Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Poliamorija


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
82 komentarjev na to temo

#51 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 25. september 2014, 13:18

Vem, da imam nekoga rad. Ne vem pa, če znam ljubitihuh.png

vprašaj Butla  kva vse on ne zna......


prenos.jpg


#52 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 814

Objavljeno: 28. oktober 2014, 14:37

še en srb na živalski ravni z življensko kao disfunkcijo nerazumevanja univerzuma ... 

 

Ima dobra in slaba pisanja, vsak nekaj zase najde, kar potrebuje. Zate predvidevam, da komentiraš stvari, ki ji nisi bral. 


Brez podpisa

#53 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 814

Objavljeno: 28. oktober 2014, 20:10

že prvi odstavek mi pove dovolj o ljudeh, ki ga hvalijo ... 
nekdo, ki želi partnerja zamenjat najpozneje po enem mesecu , se ne sme zaljubit ... 
ampak ti ljudje so zame avtomati ...
in življenja si ne želim na taki osnovi ...
 
sem pa prepričan, da 90% folka živi popolnoma površno in brez čustev ...

To kar sem označil ... to je kvečjemu zmota o ljubezni, ki jo avtor omenja. Omenja pa več zmot, predvsem v smislu, da razdiralno vpliva na odnose ... torej ne ljubezen, ampak predstava kaj naj ljubezen bi bila. Zaljubljenost je postavljena v Jungov koncept o animi in animusu, ki sta kriva zaljubljenosti. Sta predstavi v kateri se oseba zaljubi in ju v primeru enega ali drugega spola projicira na izbrano osebo, ki pa ni tisto v kar se je nekdo zaljubil. Štekaš ? Oseba se ne zaljubi v človeka, ampak v lastno projicirano predstavo o človeku - zato avtor pravi, da se zreli ljudje ne zaljubljajo, saj notranje zreli ljudje, prepoznajo drugega takšnega kot je in vzljubijo, ljubijo človeka za to kar je in ne zato za kar si ga predstavljajo, da je. S časoma zaljubljena oseba sicer lahko spozna pravi obraz svojega izbranca, ki mu je všeč ali pa tudi ne. V kolikor mu je všeč in so občutki obojestranski so postavljeni temelji za zrelo obliko ljubezni. 
 
Hočem ti povedat, da si v tem primeru prehitro skočil v zaključke in zato tudi v svoji interpretaciji popolnoma zgrešil kontekst knjige, kar ni presenetljivo, če si nisi vzel niti časa članka prebrati, preden ga komentiraš, kaj šele knjigo ...


Brez podpisa

#54 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 814

Objavljeno: 28. oktober 2014, 20:16

Ni problem, da se ne strinjaš. 

 

Problem je, da si popolnoma zgrešil koncept, point, vsebino ... skratka, da nisi uspel razumeti o čem se gre. 


Brez podpisa

#55 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 814

Objavljeno: 28. oktober 2014, 20:22

Si zgrešil in to pošteno v tem primeru.

 

Kot omenjeno ni presenetljivo, če knjigo sodiš po članku. 

 

ne sodi knjige po platnicah ... to se v vrtcu naučijo 


Brez podpisa

#56 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 814

Objavljeno: 28. oktober 2014, 20:34

Samo masko si dam na obraz in se pretvarjam, da se nisem popolnoma obrukal. Dodam še smajla biggrin.png

 

Lp, shamannamo


Brez podpisa

#57 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 814

Objavljeno: 28. oktober 2014, 20:50

fak ta šamano 

 

dej naj mi kdo reče, da me trolla ...


Brez podpisa

#58 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 814

Objavljeno: 28. oktober 2014, 20:58

Še enkrat ... tvoje razumevanje članka, ki ga nisi prebral in posledično vsebine v knjigi je nič drugega kot napačno.  

 

Napačno tako kot, če bi Harry Potterja interpretiral in dojemal in opisoval in razlagal in kritiziral in ... in  kot Froda Baginsa (Gospodar prstanov)

 

Izjava, da vsak obravnava po svoje je samo prikladen newage izgovor, da nimaš pojma kdo Harry Potter je oz. da si ga zamešal za Froda Baginsa. 


Brez podpisa

#59 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 814

Objavljeno: 28. oktober 2014, 21:04

Probam ti na odrasel način povedat o čem se gre, pa dobivam same otročje odgovore. 

 

še kak lajf bo treba, da se ne bom s tepci tvojega kova ubadal 


Brez podpisa

#60 none

none
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 400

Objavljeno: 28. oktober 2014, 21:29

What??? ohmy.png Ne morem ljubiti samo ene! Ljubim vse in nič! Ampak vsako na poseben način.....tongue.png


dReAM

 

 

 


#61 none

none
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 400

Objavljeno: 28. oktober 2014, 21:38

em119.gif Kdo pravi, da jo ima? Kot že rečeno, ljubezen je samo beseda. Kaj že to pomeni....:)

be In love,,,,making love....ma vedno nekaj delati, se ukvarjati, koleščke v glavi vrteti....zame preveč napora....scratchchin.gif


dReAM

 

 

 


#62 none

none
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 400

Objavljeno: 28. oktober 2014, 21:44

Glej, za TO pa ni potrebno izgubljat besed, ljubim se do amena in brez nepotrebnih dejanj 

in igranja kitare (NPR.)

 

potem pa nameni dve minuti svoje ljubezni vsaj sebi ... biggrin.png


dReAM

 

 

 


#63 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 814

Objavljeno: 29. oktober 2014, 05:40

otroci razumejo veliko več, kot si misliš ...
in nikjer ne piše, da se moraš ukvarjat z menoj ...
tvoje besede pa izražajo tvoje trenutno stanje ... ne skrbi, že jutri bo malo bolje ... najbrž ... 
 
na nek način pa vseeno občutiš željo in potrebo in se učiš osvobodit svoj um ...


No, ce se vrneva nazaj k prvotnemu sporocilu, sva se vedno pri tem, da pametujes o stvareh, ki jih ne razumes. Ne razumes pa jih, ker nisi prisel v stik z vsebino.
Brez podpisa

#64 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 814

Objavljeno: 29. oktober 2014, 06:51

ha ha a to se zej tvoj  jaz vem vse(jaz sem bog) momento oglaša?


Brez podpisa

#65 mayan

mayan
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 999

Objavljeno: 29. oktober 2014, 07:23

Priponka  10409343_10154675685795125_8463388688384401987_n.jpg   51,3K   15 Število prenosov
~THE LESSON IS ALWAYS LOVE.~

#66 A65

A65
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 422

Objavljeno: 29. oktober 2014, 14:28

zgrešil sem po tvojem mnenju, ki je značilno za tvojo fazo ... tudi tvoje mnenje je danes takšno, jutri pa bo že malo drugačno ... in zato pričkanje v tem smislu ni preveč smiselno ... biggrin.png

 

glede vrtca ... tam te naučijo predvsem, da ne lulaš v hlače, temveč v kahlo ... pa da znaš jest z žlico ... pa mogoče še kakšno pesmico ... biggrin.png

 

Robert Fulghum:  Vse, kar sem moral vedeti, sem se naučil v vrtcu

 

Vse deli z drugimi.

Igraj pošteno.

Ne prizadevaj ljudi.

Vedno daj vsako reč tja, kjer si jo našel.

Pospravi za seboj.

Ne jemlji, kar ni tvoje.

Opraviči se, kadar koga prizadeneš.

Pred jedjo si umij roke.

Potegni vodo.

Topli keksi in mrzlo mleko ti koristijo.

Živi uravnoteženo življenje - vsak dan se malo uči, malo misli, malo riši, malo slikaj, malo poj, malo pleši, malo se igraj in malo delaj.

Vsako popoldne malce zadremaj.

Kadar greš v svet, pazi na promet, primi se koga za roko in držita se skupaj.

Pozoren bodi na čudežne dogodke. Spomni se semen v lončku:korenine poženejo navzdol, rastlina pa navzgor in nihče pravzaprav ne ve, kako in zakaj, vendar smo vsi takšni.

Zlate ribice, hrčki, bele miške in celo seme v lončku - vse umre. Mi tudi.
In potem ne pozabite pravljice o Janku in Metki in prve besede, ki ste se jo naučili - najvažnejše izmed vseh besed - POGLEJ.


 



#67 A65

A65
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 422

Objavljeno: 29. oktober 2014, 14:57

A65, lepo, sam pojma nimam, kaj ima to veze s poliamorijo. Jaz sem dons čist poliamorična, Sonce in Venera na nebu seksata, pa Venera zraven še z Marsom, pa v Neptuna je zalublena, pa Luna in Pluton....en tak razvrat čutim. Prodajalki v trgovini sem kavo prinesla, z enim stricem za šankom sem se spogledvala, po otrocih plezam, z uno frendo včeri sva se čist premečkali, neke sentiše vrtim.... no to je poliamorija, ne pa deset zapovedi. 

 

Hehe, hotela sem povedati, da te v vrtcu naučijo še česa, razen lulanja in uporabe žlice :) Kaj bi pa to imelo v resnici veze s poliamorijo, moraš pa shamanna po rami potrkat, saj sem (še enkrat pogledala, če pravilno) njega citirala.

 

Zapovedi? Lahko jih imaš deset, nešteto ali pa nobene. Nedovisno od tega, kar tebi prinaša veselje in občutek, da zares živiš.



#68 A65

A65
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 422

Objavljeno: 29. oktober 2014, 15:57

potem pa še enkrat poglej kaj sem citiral ... 

 

Glej, saj bi se potrudila in razložila, zakaj se sploh lotim repliciranja v takih primerih. Nenazadnje tudi, zakaj sem se odločila, da lajkam tvoj tukaj citiran zapis.

 

A po trenutnem občutku - za katerega se izkaže velikokrat, da je kar pravi - je bolje, da odneham in ne razpredam, kako sama vidim situacijo. Predvsem pa pustim drugim, da izpeljejo debato tako, kot želijo.

 

Sonce kliče...



#69 lia II

lia II
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 052

Objavljeno: 29. oktober 2014, 16:04

 lepo, sam pojma nimam, kaj ima to veze s poliamorijo. Jaz sem dons čist poliamorična, Sonce in Venera na nebu seksata, pa Venera zraven še z Marsom, pa v Neptuna je zalublena, pa Luna in Pluton....en tak razvrat čutim.

icon28.gif še dobro, ker sem že mislila da je z menoj kaj narobe

viš, viš pole bo minilo, sam da nehajo s kurbarijo oni planeti tam gori

rolleyes.gif me Satko fajn bremzal zdaj pa zgleda vse spustloicon15.gif bemu sunce, da lahko objavim svojo verzijo petdeset odtenkov njive


Obečanje ludom radovanje...


 


#70 mačky

mačky
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 987

Objavljeno: 29. oktober 2014, 19:10

Tist, ki je pred kratkim zahteval, naj se odločim med njim in še nekom, je moji prijateljici povedal, da je bil ta teden v enem dnevu zmenjen s štirimi... Jao... a ne ve, da nimam nič proti? griny.gif



#71 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 29. oktober 2014, 19:19

važn da dobr kresne biggrin.png



#72 none

none
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 400

Objavljeno: 29. oktober 2014, 19:32

Se ne! Vidim pa, da se ti! Lepo naprej.....

 

vidim, se tudi ti trudiš ... in trud prinaša sadove ... (če jih ne uniči toča) ... wink.png tongue.png


dReAM

 

 

 


#73 mačky

mačky
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 987

Objavljeno: 29. oktober 2014, 20:12

a si padla tretja al četrta ... scratchchin.gif biggrin.png ???

Sej to je najbolj zabavni del... da nisem sploh in trenutno sam v sanjah... em119.gif  Pa dvomim, da je katera od tistih tud, če je bilo sploh res...



#74 mačky

mačky
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 987

Objavljeno: 29. oktober 2014, 21:40

V vrtcu ti je še bolj mal jasno o tem.

#75 mačky

mačky
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 987

Objavljeno: 29. oktober 2014, 23:06

Nisem mislila na seks, 24/7 pa res ne študiram o tem griny.gif . Tud o ljubezni ti ni preveč jasno... kot taki, razen če si mislil bolj v širšem smislu.






Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0