Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Smisel življenja


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
373 komentarjev na to temo

#26 teja

teja
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 717

Objavljeno: 28. junij 2002, 01:00

Mislim, da vsi iščemo. Drugače ne bi bili zanimivo.

Lep nasmejan dan ti želim

http://www.lunin.net...um/blog/mavlica


#27 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 28. junij 2002, 01:00

V bistvu smisla niti ni, zivljenje nima smisla, edini smisel je zivljenje samo, povsem brezpredmetno je iskati smisel. Smisel je le izgovor za zivljenje, obstajajo samo nacela ki se jih drzis skozi zivljenje, ko jih prekrsis vsa umres.

Aries-Libra-Scorpio
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#28 Helena

Helena
  • D član
  • Št. objav: 1 180

Objavljeno: 28. junij 2002, 01:00

Zame je smisel življenja v naslednjem:

*************************************************

Na svetu sem,
DA IZPOLNIM SVOJE POSLANSTVO,
ki ga imam zdaj in tukaj,
preteklost je bila enkrat sedanjost
in tudi prihodnost bo enkrat sedanjost.
Tako da je MOČ delovanja
za dobro sebe,
sočloveka,
vseh vidnih in nevidnih stvari
izključno v sedanjosti.

****************************************************

Na svetu sem,
DA GLEDAM SONCE,
na svetu sem,
DA GREM ZA SONCEM,
na svetu sem,
DA SAMA SEM SONCE
in
DA S SVETA ODGANJAM SENCE.

*****************************************************
Elena

Helena


#29 barbarab

barbarab
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 15

Objavljeno: 5. julij 2002, 01:00

Smisel zivljenja je ziveti v Bogu.

Barbara Baruca

#30 Kreativa

Kreativa
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 235

Objavljeno: 8. november 2003, 00:30

premišljujem o smislu zadnje dni ... če nimaš nečesa, v kar lahko (zares) verjameš, se življenje na momente zazdi čisti absurd ... le dve možnosti sta:
- o tem sploh ne premišljuješ
- najdeš teorijo, razlago, smisel v nečem ali nekom pač
Kaj gotovo čaka naša teleščka na koncu, nam je itak jasno(včeraj mi je čisto slučajno prišla v roke knjiga z enimi precej naturalističnimi fotkami :xx!: , pa zdaj tega kar nekako ne morem pozabiti), z dušicami pa je zopet tako, da lahko samo verjmamemo - če lahko x:o)x
Nja, včasih pomislim, da se oni nad nami prav carsko zabavajo, ko jim uprizarjamo to igro Življenje ... ko smo tako zavzeti akterji, tako samopomembni, tako x:)x in :C: in x:o)x ... v bistvu pa to sploh ni važno ...
No ja ... res si želim, da bi ta Luna končno že zmrknila x:Dx , včasih (ampak res samo včasih) ni dobro preveč premišljevati.





#31 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 8. november 2003, 06:11

POZNAMO ZAČETEK IN POZNAMO KONEC,
SAMO SREDINA NAS PLAŠI.



Hausa


#32 bigm

bigm
  • D član
  • Št. objav: 907

Objavljeno: 8. november 2003, 14:34

Morda sem to že enkrat zapisal, pa nič zato. Dvakrat zašito bolje drži.

Dalaj Lama je na to vprašanje odgovoril:

"Smisel življenja je biti srečen in osrečevati druge".
Naj vam bo vsak dan najlepši dan!

bigm

#33 umetnica

umetnica
  • D član
  • Št. objav: 1 314

Objavljeno: 8. november 2003, 14:44

Dalaj Lama je rekel tudi:

Ljubezni in kuhanju se prepustite brez razmišljanja.

P. S. le kaj je hotel umetnik s tem povedat

#34 pika1000

pika1000
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 288

Objavljeno: 8. november 2003, 14:45

... povsem brezpredmetno je iskati smisel ...


:palec:

Smisel življenja?
Mogoče ravn to, da nima smisla iskat smisla!

Pol vidš več smislov. x:)x

#35 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 8. november 2003, 14:48

:vragec:



MONTIPAJTON x:Dx



666 x:)x :vragec: -ou....tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#36 pika1000

pika1000
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 288

Objavljeno: 8. november 2003, 14:50

O, akkhut! x;)x

Nova ikonca!

#37 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 8. november 2003, 14:57

:vragec:


oooo pika....
fejst ritka....
a repek je tvoj? x;)x



666 pikastih x:Xx ..... x;)x x:)x
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#38 pika1000

pika1000
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 288

Objavljeno: 8. november 2003, 15:13

x:Dx

B vrnila kak x:Xx , pa ne vem č maš dost čedno ritko! :vragec:

#39 Kreativa

Kreativa
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 235

Objavljeno: 8. november 2003, 15:20

večina ne razmišlja o tem in tako je definitivno laže ... it naprej, skoz lajf x:px vsak, ki hoče najti definicijo in smisel , na koncu koncev naleti na luknjo ... vse je relativno in polno zank ... biti srečen in osrečevati druge ... kaj pa če si to dvoje pride v konflikt - čemu dati prednost: svoji sreči ali sreči drugega? (lahko osrečuješ drugega, če sam nisi srečen?) v krutem svetu živimo, pa si pred tem zatiskamo oči, si polnimo življenje z mašili, se razburjamo, ko nam crkne pralni stroj ali če se prepogosto sesujejo okna x:Dx ... vsakdanje neprilike nam pomagajo, da ne mislimo na to ... premalo človeških trupel vidimo in preveč živalskih pojemo, da bi še zmogli pogledati čez ... kar naprej se pehamo za nečim, v bistvu pa smo le utrinek v času ... nobene gotovosti ni in tudi ko mislimo, da smo našli smisel, je to le slepilo, ki nam pomaga v naslednji dih ...

#40 Kreativa

Kreativa
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 235

Objavljeno: 8. november 2003, 15:22

si se nacartal, Micki? xg:Dx

#41 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 8. november 2003, 16:03

:vragec:


hihi....
pikec....bo treba prevert x;)x



666 x:Xx
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#42 jess

jess
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 78

Objavljeno: 8. november 2003, 17:18

Smisla življenja ni.Iskanje smisla pa lahko izzove le dodaten problem.Lahko pa je samo nesmisel življenja v trenutku ko izgubiš stik z lastno resničnostjo x;)x

#43 Kreativa

Kreativa
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 235

Objavljeno: 8. november 2003, 20:28

mega zadeva tole, ja: telo ob/pri/na/nad/pod/s/v telesu ... pa če drugega smisla za zdaj ne najdemo (ker ga ni najbrž, torej tudi nesmisla ni), uživajmo vsaj v tem xg:Dx

#44 Natasha

Natasha
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 045

Objavljeno: 10. november 2003, 10:10

Naučiti se biti z malim zadovoljen,
delati dobro in osrečevati druge,
razdajati smeh in ljubezen,
sprejemati dobro, smeh in ljubezen....


LEŽANJE NA TRAVI,
Z MOŽGANI NA OFF IN
ČIVAVO NA STRAŽI x:Dx
Če vam ne uspe prvič, vam gre v povprečju tako kot drugim.
M. H. Alderson

#45 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 10. november 2003, 11:47

Smisel življenja - ha ha jaz ga pa imam.

Početi tisto, kar me veseli, ko me veseli in odločati se po lastni pameti. ne želim si namreč na smrtni postelji reči : "Zakaj nisem takrat tako in tako naredila'"

#46 Mick

Mick
  • D član
  • Št. objav: 18 126

Objavljeno: 10. november 2003, 12:07

ne želim si namreč na smrtni postelji reči : "Zakaj nisem takrat tako in tako naredila'"

He-he.........mi je zadnjič ena prijateljica rekla.....ne bom več tako krepostna in pika......zakaj le.........saj mi nihče ne bo spomenika postavil, ker nisem dala........ x:px x:Dx x:Xx

P.s.........mogoče pa ji bo kdo, ker je dala... xsmx :vragec: x;)x x:Xx
Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek

#47 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 10. november 2003, 12:21

Mick nerad postavlja spomenike za takele zadeve. :onfire:

#48 Mick

Mick
  • D član
  • Št. objav: 18 126

Objavljeno: 10. november 2003, 13:05

[color=gray]Sem mislila da sem ga že...  x;)x  x;)x  :2src:  x^x

Kaj to? :vragec: x:px :vragec:
Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek

#49 Mick

Mick
  • D član
  • Št. objav: 18 126

Objavljeno: 10. november 2003, 14:04

Postavila pokonci, ka zdaj blefiraš  x;)x  x;)x  x;)x  :vragec:  :vragec:  :vragec:

Koga.....spomenik? :vragec: x;)x x:Dx
Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek

#50 nimbus

nimbus
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 548

Objavljeno: 10. november 2003, 15:12

Vidiš tkumar, tudi jaz sem se in se še vedno ukvarjam s takimi in podobnimi vprašanji. Ljubim filozofijo. No in prišel do sklepa, da nekega absolutnega smisla, ki bi ti ga lahko na tem mestu posredoval, ni. V ta kontekst paše misel:"Kaj bi dal, da bi bil slep!" No, zaradi tega je tudi Nietsche napovedal propad človešva in zanikanje vladajočih družbenih modelov, ker je trdil, da je bog mrtev. Tako je postal človek sam samcat, osamljen sredi velikega sveta in spoznal, da je odvisen samo sam od sebe. Razvijajoča znanost je pa še povečala ta že dokaj velik svet s svojimi odkritji na področju vesolja itd. In potem se vprašaš, kaj za hudiča jaz zdej počnem tuki, če me bo čez toliko in toliko let pobralo, jaz pa zdej garam kot norec tukaj, da si bom nekaj ustvaril, kar v končni fazi sploh ne bo šlo z menoj in bo s časom vse propadlo? Zakaj celotna populacija homosapiensov potemtakem gradi, proizvaja, ustvarja vsemogoče stvari in nekako skrbi za svoje potomstvo? Zakaj ne porabimo tistega kar imamo in končamo svojo odisejado na tem lepem planetu. Ali bi bilo narobe, če ne bi skrbeli za svoje potomstvo oz. ga sploh ne bi imeli ampak bi imeli orgije do konca življenja in potem KONEC. Zakaj počnemo določene stvari, katerih namen ne znamo in nismo zmožni razložiti. Potemtakem le nismo tako premišljena bitja za katera se imamo in nas v veliki meri vodi prvinski nagon po ohranitvi, skrbi za potomstvo... čeprav ne znamo odgovoriti na tvoje (tkumar) zastavljeno vprašanje.
Lahko najdemo svojo srečo oz. tolažbo v veri v posmrtno življenje, reinkarnacijo, nebesa itd. Ta verovanja nam pomagajo pri tem tvojem vprašanju, ki je tako zapleteno kot gordijski vozel in hkrati tako enostavno. Vem, kaj vprašuješ a ti ne znam odgovoriti. Dokler pa nekaj ne znam odgovoriti in nisem v to prepričan, do takrat absolutnega smisla ni. Si le ti in je svet... deluj kot veš in znaš.. vzemi kar želiš in daj kar se ti daje!
Potovati! Izgubljati dežele! Biti nenehno drug, biti v duši brez korenin, živeti samo za zrenje!
Ne pripadati niti sebi! Iti naproti, slediti odsotnosti tega, da bi imeli cilj, in tesnobe, da bi morali nanj priti.
Tako potovati, je potovanje. A na njem sem, ne da bi mi bilo treba več kakor sanje o prehajanju. Ostanek sta zemlja in nebo.

Fernando Pessoa




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0