Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino

Fotka

Šport 2014

• Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
161 komentarjev na to temo

#151 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 522

Objavljeno: 23. junij 2015, 13:58

Ja no to se verjetno nikjer na svetu ne bi zgodilo...

da se slavi naslov mladinskega svetovnega prvaka na tak način..

prenos.jpg

#152 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 323

Objavljeno: 23. junij 2015, 14:00

...ja lej....znajo živet tisto; Vsak dan je razlog za veselje ....v velikem in malem.....biggrin.png

(pa mlade podpret ....da majo motivacijo )

...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

Ivan Pernar; Živi zid ... poslanec hrvškega državnega zbora o vsem kar politične elite v zakulisju počnejo, komu pripadajo in o vsem kar ljudje ne vemo, ker nam je prikrito ... o Washingtonu, ki dirigira politiko Evrope

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM

#153 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik

Objavljeno: 23. junij 2015, 14:17

mah veš kej, sej je sjajno in super, sam, mal sem spremljal tole zgodbo okol "orlića" in bojim se da ne bodo končal k "Orlovi".. V našem brdovitem Balkanu se to pogosto dogaja...

ko slava stopi v glavo.....flirt.gif

prenos.jpg

#154 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik

Objavljeno: 23. junij 2015, 14:22

Čeprav je pa tut res, da je iz zadnje jugoslovanske  ekipe ki je osvojila naslov mladinskih prvakov sveta, ven prišla ekipca ala Boban, Prosinečki, Šuker, Mijatović, jarni, Štimac,

prenos.jpg

#155 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik

Objavljeno: 23. junij 2015, 14:23

...pa tud, če veselje kratko traja....ostane spomin nanj in možnost zanj....capiš kaj čem povedat ?... Imeti upanje, ga podpret in ne komplicirat, se predat malim tajnam - na veliko....smile.png ( antidepresivni recept nasploh )

...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

Ivan Pernar; Živi zid ... poslanec hrvškega državnega zbora o vsem kar politične elite v zakulisju počnejo, komu pripadajo in o vsem kar ljudje ne vemo, ker nam je prikrito ... o Washingtonu, ki dirigira politiko Evrope

#156 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik

Objavljeno: 23. junij 2015, 14:25

...pa tud če kratko traja....ostane spomin na veselje in možnost zanjo....capiš kaj čem povedat ?... Imeti upanje, ga podpret in ne komplicirat, se predat malim veseljem na veliko....smile.png

ja vidm skor vsak vikend na veselicah flirt.gif

prenos.jpg

#157 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik

Objavljeno: 23. junij 2015, 14:27

ja vidm skor vsak vikend na veselicah flirt.gif

...eh jaaaaa.... to je pa drgač...

Individualisti pijančki... skriti v množici pijancev....

...drug naboj....tongue.png

#158 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik

Objavljeno: 23. junij 2015, 14:32

Dejmo eno filozofsko razpravo narest

al je prav , po tvoje, da se mi stoka sitnog zuba,kavčarji, poistovečamo s športniki ki predstavljajo povečini najprej same sebe potem šele državo.. Ali je legitimno da napišemo ob zmagi Tine Maze da smo ponosni da smo Slovenci...

al misliš, da gre za kolektivno evforijo imenovano ovčereja in govedoreja?

prenos.jpg

#159 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik

Objavljeno: 23. junij 2015, 14:42

Dejmo eno filozofsko razpravo narest

al je prav , po tvoje, da se mi stoka sitnog zuba,kavčarji, poistovečamo s športniki ki predstavljajo povečini najprej same sebe potem šele
državo.. Ali je legitimno da napišemo ob zmagi Tine Maze da smo ponosni da smo Slovenci...

al misliš, da gre za kolektivno evforijo imenovano ovčereja in govedoreja?

...Ma ne ....itak mene boš težko najdu euforično ob ekipah navijačev....

Sam po drug strani sem odprla filozofsko temo glede recepta za antidepresijo naroda, ki se ne zna veselit in stopit skupaj niti ob nekih dogodkih veselja, kaj šele, ko država tone na dno...

V bistvu tud, če nekaj navijačev Tine Maze skače naokrog....je tu še vedno pol razklane Slovenije, ki ji ne privošči zmage ...

..Se najde ta filozofska tema  potem razpredena po vsem časopisju ......

Druga debata, ki sem jo namignila pa bi lahko bila, da se pri nas ne podpira mladine v razvoju...

Ni motivacije za to, ni soldov za to....ni ekipe in posluha za to.

Pa je to po svoje kar pomembna poanta....da mladi poskušajo izkoristit svoj športni talent, borbenost, športni duh...seveda, če damo na stran mafijske pretenzije športa danes...in mislimo samo na šport kot na zdravo nianso življenja....

Ali gre za poistovetenje...?

...Mnogim mogoče da.

Gre pa tud po eni strani za test-  Koliko se znamo skupaj veseliti zmage nekoga drugega in ga podpiramo pri tem, da morda za našo državo naredi ogromno pozitivne promocije in ga pri tem vzpodbujamo, ker vemo da je sposoben ???...

#160 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik

Objavljeno: 23. junij 2015, 17:57

ja sam jst mislim, da ni dovolj da se poistovečujemo z uspehi drugih ljudi, ki so slučajno iz iste teritorialne entitete kot mi.

Ker ta sreča je čist iracionalna..

Recimo meni nikoli ne bo jasna logika navijačev, ki izhajajo v veliki meri iz delavskega razreda in množice brezposelnih, s kakšnim ogorčenjem spremljajo, novico da je nek njihov fuzbaler dobil sam tolk pa tolk miljonov plače, čeravno vsi skup v celem letu ne zaslužijo tolk koker tale fuzbalerčk...

In s kakim navdušenjem spremljajo nakupe fuzbalskih zvezd za svoje moštvo s katerim se poistovečajo

čeprav zarad tega ne bodo centa več imel v žepu kvečjemu manj..

Mah jst tega ne razumem lej..

prenos.jpg

#161 Gost_Jeti_*

Gost_Jeti_*
  • Gost

Objavljeno: 8. julij 2015, 08:45

druga in tretja najboljša stvar v tej vročini ... spremljanje tour-a na novem tv ... zdaj veliko bolje vidim kolesarske noge tongue.png 

v hladu, na hrbtu opazujem pokrajino in mesta skozi katere se vozijo ... vmes sicer lahko rata preveč razburljivo, ko se zapletajo in padajo ... če pa je dirka preveč monotona me odnese v spanec wink.png 

#162 amalija

amalija
  • Lunatik
  • Št. objav: 13 096

Objavljeno: 24. september 2015, 19:14

Prvak sveta Tim Gajser je motokrosistični Marquez

Tim Gajser je v ZDA kronal sezono in postal svetovni prvak v razredu MX2.

image_14254126_1.jpg?itok=bfjIxQ0I

image_14254126_0.jpg?itok=SbmGJyQU

Slovenija nikoli ne bo imela moštva v formuli 1, tudi za motoGP se še mora roditi slovenski Tino Rossi, zato pa kroji vrh v spidveju in motokrosu. Matej Žagarv svetovnem prvenstvu dirka za skupne stopničke, motokrosistični Tim Gajser pa je postal svetovni prvak v razredu MX2. Na zadnji dirki svetovnega prvenstva v kalifornijskem Glen Helenu so mu v dveh vožnjah pripisali šesto in četrto mesto, s tem pa je v globalnem točkovnem seštevku tudi gladko ubranil prednost pred Latvijcem Paulsom Jonassom (589 : 564; tretji je Britanec Max Anstie, 537). Devetnajstletni mladenič iz kraja Pečke pri Slovenski Bistrici, letos je dobil pet dirk, je tako na zmagovalnem odru prejel zlato medaljo in številko za naslov najboljšega v MX2 in je drugi Slovenec, najboljši motokrosist na svetu; leta 2013 je bilKlemen Gerčar svetovni prvak v razredu MX3.

Da je Gajser talent brez zavor, so dojeli tudi pri japonski Hondi, kjer je tovarniški dirkač motokrosističnega moštva Honda Gariboldi; pogodbo je sicer podaljšal še za pet let. Lovorike je začel zbirati, ko je najprej postal evropski prvak v razredih do 65 in 85 ccm, nato tudi mladinski svetovni in evropski v razredu do 125 ccm. Lani, po debiju v razredu MX2 v letu 2013, je s petim mestom v skupnem seštevku in nekaj zmagami v posamičnih vožnjah strokovnjake že opozoril, da je zmožen še veliko več. Prvo dirko je letos dobil v italijanski Pietramurati, nato je pred vsemi še trikrat zaporedno slavil v Maggiori, spet v Italiji, v Nemčiji, na Švedskem, ter za konec 30. avgusta na Nizozemskem, v Assnu; zanimivo, tam so zemljo za motokros nasuli kar na motociklistično dirkališče. Gajser je zaradi pretresa možganov moral izpustiti britansko dirko v Matterley Basinu, a je na koncu v skupni cilj, tudi zaradi uspešne nastavitve menjalnika, druga prestava je bila namreč prehitra, pridirjal pred vsemi. Da je res klasa, dokazuje tudi to, da drugi Hondin tovarniški dirkač, motociklistični zvezdnikMarc Marquez, v prostem času vozi Timov lanski motokrosistični motor.

Facebook dirkači

Ni vsak Tim Gajser. »So ljudje, ki resnično ne vedo, kako garaška je pot do uspeha v motokrosu. Menijo, da se le usedeš na motor in si v enem tednu na ravni, na kakršni sem jaz, ki na motorju sedim že od drugega leta in pol naprej. So posamezniki, ki mi na profilu na facebooku pišejo sporočila, ki so na meji verjetnega. Z vsebino, če jim lahko uredim mesto v tovarniški ekipi, ker že tri tedne vozijo motor in jim gre zares dobro,« zna povedati Tim Gajser, ki je leta 2012 prejel priznanje Mednarodne motociklistične zveze za novinca leta. Trener in oče Bogomir ima seveda pri vsej zgodbi in brušenju dragulja prašnih in blatnih stez svojo zelo pomembno vlogo. Tim, maturant srednje ekonomske šole v Slovenski Bistrici, šolo je zaradi dirkaške odsotnosti že kanil obesiti na klin, a je vztrajal oče, je prvi enourni trening pred šolo opravil na sobnem kolesu že ob peti uri zjutraj. V otroških letih je vadil judo, smučanje in nogomet. V drugem razredu je bil državni prvak v judu v kategoriji do 27 kg, na državnem prvenstvu v superveleslalomu je osvojil 16. mesto, z leto dni starejšim bratomNejcem sta igrala nogomet v drugi slovenski ligi. »Očetova taktika je bila, da je v obdobju, ko rasteš in se šele razvijaš, dobro prakticirati različne športe in tako krepiti različne dele telesa. Tako sem pri judu delal za moč, v nogometu za telesno pripravo, smučanje pa mi je prišlo prav pozimi, ko ni bilo motokrosa,« je Gajser športni nadarjenec. V Sloveniji trenira na progi, ki je od njegovega doma oddaljena poldrugi kilometer. »Proga je vrhunska, z očetom pa jo stalno spreminjava. Oče pozna proge, na katerih imam dirke, ve, kakšni so skoki, kakšni so ritmični deli, in potem domačo progo pripravi tako, da je vadba na njej čim bolj optimalna,« doda mlajši Gajser, oče Bogo pa je vešč dela z bagrom in lahko sam pripravi terenski profil za sinov trening.

»Resnično dano mi je, da imam očeta, ki dobesedno živi za motokros. Prvi me je dal na motor in od takrat dalje je name prenesel vse svoje znanje. Vse se je moral naučiti sam; na začetku so se vsi delali norca iz njegovega sloga vožnje, ampak je vztrajal in garal. In kot rečeno: vse, česar se je naučil, je prenesel name, za kar sem mu zelo hvaležen, in on to ve,« je Tim Gajser družinsko zahvalen. Novega svetovnega prvaka konec tedna v francoskem Ernéeju čaka še dirka za pokal narodov, slovenske motokrosistične barve bo branil skupaj sKlemnom Gerčarjem in Petrom Irtom.

Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0