Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Resnica o koloidnem srebru

koloidno srebro srebrna voda srebro

  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
36 komentarjev na to temo

#1 danigomba

danigomba
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 4

Objavljeno: 18. avgust 2014, 21:35

Lep pozdrav vsem.

Moja prva tematika je koloidno srebro, saj si zadnje čase prizadevam priti do dna temu miš-mašu podatkov na netu. Zaenkrat vas spodbodem z vprašanjem o lastnih izkušnjah pri uporabi koloidnega ali pa ionskega srebra, potem pa še sam navržem svoja spoznanja. Upam, da se debata razvije.

Bodite zdravi in veseli.



#2 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 18. avgust 2014, 21:48

jej raje zelje in žgance

ne oziraj se po zadnjih modnih muhah, ker

telo do sedaj ni prejemalo teh činč minč in je za njega vse to tuje...

reakcija pa se pokaže takrat, ko je že prepozno wink.png

 

za primer si vzami, da na primer v dizla začneš točit bencin....

isto je z našim avtom/telesom..



#3 lia II

lia II
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 052

Objavljeno: 18. avgust 2014, 22:01

partyy.gif kaj ti mede Zlatko

 

 

koloidno srebro je zakon-

samo srce moje zlato , če ga zmerno in po pameti nucaš, kar pa dvomim zate, ker mi bolj na ekstremista ličišlaugh.pngem45.gif

 

 

kar sm ga na sebi uporabila, lahko rečem . čista desetkamedal.gif


Obečanje ludom radovanje...


 


#4 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 18. avgust 2014, 22:07

ekstremisti ste vi, ki na vsako novo pobarvano muho šraufate svoje perje.....

 

ma, če bi nekdo na fejsu napisal, da drek pomlajuje zategle face, ni vrag da ne bi začel tržit najnovejši hit, pa magari mi roke smrdijo od pakiranja dreka wink.png

drek mi smrdi, denar pa ne wink.png



#5 danigomba

danigomba
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 4

Objavljeno: 19. avgust 2014, 15:29

ok... slab začetek

če ima kdo kaj pametnega za povedat, brez folklorne lajavosti in vsevednosti...

 

sem skeptik, z obilico kemijskega znanja, s kupom znancev in prijateljev s pozitivnimi izkušnjami- vendar hočem določene stvari dokazat preden verjamem čisto vsemu

 

izvolite na debato



#6 anne

anne
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 137

Objavljeno: 19. avgust 2014, 16:03

Pozdravljen! Na tem forumu že obstaja tema o koloidnem srebru, morda boš tam našel več informacij: 

http://www.lunin.net...us/?hl=koloidno

 

Moje izkušnje: oralno sem ga nekaj časa (ne dolgo) uporabljala kao proti kandidi, potem pa še kasneje za kakšen prehlad ali virozo. Zdaj ponavadi grgram proti bolečemu grlu ter uporabim zunanje, recimo proti herpesu zelo pomaga. Oralno ga skoraj ne uporabim več. Nekdo mi je rekel, da mu je pozdravil angino. 

 

Večkrat pa uporabim pred pranjem - nanesem pod na kakšno zelo prepoteno ali usmrajeno oblačilo in pomaga.

 

Do argyrije najbrž ne pride ob občasni uporabi, temveč ob dolgotrajni uporabi prevelikih odmerkov. Je pa seveda tako kot pri vsakem zdravilu (oziroma strupu) potrebna neka mera skepticizma in previdnosti.


Life begins at the end of your comfort zone. 


#7 Aliana

Aliana
  • D član
  • Št. objav: 9 772

Objavljeno: 19. avgust 2014, 16:20

Dojencici sem s koloidnim pozdravila plenicni izpuščaj, ko nič drugega ni delalo in je dr že kortikosteroide predpisal.
Po tem se ni več ponovilo, ker sem ob vsakem znaku preventivno dvakrat pospricala in je bilo ok.
Vneti učki pri otroku in odraslih - stestirano. Dela.
Zagnojena ranica - dela.
Noznicno vnetje - dela v kombinaciji s kokosovim oljem in eo cajevca.
Oralno ga dragi uporablja, pa za grgranje ob začetku bolezni...
WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY
BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM


loesje


Spet nazaj - Cats & bikes

#8 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 19. avgust 2014, 20:54

Srebro se podobno kot nekatere druge kovine veže na določena mesta beljakovin v telesu. Učinek je zelo verjetno kumulativen, ker se ne sprošča sproti iz telesa, kot druge substance (npr. sestavine zdravilnih čajev, ki se v telesu ne vežejo, ampak učinkujejo, potem pa se v jetrih presnovijo in izločijo prek ledvic).  Meni se ideja o tem, da bi ga uživala, upira, ta reč po mojem mnenju preprosto ne sodi v telo. Ni vsaka stvar, ki pokonča bakterije in poštima kako težavo, tudi primerna za vnašanje v telo. 



#9 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 19. avgust 2014, 21:15

kaj pomeni koloidno....



#10 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 19. avgust 2014, 21:24

Koloidi so zelo majhni delci (nanometerski razred velikosti, zato tudi poimenovanje nano-srebro) enakomerno razpršeni v vodi. 



#11 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 19. avgust 2014, 21:37

Občasna uporaba površinsko na koži za kratkotrajno lokalno zdravljenje vnetij zelo verjetno ni problematična, ker je absorbcija preko kože v telo zelo majhna, povrhnjica pa se obnavlja. Za vnašanje v telo (pitje) pa zagotovo ni fajn. Bolje je uporabiti kak zdravilni čaj.



#12 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 20. avgust 2014, 06:16

Ja, in to neselektivno: na bakterijske proteine (kar je za nas fajn) in naše, kar pa seveda ni fajn.

#13 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 20. avgust 2014, 06:31

Pozdravljen! Na tem forumu že obstaja tema o koloidnem srebru, morda boš tam našel več informacij: 

http://www.lunin.net...us/?hl=koloidno

 

Moje izkušnje: oralno sem ga nekaj časa (ne dolgo) uporabljala kao proti kandidi, potem pa še kasneje za kakšen prehlad ali virozo. Zdaj ponavadi grgram proti bolečemu grlu ter uporabim zunanje, recimo proti herpesu zelo pomaga. Oralno ga skoraj ne uporabim več. Nekdo mi je rekel, da mu je pozdravil angino. 

 

Večkrat pa uporabim pred pranjem - nanesem pod na kakšno zelo prepoteno ali usmrajeno oblačilo in pomaga.

 

Do argyrije najbrž ne pride ob občasni uporabi, temveč ob dolgotrajni uporabi prevelikih odmerkov. Je pa seveda tako kot pri vsakem zdravilu (oziroma strupu) potrebna neka mera skepticizma in previdnosti.

wub.png schwitz.gif schwitz.gif schwitz.gif schwitz.gif schwitz.gif 


prenos.jpg


#14 anne

anne
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 137

Objavljeno: 20. avgust 2014, 07:32

Ja, problem je, ker je to nek modni hit in tako kot folk pade na floskule iz Top Shopa, na vsako leto novo super superživilo, tudi to ni izjema. Pa je treba nadoknaditi za vsa leta nazajrolleyes.gif

 

Enkrat sem bila na obisku, kjer si je ena oseba nonstop škropila koloidno srebro po obrazuicon15.gif. Ne spomnim se, ali je imela neko vnetje oči, ker izgledala tako definitivno ni, a to je bilo pogosteje kot bi uporabila sprej z vodo. Oseba 50+, s takšnim navdušenjem je to počela, in potem s tistim nasmehom, kot bi našla najboljše zdravilo na svetu - pa saj to je zdravo, nič ne škoduje.

 

Jaz sem za koloidno srebro slišala že dosti prej, prebrala nekaj o tem, ga celo uspešno uporabljala, pa sem bila nad njenim početjem šokirana.


Life begins at the end of your comfort zone. 


#15 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 20. avgust 2014, 07:41

  k jst eno fejst bejbo preberem,kako piše o prepotenih oblačilih, se v meni prebudi top fetišist, in ne morem da ne bi, 

koloidno srebro je tu dejansko nepomembno...

 fantazijamotor je že vklopljen..

 

pri meni deluje na kisik


prenos.jpg


#16 Aliana

Aliana
  • D član
  • Št. objav: 9 772

Objavljeno: 20. avgust 2014, 08:53

Jaz ga imam 2 deci flasko že drugo leto .. v bistvu se res samo takrat, ko drugo ne deluje, spomnim nanj. Ampak takrat pa ponavadi dela.

Iknee, kakšno je pa tvoje mnenje glede vodikovega peroksida? Zunanja in notranja uporaba? zadnjič nekaj brala, potem pa še dragi prinesel neke pogovore s frendom domov in sva potem malo brskala kako in kaj ...
WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY
BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM


loesje


Spet nazaj - Cats & bikes

#17 danigomba

danigomba
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 4

Objavljeno: 20. avgust 2014, 14:44

No to so pa že konkretne izkušnje.

Ko sem se začel vtikati v to tematiko sem opazil da je veliko nepravilno uporabljanih izrazov: ionsko-koloidno, destilirana voda-demineralizirana, ppm-nm,... in tako naprej.

Vse to seveda nima veze če imamo soliden produkt in izdelovalca in pomaga pri naših težavah. Tu me zanima kako zaupate dobaviteljem? Merite? Probate?

Dalje pa- ali je kdo tako daleč da ga proizvaja sam doma? Kako je z generatorji? Ga je kdo sam sestavil oz kje ste jih nabavili? 



#18 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 21. avgust 2014, 07:19

Jaz ga imam 2 deci flasko že drugo leto .. v bistvu se res samo takrat, ko drugo ne deluje, spomnim nanj. Ampak takrat pa ponavadi dela.

Iknee, kakšno je pa tvoje mnenje glede vodikovega peroksida? Zunanja in notranja uporaba? zadnjič nekaj brala, potem pa še dragi prinesel neke pogovore s frendom domov in sva potem malo brskala kako in kaj ...

 

Moram reči, da še nisem slišala, da naj bi bil vodikov peroksid za zdravje koristen.Oogle_anim.gif Vodikov peroksid je zelo močan oksidant - to pomeni, da močno oksidira, razgradi in tako poškoduje molekule. Ne morem si predstavljat, kako bi to lahko bilo za notranjo uporabo. Tudi v zelo razredčeni obliki si ne predstavljm, kakšno korist bi to lahko imelo, niti za kožo, kaj šele za notranjost telesa. Oksidanti, ki jih vnesemo v telo s hrano ali pa nastajajo kot stranski produkt pri presnovi so za organizem velik problem, ravno zaradi močne neselektivne reaktivnosti in posledično poškodovanja molekul / celic. Zato telo neprestano izdeluje antioksidante, da jih "polovijo" in tako preprečujejo škodo. Sploh ne vem, zakaj bi v telo vnašali ta močan oksidant? huh.png  



#19 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 21. avgust 2014, 07:29

Moram reči, da še nisem slišala, da naj bi bil vodikov peroksid za zdravje koristen.Oogle_anim.gif Vodikov peroksid je zelo močan oksidant - to pomeni, da močno oksidira, razgradi in tako poškoduje molekule. Ne morem si predstavljat, kako bi to lahko bilo za notranjo uporabo. Tudi v zelo razredčeni obliki si ne predstavljm, kakšno korist bi to lahko imelo, niti za kožo, kaj šele za notranjost telesa. Oksidanti, ki jih vnesemo v telo s hrano ali pa nastajajo kot stranski produkt pri presnovi so za organizem velik problem, ravno zaradi močne neselektivne reaktivnosti in posledično poškodovanja molekul / celic. Zato telo neprestano izdeluje antioksidante, da jih "polovijo" in tako preprečujejo škodo. Sploh ne vem, zakaj bi v telo vnašali ta močan oksidant? huh.png  

 

Kaj pa natrijev hidrogen karbonat, zdravilo zoper vse in svašta?


prenos.jpg


#20 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 21. avgust 2014, 07:45

No to so pa že konkretne izkušnje.

Ko sem se začel vtikati v to tematiko sem opazil da je veliko nepravilno uporabljanih izrazov: ionsko-koloidno, destilirana voda-demineralizirana, ppm-nm,... in tako naprej.

Vse to seveda nima veze če imamo soliden produkt in izdelovalca in pomaga pri naših težavah. Tu me zanima kako zaupate dobaviteljem? Merite? Probate?

Dalje pa- ali je kdo tako daleč da ga proizvaja sam doma? Kako je z generatorji? Ga je kdo sam sestavil oz kje ste jih nabavili? 

 

Ti, dečko, a ti mogoče tukaj delaš eno mini raziskavo tržišča al kaj? Pa še, če dovoliš eno malo bolj osebno pripombo: precej neprijetno pokroviteljski ton pisanja imaš. Tukaj je prostor za pogovor, kjer naj bi vsak nekaj prispeval. Če pričakuješ, da ti bomo odgovarjali na vprašanja, ti pa boš samo vzvišeno komentiral in postavljal nova, si se, kolikor poznam delovanje foruma, precej zmotil.



#21 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 21. avgust 2014, 08:00

 to je tipični standardiziran pristop prodajalcev, najprej mal naivno vprašanjce, pol mal prebere odgovore in potem pokroviteljsko podučevanje. Tako to gre, tko jih učijo, ne učijo pa jih tega, da jih normalno razvit človek hitr razkrinka..

 

Sicer pa tko al tko so  njihova tržna niša, Primorci bi rekli, mone.


prenos.jpg


#22 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 21. avgust 2014, 08:54

Kaj pa natrijev hidrogen karbonat, zdravilo zoper vse in svašta?

 

Soda je sol in regulira kislost, deluje v raztopini in ni reaktivna, se pravi da ne poškoduje molekul, za pretiravat z njo pa glih ni, ker v večjih količinah tudi vpliva na mineralno ravnovesje v telesu (še z navado vodo ni za pretiravat).



#23 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 21. avgust 2014, 09:08

V zadnjem cajtu opažam pravo poplavo propagiranja zdravilnosti (včasih prav čudežne) snovi, ki v telo sploh ne spadajo oz. so celo škodljive, po drugi strani pa ene čudežne efekte snovi kot je soda ali sladkor, z razlago, ki je čist mim vsakemu, ki ima malo več pojma o tem, kako organizem zares deluje.  Na internet lahko vsak da karkoli se mu zazdi in če ima zadosti prepričjiv način, ljudje kar peljejo. Tle zadaj je verjetno na lahko zaslužkarstvo, lahko pa je celo iskreno mišljeno, ampak čist odklopljeno od realnosti. Folk si kr neki izmišljuje, ta virtualna realnost brez povratne informacije iz realnega sveta postaja precej nora, pa tud nevarna, če ta bullshit prenesemo nekritično v realni lajf. Ljudska medicina deluje (oz. je delovala) čist drugač, na osnovi dolgoletnega pozornega opazovanja narave, učinkov in stranskih učinkov in zdrave pameti. Tole kar zdaj en folk prinaša je pa včasih res adijo pamet in je treba zelo pazit, kaj se prodaja in "prodaja" po netu.



#24 Silica

Silica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 135

Objavljeno: 21. avgust 2014, 09:53

A tole s sodo in sladkorjem leti na kopeli? K se jih je glih zadnjič omenjalo smile.png Ali kaj drugega?


Penny: Oh big deal. Not knowing is part of the fun.

Sheldon: "Not knowing is part of the fun". Was that the motto of your community college?

 

This is where the old mountain goat lives. He hangs out here and has a good time. B. R.


#25 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 21. avgust 2014, 10:29

Glede sode na vse sorte, tud na kopeli, ja. Pa ne trdim, da ni fajn počutje, sej se je tud v morju fajn kopat, ampak kako razlagajo učinke, sploh okol cukra, je pa čist mim vsake logike, kr eno nakladanje. Pa placebo učinek je pri teh stvareh itak ta glavna fora. S čimer ni načeloma nič narobe, če zadeva sicer nima škodljivih stranskih učinkov. Kar pa tud pomeni, da si lahko sam prištimaš točno tako kopel, kot ti sede na telo in dušo in v njej uživaš in ti deluje zdravilno. Če pa kdo rabi potrditev v nekih "poznavalskih" razlagah, da mu zadeva deluje, pa tud prav, konec koncev. ylflower.gif Težava je samo, če te za take stvari nekdo fajn opili al pa če ima zadeva škodljive stranske učinke.






Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0