Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Postavitev družine

družina odnosi razreševanje

  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
713 komentarjev na to temo

#51 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 31. julij 2013, 09:12

Po zapuščinski, bi blo pa res dobr naredit postavitev družine in ostale žlahte 127fs4522738.gif



#52 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 31. julij 2013, 09:18

pa lokacija mora bit blizu urgence stretcher.gif



#53 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 31. julij 2013, 09:21

pol je pa spet nova zapuščinska biggrin.png  biggrin.png



#54 Igmúwathogla

Igmúwathogla
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 386

Objavljeno: 31. julij 2013, 09:40

Iskreno se zahvaljujem gospodoma shamannamu in goldu, saj mi nazorno kažeta, kako enostavno je lahko življenje.

 

Očitno te lahko popolnoma izpolnjuje, očitno je lahko smisel življenja, če visiš po 15 ur/dan na luninem forumu in popaš intelektualno podmorniške poste v najrazličnejše teme. Nisem še dognal, ali je ključno da popaš vedno iste izjave v vse različna teme.

 

shamannamo - od prejšnje sobote do zdaj 662 postov...

gold - od prejšnje sobote do zdaj 590 postov

 

wow! - dobra sta.

jaaa ... bog si ......

samo nevednež bi lahko trdil, da ta shamannamova izjava za vaju velja verjetno le z kakim u-jem pred ali i-jem za "bogom" (lahko tudi oboje)



#55 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 31. julij 2013, 09:44

Vsaj nekdo, ki poleg podrobnega prebiranja postov sledi tudi številu objav.

 

Glede na vse najine podane poste, rabiš za branje na dan več kot 15 ur.

 

Hvala, ker si z nami za2.gif



#56 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 31. julij 2013, 09:55

pa vpraša naj, kaj ga zanima pitie.gif

 

 

Ko je zapuščinska mimo, maš spet dost cajta 127fs1866968.gif



#57 mayan

mayan
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 999

Objavljeno: 31. julij 2013, 10:18

993946_520410148012146_55908999_n.jpg Do you love your whore familiy too? laugh.png tongue.png wink.png


~THE LESSON IS ALWAYS LOVE.~

#58 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 31. julij 2013, 10:28

kot sem večkrat že reku, tudi sam ne jemljem postavitve zdravo za gotovo. predvsem zato, ker se v tako kratkem času ne da celostno pregledati vse rodbine in vseh medsebojnih razmerij, ki posledično vplivajo eno na drugo na celo družino in njihova življenja. več postavitev seveda bolj sestavi cel mozaik in je lahko boljše, ampak to je potem seweda dolgotrajnejši proces.

je pač še en pogled iz drugega zornega kota in nekaterim to lahko zelo hitro koristi, drugim kasneje, tretjim mogoče nikoli. in tudi postavitev je pač ena izmed mnogo pristopov k isti stvari in ne pravim, da kaj drugega ni mogoče tudi za koga bolj primerno.

ne vem če te razumem janko,ne jemleš je zrdavo, priporočaš pa jo?



#59 none

none
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 400

Objavljeno: 31. julij 2013, 12:21

Luna popušča pa se vam vsem začel mešat, vključno z mano...laugh.png

Ma, nevem kaj mislite s tem "postavitev družine", res mi nič ne pade???


dReAM

 

 

 


#60 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 31. julij 2013, 12:46

Meni vedno pade, ko z mojo končava postavljanje družine emot-a2m.gif



#61 Beli lotos

Beli lotos
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 062

Objavljeno: 31. julij 2013, 12:46

ne vem če te razumem janko,ne jemleš je zrdavo, priporočaš pa jo?

 

Tukaj si pa vzela besedo iz konteksta, je razumljivo razložil, kako gleda na zadevo.


Vsak mora sam poiskati resnico. Sokrat


#62 Beli lotos

Beli lotos
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 062

Objavljeno: 31. julij 2013, 13:07

pa ne me basat, da je po enourni družinski seansi vse lepo kot kinu ...

 

Ne vem, ker ne poznam te zadeve, po napisanem pa se mi zdi zanimiva in verjetno, da je dovolj za začetni zagon, kar je tud nekaj, saj ravno začetki so najtežji.


Vsak mora sam poiskati resnico. Sokrat


#63 Igmúwathogla

Igmúwathogla
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 386

Objavljeno: 31. julij 2013, 13:11

Postvitev družine po Hellingerju zna biti za marsikoga terapevtsko dragocena preprosto iz sledečih razlogov:
Sam v realni družini nisi nikoli objektiven - vse gledaš preko svojih "filtrov"

V Hellingerjivi postavitvi pa si gledalec - nekdo drug igra tebe. In tudi, če je ta družina v postvitvi virtualna in mogoče sploh ne odraža dejanskih razmer v realni družini, vseeno marsikomu pomaga, ker mu "kapne" da obstajajo še drugi vidiki razen lastnega, da se da probleme gledati iz različnih zornih kotov in da imajo tisti ki "delajo probleme" lahko tudi čisto drugačne motive, kot tiste ki smo jih "predvidevali".

 

Ne deluje pa vedno in tudi to iz zelo preprostih razlogov: marsikdo misli, da bo z enourno "postavitvijo" rešil vse probleme in mogoče zmotno pričakuje da se bo realna družina spremenila samo zato, ker je on prisostvoval lastni "postavitvi" . Realna družina se zaradi tega seveda ne spremeni niti za ped - edino kar se lahko spremeni je lastni pogled na probleme v realni družini, posledično lastno obnašanje v realni družini in šele potem sploh obstaja vzrok, da se tudi v realni družini nekdo dejansko spremeni...

Skratka - morebitna spoznanja iz "postavitve" je treba tudi realno preizkusiti, sicer je tudi s temi spoznanji tako kot z vsakim znanjem - če ga ne uporabljaš ali ne znaš uporabiti je jalovo.



#64 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 31. julij 2013, 13:15

smisel boga ni, da v trenutku vse reši ... potem nebi rabil naredit sveta ...

smisel je, da se ma fajn skozi nas ...

 

saj bi ti razlagal v prvi osebi ... ampak imaš raje besedo ON ... nič hudega ...

 

Ja, Bog. 



#65 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 31. julij 2013, 13:17

Bi me zanimalo, samo verjetno ne bi povedal, pa kdo drug najbrž tudi ne. 

 

Predvsem pa bi me zanimalo, kako se da tale pristop po učinkovitosti in metodah primerjati z različnimi oblikami družinskih terapij, ki kolikor vem, obstajajo. Samo tam je pogoj, da so vsi udeleženci pripravljeni na sodelovanje. 

 

Ponavadi so takšne zadeve obravnavane z dveh skrajnosti: ali se jim pripisuje magični učinek ali pa se jih totalno degradira. Resnica je ponavadi nekje vmes. 

 

Ker so ponavadi ljudje skozi generacije zapleteni v določene vloge in zabetonirane vzorce kot skupnost, ne govorim o posamezniku, je težko verjeti, da se bo celotna družinska ali sorodstvena skupnost rešila teh vzorcev. 

 

Je pa pač tako, da nekateri izražamo pomisleke, drugi govorijo iz osebne izkušnje in je zagotovo tisto osebno izkušnjo bolj zanimivo brati. 

Objektivno primerjati različne tako kompleksne zadeve kot so družinske terapije med seboj se mi zdi nemogoče početje, le kdo vse te stvari res do obisti pozna, poleg tega je nemogoče biti objektiven, ker smo si različni in imamo različne težave v različnih družinah, zato hvalabogu obstajajo tudi različnie metode reševanja težav. Postavitev družine je pač ena izmed njih. Ja, ful je mistična, jaz sem na začetku tud malo debelo gledala, pa sem si rekla "živi bili pa videli" in šla pogledat. Ne, ni instant metoda. Ampak se človeka dotakne zelo v globinah, meni osebno je zelo odprlo, spremenilo pogled na stvari v skupnosti, pa ne le razumsko, ampak tudi čustveno, verjetno tudi duhovno. Prinese olajšanje, ki je trajno, ker pomaga razumeti, dojeti, odpustiti, nekaj steče in to se sčasoma pozna tudi v družini. Ko se globinsko spremeni en član družine, družina ni nikoli več enaka, začne se spreminjati, lahko sicer še boleče, počasi in postopoma, ampak ne more, da ne bi začela tega procesa. Na nekaterih stvareh moraš še zelo delati, nekatere posledice postavitve se pokažejo šele precej kasneje ... Poznam ljudi, ki so se z odpuščanjem in sprejemanjem nekaterih ljudi v družini mučili leta in desetletja, pa niso prišli nikamor, po postavitvi pa se to v njih spontano odvije in sprosti in jim zelo olajša življenje. Družinske drame so lahko težke, res je, in sploh ne trdim, da bo ena sama (ali pa tudi več) postavitev spravila tako familijo v red in ljubezen, je pa dober začetek rahljanja teh težkih vezi in spuščanja ljubezni in razumevanja v družino. Če nič drugega, prinese več miru in razumevanja tistemu, ki je šel tja postavljat, ta pa teh "podedovanih" vzorcev ne bo več prenašal v svojo družino in naslednjo generacijo.



#66 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 31. julij 2013, 13:35

Ali sem samo jaz čuden, al pa je kaj druzga narobe, namreč jaz ne potrebujem okoli sebe domačih, raje uživam mir skupaj z

sorodno dušico. Laie_23.gif

Nihče me ne sprašuje kje si bil, kam greš, kdaj boš prišel domov, lahko bi naredil to takole, lahko bi šel tam,........................4fvgdaq_th.gif

 

Veliko raje gradim na normalnem odnosu z mojo in zaenkrat vse lepo laufa.inlove2.gif

 

Lahko samo omenim, da se nisva nikoli skregala, ali prcala drug drugega. 3ztzsjm.gif

 

Kar koli se dogaja, obrneva na šalo, se raje malo nasmejeva, kot pa da narediva iz brezvezne stvari neko kaotiko.loudlaff.gif

 

Kako pa uspeva to pri vas ? scratchchin.gif



#67 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 31. julij 2013, 13:46

Lepo, da ti vse lepo laufa. Upajmo, da bo trajalo. goldfish.gif Nekateri lahko tako kot ti, drugi tako ne morejo, pa do tega miru pridejo drugače. Sto ljudi, sto čudi.

Domnevam, da še nimaš otrok? Otroci imajo namreč eno tendenco, kot en čuden nagon, da grejo naravnost v tisto družinsko sranje, ki si mu tako odločno zaloputnil vrata. In tega skoraj ne moreš preprečit, že najdejo svoj, včasih presenetljiv in šokanten način, kako to narest in ti servirat vse, kar si odklopil, naravnost pred nos. Pa ne, da ti ne privoščim miru pred familijo in lepega življenja, samo kot opozorilo. da ne boš preveč presenečen wink.png.   



#68 Beli lotos

Beli lotos
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 062

Objavljeno: 31. julij 2013, 14:27

Ali sem samo jaz čuden, al pa je kaj druzga narobe, namreč jaz ne potrebujem okoli sebe domačih, raje uživam mir skupaj z

sorodno dušico.

 

 

Res ni lepšega kot bit samostojen in imet svoj mir, a lepo je tud ko prideš na obisk k domačim s svojo sorodno dušico in se imate fajn, vsi skupaj. smile.png

Če imaš možnost razrešiti kaj z domačimi, ni dobro predolgo odlašati, navsezadnje, življenje gre naprej in lahko se zgodi da ne bo več priložnosti za to.

Vse prevečkrat slišim stavek, kaj vse bi še povedal , če bi lahko......Je pa vse skupaj seveda tvoja odločitev.


Vsak mora sam poiskati resnico. Sokrat


#69 Beli lotos

Beli lotos
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 062

Objavljeno: 31. julij 2013, 15:12

povedal ti je, da ima pošlihtano ... a ga želiš prepričat kaj drugega

 

Jaz sem po razumela da z domačimi nima, lahko pa se motim. Bo sam povedal, če bo želel.


Vsak mora sam poiskati resnico. Sokrat


#70 Igmúwathogla

Igmúwathogla
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 386

Objavljeno: 31. julij 2013, 15:22

Iskreno se zahvaljujem gospodoma shamannamu in goldu, saj mi nazorno kažeta, kako enostavno je lahko življenje.

 

Očitno te lahko popolnoma izpolnjuje, očitno je lahko smisel življenja, če visiš po 15 ur/dan na luninem forumu in popaš intelektualno podmorniške poste v najrazličnejše teme. Nisem še dognal, ali je ključno da popaš vedno iste izjave v vse različna teme.

 

shamannamo - od prejšnje sobote do zdaj 662 postov...

gold - od prejšnje sobote do zdaj 590 postov

 

wow! - dobra sta.

samo nevednež bi lahko trdil, da ta shamannamova izjava za vaju velja verjetno le z kakim u-jem pred ali i-jem za "bogom" (lahko tudi oboje)

aja, ker sta se fanta gotovo duhovito razburila kako nor moram šele jaz biti da grem njihove poste šteti ipd. - vsak profil ima števec postov -  prejšnjo soboto in danes pogledati in 2x2 štirimestni števili odšeteti = 7,2 sekundi...



#71 Beli lotos

Beli lotos
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 062

Objavljeno: 31. julij 2013, 15:23

a se ti zdi, da si njegov psihiater ... ???

 

Ne, a si ti njegov oproda ?


Vsak mora sam poiskati resnico. Sokrat


#72 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 31. julij 2013, 15:27

uuu mater ... to pa je napredek ... sprejel si me kot boga ...wink.png

 

Ker itak ne spremeni resnice ;)



#73 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 31. julij 2013, 15:29

Res ni lepšega kot bit samostojen in imet svoj mir, a lepo je tud ko prideš na obisk k domačim s svojo sorodno dušico in se imate fajn, vsi skupaj. smile.png

Če imaš možnost razrešiti kaj z domačimi, ni dobro predolgo odlašati, navsezadnje, življenje gre naprej in lahko se zgodi da ne bo več priložnosti za to.

Vse prevečkrat slišim stavek, kaj vse bi še povedal , če bi lahko......Je pa vse skupaj seveda tvoja odločitev.

 

Uh, vegete in čilija sm se pa res že prenajedu 91.gif



#74 Beli lotos

Beli lotos
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 062

Objavljeno: 31. julij 2013, 15:33

Ali sem samo jaz čuden, al pa je kaj druzga narobe, namreč jaz ne potrebujem okoli sebe domačih, raje uživam mir skupaj z

sorodno dušico. Laie_23.gif

Nihče me ne sprašuje kje si bil, kam greš, kdaj boš prišel domov, lahko bi naredil to takole, lahko bi šel tam,........................4fvgdaq_th.gif

 

Veliko raje gradim na normalnem odnosu z mojo in zaenkrat vse lepo laufa.inlove2.gif

 

 

Kako pa uspeva to pri vas ? scratchchin.gif

 

Sicer si pa na koncu še vprašanje postavu.


Vsak mora sam poiskati resnico. Sokrat


#75 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 31. julij 2013, 15:36

aja, ker sta se fanta gotovo duhovito razburila kako nor moram šele jaz biti da grem njihove poste šteti ipd. - vsak profil ima števec postov -  prejšnjo soboto in danes pogledati in 2x2 štirimestni števili odšeteti = 7,2 sekundi...

 

Lepo, da si edini, ki je objavil število postov.

 

Sam da tega moja ne izve pop.gif



Sicer si pa na koncu še vprašanje postavu.

 

Vprašanje se nanaša na to, kako vi zdržite brez domačih interview.gif







Prav tako označeno z eno ali več teh ključnih besed: družina, odnosi, razreševanje

Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0