Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

NLP - terapija ali manipulacija?


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
71 komentarjev na to temo

#1 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 30. oktober 2013, 09:02

Prvič sem se z nevro-lingvističnim programiranjem (NLP) srečala pred približno 12 leti, ko sem delala v neki privatni izobraževalni firmi. Lastnik in direktor je bil NLP-jevec in je zaposlenim pedagogom in učiteljem omogočil udeležbo osnovnega seminarja NLP. Meni se je to takoj zdela skrajno problematična zadeva in s stališča etike tudi zelo zelo vprašljiva. Hkrati sem bila tudi presenečena, kako so vodje popolnoma zaobšli temeljna etična vprašanja, ki so se meni takoj začela postavljati: (ne)dopustnost vstopanja in vplivanja na človekovo mentalno in čustveno polje, sploh zavestnega vmešavanja, ne da bi človeku to eksplicitno pojasnili, kaj in zakaj to počnemo (npr. pomoč pri zamenjavi in opustitvih samodestruktivnih miselnih vzorcev)? NLP seminarji in treningi se izvajajo ne le v terapevtske namene, ampak tudi za vodenje ljudi, v marketingu ... skratka popolnoma odkrito in legitimno se uči tehnik manipulacije ljudi v lastno korist, hkrati pa se NLP predstavlja kot terapevtska tehnika v pomoč ljudem. Ali je manipulativna tehnika lahko dolgoročno in globinsko uspešna terapija? kaj je pravzaprav zdravljenje in harmonija? Ali lahko to zreduciramo na neke zaželjene vzorce vedenja in izražanja čustev? Jaz v to sicer dvomim, me pa zanima, če kdo kaj bolj pozna NLP in njene pozitivne in negativne plati.

Za pokušino link, kjer je predstavljen (nekritično) NLP:

http://www.nlp-bank....techniques.html

http://www.nlpi.si/



#2 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 804

Objavljeno: 30. oktober 2013, 09:14

V tem šolskem letu sem se želela udeležit ravno tega izobraževanja. Predavatelja sem spoznala na drugem usposabljanju, ki je trajalo 60 ur, kar je ravno toliko časa, da se ne more nekdo predstavljat drugačne osebe, kot je. Začutiš iskrenost, srce in značaj, ki ga ima. Ker sem potem slišala z več strani, da je NLP zavajanje ljudi, sem predavatelju postavila vprašanje o tem. Namreč, metodo nekateri uporabljajo striktno marketinško in samo vtoliko, da bi prepričali ljudi v prodajo. V tem primeru je to manipulacija.

 

Predavatelj mi je odgovoril, da je vsaka metoda lahko dobra ali slaba. Odvisno, s kakšnim namenom in za kaj jo uporabljaš. Če imaš etičen pristop, nečesa ne boš uporabljal v slabe namene. On, je odgovoril, je s to metodo neznansko napredoval. Prav tako tudi njegovi udeleženci. In da velik poudarek na etiko, srce, poštenost, zato tudi izbira udeležence, na osnovi tega, s kakšnim namenom se mu prijavljajo.

 

Letos sem izobraževanje zaradi finančnih razlogov in drugih obremenitev odpovedala in če ne bo sprememb, grem naslednje leto.



#3 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 30. oktober 2013, 09:41

Kaj te je pa pritegnilo pri NLP-ju?



#4 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 804

Objavljeno: 30. oktober 2013, 10:08

Nadgradnja usposabljanja, ki sem se ga udeležila, napredovanje na področju osebne rasti, vse skupaj optimirano pri iskanju novih možnosti dela, saj se v sedanjem ne vidim več.



#5 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 30. oktober 2013, 10:34

Ja, NLP zelo oglašujejo ravno na ta način. Ampak meni se zdi, da človek osebno raste, ko se spoznava, ko gre v globine svojega bitja, ne pa takrat, ko ene miselne vzorce zamenjuje z drugimi, ki niso plod njegove lastne izkušnje in neposrednega spoznanja, ampak so mentalne strukture, posredovane od nekoga drugega. Zelo me pri vsej stvari moti tudi to, da učijo, kako človeku (ali pa samemu sebi) "zlesti pod kožo" in mu potem "uturiti" neke miselne vzorce in prepričanja - pa čeprav pozitivne. So pa pri tem zelo uspešni, to se vidi tudi po tem, kako znajo predstavljat svojo metodo in prepričat ljudi, kako je dobra. Ampak jaz se ne morem znebit občutka, da je vse skupaj nekam prazno, njihove besede na seminarju so mi delovale nekako votlo, kt ene pobarvane prazne jajčne lupine. Po drugi strani mi je šlo pa prav na živce, kako um in čustva obravnavajo nekako mehanično. Na seminarju namenoma nisem hotela past not, hotela sem ostati zunaj in opazovati vse skupaj, ker mi je bilo očitno, da je bil že sam seminar kot ena skupinska hipnoza ali manipulacija. Že na seminarju so vodili naše misli tako, kot so si zamislili. 



#6 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 30. oktober 2013, 10:51

Saj mogoče je v tem smislu tale NLP fajn spoznat, da mal vidiš, kako in kje vse nas peljejo po svoje. Kar se pa vzgoje tiče, so pa ti pristopi najbrž res zelo prisotni, odkar je na pohodu permisivna vzgoja. Meni se je zdelo vedno bolj pošteno otroku direkt povedat "tkole mora bit pa pika", kot ga poskušat zmanipulirat, da si pravzaprav on želi, da bi bilo tako.  Da ne govorimo, kako v partnerskih odnosih lahko kdo fura nekoga na lep način - samo gledaš, kako je to možno ... ampak očitno je. Imaš prav, NLP je verjetno samo raziskal, dobro naštudiral in sistematično uredil in mal nadgradil prijeme,  ki jih ljudje (eni bolj, drugi manj) že od pamtiveka uporabljamo drug na drugemu ...



#7 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 804

Objavljeno: 30. oktober 2013, 11:59

Vsakdo ima svoje poti in z marsičem se strinjam, kar sta napisali. Menim, da je osebni napredek kombinacija opazovanja, razmišljanja, izkušenj,  nekaterih metod... Kot sestavljanje mozaika. Ja, ne moreš računat, da boš kar nadomestil neke vzorce z drugimi. Lahko pa tudi po takšni poti ozavestiš določene stvari. Nikoli ni dobro samo nekritično jemat, vsega kar se kje učiš in mislim, da s svojim znanjem ter izkušnjami znam vedno bolj izluščit svoje kriterije. In to ni edino, na čemer mislim še delat...je še nekaj zadev, ki so na prednostni listi. Ampak počasi. Vsaka pot se začne s prvim korakom.



#8 Lemurian

Lemurian
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 94

Objavljeno: 30. oktober 2013, 14:00

Hoj Iknee in ostali!

 

 

Moje vodilo je takšno: karkoli je povezano s HIPNOZO ali karkoli je povezano z bajnimi DENARCI.. samo stran od tega. To ni duhovnost, ni etičnost, ampak je le nategovanje. Nekdo se je nekaj naučil, prišel do nekih plitvih spoznanj (kako deluje um, kako delujejo čustva, podzavest itd), zapakiral v neko obliko in sedaj to prodaja in hoče na podlagi tega služiti in večati svojo samopodobo. Duhovna pot to ni. To je zgolj nek nadomestek zgrešene zahodne civilizacije, ki hoče vse pridobiti na hitro in s čim manj truda -- in to potem širiti (kar se da hitro) naprej.

 

Sem večinoma hodijo tisti, ki ne poznajo drugih duhovnih naukov, ali pa takšni, ki imajo preveč denarja in ne vedo kam bi s svojim časom.

 

Kar se tiče hipnoze gre nakako takole.. to je neke vrste močno lepilo, močna prevleka, ki jo človek nalima preko svojih prepričanj. Ja, gre malo v podzavest, a tam ustvari neko močno plast hipnoze, za katere potem deluje v svetu. Ampak fora te plasti hipnoze je ta, da potem gre zelo težko preko nje, težko se poda globlje v podzavest, kjer bi našel izhod iz tega materialnega sveta, kjer bi našel stik z višjimi sferami, kjer bi našel stik z Bogom. Od vsega tega se odreže in se zadovolji z nekimi trenutnimi rezultati.

Pod to mejo hipnoze so tudi nekatere globlje, temačne reči, ki človeka težijo. Preko katerih mora iti, da pride v stik z Bogom. Se hipnotizira, ustvari pregrado, in te temačne reči (preko katerih aspirant pride do Resnice) ostanejo zakopane in zabetonirane v podzavesti. Dlje kot so zakopane, močnejše postajajo. Ker pa se bo razodelo vse, kar je skritega, ker nič ne bo ostalo skrito; bodo te reči slej ko prej priplavale na površje. In zaradi zabetoniranosti, utegne biti t aizbruh nenaden in silovit... kar pa ne bo prijetno.. nah nah... Po "naravni poti" meditacije, te stvari spontano prihajajo na površje, če se gremo pa neke naivne bližnjice, pa bodo usekale in usekale bodo močno... precej močno... Verjetno kakšen živčni zlom, nervoza, smrt ali kaj podobnega. 

 

Ampak to teh ljudi ne zanima, ne zanima jih kaj se bo zgodilo s tem človekom čez 10, 20, 30 let, kaj se bo zgodilo na starost. Je tako kot naši vrli znanstveniki, ki odkrijejo neko napravo, snov, zdravilo in trdijo kako bo rešilo marsikateri problem, potem pa se čez čas pokaže, da je pravzaprav zelo zelo škodljivo.

 

 

 

"Zelo me pri vsej stvari moti tudi to, da

učijo, kako človeku (ali pa samemu sebi) "zlesti pod kožo" in mu potem
"uturiti" neke miselne vzorce in prepričanja - pa čeprav pozitivne. "

 

dark magick, umešavanje v svobodno voljo, kratenje pravice posameznika, kršenje Božjih zakonov... zelo slabo za karmo človeka, ki te stvari počne (zavedno ali nezavedno)

 

 

"So pa pri tem zelo uspešni, to se vidi tudi po tem, kako znajo predstavljat
svojo metodo in prepričat ljudi, kako je dobra."

 

Uspešni? Po kakšnih standardih meriš uspeh? Po standardih družbe? Denarja, števila privržencev?

Kaj pa uspeh glede na to, koliko so Iskreni, koliko imajo Čiste namene, koliko hočejo celovito pomagati ljudem? Koliko so uspešni v "očeh Boga"?

 

"Ampak jaz se ne morem
znebit občutka, da je vse skupaj nekam prazno, njihove besede na
seminarju so mi delovale nekako votlo, kt ene pobarvane prazne jajčne
lupine."

 

Duhovni človek, malo bolj čista duša zalo hitro vidi pokvarjenost preko lepih besed. Si pa predstavljaj človeka, ki je neprestano pod stresom, ki je v nenehnem družbenem hrupu, ki ima samopodobo absolutno na ničli, in hoče nekaj, karkoli, da pobegne iz te svoje ujetosti. Takšni, so pa zelo lahek plen.

Ali pa kakšne oz. večina teh naših televizijskih programov... eno samo prazno nakladanje in zavajanje, speljati pozornost od resničnih problemov k nekim rečem, ki so čisto nepomembne oz. nerešljive..

 

 

"Po drugi strani mi je šlo pa prav na živce, kako um in čustva
obravnavajo nekako mehanično. "

 

Jep. Še vedno so pri mehaničnem, neumnem, brezčutnem vesolju. Newton (25 December 1642 – 20 March 1727). Precej zastarelo vse skupaj.. jep, jep

 

 

"Na seminarju namenoma nisem hotela past
not, hotela sem ostati zunaj in opazovati vse skupaj, ker mi je bilo
očitno, da je bil že sam seminar kot ena skupinska hipnoza ali
manipulacija. Že na seminarju so vodili naše misli tako, kot so si
zamislili."

 

Seminarji delujejo po principu brainwash tehnik, tehnik pranja možganov.

Bolj kot je človek zmatran, bolj je sugestiven.

Več je pritiskov, daljši kot je pritisk, večji je učinek. Logish.

 

http://www.skrivnost...ranje-mozganov/

Landmark forum je tipičen primer tega (bil zelo blizu fanatikom, ki so reklamo za to izobraževanje delali v sloveniji). Celodnevni seminarji, nabiti z vsebino, polno si zaposlen, nimaš časa za razmislek, nenehni pritiski tistih, ki vodijo seminar in njihovih pomočnikov; nabite cene, oddaljena lokacija (po možnosti), "če si pa že tolk plačal, je pa škoda, da bi že po prven dnevu nehal, mogoče ti bo všeč" (v stilu: malo še potrpi, in bomo premagali tvoje varnostne mehanizme in boš eden od nas)... In ja, v takšnih okoliščinah ni težko zjebat človeka. 

 

 

In potli še vsi ti nadaljevalni seminarji, ki so seveda bistveno dražji od začetnih.

In ko je človek že toliko vložil, ko je že tako visoko priplezal, bo pa naredil še učiteljski tečaj in učil druge.. neumnosti raznašal naokoli, sam pa globlje in globlje tonil v greznici. ... ...

 

 

 

P.S. iskrena želja po Resnici, Svobodi, po nečem višjem, po Bogu, Ljubezni, Modrosti,.. priti stvarem do dna, dokopati se do najglobljega, spoznati skrivnosti, spoznati "what is all about", čistost srca, etika,... S takšnim odnosom lahko marsikatero neumnost človek pokusi, pa ne bo naredila večje škode, in precej hitro jo bo zavrgel in našel nekaj boljšega, bolj Resničnega.


človek, zbudi se..

 

"Velika Pot je lahka, vendar imajo ljudje raje stranske poti." Tao Te Ching, 53

 


#9 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 804

Objavljeno: 30. oktober 2013, 14:18

Pač lej, vse je nekje vmes. Če zavestno in kritično sodeluješ v nekih izobraževanjih, je spet drugače, kot če si dovzeten za vsako flancanje  ali da vse kupiš. Določena izobraževanja so tudi nek certifikat, ki ga potrebuješ, da spremeniš svoj poklic. Nobeno znanje ne škodi, če ga komplementarno vključiš v svojo "mapo" ter povezuješ sinergijsko.



#10 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 30. oktober 2013, 14:36

Mah, kva pa vem. Men nlp deluje kt dnar. Močna energija, predznak pa dobi šele z dinamiko. NLP je lahko močn orodje po odkritju vzrokov /za karkol že/ in kt tak zlo dobr, lahko pa slab, če se uporablja za maskiranje.

Podobn je s hipnozo. Dobra, če se uporablja za odkrivanje vzrokov in slaba, če se uporablja za maskiranje.

 

icon26.gif

 

icon25.gif


Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#11 anne

anne
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 137

Objavljeno: 30. oktober 2013, 15:28

Večkrat sem že ugotovila, da pri določenih zadevah kar čutim, kaj je kul in kaj je ne (zaznam nategancijo, pranje možganov, masovno hipnozo, pobiranje denarja, včasih s strani učencev - učiteljev najbrž tudi nezavedno). In to mi deluje tako. Ker zadeve ne poznam, drugih argumentov pravzaprav nimamicon_smile_blush.gif. Včasih je pa vseeno intuicija tista, ki nam pove največicon_smile_blush.gif.

 

Sem že prej mislila napisati, pa ne vem, če bi znala dobro ubesediti. Zdaj je to naredil Lemurianicon_smile_tongue.gif  


Life begins at the end of your comfort zone. 


#12 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 804

Objavljeno: 30. oktober 2013, 15:28

Jp, lahko dober, lahko slab. Izbiramo sami.



#13 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 30. oktober 2013, 17:00

Torej smo pred etično dilemo, koga ali kva  potem nevro lingvistično (re)programirat, da navmo reprogramiral samo ta slabo!


prenos.jpg


#14 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 30. oktober 2013, 18:46

NLP je koristna do določenega nivoja...je pa še daleč od tega, da bi korenito posegala v podzavestne vzorce in bila tako učinkovita kot nakladajo...Kakor je meni znano nima nobene veze s hipnozo...Vse ostalo je pa njihov marketing...Tehnično gledano je to tudi neke vrste "duhovnost" kao za začetnike...biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#15 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 31. oktober 2013, 07:46

S hipnozo v ožjem smislu pomena najbrž res nima povezave, me pa ta tehnika v  enih prijemih spominja na hipnozo: uporaba ključnih besed za vstop v določeno stanje (pod)zavesti, sugestije, ki ciljajo v nezavedno in čustveno polje ... Kakorkoli lahko rečeš, da je zadeva kot metoda pravzaprav nevtralna in na določeni ravni koristna (čeprav včasih bolj za izvajalca kot tistega, ki mu dogaja?huh.png ), se meni se še zmeraj zdi tak način poseganja vprašljiv v precej primerih tudi v terapevtski situaciji.  Enostavno mi ne gre tole PROGRAMIRANJE. Pa čeprav vem, da smo na eni ravni vsi podvrženi programiranju, pravzaprav je v širšem smislu celotna socializacija in vzgoja pravzaprav programiranje za življenje v neki človeški skupnosti.  In potem si lajf izboljšaš tako, da reprogramiraš sebe ali pa svoje bližnje, podrejene, sodelavce, učence, kupce ... Samo meni to ni prava raven delovanja. Kako pa naj jaz vem, da je prav ta program pravi, a? Zato, ker je tako rekel moj polbog inštruktor (al kako se jim že reče) NLP? Oogle_anim.gif  In kaj vse je še globlje, kaj leži pod temi programi? Programiranje pravzaprav ovira neposreden dostop do vira, do vstopanja v univerzalno polje in intuicijo ... zato so bili vsi veliki umetniki, znanstveniki, duhovni ljudje mal off ... wink.png Niso se dali programirat.  16-tb.JPGopica.gifph34r.png



#16 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 31. oktober 2013, 08:57

S hipnozo v ožjem smislu pomena najbrž res nima povezave, me pa ta tehnika v  enih prijemih spominja na hipnozo: uporaba ključnih besed za vstop v določeno stanje (pod)zavesti, sugestije, ki ciljajo v nezavedno in čustveno polje ... Kakorkoli lahko rečeš, da je zadeva kot metoda pravzaprav nevtralna in na določeni ravni koristna (čeprav včasih bolj za izvajalca kot tistega, ki mu dogaja?huh.png ), se meni se še zmeraj zdi tak način poseganja vprašljiv v precej primerih tudi v terapevtski situaciji.  Enostavno mi ne gre tole PROGRAMIRANJE. Pa čeprav vem, da smo na eni ravni vsi podvrženi programiranju, pravzaprav je v širšem smislu celotna socializacija in vzgoja pravzaprav programiranje za življenje v neki človeški skupnosti.  In potem si lajf izboljšaš tako, da reprogramiraš sebe ali pa svoje bližnje, podrejene, sodelavce, učence, kupce ... Samo meni to ni prava raven delovanja. Kako pa naj jaz vem, da je prav ta program pravi, a? Zato, ker je tako rekel moj polbog inštruktor (al kako se jim že reče) NLP? Oogle_anim.gif  In kaj vse je še globlje, kaj leži pod temi programi? Programiranje pravzaprav ovira neposreden dostop do vira, do vstopanja v univerzalno polje in intuicijo ... zato so bili vsi veliki umetniki, znanstveniki, duhovni ljudje mal off ... wink.png Niso se dali programirat.  16-tb.JPGopica.gifph34r.png

 

Maš programe, ki so materialno gledano škodljivi in dobrobitni. Point je iz enih v druge. Ampak ko ti enkrat kapne, da si ti tist, ki spreminjaš program in da ti sploh ni treba bit pod vplivom takih ali drugačnih programov, si lohk svoboden. Ampak bit svoboden samo po seb te tud še ne izpolni. Zato tisti, ki ne sprejmejo služenja Boga, slej ko prej spet začnejo manipulirat s takimi ali drugačnimi programi in se eventuelno z njimi spet omejijo. 



#17 Silica

Silica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 135

Objavljeno: 31. oktober 2013, 09:34

Tudi meni ni všeč že tole ime - programiranje. No tule na LNF je nekdo omenjal, da je dal to skozi, morda se kaj oglasi... da ne bo samo "ne poznam, ampak je mimo". 

 

Jaz ne poznam wink.png in mi je manipuliranje (prekomerno) seveda mimo icon_smile_big.gif drugače pa, če je kaj, kar človek lahko uporabi zase, zakaj pa ne. Če se ti ne zdi ok, ne uporabljat. Meni se pa Jezus ne dopade in ne uporabljam njegovega programa....

 


Penny: Oh big deal. Not knowing is part of the fun.

Sheldon: "Not knowing is part of the fun". Was that the motto of your community college?

 

This is where the old mountain goat lives. He hangs out here and has a good time. B. R.


#18 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 31. oktober 2013, 09:41

Meni se pa Jezus ne dopade in ne uporabljam njegovega programa....

 

Do nekje je dobrobiten, pol ma pa tud ene omejitve še ja. 



#19 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 31. oktober 2013, 09:57

Ampak dobrobitnost ali omejitve česarkoli, se gleda glede na trenutno fazo praktikanta. Kar je za enga trenutno absolutno dobrobitno/progresivno je lahko za nekoga že omejitev. Zato tist, ki je realiziran lahko daje navodila glede na stopnjo aspiranta, kar bo zanj v tistem trenutku in glede na pogojenost in okoliščine sprejemljivo in progresivno. 



#20 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 31. oktober 2013, 10:12

In kar bo za enga progresivno bo enmu drugmu zgledal kot omejeno ali pretiravanje. Zato se tisti, ki še nismo dosegl sočutja do vseh kregamo med sabo kdo ma prav. Vse dokler tudi sami ne dosežemo tega nivoja, s sledenjem navodil tistih, ki so ga že. 



#21 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 31. oktober 2013, 11:01

sledijo vedno samo kolektivna zmanipulirana bitja s črednim nagonom ...

 

zavestna bitja grejo svojo lastno pot ... ne rabijo nobene religije ... nasprotno ... opustijo jo ...

 

Kam pa grejo zavestna bitja?



#22 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 31. oktober 2013, 11:41

ko se prebudijo, grejo najprej na eno dobro kavo ... biggrin.png

tudi budha je šel najprej na kavo, ko se je prebudil ... yes.gif

 

Zakaj pa?



#23 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 31. oktober 2013, 19:23

Tko da ja, NLP je tako terapija kot tudi manipulacija. Terapija ker ti iz slabših naprogramira boljše materialne vzorce in manipulacija ker te še vedno drži v njih. Če greš iz fičota v mercedesa je seveda boljš, ampak če ne nahraniš tudi voznika ti tud to hmal ne bo nič boljš in iz neizpolnjenosti, če ne greš naprej, se zna zgodit da to pozicijo zlorabljaš proti drugim ljudem kar te bo eventuelno spet pripeljal do slabših vzorcev. Če se tekom preprogramiranja zaveš razlike med programerjem in programom lahko stopiš na pot osvoboditve. 



#24 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 31. oktober 2013, 20:35

sledijo vedno samo kolektivna zmanipulirana bitja s črednim nagonom ...

 

Ne vedno. 

 

zavestna bitja grejo svojo lastno pot ... ne rabijo nobene religije ... nasprotno ... opustijo jo ...

 

Če grejo svojo lastno pot, pol še niso čisto zavestna. So le prešli iz sledenja enega programa na drugega. Čisto zavestna bitja nikamor ne grejo. Ampak tud čisto zavestna bitja sledijo višjega, ko začutjo njegove kvalitete. 



#25 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 31. oktober 2013, 20:58

in kot je že brezo razložil : nekaj bistvenega ne profitiraš z NLP-jem

 

Za ene je progresivno do nekega nivoja.

 

biggrin.png ... a kdo tukaj misli, da je že popoln ?

 

Jaz ne, ampak po milosti popolnega vseeno vem, da čisto zavestna bitja (popolnoma osvobojena od materialne energije) nimajo lastne poti. Al samo so (nikamor ne grejo, ni nobene poti), al pa zavestno služijo Boga, kar je velik svobodnejše in prijetnejše. 






Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0