Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino

Fotka

v kuhinji

• Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
461 komentarjev na to temo

#1 shamannamo

shamannamo
  • Lunatik
  • Št. objav: 30 827

Objavljeno: 18. december 2013, 06:36

#2 shamannamo

shamannamo
  • Lunatik

Objavljeno: 19. december 2013, 10:02

jaslice za mesojedce

jaslice.jpg

#3 amalija

amalija
  • Lunatik
  • Št. objav: 12 848

Objavljeno: 21. december 2013, 21:43

#4 amalija

amalija
  • Lunatik

Objavljeno: 21. december 2013, 22:49

#5 amalija

amalija
  • Lunatik

Objavljeno: 22. december 2013, 12:41

#6 amalija

amalija
  • Lunatik

Objavljeno: 22. december 2013, 12:48

#7 amalija

amalija
  • Lunatik

Objavljeno: 22. december 2013, 12:52

#8 amalija

amalija
  • Lunatik

Objavljeno: 22. december 2013, 12:57

#9 amalija

amalija
  • Lunatik

Objavljeno: 22. december 2013, 13:03

#10 shamannamo

shamannamo
  • Lunatik

Objavljeno: 22. december 2013, 13:05

še slo varianta ...

#11 shamannamo

shamannamo
  • Lunatik

Objavljeno: 22. december 2013, 13:09

vegetarijanska hrana

#12 shamannamo

shamannamo
  • Lunatik

Objavljeno: 22. december 2013, 13:17

vegetarijanski zrezek

krompirjeve kroglice

#13 shamannamo

shamannamo
  • Lunatik

Objavljeno: 22. december 2013, 23:13

#14 amalija

amalija
  • Lunatik

Objavljeno: 23. december 2013, 13:23

#15 amalija

amalija
  • Lunatik

Objavljeno: 23. december 2013, 13:34

#16 amalija

amalija
  • Lunatik

Objavljeno: 24. december 2013, 09:05

#17 shamannamo

shamannamo
  • Lunatik

Objavljeno: 24. december 2013, 16:49

krišnova kuhinja

http://www.harekrisn...hp?S=1&Folder=5

#18 shamannamo

shamannamo
  • Lunatik

Objavljeno: 24. december 2013, 17:38

Bilo obdobje, ko sem skoraj vsak dan jedla v Govindasu. Bila sem tudi na tečaju pri Mitji. Zdaj se poskušam  losat tudi mleka.... Krišnova kuhinja za moj okus uporablja preveč mleka in mlečnih izdelkov - vem pa v Ljubljani za dve veganski kuhinji. No, saj tudi v Govindasu imajo veganske jedi, ne samo vegetarijanske. 

vzhodnjaške jedi se zdijo sicer eksotične ... ampak se mi pa ne zdijo glih za vsak dan v našem okolju ... tudi soja je po svoje strupena in sojino mleko prav tako ... 

tudi čisto naša zelenjava je vegetarija ... 

in če ješ domačo slovensko hrano brez dodajanja mesa in špeha ... je tudi vegetarianska prehrana, čeprav se ne sliši tako ...

je pa res, okusa mesa se ne da nadomestit z ničemer ... in če ne želiš jest mesa, ga ne rabiš nadomeščat z nečim drugim samo za oko ... 

#19 shamannamo

shamannamo
  • Lunatik

Objavljeno: 24. december 2013, 17:59

Krišnova kuhinja soje sploh ne uporablja. Soja in tofu sta bolj v kitajski kuhinji. Da je pa soja strupena, pa prvič slišim. Govorim seveda o gensko nespremenjeni soji - ker sojo so, kot hrano za živinorejo seveda popolnoma modificirali - in zanimivo, ko se govori o vegetarijanski prehrani in gensko spremenjeni soji, se pozablja, da se gensko spremenjena soja konzumira ravno v mesnopredelovalni industriji. 

Kako je pa z nadomeščanjem okusa mesa, pa sploh ne morem komentirat. Ko nečesa ne ješ, se ti izostri vonj za tisto.... jaz npr. vonjam človeka, ki je jedel meso in ta vonj je zelo neprijeten (podobno razpadanju crkovine). Spomnim se, ko sem bila pol leta na presni prehrani, kako sem vonjala ljudi, ki so pili kavo...znoj človeka ima vonj po greznici....zdaj kavo pijem in tega ne voham več. Če nam je všeč ali ne, je dejstvo, da ima človek prijeten vonj po sveži, presni hrani. 

No, ampak to je tema kuhinja. biggrin.png

Jaz bom danes naribala jabolka, jih podušila na malo masla, pa cimet, pa vanilijev sladkor...da so malo topla, pa da diši, potem pa dala ta jabolka v velike kozarce za vino in zraven vanilijev sladoled. 

pri izdelavi sojinega mleka in tofuja se uporabi poseben postopek, ki izloči neželene zadeve ...

#20 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 098

Objavljeno: 25. december 2013, 17:45

Bilo obdobje, ko sem skoraj vsak dan jedla v Govindasu. Bila sem tudi na tečaju pri Mitji. Zdaj se poskušam  losat tudi mleka.... Krišnova kuhinja za moj okus uporablja preveč mleka in mlečnih izdelkov - vem pa v Ljubljani za dve veganski kuhinji. No, saj tudi v Govindasu imajo veganske jedi, ne samo vegetarijanske. 

...Oj Ceres ...

Kadar pridem v Lj ....grem na kosllo izključno v Govindas....

Všeč mi je ves njihov odnos do kuhanja ....(Hrano posvetijo Krishni...med kuhanjem pojejo mantre...tako, da imam res občutek nekega drugega naboja med tem, ko jo konzumiram...)

Tud to mi je všeč, da imajo zraven umivalnik za umit in razkužit roke...preden sežemo po priboru in ponudbi...

Mogoče bi spremenila le jedilne krožnike ...ker me tisti zdelčkasti pladenčki ...spominjajo na posodice za male živali....biggrin.png ...

Ampak..saj lahko izbereš tudi navadni krožnik...le, da je potem nalaganje hrane...malo manj kombinirano....wink.png ....ahaha...kar pa tudi ni slabo...ker se kontra ziher prenaješ...saj te zamika isprobat zraven vse njihove razpoložljive sladičke...ma tud namočene v kkšno omako zraven...icon1_blush.gif ....

Ampak veš kaj pa me zanima...ko si lih omenila...če mi lahko poveš, kje so še tisti dve veganski restavraciji....ker bi pa moji hčerinčki zdaj , ko ni več mama kuhinje zraven...prav prišli?

Krišnova kuhinja soje sploh ne uporablja. Soja in tofu sta bolj v kitajski kuhinji. Da je pa soja strupena, pa prvič slišim. Govorim seveda o gensko nespremenjeni soji - ker sojo so, kot hrano za živinorejo seveda popolnoma modificirali - in zanimivo, ko se govori o vegetarijanski prehrani in gensko spremenjeni soji, se pozablja, da se gensko spremenjena soja konzumira ravno v mesnopredelovalni industriji. 

Kako je pa z nadomeščanjem okusa mesa, pa sploh ne morem komentirat. Ko nečesa ne ješ, se ti izostri vonj za tisto.... jaz npr. vonjam človeka, ki je jedel meso in ta vonj je zelo neprijeten (podobno razpadanju crkovine). Spomnim se, ko sem bila pol leta na presni prehrani, kako sem vonjala ljudi, ki so pili kavo...znoj človeka ima vonj po greznici....zdaj kavo pijem in tega ne voham več. Če nam je všeč ali ne, je dejstvo, da ima človek prijeten vonj po sveži, presni hrani. 

No, ampak to je tema kuhinja. biggrin.png

Jaz bom danes naribala jabolka, jih podušila na malo masla, pa cimet, pa vanilijev sladkor...da so malo topla, pa da diši, potem pa dala ta jabolka v velike kozarce za vino in zraven vanilijev sladoled. 

...icon1_thumbup.gif ....glede soje in fajno praktičnega recepta za posladkat....

....Sam dober pa, da ni zdej našga Pikca tuki.....bi ti zdej slišala kako je s to zaznavo izostrenega vonja.......bi ti prec povedal kako diši miss čemaža.....icon_smile_tongue.gificon_smile_big.gif ....

Koalicija Sovraštva: Ekstremizem v SLO

http://4d.rtvslo.si/...dosje/174263197

#21 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 098

Objavljeno: 25. december 2013, 19:23

Ena bi znala bit Living Hut na Viču smile.png

Evola...našla tole...Hvala Lili....OK2.gif

http://ljubljana.lovinghut.si/

Koalicija Sovraštva: Ekstremizem v SLO

http://4d.rtvslo.si/...dosje/174263197

#22 shamannamo

shamannamo
  • Lunatik

Objavljeno: 26. december 2013, 15:12

še za tiste, ki ne shajate brez mesa ...

https://drive.google...dit?usp=sharing

#23 amalija

amalija
  • Lunatik

Objavljeno: 28. december 2013, 10:21

http://www.kulinarik...om-in-baziliko/

#24 shamannamo

shamannamo
  • Lunatik

Objavljeno: 28. december 2013, 10:47

okoli mesa ... EU izvozi letno okoli 5 miljonov ton mesa

https://drive.google...dit?usp=sharing

#25 mako106

mako106
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 055

Objavljeno: 28. december 2013, 11:22

ma sej ni mesek tak bed kot naj bi bil...sam energija okol njega je mau iz ravnotežja ušla....tako kot marsikje drugjeem45.gif

Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0