, da mu bojo prej sprali možgane in mu um tako programirali. Če gre nekdo, ki ni nikoli nič slišal meditirat.. na ne vem kaj.. ne bo nikjer nobene kremšnite... pa ne trapaj teh neumnosti.



 Tud jaz ne predlagam Krišna bajk, ampak resnico o Krišni.   

 

Tukaj imaš prav.. te bajke ali pravljice so tudi malo mim..

 

Vrednost ima samo tisto, kar sam spoznaš, ker potem veš o čem govoriš.

 

Če nekaj prebereš in posreduješ naprej je brez vrednosti, ker itak razumeš na svoj omejeni način. Tako da s temi vašimi bajkami in spisi si lahko ritko obrišete. biggrin.png


*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#561 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 3. september 2013, 13:49

Itak, ampak samo pod pogojem, da mu bojo prej sprali možgane in mu um tako programirali. Če gre nekdo, ki ni nikoli nič slišal meditirat.. na ne vem kaj.. ne bo nikjer nobene kremšnite... pa ne trapaj teh neumnosti.

 

Ni lih čiz tko. Om je tak kakršen je, ne glede na to kaj si kdo o njem misli ali ne misli. Spoznaš ga lahko le če se mu predaš, pa še to nikol dokončno. Glede na naš odnos do njega, se nam spreminja njegova percepcija, ampak ne glede na to, on ostaja tak kakršen je. Če si mu predan si lahko srečen. On je onkraj tega sveta. 



#562 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 3. september 2013, 13:57

On je onkraj tega sveta. 

 

biggrin.pngbiggrin.pngbiggrin.png  Nič ni onkraj tega sveta... ha ha. To je spet ukana manipulatorjev, ker s tem hočejo narediti bolj pomembno meglo. Ampak eni pač padete ne te fore, do takrat bo Vatikan in podobna mafija... najbogatejša organizacija.


*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#563 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 3. september 2013, 14:34

biggrin.pngbiggrin.pngbiggrin.png  Nič ni onkraj tega sveta... ha ha. To je spet ukana manipulatorjev, ker s tem hočejo narediti bolj pomembno meglo. Ampak eni pač padete ne te fore, do takrat bo Vatikan in podobna mafija... najbogatejša organizacija.

 

Je je. Čista zavest je onkraj tega sveta, ali iza njega. Če dobiš že rahel kontakt, si niti denarja ne boš več želel. 



#564 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 3. september 2013, 20:25

Že skor en let vem komu in čemu ti verjameš in poznam to filozofijo, najbrž še bolj natančno kot ti. Sem se sreču tud z enim takim avatarjem v Indiji. Lahko ti povem, da so to res le bajke. Mene bolj privlač resnica, ker je velik prijetnejša.

 

Dvomim da res veš...če ne pa veš več kot jaz...potem pa lahko še meni poveš...tongue.png

 

Potem imaš pa res srečo, če si naletel na Avatarčka v fizični obliki...pa da si ga še prepoznal...in kako mu je bilo ime...pa da vidimo, če je tudi za moje pojme avatarček...tongue.png biggrin.png

 

 

Ti sveti možički očitno niso še spoznali Boga kakršen je, je pa res da on njem špekulirajo in če je nekomu to dovolj nimam jaz kaj narest. Men ni. 

 

Tako pravijo tudi nekateri krišnovci v oranžni oblekci...tisti ki so za moje pojme v malo višjem razredu kot ti oz so se znebil teh slepil kot jih imaš ti, niso pa sveti možički...A ni zanimivo, da še krišnovci med sabo ne verjamejo v iste bajke...No ja razen, če je več ločin in imajo različne bajke o Krišni...tongue.png biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#565 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 3. september 2013, 21:10

ha kokr jaz poznam krišno ,on nikoli ni rekel da je bog.....



#566 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 3. september 2013, 21:28

Dvomim da res veš...če ne pa veš več kot jaz...potem pa lahko še meni poveš...tongue.png

 

Verjameš bajkam, da obstaja en vseprisotni brezoblični duh Brahman, ki se utelesi s takim ali drugačnim razlogom in tisti, ki se zavedajo, da so ta brezoblični duh v telesu, za razliko od tistih, ki se ne ali pa ne še prav velik in ki so s tem osvobojeni karme ali cikla rojstev in smrti so avatarji in eden izmed takih je tudi Krišna itd. 

 

Potem imaš pa res srečo, če si naletel na Avatarčka v fizični obliki...pa da si ga še prepoznal...in kako mu je bilo ime...pa da vidimo, če je tudi za moje pojme avatarček...tongue.png biggrin.png

 

Kripalu Maharadž.

 

Tako pravijo tudi nekateri krišnovci v oranžni oblekci...tisti ki so za moje pojme v malo višjem razredu kot ti oz so se znebil teh slepil kot jih imaš ti, niso pa sveti možički...A ni zanimivo, da še krišnovci med sabo ne verjamejo v iste bajke...No ja razen, če je več ločin in imajo različne bajke o Krišni...tongue.png biggrin.png

 

Ko bhakte Krišne tako pravijo, imajo za tem čiz drugačno koncepcijo kot jo imaš ti ko to praviš. Oni se zavedajo, da je Bog eden, ki ima več oblik in imen glede na njegove različne kvalitete in aktivnosti in da te vsako pripelje bližje k njemu in da je zato priporočeno katerokoli avtentično ime in čaščenje, ampak se hkrati tudi zavedajo različnih stopenj realizacije Boga, čistosti čaščenja, tipov čaščenja itd. in tudi posebnih kvalitet Krišne, ki jih izraža samo kot on. Ti pa misliš da je vseeno ali Jezus ali Buda ali Alah, ker itak so to samo utelešenja enega in istega brezobličnega Brahmana in te njihove oblike in imena so itak začasni in so dobrobitni samo za nekaj časa pol pa ne več in da si pač vsak lahko izbere svojega glede na svojo miselnost, kulturo, privlačnost itd. ker to je itak samo za pomagalo za koncentracijo pol pa tud tega ne rabiš več. In da mantre itd. so za svojo moč itak odvisne od nas.

 

Velka razlika je med realizacijo Krišne njegovih bhakt in tistih, ki to niso, oz. niso tapravi, so "bhakte" samo v tem iluzornem in začasnem smislu, kot "častilci" utelešenega Brahmana.

 

Če en gleda v sonce, ga bo vidu in čutu takega kakršen je in tudi vse ostale stvari v pravi perspektivi. Če je oblačno, ampak vseen se da sonce deloma vidt preko lukenj, ta oseba še vedno gleda direktno v sonce in ga lahko deloma pozna. Ampak če pa en gleda sonce le kot odsev na vodi, pa s tem gledanjem ne bo mogu dobit prave slike sonca. Ne bo čutu njegove toplote npr. Ko bo veter premiku vodo, se mu bo zdel da se sonce premika in da je njegova oblika zato začasna itd. Na podoben način, velik ljudi neki govori o Krišni, ampak poznajo ga lahko le tisti, ki se predajo njegovi želji. Tisti, ki verjamejo, da je Krišna "utelešeni Brahman" ali "avatar" (po njihovi koncepciji) ne vejo o Krišni nič. Čiz napačno koncepcijo imajo, tako kot tisti, ki gledajo sonce le v odsevu vode. Na podlagi tega ne morjo vedt o soncu kakršen je. Zato ti in shmannamo ne vesta o Krišni nič dejanskega, čeprav se vama zdi da vesta več kot vsi ostali. In na vse stvari gledata z viška. Pod vplivom lažnega ega seveda. Ampak glede na to, da ti kao tolk veš, kako to da maš še tolk jeze v seb? Jeza izhaja iz neizpolnjenosti. In glede na to, da je shamannamo tolk "zavesten" kako to da ma še tolk bolečine v seb? In oba to utapljata v alkoholu in materialnem čutnem uživanju (tako grobem kot subtilnem) in kao enih jokih in flegmah, iz vajine "vzvišenosti" in "nenavezanosti" seveda. Ker itak je vse iluzorno, zakaj bi se sekiru za karkol, ti sam uživi. Sam s tem se ne da dobit prave izpolnjenosti. To je možno le s pravim služenjem Krišne. Ko bo notranja bolečina prevelka se bosta naravno obrnila k Bogu po pomoč in takrat vaju bo z veseljem rešu. Če se bosta pa iz zavisti vztrajno borila proti njemu, vaju bo pa "ubil" in ob tem bosta v svojem pravem-jazu začutila njegovo ljubezen kar vaju bo vzpodbudil, da mu postaneta naklonjena. Hare Krišna


 

ha kokr jaz poznam krišno ,on nikoli ni rekel da je bog.....

 

Pol ga pa še ne poznaš tolk dobr smile.png On nam iz sočutja pravi, da je Bog, izvor vseh nas, naš večno dobronamerni oče, najboljši prijatelj in najdražji. Med drugim prebiva tudi v našem srcu smile.png



#567 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 3. september 2013, 22:32

w00t.gif

 

biggrin.png

Za znoret! bucktooth1.gif

 

Ne bi rada bila nesramna. Sem prepričana, da pri njih pomeni kaj durgega, ampak pri nas... pa ravno v tej temi?? icon_smile_evil.gif

 

Kripalu pomen "milostni". Maharadž dobesedno pomen veliki kralj, ampak se ponavad uporablja kot visoko spoštljiv dodatek imenu.

 

Kripalu Maharadž je en človk, ki se mu pod vplivom bajk v katere verjameta Brezo in shamannamo zdi, da je utelešeni Bog, enakovreden "Krišni", "Rami" itd.

 

Eni ljudje, ki nimajo natančnih realizacij duha, ne zmorejo čutit večne razlike med svojim pravim jazem in Bogom. Za njih je to vse eno in brezoblično, brezosebno itd. ampak sedaj utelešeno in eni se tega zavedajo eni pa ne. In znotri zavedanja je seveda več lestvic, ki ste jih že navajeni na tem forumu. In taki na visoki zavesti naj bi bili Krišna, Jezus, Buda itd. in kar lahko doseže tudi kdorkoli izmed nas, na konc pa smo itak vsi eno, ni razlike višji nižji. Ampak to so le nenatančne predstave in realizacije sebe in Boga. Naš pravi jaz, večno zavestno bitje, ki smo mi in ki prebivamo v tem telesu, je seveda višje kvalitete kot materialna energija (tako groba - fizično telo, kot subtilna - um, inteligenca, lažni ego) ampak to nas še ne naredi Boga, čeprav se enim tko zmotno zdi. Niti naš pravi jaz ni brezobličen, niti Božji ne. Ta večna brezoblična (nima materialne grobe in subtilne oblike, začasne) svetloba izhaja iz našega pravega-jaza in tudi iz Boga. Ampak tisti, ki preide to svetlobo, lahko vidi tudi svojo in od Boga večno obliko in naš večni odnos. Tisti, ki mislijo, da ko se Krišna pojavi na tej zemlji (ko sem sestopi), da ima materialno telo (da bi ga mi lahko vidli) se popolnoma motijo. Tisti, ki mislijo, da so oni v svojem bistvu Bog, kot npr. shamannamo se popolnoma motijo. Čiz so pod vplivom maye (zavajajoče energije). In eni taki ljudje se na podlagi teh bajk razglasijo za Boga ali Avatarja in zavajajo druge ljudi, v resnic pa niti svojih čutil in uma ne morjo v celoti kontrolirat. Ok, če prideš v kontakt s takimi imajo nekateri grobi in subtilni materialisti vsaj to dobrobit, da se zavejo, da obstaja še nekaj onkraj, kar je večnega in čisto zavestnega, sam da se pa nekaterim zdi, da so Bog, je pa popolnoma napačno. Tud bojo kaznovani za to, v njihovo dobro, iz sočutja.

 

Mi smo mejhen delček Boga, ki je Vsevišnja Božanska Osebnost, njegovi večni služabniki. Le ko smo mu naklonjeni, smo lahko pomirjeni in srečni, drgač ne. Beseda Avatar se v Vedah iz katerih izhaja in tudi po sanskritu jeziku nanaša le na Boga, ki v svoji večni obliki sestopi v ta svet iz sočutja do padlih duš. Ampak eni napačno uporabljajo ta izraz (kot npr. Brezo) za nekoga, ki je tolk zavesten, da je dojel da je utelešeni Brahman (brezoblični vseprisotni duh, zavest) in je iznad zakona karme in cikla rojstev in smrti.

 

Sam te bajke o "utelešenem Brahmanu" ne obstajajo v Vedah (so le forsirane intepretacije na par verzov iz Ved, izključujoč druge verze) niti to ni v skladu s celo realizacijo sebe in Boga. Ampak če je enim to v zadovoljstvo (v resnic lažnemu egu, da se jim zdi da do Boga, najvišji itd.) pol je pač tko, ampak v resnic je služenje Boga kategorično onkraj teh mentalnih špekulacij. 

 

Poznam vse te stvari v živo in iz direktne prakse in izkušenj. In na tem forumu jih je velik takih, ki se jim zdi da so v končni fazi oni Bog, sam kaj čmo, tud iz tega se bojo neki naučil in konec dober vse dobro. Tist k je iskren ne bo prevaran. 



#568 anne

anne
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 137

Objavljeno: 4. september 2013, 06:15

Tist k je iskren ne bo prevaran. 

Pa si ti dejansko iskren do sebe? Ali le pod vplivom "bajk", ki ti jih pravijo drugi, torej prevaran? Po eni strani pišeš, da sta Brezo in Shamannamo vzvišena v svojih zapisih, a istočasno napišeš, da imata (imaj/mo vsi ostali) popolnoma narobe in da je edino tvoje pravo. To se ti pa ne zdi vzvišeno?

 

Zanimivo tudi to, da onim svojim učiteljem verajemš in zaupaš popolnoma, brez dvoma, tukaj pa ravno obratno. Kaj pa če ni tako, kot pravijo eni ali drugi? Tudi sonce lahko dve osebi, ki sicer gledata iz istega zornega kota, vidita malo drugače. In če gre eden drugemu razlagati, kaj vidi in predvsem čuti ob tem, mu bo drugi oponiral, saj je njegovo dojemanje spet drugačno. 


Life begins at the end of your comfort zone. 


#569 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 4. september 2013, 07:01

Verjameš bajkam, da obstaja en vseprisotni brezoblični duh Brahman, ki se utelesi s takim ali drugačnim razlogom in tisti, ki se zavedajo, da so ta brezoblični duh v telesu, za razliko od tistih, ki se ne ali pa ne še prav velik in ki so s tem osvobojeni karme ali cikla rojstev in smrti so avatarji in eden izmed takih je tudi Krišna itd. 

 

Zdaj ti pa resno priporočam, da si še enkrat prebereš nekatere stvari za nazaj...Če na kratko povem bistvo- če nekdo ne časti Krišne za tebe kar avtomatsko pomeni da verjame v brezobličnega duha, tisti ki ga pa časti pa pozna njegovo obliko...To je tipičen dokaz, da nimaš pojma o naravi dvojnosti...Bog ima obe oblike. Pred človečkom pa se ponavadi pojavi v obliki, ki jo on časti...A se ni Arjuni pojavil v neki čudni obliki s tisoč usti in ne vem kaj še vse...

 

 

Kripalu Maharadž.

 

Vprašal strička Googla...A misliš Sing Kirpal...whistling.gif Po teh vodah pluje Condor, je tudi dobro razložil nekatere stvari...To ni moja filozofija... tongue.png V glavnem po merilih, ki so meni najljubše je bil pol avatarček, skratka naučio pol lekcij v zemeljski šoli...tongue.png

 

 

Ko bhakte Krišne tako pravijo, imajo za tem čiz drugačno koncepcijo kot jo imaš ti ko to praviš. Oni se zavedajo, da je Bog eden, ki ima več oblik in imen glede na njegove različne kvalitete in aktivnosti in da te vsako pripelje bližje k njemu in da je zato priporočeno katerokoli avtentično ime in čaščenje, ampak se hkrati tudi zavedajo različnih stopenj realizacije Boga, čistosti čaščenja, tipov čaščenja itd. in tudi posebnih kvalitet Krišne, ki jih izraža samo kot on. Ti pa misliš da je vseeno ali Jezus ali Buda ali Alah, ker itak so to samo utelešenja enega in istega brezobličnega Brahmana in te njihove oblike in imena so itak začasni in so dobrobitni samo za nekaj časa pol pa ne več in da si pač vsak lahko izbere svojega glede na svojo miselnost, kulturo, privlačnost itd. ker to je itak samo za pomagalo za koncentracijo pol pa tud tega ne rabiš več. In da mantre itd. so za svojo moč itak odvisne od nas.

 

Najprej malo ezo bajk...bajke pravijo, da se mogočno bitje kao po imenu avatar sinteze na Zemlji še ne more utelesit, ker Zemlja kot planet in ljudje ne bi prenesli tako močne vibracije...Iz tega sledi, da se Šefe v preteklosti ni mogel utelesiti al pa se je in je full zmanjšal svoj power, da ne bi vse skuril...

 

Kot drugo pa dokazuješ da sploh ne razumeš simbolov...Gopala oz. Krišna v resnici ni pasel govedi, pač pa ščitil in hranil "džive"- individualne duše- poznane tudi kot "go". Pri študiju "Ved" morate gledati pomen, ki zadovolji srce in ne biti zadovoljni, če zadovolji samo glavo. Nek izrek je lahko slovnično povsem pravilen, pa vseeno lahko čisto nesmiseln...O tolmačenju yagne, pomenu oznak v obliki "pike" na čeku, itd. pa ne bom nakladal, ker nikoli nisem bil v indiji in mi je pač njihova miselnost  malo mimo v primerjavi z našo...Je pa zanimivo vsake toliko časa prebrati kakšne bajke od svetega možička, ki je po zgoraj omenjenih kriterijih neke vrste avatarček...tongue.png

 

Mogoče pa ne bi bilo slabo, če bi si dal gor sončne špegle, ker zgleda, da te je sonce malo preveč "zaslepil"...to pa pri vožnji z avtočkom ni dobro. Se lahko zgodi kakšen crash al pa fiju s ceste...tongue.png biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#570 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 4. september 2013, 09:21

Pa si ti dejansko iskren do sebe? Ali le pod vplivom "bajk", ki ti jih pravijo drugi, torej prevaran? Po eni strani pišeš, da sta Brezo in Shamannamo vzvišena v svojih zapisih, a istočasno napišeš, da imata (imaj/mo vsi ostali) popolnoma narobe in da je edino tvoje pravo. To se ti pa ne zdi vzvišeno?

 

Sem iskren do sebe ja in nisem pod vplivom bajk (izmišljenih pravljic), ampak mam svoje direktne izkušnje in na podlagi teh vem kdaj nekdo govori bajke o Krišni, kot npr. shamannamo in Brezo tukaj, tako kot če bi opisoval kvalitete sonca, a ga gleda le kot popačen odsev v vodi kot sem že zgoraj razlagal. 

 

Eni tukaj niso zihr in se iskreno zanimajo naprej, ampak eni so pa že popolnoma prepričani da vejo, a v resnic ne in majo čiz napačne predstave in na to sem napisu, da se popolnoma motijo, ker je pač res. Majo pa vedno možnost tudi pogledat v sonce in tudi sami spoznajo razliko med njim in njegovim popačenim odsevom. Takrat bojo lahko razumel o čem govorim. 

 

Zanimivo tudi to, da onim svojim učiteljem verajemš in zaupaš popolnoma, brez dvoma, tukaj pa ravno obratno. Kaj pa če ni tako, kot pravijo eni ali drugi? Tudi sonce lahko dve osebi, ki sicer gledata iz istega zornega kota, vidita malo drugače. In če gre eden drugemu razlagati, kaj vidi in predvsem čuti ob tem, mu bo drugi oponiral, saj je njegovo dojemanje spet drugačno. 

 

Verjel sem jim na podlagi pomirjujočega in izpolnjujočega notranjega občutka, ki sem ga dobil v njihovi družbi in pol sledil njihova navodila in tudi sam dobil direktno izkušnjo, kar mi je pol seveda še povečal vero in prakso in realizacijo in tako naprej in naprej. Zato vem kaj ima vsebino kaj pa ne, v primerjavi in vem kaj govorita in počneta Brezo in shamannamo in kaj od tega lahko dobita, le popačen odsev sonca in temu je primerna tudi notranja bolečina in jeza, kot sem opisu že zgori. Vse to so pokazatelji. 

 

To je sicer res, da lahko dva direktno gledata v sonce (četudi mogoče le del preko oblakov) in ga bosta drugače (osebno) doživljala, ampak vseeno bojo neke skupne točke, vsaj oba bosta čutila da samo-oddaja svetlobo in toploto itd., kar pa nekdo, ki ga gleda le v odsevu ne bo doživel pa še ene druge napačne predstave bo dobil, ko bo npr. veter premikal vodo, kot sem pisu že zgori. Npr. Brezo in shamannamo mislita, da je oblika Krišne začasna, kar je seveda popolnoma napačno. Je pa res, da je njuna trenutna predstava o Krišni začasna. Ampak tako kot sonca ne morš na silo vidt ponoč, pa če zbereš vse sveče celga sveta, ampak morš počakat, da samo zjutraj vzide in ga tudi pogledat preko njegovih žarkov, tako se tudi Krišne ne da spoznat kakršen je brez njegove volje, tj. brez da se ti on razodene in prepoznajo ga lahko samo tisti, ki se mu predajo. In kot že rečeno, tisti, ki pa se iz zavisti iz napačne predstave o njemu borijo proti njemu, pa bojo na mal drugačen način spoznali njegove kvalitete in ga tako ščasoma vzljubili in opustili svoje napačne predstave. Takrat ti bojo tud oni sami povedal, da so prej narobe gledal, čeprav so mislil, da so prav. 



#571 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 4. september 2013, 10:13

Zdaj ti pa resno priporočam, da si še enkrat prebereš nekatere stvari za nazaj...Če na kratko povem bistvo- če nekdo ne časti Krišne za tebe kar avtomatsko pomeni da verjame v brezobličnega duha, tisti ki ga pa časti pa pozna njegovo obliko...

 

Če bi natančno bral bi vidu da nisem tega napisu. Nekateri ga tudi "častijo", kot sem pisu, a imajo o njegovi obliki napačno predstavo in s tem tudi to njihovo čaščenje ni pravo, ampak začasno. Drgač pa Krišna ima večno obliko, ampak spozna jo lahko le nekdo, ki je njemu predan, ne svoji napačni predstavi o njemu. Tisti, ki pozna Krišnovo večno obliko hkrati pozna tudi brezoblični (nima materialne oblike) vseprisotni duh Brahman, ki je sij njegove večne oblike. To pravijo dejansko realizirane duše (ki nikoli ne pridejo pod vpliv jeze in žalosti) in Vede. Naš pravi jaz nikoli ni eno z Brahmanom v vseh pogledih, razen kvalitativno v treh kvalitetah, večnost, čisto zavedanje in blaženost, ampak v kvantiteti nikoli nismo eno z njim. Mi smo vedno kapljica, ne cel ocean, tudi če vstopimo vanj. Ampak to še ni končna duhovna realizacija, ker spoznat je treba še lastno večno osebnost v odnosu do večne osebnosti in oblike Boga, Krišne. Krišna ni "utelešen Brahman", niti Sai Baba ni bil avatar v pravem, vedskem pomenu te besede. To so bajke (izmišljene pravlice) nerealiziranih, tj. nesrečnih ljudi, ki sem jih imel priložnost direktno spoznat, kot tudi tiste, ki so realizirani, srečni in lahko osrečujejo tudi vse druge. 

 

To je tipičen dokaz, da nimaš pojma o naravi dvojnosti...Bog ima obe oblike. Pred človečkom pa se ponavadi pojavi v obliki, ki jo on časti...A se ni Arjuni pojavil v neki čudni obliki s tisoč usti in ne vem kaj še vse...

 

Baš si me nasmijao... :) Ti sam dokazuješ kolk nimaš pojma o Bogu, Krišni, ljudeh, dvojnosti itd. kot mi je jasno že dolg časa, čeprav ponosno in posmehljivo izjavljaš marsikaj. Nobene realizacije o Bogu nimaš, zato tudi tak vpliv lažne vzvišenosti in jeze iz notranje neizpolnjenosti. Če bi bral Gito z odprtim srcem, brez vpliva izmišljenih bajk Sai Babe in njemu podobnih, bi lahko dojel kakšne oblike ima Bog, Šri Krišna, ki jih je Ardžuna po njegovi milosti videl.

  

Vprašal strička Googla...A misliš Sing Kirpal...whistling.gif Po teh vodah pluje Condor, je tudi dobro razložil nekatere stvari...To ni moja filozofija... tongue.png V glavnem po merilih, ki so meni najljubše je bil pol avatarček, skratka naučio pol lekcij v zemeljski šoli...tongue.png

 

Nisem mislu Sing Kirpala, ampak Kripalu Maharadža kot sem napisal. Ti res zlo nenatančno bereš, sem že ničkolikokrat opazu. Neki malga površinsko prebereš in že te takoj posrka v tvoje mentalne špekulacije (da maš občutek "kontrolorja", kar je itak le navidezno), ki jih pol ponosno in posmehljivo razširjaš kot magično kugelne in tapravo gurudžijeve absolutne resnice. 

 

Tvoja ideja je, da je avatar brezoblični Brahman, ki se utelesi, da ga drugi lahko vidjo, a ob tem ni pod vplivom karme. Če ti ni jasno glede Kripalu Maharadža, ki sem ga omenu samo zato, ker sem ga tudi osebno srečal v Indiji, ti lahko dam primer tudi Sai Babe (ki so ga srečali moji znanci) kot takega "avatarja". In po tej koncepciji misliš, da je tudi Krišna tak "avatar". Shamannamo pa enkrat pravi, da je Krišna "podaljšek" vira (neosebnega Brahmana), enkrat pa da je Krišna enako njegovemu bistvu (ki naj bi bil ta neosebni Brahman), kar se izključuje, ampak on govori kakor mu pač takrat paše zadovoljevat svoj lažni ego :) in žal povečevat svojo notranjo bolečino. Resno prosim, naj ga Krišna blagoslovi. 

  

Najprej malo ezo bajk...bajke pravijo, da se mogočno bitje kao po imenu avatar sinteze na Zemlji še ne more utelesit, ker Zemlja kot planet in ljudje ne bi prenesli tako močne vibracije...Iz tega sledi, da se Šefe v preteklosti ni mogel utelesiti al pa se je in je full zmanjšal svoj power, da ne bi vse skuril...

 

Ja, to so res le bajke (izmišljenje pravljice). Da Šef/Bog kaj ne bi mogu storit? To je točno to kar pišem, ko nekdo opazuje odsev sonca v vodi in pol misli, da ve o soncu. Sam če tebe to zadovolji (kar te itak ne, glede na tak vpliv jeze), pol jz nimam kej več, dokler ne boš poveču svoje iskrenosti.  

 

Kot drugo pa dokazuješ da sploh ne razumeš simbolov...Gopala oz. Krišna v resnici ni pasel govedi, pač pa ščitil in hranil "džive"- individualne duše- poznane tudi kot "go". Pri študiju "Ved" morate gledati pomen, ki zadovolji srce in ne biti zadovoljni, če zadovolji samo glavo. Nek izrek je lahko slovnično povsem pravilen, pa vseeno lahko čisto nesmiseln..

 

Ja, res ne razumem teh simbolov nekoga, ki opisuje sonce med tem ko gleda njegov odsev na vodi :) To so samo namišljene bajke, ki nepravilno opisujejo Krišno in njegove krave. In se strinjam, zadovoljit je treba srce s čisto ljubeznijo do Krišne, ne le glavo in srce le majhno pikico, tj. brez čiste ljubezni do s Krišne, kot npr. Sai Baba in podobni "avatarji" po napačni koncepciji.  

 

.O tolmačenju yagne, pomenu oznak v obliki "pike" na čeku, itd. pa ne bom nakladal, ker nikoli nisem bil v indiji in mi je pač njihova miselnost  malo mimo v primerjavi z našo...Je pa zanimivo vsake toliko časa prebrati kakšne bajke od svetega možička, ki je po zgoraj omenjenih kriterijih neke vrste avatarček...tongue.png

 

Če bi začutil tapravo yajno (ognjeno žrtvovanje), ti te namišljene bajke teh "svetih možičkov" in "avatarjev" ne bi ble več zanimive, ampak odvratne in bi se jim rajš izogibu, da ne bi zgublju cajta, ki bi ga lahko porabu za čisto ljubezen do Krišne in dosegu pravo in popolno izpolnitev svojga srca.

 

Mogoče pa ne bi bilo slabo, če bi si dal gor sončne špegle, ker zgleda, da te je sonce malo preveč "zaslepil"...to pa pri vožnji z avtočkom ni dobro. Se lahko zgodi kakšen crash al pa fiju s ceste...tongue.png biggrin.png

 

Men je sonce odpru oči in mi pokazal samega sebe, mene in vse ostale v pravi perspektivi, da se lahko izognim avtomobilski nesreči vpliva jeze, žalosti itd. Srčno predlagam tudi teb, da z naklonjenostjo sprejmeš njegovo milost.  



#572 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 4. september 2013, 11:31

w00t.gif

 

biggrin.png

Za znoret! bucktooth1.gif

 

Ne bi rada bila nesramna. Sem prepričana, da pri njih pomeni kaj durgega, ampak pri nas... pa ravno v tej temi?? icon_smile_evil.gif

 

Že tisočletja religijski manipulatorji uporabljajo zakomplicirane besede, ker s tem hočejo povečat pomembnost megle.

V osnovi gre pri dohuvnosti za najbolj preproste stvari, ki jih lahko doživiš.

 

A idioti delajo znanost iz tega, ker če navaden preprost človek nečesa ne more razumeti, bo hodil v cerkve in mimogrede prinesel še nekaj denarja. Prfuknjeno in goljufivo do konca. Zaradi teh kao religij bi moralo biti konc sveta, ne zaradi enega letala, ki spusti malo plinov v ozon.

 

Avto pelješ na servis, če ne razumeš njegovega delovanja in ne znaš sam popravit. Pri razvoju samega sebe, pa ne rabiš nobenih servisov, ker ti sproti padajo na glavo.



Men je sonce odpru oči in mi pokazal samega sebe,

 

Men pa sonce, če ga pogledam zapre uči, ker je presvetlo. Niti slučajno not ne vidim samega sebe.. Za to pa imam ogledala, ter druge ljudi.  Zelo simpl.


*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#573 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 4. september 2013, 11:47

Men pa sonce, če ga pogledam zapre uči, ker je presvetlo. Niti slučajno not ne vidim samega sebe.. Za to pa imam ogledala, ter druge ljudi.  Zelo simpl.

 

Če bi spremlju diskusijo bi lahko dojel da sem tuki s soncem mislil na Boga, Šri Krišno, ki pa je mimogrede tudi sijoč, še bolj kot sonce, ampak ta svetloba je pomirjojoča in prijetna in razodeva sebe, pravega mene, navideznega mene in vse ostalo v pravi perspektivi, česar v ogledalu in v drugih ljudeh ne moreš vidt. Sam ti mi itak ne boš mogu verjet :) Pišem za tiste, ki bojo že lahko začutli.  



#574 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 4. september 2013, 13:04

 sem tuki s soncem mislil na Boga, Šri Krišno, ki pa je mimogrede tudi sijoč, še bolj kot sonce, ampak ta svetloba je pomirjojoča in prijetna in razodeva sebe, pravega mene, navideznega mene in vse ostalo v pravi perspektivi,

 

ohhh... kako ganljivo... ylflower.gifylflower.giflove3.giflove3.gifpartyy.gifpartyy.gifhypnodisk.gifhypnodisk.gifinno.gifinno.gifflirt.gifflirt.gif

 

blagor tebi, ker lahko to verjameš... hudo slep moraš biti.. da ti to uspeva.. .


*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#575 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 4. september 2013, 15:29

Verjel sem jim na podlagi pomirjujočega in izpolnjujočega notranjega občutka, ki sem ga dobil v njihovi družbi in pol sledil njihova navodila in tudi sam dobil direktno izkušnjo, kar mi je pol seveda še povečal vero in prakso in realizacijo in tako naprej in naprej. Zato vem kaj ima vsebino kaj pa ne, v primerjavi in vem kaj govorita in počneta Brezo in shamannamo in kaj od tega lahko dobita, le popačen odsev sonca in temu je primerna tudi notranja bolečina in jeza, kot sem opisu že zgori. Vse to so pokazatelji. 

 

To lahko dobiš z vsako meditacijo...ko boš naslednjič izkusil jezo v sanjah, se spomni na te svoje priče...tongue.png

 

 Npr. Brezo in shamannamo mislita, da je oblika Krišne začasna, kar je seveda popolnoma napačno. Je pa res, da je njuna trenutna predstava o Krišni začasna. Ampak tako kot sonca ne morš na silo vidt ponoč, pa če zbereš vse sveče celga sveta, ampak morš počakat, da samo zjutraj vzide in ga tudi pogledat preko njegovih žarkov, tako se tudi Krišne ne da spoznat kakršen je brez njegove volje, tj. brez da se ti on razodene in prepoznajo ga lahko samo tisti, ki se mu predajo. In kot že rečeno, tisti, ki pa se iz zavisti iz napačne predstave o njemu borijo proti njemu, pa bojo na mal drugačen način spoznali njegove kvalitete in ga tako ščasoma vzljubili in opustili svoje napačne predstave. Takrat ti bojo tud oni sami povedal, da so prej narobe gledal, čeprav so mislil, da so prav. 

 

Resno dvomim, da imaš telepatske sposobnosti...tako da so to bolj predpostavke kaj si midva s šamanom misliva...Mati Tereza je tudi imela videnja Jezusa, Boga in ne vem kaj še vse...Mogoče je slišala za Krišno, ker je živela v indiji, ni ga pa glih častila al pa prakticirala to kar ti nakladaš...torej obstajajo tudi drugi načini...tongue.png

 

Nisem mislu Sing Kirpala, ampak Kripalu Maharadža kot sem napisal. Ti res zlo nenatančno bereš, sem že ničkolikokrat opazu. Neki malga površinsko prebereš in že te takoj posrka v tvoje mentalne špekulacije (da maš občutek "kontrolorja", kar je itak le navidezno), ki jih pol ponosno in posmehljivo razširjaš kot magično kugelne in tapravo gurudžijeve absolutne resnice. 

 

Prebral sem že prav, vprašal sem pa zato ker je striček Google ponudil malo čudne zadetke- bolj s Kirpal...tongue.png Drugače pa tako kot sem rekel, za moje pojme ni avatarček...Bi pa rekel, da je na podobnem nivoju kot tisti tvoj gurudži, ko si dal link enkrat...V bistvu je večino tvojih samorealiziranih oseb oz. pravih bhakt na tej (podobni) stopnji...Naključje ali ne...tongue.png

 

Men je sonce odpru oči in mi pokazal samega sebe, mene in vse ostale v pravi perspektivi, da se lahko izognim avtomobilski nesreči vpliva jeze, žalosti itd. Srčno predlagam tudi teb, da z naklonjenostjo sprejmeš njegovo milost.  

 

To boš lahko povedal takrat, ko se boš malo bolj soočil s svojim darkerskim delom...recimo ko si bil kakšen reptilček...in če ti ne bo priplavalo nič jeze na površje (kar se pri procesih dogaja) potem svaka ti čast...tongue.png

 

Sem iskren do sebe ja in nisem pod vplivom bajk (izmišljenih pravljic), ampak mam svoje direktne izkušnje in na podlagi teh vem kdaj nekdo govori bajke o Krišni, kot npr. shamannamo in Brezo tukaj, tako kot če bi opisoval kvalitete sonca, a ga gleda le kot popačen odsev v vodi kot sem že zgoraj razlagal. 

 

S tole trditvijo sem se pa malo poigral...če sem vzel celo al pa po delih zmeraj mi je bilo samo okol polovička pravilna...skratka približno 50:50...tongue.png biggrin.png

 

Da ti še enkrat nakažem bistvo...bhakti joga oz. to kar ti prakticiraš je pot občutkov in čutenja. Pri tej poti se iz nivoja čustev preskoči na nivo duše, brez uporabe mentala. Bajke pa razlagaš človečkom, ki so bolj razumski tip. Torej ne dajejo toliko poudarka občutkom in čutenju, ampak razumu. Preko mentala grejo na nivo dušo. Če ti doživljaš srečo, nasmešek, radost in ne vem kaj še vse, lahko mentalni tip doživlja vizije, flashe, telepatske zadevce in ne vem kaj še vse. Ampak ponavadi je mešanica obojega, samo da je en del bolj izrazit. Ta del je pa žarkovna struktura osebnosti. In ker imajo človečki različno strukturo tudi ni ista pot najboljša za vse...zato pa obstajajo različne poti...kapiš...biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif





Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0