Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Odvisnost od substanc in nemoč

odvisnost droge tablete depresija tesnoba zasvojenost

  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
331 komentarjev na to temo

#51 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 30. december 2013, 22:50

Ker mi očitno ti citati ne gredo od rok, bom s krepkimi označevala..

 

Brezo,
tisti link, ki si ga pripel sem odprla ampak ne morem pogledat tega videa, se taako bojim tega, da potem cel mesec ne bom spala. Zveni smešno, ampak je res mellow.png ..razen, če ni nobenih takih posnetkov?

 

Tole z energijsimi paraziti imaš prav. Sem že tudi pomislila na to, da se moraš zapreti v svoje območje, on ima pa svojo energijo in vmes je črta.
Pravzaprav to velja za marsikoga okrog mene, ne samo za njega. Samo kako to dosežt, ni lahko veš unsure.png

 

Tole kofetkanje v redu zveni, samo moram počakat, da boš presodil, če razumem laugh.png

 

Link nima veze z videom, ampak je stran na LNF...podal sem ga pa zaradi zgodbice o "duhovih".........Ponavadi kofetkam samo z mojimi malimi vješticami ali osebami, ki jih poznam...in mogoče zraven povem še kakšno sci- fi bajko, ki jih v duhovnih in new age bukvicah ni...

 

Energijske parazitke ima vsak...najbolj problematični so "družinski" in kakšen darkerski, ki je povezan z določenimi darkerskimi platmi pri osebi...tralala...Nate je letel bolj to, da si prevzela večje družinsko breme kot ti pripada (družinska karma)...To nima veze s parazitki, ampak tvojimi destruktivnimi podzavestnimi vzorci...Teh zgodbic se mi pa ne da več ponavljat. Sem v različnih temah povedal že vse bistveno. Kdor je pač razumel v redu, kdor pa ne pa tudi...biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#52 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 31. december 2013, 00:49

Binchy, dobila si kar nekaj nasvetov in razmišljanj, precej tudi nasprotujočih, če si v dvomih glede česarkoli, kar smo ti tukaj napisali, ti močno priporočam to, kar si tudi že sama naredila: pogovori se s kakšnim bivšim odvisnikom, ki je stvari res dobro predelal in ima dobro samorefleksijo in se zdaj ukvarja s pomočjo zasvojenim. To so edini resnični "stručkoti" za to področje, edino oni zares vedo, kaj pomeni biti na drogah in kaj res pomaga ter kako lahko svojci najbolje pomagajo. Nočem kaj dosti komentirat tega, kar so drugi napisali, najbrž je lahko v neki situaciji dobro tudi kaj, s čimer se jaz zdajle ne strinjam, samo nekaj bi ti pa res rada rekla: Ne se pustit zmest Aboyanasanninemu nabijanju krivde, to je njena zahteva do okolice, ki jo projecira nate, v bistvu krivična in popolnoma brez zveze s tabo. Ko sem kot prostovoljka nekaj časa sodelovala z gospo, ki vodi komuno, sem se srečala s kar precej bivšimi odvisniki, ki so mi povedali nekaj, kar je v popolnem nasprotju s tem, kar pravi Aboyanassana: "To, kar me je dejansko spravilo v komuno, brez katere bi zagotovo umrl, je bila popolna odtegnitev vsakršne pomoči. Ko mi je ostala samo še ta možnost ali pa smrt, sem se odločil in šel v komuno. In se rešil. Dokler so me reševali drugi, sem kar visel na njih - in na drogah in nisem naredil nič." Mayita pravi, da sta edino resnično učinkoviti samo dve skrajnosti: da ga popolnoma vzameš v svoje roke ali pa popolnoma pustiš.  Mislim, da verjetno en sam človek za prvo varianto ni dovolj, čisto praktično gledano je namreč nemogoče, da bi se stoprocentno posvečala njemu, ker zdravljenje narkomana ni stvar nekaj tednov, ampak let in v tem času boš morala poskrbeti vsaj za svoje preživetje.  V sobo ga lahko zakleneš za nekaj dni, ne pa za dve leti! Poleg tega pa za dolgoročno ozdravitev rabi skupnost, v kateri se ponovno socializira in ljudi s podobno izkušnjo, ki mu dajejo refleksijo, tega pa mu ti ne moreš dati. In dokler bo imel doma nekoga, ki se mu bo stoprocentno posvečal, mu seveda še na kraj pameti ne bo prišlo, da bi šel v komuno.



#53 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 703

Objavljeno: 31. december 2013, 01:13

Binchy, dobila si kar nekaj nasvetov in razmišljanj, precej tudi nasprotujočih, če si v dvomih glede česarkoli, kar smo ti tukaj napisali, ti močno priporočam to, kar si tudi že sama naredila: pogovori se s kakšnim bivšim odvisnikom, ki je stvari res dobro predelal in ima dobro samorefleksijo in se zdaj ukvarja s pomočjo zasvojenim. To so edini resnični "stručkoti" za to področje, edino oni zares vedo, kaj pomeni biti na drogah in kaj res pomaga ter kako lahko svojci najbolje pomagajo. Nočem kaj dosti komentirat tega, kar so drugi napisali, najbrž je lahko v neki situaciji dobro tudi kaj, s čimer se jaz zdajle ne strinjam, samo nekaj bi ti pa res rada rekla: Ne se pustit zmest Aboyanasanninemu nabijanju krivde, to je njena zahteva do okolice, ki jo projecira nate, v bistvu krivična in popolnoma brez zveze s tabo. Ko sem kot prostovoljka nekaj časa sodelovala z gospo, ki vodi komuno, sem se srečala s kar precej bivšimi odvisniki, ki so mi povedali nekaj, kar je v popolnem nasprotju s tem, kar pravi Aboyanassana: "To, kar me je dejansko spravilo v komuno, brez katere bi zagotovo umrl, je bila popolna odtegnitev vsakršne pomoči. Ko mi je ostala samo še ta možnost ali pa smrt, sem se odločil in šel v komuno. In se rešil. Dokler so me reševali drugi, sem kar visel na njih - in na drogah in nisem naredil nič." Mayita pravi, da sta edino resnično učinkoviti samo dve skrajnosti: da ga popolnoma vzameš v svoje roke ali pa popolnoma pustiš.  Mislim, da verjetno en sam človek za prvo varianto ni dovolj, čisto praktično gledano je namreč nemogoče, da bi se stoprocentno posvečala njemu, ker zdravljenje narkomana ni stvar nekaj tednov, ampak let in v tem času boš morala poskrbeti vsaj za svoje preživetje.  V sobo ga lahko zakleneš za nekaj dni, ne pa za dve leti! Poleg tega pa za dolgoročno ozdravitev rabi skupnost, v kateri se ponovno socializira in ljudi s podobno izkušnjo, ki mu dajejo refleksijo, tega pa mu ti ne moreš dati. In dokler bo imel doma nekoga, ki se mu bo stoprocentno posvečal, mu seveda še na kraj pameti ne bo prišlo, da bi šel v komuno.

 

vmesnega špeha nisem bral...

bi pa neki dodal... v kolikor ni že kdo omenil.

tuki je še en moment, zelo zelo pomemben.

odvisniki so praviloma tudi hudo v navzkrižju z zakonom. tako s kriminalom, kot finančnimi dolgovi, tako posameznikom, kot državi, kar kasnejšo rehabilitacijo še dodatno zakomplicira.

(zdej se ne bom spuščal v morebitne polemike, kako država u bistvu le preveč tolerira odvisnike, kar je sicer mnogokrat tudi zelo res)

in zdej... dokler ima odvisnik finančnega sponzorja, je njegovo breme kriminala in dolgov posledično verjetno manjše in odvisniku odrezati finančno pomoč, neizbežno vodi do tega, da si bo teh problemov hitro nakopal še več.

in moje mnenje je, da v tem primeru, kot sem razumel...ta Bynchijin brat ob boljših obdobjih sam kaže željo po zdravljenju, da bi se to poskusilo izpeljat.

zato sem za začetek predlagal postavitev družine... ob seweda njegovem sodelovanju in želji v tistem njegovem "boljšem" obdobju.

mogoče... mogoče bi lahko tam prepoznal možen razlog za svoje omamljanje, ki bi mu lahko pomagalo, če bi imel sam pri sebi resno željo in namero se ozdraviti.

drugače pa se s tvojim postom do pike strinjam.


sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#54 aboyanasanna

aboyanasanna
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 242

Objavljeno: 31. december 2013, 06:07

Jaz bom še povedala svoje, jaz mislim, ko ne gledam tako ozko kot Iknee, bom tko rekla vsi ljudje smo lahko res različni, poglej mene 

pa Iknee. Njej bi to koristilo kot pravi, meni bi to koristilo kar jaz pravim. Tako, da vsaka gleda tudi iz svoje plati. Jaz mislim, da tvoj brat 

je čisto svoja oseba. Nekomu koristi nekaj nekemu nekaj drugega. Naprimer če bi bila jaz na drogi mi ne bi nič koristilo, da me kdo

zapusti s tem bi edino letela samo globje. Jaz mislim,da sama zelo dobro poznaš svojega brata. Da morata najti skupaj način k mu bo koristil.

Dobila si neke koristne informacije, k jih je vsak povedal. Kaj misli. Tako, da te nasvete k si jih dobila jih izkoristi, uporabi, če ti pridejo prav.

To so resne stvari, niso kar tako, najbolje boš vedela sama kaj narediti.

 

Tvoj brat je čisto svoja osebnost, če ne boš znala pokliči pomoč. 

 

Namesto brata se nihče ne more postaviti v njegovo vlogo , mi ga ne poznamo.

 

 

Iknee zate pa to, ko gledaš tko ozko vidiš samo eno smer ne vidiš dlje od tega... potem na žalost ostaneš samo pri eni stvari. 

Pišeš pač na tak način kot, da bi veljajo to za vse ljudi k se drogirajo. Za tem lahko stoji marsikaj. Za drogam lahko 

stojijo problemi doma , problemi nekje drugje .... ravno zaradi teh problemov se lahko človek začne drogirati.

Je osamljen, mu manjka ljubezen, je izgubil ljubljeno osebo, mu je umrla. So ga doma starši tepli. Vse to te lahko

pripelje naravnost v drogo.

 

Naprimer če je nek človek zabredel v drogo, ker mu je umrla mama, oče, veš vzrok zakaj, začeti je potrebno 

tam reševati. 

 

 potreben je drugačen pristop. 

 

Če pogledaš še drugi primer mene , nekaj se mi je zgodilo in padem v depresijo čisto brez problema bi lahko tudi jaz zabredla v drogo

če bi slučajno imela to možnost? zakaj pa ne ? Lahko pa bi samo če bi mi ti dala tak nasvet kot, ga daješ njej

 

Dobro veš, da to zame sploh ne bi veljalo, bi padla na celi črti. laugh.png laugh.png laugh.png laugh.png laugh.png  lahko le govorim zase.

 

 

Sem pa prepričana, da tudi nekaterimi to ne bi koristiloTako, da ne moreš govoriti za vse, ko ozko

gledaš ne znaš gledati dlje od tega.

 

 

Drogirati se ne začneš kar tako, nekaj te mora prepričati, da začneš. Nekje tiči vzrok, da

te pripelje do jemanja. Tam je potrebno začeti. 

 

 

Za drogo se ponavadi zamenja za žalost k jo občutijo, lahko zamenjajo drogo za bolečino, droga se lahko

zamenja za bolečino bližnjega , ki mu je umrl. ..... itd 



#55 aboyanasanna

aboyanasanna
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 242

Objavljeno: 31. december 2013, 07:29

Iknee jaz sem jedla 3 tedne pomirjevala in če bi hotela bi lahko v tistem stanju k sem bla čisto zamenjala za to. 

K si čisto na tleh na nuli si kmalu na drogi, alkoholu ali pa nekateri delajo že samomor, nekateri se režejo, da bolečino

prenašajo, nekateri se sproščajo z drogo. To pa dela lajf. 

 

 

flowers.gif Tko, da upam, da ljudje pomagajo tistimi človečki, da se rešijo. Tega lajfa , nekateri se ga vzamejo kar sami

AMEN. 

 

Upam, da vsi ne končajo tako.



#56 anne

anne
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 137

Objavljeno: 31. december 2013, 07:35

Včasih enostavno pomagaš tako, da "ne pomagaš". Je pa to bistveno težje...

 

Sicer pa dobra tema, zelo dobri odgovori. OK-thumb.gif

 

Binchy, veliko sreče! flowers.gif


Life begins at the end of your comfort zone. 


#57 aboyanasanna

aboyanasanna
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 242

Objavljeno: 31. december 2013, 08:06

Včasih enostavno pomagaš tako, da "ne pomagaš". Je pa to bistveno težje...

 

Sicer pa dobra tema, zelo dobri odgovori. OK-thumb.gif

 

Binchy, veliko sreče! flowers.gif

Mi prosim razložiš zakaj naj bi bilo to dobro, da ne pomagaš? Nisem ravno razumela bistvo tega , mi kdo prevede?

Hvala.

 

inno.gif

 

Bi pa rada vedela. 



#58 aboyanasanna

aboyanasanna
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 242

Objavljeno: 31. december 2013, 08:13

Včasih sploh ne preberem kaj kdo napiše sem malo ven iz sistemawacko.png če mi kdo bolj po domače pove tongue.png

 

si pa mogoče do konca preberem.... 1book.gif 1book.gif



#59 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 31. december 2013, 08:44

Malo koristnih informacij...

 

DrogArt - Droge

 

Stigma- Detoks - naredi sam

http://drustvo-stigm...detoksnaredisam


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#60 anne

anne
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 137

Objavljeno: 31. december 2013, 09:48

Mi prosim razložiš zakaj naj bi bilo to dobro, da ne pomagaš? Nisem ravno razumela bistvo tega , mi kdo prevede?

Hvala.

 

inno.gif

 

Bi pa rada vedela. 

Pomagaš lahko na zelo različne načine. Je bilo zgoraj napisanega dosti o tem. Mislim, da ti vidiš samo en vidik, da pomagati pomeni samo na en način, vse ostalo je pa "skrbeti za lastno rit". Pa ni vedno tako... Nekaterim najbolj pomagaš točno tako, da jim "ne pomagaš" (po tvojih interpretacijah), temveč jih pustiš, da se sami nekako postavijo na lastne noge. Resda je to veliko težje kot ves čas podpirati iz slabe vesti bolj kot iz želje narediti nekaj dobrega za sočloveka (ne zase!), ampak je pa lahko bistveno bolj učinkovito. 


Life begins at the end of your comfort zone. 


#61 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 31. december 2013, 11:12

Jaz bom še povedala svoje, jaz mislim, ko ne gledam tako ozko kot Iknee, bom tko rekla vsi ljudje smo lahko res različni, poglej mene 

pa Iknee. Njej bi to koristilo kot pravi, meni bi to koristilo kar jaz pravim. Tako, da vsaka gleda tudi iz svoje plati. Jaz mislim, da tvoj brat 

je čisto svoja oseba. Nekomu koristi nekaj nekemu nekaj drugega. Naprimer če bi bila jaz na drogi mi ne bi nič koristilo, da me kdo

zapusti s tem bi edino letela samo globje. Jaz mislim,da sama zelo dobro poznaš svojega brata. Da morata najti skupaj način k mu bo koristil.

Dobila si neke koristne informacije, k jih je vsak povedal. Kaj misli. Tako, da te nasvete k si jih dobila jih izkoristi, uporabi, če ti pridejo prav.

To so resne stvari, niso kar tako, najbolje boš vedela sama kaj narediti.

 

Tvoj brat je čisto svoja osebnost, če ne boš znala pokliči pomoč. 

 

Namesto brata se nihče ne more postaviti v njegovo vlogo , mi ga ne poznamo.

 

 

Iknee zate pa to, ko gledaš tko ozko vidiš samo eno smer ne vidiš dlje od tega... potem na žalost ostaneš samo pri eni stvari. 

Pišeš pač na tak način kot, da bi veljajo to za vse ljudi k se drogirajo. Za tem lahko stoji marsikaj. Za drogam lahko 

stojijo problemi doma , problemi nekje drugje .... ravno zaradi teh problemov se lahko človek začne drogirati.

Je osamljen, mu manjka ljubezen, je izgubil ljubljeno osebo, mu je umrla. So ga doma starši tepli. Vse to te lahko

pripelje naravnost v drogo.

 

Naprimer če je nek človek zabredel v drogo, ker mu je umrla mama, oče, veš vzrok zakaj, začeti je potrebno 

tam reševati. 

 

 potreben je drugačen pristop. 

 

Če pogledaš še drugi primer mene , nekaj se mi je zgodilo in padem v depresijo čisto brez problema bi lahko tudi jaz zabredla v drogo

če bi slučajno imela to možnost? zakaj pa ne ? Lahko pa bi samo če bi mi ti dala tak nasvet kot, ga daješ njej

 

Dobro veš, da to zame sploh ne bi veljalo, bi padla na celi črti. laugh.png laugh.png laugh.png laugh.png laugh.png  lahko le govorim zase.

 

 

Sem pa prepričana, da tudi nekaterimi to ne bi koristiloTako, da ne moreš govoriti za vse, ko ozko

gledaš ne znaš gledati dlje od tega.

 

 

Drogirati se ne začneš kar tako, nekaj te mora prepričati, da začneš. Nekje tiči vzrok, da

te pripelje do jemanja. Tam je potrebno začeti. 

 

 

Za drogo se ponavadi zamenja za žalost k jo občutijo, lahko zamenjajo drogo za bolečino, droga se lahko

zamenja za bolečino bližnjega , ki mu je umrl. ..... itd 

 

 

Ja, ljudje so različni. Tole razglabljanje o vzrokih za drogiranje je pa bolj fantaziranje kot kaj konkretnega. Zakaj se nekateri zadrogirajo, pa jim ni nič hudega (kvečjemu so jih zavijali v vato), nekaterim se pa dogajajo nepojmljivo hude reči, pa odrastejo brez kakršnihkoli (samo)destruktivnih dejanj? zakaj se nekateri zadrogirajo, drugi režejo in tretji padejo v depresijo? Ja, zato, ker smo ljudje različni. TI se nisi zadrogirala, in že to pomeni, da si DRUGAČNA od tistih, ki se, zato ne moreš soditi po sebi, zato ves čas pripovedujem, da je pametno poslušat predvsem bivše džankije. To, kar tukaj pripovedujem, ni nek moj ozek pogled, ampak je predvsem to, kar sem se naučila od njih in tistih, ki že zelo dolgo delajo z njimi. Poleg tega ne moreš delati na odstranjevanju  vzrokov, če (domnevni!) vzroki sploh niso več prisotni - npr.  zloraba ali neustrezna vzgoja v otroštvu. Na vzrokih lahko delaš, ko se človek sname z drog in je sam pripravljen na psihoterapijo. V primeru Binchyjinega brata je problem ravno v tem: kako ga sploh pripraviti do abstinence in tega, da sprejme zdravljenje. Razumem tvoje stališče, da naj bi človeku omogočili zadovoljitev tiste potrebe, ki jo on zadovoljuje z drogami, pa se bo nehal drogirati. To sicer lahko zveni čisto prav, lahko pomaga mnogim ljudem v stiski, ne pa drogerašem. Veš zakaj? Ker njihova potreba po drogi prevladuje nad vsemi ostalimi potrebami. To, da je treba pogruntat, kaj človeku na drogah manjka in mu to ponuditi, pa bo nehal z drogo je zelo pogosta zmota ljudi, ki te problematike ne poznajo. Človeku na drogah manjka le droga, ta potreba tako prevlada nad vsemi drugimi, celo ljubeznijo,  zato je tako zelo težko biti njihov bližnji in jim pomagat. Zaradi droge njihova psiha deluje na specifičen, ja v bistvu pri vseh zelo podoben način. In to je začetna točka zdravljenja, šele potem pridejo na vrsto različni, zelo individualni pristopi, glede na možne vzroke, poškodbe psihe itn.  



#62 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 31. december 2013, 11:43

 Zakaj se nekateri zadrogirajo, pa jim ni nič hudega (kvečjemu so jih zavijali v vato), nekaterim se pa dogajajo nepojmljivo hude reči, pa odrastejo brez kakršnihkoli (samo)destruktivnih dejanj? zakaj se nekateri zadrogirajo, drugi režejo in tretji padejo v depresijo?

 

Ja Ikneee, kva pa pišeš  icon1_eek.gif

 

Zavijanje v vato je ena najhujših zlorab, ki jih lahko nardiš otroku in verjetn en izmed najblj /če ne najblj/ pogostih vzrokov, zakva gre otrok v drogo.

 

icon25.gif


Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#63 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 31. december 2013, 12:31

točno tako butelj, vsi ki se začnejo drogirati imajo eno praznino v sebi in ta praznina je vedno ista pri bogatih, revnih in srednjega sloja.

Iknee če si delala res z zasvojenci bi malo drugače gledala na zadeve ali pa tudi ne ker če si trmast in furaš svoje ampak samo svoje poglede na svet ne boš nikoli razumela.....nikoli ne bi mogla pozdravit nobenega zasvojenca s tvojimi pogledi ampak bi jih poslala še bolj globoko v depro.

sej če se posvečaš nekomu stoprocentno ne pomeni da moraš sebe zanemarjat ali delat žrtve iz sebe ali svetnice.

point je v tem da ja pri takih primerih sta samo dve opciji ali pomagaš zares pomagaš in narediš nekaj kar je v dobrobit zasvojencu in ne kar tebi dela kokr čisto vest. sej sm mu pomagala pa me ni poslušal, pol se raje ne odloči pomagat.

ma tipičen primer tukaj imamo primer ki se gre za življenje in smrt bližnjega ,pa imaste sto in en izgovor zakaj mu ne morete pomagat, pol ga raje odpišite iz svojega življenja.ali pa ga sprejmite takega kot je saj je v končni fazi njegovo življenje s katerim lahko dela kar hoče.

drugače kaj pa je dve leti? v primerjavi s ljubljeno osebo?

vse se da narest v enem dnevu. popokat ga in ga odpeljati v komuno za to ne rabiš dveh let. če ne pa v psihiatrično kliniko....  Ali v bližino sebe ali k sebi.pol je pa na njem kaj stori ali bo umrl ali bi živel.

Zakaj sem rekla da se ga reši tudi če se ga zapre v sobo ker je to tudi ena od variant. ker dokler bo imel vse substance v sebi ga ne boste mogli spravit k sebi šele ko bo čisto na tleh se bo lahko pobral.kar nekaj narkomanov se je tako pozdravilo. da so se zaprli v sobo za tri tedne brez kakršnih koli substanc nič postopnega odjemanja, šok terapija.ker ko spoznajo da je nuja po drogah samo iluzija kot vse ostalo se šele začnejo zdravit.Res pa je da pač tiste tri tedne človek pade na dno,je poscan je posran ,buta z glavo ob zid trga tapete itd.je kot pobesneli pes sam ko to stanje mine se šele začne zdravljenje.

sploh pa zakaj vas besede narkomanov lahko sploh prizadanejo, ko veste da ne govori prisebna oseba. iz njega govori ranjena duša ki nima pravega pogleda na svet. sam ko vam zasvojenec reče joj me nimaš več rada kol, si hudobna ,se pa takoj postavite v pozicijo žrtve.ravno tukaj ne bi smeli popoščat in narediti kar vam vaša pamet narekuje oziroma kar je najbolje zanj, pa če vas zmerja s kurbo prasico itd, takrat se morate postavit na trdna tla in reč ti me kar zmerjaj ampak jaz bom še vedno to storila kar sem se odločila in ko oseba zazna odločnost tudi narkoman jo zazna dobi neko sigurnost da niste šibki tako kot on in da mu mogoče res lahko pomagate, to se seveda ne zgodi takoj ampak s časoma si morate pridobiti njegovo zaupanje,zaupanje da veste kaj delate in da ste dovolj močni da mu lahgko pomagate.....

seveda to ni naloga ene osebe če pa ni drugih ki bi mu hoteli pomagat mu pa tudi ena oseba lahko.

in če klub vsemu sprejme raje propadanje pol spoštujte njegovo odločitev in ga pustite propasti....brez slabe vesti in zakaj je to naredil pa sem mu tolk pomagala? to so pogosta vprašanja ki se porajajo . sam tako pač je in nimaš kaj narediti.....



#64 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 31. december 2013, 12:35

drugače je pa kar nekaj knjig napisanih od bivših narkomanov in so v slovenščini se ne morem spomnit naslovov zdaj ampak če greste v knjižnico boste sigurno najdli izpovedi bivših narkomanov, vredno prebrati saj vidite sevt skozi narkomanske oči in ne skozi oči terapevtov ki samo mislijo kaj je najbolje in kaj se jim poraja v glavah,zares pa ne vedo.....



#65 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 31. december 2013, 13:34

spmnila sem se enega naslova, otroci iz postaje zoo ali mi otroci iz postaje zo, tukaj je lepo opisana zgodba,toplo priporočam



#66 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 31. december 2013, 13:38

točno tako butelj, vsi ki se začnejo drogirati imajo eno praznino v sebi in ta praznina je vedno ista pri bogatih, revnih in srednjega sloja.

Iknee če si delala res z zasvojenci bi malo drugače gledala na zadeve ali pa tudi ne ker če si trmast in furaš svoje ampak samo svoje poglede na svet ne boš nikoli razumela.....nikoli ne bi mogla pozdravit nobenega zasvojenca s tvojimi pogledi ampak bi jih poslala še bolj globoko v depro.

sej če se posvečaš nekomu stoprocentno ne pomeni da moraš sebe zanemarjat ali delat žrtve iz sebe ali svetnice.

point je v tem da ja pri takih primerih sta samo dve opciji ali pomagaš zares pomagaš in narediš nekaj kar je v dobrobit zasvojencu in ne kar tebi dela kokr čisto vest. sej sm mu pomagala pa me ni poslušal, pol se raje ne odloči pomagat.

ma tipičen primer tukaj imamo primer ki se gre za življenje in smrt bližnjega ,pa imaste sto in en izgovor zakaj mu ne morete pomagat, pol ga raje odpišite iz svojega življenja.ali pa ga sprejmite takega kot je saj je v končni fazi njegovo življenje s katerim lahko dela kar hoče.

drugače kaj pa je dve leti? v primerjavi s ljubljeno osebo?

vse se da narest v enem dnevu. popokat ga in ga odpeljati v komuno za to ne rabiš dveh let. če ne pa v psihiatrično kliniko....  Ali v bližino sebe ali k sebi.pol je pa na njem kaj stori ali bo umrl ali bi živel.

Zakaj sem rekla da se ga reši tudi če se ga zapre v sobo ker je to tudi ena od variant. ker dokler bo imel vse substance v sebi ga ne boste mogli spravit k sebi šele ko bo čisto na tleh se bo lahko pobral.kar nekaj narkomanov se je tako pozdravilo. da so se zaprli v sobo za tri tedne brez kakršnih koli substanc nič postopnega odjemanja, šok terapija.ker ko spoznajo da je nuja po drogah samo iluzija kot vse ostalo se šele začnejo zdravit.Res pa je da pač tiste tri tedne človek pade na dno,je poscan je posran ,buta z glavo ob zid trga tapete itd.je kot pobesneli pes sam ko to stanje mine se šele začne zdravljenje.

sploh pa zakaj vas besede narkomanov lahko sploh prizadanejo, ko veste da ne govori prisebna oseba. iz njega govori ranjena duša ki nima pravega pogleda na svet. sam ko vam zasvojenec reče joj me nimaš več rada kol, si hudobna ,se pa takoj postavite v pozicijo žrtve.ravno tukaj ne bi smeli popoščat in narediti kar vam vaša pamet narekuje oziroma kar je najbolje zanj, pa če vas zmerja s kurbo prasico itd, takrat se morate postavit na trdna tla in reč ti me kar zmerjaj ampak jaz bom še vedno to storila kar sem se odločila in ko oseba zazna odločnost tudi narkoman jo zazna dobi neko sigurnost da niste šibki tako kot on in da mu mogoče res lahko pomagate, to se seveda ne zgodi takoj ampak s časoma si morate pridobiti njegovo zaupanje,zaupanje da veste kaj delate in da ste dovolj močni da mu lahgko pomagate.....

seveda to ni naloga ene osebe če pa ni drugih ki bi mu hoteli pomagat mu pa tudi ena oseba lahko.

in če klub vsemu sprejme raje propadanje pol spoštujte njegovo odločitev in ga pustite propasti....brez slabe vesti in zakaj je to naredil pa sem mu tolk pomagala? to so pogosta vprašanja ki se porajajo . sam tako pač je in nimaš kaj narediti.....

 

Sem kar malo razmišljala ali se je sploh smiselno odzivat na ta zapis. Ne bom komentirala mnenja in moraliziranja in poskusov vzbujanja krivde, komentirala bom samo nekaj konkretnih nasvetov:

 

1. Mayita, tako zelo si prepričana, da lahko nekdo spravi nekoga drugega iz drog, če se le dovolj potrudi in je popolnoma nesebičen. Tu me zanima nekaj čisto konkretnega: Tvoj oče, s katerim živiš v isti hiši, je bil veliko let alkoholik (je še, kot razumem iz tvojih nedavnih postov) in z nezdravim načinom življenja uničuje sebe in odnose s svojimi bližnjimi. Kako to, da mu nisi pomagala, če trdiš, da se to da v zelo kratkem času, če je pomočnik dovolj močan in nesebičen?

 

2. O zapiranju v sobo:  Drogeraš v krizi bo razbil vrata in ti pobegnil. Če res hočeš nekomu na drogah pomagat, si res ne smeš privoščit takih naivnosti. 

 

3. Popokat ga in proti volji odpeljat v komuno: NE DELUJE: V komuno morajo priti PROSTOVOLJNO. To je nujni pogoj, pod prisilo svojcev v nobeno komuno nikogar ne sprejmejo, že dobro vedo, zakaj. Poleg tega ima pa komuna odprta vrata. Vsak lahko vsak trenutek odide. Če nima sam v sebi trdne odločitve o tem, bo v kratkem tudi zares odšel. Prisilo pa ti bo zameril in s tem si naredila več škode kot koristi, ker si porušila zaupanje.

 

S tem o moči pomagalca in zaupanju se pa strinjam. O tem sem z drugimi besedami pisala v prejšnjih postih, da kot bližnji ne smeš biti žrtev, da je treba postavit meje in ohranjat osebnostno celovitost, da ne odreagiraš iz strahu in zaskrbljenosti ampak iz miru in ljubezni, ker samo tako lahko res učinkovito pomagaš. Ja, včasih ravno tako, da si sposoben izstopit iz svoje reševalske vloge, obmirovat in ga pustit, da skozi lastno izkušnjo dozori do odločitve o prenehanju drogiranja. To je veliko dejanje ljubezni, ampak eni tega pač ne razumete. To ne pomeni, da se ne brigaš več zanj, to pomeni, da si mirno ob strani in pozoren na pravi trenutek njegove pripravljenosti, ko mu ponudiš ustrezno pomoč, ki bo v tem trenutku tudi zares sprejeta.



#67 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 31. december 2013, 13:43

spmnila sem se enega naslova, otroci iz postaje zoo ali mi otroci iz postaje zo, tukaj je lepo opisana zgodba,toplo priporočam

 Jaz pa ne, ker se ta ženska nikoli ni rešila drog. V tej knjigi ni niti enega samega uporabnega poglavja,o reševanju iz drog. Skupnosti, ki vodijo komune imajo skupine za svojce. To je pa zares dobra zadeva, ki deluje! Močno svetujem, da si Binchy poiščeš najbližjo tvojemu domu in začneš redno hodit na skupino za svojce (Domoljubka je navedla celo vrsto konkretnih napotkov icon1_thumbup.gif )



#68 none

none
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 400

Objavljeno: 31. december 2013, 13:54

Praktično človek, že ob spočetju postane odvisen in odvisnik...

Odvisnost je megalomanska množica vsega živega...

Vsi smo odvisni od nekaj, nečesa...

Demonizacija nekaterih odvisnosti je pa sistemskega značaja in kontrola...

Vsi si uničujemo življenje, vsak dan, vsako sekundo...

Meni osebno se zdi tako ozko gledanje na odvisnost precej otročja...

Sicer tudi radi pravijo, ko dobiš vir dohodka, si neodvisen, a si res? A si pa

samo odvisnost ene narave zamenjal za drugo...)

Odvisnost je v porah naše eksistence v vsaki celici, v sakem atomčku in sub atomčku pa nevem kaj še dol do neskončnosti.


dReAM

 

 

 


#69 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 31. december 2013, 13:55

Otroci iz postaje Zoo je za mladino...in to ne knjiga, ampak film...ne pove nič pametnega, pokaže pa določene razmere v katerih se lahko znajdejo džankiji...tongue.png

 

Bolj priporočam...biggrin.png

 

Izšel je novi Milivojević – Igre, ki jih igrajo narkomani / Izšlo je ...

 

Bukla - Knjiga: Zgodovina moje heroinske odvisnosti

 

Razgovor sa autorom knjige “Tragom suza”, ispovijest bivšeg ...


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#70 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 31. december 2013, 13:56

Ne bom ti pomagal, kot si ti želiš... ker te imam tako zelo rad in ti hočem pomagati.

 

Včasih je izraz največje ljubezni prav to, da mu obrneš hrbet in ga nateraš /mu dovoliš/, da sam poskrbi zase.

 

icon25.gif


Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#71 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 31. december 2013, 14:49

Pa kaj je narobe s tabo iknee to kar si ti gor napisala jaz nikjer nisem trdila,pojdi si še enkrat prebrati poste.

napisala pa sem sprejmite človeka če se hoče uničit naj se, brez da imaste vi slabo vest.

zapiranje v sobo je znana metoda pri zdravljenju narkomanov pa ti reči kar hočeš.

Moj oče ne pije že eno leto. ni se hotel zdraviti to sem tudi sprejela in mu nisem pomagala.sem pa vseeno živela z njim.In dočakala da ne pije več, kaj bo pa naprej je njegova stvar in se ne bom utikala v njega. nikoli nisem hodila na nobeno terapijo zaradi njega,ker se nikoli nisem videla žrtve.jaz mu samo svetujem kako naj kaj naredi glede zdravljenja.da ti pa povem je bil prisiljen v zdravljenje ko mu je bilo zagroženo s smrtjo šele pol se je spravil k sebi in kakšno voljo je dobil ko je videl da lahko umre v enem mesecu....

Tudi moja mama je bila narkomanka pa je sprejela raje overdose kot življenje pa zato zdaj ne jokam ,zakaj mi je to naredila. to je bilo njeno življenje....

 

pa kaj sploh spet vtikaš moje življenje tukaj a ne smem povedati kaj si jaz mislim o zadevi, te bom prej drugič vprašala draga iknee če smem komentirat....

 

kot sem že mnogokrat rekla boli me k kaj si mislite o mojih postih jaz dam informacije glede mojega pogleda na svet vi z njimi lahko pa naredite kar hočete, tudi zmerjate me lahko ,lahko se mi posmehujete me ne gane ker so to vaši problemi če vam je moje pisanje dvignilo pritisk.

 

glede tiste knjige pa kaj a ste res tako smotani da mora imeti vsaka knjiga srečen konec, žal v življenju ni tako, ta knjiga je tudi knjiga in za film sploh nisem slišala, pač opisuje resnično zgodbo in pač opisuje eno od življenj in ja sej se vidi vaš odnos do so ljudi torej ta zgodba ki je napisana tam hočete reči ni dovolj dobra da bo ji binchy prebrala?mogoče bo lažje razumela brata temu je bila knjiga namenjena in tudi če je namenjena otrokom ne vem zakaj naj je ne bi odrasli brali? omejenost je slaba stvar.jaz preberm vse otroške knjige da vidim potlej če so primerne za mojega otroka ali mojo nečakinjo, jaz se ne prepuščam naključjem ali pravim nisem mogla ker nisem imela časa, pri meni ni časovnih omejitev.

 

Mogoče pa hočete slišati naj rečem, draga binchy nič ne moreš storiti pošlji tvojega Brata groznega narkomana, v tri krasne in poskrbi za svojo rit. žal ne morem ker je tudi on človek kakršen je... ker po posti sodeč še ni naredila vsega kar bi se dalo in da bi lahko zares rekli, tukaj ni več pomoči.... Nobene slabe vesti nočem vzbujat, ona je vprašala za nasvet ker je ONA SAMA rekla da mu še hoče pomagat, seveda ji pa ni nuja.....

Moje sporočilo je pač bilo ali ga naj pusti da propade ali naj sprejme drugačno taktiko ki jo je imela do zdaj, da ne bo tudi njej treba več hoditi k psihiatru.



#72 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 31. december 2013, 15:06

Praktično človek, že ob spočetju postane odvisen in odvisnik...

Odvisnost je megalomanska množica vsega živega...

Vsi smo odvisni od nekaj, nečesa...

Demonizacija nekaterih odvisnosti je pa sistemskega značaja in kontrola...

Vsi si uničujemo življenje, vsak dan, vsako sekundo...

Meni osebno se zdi tako ozko gledanje na odvisnost precej otročja...

Sicer tudi radi pravijo, ko dobiš vir dohodka, si neodvisen, a si res? A si pa

samo odvisnost ene narave zamenjal za drugo...)

Odvisnost je v porah naše eksistence v vsaki celici, v sakem atomčku in sub atomčku pa nevem kaj še dol do neskončnosti.

 

Jaz ločim pojma zasvojenost in odvisnost. Vsi smo odvisni od veliko stvari, oblik energije, odnosov z drugimi bitji ... do neke mere, v okviru nekega dinamičnega ravnovesja, ki omogoča življenje. Zasvojenost pa je izguba občutka za mero, za ravnovesje, človek hlepi po nečem brez meje, in ker se odmika od ravnovesja, se stvar obrne od podpiranja življenjskih procesov k pospešenemu propadanju. Ja, počasi se vsi staramo, vse gre postopoma k propadanju našega fizičnega bitja, vendar zasvojenost, taka ali drugačna, to izredno pospeši. 



#73 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 31. december 2013, 15:16

Otroci iz postaje Zoo je za mladino...in to ne knjiga, ampak film...ne pove nič pametnega, pokaže pa določene razmere v katerih se lahko znajdejo džankiji...tongue.png

 

Bolj priporočam...biggrin.png

 

Izšel je novi Milivojević – Igre, ki jih igrajo narkomani / Izšlo je ...

 

Bukla - Knjiga: Zgodovina moje heroinske odvisnosti

 

Razgovor sa autorom knjige “Tragom suza”, ispovijest bivšeg ...

 Mi je zmanjkalo lajkov, ampak to je to.icon1_thumbup.gif  Otroci iz postaje ZOO pa je pripoved (najprej je bila knjiga, potem so pa po njej posneli še film) o drogiranju, ne o zdravljenju, zgolj opis drogiranja nikoli ozdravljene narkomanke (to vem slučajno, ker je bil ravno pred par meseci v Sobotni članek o življenju te ženske potem, izdala je namreč še eno avtobiografsko knjigo.) 



#74 none

none
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 400

Objavljeno: 31. december 2013, 15:27

Z besedo zasvojenost pač zamegljuješ in oblačiš odvisnost,

da bi se bolje počutila, ker drugi so zasvojeni ti pa samo odvisna...ali pa niti to ne..)

Drugače pa naslov teme ni zasvojenost ampak odvisnost od substanc....

Odvisnost in zasvojenost sta sopomenki, za mene čist enak pomen...Ampak bodo

zdaj ljudje začel sikat, ker pa ni tako, ker to in ono pa ta razlika pa ona pa nevem kaj,

kot stare babe! Ljudje iščemo subtilnost tam kjer je ni in to je v popačeni stvarnosti.

Jaz ločim pojma zasvojenost in odvisnost. Vsi smo odvisni od veliko stvari, oblik energije, odnosov z drugimi bitji ... do neke mere, v okviru nekega dinamičnega ravnovesja, ki omogoča življenje. Zasvojenost pa je izguba občutka za mero, za ravnovesje, človek hlepi po nečem brez meje, in ker se odmika od ravnovesja, se stvar obrne od podpiranja življenjskih procesov k pospešenemu propadanju. Ja, počasi se vsi staramo, vse gre postopoma k propadanju našega fizičnega bitja, vendar zasvojenost, taka ali drugačna, to izredno pospeši. 


dReAM

 

 

 


#75 aboyanasanna

aboyanasanna
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 242

Objavljeno: 31. december 2013, 16:30

STRINJAM SE Z MAYITO!

 

Ta sestra k mu pomaga , mu je pravzaprav pripravljena pomagat. Jaz bi čisto enako naredila kot ti, jaz brez problema lahko svoje lastno življenje postavim izven.

In točno tko, to je njegovo življenje, samo, da ga pustiš tam, da mu ne pomagaš prav nič , da ti je čisto vseeno potem pa lahko rečeš

 

 

, ko napravi samomor ali vzame preveč  PA SAJ MI JE BILO ČISTO VSEENO ZANJ , sploh zakaj se sploh sekiram ehhhh.......

 

 

Tko ga pahneš samo v pogubo, ne rešiš prav ničesar s tem. 

 

 

Tvoje življenje je tvoje življenje in ti ta človek čisto nič energije ne jemlje če ti ne dovoliš. Tako je tudi njegovo življenje samo njegovo ampak s tem, da mu stojiš ob strani 

pa podpiraš je dobro zanj. Če mu družina veliko pomeni , je podpora zelo koristna saj mu daje le moč, da se bori. Če pa ga zavržeš pustiš popolnoma samega mu to

ne bo nič koristilo.

 

 

Lahko mu pomagaš ampak na tak način, da ga ne ujačkaš ampak, da mu stojiš ob strani in mu pomagaš kakor pač lahko, da ve, da ima nekoga. Ampak nima nekoga, da 

ga lahko izkorišča. Ima samo osebo , ki stoji poleg in ve, da ni sam. Zaradi podpore v slabem in dobrem. Izkoriščanje ni nobena podpora, podpora je, da 

rečeš tudi NE . 







Prav tako označeno z eno ali več teh ključnih besed: odvisnost, droge, tablete, depresija, tesnoba, zasvojenost

Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0