Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Ko se smilimo samemu sebi


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
403 komentarjev na to temo

#51 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 419

Objavljeno: 16. avgust 2013, 22:09

ni nujno, da niso zadovoljni s seboj ... najbrž niso všeč okolici ...

 

koliko sem star ??? sem prepričan ... dovolj, da vem 

 

osebno sem srečal par ljudi, ki so bili na zaprtem oddelku, in nihče od teh ni bil zadovoljen sam s seboj,

sploh pa ne za čas bivanja v omenjenem prostoru. 

 

kar se okolice tiče, pa gre to z roko v roki. socialna integracija je namreč za osebni razvoj precej pomembna.

 

zanimalo me je predvsem, če si še mladoleten.



#52 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 419

Objavljeno: 16. avgust 2013, 22:13

seveda sem mladoleten ... vsaj po srcu ... kaj si pa mislil ???

 

ja, prav to.

sploh glede na to, da si fokusiran predvsem na seks, se pravi, še precej usmerjan s strani hormonov,

in da nimaš konkretnega stališča, temveč obračaš besede sem in tja, kot ne bi vedel, kam z njimi.



#53 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 419

Objavljeno: 16. avgust 2013, 22:18

;-)



#54 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 419

Objavljeno: 16. avgust 2013, 22:21

no vidiš ... na neki točki sva sklepčna ... tongue.png

 

ne, nisva. ti zgolj verjameš, da sva.



#55 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 16. avgust 2013, 22:21

samski ali potrebni moški pa kar v Švico  archerelfe.gif

 

 

 

http://www.radiokrka...D_clanka=183096



#56 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 419

Objavljeno: 16. avgust 2013, 22:38

kaj ma veze ... sva ali nisva ... ni pomembno ...

 

koz izgleda, ti je pomembno, sicer ne bi tega pisal:

 

no vidiš ... na neki točki sva sklepčna ... tongue.png



#57 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 16. avgust 2013, 22:40

včasih je treba kako temo začiniti na kak humoren način, a kaj ko potem bejbe pobegnejo emotlove2.gif



#58 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 16. avgust 2013, 22:46

meni se ne smilijo  biggrin.png  biggrin.png  biggrin.png

 

 

http://www.youtube.c...Lw-PCbP-o#at=72



#59 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 16. avgust 2013, 22:58

 Sočutje (ki pomeni ljubezen) in pomilovanje sta namreč dve različni stvari. Sočutje pravi: "Vem, da ti (mi) je hudo, ampak glej, imaš (imam) tudi moč, da nekaj narediš (naredim) v zvezi s tem!" Pomilovanje pa pravi: "Vidim, da ti (mi) je hudo, o, ti (jaz) ubogi revček!" Ljubezen ne vidi človeka kot ubogega revčka, ljubezen vidi življenjsko silo v človeku in jo pomaga prebuditi.

redko sem se u lajfu strinjal s prfoksi.

zdej ne vem... a ste k pameti pršli, al sem se le jes postaral, hahahahahah

pa ne gre se za strinjanje... gre se za neki zapomnit, kot pomembno in koristno, kar člouk sicer ve, pa se vedno ne zaveda. tenx, tršica ROSE1.gif


sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#60 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 16. avgust 2013, 23:06

glej saj o tem je govora tisti ki je navajen bolj krutega življenja se sigurno ne bo smilil samemu sebi, vsaj ne dolgo, tisti ki pa je lepo živel se bo hitreje smilil samemu sebi in bo tudi verjetno pogubno zanjega. izkušnje gor ali dol lahko daš enega bogataša in enega reveža na otok kot brodolomca oba bosta prvič izkusila brodolom samo prvi ja se bo lažje prilagodil in sigurno se ne bo smilil samemu sebi kot drugi ki se bo prvo začel smiliti samemu sebi in to mu verjetno zamegli um in ja umre.tako pač je, kaj ti bo pomagala ljubezen do samega sebe kot nekateri temu rečete,(ne vem kje to vidite) ko pristaneš kot brodolomec.

i

 

in kdo, po tvoje se bi v brodolomu bolje znašel? nisem ziher, če sem prav razbral.


sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#61 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 16. avgust 2013, 23:16

Mayita, upam da vidis kako izgleda tvoj stil komunikacije. Ce kdo predstavi svoj pogled je to dlakocepstvo. Tema po tvojih uokvirjih torej. Tud v primeru tega decka je slo zgolj za primarni strah. In Iknee se je na svoj nacin spoprijela z njim. Meni Rugljeve metode niso nacin, vem pa da so ljudje ki rabijo tako in so bile efektivne. Ce je nekdo mnenja da je Rugelj bil socuten, potem lahko se kdo rece komot da je smrt tud socutna in to obrne tisto zgodbo o neprezivelih na glavo. Saj nic hudega ce se ne strinjamo. Pac se mi zdi da v tem primeru malo ozko gledate nekateri. Ker vse je naenkrat smiljenje samemu sebi, ce ni akcije. Ko pa je clovek tako komplesno bitje.

 

jap.

loh se npr siliš in travmiraš da npr. prenehaš s kajenjem...

al pa enostavno kadiš, dokler se ne naveličaš... al pa škripneš inno.gif mal heca.

načeloma se strinjam ja, da gestapovski pristop ne more bit glih dober za usacga. še za tiste, pri katerih uspe, nisem ziher, če ga niso le u pojem ubili...

in mogoče samo preusmerili problem kam drugam. tko npr. rugljevi ozdravljeni alkoholiki... so kasneje postali odvisniki od odnosov... ali česa drugega. seweda ne pravim, da je to pravilo in tut ne vem, ampak sem pa slišu za primere in se mi zdi čist možno.


sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#62 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 16. avgust 2013, 23:24

ne niti slučajno ni tako sam da se bom pa zdaj kregala kaj je samopomilovanje in smiljenjesamemu sebi in ne vem kakšne besede ste še uporabljal se mi ne da več sem videla da se ne pride nikamor,vsako mnenje je dobrodošlo.....

glede rugla pa ti zdaj obsojaš kot si ti prej iknee govorila da sodi in da vidi samo iz svoje prespektive.

in ja vidim da tebi bolje leži zagovarjanje lenobe itd ker če imaš o ruglu tako mnenje kot si ga tukaj napisala je zelo očitno ...

rugelj je pozdravil največ odvisnikov v zgodovini, tudi jaz sem ga poznala osebno že kot deklica sem znjim hodila v hribe,ko je vozil svoje skupine ljudi in ja je bil zelo zelo dober človek,je pa res da ni bil včeš lenim ljudem in tudi ni imel dlake na jeziku....

recimo ko sta šle moja mačeha in njena mama k njemu zaradi pitja njenega moža in ker si je tudi našel ljubico s katero je zdaj poročen, ko jih je rugelj vidil je reku sej ni čudno da vaš mož pije in si je našel drugo žensko.obe prišlji domov čisto užaljeni kako je lahko kaj takega rekel. obe sta bili vsaj za 40kg pretežki in zanemarjeni do konca. namesto da bi se zamislila nad sabo sta se vrgli v jezo in nista nič več hoteli slišati....samosmiljenje ali samopomilovanje

 

 

ja. tudi sam slišim to razliko.

predvsem, ko je govora v 1. osebi ednine.

besedi bi sicer komot tudi zamenjali ali obrnili in s tem nej se ukvarjajo jezikoslovci in sami sebi namen filozofi, ampak reakcija in vzroka za ti čustvi pa sta popolnoma različna.

torej... če se nekdo smili sam sebi... se zapira vase... postane depresiven... zboli, zapije... ...

če se nekdo pomiluje... počne to na glas... da ga sliši okolica... se postavi v identiteto žrtve in to tudi "trži" ali unovčuje ali whatever... vsaj poskuša.

razlogov ali vzrokov, pa je tako za prvi kot drugi primer lahko ohoho, ampak to je pa spet čist druga tema.

 

samopomilovanje.... po moje no...


sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#63 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 16. avgust 2013, 23:45

ko začnem govorit o sexu ... so vse pod pojstlo ... scratchchin.gif

 

sam najbolje veš, da ženske ne bežijo od sexa...

bežijo od sexa... s tem descom...

in kasneje kar od celega desca.

 

tko da bo verjetno treba (spet?) nick zamenjat.

in se od začetka mal finega delat...

dokler ne bo potreba po tuji energiji prevelika in se bo spet pokazala prava slika.


sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#64 mayan

mayan
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 999

Objavljeno: 17. avgust 2013, 07:10

Janko, si mi dal mislit. Samo kolikor pac vem zivali nimajo tega dvojnega uma al kak naj recem, razuma da lahko sebe vidijo tako kot clovek da bi videle sebe in se obremenjevale z mislimi o brezizhodnosti situacije. To bi si upala trdit. Imajo pa custva, seveda. Mislim da je clovek v svoji najvisji obliki podoben zivali. Ne v zivalskosti. Ok, zdaj sem zakomplicirala. Sicer pa res ne vemo.

Mayita, sva ze dve. Tud meni se ni s tabo za prerekat tak da ne bom komentirala tvojih neposrednih cvetk.
~THE LESSON IS ALWAYS LOVE.~

#65 viyola

viyola
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 941

Objavljeno: 17. avgust 2013, 07:14

sam najbolje veš, da ženske ne bežijo od sexa...

bežijo od sexa... s tem descom...

in kasneje kar od celega desca.

 

icon1_thumbup.gif


And in the end , it is not the years in your life that count. It is the life in your years. 


#66 Boudika

Boudika
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 020

Objavljeno: 17. avgust 2013, 07:28

To dvoje je meni eno in isto.

 

 

 

Ne more biti isto. Eno je bodrenje človeka, drugo je fraza. Lahko se znajdeš v okoliščinah, kjer tudi vse se da, če se hoče, ne deluje. Zato me je malo zmotil način uporabe tiste fotografije na začetku, četudi z dobrim namenom. En pametnjakovič je zbrskal fotografijo nekega človeka, o katerega življenju ne vemo nič, na nek način si je prisvojil njegovo zgodbo. Fotografija sama zase je dovolj zgovorna in močna, tisti napis pod njo pa je pokroviteljski, lastniški, ji jemlje njeno lastno vrednost. In komunikacija, ki je sledila tej fotografiji, je v popolni skladnosti s tem pokroviteljstvom. Vsebina fotografije je uporabljena za to, da sledijo obsodbe. Pa stereotipi o odvisnikih, duševnih boleznih, itd. En tak instant način našega zahodnjaškega presojanja sveta, s črno belim slikanjem zmagovalcev in poražencev. In z vsemi spremljajočimi posledicami. 

 

Smiljenje samemu sebi je samo neka posplošena fraza. In kot pravi Janko, eno so izurjeni jamrači, ki znajo vso obremenjujočo energijo vreči iz sebe, drugo so ljudje, ki v sebi tiho trpijo. Eni lahko zapadejo v odvisnosti, drugi se lahko znesejo nad drugimi in nenehno obsojajo, pa mimogrede gojijo kult zmagovalca, tretji najdejo neko vmesno pot, četrti bogve kaj. Življenje ni črno belo. 



#67 viyola

viyola
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 941

Objavljeno: 17. avgust 2013, 07:44

žival biva s poudarkom na osnovnih instinktih ... hranjenje, branjenje ... etc ... seveda ima tudi čustva, čeprav bolj preprosta ...

 

človek bi naj bil nadgradnja živali, torej še vedno uporablja osnovo hranjenje, branjenje etc ... ima pa še možnost globjih čustev ...

 

na prvih treh plasteh bivanja se izraža precej podobno živali ... zato grize, napada, se brani ... ker še ne razume ... deluje kot prehodna faza ...

 

šele od četrte plasti naprej se začne seznanjat s pojmom ljubezni ... in zato ni čudno , ker še zamenjuje ljubezen s sočustvom ...

 

To ljudje samo mislimo/te, da ima žival bolj preprosta čustva. Ni res.

Mogoče samo manj komplicirajo, bolj se odzivajo nagonsko, ne prefiltrirano skozi razum.

Žival ne zamenjuje ljubezni s sočutjem. Pes te ima rad. Ne glede na to, ali mu ti čustva vračaš, ali ne.

Človekova posebnost je, da se (vsaj večina) ima za nekaj več..ne za del Zemlje..če pa že, pa za najboljši del.

O tem lepo govorijo ljudstva, ki niso izgubila stika s svojim srcem..in s tem posledično tud z čutenjem

rastlinskega, živalskega sveta.


And in the end , it is not the years in your life that count. It is the life in your years. 


#68 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 17. avgust 2013, 08:24

redko sem se u lajfu strinjal s prfoksi.

zdej ne vem... a ste k pameti pršli, al sem se le jes postaral, hahahahahah

pa ne gre se za strinjanje... gre se za neki zapomnit, kot pomembno in koristno, kar člouk sicer ve, pa se vedno ne zaveda. tenx, tršica ROSE1.gif

Janko, vest mi ne da, da ti ne bi povedala po pravici: nisi se strinjal s tršico, ampak z nuno (bivšo sicer)! tongue.png  Te besede sem namreč slišala od prijateljice bivše nune, ki zapustila Cerkev in zdaj vodi dnevni center za otroke iz težavnih družin in komuno za zdravljenje odvisnikov.  Ja, jaz sem si tudi marsikaj, kar mi je povedala zapomnila, ker enostavno sede, gospa govori iz izkušenj in ima res velik modrosti, take, zelo življenjske, ne napiflane.  (no, mogoče sem pa useglih mal drgač učitlca, k nism glih navdušena nad piflanjemwink.png )



#69 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 17. avgust 2013, 08:57

družinski kotiček postaja vse bolj psihiatrični kotiček ...

a smo slovenci res že tako prtegnjeni kot američani ... scratchchin.gif

vsak bi že rad svojga psihiatra ...

in vsaka babnca se že gre psihiatrco ... 

 

milo mater, kam pelje ta svet ... laugh.png ???

biggrin.png In kaj Ti počneš tukaj tako vztrajno, da je kar ena polovica vseh postov v temi tvoja?? ill.gif  Iščeš terapevtko?  ukid.gif    Sej maš kar dobro izbiro: maš take, ki bi te nagnale laufat v hrib, schwitz.gif pa take, ki bi ti rekle "ubogi ubogi" sad.png... pa še vse kar je vmes goodwitch.gif  sorcerer.gif   Pa še en psihoterapevtski nasvet posebej zate: Pri pomanjkanju (the real thing) seksa,71.gif  moraš   najprej nujno zmanjšat cajt visenja na kompu.puter.gif



#70 Nada7

Nada7
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 414

Objavljeno: 17. avgust 2013, 09:08

Sama se največkrat začnem smiliti sama sebi potem, ko me drugi pomilujejo, kar niti ni tako redko; revica uboga ipd.
Vsaj zdi se mi tako, no. Ta trenutek.

#71 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 17. avgust 2013, 09:20

in kdo, po tvoje se bi v brodolomu bolje znašel? nisem ziher, če sem prav razbral.

ja hvala janko imaš prav, včasih res prehitro pišem, sem narobe napisala,glih obratni bi moral biti



#72 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 17. avgust 2013, 09:30

Ne more biti isto. Eno je bodrenje človeka, drugo je fraza. Lahko se znajdeš v okoliščinah, kjer tudi vse se da, če se hoče, ne deluje. Zato me je malo zmotil način uporabe tiste fotografije na začetku, četudi z dobrim namenom. En pametnjakovič je zbrskal fotografijo nekega človeka, o katerega življenju ne vemo nič, na nek način si je prisvojil njegovo zgodbo. Fotografija sama zase je dovolj zgovorna in močna, tisti napis pod njo pa je pokroviteljski, lastniški, ji jemlje njeno lastno vrednost. In komunikacija, ki je sledila tej fotografiji, je v popolni skladnosti s tem pokroviteljstvom. Vsebina fotografije je uporabljena za to, da sledijo obsodbe. Pa stereotipi o odvisnikih, duševnih boleznih, itd. En tak instant način našega zahodnjaškega presojanja sveta, s črno belim slikanjem zmagovalcev in poražencev. In z vsemi spremljajočimi posledicami. 

 

Smiljenje samemu sebi je samo neka posplošena fraza. In kot pravi Janko, eno so izurjeni jamrači, ki znajo vso obremenjujočo energijo vreči iz sebe, drugo so ljudje, ki v sebi tiho trpijo. Eni lahko zapadejo v odvisnosti, drugi se lahko znesejo nad drugimi in nenehno obsojajo, pa mimogrede gojijo kult zmagovalca, tretji najdejo neko vmesno pot, četrti bogve kaj. Življenje ni črno belo. 

kako vi ene dobre stvari naredite negativno, ne morem verjet.



#73 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 17. avgust 2013, 10:44

bejbe, kam ste pobegnile sinoči   train.gif



#74 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 17. avgust 2013, 14:35

če iščem terapevtko ??? ... hmmm ... neeee laugh.png lepa hvala ... ko poslušam vse te fušarke tukaj, mi je vse jasno ... te lahko trajno poškodujejo ... niti enkrat se nobena od vas ni dotaknila resničnih razlogov ... globjih razlogov ... ki jih večina izvira precej drugje ...

in ker jih ne poznate ... si med seboj delite simptome-posledice ... nadaljujete težave ... poglabljate težave ...

in obstaja nevarnost, da zbolite in umrete mlade ... 

 

če želi ktera terapeutka laufanja po hribu ... naj kar laufa ... ji lahko štopam cajt, da vidim al napreduje ... tongue.png

 

če mi reče "ti ubogi , ubogi ubošček" ... nimam nič proti, samo da me nežno boža vmes ...

 

glede sexa ... kaj če se motiš ??? .. človeško se je motit ... ne projeciraj pa svojih motenj na mene ...

 

glede visenja na kompu : kdo pa si ti, da praviš kaj  "moram"

lahko pa dresiraš svojega tipčeka ... al pa cucka ! laugh.png ... ker zraven tebe noben od njiju nima svobodne volje in možnosti svobodne odločitve ... tongue.png

 icon_smile_big.gif Še ena diagnozca: Na zafrkancijo se razburjaš, ego ti dela težave  jestera.gif



#75 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 17. avgust 2013, 14:44

ah ne  striček ... s svojim nikom sem čist zadovoljen ... ne rabim drugega ... 

ne rabim enega za dr. jekil in drugega za mr. hide, ker sem sprejemam kot celoto obeh ...

in ne olepšujem sebi okol tega ...

 

ne rabim enega kao pametni janko in drugega za pobesnelega butla ali obrnjeno ... wink.png

 

in seveda poznam tudi tvoje ozadje ... tvoje nasilje ...

tudi tebe babnce zamenjajo celega in ti odhajajo zaradi nasilja ... mogoče manj zaradi seksa ...

 

"ko jo boš pretepel"  tako kot druge ... si adijo ... razen, če uživa v tem ... ali pa zato, ker ne more iz starih neobdelanih vzorcev, ki jih ponavlja iz lajfa v lajf in zato najde točno tebe, da jo zopet pretepeš ... ampak to je naslednje poglavje ...

 

in seveda, če poznaš zadeve, lahko zadevo zlorabiš ...

ženski , ki ponavlja stare vzorce ponudiš svojo ramo, da ima oporo ... ampak prej ali slej jo boš itak pretepel, ker oba rabita ta vzorec za rast ... zato bo razočarana še trejič ali pa desetič v tem lajfu, ti pa se počutiš kralja arene ... karmični krog nadaljuje ... 

oba ponavljata neobdelane vzorce ... tako kot mi vsi ...

 

 

Dobro si ga uganil presentateur.gif






Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0