Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Poliamorija


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
82 komentarjev na to temo

#26 cipcipilonika

cipcipilonika
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 120

Objavljeno: 23. september 2014, 11:08

Jaz bi itak za zadovoljitev mojega kompleksnega karakterja potrebovala ene tri komade - za pogovor, za pokazat, za hišna opravila, za stabilnost, za zabavo, za seks, za bit resen, za vzgojo, za razumet, ko je treba, za ne razumet, ko je to treba..... -..... in moje srce je široko. laugh.png

jaz sem jih zate naštela 11, ne tri?!


If the sun shines in your soul, what does it matter if it rains outside.

#27 zalaya

zalaya
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 110

Objavljeno: 23. september 2014, 11:10

Čak mal Ceres.... ti si jih zdaj naštela devet plus še kakšnega.... icon_smile_big.gif


... ljubi življenje in življenje bo ljubilo tebe...

#28 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 804

Objavljeno: 23. september 2014, 11:10

Jaz bi itak za zadovoljitev mojega kompleksnega karakterja potrebovala ene tri komade - za pogovor, za pokazat, za hišna opravila, za stabilnost, za zabavo, za seks, za bit resen, za vzgojo, za razumet, ko je treba, za ne razumet, ko je to treba..... -..... in moje srce je široko. laugh.png

laugh.png 



#29 cipcipilonika

cipcipilonika
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 120

Objavljeno: 23. september 2014, 11:17

Moje oko se definitivno ustavi še na kakšnem predstavniku moškeg spola, lahko je to samo bežno slučajno srečanje v mimohodu, lahko je to kdo, ki ga poznam, ampak vse se ustavi točno tam, v očeh, v glavi (morda še kje), definitivno pa ne gre ven iz mene, ker sem se pač tako ODLOČILA, pa če je želja ali hotenje ali sla še tako močna...


If the sun shines in your soul, what does it matter if it rains outside.

#30 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 23. september 2014, 11:29

piko, si to kdaj prakticiral, ali so to le mokre sanje ?

 

Nisem nikoli, pa me je članek spodbudil k razmišljanju, namreč, tu ne gre za swinganje ali trojčke ali karkoli s strogo spolno konotacijo, tu gre samo za dejstvo, ali je človek sposoben enako ljubiti več oseb..

 

jst recimo izjemno ljubim 4 ženske v tem trenutku..

 

torej dokazano da se da..


prenos.jpg


#31 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 23. september 2014, 11:31

Nisem nikoli, pa me je članek spodbudil k razmišljanju, namreč, tu ne gre za swinganje ali trojčke ali karkoli s strogo spolno konotacijo, tu gre samo za dejstvo, ali je človek sposoben enako ljubiti več oseb..

 

jst recimo izjemno ljubim 4 ženske v tem trenutku..

 

torej dokazano da se da..

in te štiri vejo za to ??

 

no, potem pa pripelji katero od teh domov......

ne vem, kaj čakaš wink.png



#32 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 23. september 2014, 11:35

in te štiri vejo za to ??

 

no, potem pa pripelji katero od teh domov......

ne vem, kaj čakaš wink.png

Tri jih že imam doma 

 

seveda vedo... trije od rojstva, ena pa mal kasnej..


prenos.jpg


#33 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 23. september 2014, 11:36

vem, da imaš tri doma

kaj pa četrta ?

bi si jo upal pripeljat poleg svoje drage v posteljo ?



#34 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 23. september 2014, 11:39

govorim o mami ženi in hčerkah, torej možno je ljubiti več ljudi naenkrat..

 

In če je možno 

 

potem o poliamoriji treba vsaj razmislit..


prenos.jpg


#35 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 23. september 2014, 11:42

govorim o mami ženi in hčerkah, torej možno je ljubiti več ljudi naenkrat..

 

In če je možno 

 

potem o poliamoriji treba vsaj razmislit..

 

govorim o mami ženi in hčerkah, torej možno je ljubiti več ljudi naenkrat..

 

In če je možno 

 

potem o poliamoriji treba vsaj razmislit..

jaz te sprašujem o poliamoriji

 

bi si upal ?



#36 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 23. september 2014, 11:44

če prav razumem, vse štiri (mamo, partnerko, obe hčeri) ljubiš na ist(ovrsten) način?


You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#37 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 23. september 2014, 12:02

če prav razumem, vse štiri (mamo, partnerko, obe hčeri) ljubiš na ist(ovrsten) način?

če b ti zdej odgovoril, kar imam v namenu, bi zopet jamr zganjala pa se na lune sklicvala, pa take ....

Zakaj provociraš? Kaj imaš od tega?

 

To je tut nasilje, o katerem je bilo govora, k en neprekidno provocira kljub vednosti da ima provocirani tanke živce, potem pa ga predstavlja k divjaka in agresivneža...

 

Govorim torej da če lahko ljubiš 4 osebe hkrati, brezpogojno in globoko..

 

Ni hudič, da lahk tut še eno ali dve ženski poleg obstoječe na pogojen in superficialen način..


prenos.jpg


#38 zalaya

zalaya
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 110

Objavljeno: 23. september 2014, 12:15

Dejstvo je, da ljubiš mamo, partnerko in hčeri. Vendar vsako na svoj način, z drugačno konotacijo. Že med hčerama je razlika, čeprav obe ljubiš brezpogojno. Pa ne mi rečit, da ni res. Imam tri otroke in vem o čem govorim. Ljubim brezpogojno vse tri, a z vsakim je to edinstvena vez, ki je neponovljiva z drugima dvema. Ljubezen do, v mojem primeru, očeta se pa tudi razlikuje od ljubezni do partnerja. Nikakor ni to ista ljubezen. Že temelj ljubezni pri vsakem od ljubljenih je drugačen, skoraj neprimerljiv, morda samo pri otrocih, vnukih. 

 

Kar se tiče ljubiti dve partnerki - partnerja... Menim, da je nemogoče. Nikakor ne moreš ljubiti dva hkrati enakovredno, nepristransko... Ne gre, enostavno ne. Lahko ljubiš enega - eno ali drugega - drugo. enkrat bolj enega kot drugega, nikakor pa oba khrati, recimo 50:50. Ne verjamem, da je to možno...


... ljubi življenje in življenje bo ljubilo tebe...

#39 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 23. september 2014, 12:20

v tej temi ni govora o ljubezni med otroci, mamo, fotrom...



#40 Silica

Silica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 135

Objavljeno: 23. september 2014, 12:25

Silica tist primer iz Tajske ni glih ljubezen...

 

Res ni, zihr pa bo kak ostarel birbauhovc uporabil tak 'argument', češ, v kaki drugi državi lahko, tule smo pa še zadrti. Torej zmotil me je tist kar je lia rekla, pač drugje pa to že furajo, sam mi ne.... kot tudi v članku piše, poligamija ni isto kot poliamori (pa sm skoraj napisala polimorija biggrin.png)

Raznih TV / internetnih prikazovanj happy multi zvez ne jemljem glih za kredibilne, itak se da prikazat glih kar hočeš. Če se tole razpase, bo cajt pokazal... osebno menim, da človek je pač tak kot je in bo tudi v takih vezah cel kup 'ločitev', varanja ipd

 

 

 

 


Penny: Oh big deal. Not knowing is part of the fun.

Sheldon: "Not knowing is part of the fun". Was that the motto of your community college?

 

This is where the old mountain goat lives. He hangs out here and has a good time. B. R.


#41 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 23. september 2014, 12:43

v tej temi ni govora o ljubezni med otroci, mamo, fotrom...

Sicer res ni, vendar jst s tem dokazujem, da je ljubiti možno tudi dve ženski...

 

Še en argument, k temu v prid je posvojitev otrok, poleg svojih imaš še recimo posvojene, ali jih lahko imaš rad?

 

Seveda!

 

Torej, ne glede na vse je to možno..

 

nenazadnje je velik žensk zaljubljeno v enega tipa, zdej je treba sam to uzakonit pa bo to to..


prenos.jpg


#42 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 23. september 2014, 12:46

jaz sem te spraševal nekaj drugega

a še vedno nisi odgovoril...



#43 anne

anne
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 137

Objavljeno: 23. september 2014, 12:47

Ni pomembno filozofsko vprašanje, ali je to možno ali ne. 

 

Pomembno je, ali se je človek to pripravljen v praksi iti. In to furati tako lepo, kot se filozofsko slišiwink.png


Life begins at the end of your comfort zone. 


#44 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 23. september 2014, 12:51

jaz sem te spraševal nekaj drugega

a še vedno nisi odgovoril...

 Če bi bili izpolnjeni vsi pogoji navedeni v članku bi si seveda upal... Če pa moj partner ne bi bil za to, ker če berem tukajšnje odzive predvidevam da ne bi, potem seveda poliamoristični pogoj ni izpolnjen,,


prenos.jpg


#45 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 23. september 2014, 12:54

ja, opisana je realnost

ma, čist tko, tud če ni ravno za to temo

http://www.ifilmovi....ter Kids (2013)



 Če bi bili izpolnjeni vsi pogoji navedeni v članku bi si seveda upal... Če pa moj partner ne bi bil za to, ker če berem tukajšnje odzive predvidevam da ne bi, potem seveda poliamoristični pogoj ni izpolnjen,,

dejstvo je, da morata oba partnerja imet zelo odprt odnos, pa tud pošlihtano po bumbari skupaj z tretjo osebo...

tukaj so osnove

in če to vse klapa, zna bit ena zelo prijetna zgodba za vse udeležene wink.png



#46 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 23. september 2014, 13:04

če b ti zdej odgovoril, kar imam v namenu, bi zopet jamr zganjala pa se na lune sklicvala, pa take ....

Zakaj provociraš? Kaj imaš od tega?

 

To je tut nasilje, o katerem je bilo govora, k en neprekidno provocira kljub vednosti da ima provocirani tanke živce, potem pa ga predstavlja k divjaka in agresivneža...

 

Govorim torej da če lahko ljubiš 4 osebe hkrati, brezpogojno in globoko..

 

Ni hudič, da lahk tut še eno ali dve ženski poleg obstoječe na pogojen in superficialen način..

Zakaj meniš, da te provociram?

 

Dejstvo je, da ljubiš mamo, partnerko in hčeri. Vendar vsako na svoj način, z drugačno konotacijo. Že med hčerama je razlika, čeprav obe ljubiš brezpogojno. Pa ne mi rečit, da ni res. Imam tri otroke in vem o čem govorim. Ljubim brezpogojno vse tri, a z vsakim je to edinstvena vez, ki je neponovljiva z drugima dvema. Ljubezen do, v mojem primeru, očeta se pa tudi razlikuje od ljubezni do partnerja. Nikakor ni to ista ljubezen. Že temelj ljubezni pri vsakem od ljubljenih je drugačen, skoraj neprimerljiv, morda samo pri otrocih, vnukih. 

 

Kar se tiče ljubiti dve partnerki - partnerja... Menim, da je nemogoče. Nikakor ne moreš ljubiti dva hkrati enakovredno, nepristransko... Ne gre, enostavno ne. Lahko ljubiš enega - eno ali drugega - drugo. enkrat bolj enega kot drugega, nikakor pa oba khrati, recimo 50:50. Ne verjamem, da je to možno...

Predvidevam, da je to tako pri Picotu, ker drugač(n)e vrste ljubezni (iste) psihiatrija poimuje kot Ojdipov kompleks, incestna nagnjenja ipd. Zato sem Picota tudi vprašala, pa se je prec čutil provociranega z moje strani.

 

Dopuščam, da je možno ljubiti več oseb hkrati ob absolutni predpostavki, da ne gre za istovrstno (enakovredno, nepristransko) ljubezen. Tako, kot je Zalaya napisala, gre za drugačno vrsto, moč in konotacijo ljubezni/naklonjenosti.


You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#47 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 23. september 2014, 13:41

Zakaj meniš, da te provociram?

 

Predvidevam, da je to tako pri Picotu, ker drugač(n)e vrste ljubezni (iste) psihiatrija poimuje kot Ojdipov kompleks, incestna nagnjenja ipd. Zato sem Picota tudi vprašala, pa se je prec čutil provociranega z moje strani.

 

Dopuščam, da je možno ljubiti več oseb hkrati ob absolutni predpostavki, da ne gre za istovrstno (enakovredno, nepristransko) ljubezen. Tako, kot je Zalaya napisala, gre za drugačno vrsto, moč in konotacijo ljubezni/naklonjenosti.

Zato, ker sprašuješ stvari, ki so deplasirane, mende je jasno da svojimi otroci ne seksam ali pač? Viš če bi jst zastavil tako vprašanje komu tretjemu al pa teb , bil bil deležen hudega zgražanja javnosti... ker pa vprašaš ti, je pa stvar čist v redu..

 

Vidiš torej zakaj nasilje ne izginja ampak ga je čedalje več in zakaj ostaja prikrito?

Zdej ne govorim zate, v kontekstu nasilja, ampak ker veljaš za ugledno forumašico,ljudje avtomatično odmislijo možnost, da pa bi bilo kej s tabo al tvojim zapisom narobe, temveč se osredotočijo na že znanega  krivca za vse, ker je tko lažje...

 

Miličniška logika.... iz nekdanje Jugoslavije..

 

flirt.gif


prenos.jpg


#48 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 23. september 2014, 13:47

Ne vem zakaj se čutiš dolžnega na dolgo in široko razlagati. Kratek da/ne bi mi zadoščal.

 

Kaj si drugi forumaši mislijo o meni ali tebi, mi gladko dol visi. Jaz vem, kdo in kaj sem.

Veš ti?


You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#49 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 23. september 2014, 13:49

 vem!

sam ti ne morem pomagat


prenos.jpg


#50 sakatumi

sakatumi
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 489

Objavljeno: 24. september 2014, 20:03

Vem, da imam nekoga rad. Ne vem pa, če znam ljubitihuh.png


To the mind that is still, the whole universe surrenders. (Lao Tzu)





Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0