Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

PARTNERSKI ODNOS, INDIVIDUALIZEM IN DUHOVNA RAST


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
42 komentarjev na to temo

#26 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 17. avgust 2014, 11:48

Ja, ta cel svet je treba uporabit za služenje Krišne. 

ti kar služi, ma ne posiljuj s tem vsakega ki ti pride na pot.

 

če nekdo išče odgovor, kak najt kako bejbo, mislim da si ti zadnji, ki bi mu lahko dal konkreten nasvet.

tebi tud bog ne more glede tega več pomagat wink.png



#27 LuninoDete

LuninoDete
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 8

Objavljeno: 17. avgust 2014, 12:27

Pozdravljen, LuninoDete,

 

že dolgo se ni kdo tako lepo predstavil.

 

Sama nisem nikoli imela občutka, da večina ljudi gleda na odnos tako kot praviš. Vsekakor je individualizem vse bolj prisoten na vseh področjih življenja, vendar  na nek paradoksen način ponuja tudi večjo priložnost za duhovno oz. osebno rast. Včasih je bilo partnersko življenje oz. poroka nekaj samoumevnega, dokončnega in bolj ali manj nujnega. Kar ne pomeni nujno harmoničnega in spoštljivega odnosa, niti večje čustvene odgovornosti do družine. Samo družbena pravila so držala družino fizično skupaj.

 

Danes je zaradi rahljanja družbenih pravil glede partnerstva manevrski prostor veliko večji. Zdaj -  določen egoizem je bil vedno prisoten - in vedno bo. Včasih so moški imeli žensko za svojo lastnino znotraj družine, danes jo namesto tega nekateri gledajo kot objekt za eno noč in seveda tudi ženska lahko deluje egoistično. Ampak to je samo del realnosti. To, da si ljudje vzamejo več časa za zorenje, da imajo pozneje družine, da se nekaj časa lahko iščejo, ima svoje pozitivne plati. Družine, ki jih danes gledam okrog sebe, partnerski odnosi, odnos do otrok, se mi zdijo v splošnem bolj zreli, bolj harmonični, kot je bilo to v času mojega otroštva. Lahko, da je to zgolj moje subjektivno gledanje, ampak tako jaz doživljam tiste, ki jih poznam.

 

Poznam tudi ljudi v tridesetih in štridesetih, ki so se nekako zavestno odločili za samsko življenje ali pa imajo občasne zveze ali neko ohlapno zvezo, pa mi ne delujejo egoistični, gre zgolj za sklop različnih dejavnikov - razočaranje v ljubezni, ali iz nekih drugih razlogov ne morejo/nočejo vzpostaviti trdnejše zveze. Poleg tega je tudi to, da se nekdo odloči biti sam in /ali imeti občasne zveze enakovredna življenjska odločitev. Pravzaprav veliko bolj smiselna, kot siljenje v trajni zvezi, ki ne prinese zadovoljstva.

 

Kolikor ljudi, toliko življenjskih zgodb.

 

Saj drži, da je danes razvrednotenje medčloveških odnosov bolj prisotno, da se še posebej vzpodbuja egoizem, tudi narcizem (preko medijev, potrošništva, itd.), ampak po drugi strani se pa ogromno govori o ljubezni in odnosih. Mislim, da sta oba pola prisotna in oba močneje kot včasih.

 

Jaz sem v svojem življenju, kljub vsem tem negativnim vplivom individualizma, bolj nekako izkušala pozitivno stran tega, da me družba ne more več vkalupljati, mi odrejati, kdaj se bom poročila, kdaj naj imam otroke, da sem si pač lahko ustvarjala partnerski odnos v skladu z lastnimi merili in potrebami.

 

Drugače pa seveda, gledam na odnos tako kot ti, kot na vzajemno dajanje in prejemanje, saj drugače težko deluje. Mislim, da tudi danes večina ljudi vendarle rabi nek dolgotrajnejši, izpolnjujoč odnos in da se to nikoli ne bo spremenilo, kljub individualizmu. Ni pa tudi vsako samsko življenje za enačiti z egoizmom (kot ni vsako skupno življenje neegoizem), lahko je transcendiranje energije v širšo skupnost ali na kakšen drug način v osebno rast.

Hvala tudi tebi za spodbudne besede. Tudi jaz se s teboj strinajm v marsičem v zvezi z individualizmom. Vsekakor mora človek najprej znati zase poskrbeti, sebe uresničiti, sam v sebi stabilen biti, saj brez tega ni zmožen skrbeti tudi za druge, jim biti v oporo in navdih. Sam temu niti nebi rekel egoizem, pač pa zdrav odos do samega sebe ali zdrava mera samospoštovanja.



#28 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 17. avgust 2014, 16:04

Tale je pa malo močna. Naj ti Brezo zmeri točnost trditve. smile.png

naj se tam spodaj prime in potem po občutenju poda oceno točnosti biggrin.png

ja, mali ve več od mgd-ja biggrin.pngbiggrin.png

 

slika.jpg



#29 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 17. avgust 2014, 16:32

Tale je pa malo močna. Naj ti Brezo zmeri točnost trditve. smile.png

 

A se še nisi naučila, da ne smeš verjet vsega pa čeprav to reče ne vem kakšen guru al pa šaman...biggrin.png

 

ampak, smisel življenja ni biti sam ...

biti sam ni naprednost, je motnja v delovanju ... 

 

Malo zaokroženo...pravilnost trditev...biggrin.png

-vse skupaj...prva+ druga vrstica= 25%...

-samo prva vrstica= 50%

-samo druga vrstica= pod 10%


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#30 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 17. avgust 2014, 16:43

še en cvek in fasal bo popravca biggrin.png



#31 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 17. avgust 2014, 16:59

glede na to, da odgovarjajo po večini samski primerki individuumov, je odgovor  pač tak kot je ...

drageci in dragice ... cenim vaš trud ...

pomeni, ste se poglobili v problematiko in mrzlično iščete rešitve ...

najbrž si boste v naslednjih dneh nabavili psa ali mačko ... laugh.png

zgleda, da sva edina zvezana biggrin.pngbiggrin.png



#32 Silica

Silica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 135

Objavljeno: 17. avgust 2014, 17:04

No jst kar lepo priznam, da moja samskost je motnja v delovanju smile.png

Ampak mačkovje bo pa prisotno tud, ko / če bo dedc pevc.jpg nekaj fajn mehko kosmatega in predočega mora bit greenluschy.jpg


Penny: Oh big deal. Not knowing is part of the fun.

Sheldon: "Not knowing is part of the fun". Was that the motto of your community college?

 

This is where the old mountain goat lives. He hangs out here and has a good time. B. R.


#33 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 17. avgust 2014, 17:05

mehkega boš lahk sam žvekala biggrin.png



#34 Silica

Silica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 135

Objavljeno: 17. avgust 2014, 17:17

Ja sej, drugačnih komentarjev od vaju skor ni za pričakovat tongue.png


Penny: Oh big deal. Not knowing is part of the fun.

Sheldon: "Not knowing is part of the fun". Was that the motto of your community college?

 

This is where the old mountain goat lives. He hangs out here and has a good time. B. R.


#35 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 17. avgust 2014, 17:31

Ja sej, drugačnih komentarjev od vaju skor ni za pričakovat tongue.png

 

slika.jpg



#36 anne

anne
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 137

Objavljeno: 17. avgust 2014, 18:12

Kot si že sam ugotovil, je to najbrž posledica današnjega načina življenja, družbene pogojenosti. Materializma, instant življenja, potrošništva. Če nekaj želimo, pravzaprav danes morda že kar zahtevamo, dobimo, in to takoj ali pa še prej. Če nam ni všeč, zavržemo in si dobimo novo. 

 

Usmerjeni smo k hitremu zadovoljevanju svojih potreb, katerih cilj je naš užitek. Le-ta pa je velikokrat zgolj materialne in/ali mesene narave. 

 

K sreči je to neko posploševanje, očitno si se znašel v družbi, kjer je tega več, jaz toliko takšnih ljudi ne poznam, prej druge, ki si želijo ljubečo osebo ob sebi, nekega izpopolnjujočega razmerja. 

 

Seveda je individualnost dober pogoj za dobro zvezo, ko znaš biti in živeti sam, ko nisi odvisen od ostalih ali od odnosov, potem laže in bolj zrelo vstopaš v razmerje. 

 

Je pa tukaj včasih ena caka. Če je človek dovolj dolgo sam, se na to navadi in je potem prilagajanje toliko težje. To mi je povedalo nekaj samskih ljudi, ki so sicer imeli željo po razmerju. No, morda samo niso našli prave osebe, s katero bi bili pripravljeni deliti gospodinjstvo (in življenje).

 

Brez bojazni, očitno si v tem trenutku obkrožen s takšno družbo, a tvoj plus je, da se tega zavedaš, da se tudi zavedaš, da to ni stil, ki bi ti ustrezal ali bi ga želel furati. Da si želiš česa drugega, večje globine, kar te bo osrečevalo bolj kot plehki instant užitki. 


Life begins at the end of your comfort zone. 


#37 Andreja Anda Jagodič

Andreja Anda Jagodič
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 316

Objavljeno: 17. avgust 2014, 18:26

 POMOČ ZA DRUŽINE | ZAKONSKA ZVEZA
Kako odpustiti

00:0005:21
TEŽAVA
Kadar se z zakoncem spreta, pogosto prikličeta na dan preteklost in pogrevata stare zamere, ki bi morale biti rešene že davno. Zakaj? Eden od vaju, ali pa kar oba morda ne znata odpustiti.


Tega se lahko naučite. Vendar najprej razmislite, zakaj si morda zakonca tako težko odpustita.

ZAKAJ DO TEGA PRIDE
Premoč. Nekateri možje in žene nočejo odpustiti, ker hočejo v nekem smislu obdržati premoč nad zakoncem. Potem, ko pride do spora, izkoristijo pretekle dogodke kot adut, s katerim držijo zakonca v primežu.

Zamera. Brazgotine, ki so nastale ob kakšnem preteklem žaljivem ravnanju, se lahko dolgo celijo. Zakonec morda res reče »Odpustim ti«, toda še naprej goji zamero zaradi tega, kar se je zgodilo – mogoče si celo želi, da bi vrnil milo za drago.

Razočaranje. Nekateri ljudje se poročijo v trdnem prepričanju, da bodo živeli kakor v pravljici. In ko potem pride do nesporazumov, vztrajajo pri svojem in se čudijo, kako neki lahko ta, za katerega so mislili, da je njihova »sorodna duša«, drugače gleda na stvari. Zaradi nestvarnih pričakovanj se lahko človek bolj nagiba k temu, da išče napake, manj pa k temu, da odpušča.

Zgrešen pogled. Številni zakonci nočejo odpustiti, ker imajo zgrešen pogled na to, kaj odpuščanje v resnici pomeni. Na primer:

Če bom odpustil, bom zmanjšal težo napake.

Če bom odpustil, bom moral pozabiti, kar se je zgodilo.

Če bom odpustil, bom dovolil, da se bo z menoj še naprej grdo ravnalo.

Odpuščanje dejansko ne pomeni nič od naštetega. Toda to vseeno utegne biti težko – še zlasti v tesni zvezi med možem in ženo.

 KAJ LAHKO STORITE
Skušajte razumeti, kaj zajema odpuščanje. V Svetem pismu beseda »odpustiti« včasih pomeni »pustiti za sabo«. Zato ni nujno, da morate takrat, ko odpustite, vedno pozabiti, kar se je zgodilo, ali zmanjšati težo napake. Včasih odpustiti pomeni, da stvar enostavno pustite za seboj v svoje dobro in v dobro svojega zakona.

Bodite pozorni na to, kakšne so posledice, če ne odpustite. Nekateri strokovnjaki pravijo, da je lahko človek zaradi pestovanja zamere bolj izpostavljen številnim fizičnim in čustvenim težavam, med drugim depresiji in visokemu krvnemu tlaku – da ne omenimo, kako takšno ravnanje škodi zakonu. Zato v Svetem pismu upravičeno piše: »Bodite pa drug do drugega prijazni in polni najgloblje sočutnosti ter si velikodušno odpuščajte.« (Efežanom 4:32)

Bodite pozorni na to, kakšne so koristi, če odpustite. Če sta si zakonca pripravljena odpuščati, si kažeta, da zaupata v motive drug drugega in da ne sestavljata seznama napak. To jima potem pomaga ustvarjati okolje, v katerem lahko obvladujeta zamero in rasteta v ljubezni. (Svetopisemsko načelo: Kološanom 3:13)

Bodite stvarni. Lažje je odpuščati, kadar zakonca sprejmete takšnega, kakršen je, z vsemi njegovimi pozitivnimi in negativnimi lastnostmi. »Kadar se osredinjate na to, česa nimate, zlahka pozabite, kaj vse imate,« piše v knjigi Fighting for Your Marriage. »Na kaj bi bili raje osredinjeni sedaj, ko ste poročeni?« Ne pozabite, nihče ni popoln – niti vi ne. (Svetopisemsko načelo: Jakob 3:2)

Bodite razumni. Naslednjič, ko vas bo prizadelo kaj, kar je vaš zakonec rekel ali naredil, se vprašajte: »Ali je to res tako pomembno? Ali moram zahtevati opravičilo ali pa bi lahko to preprosto spregledal in šel naprej?« (Svetopisemsko načelo: 1. Petrovo 4:8)

Če je treba, se pogovorite. Mirno pojasnite, kaj vas je prizadelo in zakaj se tako počutite. Ne pripisujte slabih motivov oziroma ne dajajte dogmatičnih izjav, saj se bo zakonec samo pričel braniti. Zgolj povejte, kako so njegova dejanja vplivala na vas.

KLJUČNI SVETOPISEMSKI STAVKI
»Prenašajte se med seboj in si velikodušno odpuščajte, če ima kdo razlog za pritožbo proti drugemu.« (Kološanom 3:13)
»Vsi mi namreč velikokrat grešimo.« (Jakob 3:2)
»Ljubezen pokriva množico grehov.« (1. Petrovo 4:8)
KO SE JE TREBA OPRAVIČITI
Če ste zakonca kakor koli prizadeli, se mu iskreno opravičite. Tudi če se ne strinjate z njegovim mnenjem, ga lahko prosite, da vam odpusti, ker ste s svojim ravnanjem prizadeli njegova čustva. Če si boste močno prizadevali, da ne bi ponovili iste napake, si bo zakonec pridobil zaupanje, da je bilo vaše opravičilo iskreno.
»Vi ste moje priče,«+ govori Jehova, »moj služabnik, ki sem ga izbral,+ da bi me spoznali+ in verovali vame+ ter razumeli, da sem jaz vedno enak.+ Pred menoj ni bil ustvarjen noben Bog+ in tudi za menoj ne bo nobenega.+ Jaz, jaz sem Jehova,+ razen mene ni rešitelja.« (Iz 43,10-11)

#38 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 17. avgust 2014, 19:20

Andreja, čist tko, brez prepisovanja, a maš kakega deda ?



#39 Andreja Anda Jagodič

Andreja Anda Jagodič
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 316

Objavljeno: 17. avgust 2014, 21:36

Andreja, čist tko, brez prepisovanja, a maš kakega deda ?


Gold, stara sem 84 let, 10 let sem že vdova, poročena pa sem bila 50 let. Še kaj?
»Vi ste moje priče,«+ govori Jehova, »moj služabnik, ki sem ga izbral,+ da bi me spoznali+ in verovali vame+ ter razumeli, da sem jaz vedno enak.+ Pred menoj ni bil ustvarjen noben Bog+ in tudi za menoj ne bo nobenega.+ Jaz, jaz sem Jehova,+ razen mene ni rešitelja.« (Iz 43,10-11)

#40 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 17. avgust 2014, 21:43

ne verjamem

moja kugla vidi drugače wink.png



#41 Andreja Anda Jagodič

Andreja Anda Jagodič
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 316

Objavljeno: 17. avgust 2014, 21:46

ne verjamem
moja kugla vidi drugače ;)

Tvoja stvar.
»Vi ste moje priče,«+ govori Jehova, »moj služabnik, ki sem ga izbral,+ da bi me spoznali+ in verovali vame+ ter razumeli, da sem jaz vedno enak.+ Pred menoj ni bil ustvarjen noben Bog+ in tudi za menoj ne bo nobenega.+ Jaz, jaz sem Jehova,+ razen mene ni rešitelja.« (Iz 43,10-11)

#42 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 18. avgust 2014, 09:33

verjetno si pri svojih dvajsetih imela prvi tečaj računalništva scratchchin.gif



#43 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 18. avgust 2014, 11:10

prej bi rekel pri 65-70, ker več kot 20 let ga sigurno ne uporablja ...

glede na to, da obvlada pisanje z vsemi inicialkami, sliko na avatarju....., ni tolk stara, kot se izdaja wink.png






Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0