Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Ko se smilimo samemu sebi


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
403 komentarjev na to temo

#26 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 16. avgust 2013, 07:05

http://www.slovenske...etovnega-prvaka



#27 mayan

mayan
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 999

Objavljeno: 16. avgust 2013, 09:25

Mayita, upam da vidis kako izgleda tvoj stil komunikacije. Ce kdo predstavi svoj pogled je to dlakocepstvo. Tema po tvojih uokvirjih torej. Tud v primeru tega decka je slo zgolj za primarni strah. In Iknee se je na svoj nacin spoprijela z njim. Meni Rugljeve metode niso nacin, vem pa da so ljudje ki rabijo tako in so bile efektivne. Ce je nekdo mnenja da je Rugelj bil socuten, potem lahko se kdo rece komot da je smrt tud socutna in to obrne tisto zgodbo o neprezivelih na glavo. Saj nic hudega ce se ne strinjamo. Pac se mi zdi da v tem primeru malo ozko gledate nekateri. Ker vse je naenkrat smiljenje samemu sebi, ce ni akcije. Ko pa je clovek tako komplesno bitje.
~THE LESSON IS ALWAYS LOVE.~

#28 none

none
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 400

Objavljeno: 16. avgust 2013, 09:59

Sestavni del ego tripčka.

Tu pa govorimo v domenah jaza, ni še konec sveta....


dReAM

 

 

 


#29 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 16. avgust 2013, 12:57

Mayita, upam da vidis kako izgleda tvoj stil komunikacije. Ce kdo predstavi svoj pogled je to dlakocepstvo. Tema po tvojih uokvirjih torej. Tud v primeru tega decka je slo zgolj za primarni strah. In Iknee se je na svoj nacin spoprijela z njim. Meni Rugljeve metode niso nacin, vem pa da so ljudje ki rabijo tako in so bile efektivne. Ce je nekdo mnenja da je Rugelj bil socuten, potem lahko se kdo rece komot da je smrt tud socutna in to obrne tisto zgodbo o neprezivelih na glavo. Saj nic hudega ce se ne strinjamo. Pac se mi zdi da v tem primeru malo ozko gledate nekateri. Ker vse je naenkrat smiljenje samemu sebi, ce ni akcije. Ko pa je clovek tako komplesno bitje.

 Ma ne, Mayan, daleč od tega. Če si dobila tak vtis, imaš tudi ti tukaj en obrambni mehanizem (ljudje, ki so jim prepovedovali izražanje žalosti in bolečine ali jih zaradi tega celo sramotili, imajo to skoraj vedno). V mojem zadnjem postu (komentar k zgodbi o Japončku), sem še posebej poudarila, da je izražanje bolečine, nemoči, žalosti ... nekaj drugega kot smiljenje samemu sebi. Jaz smiljenje samemu sebi vidim kot  posplošen odnos do samega sebe, ko človek cel pade v svoje občutke nemoči in če se ne izvleče iz tega, postane to njegov prevladujoči način bivanja. Ja, vsi ali vsaj večina nas pozna taka občasna stanja, to je čisto človeško in na kraj pameti mi ne pride, da bi koga obsojala zaradi tega.  Trdim pa to, da ta "ubogi jaz" ni vse, kar smo, zato je zdravilno, da pogledamo  še ostale - močne, ustvarjalne, optimistične dele svojega bitja. (in je tud fajn, da nas kdo na to spomni!) Sočutje je to, da čutimo človeka kot celoto, tudi tiste dele, ki v nekem trenutku potisnjeni ob stran in jim pomagamo, da se okrepijo. Obsojanje in sramotenje nekoga, ki se smili sam sebi, je pa seveda čist mim. Kar se Ruglja tiče je pa to tvoja projekcija, ki se sicer sklada z njegovo podobo v javnosti, on kot človek in terapevt pa je bil še mnogo drugega. Je pa seveda res, da njegov pristop ne ustreza čisto vsem, tako kot to velja za vse terapevte in vse pristope.



#30 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 16. avgust 2013, 12:58

Saj človek pade v krizo in se nekaj časa smili samemu sebi, a to traja ponavadi neko kratko obdobje,

se pač pobere in gre naprej. podium.gif

 

Na drugi strani pa so ljudje, ki se smilijo samemu sebi celo življenje. emotplus5.gif

Od slednjih pa se beži, kolk te nesejo noge  sallesport.gif



#31 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 16. avgust 2013, 19:59

Mayita, upam da vidis kako izgleda tvoj stil komunikacije. Ce kdo predstavi svoj pogled je to dlakocepstvo. Tema po tvojih uokvirjih torej. Tud v primeru tega decka je slo zgolj za primarni strah. In Iknee se je na svoj nacin spoprijela z njim. Meni Rugljeve metode niso nacin, vem pa da so ljudje ki rabijo tako in so bile efektivne. Ce je nekdo mnenja da je Rugelj bil socuten, potem lahko se kdo rece komot da je smrt tud socutna in to obrne tisto zgodbo o neprezivelih na glavo. Saj nic hudega ce se ne strinjamo. Pac se mi zdi da v tem primeru malo ozko gledate nekateri. Ker vse je naenkrat smiljenje samemu sebi, ce ni akcije. Ko pa je clovek tako komplesno bitje.

ne niti slučajno ni tako sam da se bom pa zdaj kregala kaj je samopomilovanje in smiljenjesamemu sebi in ne vem kakšne besede ste še uporabljal se mi ne da več sem videla da se ne pride nikamor,vsako mnenje je dobrodošlo.....

glede rugla pa ti zdaj obsojaš kot si ti prej iknee govorila da sodi in da vidi samo iz svoje prespektive.

in ja vidim da tebi bolje leži zagovarjanje lenobe itd ker če imaš o ruglu tako mnenje kot si ga tukaj napisala je zelo očitno ...

rugelj je pozdravil največ odvisnikov v zgodovini, tudi jaz sem ga poznala osebno že kot deklica sem znjim hodila v hribe,ko je vozil svoje skupine ljudi in ja je bil zelo zelo dober človek,je pa res da ni bil včeš lenim ljudem in tudi ni imel dlake na jeziku....

recimo ko sta šle moja mačeha in njena mama k njemu zaradi pitja njenega moža in ker si je tudi našel ljubico s katero je zdaj poročen, ko jih je rugelj vidil je reku sej ni čudno da vaš mož pije in si je našel drugo žensko.obe prišlji domov čisto užaljeni kako je lahko kaj takega rekel. obe sta bili vsaj za 40kg pretežki in zanemarjeni do konca. namesto da bi se zamislila nad sabo sta se vrgli v jezo in nista nič več hoteli slišati....samosmiljenje ali samopomilovanje



#32 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 16. avgust 2013, 20:36

biggrin.png ...oh ja ..pol se pa sprašujemo zakaj je tolko anoreksije , pa bulemije ..pa take bolezni ..če ti še psihiater reče , da je težava v kilah...biggrin.png

oz da so samo kile težave za vse odvisnosti...biggrin.png oz lahko ogrozijo zakon , partnerstvo itd ...

Jp...tudi psihiatri morejo za svoje delo poskrbeti ...biggrin.png ..čim več strank a ne ..bolj zanje ...tongue.png

 

ej Mayita ...a to si ti sama pogruntala , a je res to rekel ..tongue.png

ne, res je to rekel...

drugače pa jaz mislim da bulimija in anoraksija izhajata iz medijev in nima veze z psihiatri....

glej vsak primer je zase, in ni tako posploševal je pa vedno rekel da ja najbližja okolica ja je povzročitelj pač težav torej se mora cela okolica ali družina pač uvidet kje je težava in ja k njemu su ponavadi hodile cele družine...



#33 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 16. avgust 2013, 20:41

bejbe se bojo spravle še na moške, pol smo ga pa nahebal coiffeur2.gif



#34 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 16. avgust 2013, 20:41

biggrin.png ...oh ja ..pol se pa sprašujemo zakaj je tolko anoreksije , pa bulemije ..pa take bolezni ..če ti še psihiater reče , da je težava v kilah...biggrin.png

oz da so samo kile težave za vse odvisnosti...biggrin.png oz lahko ogrozijo zakon , partnerstvo itd ...

Jp...tudi psihiatri morejo za svoje delo poskrbeti ...biggrin.png ..čim več strank a ne ..bolj zanje ...tongue.png

 

ej Mayita ...a to si ti sama pogruntala , a je res to rekel ..tongue.png

poslednično tudi včasih ko se en od partnerjev zanemari in se mu nič ne da in skozi se sam pritožuje,vodi da drugega partenrja dela nesrečnega, sploh če sta bila prej oba zelo aktivna....

pa ni to vedno da se ne boste spet obešal vsak primer je zase. sej eni pa imajo radi debele ženske.....



#35 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 419

Objavljeno: 16. avgust 2013, 20:57

 Ma ne, Mayan, daleč od tega. Če si dobila tak vtis, imaš tudi ti tukaj en obrambni mehanizem (ljudje, ki so jim prepovedovali izražanje žalosti in bolečine ali jih zaradi tega celo sramotili, imajo to skoraj vedno). V mojem zadnjem postu (komentar k zgodbi o Japončku), sem še posebej poudarila, da je izražanje bolečine, nemoči, žalosti ... nekaj drugega kot smiljenje samemu sebi. Jaz smiljenje samemu sebi vidim kot  posplošen odnos do samega sebe, ko človek cel pade v svoje občutke nemoči in če se ne izvleče iz tega, postane to njegov prevladujoči način bivanja. Ja, vsi ali vsaj večina nas pozna taka občasna stanja, to je čisto človeško in na kraj pameti mi ne pride, da bi koga obsojala zaradi tega.  Trdim pa to, da ta "ubogi jaz" ni vse, kar smo, zato je zdravilno, da pogledamo  še ostale - močne, ustvarjalne, optimistične dele svojega bitja. (in je tud fajn, da nas kdo na to spomni!) Sočutje je to, da čutimo človeka kot celoto, tudi tiste dele, ki v nekem trenutku potisnjeni ob stran in jim pomagamo, da se okrepijo. Obsojanje in sramotenje nekoga, ki se smili sam sebi, je pa seveda čist mim. Kar se Ruglja tiče je pa to tvoja projekcija, ki se sicer sklada z njegovo podobo v javnosti, on kot človek in terapevt pa je bil še mnogo drugega. Je pa seveda res, da njegov pristop ne ustreza čisto vsem, tako kot to velja za vse terapevte in vse pristope.

 

hec je v tem, da je lahko izražanje žalosti in nemoči prav tako moč, oziroma, da se ne bo slišalo protislovno, pričetek prave in ne iluzorne moči.

iluzorna moč bi bila v tem primeru, da se kažemo kot neprizadete, čeprav to nismo.

 

drugo pa je, kot si ti že večkrat prav fajn opisala, če človek sam sebe ohromi s tem, da verjame, da nima nikakršne moči, ne sposobnosti.



#36 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 16. avgust 2013, 20:59

preventivno se namažeš z argeta pašteto da jo začne dol lizat srveuse07.gif



#37 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 16. avgust 2013, 21:13

sam da je ženskega spola in ima rada pašteto tongue.png  tongue.png  tongue.pngkokosja_pikant_slo.png



#38 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 16. avgust 2013, 21:14

eh ne vem to ..

 

ampak ..lej tud gube nastanejo,  ko so starejši smo starejši vsi se staramo ..pa niso več tko lepi pa fit, ja pa kaj tud dol visbiggrin.pngi, pa eni so plešati, pa proteze imajo pa tko naprej    ..pa še vseeno niso pijanci , drogeraši ..ampak se imajo radi ...biggrin.png

Tko da ..tole mi je mal mimo ...biggrin.png wink.png

 

pa ok ...naj bo kakor hočetongue.png

sej nisem tudi tako mislila.da za to so krivi izgledi ljudi niti slučajno tudi rugel verjetno ni tako mislil....

mogoče se je tako slišalo ampak tudi meni bi bilo mim......

sej sm napisala da povečini okolica naredi človeka zasvojenca in pač psihična inteligenca in tukaj je veliko stvari uzadi od psihičnega do fizičnega nasilja,od smiljenja samemu sebi, do iskanja pozornosti, od žalosti eni pa pač ratajo odvisniki zaradi prevečnega žuranja....

zanemarjenost je samo pika na i.

verjetno jima je rugelj še marsikaj drugega zraven rekel, sam oni dve sta slišali samo to,verjetno je bilo vse skupaj čisto drugače prikazano in v kontekstu,sam sej ljudje pač slišijo kar pač želijo  slišat...



#39 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 16. avgust 2013, 21:17

družinski kotiček postaja vse bolj psihiatrični kotiček ...

a smo slovenci res že tako prtegnjeni kot američani ... scratchchin.gif

vsak bi že rad svojga psihiatra ...

in vsaka babnca se že gre psihiatrco ... 

 

milo mater, kam pelje ta svet ... laugh.png ???

a se spet norčuješ iz ljudibiggrin.png

a veš kaj pravijo psihiatri med sabo zdaj ko so počitnice,ja kaj bo pa zdaj ko bomo na dopustu a se bo vsem zmešal......



#40 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 419

Objavljeno: 16. avgust 2013, 21:23

niti se ne norčujem tolko ... vse je res ... 

okol mene sami psihiatri ... kak naj bom normaln ... ??? wink.png

 

saj lahko z goldom o paštetah debatiraš... na forumu se za vsakega nekaj najde.



#41 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 16. avgust 2013, 21:27

Zivali se ne smilijo same sebi, mi projiciramo vanje.

 

načeloma po mojem omejenem poznavanju živali tut tko mislim.

če se lisica ujame v past... si odgrizne nogo, da lahko zbeži...

menda se tudi puran tako brani, ko ga uamejo, da sam sebi lomi kosti. tko sem pač slišu, vem pa ne.

 

me pa zanima, kje si pobrala tole o živalih, če je kaka resna študija. ker meni se načeloma zdi, da mi poooojma nimamo, kako res čutijo in dojemajo živali. ne znamo niti razumeti njihove govorice, kaj šele, da bi poznali njihova čustva. še svojih ne, kaj šele od živali.


sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#42 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 16. avgust 2013, 21:30

niti se ne norčujem tolko ... vse je res ... 

okol mene sami psihiatri ... kak naj bom normaln ... ???  biggrin.png  ... če še psihiatri niso ... 

ja kaj pa tebi pol fali,da si je ne moreš najti....aja pol tebi tega manjka....ena dobra marija da te popelje v nebesa....



#43 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 16. avgust 2013, 21:34

naga marija vedno prav pride in potem ko uravnotežiš jin-jan, sigurno ne rabiš nobenga psihiatra ... tongue.png

ne bodi toliko sigurn imamo veliko sex odvisnikov....wink.png wink.png  zadnje čase več in več



#44 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 16. avgust 2013, 21:37

a res misliš, da je to odvisnost ??? .... neeee , to je sladka strast ... laugh.png

hahahaha tako pravijo vsi odvisniki......



#45 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 16. avgust 2013, 21:38

O pomilovanju se do sedaj ni bilo govora in je spet nekaj drugega kot smiljenje.

 

ja. tudi sam slišim to razliko.

predvsem, ko je govora v 1. osebi ednine.

besedi bi sicer komot tudi zamenjali ali obrnili in s tem nej se ukvarjajo jezikoslovci in sami sebi namen filozofi, ampak reakcija in vzroka za ti čustvi pa sta popolnoma različna.

torej... če se nekdo smili sam sebi... se zapira vase... postane depresiven... zboli, zapije... ...

če se nekdo pomiluje... počne to na glas... da ga sliši okolica... se postavi v identiteto žrtve in to tudi "trži" ali unovčuje ali whatever... vsaj poskuša.

razlogov ali vzrokov, pa je tako za prvi kot drugi primer lahko ohoho, ampak to je pa spet čist druga tema.


sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#46 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 16. avgust 2013, 21:44

tudi prav ... je pa fajn ... wink.png

seveda.. ti kar veselo na delo ...če boš sam čakal in govoril se nau nič zgodilo, razen tega da si boš vsega še bolj želel in se ti lahko še zmeša wink.png hypnodisk.gif



#47 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 419

Objavljeno: 16. avgust 2013, 21:55

hmmm ... če pogledaš v norišnico, se vsi smehljajo ... predpostavljam, se majo fajn ... tak da, saj če si zmešan te to ne moti ...

 

in ti to dejanjsko verjameš?



#48 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 16. avgust 2013, 21:57

ja, če ne gre drugače drage dame, pa pride prav tudi tole...

 

http://www.mojvideo....a4fba3753368203



#49 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 419

Objavljeno: 16. avgust 2013, 21:58

poglej v ogledalo ... in boš vedel ... 

 

kaj bom vedel?



#50 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 419

Objavljeno: 16. avgust 2013, 22:03

videl boš, da se oni v špeglu smehlja .... laugh.png laugh.png laugh.png

 

aha. in s tem si mi odgovoril na vprašanje? 

 

kot je meni znano, so ljudje v mestih, katera si imenoval za "norišnice" prav zato, ker s svojim stanjem niso zadovoljni.

 

smem vprašati, koliko si star?






Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0