Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Nunderit iz Avstralije

nunderitavstralija prodniki ploščica redek mineral kamen kristal brušen rudnina

  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
4 komentarjev na to temo

#1 Miško

Miško
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 56

Objavljeno: 8. februar 2014, 10:57

Prosim ne razumite tega sporočila kot oglas. Že dolgo nazaj sem bil v Avstraliji, kjer sem kupil nekaj prodnikov, nunderitov in nekaj ploščic z luknjo, prav tako kamen nunderit. Ko smo se z letalom vračali so bile pri carini težave saj moraš imeti za izvoz, tudi majhnih količin posebna dovoljenja. Nekako nam je le uspelo spravit kamenčke v Slovenijo.

 

Nunderit je izjemno redek mineral, ki ga najdemo samo v Avstraliji, je značilne rjave barve z zelenimi vključki. Mineral je zelo nepoznan, saj ga na slovenskem spletu in trgu ne boste našli. Prodajajo ga samo v Avstraliji in v nekaterih nemških spletnih trgovinah, kjer so cene izjemno visoke. Če bi ga kdo želel imeti naj mi piše na zs.

 

To temo pa odpiram tudi z drugim razlogom, če kdo ve kaj več o tem posebnem kamnu, naj prosim napiše njegove zdravilne učinke...

 

Slikice: Prodniki

nunderit.jpg

Ploščica: 

Nunderit-Donut.jpg


Lp,Miško

#2 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 8. februar 2014, 13:54

Sem malo pobrskala, ker me minerali zanimajo, pa za tega še nisem slišala. Jaz ponavadi raje pogledam najprej k mineralogom, šele potem k njuejdžerjem. wink.pngNunderit ni mineral, ampak kamnina, zato ga med podatki o mineralih tudi ni najti. Ta kamnina je sestavljena iz mineralov egerita in ortoklaza sienita. Ta kombinacija mineralov je izgleda res značilna le za določena najdišča v Avstraliji - našli so ga v opuščenem kamnolomu Nundoora Station, po katerem so ga poimenovali. Zdravilci z minerali pa so mu takoj pripisali skoraj popolne zdravilne lastnosti, omogočanje uvidov, delovanje na duhovni ravni ....   



#3 Miško

Miško
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 56

Objavljeno: 8. februar 2014, 18:54

A to potem pomeni, da je nunderit kamnina, ki jo sestavljata 2 minerala? Tako kot lapis lazuli, ki vsi mislijo da je mineral, v resnici pa je kamnina iz več mineralov

 

*shamannamo , če te zanima piši na zs


Lp,Miško

#4 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 9. februar 2014, 09:30

Ja, minerali so kemijske spojine oz. kristali, kamnine pa so skupek dveh ali več mineralov. Sicer so mi pa zanimivi tile avstralski kamni, verjamem pa, da so njuejdžerski trgovci izkoristili priliko in nabili ceno v nesmiselne višine.

#5 Miško

Miško
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 56

Objavljeno: 9. februar 2014, 10:18

Ja to je res, v Avstraliji sem kupil okol veliko kamenčkov,  cena enega je bila okrog 80 avstralskih dolarjev (52€). Ploščice z luknjo imam samo 3, cena je bila mislim da 130 dolajev (85€) za eno. Takrat so mi bili res všeč, ker so tako redki in sem jih malo več nabavil, v resnici pa jih zase potrebujem le nekaj balega zato ostale prodam, po polovični ceni. Kamenčki po 20€ za komad in ploščice po 40€ za komad. Če bi koga zanimalo naj piše na zs.


Lp,Miško





Prav tako označeno z eno ali več teh ključnih besed: nunderitavstralija, prodniki, ploščica, redek, mineral, kamen, kristal, brušen, rudnina

Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0