Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Odvisnost od substanc in nemoč

odvisnost droge tablete depresija tesnoba zasvojenost

  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
331 komentarjev na to temo

#26 mako106

mako106
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 055

Objavljeno: 28. december 2013, 14:01

hmmm ... kaj je narobe z mojim egom ... če rečem ... da sprejemam svobodno odločitev nekoga in tudi posledice so njegove ...

to ne pomeni, da mi je vseeno ... gre za izkušanje nekoga ... kam ponavadi pripelje, pa vemo ....

 

in ko doleti nekoga iz bližine ... navidezna inertnostsaj  ni več tako inertna ... to je dejstvo ...

no...saj me ne zanima tolko vsebina tvojih besed...kot pa tvoj odnos....do vsega....oseben ali neoseben...z egom...al brezylflower.gif sicer pa...sploh ne vem kaj bi lahko bilo narobe....razen če tega nimaš v sebi



#27 mako106

mako106
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 055

Objavljeno: 28. december 2013, 14:37

čez en mesec, ko boš malo pozabil, bom kopiral in prilepil tvoje besede ...

in garantiram ... tudi temu boš nasprotoval .... biggrin.png

ego borba do kraja....sprejmem...večjega egota kot sem jaz....itak niylflower.gif



#28 mako106

mako106
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 055

Objavljeno: 28. december 2013, 14:44

ampak, saj še nisi ničesar povedal ... scratchchin.gif yes.gif

ampak...saj veš že valjda počasi kak je....nič je vse...to je to....in hkrati ni toylflower.gif



borba  ??? ... neee ... malo drugačen čvek ... biggrin.png ... kjer ni zmagovalcev ... vsak ima prav in nihče

sorry shamo....obožujem borbe....takšne in drugačne....čvekam dovolj s svojo babo doma....ne rabim še ene tuylflower.gif



#29 mako106

mako106
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 055

Objavljeno: 28. december 2013, 14:48

biggrin.png ... "NIČ" ne obstaja ... biggrin.png

 

mogoče imaš v mislih kreativno praznino .... scratchchin.gif yes.gif tongue.png ... hmmm 

mogoče pa se ti niti v tvojih najnaprednejših sanjah...ne sanja o praznini....ki jo imam v mislihylflower.gif



#30 mako106

mako106
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 055

Objavljeno: 28. december 2013, 14:58

lažje rečt....kot odsanjatylflower.gif saj veš besede brez dejanj....so en navadni pušikuracem45.gif



#31 mako106

mako106
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 055

Objavljeno: 28. december 2013, 15:05

razočaral me boš...edino če se ne prebudiš...drugač niti neylflower.gif



#32 mako106

mako106
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 055

Objavljeno: 28. december 2013, 15:09

ego na prvem mestu...kot ponavadi...dečko dragi....to je samo tvoja križarska vojnaylflower.gif



ego na prvem mestu...kot ponavadi...dečko dragi....to je samo tvoja križarska vojnaylflower.gif

maatr...sem skoraj jezen nase...da take pišemem45.gif



#33 mako106

mako106
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 055

Objavljeno: 28. december 2013, 15:19

odvisno...od pristopa...eni tak...drugi drugače...globalno gledano v neskončnosti pogovora ni zmagovalcev....se pa dajo vmes čutit etapni zmagovalci...vsaj naš ego tako misliylflower.gif



#34 mako106

mako106
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 055

Objavljeno: 28. december 2013, 15:26

čuj....malo me skrbi zate...kot da ti je smajlijev zmanjkalo....da nisi ti mogoče tega najnega pogovora preveč resno vzel....skorajda osebno....se mi zdiylflower.gif



#35 mako106

mako106
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 055

Objavljeno: 28. december 2013, 15:31

še skoz sem malo v skrbeh...to je bolj neka polovička od smajlija...hehetongue.png



#36 mako106

mako106
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 055

Objavljeno: 28. december 2013, 15:40

sorry...sam en velik megalomanski ego sem....namenjen takim kot si ti...za neskončen odsev njihovih egov...no...to je pač ena izmed vlog ki sem si jih zbral v življenjuylflower.gif



#37 mako106

mako106
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 055

Objavljeno: 28. december 2013, 15:44

buda ti bo hvaležen...al kdo pač žeylflower.gif



#38 aboyanasanna

aboyanasanna
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 242

Objavljeno: 30. december 2013, 08:39

Jaz sicer mislim, da se ravno to vsi sprašujejo in zato nikamor ne pridejo. Razlogov, da nekdo pade v drogo ima vsak v povprečnem lajfu lahko kar nekaj. In tudi, če se nekomu zdi, da najde razlog... ja kaj pa zdaj? Lahko spremeniš preteklost? In še nekaj: če najdeš nekoga v podobnih okoliščinah, ki pa ni padel v drogo....a imaš ta razlog lahko še za razlog? Zakaj pa nekdo, ki je imel stalno odsotne starše (fizično in čustveno) se je vrgel v študij in je zdaj profesor na harvarski univerzi? (resničen primer)

 

Zakaj se pa nikoli ne sprašujemo, kako to, da npr. nekdo, ki je imel težke okoliščine, ni zapadel v drogo, ampak je postal celo ljubeč človek, ki zna skrbeti zase in še za druge? Nekaj je na genetskih danostih, upam si pa trditi, da velik del je pa na odločitvi posameznika, da ne bo iskal razloga, zakaj bo down, ampak razlog, zakaj bo up. In stvari, ki te veselijo, ne more najt nihče drug namesto tebe. 

 

Ja res , da nihče ne more namesto tebe, samo mogoče tudi sam ne zna v tej situaciji najti rešitev, zato je potrebno, nekega učitelja, ki ga bo usmerjal, da

zapolni z nekaj drugega tisto kar potrebuje. Za nekaj dobrega.

 

Sploh to velja nekako za vse, čisto za navadne ljudi, ki nimajo teh problemov, ko si pod stresom ali imaš slabo energijo, ko opaziš, da nisi dobro

preosmeriš v dobro. V drugi način razmišljanja. Če bi želel kakšne svoje napake popraviti pri sebi. Ko narediš nekaj se ustaviš vmes

pa pri sebi ugotoviš, opazuješ, da tak način ni v redu in preosmeriš v nekaj drugega. Je to čisto ena osnova psihologije. Samo povedano

bolj po domače.



#39 aboyanasanna

aboyanasanna
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 242

Objavljeno: 30. december 2013, 08:48

Ti bi pa dobra psihologinja svetovala enako, praznino, osamljenost, probleme , ko se zaveš, da rabiš drogo, moraš ugotoviti kaj bi v tistem trenutku potreboval, da bi

drogo nadomestil z nečem dobrim. Poiskati moraš v sebi kako to narediti. Da te pripelje do tega. Pozitivna energija te pripelje k življenju in to moraš nenehno početi.

Če človek počne samo take stvari, ki ga veselijo vsak dan. Se bo to zapolnil. In bo s tem brez , da bi pomislil bo deloval pozitivno. Se bo izvlekel iz tega. Če nenehno

ponavljamo enoinisto se učimo in se zapolnimo, če ravnamo vedno pozitivno. Če najdemo stvari, ki nas veselijo. Se znamo spraviti nazaj v dobro voljo kljub slabi

torej to pomeni le, da gremo naprej. Če delujemo nenehno slabo- slaba - negativna energija potem se stanje ne more izboljšati.

 

Izboljša se z pozitivnimi stvarmi, zato sem svetovala, da naj se poišče hobije, dobro družbo v kateri bo užival. smile.png Te stvari ga bodo pripeljale 

nazaj v življenje.

 

Včasih se mi zdi, da sem zelo pametna včasih zelo naumna :)Kot vzameš.



#40 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 30. december 2013, 11:19

Ljudje, ki mislijo, da lahko v življenju delajo samo to, kar jih veseli, slej ko prej zabredejo v droge ali depresijo. To je iluzija, tega nima nihče in tudi ni mogoče imeti, vsakega čakajo skoraj vsak dan tudi stvari, ki jih je pač treba narest, pa te niti najmanj ne veselijo. Če okol tega ne travmiraš in ne delaš dram, pač pa sprejmeš in poskrbiš, da imaš poleg tega tudi dovolj tistih lepih, prijetnih dejavnosti, so stvari v ravnovesju. To je normalen, zdrav in pozitiven pristop k življenju, in to ravnovesje je tisto, ki te dolgoročno potegne iz drog. Na tem temelji tudi življenje v komunah, tam imajo zelo strogo disciplino, nikogar ne ujčkajo samo s prijetnimi stvarmi, in nihče se ne more  izognit neprijetnim, a za življenje nujnim dejavnostim, hkrati pa krepijo pozitiven in ustvarjalen odnos do življenja, radost.  Če tega v življenju nočeš sprejet in misliš, da se lahko ukvarjaš samo s tem, kar te veseli, boš pristal v taki ali drugačni zasvojenosti ali depri, iz drog pa se ne boš nikoli rešil, kvečjemu eno zasvojenost boš zamenjal z drugo. Zdravljenje zasvojenosti zahteva še precej več kot to, da si najdeš hobi - ta nasvet je enako naiven, kot če bi mislila, da boš depresijo ozdravila samo s tem, da si najdeš hobi. Če bi bilo res tako, ne bi bilo niti zadrogiranih, niti depresivnih. Eno in drugo zahteva globinsko spremembo odnosa do sebe in življenja. 



#41 aboyanasanna

aboyanasanna
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 242

Objavljeno: 30. december 2013, 11:43

Ljudje, ki mislijo, da lahko v življenju delajo samo to, kar jih veseli, slej ko prej zabredejo v droge ali depresijo. To je iluzija, tega nima nihče in tudi ni mogoče imeti, vsakega čakajo skoraj vsak dan tudi stvari, ki jih je pač treba narest, pa te niti najmanj ne veselijo. Če okol tega ne travmiraš in ne delaš dram, pač pa sprejmeš in poskrbiš, da imaš poleg tega tudi dovolj tistih lepih, prijetnih dejavnosti, so stvari v ravnovesju. To je normalen, zdrav in pozitiven pristop k življenju, in to ravnovesje je tisto, ki te dolgoročno potegne iz drog. Na tem temelji tudi življenje v komunah, tam imajo zelo strogo disciplino, nikogar ne ujčkajo samo s prijetnimi stvarmi, in nihče se ne more  izognit neprijetnim, a za življenje nujnim dejavnostim, hkrati pa krepijo pozitiven in ustvarjalen odnos do življenja, radost.  Če tega v življenju nočeš sprejet in misliš, da se lahko ukvarjaš samo s tem, kar te veseli, boš pristal v taki ali drugačni zasvojenosti ali depri, iz drog pa se ne boš nikoli rešil, kvečjemu eno zasvojenost boš zamenjal z drugo. Zdravljenje zasvojenosti zahteva še precej več kot to, da si najdeš hobi - ta nasvet je enako naiven, kot če bi mislila, da boš depresijo ozdravila samo s tem, da si najdeš hobi. Če bi bilo res tako, ne bi bilo niti zadrogiranih, niti depresivnih. Eno in drugo zahteva globinsko spremembo odnosa do sebe in življenja. 

 

 

Ja Iknee se strinjam jaz sem pisala kaj te lahko spravi ven, ne govorim o tem , da nenehno počneš samo to, so še druge obveznosti k jih moraš opraviti ja

samo jaz ne govorim o tem zdaj, jaz govorim o tem, da je poleg nujnih stvari potrebno početi še stvari k bi ga lahko veselile. Jaz mislim ,da v tem ni nič slabega, da

sebe malo "razvajaš" če lahko tako rečem. Hm ti imaš mnenje, da če najdeš nekaj kar te veseli, da ni to dovolj. Hm odvisno kako se temu globoko posvetiš.

 

Sploh pa se tiste nujne stvari lahko pretvori v čisto zabavne stvari. Veš jaz mislim, da tudi če so stvari k jih ne moreš narediti, se ti ne , da . Si narediš tako, da

so zabavne . Vse se , da narediti če le znaš. Sploh pa to slabo energijo k jo melješ lahko obrneš v pozitivno. Tut če je nekaj slabega je v slabem tudi nekaj

dobrega. Tako , da tudi te nujne , zahtevne stvari lahko pretvoriš v zabavne , živahne , vesele. Tako tudi , ko se počutiš res na tleh lahko spraviš v hecne. 

Zabavne, vesele, pozitivne.

 

 

Kar se tiče razvajanja si skuhaš jutranji čajček , je prav fino. hehewink.png

 

Hm če se dovolj posvetiš hobijem, sanjam, ciljem, družbi k uživaš je možno, da se rešiš tudi droge, je pa treba veliko delati na sebi. Sebe opazovati, odzive.

Pozitivne stvari te peljejo naprej. V življenju je nekaj potrebno premakniti pa gledati predvsem nase takrat, tako, da tudi razvajanje ni nič slabo če ti koristi. Res za vsakega velja kaj drugega. Je pa potrebno dobro sebe opazovati, da spoznaš sam sebe. S tem, ko se spoznaš , veš kako si pomagati.

 

L.p



#42 BInchy

BInchy
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 3

Objavljeno: 30. december 2013, 15:45

Moram priznat, da sem prav presenečena nad vašimi odgovori. Res sem dobila kar nekaj zelo dobrih nasvetov.

 

 


Oj. Zelo huda situacija, večkrat sem razmišljala, kaj bi naredila, če bi bil moj otrok odvisen. Zgodilo se je tudi moji prijateljici. Poanta je: nihče, ampak res nihče, ne more ničesar storiti namesto drugega. Po moje težko, da bo našel energijo za spremembo, dokler bo pod vplivom metadona, zabubljen v stanovanje in spanje cele dneve. Prvo se je treba tolk pognat v gibanje, da sploh lahko začneš razmišljat.

Si že prebrala knjigo Zlatka Blažiča, Zgodovina moje heroinske odvisnosti? Priporočam.

Po moje je iskanje vzrokov naslednje, ko prideš do tega, da se sploh odločiš za zdravljenje. Z več metodami. Ko stopiš na pot, šele vidiš, koliko različnih smeri je pred tabo. Želim ti vse dobro.

Že grem v knjižnico po to knjigo. Hvala za predlog. 

 

 


yes.gif yes.gif yes.gif

 

Z džankiji se ne dela v rokavičkah, ne glede na materinski čut, ampak se jih postavi pred dejstvo ali se hočeš ubiti al pa naredi nekaj za sebe...so še vmesne različice in psihološki trikovi, ampak pustmo detajle na miru...In ja, droge so samo posledica, ponavadi so v ozadju travne, nesposobnost soočanja s problemi, beg pred stvarmi, ipd...in taki ljudje so tudi bolj podležni raznim zunanjim vplivom in čudnim astralnim bitjecem, ki so ponavadni prisotni pri depresiji, shizofreniji, samomorilnim mislih, alkoholizmu, itd. (energijski parazitki na auri)...ampak pustmo sci-fi bajke na miru...biggrin.png

 

V komuni ima vsak novinec ponavadi enega kao angela varuha (naprednega člana, ki je že nekaj časa tam), da skrbi za njega, ga podpira, je nekako odgovoren za njega, ipd...se pa seveda novi član mora držati določenih pravil, drugače ga lahko kaj hitro skenslajo iz programa. Džankijev, ki čakajo na prosto mesto v komuni je namreč več od njihovih zmožnosti....

 

Duhovni pristopi so samo nadgradnja medicine in psihologije...in kar je najbolj pomembno pri takih pristopih, človek mora sam kaj naresti, ne more drug namesto njega, razen če noče kaj pobrati in skasirati namesto njega...kar pomeni, da prenese (prevzame) na sebe tudi njegove bolezni in simptome...Tudi to se da, ampak tega ne priporočam. Človek se mora naučiti določene lekcije in ozavestiti vzroke, vse ostalo so samo blažilni obkladki...metaforično rečeno...

 

Za začetek mora človek sam pokazat voljo in pripravljenost, drugi mu lahko samo stoji ob strani podobno kot "angel varuh" v komuni...Obstaja kar nekaj stvari kjer se takoj vidi koliko je človek pripravljen narediti za sebe

-proces prisotnosti

-meditacije

-jogijske vaje, vaje za sproščanje, tehnike dihanja

 

To je šele začetek, tudi pri psiho terapijah se uporabljajo določeni trikovi iz tega...to so stvari za hitrejšo detoksikacijo telesa...potem pa počasi sledi še nadgradnja v obliki psihoterapije, postavitev družine, pogovorov, itd...icon_smesko.gif

Tisto o čemer praviš sci-fi bajke mi je všeč smile.png Lahko poveš kaj več o tem? Ne zdijo se mi bajke.

Hvala za nasvete glede meditacije, jogijskih vaj. Sem že razmišljala o tem, nikoli pa se še nisem odločila, da bi mu pomagala pri tem. Upam, da bo pokazal kaj volje, ker vem, da to lahko pomaga.

 

 


BInchy, nekaj pomembnih stvari, s katerimi mu boš najbolj pomagala, čeprav se, paradoksno, najbrž sliši, kot da mu tako pomoč odteguješ:

 

1. Loči svoje bitje od njegovega. Nista eno. On NI podaljšek tvojega življenja, tvojih čustev. To pomeni delat na sebi, najti svoje bistvo in svoj smisel življenja, ne glede na brata. NUJNO! Dokler sta tako prepletena, ne bo imel moči, da bi karkoli naredil!

2. Odpovej se vlogi reševalke! To je družinska dinamika, ki vzdržuje njegovo vlogo džankija. Dokler ga rešuješ, ne bo imel niti motivacije niti moči, da se reši sam. Reši se pa lahko edino sam. (močno priporočam knjigo Milivojevića "Igre, ki jih igrajo narkomani" - naslov je po spominu, mogoče je tudi malo drugače)

3. Kako se počutiš ob tem, da ga prepustiš samemu sebi in njegovi usodi? Se počutiš kot slab človek? Sebična? Krivda? Strah? Panika? Tesnoba? Ja, BInchy, TO so tvoji problemi, zaradi katerih si se tako zapletla v bratovo zasvojenost in jo v bistvu pomagaš vzdrževati. Te občutke predelaj skupaj s svojo psihoterapevtko. 

4. Čeprav se sliši paradoksalno, mu boš šele takrat lahko pomagala, ko ga boš videla ločeno od sebe in se ne boš več čutila odgovorna zanj.  Spoštovanje njegove življenjske poti, kakršnakoli že je, in zaupanje v njegovo lastno moč ozdravitve, je resnično dejanje ljubezni. 

5. Deluj iz ljubezni in miru, ne iz strahu in zaskrbljenosti. Kadar se zalotiš, da deluješ iz strahu in zaskrbljenosti zanj, se ustavi in se posveti sebi.

Na podlagi tega sem se pa resno zamislila. O tem mi je tudi govorila psihiatrinja. Moram priznat, da ni lahko dati sebe na prvo mesto. V zadnjem času se trudim na tem, samo nisem še dovolj močna. Se pa popolnoma strinjam s tem. To si res zeloo dobro opisala. Sem si ta tekst prepisala. 

 

(na ostalo bom odgovorila kasneje)


To temo je popravil/a BInchy: 30. december 2013, 15:46


#43 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 30. december 2013, 16:46

Tisto o čemer praviš sci-fi bajke mi je všeč smile.png Lahko poveš kaj več o tem? Ne zdijo se mi bajke.
Hvala za nasvete glede meditacije, jogijskih vaj. Sem že razmišljala o tem, nikoli pa se še nisem odločila, da bi mu pomagala pri tem. Upam, da bo pokazal kaj volje, ker vem, da to lahko pomaga.

 

Sem moral prav pogledat kaj sem bluzio in kaj je kao "reply"...včasih znajo citati malo zaj***...biggrin.png

 

Kot prvo se nauči reči besedo NE in postavi meje- ne se preveč čustveno vpletat v dogodke...zakaj??? Ko pride tvoja aura v resonanco z drugim, lahko kaj hitro skasiraš kaj od drugega, če se preveč poistovetiš z njim...To je lepo razvidno iz zgornjega posta. V praksi to pomeni, če se eden začne jokat, lahko tudi drugi pade pod ta (neprijeten) vpliv...in če je potem človek utrujen, izčrpan, brez kakšne večje energije, je to dober dokaz...

 

Tudi Iknee je dobro nakazala...imaš prav tipične destruktivne vzorce- tako kot večina ljudi...recimo sindrom "matere tereze"...se splača gledat v tej smeri kar je nakazala...

 

Energijski parazitki...mislim, da na LNF-ju nisem govoril podrobnosti o teh stvareh...sem pa nakazal dovolj... podrobnosti pa samo ob kofetkanju in še to samo tistim za katere presodim, da razumejo...drugače je pa itak vse na netu...kar je za javnost valjda...biggrin.png

 

http://www.lunin.net...duhovi/page-28?


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#44 BInchy

BInchy
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 3

Objavljeno: 30. december 2013, 18:33

Ker mi očitno ti citati ne gredo od rok, bom s krepkimi označevala..

 

Brezo,
tisti link, ki si ga pripel sem odprla ampak ne morem pogledat tega videa, se taako bojim tega, da potem cel mesec ne bom spala. Zveni smešno, ampak je res mellow.png ..razen, če ni nobenih takih posnetkov?

 

Tole z energijsimi paraziti imaš prav. Sem že tudi pomislila na to, da se moraš zapreti v svoje območje, on ima pa svojo energijo in vmes je črta.
Pravzaprav to velja za marsikoga okrog mene, ne samo za njega. Samo kako to dosežt, ni lahko veš unsure.png

 

Tole kofetkanje v redu zveni, samo moram počakat, da boš presodil, če razumem laugh.png

 

domoljubka, hvala ti za vse te linke in ostale informacije. flowers.gif Res bom vse institucije preklicala in se v nulo pozanimala kakšne so variante. Prvi najpomembnejši cilj se nam zdi detoksikacija, da se razbremeni tega metadona..in tablet (kolikor sem razumela potek terapije). Naša država očitno res premore samo en tak center, kamor hodijo odvisniki iz vse Slovenije. Prav zato rabi še večjo motivacijo. On nima že dovolj močne volje, da bi šel k babici na kosilo in pojedel kaj hranilnega, kaj šele, da bi šel na vlak. Ko se pogovarjama o tem, zveni tako odločno, potem ga pa spet zgrabi brezvoljnost. Enostavno se vrti v krogu brezvoljnosti. Večkrat mi trdno obljubi, da se bo naročil. Če se, ne gre, če gre, ne pride naslednjič, če pride, ni napisal dnevnika, če pa ga ima s seboj, pa ima test urina pozitiven...in ne ve zakaj. Torej vedno se stvar nekje ustavi, kar mu še bolj odvzame voljo. Vsi mi pravijo, da očitno nima dovolj močne volje, ker potem bi šel s kolesom, če bi bilo potrebno, ne le z vlakom. Ampak bolj ko se ta cilj ozdravitve in vsega oddaljuje, bolj me skrbi zanj, da se mu kaj ne zgodi.

 

Resda samota ni v redu v tem primeru in vem, da si želi družbe, ampak včasih pomislim, kaj pa če je mama šla z razlogom? Ne mislim namernim, ampak z vidika usode. Namreč odkar je šla, je postal vsaj malo bolj odgovoren. Če bi le lahko, bi bila vedno zraven njega, ker ima zelo slab imunski sistem, ker nič ne je. Stala bi mu ob strani, vozila bi ga tja..zdaj pa se mi zdi, kot da ne bo nič. Meni pa služba ne dopusti, da bi k njemu hodila čez teden.

 

Če mu omenim komuno, postane jezen, češ, da kako sem sploh lahko pomislila na kaj takega. Enkrat sem govorila z ozdravljenim odvisnikom in je rekel, da mi iz izkušenj pove, da bo prišel dan, ko se bo sam odločil. Mene je samo strah, ali bo ta čudežen dan prišel pravočasno?

Sigurno mu bom stala ob strani, se pozanimala na res vseh koncih mu povedala vsa dejstva, kaj bo, če ne bo nekaj naredil zase..itd. Najtežji pa je korak, da naj najprej pomislim nase in da naj mu ne dajem denarja, ne kupujem nič, ne čistim, ga ne vozim okrog...itd.  Ker se spet spomnim na besede moje psihiatrinje: dokler ne bo potrebe, da nekaj naredi, ne bo. Zdaj je ni, zakaj bi bila, ko pa mu nič ne manjka?

 

Skrbi me tudi zanj, ker je magnet za slabo družbo. Ljudje ga izkoriščajo, mu občasno grozijo itn. Seveda sam ne zna reagirati odločno, ker je otroštvo zaradi drog prestavil za par let naprej..O življenju se mora še ogromno naučiti, ker se mi zdi, da ne zna živeti. Za to je pa res edina možnost komuna. No zdaj pa čakam na ta čudežni dan, ko se bo odločil, da je to res prava pot zanj in me ne bo jezno pogledal, ko mu bom omenila..

 

Sama sem že razmišljala, da bi mu pomagala s pomočjo drugih metod. Recimo EFT ampak zna bit nevarna zadeva, ko gre za travme, depresjo in težave, ki so se dolgo kopičile v njem. Poskušam mu tudi delati reiki ampak s tem sem šele začela in bom sčasoma videla kako in kaj. Prav tako ga ne upam peljati k refleksni masaži stopal, pa akupunkturi, pa hipnoterapiji..ma v tej stiski sem pomislila že res na vse. Sploh mi ni problem plačevati za to, samo, da bi mu kaj pomagalo.

Ker ima slab imunski sistem, ker sploh ničesar ne je, da ne pomislim, da nima vlaknin, aminokislin, vitaminov, mineralov in da je magnet za vse žive bolezni, potem si ne morem kaj, da mu ne bi kupovala najboljša možna dopolnila. Težava je v tem, da nima apetita in ne ve kako bi ga pridobil.

 

Ja, se strinjam z marsičem, kar je napisala Domoljubka. Vendar je pomebno nekaj: ostani v toplih čleških stikih z njim, to potrebuje, a ne igraj reševalke, temveč bodi nič več in nič manj kot to, kar si - njegova sestra, brez poskusov reševanja ali obsojanja ali kombinacije obojega. Preprosto sprejmi ga takšnega, kakršen je. Postavi mejo tam, kjer bi jo postavila tudi sicer komurkoli, naj se ti ne smili - obravnavaj ga kot normalnega, kompetentnega človeka, če naj bi vzbudila v njem moč in motivacijo, da to tudi zares postane. Pa zaščiti se in se umakni, če ti postane prehudo in prenaporno, in mu to tudi odkrito povej, nikar ne bodi žrtev, to samo škodi obema. 

 

Iknee, za tole pa OK-thumb.gif Tudi to sem enkrat že sama pomislila in sem že večkrat kregala očeta: ne ga obravnavat kot bolanega reveža ampak kot normalnega človeka, ki ima težave, tako kot vsi ostalo, samo malo drugačne. Problem pa je v tem, da nas on večkrat izsiljuje na tak način: ko bi ti bila na mojem mestu, ti ne veš kako trpim, kako sem ubogi, ne jemlji me kot ostale, z mano moraš lepo delat, ker sem samomorilno nastrojen, moraš mi vse naret, kar ti rečem, ker jaz nisem normalen, sem depresiven in občutljiv....no in tukaj se nekaj v meni ustavi. Ne znam več naprej.


To temo je popravil/a BInchy: 30. december 2013, 18:37


#45 Silica

Silica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 135

Objavljeno: 30. december 2013, 19:12

Če mu omenim komuno, postane jezen, češ, da kako sem sploh lahko pomislila na kaj takega. Enkrat sem govorila z ozdravljenim odvisnikom in je rekel, da mi iz izkušenj pove, da bo prišel dan, ko se bo sam odločil. Mene je samo strah, ali bo ta čudežen dan prišel pravočasno?

 

Mi je padlo na pamet ob tem... a je tvoj brat kdaj govoril s kakim ozdravljenim odvisnikom, takim, ki je bil v komuni recimo? Morda bi mu to bilo kaj v spodbudo


Penny: Oh big deal. Not knowing is part of the fun.

Sheldon: "Not knowing is part of the fun". Was that the motto of your community college?

 

This is where the old mountain goat lives. He hangs out here and has a good time. B. R.


#46 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 30. december 2013, 19:30

binchy, prvo kot prevo ti bo lažje če sprejmeš da zdaj ne kaže drugače kot da bo umrl in mogoče bi tudi njega seznanila s tem.Ko boš sprejela to mu boš lažje pomagala in trezno razmišljala,ker boš razmišlala o dejstvih in ne o čustvih.

So ljduje na tem svetu ki jih starši niso naučili dovolj.kaj mislim s tem? to da ne vedo nič o življenju ,vedo pa veliko o iluzijah.

So ljudje ki so predobri za ta svet in ga pač ne morejo sprejeti takega kokr je.

Kam spada tvoj brat sama veš. in ja ugotoviti moraš zakj je sploh začel z vsem tem.pol lahko šele zares mu začneš pomagat.Nisem zasledila zakaj se je začel drogirat in kdaj.

je pa še ena stvar če mu želiš konkretno pomagat, ga moraš vsaj začasno vključiti v svoj vsakdanjik,ker pri njemu ni največja nevarnost slaba prehrene ampak ravno tisti ljudje ki ga izsiljujejo ali tisti ki jih on izsiljuje ali jih bo.

tukaj je zdaj tako ali ga sprejmi in mu pomagaj sto procentno ali se mu odreči.tukaj ni vmesne poti ker če izbereš vmesno pot bo izgubljena na vsej črti in še kakšno drugo življenje.

kaj mislim sto procentno tudi če bo kričal jokal in prosil da tega pa ne bo naredil ga moraš prisiliti. če ga moraš zapreti za dva tedna v sobo in ga ne spustiti ven ga moraš.pa če bo razbil vse v sobi.

vsi v njegovi okolici se morate odločiti ali boste gledali stvari iz materialne in časovne strani ali duhovne.

Vse se da če se hoče. in tudi če se noče.....



#47 aboyanasanna

aboyanasanna
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 242

Objavljeno: 30. december 2013, 20:15

No če ti je to koristilo ok, nekaj pa ti povem iz lastnih izkušenj, če ima tvoj brat še depresijo in menja razpoloženje ne more sam. Sam ne bo naredil 

prav ničesar. Če sama ne moreš igrati reševalke najbolje, da pokličeš nekoga drugega , ki bo to znal.

 

To kar ti je Iknee napisala ni v redu, če ga pustiš samega bo zabredel še bolj globoko. Sam se ne bo spravil iz tega rabi pomoč. 

Potrebuje rešitelja pa naj bo psiholog ali kdo drugi. Sploh če nima volje in samo leži v sobi se ne bo nič spremenilo, spremenilo

se bo samo , ko se nekaj premakne v njegovem življenju. Ali če mu bo kdo pomagal. .

 

Nekaj se more spremeniti, ne moreš samo čakati, da bo on kaj naredil. On ne bo nič naredil. Potrebno je nekaj narediti.

Potrebno pa je najti pravo psihologinjo, ki bo vedela kako pristopiti do njega. Ni vsaka psihologinja v redu. Čeprav sem ti napisala 

nek način, je očitno, da mu ti ne moreš pomagati ali mu pač nočeš. Oprosti ampak tisti nasvet, k ga je dala Iknee se pač ne strinjam

s tem ne narediš prav ničesar. S tem gledaš samo nase ne pa na brata. Če mu ti ne znaš pomagati najdi nekoga k bo znal.

 

 

S tem, ko mu nočeš pomagati gledaš samo na svojo rit nič drugega. Če pa je tvoja rit bolj draga pol pa res ne pridemo nikamor.

Vidiš človeka k se na poti do doma zruši po tleh , ne bom mu pomagal pa tratil svojega časa, k to ni moja stvar. Bom

rajši šel naprej briga me. Nekateri nočejo pomagati to je čisto njihova osebna zadeva, zakaj nočejo.

 

Ko pa ti nekomu pomagaš pa včasih dobiš nazaj, ko ti rabiš. Tako, da se , da drug drugemu pomagati. Tisti, ki nočejo

ne verjamem, da kdaj dobijo kaj nazaj tudi če dobijo nwm če dovolj cenijo. Jaz temu pravim, da imajo ljudje zlato rit.

 

Mislijo, da izgubljajo na svoji energiji, da se preveč ukvarjajo z drugimi problemi. Jaz pa ne gledam tko, jaz rada pomagam. Ko jaz pomagam nekomu

se ne počutim, da izgubljam preveč časa , energije ravno nasprotno, se počutim dobro, ko nekomu nekaj pomagam. Ko pa jaz rabim kakšno 

pomoč naslednjič, drugi meni pomagajo tako, da se vse pogliha ( zravna) . Ljudje pa nismo roboti, da bomo vse sami ves čas rabimo nekaj.

Neko pomoč.

 

Najbolje, da si to pomoč delimo en z drugim. Tko ni noben na slabšem :) Res pa je če imaš sam probleme, da človeku NE MOREŠ 

POMAGATI,  mu res ne moreš, vsekakor pa prepustiš to nalogo nekomu drugemu, k jo bo naredil namesto tebe. Nekomu, ki ima izkušnje

s tem, k bo znal pristopiti. Če ne znamo kaj narediti, to ni nič narobe samo pokličemo drugo pomoč poleg. 



#48 aboyanasanna

aboyanasanna
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 242

Objavljeno: 30. december 2013, 20:44

Če nočeš pomagati NOČEŠ, samo ne pričakuj potem kdaj , da ti bo še kdo kaj pomagal. xd edoom16.gif icon180.gif



#49 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 571

Objavljeno: 30. december 2013, 20:44

Mayita;

binchy, prvo kot prevo ti bo lažje če sprejmeš da zdaj ne kaže drugače kot da bo umrl in mogoče bi tudi njega seznanila s tem.Ko boš sprejela to mu boš lažje pomagala in trezno razmišljala,ker boš razmišlala o dejstvih in ne o čustvih.

So ljduje na tem svetu ki jih starši niso naučili dovolj.kaj mislim s tem? to da ne vedo nič o življenju ,vedo pa veliko o iluzijah.

So ljudje ki so predobri za ta svet in ga pač ne morejo sprejeti takega kokr je.

Kam spada tvoj brat sama veš. in ja ugotoviti moraš zakj je sploh začel z vsem tem.pol lahko šele zares mu začneš pomagat.Nisem zasledila zakaj se je začel drogirat in kdaj.

je pa še ena stvar če mu želiš konkretno pomagat, ga moraš vsaj začasno vključiti v svoj vsakdanjik,ker pri njemu ni največja nevarnost slaba prehrene ampak ravno tisti ljudje ki ga izsiljujejo ali tisti ki jih on izsiljuje ali jih bo.

tukaj je zdaj tako ali ga sprejmi in mu pomagaj sto procentno ali se mu odreči.tukaj ni vmesne poti ker če izbereš vmesno pot bo izgubljena na vsej črti in še kakšno drugo življenje.

kaj mislim sto procentno tudi če bo kričal jokal in prosil da tega pa ne bo naredil ga moraš prisiliti. če ga moraš zapreti za dva tedna v sobo in ga ne spustiti ven ga moraš.pa če bo razbil vse v sobi.

vsi v njegovi okolici se morate odločiti ali boste gledali stvari iz materialne in časovne strani ali duhovne.

Vse se da če se hoče. in tudi če se noče.....

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

...nimam lajkov Mayita....icon1_thumbup.gif .....

Ni vmesne poti ...vse kar je drugega je odmik od ukrepanja...in skregano z uspešno prakso....

 

 

Binchy...nimam zdaj časa ...ampak pokličeš lahko najprej tisto številko , ki sem ti jo pustila  že v prejšnjem postu- linka.

Toni Kočevar...   (citat spodaj  je iz njegovega poziva odvisnikom in bližnjim);

...V namen boljšega občutka, me lahko pokličete na tel št. 051/ 367- 497, tudi, če niste iz teh krajev, se lahko po telefonu pogovorimo o tem, katere možnosti so realne in učinkovite, da ne boste, s sicer dobrimi nameni, prevečkrat brcnili v temo.   

Toni Kočevar je bil nekoč sam odvisnež, uspešno prestal terapijo in komuno...in že desetletje pomaga odvisnikom...Je zelo uspešen terapevt in zelo pripravljen razložiti kako začeti s pomočjo in ukrepanjem ...tako, da mislim, da je takšna oseba zdaj zate prvi in edini relevantni naslov....

Pri njemu boš dobila vse potrebne informacije....morda se boš z bratom lahko tudi domenila za obisk pri njemu...in  vama bo on vse skupaj najbolje razložil iz prve roke....

 

Lokalna akcijska skupina za preprečevanje zasvojenosti Novo mesto

Seidlova 1, 8000 Novo mesto


tel.: las@novomesto.si

http://las.novomesto...odgovori/?id=79 (tu je naveden podoben primer tvojemu)

http://las.novomesto...nica/vprasanja/


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#50 aboyanasanna

aboyanasanna
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 242

Objavljeno: 30. december 2013, 20:54

Se strinjam z Mayito prvikrat  laugh.png je napisala icon1_thumbup.gif

 

Da se z njo strinjam je nek čuden čudež biggrin.png biggrin.png







Prav tako označeno z eno ali več teh ključnih besed: odvisnost, droge, tablete, depresija, tesnoba, zasvojenost

Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0