Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Šri Krišna


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
393 komentarjev na to temo

#376 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 2. februar 2016, 15:05

p.s. web birdu

 

6. Si v Bhagavad Giti prebral kaj Krišna pravi kako lahko spoznaš, direktno vidiš Boga in kako ga Arjuna je? 



#377 web bird

web bird
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 58

Objavljeno: 5. februar 2016, 14:24

- "No two sannyasins (or students or workshipers, who trie to proof anything (!) or not) are the same. They each express themselves and attain realisation in a way which depends on their own personality and samskaras.As each sannyasin progresses, his quest becomes clearer and clearer before his mind. He begins to embody higher values and attitudes which reflect a spontaneously growing spiritual awareness and an expanding conception of himself, his aim, and his mission in life."

 

- Shri Râmakrishna - učitelj Vivekanande.

 

Prijetno debato, raziskovanje, medsebojno dokazovanje in prijeten sončen dan še naprej.


P.S.: pri drugi alineji. Analogija je napisal Vivekananda, povedal pa mu jo je Shri Râmakrishna. In vsi citati so iz knjige Bhakti joga (Vivekananda).


Web Bird

#378 web bird

web bird
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 58

Objavljeno: 5. februar 2016, 14:30

- "No two sannyasins (or students or workshipers, who trie to proof anything (!) or not) are the same. They each express themselves and attain realisation in a way which depends on their own personality and samskaras.As each sannyasin progresses, his quest becomes clearer and clearer before his mind. He begins to embody higher values and attitudes which reflect a spontaneously growing spiritual awareness and an expanding conception of himself, his aim, and his mission in life."

 

- Shri Râmakrishna - učitelj Vivekanande.

 

Prijetno debato, raziskovanje, medsebojno dokazovanje in prijeten sončen dan še naprej.


P.S.: pri drugi alineji. Analogija je napisal Vivekananda, povedal pa mu jo je Shri Râmakrishna. In vsi citati so iz knjige Bhakti joga (Vivekananda).

Popravek P.S.: pri drugi alineji. Analogija je napisal Vivekananda, ta isti, ki je bil začetnik meniškega reda in misijona Ramakrishne v Indiji, povedal pa mu jo je Shri Râmakrishna. In vsi citati, razen tisti o sannyasinih) so iz knjige Bhakti joga (Vivekananda)., povedal pa mu jo je Shri Râmakrishna. In vsi citati so iz knjige Bhakti joga (Vivekananda).


Web Bird

#379 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 5. februar 2016, 15:34

Dragi web bird, sem si prišel razkazovat, da ti, Ramakrišna in Vivekananda jeste mango za razliko od ostalih, ki preštevamo liste in pri tem dokazal, da niste prebrali in aplicirali lekcij o dolžnosti in ljubezni (bhakti joge), ki so opisane v Bhagavad Giti, ker specifično rojstvo in aktivnosti Krišne so pri tem ključnega pomena, zato jih Krišna tudi je opisal in Arjuna sprejel. Hvala ti. 



#380 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 19. februar 2016, 08:35

http://btg.krishna.c...shnu-or-krishna


prenos.jpg


#381 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 22. februar 2016, 11:51

https://www.youtube....h?v=NVIsjx5X3QM


prenos.jpg


#382 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 562

Objavljeno: 22. februar 2016, 12:24

Heh fantje - se mi zdi, da bi se marsikaj kar pravte dalo lepo združit v eno....če ne bi bilo vmes razkazovanja mišic...rolleyes.gif 


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#383 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 22. februar 2016, 12:38

Heh fantje - se mi zdi, da bi se marsikaj kar pravte dalo lepo združit v eno....če ne bi bilo vmes razkazovanja mišic...rolleyes.gif

flirt.gif

 

 skupno nam je vse razen ene stvari..  ajd dveh..

 

sam ta včasih zlo zakomplicira zadevo, in pol ne pridemo skup..

 

Mislm...

 

Drgač pa jst še zmer jogo od Maheshwaranandajija špilam....


prenos.jpg


#384 Antoninus

Antoninus
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 207

Objavljeno: 4. april 2016, 22:58

Pico, ti si definitivno najbolj zabaven Krišna bakta, ki je kadarkoli zakoračil na planjave internetnih forumov. 

Sicer ne vem, če je to pohvala. Kdo ve, kako bi to sprejel Prabuphada ... morda bi mi namenil strog, a v svojem

nevidnem bistvu dobrohoten pogled...

 

Krišna bodi s teboj


There are well-dressed foolish ideas just like there are well-dressed fools.


#385 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 5. april 2016, 13:00

Heh fantje - se mi zdi, da bi se marsikaj kar pravte dalo lepo združit v eno....če ne bi bilo vmes razkazovanja mišic...rolleyes.gif

 

Res je. V Bhagavad Giti Šri Krišna opisuje veliko oblik in nivojev dharme za postopni napredek človeka in za te res ne rabiš vedt glede rojstva in aktivnosti Šri Krišne, kar je med drugim hotu povedat web bird. Ampak če Bhagavad Gito sprejemaš natančno, vidiš da Šri Krišna teh dharm ni opisoval ker bi želel, da jih Ardžuna opravlja glede na njegovo trenutno situacijo in vprašanje, ampak je bilo to le komparativno, glede na večno dharmo, za katero je Šri Krišna iz sočutja in ljubezni želel da jo začne opravljat. Za to večno dharmo pa je potrebno sprejet vsaj toliko kolikor Šri Krišna sam v Giti pravi glede sebe, da so njegovo rojstvo in aktivnosti v tem svetu transcendentalne.  



#386 lily rose

lily rose
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 51

Objavljeno: 26. maj 2018, 23:52

Pa to ni res! Me ni blo na forumu enih pet let ( felling je kot da me ni bilo enih petsto miljonov let...partyy.gif )...in vi še vedno razpravljate o tem al je Bog, al ga ni...biggrin.png 

Vam povem osebno pristno doživeto izkušnjo.....pred petimi leti, ko sem bila še zelo naivna, sem ga s pomočjo vsega mojega vsemogočnega truda, že skoraj prijela za stopalo.....love3.gif

 

In potem se je zgodilo življenje......

 

Medtem ko sem, ne vem kolikokrat ( nisem štela ), prehodila pot skozi devet krogov pekla in včasih, najbrž ne čisto pa naključju zašla v nebesa....

ga nisem nikoli zares srečala, čeprav že petnajst let ponavljam njegovo ime neprestano....

 

Folk, ni tko easy.....

 

Je pa vendarle edina stvar, ki se zares izplača........ker ko ti včasih nakloni milostlove3.gif

 

 

 

Takrat pozabiš na vse in se prerodiš....vse izgine, razen njegove neskončne ljubezni wink.png



#387 rudi.rudi.

rudi.rudi.
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 734

Objavljeno: 10. oktober 2018, 10:13

Sporočilo od :  Alien embryo: I'm walking with ghosts

 

Iz prve roke vam povem ,če bi bog obstajal,bi se jaz z njim že gotovo osebno srečal v peti dimenziji.

Vem samo to , da pa vsak ,ki obvladuje to,da se giblje po dveh dimenzijah ,kot se jaz lahko sebe ima za boga.



#388 *glas*

*glas*
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 004

Objavljeno: 10. oktober 2018, 15:10

Če bi odgovarjal na vprašanje: Ali bog obstaja?  bi lahko odgovoril, tako z da, kot z ne..  in oba odgovora bi bila pravilna..

Kdor je izkusil, ve o čem govorim..  


"če te nekaj sili leteti, se nikdar ne boš plazil.."


#389 rudi.rudi.

rudi.rudi.
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 734

Objavljeno: 11. oktober 2018, 08:36

predvsem so nam z namenom vcepili napačno predstavo o bogu ...

ne samo to ... vse kar so nas učili, je narobe in laž ...

Kaj ,ti pa ne verjameš v laži.

V ževljenju se soočamo z lažmi ,katere prevladujejo na vseh področjih.

Laž o bogovih ; laž ,da nam je fino; lažemo si ,da je najboljši prijatel pošten do nas;

Skratka, lažemo si vse počez ,ves čas.

Lažemo si ,da bomo očuvali planet, pa bomo v naslednjem prazniku "dan mrtvih " nakupili cele gore sveč v plastičnem lončku,katere bomo potem lahko uporabili namesto žice na meji, tako ,da bo neprehodno.

Govorimo eno ,delamo pa drugo.

Ali je bog ali ne je čisto brez pomena, ker tudi če je , si ga ne zaslužimo.



#390 rudi.rudi.

rudi.rudi.
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 734

Objavljeno: 11. oktober 2018, 18:17

Zdaj pa že malo filozofiraš !



#391 rudi.rudi.

rudi.rudi.
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 734

Objavljeno: 12. oktober 2018, 18:03

Daj razloži mi princip pravira ,ki je v tebi,           Prosim

(če ni razlage ,potem ne govori neumnosti)



#392 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 562

Objavljeno: 15. oktober 2018, 12:09

Eh ja fantje ; Hari bol ...

Krishna in vsi, ki si želijo tako ali drugače slavijo ...ylflower.gif

Om Namo Bhagavate Vasudevaya Bhajan

https://www.youtube....h?v=xf87X5cLOkc


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#393 rudi.rudi.

rudi.rudi.
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 734

Objavljeno: 15. oktober 2018, 18:42

#397

 

Točno to !



#394 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 703

Objavljeno: 24. oktober 2018, 19:52

lily rose... no coment...

samo en weeelik hug.


sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0