Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Rak in ozon

rak ozon

  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
104 komentarjev na to temo

#51 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 18. julij 2013, 08:53

Lol biggrin.pngbiggrin.pngbiggrin.pngbiggrin.pngbiggrin.pngbiggrin.pngbiggrin.png

To me je res nasmejalo...

 

Ampak to me pa res zanima. Saj o tem je pisal tudi v knjigah, ne? Lahko malo bolj razložiš, kaj to pomeni, da je skenslal določene vzorce na svojih knjigah? Ali je to preveč, da bi jaz kot smrtnica razumela?

 

Se pa strinjam... če čez nekaj časa še enkrat bereš, dojameš drugače, kar je normalno, saj si med tem malo "zrastel".

 

Vsak človek, ki piše knjigo vloži/ se vpije v ta "objekt/ stvar" svojo energijo...senzibilni ljudje začutijo to vibracijo...tudi če v knjigi pišer vse najlepše, o sreči, harmoniji...bla bla bla...ljudje nekako začutijo da človek še sam pri sebi nima toliko pošlihtan kakor tam naklada...to je pri novejših avtorjih, ki pišejo o duhovnosti in new age pravljicah pač značilen pojav...skratka tam piše tako, oni začutijo drugače, da nekaj ne štima...zato se meditantom tudi priporoča naj ne zaupajo samo govorjenju, tistemu kar piše, ampak naj sposkušajo tudi začutiti vibracije...Marjan je pač te negativne emocije in ostalo nekako nevtraliziral in meni se zdi da je to tudi napisal nekje na začetku...in to ne samo svoje energije, ampak tudi od založnika, lektorja, itd...založniku je namreč ponavadi prav vseeno kaj piše notri, samo da se tiska in prodaja...

 

Hmmm... Ne verjamem, da je turbo način pravi :-/. Človeku je treba pomagati, da ozavesti, kje ima težave in jih mora potem sam oddelati. Saj je nemogoče, da človek turbo napreduje, če pa na fizičnem nivoju obstaja še cel kup problemov, npr. človek je še vedno podzavestno agresiven - saj tega noben terapevt z nevemkakšno metodo ne more kar skenslati. Tudi če ti stranki poveš, da ima takšen vzorec, mora ona trdo delati na sebi, da ga odpravi. Ne moreš samo zamahniti s čarobno palčko in tega ni več, oseba je kar nankrat 100% drugačna. Ta oseba bo nekaj časa po terapiji že v redu, potem pa se bodo začeli pojavljati spet isti problemi, saj bo to kar nekako "pozabila" in spet začela delovati na fizičnem nivoju, nezavedna.

 

Saj kje pa je pri tem, da človeka hitro "ozdraviš", lekcija? Če bi to delalo, bi vsi mi hodili od terapevta do terapevta za vsak problem in vsakič bi izginil in vsi bi bili boljši ljudje. Pa ne izgine. Po terapiji je treba kar konkretno delati na sebi, tudi na "dolgočasnem" fizičnem nivoju, ne samo na duhovnem....

 

Govorim o ljudeh, ki so na dosti višji duhovni stopnji in so sposobni marsikaj več...turbo način je pač turbo ozaveščanje...če nekdo nosi 1 kg, lahko drugi 5, 10, 15 ali več kg...več ko se prenese v kratkem času prej so stvari zaključene...

 

O tem sem že nekaj govoril ne vem kje...za E.T.-je in duhovno napredne ljudi pač veljajo malo drugačna pravila kot za običajne ljudi...pri njih je v igri že mentalna moč (moč uma)...pri običnih ljudeh se to šele razvija...mentalna raven je pa 100x močnejša kot astralna (čustvena)...

 

Če je človek pač neprizemljen (kar je značilnost takih ljudeh) potem se mu lahko ubaci tudi "prizemljitvena" iniciacija od Kreatorja...to so pa že posegi, ki presegajo človeško miselnost...Kreatorček mu pač pošlje šus čez hrbtenico v središče Zemlje, kot balast pri ladjah, to je še vsakega na hitro prizemljil...to pa posledično pomeni razčiščevanje tudi fizičnih stvari...v nasprotnem primeru znajo padat sa neba malo "hujše" cigle na glavo kot pri običnemu človeku...Povedano po domače, Višja sila zna tako osebo v redu brcat v rit, če se ne zmiga...biggrin.png

 

No, moji mami ni do psihoterapij. Pa sem prepričana, da bi ji še najbolj pomagale.

 

Vsi bi radi predelovali nezavedne travme, ki smo jih doživeli v prejšnjih življenjih, to življenje bi pa kar "ignorirali". Se vam ne zdi, da se je treba najprej fokusirati na trenutno življenje? Da če razrešimo travme, ki smo jih doživeli v tem življenju, najbolj pripomoremo k ozdravitvi?

 

In lahko so v igri še nevemkakšne vezi... Sebe je treba spraviti v red, potem pa naprej.

 

Psihoterapija je koristna...do določenega nivoja...odvisno za kaj se gre in od duhovne stopnje posameznika....Najprej je treba sploh spoznat miselnost človeka, če ta v prejšnja življenja ne verjame potem o tem nima smisla govoriti in razgljabljat, ampak se uporabi "trikove" (obvoze)...V povprečju na posameznika v sedanjem trenutku vplivajo travme iz tega lifea 30%, iz preteklih 70%...Travme iz prejšnjih lifeov, se kažejo tudi v tem...To je podobno kot pri koreninah škodljivih rastlin....od že zgoraj omenjenih dejavnikov je odvisno kako globoko v korenine se bo posegal...na koncu je treba odstraniti vse...

 

Če človek ni sposoben globokih posegov potem se tudi informacije iz preteklosti ne bojo razkrile al pa bo prišel signal, da človek tega ni sposoben...duša posameznika pozna tudi varovalke...Recimo regroseterapija al pa gledanje filmčkov iz preteklih lifeov drugega posameznika na notranjem ekrančku sta dva totalno različna pristopa...prvi je zemeljski, drugi je "magijski"...Pri drugem se namreč dobi še navodila (informacije) do kje in kaj naj se posega...Tukaj pač bistveno vlogo igra do kakšnih nivojev zna letat zdravilec...


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#52 Beli lotos

Beli lotos
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 062

Objavljeno: 18. julij 2013, 09:03

No, moji mami ni do psihoterapij. Pa sem prepričana, da bi ji še najbolj pomagale.

 

Po mojem mnenju bi bila potrebna celotna terapija za dolgoročno uspešno zdravljenje, kar pomeni da se res telo ozdravi in ne samo bolezen zatre s kemoterapijo. Vse kar se trudiš pomagati, ji bo blažilo posledice kemoterapije in bo kot plus na minus, ki ga bo delala, čeprav v veri da ji je v pomoč.

V tem primeru, ko ne gre zate in tvoja mama sama odloča o načinu zdravljenja je najbolje to kar že delaš, stojiš ji ob strani in ji pomagaš, kolikor lahko. 

 

Pri  gersonovi terapiji je vse vključeno, na njihovi kliniki najbližja je na Madžarskem, se telo in psiha obravnava celostno, telo se razstrupi, celično nahrani in po pričevanju bolnice iz Slovenije s tam, je ves čas postopka prisotna radost in veselje, kar je tudi zelo pomembno za uspešno zdravljenje.


Vsak mora sam poiskati resnico. Sokrat


#53 anne

anne
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 137

Objavljeno: 18. julij 2013, 13:39

Kot vidim, si prebrala že kar nekajwink.png. Najbrž tudi Barbaro Ann Brennan?

 

Za začetek niso slabe mogoče Čakre - Mavrica življenja od Matjaža Bogdana Zepana (samo če ste že pri Ogorevcu, je to mogoče brezveze).

 

Ne bi bilo slabo, če vam uspe najti kakšno biografijo koga, ki je šel skozi te procese in ki opisuje svojo pot sprememb v življenju. Mogoče to, iz njej podobnega praktičnega vidika lahko drugače pomaga kot nekaj bolj "filozofskega", s čimer se ne more najbolj poistovetiti... 


Life begins at the end of your comfort zone. 


#54 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 18. julij 2013, 14:28

zato, zamenjajmo svoje navade ... 

 

zakaj?

a da je pa kdo s svojim lajfom zadovoljen pa teb ni opcija?

sicer pa so navade iluzije ugodja.(zeland)


sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#55 liddy

liddy
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 43

Objavljeno: 22. julij 2013, 06:28

Vsak človek, ki piše knjigo vloži/ se vpije v ta "objekt/ stvar" svojo energijo...senzibilni ljudje začutijo to vibracijo...tudi če v knjigi pišer vse najlepše, o sreči, harmoniji...bla bla bla...ljudje nekako začutijo da človek še sam pri sebi nima toliko pošlihtan kakor tam naklada...to je pri novejših avtorjih, ki pišejo o duhovnosti in new age pravljicah pač značilen pojav...skratka tam piše tako, oni začutijo drugače, da nekaj ne štima...zato se meditantom tudi priporoča naj ne zaupajo samo govorjenju, tistemu kar piše, ampak naj sposkušajo tudi začutiti vibracije...Marjan je pač te negativne emocije in ostalo nekako nevtraliziral in meni se zdi da je to tudi napisal nekje na začetku...in to ne samo svoje energije, ampak tudi od založnika, lektorja, itd...založniku je namreč ponavadi prav vseeno kaj piše notri, samo da se tiska in prodaja...

 

Brezo, hvala za razlago. Še vedno dobro ne razumem, kako to naredi, mogoče kdaj bom wink.png ... Tudi v knjigah iz serije o Anastaziji se govori o nečem podobnem, se mi zdi. Da bodo ljudje že samo z branjem knjig čutili neko energijo, ki jih bo motivirala in navdušila - da je v njih to zakodirano.

 

 

Govorim o ljudeh, ki so na dosti višji duhovni stopnji in so sposobni marsikaj več...turbo način je pač turbo ozaveščanje...če nekdo nosi 1 kg, lahko drugi 5, 10, 15 ali več kg...več ko se prenese v kratkem času prej so stvari zaključene...

 

Da, se razumeva. Čimveč kot oddelaš, temveč si sposoben in drugače gledaš na vse.

 

 

O tem sem že nekaj govoril ne vem kje...za E.T.-je in duhovno napredne ljudi pač veljajo malo drugačna pravila kot za običajne ljudi...pri njih je v igri že mentalna moč (moč uma)...pri običnih ljudeh se to šele razvija...mentalna raven je pa 100x močnejša kot astralna (čustvena)...

 

Če je človek pač neprizemljen (kar je značilnost takih ljudeh) potem se mu lahko ubaci tudi "prizemljitvena" iniciacija od Kreatorja...to so pa že posegi, ki presegajo človeško miselnost...Kreatorček mu pač pošlje šus čez hrbtenico v središče Zemlje, kot balast pri ladjah, to je še vsakega na hitro prizemljil...to pa posledično pomeni razčiščevanje tudi fizičnih stvari...v nasprotnem primeru znajo padat sa neba malo "hujše" cigle na glavo kot pri običnemu človeku...Povedano po domače, Višja sila zna tako osebo v redu brcat v rit, če se ne zmiga...biggrin.png

 

Kaj pa, če se zmiga?

Kako pa je z rakom pri, recimo, razsvetljenemu človeku? Nekdo mi je razlagal, da ima tudi razsvetljen človek lahko raka, a to mi je res malo skregano z logiko. Si lahko razsvetljen brez da bi se zavedal nečesa, kar ti povzroča raka? In brez da bi to bolezen bil sposoben pozdraviti?

Če je človek razsvetljen, si potem zna tudi sam energetsko pozdraviti raka, kajne?

 

Lp,

Lidija


Vse dobro.


#56 liddy

liddy
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 43

Objavljeno: 22. julij 2013, 06:31

Pri  gersonovi terapiji je vse vključeno, na njihovi kliniki najbližja je na Madžarskem, se telo in psiha obravnava celostno, telo se razstrupi, celično nahrani in po pričevanju bolnice iz Slovenije s tam, je ves čas postopka prisotna radost in veselje, kar je tudi zelo pomembno za uspešno zdravljenje.

 

Katera pa je ta klinika na Madžarskem? Se priporočam za kakšne linke azzangel.gif

 

Lp


Vse dobro.


#57 liddy

liddy
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 43

Objavljeno: 22. julij 2013, 06:39

Kot vidim, si prebrala že kar nekajwink.png. Najbrž tudi Barbaro Ann Brennan?

 

Ne še, hvala za predlog! icon1_thumbup.gif

 

Za začetek niso slabe mogoče Čakre - Mavrica življenja od Matjaža Bogdana Zepana (samo če ste že pri Ogorevcu, je to mogoče brezveze).

 

Ne bi bilo slabo, če vam uspe najti kakšno biografijo koga, ki je šel skozi te procese in ki opisuje svojo pot sprememb v življenju. Mogoče to, iz njej podobnega praktičnega vidika lahko drugače pomaga kot nekaj bolj "filozofskega", s čimer se ne more najbolj poistovetiti... 

 

Čakre - tudi nisem še brala, hvala!

 

Biografija - da, se strinjam, a ne vem za nobeno knjigo na to temo sorry.gif . Za nekaj avtorjev / knjig vem, a žal niso v slovenščini, da bi jih lahko dala mami icon1_rolleyes1.gif . Če naletim na kakšen članek, ji ga sprintam, je pa nekaj pričevanj o ozdravljenjih tudi v "duhovnih" revijah, tako da te stvari tudi malo pomagajo.

 

Lp


Vse dobro.


#58 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 22. julij 2013, 07:14

Brezo, hvala za razlago. Še vedno dobro ne razumem, kako to naredi, mogoče kdaj bom wink.png ... Tudi v knjigah iz serije o Anastaziji se govori o nečem podobnem, se mi zdi. Da bodo ljudje že samo z branjem knjig čutili neko energijo, ki jih bo motivirala in navdušila - da je v njih to zakodirano.

 

Knjige o Anastaziji so duhovno navdihujoče knjige...v fizični realnosti oseba s tem imenom, ki bi se ji to dogajal tako kot tam piše, ne obstaja...tehnično gledano drugače...podobno, če se skuša izraziti z zemeljskimi besedami...

 

 

Da, se razumeva. Čimveč kot oddelaš, temveč si sposoben in drugače gledaš na vse.

 

Tako nekako...iz vseh lifeov, ne samo iz tega...

 

 

Kaj pa, če se zmiga?

Kako pa je z rakom pri, recimo, razsvetljenemu človeku? Nekdo mi je razlagal, da ima tudi razsvetljen človek lahko raka, a to mi je res malo skregano z logiko. Si lahko razsvetljen brez da bi se zavedal nečesa, kar ti povzroča raka? In brez da bi to bolezen bil sposoben pozdraviti?

Če je človek razsvetljen, si potem zna tudi sam energetsko pozdraviti raka, kajne?

 

Odvisno od duhovne stopnje...govorim o planetarnih iniciacijah...To "lestvico" uporabljam jaz...recimo med 1-2 posvečenjem je potrebno tudi 5-6 lifeov ali več, to je tudi najbolj jeba prehod...potem gre hitreje...

 

Najprej je treba vprašati kaj kdo razume pod pojem "razsvetljen"...človek, ki ni več pod vplivom zakona vzroka in posledic, težko zboli za rakom...razen če zavestno ne prevzame stvari od koga drugega (to velja bolj za duhovne učitelje in njihove učence). Ampak tudi v teh primerih ne bi klonil zaradi bolezni...

Razsvetljenja se dosegajo po etapah. Kar je za nekoga kao dokončno razsvetljenje (ponavadi se gre za astralne ravni), je za drugega samo ena stopnička...

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Barbara Brennan ima dobre knjige...teorija malo šepa, se razlikuje od ezoteričnih izrazov...slikce so pa full dobre, že samo zaradi njih in določenih razlag, se splača prebrat...Pa mislim, da je napisala samo dve, obe sta tudi v SLO...Za moje pojme čiste osnove, ki naj bi jih človek poznal, če se misli poglabljat v ezoterične stvari in igrati s čira čara...


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#59 liddy

liddy
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 43

Objavljeno: 22. julij 2013, 07:28

Knjige o Anastaziji so duhovno navdihujoče knjige...v fizični realnosti oseba s tem imenom, ki bi se ji to dogajal tako kot tam piše, ne obstaja...tehnično gledano drugače...podobno, če se skuša izraziti z zemeljskimi besedami...

 

Ne obstaja? Kar mi je nelogično v knjigah je to, da bi duhovno tako napreden človek kot je ona imel željo po poučevanju nekoga tako "materialnega" kot je avtor - če je res tak kot trdi. ukid.gif

 

Najprej je treba vprašati kaj kdo razume pod pojem "razsvetljen"...človek, ki ni več pod vplivom zakona vzroka in posledic, težko zboli za rakom...razen če zavestno ne prevzame stvari od koga drugega (to velja bolj za duhovne učitelje in njihove učence). Ampak tudi v teh primerih ne bi klonil zaradi bolezni...

Razsvetljenja se dosegajo po etapah. Kar je za nekoga kao dokončno razsvetljenje (ponavadi se gre za astralne ravni), je za drugega samo ena stopnička...

 

Se strinjam. Ne vem pa, zakaj bi nekdo zavestno prevzel bolezen od koga drugega scratchchin.gif . Saj s tem človekovi inkarnaciji nič ne pomaga, lahko mu jo res zapravi, saj mu odvzame priložnost za to, da bi se od bolezni nekaj naučil.

 

Barbara Brennan ima dobre knjige...teorija malo šepa, se razlikuje od ezoteričnih izrazov...slikce so pa full dobre, že samo zaradi njih in določenih razlag, se splača prebrat...Pa mislim, da je napisala samo dve, obe sta tudi v SLO...Za moje pojme čiste osnove, ki naj bi jih človek poznal, če se misli poglabljat v ezoterične stvari in igrati s čira čara...

 

Super, hvala!

 

Lp


Vse dobro.


#60 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 22. julij 2013, 07:38

ne vem zakaj želiš biti tako zelo prizemljen ??

duhoven, zavesten + popolnoma prizemljen .... to ne gre skupaj ...

biti močno prizemljen ... pomeni izključiti glavni smisel ...

in ko ne vidiš glavnega smisla, ostane le ego ...

in ego pomeni vir trpljenja ...

čeprav je tudi to smisel življenja ...

 

zato : dovolj je, da si toliko povezan z zemljo, da lahko deluješ tukaj ... in nič več ...

 

Od "šamanov" bi pričakoval, da so jim te stvari bolj jasne...Gre se za kreiranje fizične realnosti (nižjih ravni)- nadzor nad njimi- v skladu z Kozmičnim načrtom...če je prizemljitev slaba (podobno kot internet kabel- torrent-  če je pri seederju full dobra konekcija in pri prejemniku slaba, bo pač trajal prenos podatkov več časa)...Govora je o enotnem kablu- povezavi gor- dol...to mora biti v ravnovesju...to poudarjajo tudi vse glavne svete bukvice...iz tega pa potem izhaja še polno drugih stvari...

 

Povedano drugače...energija duše se ne more izraziti tako kot se lahko skozi vsa svoja "vozila"...Ali če vprašam drugače zakaj se človek sploh začne  ukvarjat z duhovnostjo in težit gor...icon1_question.gif Ko se nauči določene lekcije na višjih ravneh, se pouči o skupinskem delu in ko se ztačne energija duše bolj izražati skozi njega, takrat bo skušal to povleči in manifestirati tudi na nižjih ravneh (poduhavljanje materije)...brez v redu prizemljitve to ni mogoče...basic stuff of esotheric teachings...al je pa meni padla cigla na glavo in se mi je malo prosvetlilo nad glavco...pa čeprav pod kirurško lampico...biggrin.png

 

Kot drugo so pa E.T.-ji že itak malo bolj v luftu in imajo premalo zemlje...ne rabijo še dodatnega lufta, ker bi preveč odflajal...glih zato se pri njih uporablja drugačen pristop...zlasti pri tistih, ki jim je to šele prvi life v tako gosti fizični materiji...Če so bili pa že parkrat so pa na malo boljši startni poziciji...biggrin.png

 

Kot tretjo se pa s Kreatorjevo zemeljsko iniciacijo ni treba matrat po pol leta ali več s prizemljitvenimi vajami, ampak je instant šus...prizemljitev takoj, procesi končani v par urah ali dnevih...pač magijski trikovi, ki se jih je dobro posluževati včasih...Koristno tudi za zemeljske duhovnjake, ki živijo v oblakih. Hitro pristanejo na tleh...biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#61 liddy

liddy
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 43

Objavljeno: 22. julij 2013, 07:46

ne vem zakaj želiš biti tako zelo prizemljen ??

duhoven, zavesten + popolnoma prizemljen .... to ne gre skupaj ...

biti močno prizemljen ... pomeni izključiti glavni smisel ...

in ko ne vidiš glavnega smisla, ostane le ego ...

in ego pomeni vir trpljenja ...

čeprav je tudi to smisel življenja ...

 

zato : dovolj je, da si toliko povezan z zemljo, da lahko deluješ tukaj ... in nič več ...

in ko je učna ura končana, greš naprej ...

 

in zato se poskušam odzemljit ...

priznam, to je veliko težje kot prizemljitev ...

in največja ovira ja ravno ego ... 

 

Dobro vprašanje. Verjetno je treba biti prizemljen "ravno prav". Če si premalo, te odnaša v višave in se ne želiš ukvarjati s fizičnim svetom. To je problem pri ljudeh, ki iščejo duhovnost vsepovsod razen v domačem življenju, bi rekla - na tečajih, seminarjih, meditacijah so "high", delajo z energijami itd, ko pa pridejo domov, so spet oni sami, z vsakdanjimi problemi. In se je res težko ukvarjati s problemi, če je pa tam tako "luštno". Kdo bi se pa rad ukvarjal s svojim dolgočasnim lajfom... wink.png

 

Če smo inkarnirani v fizičnem svetu, moramo preko njega tudi napredovati, bližnjice verjetno ni. Če hočeš duhovno napredovati, torej moraš reševati tudi svoje fizične probleme v materialnem svetu. To pa je težko, če deluješ preko svojih vzorcev, nezavedno. Ravno zato moraš biti dovolj prizemljen, da se tega zavedaš, da si sposoben delovati nad svojimi vzorci, da se zavedaš vsega okoli sebe.

Zato neprizemljenost tudi ni v redu, saj ni nobene druge bližnjice do duhovne rasti kot preko fizičnega sveta.

 

Poznam veliko ljudi, ki berejo samo duhovne knjige, a so še vedno enaki kot so bili preden so jih začeli brati. Še vedno opravljajo druge ljudi, še vedno kopičijo cel kup negativne energije, a kljub temu mislijo, da so duhovno zelo napredni in najbolj uživajo v tem, ko berejo duhovne knjige. Drugi ljudje, ki se ne zavedajo duhovnosti so v njihovih očeh manj vredni. To pa je nezdravo. In potem taki ljudje tudi tudi res zbolijo eekblue.jpg .


Vse dobro.


#62 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 22. julij 2013, 07:55

Ne obstaja? Kar mi je nelogično v knjigah je to, da bi duhovno tako napreden človek kot je ona imel željo po poučevanju nekoga tako "materialnega" kot je avtor - če je res tak kot trdi. ukid.gif

 

To so pač new age knjige, ki imajo navdihujoč pomen...ali je to res ali ne, je včasih dovolj, če človek uporabi malo zdrave kmečke pameti...vsak vidi tisto kar pač hoče videti...to je podobno kot da bi združil različne zgodbice o joginih, jo dal v današnji čas in začel nekako takole...V tibetu v bližini odročne vasice po imenu xy  je živela samosvoja deklica, ki se je zaljubila v zahodnjaka...tralala...ker je bila otrok visokega budističnega lame in dobrodušne kmečke ženice, je naskrivaj bila poučevana tudi o energijah narave....itd...

 

 

Se strinjam. Ne vem pa, zakaj bi nekdo zavestno prevzel bolezen od koga drugega scratchchin.gif . Saj s tem človekovi inkarnaciji nič ne pomaga, lahko mu jo res zapravi, saj mu odvzame priložnost za to, da bi se od bolezni nekaj naučil.

 

Treba je razumeti odnos duhovni učitelj- učenec, šele potem postane logično...včasih je nekomu dobro vzeti breme, ki bi ga lahko oviral še pol lifea ali celo življenje, da lahko potem hitreje napreduje...in z napredovanjem hitreje odplača tisto...o tem sem že govoril nekaj...Od bolezni se lahko človek na višji stopnji hitro nauči kaj mu sporoča, ozaveščanje in odplačevanje karme iz preteklih lifeov pa zna biti problem...in tudi tukaj pač obstajajo trikovi...če mu nekdo odvzame, to pomeni tudi odgovornost in določeno zaobljubo na višjih ravneh- recimo pomoč človeštvu...to je čisto drug level dojemanja...je treba gledat že iz malo višje perspektive, ne iz čisto zemeljske...


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#63 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 22. julij 2013, 08:04

praviš : bi pričakoval od šamana !!!

vse naše težave so vezane na pričakovanja, seveda pri drugih ...

 

ravni ... so iluzorna misel ... miselna iluzija ... v enosti ni ravni

nadzor ... hmmm ... smiselno je nadzorovat sebe ... drugi imajo svojo izbrano pot ...

če je prizemljitev slaba ... si kvečjemu bolj svoboden ... to pa ne pomeni, da je lajf enostavnejši ...

 

govor je o enotnem kablu ... laugh.png ... povezava , ki jo imaš v mislih je brezžična ...

povezava gor-dol v univerzumu ... razloži mi, kaj je v univerzumu zgoraj in kaj spodaj ... in vprašaj se : ali je tvoja avstralija res spodaj ... laugh.png

 

svete bukvice : kaj takega ne obstaja na tak način ... vse je sveto ... scratchchin.gif  

 

jaa ... in še polno drugih stvari je .. itak

 

Potem pa začni uporabljati take izraze, da te bom jaz kot obični človeček štekal kaj hočeš povedati...pa prihrani mi kakšne čudne verze in pesmice, ker jih lahko vsak razume drugače...povej na preprosti način...tako kot so razlage o nekem delu na maturi- recimo Krst pri Savici al pa Na klancu...brez nekih čudnih dvoumnosti...biggrin.png

 

Tehnično gledano so v enosti- to kar mi smatramo kot enost- tudi ravni oz. različni nivoji zavedanja...samo da se človek zaveda vseh ravni in lahko tudi poljubno usmeri pozornost samo na neko raven...ali povedano drugače ravni so in niso- jin- jang varianta...dvojnost v enosti...prav tako je za vse ostalo o kablu, gor- dol, itd...in ker sem pač zemeljski človeček uporabljam zemeljske izraze in take da me lahko preprosti človek šteka...pa da ne zmatram preveč svojih možgančkov...biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#64 liddy

liddy
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 43

Objavljeno: 22. julij 2013, 08:09

bolezen lahko prevzameš že s tem, ko nekomu želiš pomagat ... ker takrat si z nekom zelo blizu ... polja se prekrivata ...

 

in če ti je nekdo zelo blizu : kolikokrat rečemo : sočustvujem, delim z njim ...

 

ali : vzamem bolezen nase, da ne bo trpel in umrl ...

 

to so vse lepe plemenite besede, ampak pozabljamo na pomen ...

 

Ampak zakaj bi nekdo, ki je že presegel vse to, zavestno želel od nekoga drugega prevzeti bolezen? To mi res ni jasno huh.png .

 

Duhovni učitelji so (naj bi bili) itak dovolj napredni, da razumejo, da mora vsak človek sam razrešiti svoje probleme in da je najboljša lekcija takšna, ki se je človek sam nauči.

 

 

To
so pač new age knjige, ki imajo navdihujoč pomen...ali je to res ali
ne, je včasih dovolj, če človek uporabi malo zdrave kmečke pameti...vsak
vidi tisto kar pač hoče videti...to je podobno kot da bi združil
različne zgodbice o joginih, jo dal v današnji čas in začel nekako
takole...V tibetu v bližini odročne vasice po imenu xy  je živela
samosvoja deklica, ki se je zaljubila v zahodnjaka...tralala...ker je
bila otrok visokega budističnega lame in dobrodušne kmečke ženice, je
naskrivaj bila poučevana tudi o energijah narave....itd...

 

Hmmm... ok...

 

Treba
je razumeti odnos duhovni učitelj- učenec, šele potem postane
logično...včasih je nekomu dobro vzeti breme, ki bi ga lahko oviral še
pol lifea ali celo življenje, da lahko potem hitreje napreduje...in z
napredovanjem hitreje odplača tisto...o tem sem že govoril nekaj...Od
bolezni se lahko človek na višji stopnji hitro nauči kaj mu sporoča,
ozaveščanje in odplačevanje karme iz preteklih lifeov pa zna biti
problem...in tudi tukaj pač obstajajo trikovi...če mu nekdo odvzame, to
pomeni tudi odgovornost in določeno zaobljubo na višjih ravneh- recimo
pomoč človeštvu...to je čisto drug level dojemanja...je treba gledat že
iz malo višje perspektive, ne iz čisto zemeljske...

 

Pa je to res v redu? Da nekomu drugemu odplačuješ karmo? Si s tem ne nabiraš sam slabo karmo? Zakaj bi to hotel?

 

Saj slaba karma, ki se je ne da spreminjati, je takšna z razlogom. In z nekim razlogom moramo včasih karmo odplačevati več življenj zapored, saj smo si je nabrali preveč za eno življenje.

 

Lp


Vse dobro.


#65 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 22. julij 2013, 08:14

Poznam veliko ljudi, ki berejo samo duhovne knjige, a so še vedno enaki kot so bili preden so jih začeli brati. Še vedno opravljajo druge ljudi, še vedno kopičijo cel kup negativne energije, a kljub temu mislijo, da so duhovno zelo napredni in najbolj uživajo v tem, ko berejo duhovne knjige. Drugi ljudje, ki se ne zavedajo duhovnosti so v njihovih očeh manj vredni. To pa je nezdravo. In potem taki ljudje tudi tudi res zbolijo eekblue.jpg .

 

Tipičen zahodni duhovnjak oz. new ager...za moje pojme valjda...taki tudi radi hodijo na vse vrste mogočih delavnic in tečajev...koliko pa od tistega odnesejo je pa drugo vprašanje...Ponavadi se dobijo samo neke začetne osnove, ki jih je treba potem preko življenja in dela na sebi nadgraditi...Zato se jaz takim ljudem samo smejem, se jih že po par stavkih in vibracijah prepozna...če mi preveč pametujejo in vsiljujejo svoje mnenje pa jih odpravim samo z vprašanjem ali malo več in psiho pogledom..."konflikt" rešen u pet minuta...biggrin.png

 

Če mi nek duhovnjak utruja kaj vse je doživel...bla bla bla...ne zna pa povedati kako se loči črne duhce od belih...ga začnem malo spraševat (rugat u glavo) pa kako ne poznaš osnov ezoterike...to je pa ja bistvo vsake resne meditacije, ipd...biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#66 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 22. julij 2013, 08:20

tehnično gledano ... je to tvoj pogled ... in ker hočeš biti prizemljen, ne moreš videt "višje" od oblakov ... tongue.png

čeprav ... višje / nižje ... isti ti je kurac

 

bistvo težave je : najbrž preveč poznaš stare bukvice ... težava le teh je , da preveč vse razstavljajo na prafaktorje ... namesto, da bi sestavljale v celoto ...

 

v starih bukvicah si enostavni ljudje poskušajo razložit znanje bogov (vesolčkov) na način, ki ga znajo sprejemat ...

 

Jaz čitam nove bukvice z razlago starih znanj...s podnapisi in slikicami valjda...jaz stare praslovanščine ne znam čitat...pa ja sam ti moderen crnogorac, nisam ti ja u srednjem veku...tongue.png biggrin.png

 

Jap moj pogled...in pogled ostalih človečkov...drugače ne bi flancal takih stvari po šolah...in gledano iz našega stališča skozi zemeljske oči je luna in sonce še zmeraj nad nami in ne pod nami...ker pod nami je zemlja, trava in rudnine...tongue.png biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#67 liddy

liddy
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 43

Objavljeno: 22. julij 2013, 08:24

zakaj pa misliš, da je drugje tako luštno ... 

tečaji, seminarji ... napačno razlagajo ... prodajajo meglene neumnosti ... in ljudje pridejo domov zmešani ... domov pridejo v konfliktu ...

 

Na teh tečajih in meditacijah, regresijah, itd. je fajn, ker se gleda v prejšnja življenja, se ukvarja z energijami, meditira z angelčki in kaj vem še s čim in je vse super. Odprejo se ti novi svetovi, novi pogledi, meditirati je super zabavno in fajn, a ko prideš domov, te tam spet čakajo realni problemi. Vsi bi se ukvarjali s preteklimi življenji, v trenutnem pa imamo cel kup stvari, ki jih ne moremo / nočemo rešiti, nikoli nam ni prav, boljše bi bilo, če bi bila zdrava, bogata, suha, lepa, uspešna, živela kajvemkje itd... Saj smo pretekla življenja z namenom pozabili, kajne?

 

Napačno razlagajo... vprašanje. Pač dobiš tisto, kar si v nekem trenutku sposoben sprejeti.

 

Ne me narobe razumet, nisem proti regresiji. Sama sej jih delala na sebi in so mi odprla oči glede določenih zadev v mojem življenju. A te stvari je treba prenesti v realno življenje in se iz njih učiti. Dejansko delati spremembe na sebi in v svojem življenju.

 

žal te vsi ti znani grand duhovnejži bolj porušijo kot harmonizirajo ...

preprogramirajo te s škodljivimi vzorci ... in potem jim še drago plačaš za vse to ...

 

dolgočasni lajf ... lajf sploh ni dolgočasen ... sicer si ne bi želeli dopustov in odklopov ...

 

Ne, seveda ni dolgočasen icon1_wink.gif  icon1_thumbup.gificon1_thumbup.gificon1_thumbup.gificon1_thumbup.gif

Življenje je super in vse deluje tako ubrano, da se ni mogoče dovolj načuditi, kako je to možno.

 

Govorila sem samo s stališča ljudi, ki hodijo na raznorazne tečaje in berejo duhovne knjige, a v njihovem lastnem življenju se jim ne da / ne morejo / nočejo nič spremeniti oz. ne vidijo, kaj je potrebno. icon1_wink.gif

 

Lp


Vse dobro.


#68 Beli lotos

Beli lotos
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 062

Objavljeno: 22. julij 2013, 08:30

Katera pa je ta klinika na Madžarskem? Se priporočam za kakšne linke azzangel.gif

 

Lp

 

Tukaj imaš povezave, zadnja je Madžarska  http://www.gersonova...t-in-klinika-3/

 

Z vprašanji pa se lahko obrneš tud na slovensko stran http://www.gersonova...pija.si/1348-2/   te ljudi, ki se s tem dajejo sem osebno spoznala in lahko rečem da so zelo prijazni in v primeru če bi se odločala, se da tudi prvo poslati izvide in ti sporočijo postopek zdravljenja.


Vsak mora sam poiskati resnico. Sokrat


#69 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 22. julij 2013, 08:38

Ampak zakaj bi nekdo, ki je že presegel vse to, zavestno želel od nekoga drugega prevzeti bolezen? To mi res ni jasno huh.png .

 

Duhovni učitelji so (naj bi bili) itak dovolj napredni, da razumejo, da mora vsak človek sam razrešiti svoje probleme in da je najboljša lekcija takšna, ki se je človek sam nauči.

 

Pa je to res v redu? Da nekomu drugemu odplačuješ karmo? Si s tem ne nabiraš sam slabo karmo? Zakaj bi to hotel?

 

Saj slaba karma, ki se je ne da spreminjati, je takšna z razlogom. In z nekim razlogom moramo včasih karmo odplačevati več življenj zapored, saj smo si je nabrali preveč za eno življenje.

 

Lp

 

Zgoraj sem omenil, da se to bolj dogaja na relaciji duhovni učitelj- učenec...in da ko se odstrani tiste ta bolj jeba zadeve, to pomeni tudi neko obveznost za človeka...takčlovek se na nek način zaveže k skupinskemu delu, da bo pomagal pri evoluciji planetarnega Logosa z vsemi živimi bitjeci na njemu...o tem se v new age knjigah ne govori, ker je to čist drug level...Duhovni učitelj ponavadi pregleda več življenj zakaj je do tega prišlo in po potrebi se tudi posvetuje z gospodarji karme (za naš sončni sistem so zadolženi štirje)...to je že področje ezoteričnih bajk in jih ponavadi ne govorim tistim, ki nimajo v redu podlage...najprej mora človek oimeti guruja oz. nekoga, ki mu zaupa, da lahko vzpopstavi nek odnos...šele kasneje je mogoče to razumeti...

 

To ni isto kot če član neke familije prevzame bolezen od drugega z namenom da bi drugi ozdravel ali mu olajšal trpljenje...to sta dva različna pojma...

 

Če se reče slaba karma, ko nekdo odplačuje pufove za dva potem ja...če ne pa ne...odvisno ali člove dela zavedno, nezavedno, pod vplivom destruktivnega vzorca v sebi, itd...važen je motiv...

 

Karma se lahko izniči ali spremeni takoj, če je človek tega sposoben...ampak dobiti energijski šus milijon voltov naenkrat v telo, ki lahko sprejme samo 220 V...človečka bi skuril v šusu...in ker noben človek tega ni sposoben pač traja to malo več časa...dokler se prevodnost malo ne ojača, nadgradi z moderno optiko, kabli, ki lahko prenašajo višjo napetost, itd...upam da so metafore razumljive...Kako hitro bo nekdo odplačeval je odvisno od duhovne stopnje in od poti ki jo je izbral...in seveda obstajajo bližnjice, ki so tudi 10x hitrejše (določene skupinske zadevce) kot solo varianta...ampak te zadevce pritegnejo samo ljudi, ki imajo potrebo po "mističnem služenju"...


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#70 liddy

liddy
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 43

Objavljeno: 22. julij 2013, 08:42

Tipičen zahodni duhovnjak oz. new ager...za moje pojme valjda...taki tudi radi hodijo na vse vrste mogočih delavnic in tečajev...koliko pa od tistega odnesejo je pa drugo vprašanje...Ponavadi se dobijo samo neke začetne osnove, ki jih je treba potem preko življenja in dela na sebi nadgraditi...Zato se jaz takim ljudem samo smejem, se jih že po par stavkih in vibracijah prepozna...če mi preveč pametujejo in vsiljujejo svoje mnenje pa jih odpravim samo z vprašanjem ali malo več in psiho pogledom..."konflikt" rešen u pet minuta...biggrin.png

 

Če mi nek duhovnjak utruja kaj vse je doživel...bla bla bla...ne zna pa povedati kako se loči črne duhce od belih...ga začnem malo spraševat (rugat u glavo) pa kako ne poznaš osnov ezoterike...to je pa ja bistvo vsake resne meditacije, ipd...biggrin.png

 

Duhovnost nas zna tudi malo "povečati" icon1_wink.gif. Tudi newagerji morajo nekje začeti, tako kot praviš. Če to prenesejo v svoje življenje in s kaj naučijo, naredijo spremembe, potem s tem res ni nič narobe, hvala bogu, da so začeli napredovati. Škoda je, če to delajo leta in leta, sprememb in rezultatov pa ni nobenih. icon1_rolleyes1.gif



to je popolnoma res ... težava je, ker ga gledamo le iz ene točke in ne vidimo, da je idealno za nas, ne glede kaj dogaja ...

 

vem, da izgleda lajf popolnoma jebeno ... ker nočem videt bistva ... smisla učenja ... zakaj sem sploh tukaj ...

 

Prav imaš! OK-thumb.gif



Tukaj imaš povezave, zadnja je Madžarska  http://www.gersonova...t-in-klinika-3/

 

Z vprašanji pa se lahko obrneš tud na slovensko stran http://www.gersonova...pija.si/1348-2/   te ljudi, ki se s tem dajejo sem osebno spoznala in lahko rečem da so zelo prijazni in v primeru če bi se odločala, se da tudi prvo poslati izvide in ti sporočijo postopek zdravljenja.

 

Super, hvala za linke in informacije!

 

Lp,

Lidija


Vse dobro.


#71 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 22. julij 2013, 08:59

Na teh tečajih in meditacijah, regresijah, itd. je fajn, ker se gleda v prejšnja življenja, se ukvarja z energijami, meditira z angelčki in kaj vem še s čim in je vse super. Odprejo se ti novi svetovi, novi pogledi, meditirati je super zabavno in fajn, a ko prideš domov, te tam spet čakajo realni problemi. Vsi bi se ukvarjali s preteklimi življenji, v trenutnem pa imamo cel kup stvari, ki jih ne moremo / nočemo rešiti, nikoli nam ni prav, boljše bi bilo, če bi bila zdrava, bogata, suha, lepa, uspešna, živela kajvemkje itd... Saj smo pretekla življenja z namenom pozabili, kajne?

 

Napačno razlagajo... vprašanje. Pač dobiš tisto, kar si v nekem trenutku sposoben sprejeti.

 

Ne me narobe razumet, nisem proti regresiji. Sama sej jih delala na sebi in so mi odprla oči glede določenih zadev v mojem življenju. A te stvari je treba prenesti v realno življenje in se iz njih učiti. Dejansko delati spremembe na sebi in v svojem življenju.

 

Regresije pač niso 100% zanesljive...tudi tam pač obstajajo pasti, ki se jih marsikdo ne zaveda...kar posledično vodi do dezinformacij...

 

Če bi se res poseglo v vzroke v preteklih lifeih, bi se še v istem trenutku sprostil čustveni naboj, ki bi se lahko izrazil na različne načine (jok, solze, trganje, bolečine po različnih delih telesa so klasika)...in to bi se tudi poznalo v sedanjosti...bvse ostalo je za moje pojme bolj igračkanje, ki lahko služi kot priprava terena za tiste resne zadevce...včasih je potrebno kar nekaj časa da se pripravi teren...

 

In ja, odvrti oz. vidi se tisto kar je človek takrat sposoben prenest in predelat...Tudi če se tisto predela, to še ne pomeni, da je bil to glavni vzrok (glavna korenina), lahko je bila samo neka manjša, ki jo mora človek najprej predelat, da sprosti določene svoje sile, da se lahko sooči še s težjimi travmami...kar posledično vodi do spročščanja še večjih čustvenih nabojev...da pa je to mogoče, mora pa človek imeti dosti močne energijske kanale (nadije)...meditacija ali energijske vaje namreč krepijo živčne vozliče (nadije, čakre), da lahko prenesejo več energije...in če človek dobi prevelik šus naenkrat, mu pač skuri- posledica remont psihiatrija...in spet smo pri temu kar sem zgoraj bluzio...

 

Marsikdo angelčkov sploh ne vidi med meditacijo, kaj šele da bi zares priklicali tista taprava bitjeca (nadangele)...o angelih sem pa tudi že preveč napričao...tisti ta igrivi, ki malo ponagajajo so prav zanimivi...biggrin.png

 

 

take nove bukvice, so ponavadi le ponatis starih bukvic ... pa tak ... laugh.png

kje sta luna in sonce ni toliko pomembno ... itak sta tam le takrat, ko ju opazuješ .... in ju projeciraš v svoj pogled ... da ju lahko opazuješ ...

 

Nope...kar je bilo včasih ezoterično (skrito), sedaj postaja eksoterično...kar je bilo včasih (pred 100 ali več leti) skrito pred javnostjo, je pač sedaj lažje dostopno...Recimo pred 100 leti se o čakrah, jogi, ipd. pri nas ni vedelo nič. Sedaj je to pač klasika, nič kaj posebnega...

 

In če so ljudje sposobni več...potem tudi pride človeček- duhovni učitelj, ki razodane bolj skrite vidike...in to z uporabo moderne terminologije in jezika...To kar se je prakticiralo prejšnja tisočletja, v tem času in z našo miselnostjo ne pali več dosti...potrebni so novi pristopi...tisto je čas že malo povozil. Čeprav osnove obstajajo iste, se novejši pristopi prilagajajo kraju, času in miselnosti ljudi...kar pomeni tudi učenje...torej to ni ponatis starih...tongue.png biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#72 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 22. julij 2013, 09:06

Duhovnost nas zna tudi malo "povečati" icon1_wink.gif. Tudi newagerji morajo nekje začeti, tako kot praviš. Če to prenesejo v svoje življenje in s kaj naučijo, naredijo spremembe, potem s tem res ni nič narobe, hvala bogu, da so začeli napredovati. Škoda je, če to delajo leta in leta, sprememb in rezultatov pa ni nobenih. icon1_rolleyes1.gif

 

Jap, tako nekako...zgoraj sem imel v mislih bolj take, ki merijo duhovnost in razvojno stopnjo po temu kdo je obiskal več tečajev, kateri duhovni učitelj ima več privržencev, ipd...in take človečke mi je prav zanimivo opazovati, ker se že od daleč vidi tipična slepila...biggrin.png

 

Včasih napredka ni tudi po več mesecev ali let...potem pa bum...v kratkem obdobju se lahko naredi toliko kot se prej ni v celem lifeu skupaj...Če nekdo ne doživlja nobenih vizij, se mu nič ne dogaja...se mu potem lahko začne toliko, da začne celo sam bremzat, ker mu možgani ne dohajajo več...

 

Vsaka prava duhovnost vodi do sprememb...najprej pri osebi sami, nato v njegovi družini, okolici...to je tudi edino "vidno" merilo, ki se ga splača upoštevati...In ponavadi drugi prej opazijo, da se je človek spremenil tako po čustveni kot miselni plati kot človek sam...biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#73 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 23. julij 2013, 18:10

...Čeprav sem že napisala, še enkrat: to so izredni primeri, kadar gre za navodilo (učitelj dobi od zgoraj) in ti niso hoteni, željeni. Bolj ukaz zaradi višjega namena. Možno, da kdo vseeno želi prevzeti karmo drugega, kar se ne da popolnoma, lekcijo pa vseeno prejme, ker je posegal kamor kozmični red in disciplina ne dopuščata.

 

Končno eden, ki malo bolj šteka zadevce...E Lili sigurno si preveč "kofetkala" s kakšnimi belimi duhci...med katerimi so valjda bili tudi taki, ki so imeli fizično prekrivalo (telo)...ala english speaking man T or S (Tarzan or Superman)...biggrin.png

 

Gre se za resnično zgodbico nekega človečka (večkrat pri nas, poznan tudi v duhovnih vodah)...s tem da mu je padla cigla na glavo in je malo "obležal" (šus "agnija" od zgoraj), ker se je izgovarjal na različne načine...saj se vsak...it.s in the human nature...griny.gif...Take in podobne bajke se priča samo v ožjem krogu- ob "kofetkanju z duhci" in še to samo tistim od katerih se nekako pričakuje, da bodo odnesli kakšno poučno lekcijo...Ali bodo razumeli bistvo in koliko bodo razumeli je pa odvisno od njihove duhovne razvojne stopnje, odprtosti in še marsikaj drugega...biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#74 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 23. julij 2013, 23:29

A boš zdaj rekel, da mi je cigla padla na glavo?

 

Nope, udarila te munja (agni) od Kreatorčka...biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#75 liddy

liddy
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 43

Objavljeno: 29. julij 2013, 06:57

Živjo, Lili Mai. Hvala za tvoje odgovore!

 

Postavitev družine je super odskočna deska za uvid, ampak ''samo'' družinske matrice, kot je napisal Brezo. Preizkusila pred leti in lahko pristavim še svoje pohvale.

Je pa ena druga stvar pri tem namreč, lahko bereš in poslušaš kako to gre, ko ne moreš dobit dobre predstave, kaj vse se dejansko od tam odnese. Ravno to marsikoga odvrne od poskusa.

 

Super! Vsak, ki je že bil, pravi, da mu je bilo zelo koristno. Mogoče bi šle z mamo enkrat prej samo kot gledalke, da vidiva, kako to poteka. Trenutno itak okreva po kemoterapiji. Je pa čisto brez moči in glasu. Saj na postavitvi družine se itak ne govori, kajne? Če se postavlja tvojo družinsko matrico, ali moraš biti tudi ti v njej? Mislim, nastopati? Ne vem, če bi mama zdržala dolgo, bolje bi bilo, da bi bila samo gledalka / opazovalka in bi jo igral kdo drug. Ne vem dobro, kako to gre icon1_redface.gif

 

Kar pa pomaga (po božji pravičnosti) je molitev za drugega. Zanjo gresta tako čas, kot energija, ki še zdaleč nista izgubljena za nič. Z njo obogatita oba (tisti, ki moli, kot tisti za katerega se moli). Ko nekdo ob pomoči molitve drugega lahko ozavesti problem(e)/vzorce, temu ne moremo reči trošenje energije.

Bodi svetilnik in tako lučka v svetu. Bodi svetilnik in moli za svet (za druge). Koliko lepše ti bo v vedno večji družbi svetilnikov? heartpump.gif

 

icon1_thumbup.gif

 

Te popolnoma podpiram, ker otroci so ogledalo staršev/staršem. Kadar staršem kaj ni všeč pri otrokovem obnašanju, bi se lahko najprej vprašali, kje so ga samo polomili in če ima iz tega naslova otrok razlog za to ''moteče'' obnašanje. Odrasel otrok je kot odrasla oseba seveda drugače odgovoren staršem in svojem življenju.

Po energiji tvojih postov bi rekla, da si ti max naredila kot se je iz tvoje družine in vzgoje dalo smile.png

 

Se strinjam, zato pa tudi pravijo, da so otroci staršem največji učitelji.

 

Hvala za pohvalo icon_smile_blush.gif... Naredila sem maximalno preveč na fizičnem nivoju in poskušala staršema pomagati na nivojih, na katere se kot hči ne bi smela spuščati, v smislu, da sem jima hotela pomagati reševati njuno komunikacijo, ko bi rabila samo enega zakonskega terapevta sad.png

 

Res sem se opekla in si ob tem nabrala veliko slabe karme, tudi zato, ker sem se po očetovi smrti zaradi tega ogromno presekirala. A drugače nisem niti vedela niti znala. Sem se iz vsega tega vsaj nekaj naučila, upam.

 

 

V kolikor ta t.i. turbo način obstaja, ne pomeni, da je nujno ne-dober način (npr.: kot črno/belo, dobro/zlo). Mogoče je samo za določene namene, osebe,... in ne pomeni, da ni dobro opravljeno-odpravljeno, če se govori o turbo načinu. Čas je relativen. Pri teh zadevah pa vse prehitro radi pozabimo na ta rek. Zakaj bi morali vsi dolgo odplačevati, se soočati? Kako to, da so lahko svetniki, ki so pred tem bili ''grešniki'', v nekaj dneh, če ne rečem trenutku doživeli spreobrnenje, preobrazbo? Šoka, nesreče pa tudi ni bilo po scenariju, katerem Brezo pravi ''cigla na glavo''. Imeli so vedenje v svojem bistvu (duša) iz prejšnjih življenj. Bili so bolj pretočni, vendar v določeni inkarnaciji tega niso (hitro/kmalu) ozavestili. V trenutku ozaveščenosti so ugotovili kaj so in kje so. Taki so kurili karme in vzorce prekinjali s sedenjem in molitvijo, brez bolnišnic. Brez bolnišnic pa ne pomeni, da se jim ni dogajalo kaj drugega. Pravzaprav so bolnišnice splošno prepričanje nevedenja o življenju in plačevanje karme, v resnici pa ni edina pot učenja.

 

Vsi moramo po vsakršni kolikor toliko dobri terapiji delat na sebi. Koliko kdo porabi, je pa spet relativno.

V primerih, da je komu poklonjeno hitrejše ozdravljenje, je zelo verjetno, da gre za višje namene, a seveda to hitrost posameznik povrne na druge načine, v višje namene wink.png

 

To, kar si povedala, je zelo smiselno uhar.gif


Vse dobro.





Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0