Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

NLP - terapija ali manipulacija?


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
71 komentarjev na to temo

#26 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 31. oktober 2013, 21:03

malo naprej od principa jezusa je krišna ... ki ima tudi svoje omejitve ... laugh.png laugh.png laugh.png

da ne omenjam tukaj zdaj neke razvojne faze, na katere ste zelo alergični ... biggrin.png

 

Jezus ni omejen, ampak program, ki ga je dal ima svoje omejitve, ker je namenjen določeni stopnji zavesti ljudi, da jim je še sprejemljiv in je hkrati progresiven. 

 

Krišna tud ni omejen, je pa res, da ima lahko kdo o njem še omejeno predstavo. Krišna v Giti Arjuni razlaga različne progresivne programe in na koncu mu pravi, da mu je vse povedal, on pa naj stori kar hoče. Ampak po tem, mu iz ljubezni pove še, naj raje opusti vse programe (znotraj materialne energije in za osvoboditev iz nje) in naj raje sledi njegov program (na osvobojenem nivoju), ki je v večno dobrobit vseh. 



#27 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 31. oktober 2013, 21:10

je velika resnica ... vse je tukaj zdaj ... zato res ne greš nikamor ... doživljaš in izkušaš pa svojo pot "od tukaj do sem" ... 

 

Tud to še ni čista zavest, čista osvoboditev. Nikamor ne greš, ni lastne poti, samo si, večen, zavesten (s svobodo izbire) in blažen. In če se strinjaš služit Boga, od kogar si, si na svoji večni poti, ki je najbolj naravna, prijetna in edina popolnoma izpolnjujoča. 



a znaš brat ? govorim o principu enega in drugega 

ko prerasteš okvirje, nisi več to kar si bil

 

Vedno si en in isti smile.png Je pa res, da lahko s svojimi določenimi aktivnostmi izgubiš ali popačiš zavedanje kdo si in se poistovetiš z nečem kar nisi.



#28 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 31. oktober 2013, 21:34

šepaš že pri čisto navadni logiki ...

resnica ni nekaj končnega ...

to kar ni končno, tega ne moreš spoznat do konca ... 

in zato pravijo : božanske poti so nedojemljive ... in jaz še dodam : nedojemljive tudi za boga laugh.png laugh.png laugh.png

 

V postu sploh nisem omenjal nobene končnosti resnice.

 

Hotu sem samo povedat, da je vsak izmed nas vedno en in isti, ena in ista oseba, da nikol ne postane nekdo drug. Tako kot je npr. igralec Janez vedno Janez, ne glede na to da lahko na odru nastopa v različnih kostumih in različnih vlogah. Tako smo tudi vsak izmed nas vedno ena in ista oseba, ki pa seveda lahko izgubi zavedanje svoje večne narave, zarad določenih aktivnosti in se zmotno poistoveti s stalno se spreminjajočo materijo. 

 

Drgač pa pol tud to kar tu pišeš ni res, glede na to kar si napisal.

 

Fora je da resnica ni pogojena z logiko in materialnimi izkušnjami. So en del nje. Resnico lahko dokončno spoznaš v tem smislu, da jo gledaš onkraj omejitev čutil in logike, tako kakršna je, ampak tud tam je pol neomejena. Ampak jasno veš kaj je kaj. Kaj je neomejena materialna energija, kaj so neomejeno številčna večna živa bitja, kaj je Brahman (večna neomejena svetloba), kdo je Paramatma (Bog v svoji delni manifestaciji, ki prebiva v srcu vsakega pogojenega živega bitja in v vseh objektih v tem materialnem svetu) in kdo je Bhagavan (Bog v celoti, Krišna, v katerem spoznanju so vključeni Brahman, ki je sij njegove večne oblike in Paramatma, ki je izmed njegovih oblik za določeno funkcijo) in kakšen je večen odnos med njimi.



#29 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 31. oktober 2013, 22:55

S hipnozo v ožjem smislu pomena najbrž res nima povezave, me pa ta tehnika v  enih prijemih spominja na hipnozo: uporaba ključnih besed za vstop v določeno stanje (pod)zavesti, sugestije, ki ciljajo v nezavedno in čustveno polje ... Kakorkoli lahko rečeš, da je zadeva kot metoda pravzaprav nevtralna in na določeni ravni koristna (čeprav včasih bolj za izvajalca kot tistega, ki mu dogaja?huh.png ), se meni se še zmeraj zdi tak način poseganja vprašljiv v precej primerih tudi v terapevtski situaciji.  Enostavno mi ne gre tole PROGRAMIRANJE. Pa čeprav vem, da smo na eni ravni vsi podvrženi programiranju, pravzaprav je v širšem smislu celotna socializacija in vzgoja pravzaprav programiranje za življenje v neki človeški skupnosti.  In potem si lajf izboljšaš tako, da reprogramiraš sebe ali pa svoje bližnje, podrejene, sodelavce, učence, kupce ... Samo meni to ni prava raven delovanja. Kako pa naj jaz vem, da je prav ta program pravi, a? Zato, ker je tako rekel moj polbog inštruktor (al kako se jim že reče) NLP? Oogle_anim.gif  In kaj vse je še globlje, kaj leži pod temi programi? Programiranje pravzaprav ovira neposreden dostop do vira, do vstopanja v univerzalno polje in intuicijo ... zato so bili vsi veliki umetniki, znanstveniki, duhovni ljudje mal off ... wink.png Niso se dali programirat.  16-tb.JPGopica.gifph34r.png

 

Ključne besede so samo triggerji za nekaj...za kaj, to pa pitaj Boga...podobno kot mantre al pa besedica OM...Samo da mantre so ponavadi koristne, za določene besede se pa nikoli ne ve kaj se skriva v kolektivnem nezavednem...Ali drugače povedano nikoli se ne ve s kakšnim namenom je bila neka tehnika ustanovljena, kakšen je bil motiv "ustanoviteljev oz. propagatorjev", itd...Ponavadi je v ozadju ravno denar in materialna korist, vse ostalo je pa malo zavito v celofan duhovnosti in osebnostne rasti kao krinka....tongue.png

 

Človek je kot računalnik...da funkcionira mora imeti programčke...od človečka, programčkov in inštalacije je odvisno kako bo deloval...Človek ponavadi nima pojma ali je nek programček koristen za njega ali ne, zato se pač uporabijo "magični trikovi" (varovalke)...ampak najprej je treba izbrisat starega, da se naredi prostor novemu. Bolj jeba je recimo, če ima človek dva programčka, ki se med sabo tepeta. Recimo ljubezen do žensk in agresija do žensk. Treba destruktivnega "delete"...

 

Magični trikovi pri theta healingu...uporabi se ukaz "tralala...Kreatorček naj na to mesto pride (ubaci) tak programček za katerega misliš, da je za mene najboljši...tralala..."  In ravno zaradi tega, ker se ukazov (programiranje) ne podaja iz nivoja duše ali celo višjih, je NLP koristen samo do določenega nivoja...Če bi bili inštruktorji vsaj polbogovi bi bilo še dobro, ampak oni ponavadi niso niti na polovički...mogoče kakšna 1/10 ali 1/5...biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#30 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 419

Objavljeno: 1. november 2013, 07:08

S hipnozo v ožjem smislu pomena najbrž res nima povezave, me pa ta tehnika v  enih prijemih spominja na hipnozo: uporaba ključnih besed za vstop v določeno stanje (pod)zavesti, sugestije, ki ciljajo v nezavedno in čustveno polje ... Kakorkoli lahko rečeš, da je zadeva kot metoda pravzaprav nevtralna in na določeni ravni koristna (čeprav včasih bolj za izvajalca kot tistega, ki mu dogaja?huh.png ), se meni se še zmeraj zdi tak način poseganja vprašljiv v precej primerih tudi v terapevtski situaciji.  Enostavno mi ne gre tole PROGRAMIRANJE. Pa čeprav vem, da smo na eni ravni vsi podvrženi programiranju, pravzaprav je v širšem smislu celotna socializacija in vzgoja pravzaprav programiranje za življenje v neki človeški skupnosti.  In potem si lajf izboljšaš tako, da reprogramiraš sebe ali pa svoje bližnje, podrejene, sodelavce, učence, kupce ... Samo meni to ni prava raven delovanja. Kako pa naj jaz vem, da je prav ta program pravi, a? Zato, ker je tako rekel moj polbog inštruktor (al kako se jim že reče) NLP? Oogle_anim.gif  In kaj vse je še globlje, kaj leži pod temi programi? Programiranje pravzaprav ovira neposreden dostop do vira, do vstopanja v univerzalno polje in intuicijo ... zato so bili vsi veliki umetniki, znanstveniki, duhovni ljudje mal off ... wink.png Niso se dali programirat.  16-tb.JPGopica.gifph34r.png

 

mogoče ti ne ustreza, ker se pogosto reklamira kot instant-uspeh-metoda...

kar se, po moje, ne sklada z realnostjo, ker mora človek, da bi dosegel neko točko,

prehoditi korake do le te, in to celostno.

se pravi, ne zgolj besede, temveč srce, celo telo.

saj se da prekriti to, kar čutiš, z besedami in sugestijami, ampak kako dolgo in po kakšni ceni?

ampak ja, za doseganje nizkotnih ciljev tovrstna metoda vsekakor zadostuje partyy.gif partyy.gif



#31 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 1. november 2013, 16:52

šepaš že pri čisto navadni logiki ...

resnica ni nekaj končnega ...

to kar ni končno, tega ne moreš spoznat do konca ... 

in zato pravijo : božanske poti so nedojemljive ... in jaz še dodam : nedojemljive tudi za boga laugh.png laugh.png laugh.png

 

Lahko dokončno spoznaš, da si vedno ena in ista oseba, da nikoli nisi nekdo drug, ampak da se pa lahko zmotno poistovetiš z nečem kar nisi (materijo), če se napačno odločaš.

 

Božanske poti so seveda nedoumljive našim omejenim materialnim čutilom, ampak če se predaš Bogu jih lahko po njegovi milosti vidiš z večnimi očmi. Bog se zaveda vsega, zanj nič ni nedoumljivega. Ko se mu predamo smo lahko mirni. 



#32 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 1. november 2013, 18:58

Glede programiranja je pa tko, da neki lohk spremeniš, sam nisi pa edini in neodvisni programer. Noben od nas ne more ustavt bolezni, ostarelosti, smrti, rojstva ... časa... jeze, strahu, pohlepa... Mi smo v filmu te materialne eksistence in lahko le neki malga vplivamo na dogajanje, ampak ne absolutno... ne mormo spremenit narave stalno se spreminjajoče, gibajoče materialne energije... kar je samorazodeto. Tega se lohk odrešiš le če se zaveš kdo v resnic si in se dvigneš nad ta film, oddideš ven. Pol si lohk v večni statiki ali pa v odnosu z Bogom in njegovimi osebnimi spremljevalci v Njegovem filmu, kar je edino kar te lahko res dokončno izpolni. Vabljeni.  



#33 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 1. november 2013, 19:39

Glede programiranja je pa tko, da neki lohk spremeniš, sam nisi pa edini in neodvisni programer. Noben od nas ne more ustavt bolezni, ostarelosti, smrti, rojstva ... časa... jeze, strahu, pohlepa... Mi smo v filmu te materialne eksistence in lahko le neki malga vplivamo na dogajanje, ampak ne absolutno... ne mormo spremenit narave stalno se spreminjajoče, gibajoče materialne energije... kar je samorazodeto. Tega se lohk odrešiš le če se zaveš kdo v resnic si in se dvigneš nad ta film, oddideš ven. Pol si lohk s večni statiki ali pa v odnosu z Bogom in njegovimi osebnimi spremljevalci v Njegovem filmu, kar je edino kar te lahko res dokončno izpolni. Vabljeni.  

 

in kam smo vabljeni...scratchchin.gif



#34 maesta

maesta
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 53

Objavljeno: 1. november 2013, 19:40

NLP ni programiranje prihodnosti (vsaj jaz ga nisem tako doživela). Metoda mi je cool, ker podaja orodja kako spremeniti programe, ki so bili v nas zasidrani v ranem otroštvu bodisi s strani okolja ali staršev. Daje odgovore zakaj včasih postopamo na način, ki ga tudi sami ne razumemo. NPR zakaj ljudje, ki so bili v otroštvu pretepani, pretepajo svoje otroke, pa čeprav se jim v racio fazi to gnusi in se po dejanju počutijo slabo.... v trenutku napetosti-krize postopajo po "programu", ki je bil v njih implementiran v otroštvu in postopajo na isti način kakor so njihovi starši.... Pa ni to edini program, ki ga imamo....pomaga, če veš zakaj v tebi ti občutki in strahovi...to je vsaj začetek ..

Manipulacija in izraba NLP-a...ja.... menim, da obstaja...in, da je nevarna, ker te NLP v višjih sferah dobesedno uči manipulacije, ki pa v nobeni obliki ni dobra. Od človeka samega je odvisno ali bo to izrabil ali..in če se odloči za slednje to le pomeni, da  so že v osnovi njegove namere nečastne..in tu bi se strinjala z mgd  Quote:" Tega se lohk odrešiš le če se zaveš kdo v resnic si in se dvigneš nad ta film, oddideš ven. Pol si lohk s večni statiki ali pa v odnosu z Bogom in njegovimi osebnimi spremljevalci v Njegovem filmu, kar je edino kar te lahko res dokončno izpolni. Vabljeni."  



#35 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 1. november 2013, 19:59

in kam smo vabljeni...scratchchin.gif

 

Domov k Bogu.



#36 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 1. november 2013, 20:35

Domov k Bogu.

 

pa veš kje on domuje ??

 

si ga že kdaj videl od blizu ?



#37 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 1. november 2013, 21:02

pa veš kje on domuje ??

 

si ga že kdaj videl od blizu ?

 

Ja.



#38 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 1. november 2013, 21:11

Ja.

mi lahko opišeš kak je to izgledalo ?



#39 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 1. november 2013, 21:28

ko ga naslednjič vidiš, mu povej, da ga lepo pozdravljam, pa naj se kaj oglasi na pir ... bomo ktero rekli ... wink.png ... ga že nekaj cajta nisem videl ...

 

Sem ga. Pira prav da ne pije, lahko pa sok. 



#40 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 1. november 2013, 21:42

mi lahko opišeš kak je to izgledalo ?

 

Po svoji volji se mi je razodel, ker sem ga služu pod vodstvom njegovega dragega spremljevalca. Po svoji milosti mi je odprl oči mojega pravega jaza, ki je onkraj mojega subtilnega in fizičnega materialnega telesa, ki sem se jih takrat iz pravega sebe hkrati zavedal. Jaz nisem ne ženska, ne moški, ko sem v atmi (pravem jazu) in sem večni služabnik Šri Krišne. Je tolk lep da se ne da povedat. Onkraj vseh možnih pričakovanj, predstav, dosedanjih izkušenj. Neki čiz druzga. Onkraj uma. Ki se ga takrat tud zavedaš. Sijoč. Nasmejan. Ko ga iz sebe po njegovi energiji, privlačnosti, vodstvu služiš izključno za njegovo zadovoljstvo, dobiš tako srečo od znotri, v sebi, ki se ne more primerjat z ničemer drugim in ki te lahko popolnoma izpolni. To je bil začetek, v l. 2000. 



to mi naj sam pove ... saj ne rabi tebe za posrednika ...

 

Ok. Ampak ker si mi že reku naj mu posredujem sem pač mu in tebi nazaj. 



#41 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 1. november 2013, 21:46

kje si ga videl, na tej ali na oni strani ?

na oni strani vem kak zgleda, zato prosim bodi prepričljiv wink.png



#42 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 1. november 2013, 21:49

kje si ga videl, na tej ali na oni strani ?

na oni strani vem kak zgleda, zato prosim bodi prepričljiv wink.png

 

Kaj si mislil s tem na "tej" ali "oni" strani?



#43 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 1. november 2013, 21:53

Kaj si mislil s tem na "tej" ali "oni" strani?

 

če ti je vse razodel, bi lahko vedel kaj pomeni na tej ali oni strani wink.png

 

dimenzija........... wink.png  wink.png



#44 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 1. november 2013, 21:58


če ti je vse razodel, bi lahko vedel kaj pomeni na tej ali oni strani wink.png

 

dimenzija........... wink.png  wink.png

 

 

Blo je v tem svetu, ampak videnje je blo na notranjem, večnem nivoju, iz katerega sem se zavedal tudi tega sveta, pravega sebe, njega, svojega subtilnega in fizičnega telesa. Vse kategorije sem vidu in kako so povezane. Jaz, on, materija (subtilna in fizična).



#45 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 1. november 2013, 22:01

bolj verjetno je , da si si to sam domišljal wink.png



#46 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 1. november 2013, 22:05

bolj verjetno je , da si si to sam domišljal wink.png

 

Ne, ker je blo onkraj vseh mojih možnih umskih predstav in ker sem se hkrati zavedal svojega uma in tistega, ki se zaveda (sebe). Vse je blo jasno. In ker sem srečo čutu v sebi, ob hkratnem zavedanju svojega uma, intelekta, ega (subtilno telo) in fizičnega telesa. In ker se je to kasneje z novimi izkušnjami le še potrjevalo in stopnjevalo.



#47 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 1. november 2013, 22:10

So pa natančne potrditve tudi v avtentičnih svetih spisih. In pogovarjal sem se z realiziranimi osebami, ki imajo kontrolo nad subtilnim in fizičnim telesom (kar lahko vsak tudi osebno preveri).



#48 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 1. november 2013, 22:11

še vedno je samo domišlija prepojena z pobožnimi željami...

zna bit da si padel na finte subtilnih energij, katere prežijo na vsakega, ki prehiteva načrtni potek režije teatra..



#49 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 1. november 2013, 22:12

še vedno je samo domišlija prepojena z pobožnimi željami...

zna bit da si padel na finte subtilnih energij, katere prežijo na vsakega, ki prehiteva načrtni potek režije teatra..

 

Ok, očitno je zate to tako. 



#50 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 1. november 2013, 22:17

kaj čmo, vsak podleže nečemu, nekateri bejbam, drugi politikom, tretji religiji, četrti pa kaj pa vem ..... wink.png

mogoče pa nam kreator še kaj novega naštima tongue.png






Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0