Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Slovenci in zastonjkarstvo..


  • Prijavi se, če želiš komentirati
10 komentarjev na to temo

#1 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 18. marec 2015, 16:34

Spoštovani prosim da mi nihče več ne piše, me ne kliče, ne kliče mojih staršev ali kogarkoli drugega za zastonj karte. Brezobraznost, kultura zastonjkarstva in popolno pomanjkanje občutka. Smsi ob enih zjutraj, prikrite grožnje, vsi kao very important in kličejo v imenu tega ali onega in bo za nas dobro da damo ker bo korist enkrat ko bo to najbolj potrebno. Karta za korist v prihodnosti. Pa še za ženo, otroke, soseda, in psa... Vse to v časih ko se je zveza komaj rešila prisilke in stečaja, ko nam država po 8 olimpijskih medaljah ni dala letos do sedaj še niti centa in ko so vas vse polna usta kako podpirate šport, vam je tistih nekaj €ur preveč da bi s tem podprli naše športnike in šport. Mesečno ima zveza približno samo na športnih programih do 600.000 €ur stroškov, plačilo sodelavcev cca 167.000 €ur, poračun davka moramo plačati sedaj 188.000 €ur, kredita smo imeli samo v tej sezoni cca 450.000 €ur, kratkoročnih dolgov do naših dobaviteljev cca 840.000 €ur, itd. in smo končno počasi spravili stvari v vsaj približen red in morali zato dati prekinitev pogodb številnim trenerjem, zmanjšati programe in dihati pogosto na škrge in se optimizirati in smo kljub temu dosegli samo letos do sedaj čez 50 stopničk , 8 dodatno še na svetovnih prvenstvih in se že v tem trenutku vsi že pripravljamo na april in kako zagotoviti denar za treninge za naslednjo sezono, vi pa namesto da bi pomagali in so vas polna usta kaj je narobe in kako bi morali mi delovati, hkrati pa vas nekatere ob tem ni sram in vas samo zanima kje do zastonj karte in klobase. Zato vas prosim. Kupite karte v tisočih, pridite navijat za naše, vpišite se prosim v smučarsko zvezo in plačajte članarino (potem imate vstope na vse tekme svetovnega pokala v Sloveniji za 25 € kot stane letos članarina zastonj). V smučarsko zvezo se lahko vpišete na zvezi in v lokalnih klubih. Karte lahko kupite na vsaki bencinski pumpi. Torej pomagajte prosim športu in našim smucarjem in dajte prispevati tistih nekaj €ur za tiste ki vam celo zimo lepšajo zimske dni in vam v času ko je dobrih informacij zelo malo ali pa včasih celo nič , vlivajo upanje in dokazujejo da se da in dokazujejo da smo tudi Slovenci lahko najboljši. Podprite prosim naše športnike, vpišite se v zvezo in plačajte karto za Planico. Se vidimo na tekmi. Navijamo za ‪#‎ORLE‬ in vse junake SZS (Tino, Žana, Jakova in še približno 24.000 naših športnikov in mladih ki prihajajo za njmi in ki vas bodo že v zelo bližnji prihodnosti razveseljevali z novimi medaljami in uspehi ). ‪#‎SLOVENIJAGRENAPREJ‬

 


prenos.jpg


#2 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 18. marec 2015, 16:42

Tole je iz fejsbuka gospod Žurej napisal, jaz pa mal razdelil med vas drago lnfjevstvo.

 

Opažam namreč, da je zastonjkarstvo, viparstvo in fehtarjenje brezplačnih kart in VIP vstopnic postalo ne sam nacionalni šport ampak že del narodove biti vpisano v genetiko

 

 Velikokrat prej, pa vsakič kadar imam priliko sodelovat, na predpremierah, pogostitvah, otvoritvah, kjer se namere cvetober slovenske smetane.. vidim kako  se pije v potokih in požre vse kar se da, tist kar se ne da pa se domov nese.

 

Če pa je recimo 2 evra vstopnine, je udeležba prepolovljena

 

Tudi iz mladih let, k sem še na vratih diskača stal, se spomnim ištorije z znanim in zelo premožnim Slovencem, ki ni hotel plačat 1500 sit konzumacije, pred mene je vrgel šop bankovcev po 100 mark in rekel" iz principa ne bom plačal, ker bom not zagonil ves ta denar"

 

Okej ja super, sam v čem je problem?

 

Včeraj bil na predpremieri filma Bićemo svetski prvaci, ki se jo je brezplačno z brezplačno pogostitivijo udeležilo kakih 500 povabljencev..

 

  Kljub dogovoru da se bo zadeva zaključila ob 23h se je zaradi brezplačne pogostitve, zavlekla do pol dveh zjutraj, prepričan sem, da če bi bile pijače plačljive, bi končali še pred 23 uro

 

 Izrazito iritantno je gledat ta slovenski vip smetana živelj,sploh če ga primerjam s tistimi v tujini,kjer je VIP tisti ki plača najdražjo karto...

 

 Mogoče je tudi to eden razlogov zakaj nam je država v podnu..

 

vsaka čast Jankoviću, sam okol sebe ima nepregledno vrsto potrčkal... vsejedih potrčkal...

 

 Pa točno se vidi da tile VIP izhajajo pretežno iz proračunskih odjemalcev, ovi konkretni sponzorji nikoli ne ostanejo na pogostitvah

 

 

Vaše mnenje?


prenos.jpg


#3 anne

anne
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 137

Objavljeno: 18. marec 2015, 17:01

To je samo posledica "meni PRIPADA". 

 

Drugače pa se v osnovi zelo strinjam, predvsem obstaja sindrom kdo koga pozna, kao jaz sem ful pomemben ipd (pač izraz kompleksa manjvrednosti in nezadovoljstva s svojim statusom). Včasih se na kakšnem koncertu prav bedasto počutim, ko ugotovim, da sem ena redkih, ki je karto plačala. Se mi pa zdi to sicer nekaj logičnega, če hočem nekam iti, koristiti neko storitev, jo moram plačati, velja enako za produkte. Redko prosim za vzorce, res izključno kadar potrebujem, nikakor pa zato, da bi prišla skozi poceni. 

Res pa se po drugi strani večkrat udeležim kakšne zadeve, kjer je zastonj hrana in pijača, pa se poravnalinktongue.gif. Džouk! 


Life begins at the end of your comfort zone. 


#4 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 18. marec 2015, 17:21

Je treba seveda ločit brezplačne pogostitve ki jih organizirajo podjetja, zaradi poslovnega interesa, od brezplačnih otvoritev.. kjer ni nikakršnjega poslovnega interesa..

Sicer mi že leta ni jasno zakaj recimo cvetober slovenske smetane vedno hodi na otvoritve lokalov kjer jih ne vidijo nikoli več..

Mislim ni mi jasna ta politika lastnikov

 

Bolj me bodejo v oči proračunsko odjemalske brezplačnice...


prenos.jpg


#5 anne

anne
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 137

Objavljeno: 18. marec 2015, 17:25

Seveda ločim ene in druge pogostitve (ponavadi tisto poslovno itak prineseš kje drugje zelo dobro notriicon_smile_wink.gif), a včasih mi nekako čudno uspe pristati na kakšni otvoritvi in, hm, ja.... Najbolj fascinantno mi je potem kdaj prelistati kakšno trač revijo pri frizerju/zobarju. Kdo je koga kje videl ipd. Mislim, fuuuuuuuul pomembni vsi skupaj. 


Life begins at the end of your comfort zone. 


#6 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 804

Objavljeno: 18. marec 2015, 18:01

Mislim, tudi meni to že kar znatno število let gre to na živce. Se strinjam, opažam tole zastonjkarstvo. Pa višjo kot majo plačo (ne vsi), slabš je huh.png

 

Poslušam zdaj oddajo Dost mam, na Net TV, vodi Ljerka Belak. Folk "pi..." sto na uro, pa če se bo to enkrat sprostilo na cesto...ni nam več rešitve...ohmy.png



#7 Aeval

Aeval
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 784

Objavljeno: 18. marec 2015, 19:37

Delam tudi zastonj. Ker želim določene stvari naredit, ker mi je v izziv in ker se mi zdi, da delam v skupno dobro.

Vendar ko grem v trgovino, moram vse plačati. Takoj. Ne kadar se mi zazdi in kolikor sama ocenim.

 

Pa vendar. Tudi povsem zastonj lahko mirne volje delam.

Vendar le takrat, ko bodo povsem zastonj tudi stvari, ki jih za življenje potrebujem. Življenje, ne životarjenje.

 

In če se sam ne ceniš, kdo te bo?

Če ne plačaš kulturnega dogodka, ki je plačljiv, kaj s tem sporočaš izvajalcu?

 

...

Prvič v življenju kupila sliko.

Ne zase,kar mi je prekleto žal, ker se ne morem ločit od nje.

Pa me vpraša koliko ste pripravljeni zanjo plačati?

Se mi rola. Delo, v katerega je nekdo izlil dušo, ki mu ogromno pomeni, ki mu ogromno pomeni sploh to, da slika,

naredi nekaj izdelkov na leto, sušijo se tudi po dve leti,

takšnih, ki so meni osebno izjemni ...

koliko je to vredno??

 

 

...

Ja, zastonjkarstvo je meni osebno za bruhat.

Sporoča mi, koliko je vredno delo nekoga.

Kako smo do tega prišli?

Ne vem.

Slovenceljni.

Ko potegneš črto večina ne glede na starost, izobrazbo, korenine... pade pod termin raja.

Žal.


... Say what you mean
And mean what you say ...

#8 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 19. marec 2015, 12:20

Recimo vsi vemo kako kulturniki životarijo, kako se je najprej rezalo v kulturi ki je bit obstoja malih narodov kot je naš.. 

pa vseeno najbl razkoš pojedine in popitnine(ne vem kako se reče ;) ) se dogajajo ravno tam ob premierah predstavitvah slik, kipov, filma, predstave..

 

 in tm se zbere cvetober samozadostne elite, ki ne zna henjat.

 

 In to pol gledamo na 24 ur pop in , lady, skratka v družbeni kroniki..

 

Velik izkušenj imam s temi zadevami zato se ne morem načudit, kako je enim vse dovoljeno in vse normalno, drugi pa ne pridejo do konc mesca s pozitivnim stanjem na računu

 

 a isti poklic...  z enakim uspehom na področju delovanja..


prenos.jpg


#9 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 20. marec 2015, 07:40

Danes bom spregovoril priliko o VIP ložah, parterjih, salonih, oziroma njihovih položajih znotraj prireditvenega prostora.

Govorim seveda o improviziranih prireditvenih prostorih in ne tistih, ki imajo že v gradbenem dovoljenju določen in fiksni VIP prostor

V glavnem slovenski VIP prostori so običajno umeščeni tako, da ga raja, stoka sitnog zuba, preostal krošneraj, iz vsakega položaja lahko vidi in zavistno opazuje.. Zato je cilj vsakega slovenclja kot se spodobi, da se do tega VIPa prigrebe na tak ali oni način.

Zanimivost s tem povezana je pa sledeča, ko Slovencelj dobi VIP karto, je seveda njegova potreba po vipovstvu izpolnjena, tako zadovoljen in cmokajoč v vipu jemlje zastonj pijačo obvezno se pa pridruži raji, stoci sitnog zuba in krošneraju, kjer se mu prilepi kaka wannavipbe pi...ka in katero potem skuša mimo nerazumevajočega varnostnika prešvercat v vip prostor, češ "glej mene vse zrihtam" 

Ne vem sicer kako je drugod, ampak nekak iz spomina, k sem bil raja  se ne spomnim, da bi bili VIP prostori tako jasno vidni vsakomur, al pa me preprosto niso zanimali..


prenos.jpg


#10 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 20. marec 2015, 08:00

daj povej ... a si ti tudi lahko postrežeš s kaviarjem in šampanjcem ... ko si že glih tam ... biggrin.png

 

in če bi se še malo znašel, bi pripeljal traven na papco še familijo (tašča ni mus) ... 

 

 Včasih nam, ampak zelo redko, na prste ene roke civilnega invalida II svetovne vojne ki je kot 10 letni golič pred bajto našel v roko prijel neeksplodirano eksplozivno sredstvo.... in imel smolo

lahko naštejem, da se je kdo spomnil in kej ponudil..

ker kar je zastonj je treba pokonzumirat četudi ni prostora niti za pehtranovo žbico, si ga pač narediš, ta prostor..Vipovcev je pa vedno tolk, da zastonj hrane in pijače vedno zmanjka..

Tako da, je moj odgovor nikalen

Nam varnostnikom pa itak  vsi zavidajo, da smo lahk tik ob Wernerji, al pa da smo zravn, Nede Ukraden in da se nam Verbotnova prijazno smehlja... 

 

Sej če imaš fetiš na pomembne ljudi je to kr luštno delo.. 

 

 mislim na one pomembneže ki so v Lady, ker če te v Lady ni, te ni.

 

Jst sem na to ratal imun  po 15 letnem delu v hotelih..

 

 

flirt.gif


recimo, če povem da sva jst in Blaž Žvab skor frenda in da sem z Romiham na ti, a mi bo kera dala?

 

laugh.png partyy.gif


prenos.jpg


#11 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 20. marec 2015, 08:50

http://www.24ur.com/...-sportnike.html   biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif





Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0