Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Vrtičkanje


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
1029 komentarjev na to temo

#101 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 703

Objavljeno: 8. maj 2014, 21:52

 

 

pr medvedu najbolj pomaga, če si glasen - tp., da ga ne presenetiš. Medved se človeku izogiba (če ga prej sliši oz.zavoha) in tudi ne napada (v kolikor ni presenečen), izjema pri napadu je medvedka z mladičem. Takrat pa bohpumagi; ne pomaga ne laufanje, ne plezanje na drevo; bojda se najbolj obnese, da se počasi, ritensko umikaš, pa ne vzpostavljaš očesnega kontakta, nobenih hitrh gibov (mal težko izvedljivo, ko ti srce hoče čez grlo ven butnit, istočasno pa bi se usral). No, tko mi je povedu lovec (k me je še zanimala ta tematika).

 

*******

 

ja sej... loh je bit pameten tkole...

jes ti pa powem, da sem enkrat  tam naprej mal od une najbolj akustične cerkve v sloveiji-zelše...na eni stezi srečal en kup dreka, k se je še kadil iz njega... pa slivove peške so ble v njem... no, pomoje so ble slivove. nisem jih natančno ogledoval, ker sem okol sebe gledal in prepewal. in ti powem, da nisem niti vedu, da znam tko čustveno pojčkat hypnodisk.gif

sam useen pomoje neb na nobeni avdiciji skos pršou partyy.gif 

sem mislu, da najbolš, če kr drek stražim... zdej, če se je že sred steze posrou, valda ni tok dvoličen, da je šou nekam samo po skret papir, pa da nazaj pride rit obrisat pa vodo potegnit, hahahahhaha


en frend iz mladosti... k se gre tudi foto-lov... je pa enkrat tut sreču medveda in je cviknu, se obrnu in laufal... walda...

ampak faca kt je... je še med begom s fotkičem nazaj sliku... tko.. kar na pamet... med šprintom... in zdej ima slikanega medveda u rit, ker medved je tut bežou, hahahahah

sploh pa ne vem, kaj tolk panike okol medvedov, k je divjih swinj velik več, pa močnejše so kt medved, pa mal manj se bojijo kt medved, pa tut miroljubne niso tko kt medved, če smo lih pri tej temi.

 

o volni pa minister gregor pač nič.

šibam. pa zase se brigejte. ne powem, kam grem partyy.gif


sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#102 Aeval

Aeval
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 784

Objavljeno: 8. maj 2014, 22:25

Moj rdečo zelen vrtek, na katerega sem včasih malo ponosna. 



Ginko . drevo, pa menda zdravilna sorta za čaj in najstarejša znana rastlina - še iz časa dinozavrov. 

Kap me bo!w00t.gif

Vrtek?

Malo ponosna? Malo ponosna je rekla?!

 

Ma ti prepovedujem do konc lajfa katerikoli del svojega vrta/bajte v nič dajat

pa pravit da kakšno (včasih) imaš, ker prav nič več ne verjamem!!

Tole je za v katalog,

če bi rada videla nered,

te povabim kdaj na ekskurzijo v (najino) ciganjarijo.

 

(pravi, da cigani tudi morajo živet ...

pa naj mu bo ;) )

(jaz si pa mislim da bo že bolje)

 

 

 

 

... Ceres, res lepo!inno.gif


... Say what you mean
And mean what you say ...

#103 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 9. maj 2014, 07:12

hehe Aeval - to sem mislila jaz napisat smile.png)  

 

res imaš čudovito, Ceres smile.png

 

zdaj vem, da se res moram zraven dat in nekaj narest s svojimi "kao" okrasnimi gredami, ki se gredo nekega razvrata smile.png

 

In pa Janko in Silver (jaz tudi ZF fan).. dobro napisano -zmanjkalo lajkov. 

 

Včeraj škropila vinograd. Nekje na tri tedne bo razmaka očitno, odvisno od vremena. Smrdela potem kot šus.


Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#104 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 9. maj 2014, 07:20

Ceres, kdo pa vse to kosi in obrezuje? Ker vrt je kot iz kataloga yes.gif

sploh travca me je čist fascinirala hypnodisk.gif

pri nas čakamo, da izumijo kosilnico robota - pa tazga, k se ne prevrne čist v taprvo jam©o, neky izpopolnjenega ala Roomba ylflower.gif

osebno se rajši odpovem hladilniku kot Roombi biggrin.png

 

*********

polžev ni več v takih blazotnih količinah, zdej mam pa listne uši biggrin.png

na vrtnicah, okrasnem grmovju, ni da ni.

koprive sem včer namočila, dan pa špricamo ylflower.gif

 

ma zmer je neky no, da mi po živcu brenka bucktooth1.gif


You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#105 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 9. maj 2014, 07:46

Sovica, Nataly, Cookie... hvala. Saj s tem je tako: osnova dobrega vrta je lepa, negovana trava, videz preproge. Potem se je potrebno samo še upreti meni nerazumljivemu impulzu, da v vrsto posadiš ciprese, in je cilj že dosežen. No, in tu nastopi moj problem: lepa travica zahteva več energije in stroškov, kot zelenjavni vrt. Prezračevanje, košenje na par dni, špricanje vsaj enkrat na leto proti širokolisnatemu (to mi povzroča slabo vest), pravilno gnojenje ob pravem času, zalivanje, obrezovanje ob potkah...... Zato me počasi mineva. Cookie, vse delam jaz. Nimam vrtnarja, če to misliš. biggrin.png Hvala bogu, da imam zaenkrat tako veliko energije.

 

Nataly.... sama škropiš vinograd? Pa daj kakšnega desca lepo poglej no, in naj ti to naredi.

bolj sem cikala na pomoč podmladka. Pri nas ima Razbojnik že svojo plastično kosilnico, ki jo goni na dva dni. Tako se navaja na delo, ki ga bo opravljal čez par let. Tudi njegov oče se je tako navajal in je že zelo kmalu sam kosil (ne s koso, samohodna bencinska strižna je bila, nipli pa to).

Čeprav, zadnje čase se pri nas omenja kosilnica traktorček; zihr nisem prov napisala, ampak zgleda kot manjši traktorček, s katerim kosijo fuzbal place - ne tako velikega, manjšega. Pa za prezračevanje ga res rabimo, trava pri nas je obupna - travniška; če je kdo kdaj hodil po sveže pokošenem travniku, potem ve, kaj mislim.


You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#106 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 9. maj 2014, 07:48

Ceres, kdo pa vse to kosi in obrezuje? Ker vrt je kot iz kataloga yes.gif

sploh travca me je čist fascinirala hypnodisk.gif

pri nas čakamo, da izumijo kosilnico robota - pa tazga, k se ne prevrne čist v taprvo jam©o, neky izpopolnjenega ala Roomba ylflower.gif

osebno se rajši odpovem hladilniku kot Roombi biggrin.png

 

*********

polžev ni več v takih blazotnih količinah, zdej mam pa listne uši biggrin.png

na vrtnicah, okrasnem grmovju, ni da ni.

koprive sem včer namočila, dan pa špricamo ylflower.gif

 

ma zmer je neky no, da mi po živcu brenka bucktooth1.gif

 

Polži so pod kontrolo...jih uspešno ražnjičiram /mal tud kosi pomagajo/...za listne uši sta se pa javla dva črnoglavčka. Redno in temeljito jih obirata in se ne data motit tud k smo na terasi, dva metra stran. Za zahvalo pa priredita koncert vsakič /črnoglavček je pevec, ki se zlahka kosa s slavčkom/.

 

Tko da, ravnovesje in simbioza rulz

 

icon25.gif

 

Ceres...fouš


Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#107 anne

anne
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 137

Objavljeno: 9. maj 2014, 08:09

Dekleta, vsaka čast vamylflower.gif.


Life begins at the end of your comfort zone. 


#108 Aeval

Aeval
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 784

Objavljeno: 9. maj 2014, 09:13

Ceres, kje si dobila ginkota?

Zelo mi je lep, videla sem ga samo enkrat, v botaničnem v Zagrebu.

 

Čeprav v moje okolje ne bi pasal.

Sem že imela tudi sama neke ideje o rdečih javorčkih ipd.,

pa me je prizemljil, da k starim hišam so vedno sadili slive ipd sadna drevesa.

icon17.gif

 

;)


... Say what you mean
And mean what you say ...

#109 Aeval

Aeval
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 784

Objavljeno: 9. maj 2014, 09:31

Všeč, všeč, ampak samo en lajk lahko stisnemtongue.png

 

Ga lahko tudi kako sam pripraviš za uporabo?

Ali samo občuduješinno.gif

 

Bom potuhtala.

Morda nekoč res najde mesto.

 

Samo to drevo lahko postane ogromno, kakor se bere oz. kakor sem videla v Zagrebu.


... Say what you mean
And mean what you say ...

#110 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 9. maj 2014, 09:56

Mal slikce pogledal in če smem, takale idila ne bi uspel pokvariti niti svežebelo pobarvan beneški lev (mejd in Čajna) z odprto knjigo na vhodu


prenos.jpg


#111 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 9. maj 2014, 14:28

A je to moški ginkgo? Če je, ok. Plodovi ženskega ginka namreč pošastno smrdijo, tega smradu si nihče ne more želet pred hišo (razen če hoče odgnat prav tako pošastne sosede in obiske wink.png )



#112 Aliana

Aliana
  • D član
  • Št. objav: 9 772

Objavljeno: 9. maj 2014, 15:08

punčke je menda kar težko dobit.. Pri oš tam pri drami, ja, tam imajo punčko. Meni se je tudi najprej zdelo, da folk pretirava, ampak ko sem en mesec hodila okol s tistim vonjem v nosu (pobirala otroke iz šole in ne moreš, da ne bi na kakega stopil in nesel s sabo)... No, ne bi imela punčke :) ginko je moj, moj xsrcx naj, naj dinozaverček, še iščem prostor zanj tule na zelenici pred blokom, ampak enkrat pa bo, zihr.
WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY
BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM


loesje


Spet nazaj - Cats & bikes

#113 Aliana

Aliana
  • D član
  • Št. objav: 9 772

Objavljeno: 9. maj 2014, 17:35

Ooooo icon1_blush.gif love.gif love.gif

A lahko plis, plis fotko enkrat? Pa kje je to dobila?


WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY
BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM


loesje


Spet nazaj - Cats & bikes

#114 cipcipilonika

cipcipilonika
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 120

Objavljeno: 9. maj 2014, 18:50

Joj ceres!
Presenecas in presenecas!
V tvojem vrtu bi lahko delala jogo.

Tvoj vrt- nimam tako obseznega besednega zaklada pozitivnih pridevnikov, ki bi opisal njegovo lepoto in moje presenecenje nad tvojim smislom (tudi za to)!!!
If the sun shines in your soul, what does it matter if it rains outside.

#115 Aeval

Aeval
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 784

Objavljeno: 11. maj 2014, 15:59

Presadila paradižnik. Še par jih moram nabavit.

Pa papriko in 2 feferončka. Bučki. Sadike pora.

Pa za foro seme čičerike. Ima kdo izkušnje? Kako z/raste?

 

Čakajo me še kumare in malancane.

Pa še kakšna sadika tu pa tam.

 

Solate posejala premalo.

 

Fižol leze na plano :)

Krompir je tudi ves zunaj.

Grah ima oporo. Trapasto - sem ga nasejala 3 vrste in še to nekam (pre)blizu. Me bo teplo, ko bo na vrsti obiranje.

 

Česen je pa čuden. Preveč rumene liste ima za moj okus.

Kdaj je česen, sajen na jesen, ready za pobiranje?


... Say what you mean
And mean what you say ...

#116 Aeval

Aeval
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 784

Objavljeno: 11. maj 2014, 20:07

Tega ne vem.

 

 

_______

... prišla sem, da se zderem na jeb* vreme!

Veter, debela sodra,

pa imajo moje bučke zluknjane liste, par paradižnikov je malodane fuč, pa paprikam so šli listki crying.gif 


... Say what you mean
And mean what you say ...

#117 Aeval

Aeval
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 784

Objavljeno: 11. maj 2014, 20:20

Tenkju.

 

Nikoli nisem štekala jamranja okrog vrta pa sadik, škodljivcev in ne vem česa vsega še,

sedaj, ko skrbim za vse to me pa malo bolj ganeicon21.gif

 

Btw upam, da je to vsaj uši z blitve odplaknilo

Spet bom pobirala in špricala z vsem možnim (pelin pa kaj še ???) tele nadloge zoprne, ki ravno osrednje liste zvijejo, da rastlina ne more nikamor več.icon_smile_evil.gif


... Say what you mean
And mean what you say ...

#118 Aeval

Aeval
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 784

Objavljeno: 11. maj 2014, 20:58

Guglam.

Kaj vse nisem našla proti ušem:

- namočene koprive

- pelin

- posipavanje s pepelom

- milnica

- mešanica mleka in vode

- tobak

- cimet

- krompirjevka

- kuhani česnovi in čebulni olupki

...

 

Dajmo smile.png

na plan z izkušnjami.

Lani sem ji le pobirala + s pelinovim čajem špricala + najbolj uboge liste potrgala, ker drugače ni šlo.

Sedaj imam bistveno manjše rastlinice in ne morem kar tako osrednjega lsita odtrgat, ker se bojim, da rastlinica odmre.

 

Milnica?

Ali celo kombinacija alkohola+mila v vodo - kot pri špricanju drevja?

 

Kako pa je že to s cimetom?


... Say what you mean
And mean what you say ...

#119 silver

silver
  • Zlati član
  • Št. objav: 1 244

Objavljeno: 12. maj 2014, 05:29

Jaz tudi ne poznam tistga grmička... smile.png, ampak če po refošku diši, ne more bit napačen

 

Aeval, če je kaj spralo uške, je bil tale včerajšnji naliv ... vsaj na našem konci . Po M. Thun je bilo za včeraj napovedano : nevihta, vihar in vulkanski izbruh. Še dobr smo jo odnesl...partyy.gif  . Jaz sem po vrtu lovil plastičnega ptiča, ki odganja ta prave ptiče ...rastlinjak pa je dobro prestal pihlanje .  Za Sredo navaja možnost viharja in potresa ...  bucktooth1.gif  . Danes pa se po tem istem koledarju seje pozno korenje.

 

Prve češnje obiramo

 

 

 



#120 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 12. maj 2014, 07:06

Našo prvo češnjo so v glavnem ptiči pospravili. Če ne ptiči, pa sršeni. Ostalo pa mi.

Upravičeno pričakujem od ptičev povračilo - da se lotijo polžev. Pa jim očitno ne gredo v slast.

 

danes bom krompirjeva. čakam, da rosa odide. Najprej bom dognojila, potem pa če ne bo premehko na brzino preletela z motiko(ker večinski delež hb soseda strojno opravila). da ne padam več v depresijo ob pogledu na krompir :))


Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#121 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 12. maj 2014, 08:17

Uf, bili delovni, da smo za medaljo; no, sej eno je dragi včeraj dobil - za 3. mesto v inline hokeju biggrin.png

 

torej, v sob.oplela do konca (hb sing.gif ), poflancala paradajze (vol.srce, pelate, češnjev), paprike (rd in ru), melancane, pokosili z obema kosilnicama (samohodna+nitka), pobrala preostale polže, nastavila nove pasti. Včeraj sem posula z zdrobljenimi jajčn.lupinami - proti polžem in moram rečt, da zadeva deluje (ravno tako bakrene žičke). Ob sobotah pridelamo največ jajčnih lupin, potem je procedura; jajčne lupine prevret, odstranit skuhan beljak, posušit (kar običajno traja en dan) in nato v možnarju zdrobit. Potem ročno posujem okoli vsake rastline in polži se res izogibajo party.gif

vsekakor kombinacija letošnjega leta proti polžem (k jih res ni tok ogromnoooo kot lansko leto, jih je pa še vedno veliko - morost pač):

No. 1: pobiranje polžev

No. 2: polžje pivske pasti (zakopani lončki s pivom)

No. 3: zdrobljene jajčne lupine

 

skrajni ukrep bi bila še bakrena žička okoli vsake sadike - če bi bila invazija polžev.

Nekatere vrtnice imajo zdej manj uši - pa ne zaradi nevihte, temveč zaradi pikapolonic - pri nas je invazija pikapolonic ylflower.gif

požrejo vse uške, še dobro, ker še zmer nismo pošprical s koprivo (čeprav je škropivo že narejeno). Bom(o) - kad tad gotovo laugh.png

 

aja, pa kmetje so pokosili dobro tretjino travnikov pred napovedano ohladitvijo. Nekateri so že v trdi temi (okoli 23h) orali/ drugi branali z lučjo ohmy.png kaj za boga milega se pa zdej sadi?


You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#122 silver

silver
  • Zlati član
  • Št. objav: 1 244

Objavljeno: 12. maj 2014, 08:28

Koruzo, Cookie...vsaj vecina . Preorjejo ljulko, ki so jo zbaliral in sadijo koruzo za silazo al pa za zrnje.
Na nasem koncu so to delal v Pet in Sob . Je brnelo cel dan ... :)

#123 Aeval

Aeval
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 784

Objavljeno: 12. maj 2014, 08:29

Jaz sem po vrtu lovil plastičnega ptiča, ki odganja ta prave ptiče ...

em119.gif

 

(komaj zaspala, sem mislila, da me bo odneslo z bajto vred)


... Say what you mean
And mean what you say ...

#124 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 12. maj 2014, 08:33

Jaz tudi ne poznam tistga grmička... smile.png, ampak če po refošku diši, ne more bit napačen

 

Aeval, če je kaj spralo uške, je bil tale včerajšnji naliv ... vsaj na našem konci . Po M. Thun je bilo za včeraj napovedano : nevihta, vihar in vulkanski izbruh. Še dobr smo jo odnesl...partyy.gif  . Jaz sem po vrtu lovil plastičnega ptiča, ki odganja ta prave ptiče ...rastlinjak pa je dobro prestal pihlanje .  Za Sredo navaja možnost viharja in potresa ...  bucktooth1.gif  . Danes pa se po tem istem koledarju seje pozno korenje.

 

Prve češnje obiramo

 

attachicon.gifIMGP2135.JPG

laugh.png laugh.png 

 

  kakšna sorta plastičnega tiča je tole? verjetno plastični vrabec ni?


prenos.jpg


#125 silver

silver
  • Zlati član
  • Št. objav: 1 244

Objavljeno: 12. maj 2014, 08:38

:) :) Jest sem z enim ocesom oprezal, kje se bo se vulkan odprl... . Smarna gora mi je bila sumljiva...me spominja na Dantejev vrh.
Je pa zato danes lep, umit in pocesan dan, pticki zvrgolijo in ...

Ma ni vrabec, papiga je s propelerjem namesto repa ...sem jo prilimal tja, kamor sodi. V pticki temo... :)




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0