Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Vrtičkanje


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
1029 komentarjev na to temo

#451 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 25. september 2014, 08:09

Nat, če boš res imela drugo leto taogromne buče, pol rabiš traktor ali najmanj viličarja, da tiste 500+kg buče spravi z njive biggrin.png

lepe so za videt, res; za kaj več pa ne vem, za kaj bi se uporabljale. Razen, če gojiš prašiče tongue.png

a so sploh za jest? Mislm, za ljudi?

 

Zalaya, hvala za info. Golice (zelene) vem, da so za olje, pa ajnfoh so, ker jih ni treba nič luščit ekstra lupine. V bistvu so vse bučnice (zelene, bele) dobre, če so pa pražene pa še toliko bolje. Včasih kupim nepražene golice, pa jih potem sama spražim, al pa kar take nespražene porabim. Nam npr. je strašno všeč vanilijev sladoled, pokapljan z bučnim oljem (ne preveč!) in potresen s pravkar spraženimi in naseckanimi golicami. Sej verjetno bi namesto bučnega ravnotako dobro bilo orehovo olje z rahlo karameliziranimi naseckanimi pekan orehi ylflower.gif Moram enkrat sprobat, ko pekane ujagam.


You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#452 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 25. september 2014, 08:12

:) saj vem...ampak te ogromne buče so mi...hm...fetiš..bi človek rekel. Bolj so oranžne in velike..bolj so mi všeč...mah čudna sem no. 

(evo...spet izgubljam besede...sploh se nisem spomnila, kako se golicam reče...študirala in študirala...pismo, čisto bom polenila možgane). 


Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#453 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 25. september 2014, 08:19

Eh, ne sekiraj se; če jaz tu pri nas govorim o golicah, nihče ne ve, kaj je to - večina tak pomisli na nage babe; ti je odpuščeno torej biggrin.png


You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#454 Aeval

Aeval
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 784

Objavljeno: 25. september 2014, 08:29

Uh, pridne :)

 

Jaz pa nič kaj dosti ... Ni časa.

Nekaj fižola je še zunaj, čakam, čakam da se posuši in pobiram sproti,

Par ampak res skorajda par paradižnikov sem še pustila, če bodo dozoreli, če ne poberem zelene in upam, da pordečijo (lani npr. niso, so raje segniliicon21.gif )

Peteršilj moram porezat,

Por je še zunaj in rdeča pesa (ta naj kar še debeli). Por imam še od lani v skrinji, nisem porabit vsega, ker mi malo nos viha nad porovimi mineštricami ... icon21.gif Ga zadnje zase pripravila v zloženki ... ampak očitno preveč, ker sem se potem povsem zanič počutila (težak),

 

Kumarice so šle,

na brokoli sem itak jezna, ker nič od njega,

korenje mi nekaj je,

imam več brokolijev pa mi ne gredo ravno v slast ... jih bova tekom zime, če bodo ostali,

Paprika in malancane so še.

 

Moj bil priden in oplel tisti del, kjer bi krompir in posejal nekaj za zeleno gnojenje ...

Po ostalem delu vrsta se mi kakopak razrašča plevel icon21.gif

 

Mnja.

Bera ni bila tako super kot lani, ampak ok, vseeno je toliko vsega, da radiča še poskusit nisem uspela letos, samo porežem ga, ko preraste icon21.gif


... Say what you mean
And mean what you say ...

#455 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 804

Objavljeno: 25. september 2014, 09:01

Skuhaj ajvar z zelenimi in rdečimi paradižniki, ter papriko...



#456 Aeval

Aeval
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 784

Objavljeno: 25. september 2014, 09:09

icon1_thumbup.gif

 

Moram poguglat za recept ...

Morda kakšen preverjen?

Koliko časa stoji?


... Say what you mean
And mean what you say ...

#457 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 804

Objavljeno: 25. september 2014, 09:18

Ga imam doma, bom popoldne napisala pod Recepte. Koliko časa stoji, mislim, da eno sezono ziher. Čeprav sem bila tudi sama skeptična, ker ga daš v kozarce ohlajenega. Sodelavka pa pravi, da je ok. Dober pa je icon_smile_tongue.gif 

 

"Flajš mašin" si je fajn sposodit, če ga nimaš, da je potem struktura. In orng pomočnika, da ti "goni" mlinček in ajmre, da prestrezaš tekočino, ki teče od paprike in paradajza...Evo, to je že sestavni del recepta icon_smile_big.gif  Se pa splača. icon_smesko.gif

 

Lp.



#458 Aeval

Aeval
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 784

Objavljeno: 25. september 2014, 09:39

tongue.png

 

Hvala, na recept pa počakam!


... Say what you mean
And mean what you say ...

#459 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 26. september 2014, 12:24

Bi lajkala, pa jih je že zdavnaj zmanjkalo :)

Na njivi imamo še ohoho hrena...in mlad krompir :)))) me zanima kakšen je, celo cveti namreč. Pol se ve, kako natančno sem ga ven izkopala - tiste ta prve :))


Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#460 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 7. oktober 2014, 10:43

evo, od Dravi gojijo polže http://www.delo.si/p...nske-lonce.html

če bi se še kej za (španske) lazarje spomnili, pol bi bilo tudi zame biggrin.png


You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#461 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 9. oktober 2014, 12:30

Neky morm narest s to neprehodno džunglo na vrtu, bo kmalu cajt za sajenje zimskega česna, jaz pa vse še v plevelu/zelenjavi do pasu ohmy.png

Raštike, andskih jagod, pora, radiča, kolerabe, ohrovta,...tega je povsod. Sem vtikala v zemljo glih kjer je bil plac in zdej nobene grede prazne nimam, vse neky napol izpraznjeno in bogato zaraščeno s plevelom sleepy.gif


You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#462 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 9. oktober 2014, 12:46

Ne kompliciraj; posuši jih, jaz drugačnih goji niti ne poznam. mi pa tut suhe niso bohvetkaj nadokusne, jbg.


You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#463 cipcipilonika

cipcipilonika
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 120

Objavljeno: 21. oktober 2014, 15:27

Na vrtu mi je zrasla (ker sem jo posadila) neznana stvar.

 

Nagradno vprašanje.

Kaj je TO?

 

unnamed.jpg

 

Nagrada za rpavilen odgovor:

TO


If the sun shines in your soul, what does it matter if it rains outside.

#464 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 22. oktober 2014, 08:44

Hm, zgleda kt artičoka...al pa orjaški dežen, sam un je blj gladek

 

icon25.gif


Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#465 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 22. oktober 2014, 09:33

Nimam pojma:)) tako, da nagrade ne bo :)

 

Čajote so še za pobrat.


Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#466 omar

omar
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 821

Objavljeno: 22. oktober 2014, 09:36

Cikorja



#467 cipcipilonika

cipcipilonika
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 120

Objavljeno: 22. oktober 2014, 10:57

Ej, hvala!

 

je pa zadeva res urnebesno velika.

In kar vztraja in vztraja!

Dobila sem jo v paketu eko-sadik, za zraven, nisem pa vedla, kaj je.

No, zdaj vem :)

 

omar, rabiš??

 

lili mai, hvala za idejo za pojest, grem zviznit po recept kakšen!


If the sun shines in your soul, what does it matter if it rains outside.

#468 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 27. oktober 2014, 09:05

ne vem, če je to res cikorija, moja cikorija zgleda kot ogromen orjaški regrat. A je grenka, cipci? Če je, je pol verjetno kej iz rodu radičevk (kamor spada tudi cikorija).

Cikorija je krasna topla v solati.


You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#469 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 804

Objavljeno: 30. oktober 2014, 18:10

Na vrtu imam Boreč, prav lep je še te dni. Ker ga imam prvič, ne vem, ali sam prezimi, se naslednje leto sam zaseje? clover.gif



#470 cipcipilonika

cipcipilonika
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 120

Objavljeno: 30. oktober 2014, 21:17

ne vem, če je to res cikorija, moja cikorija zgleda kot ogromen orjaški regrat. A je grenka, cipci? Če je, je pol verjetno kej iz rodu radičevk (kamor spada tudi cikorija).

Cikorija je krasna topla v solati.

scratchchin.gif ne upam probat ...

icon_smile_tongue.gif hvalaaaaa


If the sun shines in your soul, what does it matter if it rains outside.

#471 lia II

lia II
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 052

Objavljeno: 5. november 2014, 05:32

šele zdaj videla filmček od Shamannama...ne razumem najbolje, torej svetuješ naj posujem perje s suhim apnom, da mi ne bojo vsega požrli polži?ohmy.png

 

boj z rdečimi polži je moje sizifovo delosleepy.gif če zdaj rečeš, da bi morala sam vsake tri dni apno sipat, se bom ugriznila nekamscratchchin.gif

 

***

včeraj posadila dve vrtnici , pa kamelijeazzangel.gif

 

ali kdo ve, kaj narediti z azalejami, naj grem kupit šoto, al naj sam mal gnoja zraven vržem čez zimoscratchchin.gif  a jih vi kaj obrezujete?


Obečanje ludom radovanje...


 


#472 Aeval

Aeval
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 784

Objavljeno: 5. november 2014, 09:56

včeraj posadila dve vrtnici , pa kamelijeazzangel.gif

 

ali kdo ve, kaj narediti z azalejami, naj grem kupit šoto, al naj sam mal gnoja zraven vržem čez zimoscratchchin.gif  a jih vi kaj obrezujete?

Uuuu kamelije :)

Kam posadila?

Ven?

A preživijo?

 

Glede azelej pa tudi mene zanima. Imam eno v lončku ...


... Say what you mean
And mean what you say ...

#473 lia II

lia II
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 052

Objavljeno: 5. november 2014, 11:47

ja

pravijo da celo v snegu cvetewink.png


Obečanje ludom radovanje...


 


#474 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 5. november 2014, 13:08

Ma moja azaleja komaj vegetira, tak, da jaz sigurno nisem pravi naslov. Verjetno je lega kriva - na severni strani ji očitno ne paše. tak, da jaz samo olesenele dele vstran porežem. Pa še to s strahom, da jo bo pobralo. ker je taka lepa...oranžna :) Rdečo je pobralo takoj naslednje leto. 

Mi je sestra naredila pravi pustoš na cvetličnih gredah.... mi je pol že žal bilo, da sem sklenila kompromis - jaz bom njej buče izrezala ona pa kao z ženska z roko za razna vrtna dela...bo po moji cvetlični gredi red naredila, ker se meni itak baje vse smili...obrezala tam eno zeleno zadevo, prepolovila en grm...brskala sem in tja...ma niti gledat več nisem hotla.


Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#475 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 5. november 2014, 13:35

Slabo kaže še z letošnjim mojim vrtnarjenjem :/

prej ni bilo časa, pa itak dež, pol smo imeli poplave in pucanje, vrta sicer ni zalilo, je pa vseeno zemlja tok mokra, da nima smisla kaj brskat po njej - v smislu priprave zemlje na zimo, sajenje zimskega česna,..

Če nimam cajta niti enga lonca drobnocvetne krizanteme v večji okrasni lonec pred vhodom v hišo postavit, pol sem menda vse povedala bucktooth1.gif

Sitno, zoprno in odurno je načrtovanje setve za prihodnje leto, če mam vse mešano po gredah in razen ene komplet izpraznjene, so ostale vse mešane, kjer je bil plac, tam se pa v zemljo vtaknila icon17.gif

 

Pobiram por (in ga mam pk pucat pa v skrinjo devat, počakat pa ne more, ker ga je porova rja in zavrtalka napadla), listnati ohrovt, dalmatin.zelje (ki je popolnoma prevzelo nadzor in plac nad tretjino vrta), radič.solata je še zmer polmetrska, cikorija rjavi, blitva se je pa potuhnila, verjetno skup s polži icon1_bomb.gif


You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0