Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Vrtičkanje


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
1029 komentarjev na to temo

#501 Silica

Silica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 135

Objavljeno: 14. marec 2015, 14:22

Mene pa spet daje nakupovalno sadilna mrzlica. To rožo bi, pa uno pa tretjo pa kar vse! Pa še eno fino kmetijo, da bom imela kam vse potaknit!

Skoraj vsak dan grem pogledat, kakor rinejo rastilne iz zemlje, vsak nov milimeter zelenja me razveseli ylflower.gif


Penny: Oh big deal. Not knowing is part of the fun.

Sheldon: "Not knowing is part of the fun". Was that the motto of your community college?

 

This is where the old mountain goat lives. He hangs out here and has a good time. B. R.


#502 Aeval

Aeval
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 784

Objavljeno: 14. marec 2015, 14:30

Kaj si pa kup'la??

A že imajo?

Rožice namreč.

Sem mislila, da je še zgodaj ...

 

Jaz rabim še nekaj za v skalnjak,

pa kakšno enoletno bom za po tegelcih,

pa ob škarpi si bom podaljšala gredico in vtaknila še kakšno vrtnico, pa trajnice...

Večino bom upam da nafehtala ;)


... Say what you mean
And mean what you say ...

#503 Silica

Silica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 135

Objavljeno: 14. marec 2015, 18:44

Nekaj rožic sem naročila, v belo - rumeno - rdečih odtenkih, da zapolnim nekaj lukenj :) pa še na britaf pojde ena.

Pa mak se moram spomnit enkrat kupit.

Pa ... mah, bemu, nimam placa za vse ;)


Penny: Oh big deal. Not knowing is part of the fun.

Sheldon: "Not knowing is part of the fun". Was that the motto of your community college?

 

This is where the old mountain goat lives. He hangs out here and has a good time. B. R.


#504 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 14. marec 2015, 23:03

Pri nas je še premrzlo (je danes pihal mrzel veter), pa zemlja je še premokra. Bo pa kmalu konc z obrezovanjem dreves.


You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#505 zalaya

zalaya
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 110

Objavljeno: 15. marec 2015, 13:35

Ceres icon1_thumbup.gif

 

Tudi meni se hudirjevo lušta teh visokih gred, pa imam nekako podoben problem....

 

tudi jaz včeraj pospravljala obrezano, čaka me še sadovnjak, pa travniki, pa tam kjer smo podirali rva je potrebno počistit, po možnosti že predvčerajšnjim ochko.jpg 

 

Napovedujejo dež in potem bo trava znorela, tako hitro bo začela rastit.

 

 

In še eno vprašanje.  Ali kdo ve, kje bi lahko kupila seme krebuljice... 


... ljubi življenje in življenje bo ljubilo tebe...

#506 Gost_Jeti_*

Gost_Jeti_*
  • Gost

Objavljeno: 15. marec 2015, 17:18

ste mislile tako visoke grede ... bližnji sosed jih ima že 3 leta ... kako jih je pripravil, koliko zemlje je, kaj je spodaj ne vem

 

6ye-poletj.jpg

 

***

 

Zalaja ... tule povprašaj  http://www.ekotrgovi...-sajenje-2.html



#507 zalaya

zalaya
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 110

Objavljeno: 15. marec 2015, 18:09

Ceres, še nisi slišala one reklame po radiu... Hiša brez cipres je kot moški brez ja.... bucktooth1.gif

 

Tole za šalo. linktongue.gif

 

Drgač pa.. tole niso ciprese pač pa je tuja. Ciprese ne uspevajo v notranjosti ampak le v Primorju.

To vem iz poslušanja enega mojstra vrtnarja, ki je svetoval na Štajerskem valu in je to ponovil vsaj milavženkrat... 


... ljubi življenje in življenje bo ljubilo tebe...

#508 Aeval

Aeval
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 784

Objavljeno: 17. marec 2015, 21:39

Ciprese so za na britof icon21.gif

 

...

sitkana.

Ker me bo spet povozilo.

Shranila bršljanke od lani.

Seveda jih nisem obrezala.

Niti sedaj še ne.

icon21.gif

Alora, ne vem, če bo kaj iz njih.

 

 

Pa kolobarja še nimam natuhtanega.

 

Pa ob škarpi bi imela serijo rožic (prvo polovico recimo, da sem že zasadila pred 2 leti, pa mi ni všeč) pa tudi tega še nisem natuhtala kaj in kako bi imela. Malo tutifruti trajnic pa pakšen grm in kakšno vrtnica.

Samo to se bere kičast šišmaš in točno tako mi bo tudi uspelo naredit icon21.gif

 

 

sitnaaaaaa pevc.jpg

 

 

(jaz bi mogla k Ceres špilat Sam svoj mojster in šiviljo lukenj, ona bi mi pa rožice spedenalaflirt.gif 

Ampak!!! Nema tu bližnjic! Lepo pridna bit, pa se potrudit ....

 

... evo, še to.

Sedaj se še sama s sabo se pogovarjam Whatever_anim.gif )


... Say what you mean
And mean what you say ...

#509 enja

enja
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 225

Objavljeno: 17. marec 2015, 22:41

Ja, ampak zakaj ciprese? Zimzelenih možnosti je veliko, meni v Slovenijo še najmanj pašejo ciprese. 

 

Je pa res, da se o okusih naj ne bi razpravljalo. 

Tudi meni (kot Aeval) , ciprese dišijo po pokopališču.

 

To so pač modni trendi....



#510 angelit

angelit
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 395

Objavljeno: 17. marec 2015, 22:58

Ja Vas berem.. kljub temu, da bom imela svoj vrt ko bom na svojem,!

#511 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 18. marec 2015, 14:55

Men pa ciprese lepo dišijo. Pa lahko se jih uporablja namesto drugih kadil (v kakih obredih npr.), predstavljajo mi nek energetski most med "tu" in "tam", nikakor jih ne dojemam kot pogrebne rastline. Men so pogrebne rože rdeči nageljni. Jih nočem tut videt ne.


You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#512 Aeval

Aeval
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 784

Objavljeno: 18. marec 2015, 19:49

laugh.png

 

Ma ne,

saj meni so ciprese fajn,

kot sem v vsa drevesa (skoraj) zatrapana.

Vedno, ko jih vidim, me na Van Gogha spomnijo.

Jih ne verjetno ne bi izbrala za okrasitev, če imamo druge iglavce, žive meje ... na izbiro.

In kot samostojno drevo tudi ne, bi raje vrbo npr ;)


... Say what you mean
And mean what you say ...

#513 cipcipilonika

cipcipilonika
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 120

Objavljeno: 18. marec 2015, 20:08

moj oče si je pa omislil na vrtu pavlovnijo.

neverjetno hitro raste in lepa je.


If the sun shines in your soul, what does it matter if it rains outside.

#514 Aeval

Aeval
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 784

Objavljeno: 18. marec 2015, 20:43

Šla guglat, ker nisem imela pojma.

Veliko drevo!

Pa lepo!

 

Jaz sem si nekako zamišljala, da bi enkrat tole vtaknila pred hišo

http://blog.vrtovita...imonadno-drevo/

samo kaj, ko berem, da ima neke blazne poganjke ....


Uu, se popravljam!

Poznam tudi tole polonco,

sedaj, ko videla plodove

http://blog.vrtovita...ja-se-spoznata/


... Say what you mean
And mean what you say ...

#515 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 804

Objavljeno: 18. marec 2015, 20:44

Aaaaaa, tole drevo že vsa leta raste blizu našega bloka, pa nisem poznala imena...biggrin.png Mislim, limonadno drevo...



#516 cipcipilonika

cipcipilonika
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 120

Objavljeno: 19. marec 2015, 06:31

a octovec!

silovija, jaz tudi aaaaaaaaaaaaaaaa, ker ga imamo doma, pa nisem vedla, da je to to :D


If the sun shines in your soul, what does it matter if it rains outside.

#517 zalaya

zalaya
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 110

Objavljeno: 19. marec 2015, 07:02

Octovec ni preveč fajn, če raste v bližini sadnega drevja. Čebele pri opraševanju prenašajo pelod, tudi octovca, na sadno cvetje. Problem nastane pri oprašitvi sadnih cvetov. Namreč cvetje ostane neoprašeno oziroma neplodno, saj je octovcev pelod strupen za ostalo cadno cvetje.

 

Tako nekako. Mal smotano sem napisala, uppam, da se da razbrati v čem je problem.wink.png


... ljubi življenje in življenje bo ljubilo tebe...

#518 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 804

Objavljeno: 19. marec 2015, 07:32

Octovec ni preveč fajn, če raste v bližini sadnega drevja. Čebele pri opraševanju prenašajo pelod, tudi octovca, na sadno cvetje. Problem nastane pri oprašitvi sadnih cvetov. Namreč cvetje ostane neoprašeno oziroma neplodno, saj je octovcev pelod strupen za ostalo cadno cvetje.

 

Tako nekako. Mal smotano sem napisala, uppam, da se da razbrati v čem je problem.wink.png

A tako, ja fajn, da si napisala. No pri nas je krasno uspeval na predblokovski zelenici, kjer ni sadnega drevja. Žled ga je pa zj... huh.png



#519 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 19. marec 2015, 07:48

zalaya, nisem vedela tole okoli octovca OK-thumb.gif

v kosezah pred blokom je bil cel nasad podivjanih octovcev; vsake par let so ga posekali, pa je vedno znova pognal. Neuničljiv. Pa lepe (barvite) liste ima v jeseni. Sam pred hišo ga pa vseeno ne bi imela.

 

Pavlovnija mi je všeč. Smo imeli tri pavlovnije tukaj v službi na dvorišču. Potem so se pa spomnili, da so odveč in jih vse tri požagali. Krasne, dišeče cvetove so imeli, pa velike pahljačaste liste tudi. Zrastejo pa kar v višino in širino - kot ene platane recimo.


You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#520 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 19. marec 2015, 08:08

Letos zamujam.

Vsi okrog mene že z zaštihanimi vrti in njivicami, zdaj če so že kaj posadili ne vem, verjetno so - vsaj sosed en, ki je v penziji in dnevno stoji zraven gred in čaka,  kdaj bo kaj ven prilezlo.(zloba.com)

Baje, da bo v petek vse prefrezano. Itak se je lani zlomil ročaj od štiharice pa se komaj včeraj kupil, tak, da je to eden velikih razlogov zakaj mir in tišina.

Imam pa lep zimski česen, sem ga že prekopala in mu fliknila nekaj solatnega semena, če bo slučajno hotel družbo. In pa ubogala sem Mišo Pušenjak, ki pravi naj si sami svoje solatne flance naredimo - in sem lepo seme po seme v tiste male črne posodice. enih par je celo prilezlo ven :)

drugač pa - vinograd porezan in zvezan, drevje porezano, veje pospravljene.


Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#521 Aeval

Aeval
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 784

Objavljeno: 19. marec 2015, 08:19

Nat,

(isto vprašanje kot vsako leto verjetno pevc.jpg )

a česen moram prekopat?

Kaj to pomeni?

Da z motiko zrahljam zemljo okrog?

No, moj česen ni tako lep, tašča ima lepšega icon_smile_clown.gif


... Say what you mean
And mean what you say ...

#522 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 804

Objavljeno: 19. marec 2015, 08:37

Ma vi ste mesec pred nami glede toplote in vrtičkanja... vrtu še blizu nisem šla. Si pa rihtam preležan konjski gnoj in bio oglje, ker se mi v jeseni ni dalo hantlat z gnojem... In bom letos zelo hitra, če bom v začetku aprila posadila čebulček in posejala korenje...pa solato seveda. Mene sta pa onidve vrtičkarici na pop tv, Tina in ....njena mama, navdušili, da bi posejala v lončke solato, blitvo in še kaj. Se mi tudi nikoli ni dalo. V oddaji Ob kavi pa so tudi super gostje, ki predstavljajo permakulturo in možnost balkonskega vrtnarjenja. Definitivno bodo letos na mojem balkonu zelišča, da nam po vsak "list" morala na vrt. 



#523 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 19. marec 2015, 09:27

Ja, zrahljaj mu zemljo. Česen ima res rad zrahljano zemljo, ker sicer dobi revež kar rumene liste. Pa suše v rastni dobi tudi ne mara. (včeraj sem mu neke ostanke bučk fliknila med vrste..ne vem, če bo srečen, samo vedno sem neko zastirko delala. no..solatno seme stoprocentno ne bo navdušeno :))

 

Meni se onidve vrtičkarici zdita takooo naučeni...oz...evo...morali bi biti bolj...natur. Ne pa strogo naučeno. Ok..saj važno je to kaj povesta, samo...jaz bi rada...nekaj več. tisto iskrico, ki jima je scenarij vzel.


Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#524 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 804

Objavljeno: 19. marec 2015, 09:36

Sem že brez všečkov...(jih moram it Domy spet ukrast inno.gif  -joke man, joke). Saj zato sem si pa Tino bolj zapomnila, ker se mi zdi bolj srčna. In ja, važno je, kaj povesta. Meni sta všeč, zaradi številnih dobrih nasvetov in pa tudi, ker se jima vidi, kako sta povezani in sodelujeta...to nisem jaz, kar nekaj govori iz mame z zelo samostojnimi sinovi biggrin.png  



#525 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 19. marec 2015, 09:42

Ja, Tina je bolj spontana :)

tudi jaz brez lajkov :)) (komu jih pa naj jaz ukradem?)


Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 





Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0