Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino

Fotka

Holistic Center - KATASTROFA!

• Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
63 komentarjev na to temo

#51 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 522

Objavljeno: 14. oktober 2014, 11:15

K rečem "pravni pozitivist" mislim na tistega ki se sklicuje na črko zakona, čeprav vsa zdrava logika vključno z njegovo pravi da gre za krivico.

Slovenija je znana j ena od držav, ki se pravzaprav najbl naslanja na črke zakona, zato imamo recimo, primer Janša in poslansko mesto, kjer polovico pravnikov misli da ga ne sme imet, druga polovica pa da ga mora imet, ker tako zakon..

Pa še tisoč drugih primerov lahko navedem

pravni pozitivizem, naj bi bil garancija pravne države, da ne pride do samovolje odločevalca, dosegli pa smo samo to, da so zakoni nejasni dvoumni in ker taki, se odločevalec sploh niti ne more odločit

ker zdrav razum v pravu ni zaželjen..

In ko sem pravne pozitiviste omenjal v tej temi sem kakopak mislil nate, saj si hitela z dokazovanjem, da zakon obstaja..

če pa je nedorečen dvoumen, če v njemu ni točno določenih pravil igre, sankcij, v bistvu tko na hitro koker sem ga preletel

klasični zakon ki je ena sama velika pravna praznina..

Če se ne motim, so ga hiteli skup spacat zarad primera mame Katarine Kresal..

in se kot mnogokrat

osmešili

prenos.jpg

#52 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 039

Objavljeno: 14. oktober 2014, 13:16

Kakor je meni znano...pred leti se je sprejemal osnutek zakona o zdravilstvu, predlog o zakonu zdravilstva...mediji so pisal o nekem zakonu, ampak na koncu se je izkazal, da to ni bil zakon,ampak šele predlog, ki naj bi ga DZ sprejel...in nazadnje izgleda da je bil celo sprejet nek zakon...

Če pa se malo prebere zakon je pa toliko nelogičnosti, da en laik res ne ve kaj naj si misli...a mi zna kdo pojasnit kdo sedaj v tem trenutku preverja znanje zdravilcev, kriterije za to da nekdo postane zdravilec, kdo izdaja licence, a mi zna kdo podat link od registra zdravilcev, kdo je odgovoren... Predpostavljam da nihče, ker se vsi izgovarjajo na druge, pol stvari sploh ne obstaja, stvari niso dorečene niti za uradno zdravstvo kaj šele za alternativo...Na koga ali kaj naj se potem človeček sklicuje ali pritiožuje...

5. člen

(evidentiranje in priznavanje zdravilskih sistemov in zdravilskih metod)

Za evidentiranje zdravilskih sistemov in zdravilskih metod, priznavanje zdravilskih sistemov in zdravilskih metod, ki se uvajajo v zdravilsko dejavnost, ter za nadzor nad njimi je pristojna Zdravilska zbornica (v nadaljnjem besedilu: zbornica). Postopek evidentiranja, priznavanja in nadzora določi minister.

Omenja se pojem zbornica, ki je omenjena še ne vem kolikokrat...in ta zbornica do danes še ni bila ustanovljena...iz drugih javnih dostopnih dokumentov se izve da v tem času njene naloge opravlja ministrstvo...

Omenja se še GZS, ki naj bi bilo določeno za ne vem kaj...ampak GZS izgublja svojo veljavo...čedalje več privatnikov se izpisuje iz nje odkar imajo to možnost saj so plačevali članarino za ništa obenem so pa glih zaradi ne vem katerega zakona morali biti nujno v njej...In kdo je odgovoren za to, da so pred leti zdravilci plačevali šolanje in preverjanje zdravstvenih vsebin na GZS, dobili potrdilo, na koncu so pa na istem kot tisti ki tega niso opravljali. Razen da so zmetal stran kakšnega jurčka € ali malo več...

Po domače povedano podobne ali iste fore kot pri urejanju stvari zaradi nepremičninskega davka in ne vem kakšnega zakona...pošiljanje iz enega urada na drugega, urejanje formularjev, papirjev...na koncu se je pa izkazalo, da se lahko to ureja tudi tam in tam...strašil folk s kaznimi, če ne bojo imel urejen to in to do tega in tega datuma...na koncu so pa zaradi jeze folka skenslal vse...In koga se zdaj lahko toži za odvečne stroške?

Otkačeni človeček- ezoterik, okultist, mistik, polupismeni crnogorac...

myst1c.gif

#53 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 859

Objavljeno: 14. oktober 2014, 13:23

tak; zdaj se bomo obmetaval s členi in razlagami le-teh.

ne pozabte na odstavke, točke, vejice in pike,...

al prav se piše icon1_rolleyes1.gif 

You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#54 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 039

Objavljeno: 14. oktober 2014, 13:44

tak; zdaj se bomo obmetaval s členi in razlagami le-teh.

ne pozabte na odstavke, točke, vejice in pike,...

al prav se piše icon1_rolleyes1.gif

Mene prav boli đoko za člene...me pa resno zanima tisto s plavo...

A ni zanimivo...v zgornjem zakonu je omenjen TKM...v žurnalu s kasnejšim datumom pa piše da so skenslal akupunkturo...Skratka pik pik doktor s katerim si se tako hvalila je po ta novem kaj- šarlatan??? Po drugi strani je pa to nelogično, ker je akupunktura sestavni del TKM...Skratka do nadaljnega mi ne omenjaj več pik pik doktora dokler se ne boš jasno opredelila kam spada, zlasti pa mi ga ne omenjaj več v zvezi z zdravilstvom...Zakoni so dovolj jasni...po mnenju nekaterih...tongue.png  

Otkačeni človeček- ezoterik, okultist, mistik, polupismeni crnogorac...

myst1c.gif

#55 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 14. oktober 2014, 13:45

Ma dejte no Zakoni gor ali dol, človek sploh pa zdravilec bi moral imeti vsaj toliko morale da naj ne bi prenašal ljudi okoli in se koristil z njihovo naivnostj. Naivni ljudje so še naše tisto upanje,ki verjamejo v pravičnost in dobro,pa to ne pomeni da so vsi neumni, ker sami niso slabi od drugih ne pričakujejo tega.....In vsak ki to zlorabi ni dober človek.......

#56 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 604

Objavljeno: 14. oktober 2014, 13:52

Kokr jst vem, je akupunktura izključno v domeni zdravnikov. Se prav, da nekdo, ki nima licence zdravnika /pa čeprav je še tko izšolan tkm dohtar/, se z akupunkturo ne sme ukvarjat. Se pa lahko z akupresuro.

icon25.gif

Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#57 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 14. oktober 2014, 14:15

Imajo ali ne kaj ima to veze s tvojo moralo ali mojo.....

Shamanko a se mi merimo po drugih jaz se ne, vsak živi s svojo vestjo...

#58 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 859

Objavljeno: 14. oktober 2014, 14:30

Mene prav boli đoko za člene...me pa resno zanima tisto s plavo...

A ni zanimivo...v zgornjem zakonu je omenjen TKM...v žurnalu s kasnejšim datumom pa piše da so skenslal akupunkturo...Skratka pik pik doktor s katerim si se tako hvalila je po ta novem kaj- šarlatan??? Po drugi strani je pa to nelogično, ker je akupunktura sestavni del TKM...Skratka do nadaljnega mi ne omenjaj več pik pik doktora dokler se ne boš jasno opredelila kam spada, zlasti pa mi ga ne omenjaj več v zvezi z zdravilstvom...Zakoni so dovolj jasni...po mnenju nekaterih...tongue.png  

mene pa boli đoko za tvoje razlage in podpodvprašanja po zakonih in ssskj-jih. Išči si jih sam - tebe zanima tongue.png

You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#59 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 654

Objavljeno: 14. oktober 2014, 16:42

Jap, važno da imamo zakon...tako kot zakone pri drugih stvareh...in če si mora človeček vzeti en teden frej, da samo zve določene informacije, še en teden, da se šeta od šalterja do šalterja, nosi papirčke...ko ga pošiljajo iz ene UE na drugo čeprav mu ne bi bilo potrebno hoditi, ko še zaposleni sami ne vejo katere stvari so aktualne, ker se zakoni pri nas spreminjajo na par mesecev...itd...A mi lahko potem poveste zakaj se ljudje tako bunijo, ko imajo kakšne birokratske zadevce za urejat...Skratka ne mi več tarnat po LNF-ju...Važno da imamo zakone...tongue.png

Glede na to da si stručko za indijančke in sedaj celo za pravo...

Ali bi se glede na zakon o zdravilstvu šamanizem lahko smatral kot šarlatizem ali alternativna dejavnost? Pod katero dejavnost bi se ga uvrstilo, če bi se nekdo s tem hotel uradno ukvarjat, da mu inšpektorji ne bi težili, da bi imel vse papirčke v skladu z zakonom...? biggrin.png 

Kaj je sploh etika...tudi uradno zdravstvo pozna etiko in določena načela katerih naj bi se zdravstveni delavci v bolnicah držali oz. vsaj probali...Torej se pojavi vprašanje zakaj toliko škandalov, tako dolge čakalne vrste, zakaj nekateri ki imajo veze prej pridejo na vrsto, zakaj podkupnine, plave kuverte doktorjem, itd...

Zakaj se v medijih bolj izpostavlja alternativce, če gre kaj narobe in ne uradno zdravstvo. Čeprav jih zaradi bolnišničnih okužb in drugih stvari tam več umre. Zakaj ljudje javno ne spregovorijo, če jim kakšen doktor ni všeč, zaj*** stvar ali pa se grdo obnaša. Predvidevam da zato ker bi si potem nakopali bes vseh drugih doktorjev, ker se pri nas vsi poznajo. To je nekje že Picolo omenil...

Dokler se teh stvari, ki jih očitajo alternativcem ne držijo in izvajajo (v večji meri) v uradnih zdravstvenih ustanovah nima smisla, da se očita in blati samo alternativce. Seveda ima levji delež pri temu tudi država, ker so zakoni polni lukenj o čemer so se mediji več kot dovolj razpisali...Kaj pa če stričkom iz ozadja odgovarja tako stanje, da lahko kradejo naprej, dobivajo provizije, za odvrnitev pozornosti pa najdejo par wanabe alternativcev nad katerimi ljudje izlijejo svoj bes, frustracije...

Toliko o zdravi kmečki pameti...biggrin.png

Pojma nimam. Ne spoznam se na zakone več kot tolk, da vem, če je Zakon (pa čeprav slab), te zavezuje in po zakonu te lahko kaznujejo, če ga ne upoštevaš. Lahko rečeš, da je nikakav in ga nočeš upoštevat, ampak zato ne bo nič manj veljaven - veljavnosti mu žal (ali na srečo, kakor vzameš) ne določa tvoje (ali moje ...) mnenje o njem, zdrava pamet gor ali dol (itak na sodišču pogosto zdrava pamet ostane na klopci zunaj). Zakona o zdravilstvu pa tud ne poznam v podrobnosti in tega tudi nisem nikjer trdila, vem samo, da dejansko obstaja. V demokratičnih pravnih državah naj bi obstajali tudi mehanizmi, po katerih lahko državljani zahtevajo dopolnitev ali spremembo kakega zakona. Ali to pri nas dejansko deluje in ali se ljudem to sploh ljubi početi  (glej Lilin post o naši državljanski soodgovornosti) je pa drugo vprašanje. Tisto na koncu "važno, da imamo Zakon" je bilo pa ironično mišljeno, če je slučajno kdo resno vzel.

#60 Pinka

Pinka
  • D član
  • Št. objav: 3 696

Objavljeno: 17. oktober 2014, 11:38

Hm, tale Holistic center, po linku sodeč, temelji na propagiranju preparatov. Priteguje pa najbrž z idejo, da se za razliko od zdravnikov, človeku posvetijo celostno. Njihova psihoterapevtka  sodeluje na forumu Med over net, področje psihiatrije in tam propagira Holistic center. Med over net ima kar veljavo, tako da verjetno marsikdo ne bi posumil, če ga tam napotujejo v njihov center. 

Me je pa zaintrigiralo to celostno zdravljenje in bioresonanca, prilagam nekaj linkov, kaj obstaja pri nas. 

Članek in predstavitev doktorice medicinskih znanosti, ki svoje znanje dopolnjuje z alternativo (zanimivo, vmes je tudi astrologija)

http://www.viva.si/A...e-malo-drugaÄŤe

Tole naj bi bila združitev znanj šolske medicine in psihologije, kombinirana s homeopatijo

http://www.celostnoz...tno-zdravljenje

Doktorica biokemije in molekularne biologije, ki se ukvarja z bioresonanco

http://www.teta-pehta.si/o-meni

Tole je pa že alternativa, ki jo slabo poznam - ne vem, kaj je ajurvedski tehnik, pa mandra joga, itd. 

http://celostnapsiho...edstavitev.html

Ravno razmišljam, kok kej drži ta bioresonanca. Enkrat sem šla (ker sem dobila eno ugodno ponudbo in ker sem pač firbec), da mi pogledajo ali imam intoleranco na mleko. Sem kr potem par let pozabila na ta izvid, dokler ga nisem našla na svojem mailu. Pozabila sem pa verjetno zato, ker tukaj tudi ni bilo nobene strokovnosti. Pač kupili so ta aparat in na ta način odprli podjetje, ker mi res niso znali z gotovostjo odgovorit na moja vprašanja. Je pa fora, da ta izvid ni pokazal intolerance na mleko ampak na 100 drugih živil. Npr skoraj vse žitarice itd. Ima dejansko kdo izkušnjo s tem in kok je to komu res pomagalo (če je hodil na terapije)?

What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson

#61 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 522

Objavljeno: 17. oktober 2014, 11:43

Ravno razmišljam, kok kej drži ta bioresonanca. Enkrat sem šla (ker sem dobila eno ugodno ponudbo in ker sem pač firbec), da mi pogledajo ali imam intoleranco na mleko. Sem kr potem par let pozabila na ta izvid, dokler ga nisem našla na svojem mailu. Pozabila sem pa verjetno zato, ker tukaj tudi ni bilo nobene strokovnosti. Pač kupili so ta aparat in na ta način odprli podjetje, ker mi res niso znali z gotovostjo odgovorit na moja vprašanja. Je pa fora, da ta izvid ni pokazal intolerance na mleko ampak na 100 drugih živil. Npr skoraj vse žitarice itd. Ima dejansko kdo izkušnjo s tem in kok je to komu res pomagalo (če je hodil na terapije)?

Jst imam z bioresonanco ene zanimive izkušnje

Šli smo zaradi urtikarij ki jih je imela moja starejša hčerka k je bila stara 1 leto ...

Ne vem zdej če to deluje ali je kej drugega na delu, od takrat ni imela več nobene tovrstne reakcije

Sem jo imel pa jaz, ker sem bil v istem prostoru..

Ko smo odhajal domov, se mi je začelo vrtet, začel sem se potit in čutil sem neverjetno slabost, fizično, ne tisto za bruhat..

Komaj sem privozil do doma

bolele so me vse mišice vsi sklepi in dobil sem vročino 38 čez

dva dni nisem mogel niti na WC

tolk sem bil švoh

Nikol prej v lajfu kaj takega

prenos.jpg

#62 Boudika

Boudika
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 020

Objavljeno: 19. oktober 2014, 08:14

Sem poznala dve osebi, ki imata hude probleme z alergijo in sta hvalili učinek bioresonance na njuno zdravje (sta šli na bioresonanco z že uradno ugotovljeno alergijo). Ne poznam pa razpleta in tudi ne vem, na koga točno sta se obrnili. 

#63 marička b

marička b
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 7

Objavljeno: 25. oktober 2014, 16:54

Na spletni strani Ministrstva za zdravje je obvestilo za zdravilce (http://www.mz.gov.si...stva/zdravilci/):

"Obveščamo vas, da bo jesenski rok za izpite iz zdravstvenih vsebin za zdravilce potekal v četrtek, 27.11. 2014 ob 13. uri na Ministrstvu za zdravje v veliki sejni sobi (pisni del), v sredo, 3. 12. 2014 pa bodo zagovori pisnega dela po 16. uri po individualnih razporedih.
Prijave zbiramo do 17. 11. 2014, odjave so možne najkasneje do 20.11. 2014."

Na tej povezavi so tudi vsi zakonski in podzakonski predpisi in seznam literature za izpit.

Res se je leta 2011 pripravljal nov predlog zakona, ki naj bi ukinil prisilno in OBVEZNO članstvo v zdravilski zbornici ter ukinil podeljevanje licenc. Vendar je minister Marušič zavozil vso zadevo in sprejel samo nekaj popravkov starega zakona iz 2007. Zakon iz leta 2007 ima skoraj pol členov posvečenih samo obvezni zbornici in kako se izračuna obvezna mesečna članarina ...

V predlogu zakona je bilo predvideno manj birokracije, in sicer: (1) obvezen izpit iz zdravstvenih vsebin za tiste, ki nimajo zdravstvene izobrazbe; (2) vpis v javni register, (3) nadzor bi po zakonu opravljal Zdravstveni inšpektorat in seveda vse druge pristojne inšpekcije (tržna, davčna, informacijska itd.).

Nekateri "zdravilci" so bili proti ukinitvi obvezne zbornice, saj so se že videli kot predsedniki ter funkcionarji zbornice z visokimi plačami (kot na primer predsednik Zdravniške zbornice ima 10.000 evrov bruto plače na mesec; na zbornici pa je zaposleno 40 oseb, itd.). Videli so velike zaslužke z izdajanjem licenc na vsakih 7 let, pa obvezno zbiranje točk za izobraževanje = v glavnem ena velika tržna niša za služenje denarja, ki bi kar letel v roke vodilnih pri zbornici.

#64 vranja

vranja
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 516

Objavljeno: 26. oktober 2014, 21:44

Pozdravljeni.

Delim svojo slabo izkušnjo z omenjenim centrom. Tema naj bi bila sicer o zdravilcih, terapevtih itd. in oni nič od tega niso, ampak spada vseeno sem. Pišem, da vas posvarim pred nategom.

Njihova spletna stran: http://holistic.si/

Naročena sem bila na testiranje s Sensitiv imago. Testiranje naj bi trajalo dobri 2 uri, ampak so me odpravili že v 1 uri. Ženska v sprejemni pisarni je katastrofa, tip, ki je testiranje izvajal, pa še bolj. Ne ve, da je živ. Ima podbradek, rahlo debelušen, neprijazen, nejevoljen in prav vidiš, da komaj čaka, da greš. Vse mu je odveč. Ne da se mu niti razlagat izvidov (po mojem jih kaj dosti niti ne razume. Za domov mi je dal sprintane te izvide v angleščini, s katerimi si ne pomagaš prav nič. Vse skupaj je en velik nateg. Posiljuje te s kalijevim askorbatom in pljuva čez vsa superživila, tudi čez himalajsko sol. Kljub temu, da sem mu povedala, da sem vegetarijanka, mi je predpisal omega 3 z ribjim oljem!!!!!! Tip dejansko ne ve, kaj govori. Je antipatičen in se mu gre samo za keš. Še isti dan naj bi mi poslal na mejl jedilnik, prilagojen mojemu organizmu, ampak ga še sedaj nisem dobila!!!!!!!! Za 1 uro natega so me odrli za 185 EUR!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Gnoji od ljudi, samo čim dlje od njih!!!!!!!!!!!!!!!!

Ne glede na vso debato na ta post- kolk jre kdo naiven in drug pametnejši, cenim konkretno informacijo. Upam, da bo še komu prav prišla. Kul.

Objavljena slika

Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0