Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Vrtičkanje


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
1029 komentarjev na to temo

#26 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 804

Objavljeno: 30. april 2014, 07:27

Ahaaaa, hvala. Potem jo bom pa med paradižnik nasejala. Pa bazilika obvezno k paradižniku. Ufa, si me spomnila, nekam še moram nabulat podzemno kolerabo, pa brokoli flance še rabim. Ampak samo od moje ga Milke iz Mb, najboljši je njen.



#27 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 30. april 2014, 08:42

Jaz sem pa jezna. Res.

Klinc je bilo treba dobre teme skenslat...skoraj vzamem osebno tole.

Ker gre se spet zaradi krompirja. In to mojega. Kdaj sem ga točno posadila? Meni se zdi, da na lunin mrk...očitno mora bit..vem, da je bila sobota in če bi imeli še ono temo, bi točno šla pogledat. (je hudič, ko si odvisen od tega, kdaj ima soseda s traktorjem in priključkom čas).

No...point...tak za klinac krompir še v lajfu nisem imela. Nekaj ranega se trudi, pozni pa še zmerom v zemlji. Sem razkopala, da vidim, kaj se dogaja,  in je komaj par cm dolge in to čisto uboge klice imel. Katere pa so slučajno zunaj, pa so čisto nekam vegaste. A nisem nekaj o prodaji krompirja sanjala? Na koncu ga še zase ne bom imela...

ma kar ne morem k sebi no..res..

evo..prazna luna, a jaz se z bučami ubadam (ko bi vsaj pogledala prej po koledarju..ne pa da se zaženem in potem spet ugotovim, da bi bilo bolje ležati doma).

stalno vlačim s seboj setveni koledar po Mariji Thun, direkt prepisano: 29. in 30. 4. v času za plod (danes je še do 11. ure, od 12h dalje je korenina) potikamo v razmaku 10cm srednja očesca krompirja za pridelovanje lasntega semenskega krompirja. Sonce in Luna sta pred ovnom.

1. in 2.5. sadimo krompir.

 

zdej vem, zakaj Bohinjci sadijo krompir za prvi maj bucktooth1.gif pa zmer smo se Ljubljančani smejal temu dejstvu Oogle_anim.gif


You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#28 silver

silver
  • Zlati član
  • Št. objav: 1 244

Objavljeno: 30. april 2014, 21:03

No , tile lunini loki po M. Thun, po katerih naj bi se ravnali pri setvi, presajanju in obiranju.  Luna namreč pri potovanju tekom meseca nad horizontom riše loke . Ti se dvigajo od strelca (najnižji lok) do dvojčkov (najvišji ) in potem v drugem delu zopet padajo preko dvojčkov do naslednjega strelca . Ne zamenjat tega z luninimi menami ... tj. z debeljenjem in tanjšanjem lune . Tkole naprej opisuje priročnik ...

 

Čas za obiranje ... v času dvigajočih lokov (od strelca do dvojčkov) . Takrat so sokovi v zgornjem delu rastline. V tem času se obira sadje, nabira cvetiče, reže rože , nabira rastline za čaje itd.

Učinek še okrepimo, če se za nabiranje uporabi ustrezen dan ... npr. dan za plod pri obiranju sadja.

 

Čas za presajanje ... v času padajočih lokov ( od dvojčka do naslednjega strelca) . Sok se zadržuje v spodnjih delih rastline, rastline se hitreje okoreninijo.  Pri presajanju izberemo primeren dan, da okrepimo vpliv na zaželjen del rastline. Npr. pri flancanju solate izberemo dan za list (rak, škorpijon), pri presajanju paradajza dan za plod (lev) ... itd.   V času padajočih lokov se tudi obrezuje živo mejo, podira stavbni les . V tem obdobju se tudi gnoji vrt, travnike ...

 

Čas za setev .... tu dvigajoči/padajoči loki niso pomembni. Pomemben je le ustrezen dan za cvet, plod, list, korenine. Izjema je le potikanje čebule in čebulnic...v tem primeru uporabimo čas za presajanje.

 

V Maju je čas  za presajanje od 2. do 16.5.  in nato 30 in 31.5. , ostali dnevi so za obiranje.



#29 enja

enja
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 225

Objavljeno: 30. april 2014, 21:12

No , tile lunini loki po M. Thun, po katerih naj bi se ravnali pri setvi, presajanju in obiranju.  Luna namreč pri potovanju tekom meseca nad horizontom riše loke . Ti se dvigajo od strelca (najnižji lok) do dvojčkov (najvišji ) in potem v drugem delu zopet padajo preko dvojčkov do naslednjega strelca . Ne zamenjat tega z luninimi menami ... tj. z debeljenjem in tanjšanjem lune . Tkole naprej opisuje priročnik ...

 

Čas za obiranje ... v času dvigajočih lokov (od strelca do dvojčkov) . Takrat so sokovi v zgornjem delu rastline. V tem času se obira sadje, nabira cvetiče, reže rože , nabira rastline za čaje itd.

Učinek še okrepimo, če se za nabiranje uporabi ustrezen dan ... npr. dan za plod pri obiranju sadja.

 

Čas za presajanje ... v času padajočih lokov ( od dvojčka do naslednjega strelca) . Sok se zadržuje v spodnjih delih rastline, rastline se hitreje okoreninijo.  Pri presajanju izberemo primeren dan, da okrepimo vpliv na zaželjen del rastline. Npr. pri flancanju solate izberemo dan za list (rak, škorpijon), pri presajanju paradajza dan za plod (lev) ... itd.   V času padajočih lokov se tudi obrezuje živo mejo, podira stavbni les . V tem obdobju se tudi gnoji vrt, travnike ...

 

Čas za setev .... tu dvigajoči/padajoči loki niso pomembni. Pomemben je le ustrezen dan za cvet, plod, list, korenine. Izjema je le potikanje čebule in čebulnic...v tem primeru uporabimo čas za presajanje.

 

V Maju je čas  za presajanje od 2. do 16.5.  in nato 30 in 31.5. , ostali dnevi so za obiranje.

No evo, zdaj pa le glej, da ne boš zbrisal tega sleepy.gif ....

 

Smo ugotovili, da so naša mlada drevesca napadle uši .Namočila sem koprive, jutri bom drevesa potuširala (se bojim, da bi zraven morala še molit-če bi znala)...da bo kaj učinka.



#30 silver

silver
  • Zlati član
  • Št. objav: 1 244

Objavljeno: 30. april 2014, 21:17

Hahaha...a si kopirala za vsak slučaj ...laugh.png  OK2.gif 



#31 enja

enja
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 225

Objavljeno: 30. april 2014, 21:40

Hahaha...a si kopirala za vsak slučaj ...laugh.png  OK2.gif

Še nisem, težko pa je razložit nekaj, kar še sama ne razumem dobro, se pač ravnam po priročniku......

 

Sem že omenila, da sem obiskovala "šnel kurz" biodinamike (čaka me še praktično delo na občinskem vrtičku, ki je mimogrede "za žile rezat")...torej, ena od predavateljic me je čist sezula.....na vsako vprašanje ima argumentiran odgovor, leta 70+



#32 silver

silver
  • Zlati član
  • Št. objav: 1 244

Objavljeno: 30. april 2014, 21:45

Enja, a je bilo kaj rečeno, od kod ta razlika dveh dni oz. zamik za eno znamenje  glede na LNF koledar (Meta Malus - lunine bukve) ?



#33 Aliana

Aliana
  • D član
  • Št. objav: 9 772

Objavljeno: 30. april 2014, 21:52

Nataly, kar iz astrologije izjaja je tako: nič se ne sadi, nič se ne dogovarja, nič se ne presaja, nič se ne začenja, ko luna pada. Četudi je luna v pravem znamenju (in samo to upoštevajo ti saditveni koledarji), če pada, ali je tik pred prazno, ne bo nič. V času mrkov se pa sploh nič ne dela. Od zadnjega luninega mrka (pred dvema tednoma) do današnjega sončnenga, ni imelo smisla nič začeti - evo poskus Bratuškove prevzeti vajeti v stranki.

 

Od danes naprej pa bo začela luna rast, mrkovje bo popustilo..... in zdaj se pa sadi. 

 

Meni se ta simpl logika obnese totalno. V lajfu in na vrtu. 

 

Tole poslala I., ne zarad politične teme, ampak ker sva isto okrog mrka sadila krompir .. 

Dobila nazaj odgovor na mail: 'Zokiju je ratal' ;)  In rabila še pa še, da sem sploh dojela kaj ma to veze s krompirjem in mrkom :)

 

 

Prejle šla pogledat na vrt .. kolk noro cvetijo jagode, moram fotkat jutri. Če bo kaj plodov od tega, bo čist noro fajn :)


WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY
BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM


loesje


Spet nazaj - Cats & bikes

#34 enja

enja
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 225

Objavljeno: 30. april 2014, 21:54

Ne, o teh stvareh ni bilo govora...pa tudi vprašal ni nihče scratchchin.gif

 

Vse skupaj temelji na ideji R. Steinerja (mimogrede tudi waldorfska šola je njegova ideja) in na raziskavah M. Thun.

 

Recimo, da mi je bila stvar res zelo zanimiva v določenih stvareh, pri nekaterih sem pa zelo skeptična ( cvrenje živih koloradskih hroščev je samo en primer). Ampak skepsa je mogoče pogojena samo z mojim karakterjem, kaj pa vem?



#35 Aliana

Aliana
  • D član
  • Št. objav: 9 772

Objavljeno: 30. april 2014, 22:07

Enja, meni tudi Steiner in njegove ideje .. tako pedagogika, kot tole vrtnarjenje .. ne vem, prav ne morem se odločit a me potegne ali ne .. Zadnjič bila na enem predavanju o antropozofski medicini .. Evo, isto - so stvari, ki se slišijo logične in so kul in jih vzamem takoj, potem so pa stvari, kjer lahko samo skeptično gledam in si mislim - pa kaj, a se hecate? :)

Dejansko me je pripravilo do tega, da sem šla malo Steinerja in njegovo zgodovino brskat .. Tip se je lotil neke za moj okus čudne kombinacije te nemško avstrijske ordnung und disciplin logike in jo zmešal z ezoteričnimi duhovnimi principi .. Ma ne morem, ne gre mi skupaj tole .. 

 

Verjetno res od karakterja odvisno, če ti sede .. Pa jaz sem dobila na par teh srečanjih v povezavi z njegovimi stvarmi filing, da je ena konkretna religija zadaj .. In da moraš pač not past pa bit malo posvečen, da ti je lahko vse skupaj oh in sploh super ... 

 

Aja, vrt x:o)x Sorry .. šibam tongue.png


WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY
BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM


loesje


Spet nazaj - Cats & bikes

#36 enja

enja
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 225

Objavljeno: 30. april 2014, 22:32

Ni mi logično, da moraš za njihove "pripravke" delat, kupit jih pa ne moreš....dobiš navodila, kaj in kdaj moraš nabrat, posušit, prinest in in potem bodo drugi naredili tako, kot je prav(ker ti si itak idiot)....

 

Odločila sem se, da bom upoštevala stvari, ki se meni zdijo logične, čeprav bi res rada dobila pripravke za kompost...pa vem, da to ne bo mogoče.


To temo je popravil/a enja: 30. april 2014, 22:58


#37 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 30. april 2014, 23:11

Enja icon1_thumbup.gif (zmanjkalo lajkov, Marsa, a bi se jih dalo nekak pridelat?) 



#38 Aeval

Aeval
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 784

Objavljeno: 2. maj 2014, 08:00

Ni mi logično, da moraš za njihove "pripravke" delat, kupit jih pa ne moreš....dobiš navodila, kaj in kdaj moraš nabrat, posušit, prinest in in potem bodo drugi naredili tako, kot je prav(ker ti si itak idiot)....

 

Odločila sem se, da bom upoštevala stvari, ki se meni zdijo logične, čeprav bi res rada dobila pripravke za kompost...pa vem, da to ne bo mogoče.

Ne vem, če vse prav štekam ...

To, da se ne da kupit je meni super.

Ni mi pa super, če te ne naučijo delat! Da lahko samo delno sodeluješ, potem pa od daleč gledaš, al pa še to ne ...

 

 

.....

Grem počasi česen poškropit s kamilico - ker baje je bogi bogi in naj bi mu tole nucal.

Sploh baje koristi, če je zraven česna kamilica posajena.

 

Pa okrog fižola, česna in čebule grem pepel dat,

ker baje koristi.

 

... si predstavljam, da škodit ne more.

 

 

Včeraj dosadila rdečo peso. Ena mi sploh ven ni prišla razen 4 rastlinic na celi gredici.

Malo poplela med vsemi mini rastlinicami.

Koromač sem pozabila, kam sem ga posejala - bom še enkrat.

Pa zapisat si moram vse!!


... Say what you mean
And mean what you say ...

#39 Aeval

Aeval
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 784

Objavljeno: 2. maj 2014, 08:04

http://www.rtvslo.si...-na-vrtu/335852


... Say what you mean
And mean what you say ...

#40 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 2. maj 2014, 10:03

Rastline se med sabo pogovarjajo, pogovarjajo se tud z zemljo, pa glivami, pa "golaznijo"... pa z nami tud, če hočmo. Boljše se je pogovortit kar direkt z rastlinami kot s sosedo ylflower.gif



#41 enja

enja
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 225

Objavljeno: 2. maj 2014, 10:08

Ko sem prvic posadila svoj krompir, sem ga cez par mesecev ogledovala, tako cudno se je posusil in sosedi, ki je prisla postavit diagnozo, rekla, da je crknil. Ona pa: Ni crknil, samo zrel je! Res je bil, odlicen, par gajb na par m2. Nikoli vec mi tak ni uspel in takrat nisem vedela nic o ekoloskih pripravkih, lunah itd. Neumna kmetica in debel krompir.

Ker se je soseda obnesla za zanesljivega diagnostika, sem jo prosila, ce mi pomaga raztolmacit, kaj se se najde na mojem vrtu. Nisem namrec nic plela, in kaksnih plodov ni bilo videt na prvo zogo v tisti goscavi. Hja, na prvo ne, na drugo pa olala. Paradajza, kumar, paprik, korenja, cesna, cebule..in nekih sort, ki jim Darwin sploh ni dolocil vrste, ....zraslo kot na igrah brez meja. Ampak soseda kot soseda, ni vedela, kdaj se ustavit pri pametovanju in mi je rekla, da pomaga, ce kdaj oplevem. Kaj bi ji clouk zameru? Njen oplet pridelek je bil pol manjsi in tudi moj nikoli vec tak.

Zdaj bi to moral kaksen duhovni biolog, npr Iknee raztolmacit, cemu tako? Ampak moj ivanjski zakljucek wannabe vrtickarice je: posadi, posej, potem pa pust na gmah!

Ceres, ker si frišna tule bom napisala še enkrat (nekaj let nazaj sem že wink.png ).

Pokojni dr. Rugelj je enkrat rekel : " Samo spolno zavrte ženske kar naprej kopljejo po zemlji, namesto, da bi zadovoljevale svoje moške !" partyy.gif ....meni se je zdel čudovit izgovor, ko sem med plevelom iskala zelenjavo inno.gif



#42 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 804

Objavljeno: 2. maj 2014, 12:21

Ni mi logično, da moraš za njihove "pripravke" delat, kupit jih pa ne moreš....dobiš navodila, kaj in kdaj moraš nabrat, posušit, prinest in in potem bodo drugi naredili tako, kot je prav(ker ti si itak idiot)....

 

Odločila sem se, da bom upoštevala stvari, ki se meni zdijo logične, čeprav bi res rada dobila pripravke za kompost...pa vem, da to ne bo mogoče.

Enči, ti bom jz zrihtala, v jeseni. Pri nas so veseli, če pomagaš, ampak dobiš jih tudi tako, če se vsaj na kakem predavanju pokažeš in če vidijo, da te veseli. Če češ te pripravke, je fajn da imaš najmanj dva kompostna kupa. Te pripravke daš v kompost v jeseni, uporabiš spomladi. Ta drugi kup pa že pripravljaš za naslednje leto. Ni blema, lahko sama delaš, v navodilih društva je vse napisano. Samo velikoooooo je dela za pripravo. Imet moraš vejo drevesa, breza, hrast, za vsak pripravek svoje drevo. Nato tolčeš po veji, da lubje odstopi in da dobiš tulec, v katerega daš posušene rastline za pripravke. Potem se pripravki dajo v jamo, do 1 metra skopano... Ene jame morajo bit v ilovici, da voda teče mimo, ene, da so suhe...ma jz niti ne grem brat točnih navodil, ker pod točko razno ne bi vsega tega delala. V pomoč tistim, ki delajo te pripravke je pa vsaj, da dobijo dovolj zelišč, nabranih ob pravem času po setvenem koledarju. Regrat recimo, zelo težko ga je posušit tako, da se ne spremeni v lučke...Zato pač svojim članom pošljejo obvestilo, kdaj naj naberejo, ker vejo, da zaradi služb in obveznosti nimamo vsi časa sledit vsem rokom. Delajo pa eni pripravke, ki jih vložijo v glavo goveda ali drobnice, drugi pa raje samo v rastlinskih ovojih. Glih zjutraj sem brala o homeopatkih pripravkih za zemljo in je bilo rečeno, da je samo mleko krave, ki ima rogove, uravnoteženo. Ker so rogovi tisti, ki kravo povežejo z nebesnimi silnicami... Hmmmm....ka pa vem... Spet pa, narava ni zastonj ustvarila živali, rastlin in ljudi s točno določenimi deli telesa in značilnostmi.

 

Sama komposta žal sploh ne delam, ker kot vrtičkarica na vrtu sploh nimam takega placa, razen če bi se kakšnim sosedom na robu vštulila vmes. Potem se tudi na kompostu kot v raju  polži pasejo. Bom pač po starem na par let malo pognojila, pa tako od oka malo kolobarim, čeprav brez načrta in zapiskov. Pa odrezano zelenje po tavečjem očistim na vrtu, razporedim po gredicah, da se posuši.

 

Srečna, glih dve uri dopoldne sva oddelala na vrtu, potem pa dežek. Dosadila sem flance bele čebule, nasejala rdečo redkev, pastinak in kolerabo maslenko, paradajz je dobil kole in za sosedo baziliko, nizka fižola pa šetraj. Prijateljici sem dala par flanc zelišč, jagod in rož. Maline tok veselo rastejo in robide so obilne, da jih je veselje pogledat. Ameriško borovnico si še želim. Končno sem tudi namočila koprive in pelin, na rdečem ribezu so zelene uši in se jih jutri lotim. Odkrila bom tudi koprene, kolikor jih še mam, pa s pripravkom Bachovih kapljic bom pošpricala, kar že raste... Jutri pa dobim sadiko čudovite vrste mete. Super je za čaj in spomladanske napitke (ala bezgov, metin sirup). Ne močno mentolna, en mičken mičken eterična...



#43 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 804

Objavljeno: 2. maj 2014, 12:38

Silvija, a prou razumem....kaksno glavo goveda ali drobnice?

Ja...ne vprašaj me zakaj...to je po Mariji Thun oz. Steinerju...Pač dobijo glavo goveda, drobnice, jo očistijo in vanjo vstavijo zelišča in zakopljejo. Zdaj, vem, da si vegetarijanka, ampak na kmetih so koline vedno bile... Sama pa sem za preparate, ki jih delajo samo v rastlinskih ovojih, to jest lubju določenih dreves. 



#44 enja

enja
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 225

Objavljeno: 2. maj 2014, 13:29

Ja...ne vprašaj me zakaj...to je po Mariji Thun oz. Steinerju...Pač dobijo glavo goveda, drobnice, jo očistijo in vanjo vstavijo zelišča in zakopljejo. Zdaj, vem, da si vegetarijanka, ampak na kmetih so koline vedno bile... Sama pa sem za preparate, ki jih delajo samo v rastlinskih ovojih, to jest lubju določenih dreves. 

To o glavah in rogovih sem pa spešl vprašala...vem, da kravi sem in tja rog odpade (se odlušči, spodaj ima nov rog), ampak, da bi jim tako množično odpadali- to pa res ne. Pa tudi mehur jelena...mislim!, kje za vraga bi jih pa človek dobil, če nisi lovec.scratchchin.gif Glave in rogove dobijo v klavnicah (rog mora bit od krave, ki je najmanj dvakrat- trikrat telila...kako veš kolikokrat je telila?...na rogu vidiš stisnjen obročer-vsak obroček -ena telitev)

 Evo link, za rmanov preparat v jelenovem mehurju:

 

http://www.ajda-vrzd...podnaslov_5.pdf

 

Skratka z preparati je res veliko dela...večina se dela z zelišči + živalskimi encimi (?), saj mora v možganih ostat opna, v črevu pa se stisne samo vsebina...

 

Evo tržna niša bucktooth1.gif

V našem koncu se moraš včlanit, nabirat zelišča in posušit (vse ob strogo določenih dnevih), delat na vzorčnem vrtu (tu mi je žal, da nisem svojega vrta ponudila za vzorčnega)..

 

............................

 

Končno dočakala, danes sem nabrala prve svoje šparglje (joj se vlečejo tri leta!).



#45 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 2. maj 2014, 15:22

Prve češnje sem mlatila prejle..naša majniška lepotička se odela v plodove, da joj. Samo gnijejo, ptiči si jih privoščijo, od dežja pa so razpokane. Tako, da žal...nič ne bo s prodaje :)))

pa roko na srce - brez okusa so tudi..:) tolko pač, da se ve.

 

Drugač pa še vedno depresivna okrog krompirja..me tolažijo znalci, da pač ni bilo še takšno fajn vreme...samo klinc...če pa imajo tam eni, ki so kasneje sadili - lepšega...

samo naj še mi kdo ukazuje, kdaj bom kaj po svoji zemlji delala..

evo..nabavila sadike paprike..in čakam zdaj pravo luno..nič jim ne manjka tam v garaži.

Včeraj pa sem se z rožami ubadala - tistimi nesrečnicami, ki so bila podtaknjene. No, še vedno so nesrečnice, ne glede na to, v kako lepih posodah so zdaj posajene...upam, da si opomorejo. Ker če me bodo po zunanjih rožah sodili...bogami, ne bo glih vredik.



kar se biodinamike tiče - me ni glih čisto v osnovi pritegnila...samo jaz sem itak čudna. od vsakega poberem nekaj, pol pa pride ven en mix

Evo - za sodelovanje med rastlinami (mikroklima), sem jaz razglabljala na veliko, ko pred leti prišla iz bolnice, bila suša, nihče nič zalival, bog ne daj da kaj prekopal...vse v travi, paradižnik pa fantastičen. Očitno so mu druge rastline pomagale preživeti sušo, ni druge :)


Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#46 Aeval

Aeval
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 784

Objavljeno: 2. maj 2014, 16:56

Glih zjutraj sem brala o homeopatkih pripravkih za zemljo in je bilo rečeno, da je samo mleko krave, ki ima rogove, uravnoteženo. Ker so rogovi tisti, ki kravo povežejo z nebesnimi silnicami... Hmmmm....ka pa vem... Spet pa, narava ni zastonj ustvarila živali, rastlin in ljudi s točno določenimi deli telesa in značilnostmi.

Točno tako.

Vse v redu i nprav,

ampak pri takihle pa jazWhatever_anim.gif



Nataly, že češnje? 

 

Pri meni je pa danes kandidat prekle postavil, zdaj je pa čas, da jaz fižol vsejem. Unega vijoličnega imam, in prvič bom to počela. Kako se to dela? Tri, štiri luknje okoli prekle in tri fižole v vsako luknjo? 

S prstom krog okrog prekle, tko ca 10 cm radius, potem ene 12 fižolčkov v krog, jih prekriješ (fižol mora zvonjenje - baje - slišati ;) ) in še rahlo pritisneš.

Tako bilo meni razloženo.

Naredila pa itak prevelik krog - vsa nedobudna, ampak recimo da bo ;)

Ker če je lani uspel, pa ni slišal zvonenja (nekam globoko posadila), potem upam, da bo tudi letos dobil pot po prekli navzgor ;)


... Say what you mean
And mean what you say ...

#47 Aliana

Aliana
  • D član
  • Št. objav: 9 772

Objavljeno: 2. maj 2014, 17:41

Eh, jaz sem lani pametno en fizolcek na eno preklo sadila :P
WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY
BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM


loesje


Spet nazaj - Cats & bikes

#48 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 804

Objavljeno: 2. maj 2014, 17:42

To pa ne...od Nat mama pravi (in ona že ve yes.gif ), da je treba okoli kola dat nič več in nič manj kot 7 fižolčkov bucktooth1.gif . Ker če ne, je fižola itak pregosta. Moja mama pa je vedno obvezno dodala še eno zrno laške fižole, zaradi te se je potem fižola bolj oprijemala kola. Laška fižola je tud izjemno dobra, sveže, še neposušeno zrnje, skuhano in v solati s čebulo... Mmmmmmmmmm icon_smile_tongue.gif

 

Ahaha Alianči...tvoja fižolca je imela torej nadstandard..vsaka svojo preklo. Carsko icon_smesko.gif



#49 Aliana

Aliana
  • D član
  • Št. objav: 9 772

Objavljeno: 3. maj 2014, 16:03

Ok, da ne bom ponavljala napake.. grah, srednje visoka sorta, kolk grahkov v eno luknjo?
WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY
BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM


loesje


Spet nazaj - Cats & bikes

#50 enja

enja
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 225

Objavljeno: 3. maj 2014, 16:12

Ok, da ne bom ponavljala napake.. grah, srednje visoka sorta, kolk grahkov v eno luknjo?

4 +/-......pa računaj na to, da se grah, ko malo zrase okoplje- se pravi, da okrog njega narediš greben /hribček .Kasneje boš potrebovala še oporo, sama poiščem rogovilaste vejice, da se grah z viticami oprime in zpenja.






Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0