Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

EuroBasket2013


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
51 komentarjev na to temo

#1 none

none
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 400

Objavljeno: 2. september 2013, 20:14

Ta dogodek pa vseeno ni za spregledat....Kaj pravite?

 


dReAM

 

 

 


#2 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 3. september 2013, 07:46

Glede na to, kakšna razpravljalska elita je ostala na LNF, bomo na to temo verjetno rekli;

 

Tri besede  ....... Ti

Držimo pesti Juhej........ ena ženska

Stvarnik to in ono.......... Bojante

video smešnica iz Jutjuba ki nima veze z vezo ......... Shanamano

 

 

 

 In moj strokovni komentar, ki nobenemu ne bo jasen...

 

 

potem tej temi ne napovedujem svetle prihodnosti..

 

 

aja no , če bo Slovenija zmagovala bomo bral

 

 

bravo.... bene.... bis

 

 

to je pa tut vse.


prenos.jpg


#3 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 3. september 2013, 07:55

Evo se je že začelo biggrin.png



Čakam da Bojante napiše, kako  Stvarnik nikol ni igral basketa..

In potem trumo intelektualk, ki mu bodo prišle smrtno resno oponirat

 

 

em119.gif


prenos.jpg


#4 The Dude

The Dude
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 933

Objavljeno: 3. september 2013, 09:52

Haha, Shanamano je dal svoj prispevek.

 

Pico, mogoče še jaz kaj napišem. Več kot juhej in bravo naši. wink.png Saj če kar začnem,.borbenost je jasna, tudi to, da šanse so. Medalje pa ne bi napovedoval, to bi bilo presenečenje. Po moje nam manjka Lorbek in še kakšen igralec, ki bi bil nevaren šuter. D. Lorbek bi lahko bil adut, ampak ne vem, če lahko on na taki ravni redno prispeva 15 pik. Ker to potrebujemo. Nachbar bo ful pomemben. Drugo me ne skrbi,..smo hitri, zgleda tudi, da skočni. Vprašanje le, kako bo s skokom, ko bo šlo na nož in bodo druge ekipe še bolj zapirale obroč. Skrbi me, da bodo naši anemični v napadu na postavljeno obrambo, tako kot v Litvi.

 

Se pa veselim tekem. Žal bom kar po tvju vse spremljal.



#5 Larisa22

Larisa22
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 292

Objavljeno: 3. september 2013, 11:36

tut sama bom spremljala tekme prek tv-ja, tko da bom tut iz moje strani padel kak komentar biggrin.png



#6 none

none
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 400

Objavljeno: 3. september 2013, 20:36

Pico, se mi zdi, da vseeno ni tak slaba elita trenutno na LNF,

večina nas je izjemno mladih,

pusti času čas...

To so moje tri besede.

Nevem kako je blo včasih,

pustimo to, trenutek je tisti, v katerem se moremo razvijat.

Pri teb pa zadnje čase berem samo štenkarijo,

a si preveč z njo v zakonu, da si postal slep za vse ostalo...

 

Glede na to, kakšna razpravljalska elita je ostala na LNF, bomo na to temo verjetno rekli;

 

Tri besede  ....... Ti

Držimo pesti Juhej........ ena ženska

Stvarnik to in ono.......... Bojante

video smešnica iz Jutjuba ki nima veze z vezo ......... Shanamano

 

 

 

 In moj strokovni komentar, ki nobenemu ne bo jasen...

 

 

potem tej temi ne napovedujem svetle prihodnosti..

 

 

aja no , če bo Slovenija zmagovala bomo bral

 

 

bravo.... bene.... bis

 

 

to je pa tut vse.


dReAM

 

 

 


#7 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 4. september 2013, 10:30

Pico, se mi zdi, da vseeno ni tak slaba elita trenutno na LNF,

večina nas je izjemno mladih,

pusti času čas...

To so moje tri besede.

Nevem kako je blo včasih,

pustimo to, trenutek je tisti, v katerem se moremo razvijat.

Pri teb pa zadnje čase berem samo štenkarijo,

a si preveč z njo v zakonu, da si postal slep za vse ostalo...

 Veš, jaz sem prvi, ki se postavi v bran mladi generaciji, kadar ovi starejši bentijo o nerazgledanosti in nezainteresiranosti le teh.

Vendar vseeno, sem tudi prvi, ki bo bedarijo pripoznal in jo proglasil za takšno ne glede na to ali jo je napisal mlad ali pa star človek.

In ker na mladih svet stoji, je treba včasih mlade kritično spodbujat, da kej iz sebe iztisnejo.

Sam ne dvomim, da so tega sposobni.

 

Sicer pa evo,  odprl si temo o Eurobasketu, in to je vse kar diši na basket v tvojem ekspozeju.

 

Pa naj še jaz kakšno rečem o tej temi, da se mladi nauče, kako je treba debatirati (če jimže Dude in Silver nista dala dovolj napotkov)

 

Mene basket od smrti Dražena Petrovića, razkola med FIBO in ULEBom, pravzaprav sploh ne pritegne kej dosti več.

Mogoče tut zato, ker sem že tolk starejši, da me noben šport, razen kakega boksa, ne more več emotivno potegnt.

Nazadnje sem se  iskreno veselil uspehu Matjaža Keka, pri Rijeki to pa je to.

 

 kar se tega Eurobasketa tiče pa tkole

 

Bil nam je vsiljen s strani pohlepnih elit, ki so prisesane na državne jasli, spet bile prepričane da bomo vse to plačal državljani.

 

In tukaj so jim župani (prvič vsaka čast) malo stopili na rep.

 

KZS je ena od tistih organizacij ki se jim reče vreča brez dna.

 

Če so odstopili Nemci in Italijani od prvenstva, to nekak pomeni, da zadeva vendarle ni tako donosna kot se to želi v javnosti prikazat.

 

Donosne bodo tekme Slovenije, vse ostalo pa bo težka izguba.

 

Lukšiča in vrhuško KZSja tega seveda ni zanimalo.. Polni so bili floskul o reklami za Slovenijo in trumi navijačev ki bodo oblegali mesta.

 

Resnica je pa taka. Hrvatom dol visi, za basket(od smrti Amadeusa) in tudi njihovi navijači bodo prišli le če bodo rezultati ali se fajtat s slovenskimi Srbi.

Italijani bodo morda prišli v, za spoznanjce večjem številu, ker je Slovenija blizu.

 

Drugih navijačev pa se bojim, da ne bomo videli v številu ki bi preseglo dve ničli.

 

 

Kar se same reprezentance tiče.

 

 Po imensko nismo favoriti in ne sodimo med favorite. Da nas tja postavljajo je zaslužen skoraj perfekten skor na pripravljalnih tekmah.

 

V drugi krog se bomo uvrstili zagotovo, vprašanje pa bodo eliminacije.

Glede na dosedanje izkušnje, se bojim, da bomo v vsaki tekmi za vse ali nič pregoreli, razen če bomo mel srečo pa dobil Hrvate.

 

Upam da se motim, ker imamo letos dva igralca z jajci, od katerih pa bo vse preveč odvisno (Dragić in Nachbar)

 

prvenstvo zna bit zanimivo, ker so vse relevantne  ekipe blazno oslabljene.

 

Od oka bi dal prednost Srbiji, Franciji, Španiji, Grčiji

 Slovenija je tu v drugi skupini s Turki, Rusi, Litovci, 

 

Bojim se da  nam bo izjemno manjkal Erazem Lorbek za kaj več


prenos.jpg


#8 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 4. september 2013, 13:32

 ...

...

 

 kar se tega Eurobasketa tiče pa tkole

 

Bil nam je vsiljen s strani pohlepnih elit, ki so prisesane na državne jasli, spet bile prepričane da bomo vse to plačal državljani.

 

In tukaj so jim župani (prvič vsaka čast) malo stopili na rep.

 

KZS je ena od tistih organizacij ki se jim reče vreča brez dna.

 

Če so odstopili Nemci in Italijani od prvenstva, to nekak pomeni, da zadeva vendarle ni tako donosna kot se to želi v javnosti prikazat.

 

Donosne bodo tekme Slovenije, vse ostalo pa bo težka izguba.

 

Lukšiča in vrhuško KZSja tega seveda ni zanimalo.. Polni so bili floskul o reklami za Slovenijo in trumi navijačev ki bodo oblegali mesta.

 

Resnica je pa taka. Hrvatom dol visi, za basket(od smrti Amadeusa) in tudi njihovi navijači bodo prišli le če bodo rezultati ali se fajtat s slovenskimi Srbi.

Italijani bodo morda prišli v, za spoznanjce večjem številu, ker je Slovenija blizu.

 

Drugih navijačev pa se bojim, da ne bomo videli v številu ki bi preseglo dve ničli.

 

 

...

ma pej no v rt, si mi z jezika snel icon_smile_clown.gif

slo basket ekipe ne poznam (itaq), tkole čez palc pa ocenjujem, da bomo spušili na veliko, ajde, mogoće bomo kako celo zmagal, glih tok, da ne bomo prevč zagrenjeni (ko dobimo vse račune). Na veliko oglaševat o 12 igralcu (navijači), khm, no,...je jasno, kam pes taco moli...

 

mogoče sem pa samo jaz preveč črnogleda ermm.gif


You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#9 The Dude

The Dude
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 933

Objavljeno: 4. september 2013, 14:08

Cookie: Če sem jaz kaj razumel, je dal Pico Slovenijo v drugi kakovostni razred, kar ne pomeni, da ni nobene šanse za medaljo. Jaz sem z njegovo oceno kar strinjam,..nismo v najožjem krogu favoritov, nekje 5-10 pa smo,..to pomeni boljša polovica ekip. Na turnirju pa se lahko marsikaj zgodi, mogoče pa bodo glih naši razpoloženi takrat, ko bo treba. Ti pa zgleda si res zelo črnogleda. laugh.png Lahko bolj optimistično, mamo tut mi svoje adute. Jaz bom navijal, če pa jim ne rata, pa jebi ga.

 

O donosnosti prvenstva smo pa že debatirali. Tekme naše reprezentance bodo seveda polne, tudi končnica. Ampak kaj pa tujci? Kako bo z nočitvami, restavracije, turistična ponudba?

 

Prekopirano iz RTVSLO: "Začetek Eurobasketa v Tivoliju. Za uvod tekma Izrael - Velika Britanija. Na tribuni zelo malo gledalcev, prevladujejo Izraelci."



#10 none

none
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 400

Objavljeno: 4. september 2013, 14:09

Pobuda sem dal drugače me pa basket zadnje čase res glih kaj ne pritegne,

na ekipe se sploh ne poznam, saj mi čist vseeno kdo je kdo,

tudi dol mi visi kdo bo zmagal pa kdo bo naj naj večji poraženec,

pa kdo je presenečenje, pa tako naprej, moji mali možgančki enostavno

več ne znajo v superlativih premišljevat...

Bom pa vseekakor tudi pogledal kakšno tekmo, še posebej naše.

 

Kar mi je nasplošno najbolj pomembno pri športu je dobra igra,

torej, naj bo le-ta pa bom več gledal, pa morda na koncu prvenstva celo

poznal kakšno novo ime.

 

Dajmo se presenetit....

 

Pico, tisto kar si naštel iz spomina,

se še celo sam spomnim od drugih,

ki so mi pripovedovali kako je blo, ko je še Jugoslavija zmagovala...

 

S strani denarja pa vsaj upam, da ne bo tolko v rdečem,

kdo bo pol to pokrival...

 

Viva la PIVO, Laško al pa UNI...

 

 Veš, jaz sem prvi, ki se postavi v bran mladi generaciji, kadar ovi starejši bentijo o nerazgledanosti in nezainteresiranosti le teh.

Vendar vseeno, sem tudi prvi, ki bo bedarijo pripoznal in jo proglasil za takšno ne glede na to ali jo je napisal mlad ali pa star človek.

In ker na mladih svet stoji, je treba včasih mlade kritično spodbujat, da kej iz sebe iztisnejo.

Sam ne dvomim, da so tega sposobni.

 

Sicer pa evo,  odprl si temo o Eurobasketu, in to je vse kar diši na basket v tvojem ekspozeju.

 

Pa naj še jaz kakšno rečem o tej temi, da se mladi nauče, kako je treba debatirati (če jimže Dude in Silver nista dala dovolj napotkov)

 

Mene basket od smrti Dražena Petrovića, razkola med FIBO in ULEBom, pravzaprav sploh ne pritegne kej dosti več.

Mogoče tut zato, ker sem že tolk starejši, da me noben šport, razen kakega boksa, ne more več emotivno potegnt.

Nazadnje sem se  iskreno veselil uspehu Matjaža Keka, pri Rijeki to pa je to.

 

 kar se tega Eurobasketa tiče pa tkole

 

Bil nam je vsiljen s strani pohlepnih elit, ki so prisesane na državne jasli, spet bile prepričane da bomo vse to plačal državljani.

 

In tukaj so jim župani (prvič vsaka čast) malo stopili na rep.

 

KZS je ena od tistih organizacij ki se jim reče vreča brez dna.

 

Če so odstopili Nemci in Italijani od prvenstva, to nekak pomeni, da zadeva vendarle ni tako donosna kot se to želi v javnosti prikazat.

 

Donosne bodo tekme Slovenije, vse ostalo pa bo težka izguba.

 

Lukšiča in vrhuško KZSja tega seveda ni zanimalo.. Polni so bili floskul o reklami za Slovenijo in trumi navijačev ki bodo oblegali mesta.

 

Resnica je pa taka. Hrvatom dol visi, za basket(od smrti Amadeusa) in tudi njihovi navijači bodo prišli le če bodo rezultati ali se fajtat s slovenskimi Srbi.

Italijani bodo morda prišli v, za spoznanjce večjem številu, ker je Slovenija blizu.

 

Drugih navijačev pa se bojim, da ne bomo videli v številu ki bi preseglo dve ničli.

 

 

Kar se same reprezentance tiče.

 

 Po imensko nismo favoriti in ne sodimo med favorite. Da nas tja postavljajo je zaslužen skoraj perfekten skor na pripravljalnih tekmah.

 

V drugi krog se bomo uvrstili zagotovo, vprašanje pa bodo eliminacije.

Glede na dosedanje izkušnje, se bojim, da bomo v vsaki tekmi za vse ali nič pregoreli, razen če bomo mel srečo pa dobil Hrvate.

 

Upam da se motim, ker imamo letos dva igralca z jajci, od katerih pa bo vse preveč odvisno (Dragić in Nachbar)

 

prvenstvo zna bit zanimivo, ker so vse relevantne  ekipe blazno oslabljene.

 

Od oka bi dal prednost Srbiji, Franciji, Španiji, Grčiji

 Slovenija je tu v drugi skupini s Turki, Rusi, Litovci, 

 

Bojim se da  nam bo izjemno manjkal Erazem Lorbek za kaj več


dReAM

 

 

 


#11 The Dude

The Dude
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 933

Objavljeno: 5. september 2013, 06:49

Uh, kako živčna tekma. Naši nikakor niso znali pobegnit in razbit Čehov, ti pa so kar dobro naštudirali naše zgleda. Če bi malo pobegnili, bi se verjetno tudi umirili in bi bilo boljše, tako pa so vsi hiteli in na trenutke bezljali.

 

Točno se je videlo, da je res, da imamo prednost v hitrosti, vendar je bilo ogromno akcij, ko so nas pač pričakali pod obročem in je potem namesto koša padla banana ali pa pač zgrešen koš. Ne vem no,..še močneje na koš,..ali se bolj zaščitit in izsilit faul no. Ali fintirat. Vidmar je odličen,..me je presenetil,..borben, močan. Goranu ni in ni šlo,.on bo še moral več naredit. Lakovič povprečen, to kar je pokazal je premalo, če se pogovarjamo o morebitni medalji. Nacbar povprečno, ampak se mi zdi, da bo on bo še pravi. Erazem manjka, to je bilo popolnoma jasno,..Balažič je sicer odličen, ampak manjka prava 4-ka, ki odigra tudi pod košem s hrbtom proti obroču. Eno stvar sem še opazil: treba bo igrat res na moč,..delat faule in se borit. Smo dovolj fizična ekipa,..skok v obrambi je treba dobit za vsako ceno (tudi beki morajo skakat), potem pa bo mogoča tudi hitra igra.



#12 none

none
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 400

Objavljeno: 5. september 2013, 07:34

Gledal včeraj tekmo,

čestitke za zmago,

pa ta bila težko priborjena.

Z igro nisem bil zadovoljen, imam občutek kot,

tipična SLO igra, vse nekam na silo brez glave.

Metali so trice, pa brez lepih kombinacij,

če nebi imeli solistov, verjetno tekme nebi zmagali.

 

Čehi so igrali dobro, igra mi bolj všeč. Veliko kombinatorike,

se vidi, da želijo posnemati NBA...

 

Druga tekma bo verjetno boljša!


dReAM

 

 

 


#13 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 5. september 2013, 09:55

cudni rezultati v prvem krogu. razocaranje pa Hrvati. Ni in ne more mi bit jasno kako so lahk tak poden od podna. z najboljsim mladim igralcem na svetu..... Ocitno parola " I posle Repese Repesa" ne vodi nikamor. zanic selektor zanic rezultati.

prenos.jpg


#14 Larisa22

Larisa22
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 292

Objavljeno: 5. september 2013, 11:09

pa še mal zmede so na RTV pridodal, ko so za dve tekme najprej napačne rezultate objavli . Zgleda, da so imel tud novinarji tremo icon_smile_big.gif  .  

 

Skrbi me malo za danes... saj igramo s Španci , ne ?  Da niso bili samo Hrvati slabi,  ampak tudi Španci tako dobri ? In da jih ...SLO. .. morebiten ( in verjeten) poraz ne vrže v paničarjenje .  Saj drugo mesto je tud v redu...v tem primeru se s Španci vnovič srečamo šele v finalu . icon_smile_big.gif icon_smile_clown.gif  . 

jp tut novinarji so mel tremo zgleda biggrin.png

 

ja Španci so učer super igral, tko da dans bo dost težka tekma, ampak je na naših da se potrudjo pa odigrajo kot je treba wink.png



#15 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 6. september 2013, 06:38

Jaz tudi. Celo nisem rabila zaspat poleg.biggrin.png  


Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#16 none

none
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 400

Objavljeno: 6. september 2013, 07:34

Končno dobra tekma včeraj!

Kapo dol.

 

Sicer nisem gledal čist cele tekme,

sem pa bil presenečen nad našo igro. Tako treba naprej fantje!


dReAM

 

 

 


#17 Larisa22

Larisa22
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 292

Objavljeno: 6. september 2013, 08:26

Evo, so te (u)slišal... icon1_thumbup.gif icon_smesko.gif

 

Odlična celotna tekma ... naši izjemno motivirani, čisto vsak dal od sebe, kolikor je mogel... bilo je užitek gledat . Igrali zelo fizično po sistemu, ne morš ti men dosodit toliko osebnih, kolikor jih jaz lahko naredim, ampak še vedno fer.  

 

Prvi dve četrtini so grizli in ne pustili Špancem, da jim preveč uidejo, v tretji so se sprostili in je začelo padati noter, da bi v četrti padli v evforijo in Španci so se na koncu predali . Sedaj mora šjor Maljković  samo še prepričati moštvo, da so vsi nadaljnji nasprotniki pravzaprav tudi Španci  icon_smile_big.gif .  In Vidmar ima dovolj zob za vse tekme tja do finala icon_smile_big.gif

 

Seveda, ne bo šlo vedno tako po maslu, kot je šlo danes Roke se bodo tresle na izločilnih tekmah, proti nekaterim reprezentancam morda zavzetost ne bo takšna . Lahko pride tudi do streznitve ob nepravem trenutku, recimo v četrtfinalu . Toda dobili so potrditev, da lahko premagajo vsakogar, kar je najboljša motivacija za vnaprej.

 

Prijetno presenečen včeraj  icon_smesko.gif

ja so me res uslišal ja icon1_thumbup.gif

ma noro dobr so naši igral res, prou pozitivno so me presenetli...mi je všeč da niso igrali tako v krču kot so igrali proti Čehom, ampak da so dali vse od sebe in na koncu zasluženo zmagali wink.png , sam nej tko naprej igrajo pa bo....predvidevam da je k zmagi pripomoglo tudi to da igrajo na domačem terenu, pa še od navijačev majo absolutno podporo yes.gif , tko da dans počivajo jutr pa novim zmagam naproti icon1_thumbup.gif



#18 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 6. september 2013, 08:50

problem teh skupinskih delov je ta, da imaš vedno možnost popravnega. 

Tukaj pri naših pravzaprav nikoli ni blo problemov. Ako me spomin ne vara, smo pogosto v izločilne boje vstopali neporaženi, pa potem, izgubljali ključne tekme.

Tekme nisem gledal, tko da ne morem dat neke kavč ocene. Je pa simptomatično, da dva španska igralca ki sta potopila Hrvate, nista(baje tko berem) imela večje minutaže.

Pri Špancih je značilno, da se gredo kalkulacije. letos so krepko oslabljeni, saj jim manjkajo trije igralci iz prve petorke.

Tko da ne vem, kaj se jim mota po glavi.

ne dvomim pa da so jih naši tudi sicer sposobni namatrat in premagat.

Je pa tko, letos je v basketu ena zadnjih prilik, da Slovenija kaj naredi.

 

Bodoči rodovi so krepko pod povprečjem, in imamo vmes eno veliko luknjo, ki jo bo nemogoče zapolnit po upokojitvi  nekaterih danes ključnih igralcev.


prenos.jpg


#19 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 6. september 2013, 10:05

Španci so igrali na polno in z vsemi, ki so bili razpoloženi, saj so tudi vodili tričetrt tekme.. Drugače icon1_thumbup.gif  vse to drži, kar si napisal...možna je seveda tudi hladna prha . Toda tisto, kar je meni padlo v oči je bil pravi štimung . Ni bilo bojazljivosti , kalkuliranja in bila je celo predrznost , kar ni ravno značilno za SLO moštva.  Zeleni Murić vrgel na koš par sekund po tem, ko je prišel v igro ... brez oklevanja in zadel.. Oba Dragića sta se razletela v zadnji četrtini. Se pozna, da imamo kar nekaj južne krvi v ekipi in Maljkovića za krmilom. Možakar se je na koncu celo nasmehnil malo , kar ni prav pogost pojav. Očitno bil zadovoljen. 

 

Jaz pa z njim.... icon_smile_big.gif .  Ker sem po dolgem času zopet užival v košarki . Kot včasih ob gledanju Jugoplastike v tistih dveh sezonah. Ali pa kasneje Olimpija v sezoni, ko je edinkrat prišla v final four.  

že nekaj časa je v ekipi štimung. Vsaj koker jaz opažam, pač fantje imajo v seb tisto od Petrovića " Nikomur ne priznam, da je boljši od mene niti Jordanu, to mora dokazat na terenu"

Kar je pravzaprav tista razlika med zmagovalci in poraženci.

Ker vsi znajo(više manje) igrat košarko, je ključ v glavi!

 

Zdej, jst nisem vzhičen v zmagah niti razočaran ob porazih..

 

Opozarjam pač, da je bila to tekma, ki jo je bilo v bistvu"najlažje" igrati, saj ni bilo nikakršnjih pričakovanj.

Če so naši uspeli iz glav spravt, tist imperativ po nujnih zmagah če ne nacionalna katastrofa, in če bodo uspel igrat takole še nekaj časa, brez poškodb, se zna, ampak res zna zgodit medalja..

 

Ključno pri tem je da se izognemo Grkom,Srbom in Francozom, oziroma, da se z njimi srečamo v polfinalu ;)


prenos.jpg


#20 The Dude

The Dude
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 933

Objavljeno: 6. september 2013, 10:17

Če bi igral še Pau Gasol, bi bili Španci pod košem močnejši. Po drugi strani pa pri nas manjka Erazem. Po moji oceni je bila tekma zelo dobra in Španci se nimajo kaj vadit, ker so v bistvu igrali dobro. Njihovi zunanji igralci sigurno ne bodo vedno tako razpoloženi kot proti nam,...Calderon je pravi strup in je imel odlično tekmo, tudi Rodrigueza je težko ustavljat,..racionalen, hiter in z veliko znanja. Jaz sem samo upal, da bo čimveč igral Rubio. Smo pa zelo dobro ustavili Rudyja Fernandeza, ki ga ni bilo za videt, razen v začetku tekme. Marca Gasola so sodniki totalno zaščitili. Klatil je okoli sebe, pa redko kaznovan. Ko je Vidmar izgubil zob, sem bil tako jezen, da bi najraje poslal Vidmarja na igrišče samo z nalogo, da da eno na gobec Gasolu. shuriken.gif

 

Sem pa vesel, da so naši zrelo govorili po tekmi,..da gre za dolg turnir in da je to pač ena izmed tekem skupinskega dela. Je pa pomembno, da zdaj vemo, da znamo premagat tudi tako ekipo in po moje je bila to kar najboljša slovenska tekma v košarki. Maljkovič pravi, da moramo biti najbolj borbena ekipa na EP in včeraj smo to bili. Zoran Dragič je skakal kot nor, Goran se je razigral in naši beki so zelo obremenjevali Špance v drugem polčasu. V prvem, ko ni šlo, pa so pač grizli v obrambi, da Španci ne bi ušli preveč Res vsaka čast za to predstavo! icon1_thumbup.gif

 

Španski mediji pa provocirajo, da smo igrali pregrobo (oni pa kao niso igrali grobo) in uničevali lepo Špansko igro. laugh.png Fak of.



#21 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 8. september 2013, 13:18

 Turki pa Rusi gredo domov ....

 

Mislim kva?


prenos.jpg


#22 Mick

Mick
  • D član
  • Št. objav: 18 126

Objavljeno: 9. september 2013, 01:27

V glavnem se strinjam s komentarji Silverja.

Meni so nekak upi o odmevnem rezultatu odfižili, ko se je Erazem Lorbek poškodoval. Tudi Udrihova odpoved mi ni bila všeč, ker je Lakovič skor kot da bi mene dali špilat. Ampak Lorbek pa je za to reprezentanco praktično nenadomestljiv igralec.

Preveč nihanj v igri, veliko preveč.

Dobro, da so jih Hrvati na realna tla dans postavili. Že z gruzijo in češko so imeli srečo.

V nadaljevanju se mi zdi, da se srečamo s Finsko, Grčijo, Italijo.......Če je to do sedaj vse kar imamo za pokazat in glede na igre prej omenjenih......smo papa. Upam, da se motim. Je pa res, da ko ima ekipa dan, pa lahko vsakega premaga. A zdi se, da če Dragiču in Nachbarju ne gre, smo in big trouble....

Drugač pa smešno prvenstvo, kdo vse koga premaguje. Tak da upajmo na najbolje.....


Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek

#23 The Dude

The Dude
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 933

Objavljeno: 9. september 2013, 07:00

Res fenomenalna borbenost in prodori. Občasne trice; ratajo, če je dobra akcija. Centre so nam s cono zaprli. Dragič se je dvignil in igra super. Opazna je neverjetna razlika, ko Lakovič zamenja Gorana,..energija takoj pade, v obrambi nastane luknja, napad je počasnejši in ne vejo kam z žogo. To se po TVju sicer vidi, ko sem bil pa v živo na tekmi z Gruzijo, pa je bilo to še ekstra opazno.

 

Hja, za nas bi bilo zdaj dobro, da bi Češka premagala Hrvate, ker bi potem nesli vse pike naprej, seveda pa najprej tekma s Poljsko. Zdaj se vidi, da se da z borbenostjo naredit zelo veliko, ne moreš pa zmagat vsake tekme na ta način. Pa tudi druge ekipe bodo v končnici še bolj borbene. Ne vem no, prvotna ocena o kakovosti naše reprezentance še vedno drži. Pa čestitke Hrvatom,..dobro so se borili, prva tekma s Španci po moje ni čisto relevantna,..znajo oni boljše igrat.



#24 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 9. september 2013, 14:05

 Tudi jaz ne razumem, čemu se je kavč Slovenstvo odreklo naskoku na medaljo, čeravno je glasno napovedovalo zlato po tekmi s Španijo in +20 proti Hrvatom.

 

 Dejstvo je, da vsakdo, ki je kdaj špilal basket, pa četudi v šolskem moštvu(ala jaz) dobro ve, kaj pomeni cona, kdaj se jo postavi in kakšni so rezultati le te

 

Vi mal starejši se verjetno spomnite, da je recimo cona NBA igralcem povzročala strašne preglavice, ker je v NBA conska obramba prepovedana..

 

zakaj se je igrala conska obramba?

 

Zato, ker so v preteklosti na tem planetu živeli za ene 80% boljši strelci kot so tile sedanji. in če je nasprotna ekipa ugotovila, da pa danes šut  nasprotnikom nea gre, so fino postavili cono,kjer je bilo treba pokazat timsko delo in ne individualne kvalitete.

 

Timsko delo, pa ekipam sestavljenim iz individualnih talentov ni bilo v prvem planu.

 

Saj so tudi selektorji bolj ali manj puščali igralcem improvizirati.

 

 V dandanašnjem času, cono igrajo slabše ekipe proti boljšim.

 

Mene včerajšnja tekma pravzaprav ni razočarala, če bi Nachbar zadel kar zadane in Rudež ne zadel kar ponavadi ne zadene,  bi Slovenija zmagala, pač mal faktorja sreče je zmanjkalo in seveda uno tele od Repeše je uspel pogruntat tisto, kar recimo Maljković ni, ker je Boža vodil razne Jugoplastike, Panathinaikose , kjer se cone ni postavljalo in proti nje ni igralo, ker ni bilo haska.

 

Čeprav sem večino napovedi falil, napovedujem, da bodo danes Hrvatje doživel hladen tuš proti Čehom.

 

Sicer je fajn če si samozavesten, toda mislim, da se oni vidijo že naprej, venomer pozabivši, da to ni E od ekipe, ki so jo včasih imeli, pa tut zgubljali zarad podcenjevanja.

 

Slovenija bi v tem primeru po mojem mnenju že bila v četrtfinalu, čeprav se osebno sila bojim Lahov in Grkov.

 

Lahje imajo po doooooooooolgih letih, od generacije Gregor  Fučka, Carlton  Myers,  Basile, sin od Meneghina

 

spet respektabilno ekipo, kljub odsotnosti dveh daleč najboljših NBAjevcev


prenos.jpg


#25 none

none
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 400

Objavljeno: 9. september 2013, 19:16

Veliko niti ne morem dodati, kar je piko precej lepo povedal,

kar se mi je vrtelo v glavi po porazu naše ekipe.

Tudi sam nisem bil razočaran nad tekmo,

me je pa precej začudilo to, da enostavno proti

koncu razen Dragiča nihče ni igral košarko ampak

so z mislimi po moje odplavali nevem kam...


dReAM

 

 

 





Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0