Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Objavljanje osebnih podatkov v astroloških temah


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
173 komentarjev na to temo

#51 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 2. oktober 2013, 14:16

meni je edin všeč to, ja Mojca ni podtaknjenec nekega dvojnika na forumu wink.png

 

gospoda jankota je pa tolk težko brat, da me kar izpije.........., da ni s kakim komarjem križan huh.png

 

ma sej u bistvu sem se umaknil iz foruma...

občasno mal pokukam, da vidim, kako bo šammano tebe napadel, da si serijski morilec... med mnogo stvarmi, k jih imate med sabo za razčistit.

ker... če je humano uspavanje konjička, ki mu ni bilo več pomoči umor... kaj je potem tvoj ribolov? in nisem ziher, če tega šamano niti ne lajka...

pa brezo....  da rajš ne omenjam, kaj si je nakopal in k se boste zažirat začel....

vas bom komi še rešil inno.giftongue.pngpartyy.giflaugh.png


sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#52 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 2. oktober 2013, 14:34

lepo da si tukaj ... dolgočasno bi bilo brez tebe ... pa še toliko se naučimo o vampirjih ... znova in znova ...

 

pa saj se nisi umaknil s foruma, le malo se vmes transformiraš ...

 

naučiš? ali naučite?

hahahahha. se tudi ti bolje počutiš v čredi? itaq. prišla bo nevihta ki ji niti orgoniti niti trivremenski taft ne bodo kos.

ampak....

kot si sam vedel powedat.... pa pol tut že pozabit hotel, hahahahahah

vsak bo odgovarjal za svoje besede-tudi trače...

in seweda... se ti niti sanja ne, o čem govorim.  a veš... povedu sem ti že... vsaka beseda ima neizbežno posledice in ni čudno, da cvikaš.

ampak s tabo... po tvoji birmi.... pa še to samo mogoče, če bom res dobre volje ylflower.gif


sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#53 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 2. oktober 2013, 14:34

ma sej u bistvu sem se umaknil iz foruma...

občasno mal pokukam, da vidim, kako bo šammano tebe napadel, da si serijski morilec... med mnogo stvarmi, k jih imate med sabo za razčistit.

ker... če je humano uspavanje konjička, ki mu ni bilo več pomoči umor... kaj je potem tvoj ribolov? in nisem ziher, če tega šamano niti ne lajka...

pa brezo....  da rajš ne omenjam, kaj si je nakopal in k se boste zažirat začel....

vas bom komi še rešil inno.giftongue.pngpartyy.giflaugh.png

 

mar ni tudi Jezus jedel ribe ?



#54 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 2. oktober 2013, 14:44

mar ni tudi Jezus jedel ribe ?

 

žal, gold, spet preusmerjaš pozornost in besede, da se izgubi point.

ni govora o ribah.

govor je bil o tem, da je shammannamo nekoga ocenil kot morilca, ker je dal humano uspavati konja, ki se mu ni več dalo pomagati, kljub temu, da so poskusili vse. in ribolov za hobi? je to primerljivo?

in ne... nisem dal nobenega subjektivnega mnenja o ničemer. samo lih logično pa ni, se meni zdi.

in ja, ko novih članov ne bo več dovolj, stari prokužili tele fore... ko ne boste imel publike in pozornosti-torej energije... bi blo precej logično, da se boste začel jebat med sabo. in ne cmeri se spet, da imam kej proti komu, ampak probi rajš mal razmislit o tem. in seweda tudi o tem, kaj govoriš, ker tko kot zame, velja tut zate in vse, da besede imajo res neizbežne posledice.

in drži, da se počasi umikam iz foruma... ampak iz čist drugih razlogov... ki pa nimajo z vami nobene veze, tko da... zarad tega se pa ni treba sekirat tongue.pnglaugh.png


sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#55 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 2. oktober 2013, 14:58

žal, gold, spet preusmerjaš pozornost in besede, da se izgubi point.

ni govora o ribah.

govor je bil o tem, da je shammannamo nekoga ocenil kot morilca, ker je dal humano uspavati konja, ki se mu ni več dalo pomagati, kljub temu, da so poskusili vse. in ribolov za hobi? je to primerljivo?

in ne... nisem dal nobenega subjektivnega mnenja o ničemer. samo lih logično pa ni, se meni zdi.

in ja, ko novih članov ne bo več dovolj, stari prokužili tele fore... ko ne boste imel publike in pozornosti-torej energije... bi blo precej logično, da se boste začel jebat med sabo. in ne cmeri se spet, da imam kej proti komu, ampak probi rajš mal razmislit o tem. in seweda tudi o tem, kaj govoriš, ker tko kot zame, velja tut zate in vse, da besede imajo res neizbežne posledice.

in drži, da se počasi umikam iz foruma... ampak iz čist drugih razlogov... ki pa nimajo z vami nobene veze, tko da... zarad tega se pa ni treba sekirat tongue.pnglaugh.png

 

grem js po robčke  schwitz.gif 

zvečer pa zvezde vprašat, kaj si mi hotu powedat Hydrogen.gif



#56 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 2. oktober 2013, 14:59

Tega pa ne razumem, zakaj se naj ne bi delalo chartov za otroke. Sej otrokova astrološka analiza je lahko staršu precej v pomoč; otroka bolje razume...mogoče mu lahko na katerem področju pomaga....

 

O astrologiji je veliko napisanega...ne bom pojasnjevala zdej tega tukaj ljudem, ki jih astro ne zanima.

Svoje mnenje glede tematike v naslovu sem pa tudi izrazila.....le kam se vam je pa to skrilo? smile.png

 

Ja, če je bilo pa to zgornje vaše mnenje, potem se vam pa opravičujem...Ampak mnenja se ponavadi ne začneja glih z "ne razumem"...torej dvomite v svoje mnenje oz stališče...ali kako je bilo to mišljeno...In jaz iz tega nisem nič prebral kateri osebni podatki ja in kateri ne...

 

kot že tolikokrat... se tudi tokrat skrivaš v čredo.

 

Ja, gospod Janko vi pa res ne razumete slovnice, vikanja in lepega bontona o govorjenju...Tudi nisem vedel, da vas zanima astrologija...In kaj ste povedali lepega v tej temi...Aja, zdaj razumem tisto od Mojce je letelo tudi na vas (zajebavanje in spotikanje)...tongue.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#57 mojca cibej

mojca cibej
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 42

Objavljeno: 2. oktober 2013, 15:16

Op. Otroke se da tudi zasrat...

Sej se ne gre za preoblikovanje otroka...gre zgolj za to, da razumeš otroka in ti je to v pomoč pri vzgoji.

itak jih pa lahko zaserjemo se strinjam....sploh s kakim vsiljevanjem stvari, ki so nam staršem všeč( pa čeprav njim ne ) in pa s slabim vzgledom. Pa še kaj bi se našlo.....



#58 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 2. oktober 2013, 16:18

Ja, gospod Janko vi pa res ne razumete slovnice, vikanja in lepega bontona o govorjenju...Tudi nisem vedel, da vas zanima astrologija...In kaj ste povedali lepega v tej temi...Aja, zdaj razumem tisto od Mojce je letelo tudi na vas (zajebavanje in spotikanje)...tongue.png

 

na forumu je tisoče tem... a niti ene, namenjene vašim duhcom, kolikor je meni znano...

in istočasno...

ne vem, če je kaka tema izmed vseh tisočih, da v njej ni vaših duhcov...

skratka... tuki neki ne štima...

 

če pa se drživa za spremembo tele teme... vsaj približno... in objavljanja osebnih podatkov...

pa si zadnjič lepo demonstriral....  in nagrada, plačilo, kazen... ne vem, kako boš to dojel.... bo brez najmanjšega dvoma prišla in čisto možno, da takrat in tja, ko boš najmanj pričakoval.

 

kot si rekel... Big brother vse vidi. ylflower.gif


To temo je popravil/a janko: 2. oktober 2013, 16:23

sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#59 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 2. oktober 2013, 17:29

ma sej u bistvu sem se umaknil iz foruma...

občasno mal pokukam...

 

...in drži, da se počasi umikam iz foruma... ampak iz čist drugih razlogov... ki pa nimajo z vami nobene veze, tko da... zarad tega se pa ni treba sekirat tongue.pnglaugh.png

 

 

na forumu je tisoče tem... a niti ene, namenjene vašim duhcom, kolikor je meni znano...

in istočasno...

ne vem, če je kaka tema izmed vseh tisočih, da v njej ni vaših duhcov...

skratka... tuki neki ne štima...

 

če pa se drživa za spremembo tele teme... vsaj približno... in objavljanja osebnih podatkov...

pa si zadnjič lepo demonstriral....  in nagrada, plačilo, kazen... ne vem, kako boš to dojel.... bo brez najmanjšega dvoma prišla in čisto možno, da takrat in tja, ko boš najmanj pričakoval.

 

kot si rekel... Big brother vse vidi. ylflower.gif

 

Ja gospod Janko iz zgornjih postov se lepo vidi, da ste rahlo zmedeni in še sami ne veste kaj sploh delate oz. hočete...

 

Mogoče ste pa spet spregledali eno pomembno dejstvo...ta tema je astrologija in se govori o osebnih podatkih...kdo je pa rekel, da meni astro bajke niso všeč al pa da jih nisem študiral...tongue.png

 

Pa kako ste lahko spustili temo o duhovih...tisto je prav srčkana tema o duhcih...ampak ker vi samo občasno "uskočite", ste mogoče spregledali tudi temo, ki ni tako majhna...tongue.png

 

Pa mislim, da ste v tej temi prvi omenili duhce...lahko pa se seveda motim...tongue.png

 

In še zmeraj niste razložili zakaj taka agresija do pojma "duh"...recimo Sveti Duh...Celo Vadim Zeland v svojih knjigah omenja pojem "duh, duhovi"...A ni lepo, ko človek pljuva sam po sebi pa tega sploh ne ve...tongue.png

 

Ja, gospod Janko a mi očitate, da sem podal vaše osebne podatke...pa vi ste res paranoični...zdaj vam pa že drugič res priporočam obisk psihiatra...in kot so me stare mamce ulčile, čim manj opravka z norci...biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#60 mojca cibej

mojca cibej
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 42

Objavljeno: 2. oktober 2013, 18:26

in ravno s tem prepametne mame zafurajo otroka ...

 

po rugi strani pa si velika večina mam tega ne more privoščit, ker ni denarja

tudi če otrok ima talente, jih ne more forsirat brez denarja ...

a je nekdo spet brihten?? na katere mame tole leti??

itak te je pa sama nesramnost.....



#61 mojca cibej

mojca cibej
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 42

Objavljeno: 2. oktober 2013, 18:32

Ja, če je bilo pa to zgornje vaše mnenje, potem se vam pa opravičujem...Ampak mnenja se ponavadi ne začneja glih z "ne razumem"...torej dvomite v svoje mnenje oz stališče...ali kako je bilo to mišljeno...In jaz iz tega nisem nič prebral kateri osebni podatki ja in kateri ne...

Gospod Brezo.....niste našli prave moje objave v kateri sem navedla svoje mnjenje: da pač vsak zase ve kaj objavi in kaj ne.....stvar posameznika pač.



#62 mojca cibej

mojca cibej
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 42

Objavljeno: 2. oktober 2013, 18:35

eh mojčica ... daj no ...

leti na vse tiste mame , ki na tak način mučijo svoje otroke, namesto, da bi njim prepustile možnost kreativnosti ...

in ... zopet dvomiš v mojo brihtnost ... laugh.pnglaugh.pnglaugh.png

otroci se rodijo v svoj svet ... ti samo skrbiš zanje dokler ne odrastejo ... niso tvoja last in ne izbiraš njihove poti v njihovem imenu ...

šamanči.....na kak način mučijo otroka? dej mal razloži in nas razsvetli s svojo modrostjo :)

in povej mi, kje si v mojih objavah videl, da glede na karto otroka spreminjaš???

ti sploh bereš al sam razumeš ne??!!!



#63 mojca cibej

mojca cibej
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 42

Objavljeno: 2. oktober 2013, 19:03

- take prepotentne mamice otroke mučijo s svojimi pričakovanji, ki so posledica odgovorov ali pa namigov nekega astrologa ..

 

- kot astrolog pa sovplivaš ...

 

- zato razumen astrolog ne počne tega , vsaj ne pri otrocih ...

 ker ve, medtem ko se ukvarja s karto, se nahaja v otrokovem polju ...

 seveda gre tudi drugače, pa nisem prepričan da znaš ...

Zakaj si tako prepričan, da je to nujno slabo?? In spet omenjaš neko mučenje..... Kr neki k tempelj v železna vrata .

Ti pač ne verjameš v te zadeve in kot vidim maš polno strahov okoli tega. Jst to sprejemam in te ne obsojam. Ti pa ne sodi drugim in sploh se odvadi nesramnih komentarjev.

K res ne vem,..kolko si star?? 14 let?

Glede poseganje v človekovo biopolje brez njegovega dovoljenja je pa itak neetično in si kaznovan sej veš od kod ;)



#64 mojca cibej

mojca cibej
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 42

Objavljeno: 2. oktober 2013, 19:20

še tebi povem ... ne obsojam temveč ugotavljam ... in če že razpravljaš z menoj, potem me sprejmi kot sogovornika ...

 

a imam res strahove okoli tega ? al se tebi le zdi tako ...?

 

a je vse, kar ti ni všeč zate nesramno ... ?

 

a sem star 14 let ? hmm ... najbrž bi rad bil

 

in polje si predstavljaš precej poenostavljeno, pri tem velja nekaj pravil ...

ja...predvsem etično pravilo. Nekaj vem o tem nič bat :)

Obsojaš pa že cel dan.... kake mame to smo, ki damo izdelati astrološko karto otrokom, kako jih mučimo in škodimo....a ni to obsojanje? A niso to tvoji strahovi?? Mogoče tebi tu podzavest nagaja.....Poleg tega se norčuješ in si  posledično slab sogovornik.

Se ti ne zdi da je bilo polno nesramnim komentarjev? mogoče jst preobčutljiva? :) Dvomim....znam bit realna in spodobna.



še tebi povem ... ne obsojam temveč ugotavljam ... in če že razpravljaš z menoj, potem me sprejmi kot sogovornika ...

 

a imam res strahove okoli tega ? al se tebi le zdi tako ...?

 

a je vse, kar ti ni všeč zate nesramno ... ?

 

a sem star 14 let ? hmm ... najbrž bi rad bil

 

in polje si predstavljaš precej poenostavljeno, pri tem velja nekaj pravil ...

Sploh pa zaključujem s to temo...itak smo šli predaleč. LAHKO NOČ :)



#65 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 2. oktober 2013, 20:41

realno mnenje je po novem tretirano kot nesramnost.............., tko moje zvezde vidijo huh.png



#66 anne

anne
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 137

Objavljeno: 2. oktober 2013, 21:13

Anne daj še povej prosim, kako so ti email zlorabili in kako si vedela?

Nič posebnega ni bilo, mogoče ste narobe razumeliicon_smile_wink.gif. Pač standardbiggrin.png. Niso mi vdrli v mail, poznam pa ljudi, ki so jim in spremenili geslo, potem pa hm, je le fajn, če si enkrat dal gmailu svojo telefonsko številko, da te lahko tako kontaktirajo. Sicer menda težko prideš nazaj do svojega računa.

 

To me je sedaj spomnilo na nekaj. Se mi zdi, da je (vsaj včasih bilo) tako, da te gmail obvesti, če posumi, da ti je nekdo vdrl, če se torej pojavi aktivnost na nekem čudnem, oddaljenem IPju. Torej recimo sedaj se prijavim v Sloveniji, čez 12 ur pa iz Kenije. No, in sem ravno razmišljala, da ko sem dejansko potovala, se niso nič oglasiliicon_smile_tongue.gif. Ker so itak vedeli, da bom tam, ker sem karte dobila na mejl in sem se pogovarjala o tembucktooth1.gif.

 

Da se vrnem. Prejela sem mejl, nekako tako je šel, nisem ga odpirala - hvala za vašo prijavo na spletni portal tainta. No, dam v spam. Naslednji dan pa dobim spet mejl od iste spletne strani, a drugega naslova: XY je updateala svoj profil na našem portalu. Pa grem na njihovo stran in jim sporočim, da se pač nisem prijavila in da če se je kdo drug, naj me prosim odjavijo. Pa so odgovorili, da me nimajo v bazi. Potem sem videla, da je prijavljen mejl z eno piko v naslovu. Gmail namreč pik ne zaznava. Če je torej moj mejl anne, se lahko prijavim tudi pod an.ne in podobno. Na ta mejl mi niso odgovorili, res pa nisem več prejela česa od njih. Ampak z Američani se vsaj da zmeniti.

 

Večja kriza je s SlovenciWhatever_anim.gif. Ali niti ne odgovorijo in se opravičijo, ali pa si celo drznejo ugovarjati. Ni namreč prvič, da prejmem nek spam. Naslove pa seveda dobijo od teh k. forwardiranih mejlov, ker folk ne zna uporabiti funkcije Bccicon1_sneaky1.gif. Potem se seveda najdejo ljudje, ki te baze zbirajo, pa malo prodajajo, pa to. Največ spama seveda dobim na tisti mejl, kjer dobivam takšne mejle. Ker se mejli in naslovi prestregajo. Nekriptiran mejl je drugače kot dopisnica, tudi sama vsebina je lahko dostopna. Ko sem se pogovarjala nekaj o gospodinjskem aparatu, so se mi zgoraj začele prikazovati reklame zanjeicon_smile_shy.gif.

 

To ni prvič, da se je zgodilo, da prejmem nek spam ali kakšno kao prijavo. Sem tudi že prejela napačne mejle, ker so se zatipkali pri naslovniku. Pa saj res ni dramatično, ampak sem občutljiva na to. V mejlu nimam svojega imena in priimka, nekdo me pa ima shranjeno pod to, in potem posreduje naprej, da ja vsi vidijoWhatever_anim.gif

 

Poznam osebno tudi ljudi, ki so jim ukradli keš z Mastercarda, pa ki so jim ukradli identiteto. Poznam človeka, ki pozna človeka, ki so mu s ponarejenimi dokumenti prodali stanovanje. Ali pa zgodbica, ko je folk imel probleme, ker so bili podatki o osebnem dokumentu stari. Saj to ponavadi izveš, ko greš čez mejo in te pohopsajoicon_smile_big.gif. Ne, ne gre za urbane mite, temveč za realnost. Na katero ljudje v virtualnosti radi pozabijo.

 

Aja, prodajajo se tudi seznami s številkami kreditnih kartic, poglej to: http://med.over.net/...php?151,7637753. Da ne govorimo o raznih bazah zavarovalnic.... 

 

Tako da ja, ta zgodba niti ni tako dramatična. In mogoče se komu zdi malo butasto, da me to moti ali celo, ker kaj omenim. Saj me dejansko en mejl z gay spletne strani poleg vseh ostalih viager in hot chicks in retire rich niti ne moti toliko. Kot to, kaj vse lahko iz tega nastane. 

 

Saj mogoče se mi tukaj tega zavedamo. Ampak nekateri pa še vedno padejo na te nigerijske ipd fore: http://www.24ur.com/...ma-grozijo.html. Sedaj je aktualno tisto, ko kličejo kao iz Microsofta, potem pa moraš nakazati denar. Zadnjič je Shamannamo dal novico o novem virusu, ki ti okuži vse fajle in moraš plačati 200 EUR v 72 urah. Če se me že lotijo, imam raje to kot to, da me strpajo v zapor, ker nekdo z moijm osebnim dokumentom naredi kaznivo dejanje. Osebni dokument ponarediti je pa menda tako zelo simpl, potrebuješ nekaj podatkov, pa menda so kartice na ebayu izjemno poceni....

 

Za svojo varnost moramo v prvi vrsti poskrbeti sami. S pisanjem podatkov tu in tam pač sami izzivamo. 

 

In ja, to res nima veze z astrologijoicon_smile_wink.gif


Life begins at the end of your comfort zone. 


#67 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 2. oktober 2013, 21:20

In ja, to res nima veze z astrologijoicon_smile_wink.gif

 

kuko da ne?

da se ti kej tacga zgodi, moraš met pa res mau čudn horoskop.

še bl kuker jes, k sem zvezde uprašu, kuko bo kej z mojim sexom, so pa zvezde pocrkale od smeha.inno.gif


sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#68 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 2. oktober 2013, 21:54

Gospod Brezo.....niste našli prave moje objave v kateri sem navedla svoje mnjenje: da pač vsak zase ve kaj objavi in kaj ne.....stvar posameznika pač.

 

Hm, to je bilo pa prikrito...Pa malo analizirajmo to zadevco...To se pravi če oseba A- partnerka pove svoje in od osebe B- partnerja podatke (ne da bi on o tem kaj vedel), bo oseba B to vedela...icon1_question.gif Ali pa če bi vi povedali podatke astrologu, bi to vaš otrok vedel...V prvem primeru je to dvomljivo, v drugem, se pa lahko pretolmači, da je otrok pod okriljem starša in da je starš kao dal soglasje pri stvareh pri katerih se otrok še ni sposoben samostojno odločat...

 

V praksi se dostikrat dogaja, da nekdo sprašuje tudi za druge, brez njihove vednosti...zlasti pri kakšnih partnerskih odnosih...tongue.png

 

In če že omenjate biopolje...otroci so ponavadi do 7. leta pod okriljem staršev in njihove aure in takrat so najbolj dovzetni za destruktivne vzorce od staršev, zlasti strahcev...in v tem smislu je šamano zgoraj nakazoval...tongue.png biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#69 anne

anne
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 137

Objavljeno: 2. oktober 2013, 22:01

Sem pa šla še enkrat prebrati tisti svoj post v drugi temi, ki je najbrž povod to temo in ja, najbrž se bere napadalno. Pa ni bilo sploh mišljeno tako. Se mi očitno večkrat zgodi, ko hitro tipkam.

 

Saj me ob branju rojstnih podatkih vedno zaboli, pa se v to sicer ne vtikujem, tu sem se pa....Če je kdo bral tisto temo, mu je jasno, zakaj sem se sploh oglasila. 


Life begins at the end of your comfort zone. 


#70 Silica

Silica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 135

Objavljeno: 2. oktober 2013, 22:07

Ma ne sanjari, čisto nič napadalno se ne bere


Penny: Oh big deal. Not knowing is part of the fun.

Sheldon: "Not knowing is part of the fun". Was that the motto of your community college?

 

This is where the old mountain goat lives. He hangs out here and has a good time. B. R.


#71 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 2. oktober 2013, 22:10

Anne zavetnica otrok...pa imamo novo svetnico...biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#72 anne

anne
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 137

Objavljeno: 3. oktober 2013, 06:39

Anne zavetnica otrok...pa imamo novo svetnico...biggrin.png

Takšno je pač moje mnenje. Če lahko starši zavarujejo električne vtičnice, ostre robove, pospravijo nože in zdravila na 2m, ne vem, zakaj pozabijo otroke obvarovati pred nevarnostmi spleta. Saj je to stvar vsakdanjega življenja in ne moreš jih obvarovati pred spletom samim ali novimi tehnologijami, lahko pa jih poučiš o pasteh.

 

Za takšno mnenje najbrž ne rabim imeti svojih otrok. Se pa zavedam, da je prvo osveščanje potrebno pri starših, ki potem to prenesejo na otroke. Tu pa se malo zaplete, ker se večina niti samih ne zaveda vseh pasti in celo sami prostovoljno objavljajo marsikaj. 

 

Nekako tako gre - Nataša Pirc Musar je imela predavanje za otroke (OŠ ali SŠ) v eni veliki dvorani (mogoče je bil Cankarjev dom). In jih vpraša, kdo si sedaj upa stopiti na oder in govoriti pred vsemi. Vsi gledajo zaprepadeno, nikakor, nihče se ne opogumi. Jih vpraša, koliko prijateljev imajo na FB. 500, 1000, 3000. Jih vpraša - kakšna pa je razlika? Pa nikomur ni bilo ravno jasno, da se "razgaljajo" pred vsemi svojimi "prijatelji", koliko se izpostavljajo, kaj vse je vidno. Da ni nobene razlike med tem, ali stvari napišejo na svoj zid ali vstanejo in jih povedo pred poslušalci.

 

Vsake toliko je dobro tudi sebe poguglati. wink.png

 

Ma ne sanjari, čisto nič napadalno se ne bere

Heh, veš kako je dojemanje vedno odvisno od tega, kako se počuti pisec in kako bralecbiggrin.png. Je nekdo slabe volje ali malo našpičen, pa bo hitro kakšno stvar prebral kot napad. Je drugi v filingu za šalo, pa napiše kaj nepremišljenega, pa se lahko bere čisto drugače, kot je bilo mišljeno...


Life begins at the end of your comfort zone. 


#73 mojca cibej

mojca cibej
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 42

Objavljeno: 3. oktober 2013, 07:22

jaa .. vse kar ti ni všeč ... enostavno rečeš, da je skrajno nesramno ... biggrin.png ... čista klasika ...

joooj sem vaju prizadela al kaj?? :)



#74 mojca cibej

mojca cibej
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 42

Objavljeno: 3. oktober 2013, 07:34

Hm, to je bilo pa prikrito...Pa malo analizirajmo to zadevco...To se pravi če oseba A- partnerka pove svoje in od osebe B- partnerja podatke (ne da bi on o tem kaj vedel), bo oseba B to vedela...icon1_question.gif Ali pa če bi vi povedali podatke astrologu, bi to vaš otrok vedel...V prvem primeru je to dvomljivo, v drugem, se pa lahko pretolmači, da je otrok pod okriljem starša in da je starš kao dal soglasje pri stvareh pri katerih se otrok še ni sposoben samostojno odločat...

 

V praksi se dostikrat dogaja, da nekdo sprašuje tudi za druge, brez njihove vednosti...zlasti pri kakšnih partnerskih odnosih...tongue.png

 

In če že omenjate biopolje...otroci so ponavadi do 7. leta pod okriljem staršev in njihove aure in takrat so najbolj dovzetni za destruktivne vzorce od staršev, zlasti strahcev...in v tem smislu je šamano zgoraj nakazoval...tongue.png biggrin.png

To je mišljeno za lastne podatke....tudi podatke svojih otrok. Za objavljanje podatkov drugih oseb se pa meni tudi zdi sporno. Še kaj narazumljivega mogoče?



#75 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 3. oktober 2013, 08:02

To je mišljeno za lastne podatke....tudi podatke svojih otrok. Za objavljanje podatkov drugih oseb se pa meni tudi zdi sporno. Še kaj narazumljivega mogoče?

 

sporno je tudi, da "utišaš" nekoga na način, da zagroziš, da boš razkril njegov odnos s tretjo osebo in njeno zdravje. ne glede, da je to ugibanje, vedno sproži najmanj obrekovanje in zato ima vedno posledice.

ampak to si je brezo privoščil in ker big brother (katerega je izpostavil prav on),vse vidi, bo med drugim tudi za to nagrajen. enkrat, nekje... sorazmerno z njegovo uslugo plus nagrada in pripadajoče obresti.  tko pač deluje...... hm..... karma?

in isti big brother seweda vidi tudi mene in tudi jaz bom nagrajen svojim dejanjem primerno. a ni swet lep? ylflower.gif


sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0