Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Čaji


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
749 komentarjev na to temo

#26 Uma

Uma
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 310

Objavljeno: 30. avgust 2003, 20:32

Obožujem asam- črn in zelen.

od zeliščnih pa mi je dober metin. in koprivin. in še kateri. nesladkan.


#27 vanja

vanja
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 777

Objavljeno: 17. september 2003, 08:34

No pa še jaz naj pristavim svoj lonček s čajem.
Hibiskus, kokosov pravi , zeleni čaji so tako kot bi gnile korenine namočili (mogoče nisem pila pravega) , Kamilica, pravi čaji so mi nekako bolj pri srcu, črni seveda, pri okusih nisem zbirčna. Za bolezni imam tudi kar nekaj kot so lipa, bezeg, meta, kamilica....meto sem nekaj časa pila pa sem bila tako utrujena in zaspana, sploh nisem vedela da pomirja !

LP!

#28 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 17. september 2003, 21:59

ga ni čez čajček ko je človek prehlajen to pa priznam.... moj oči je včasih pravil (ko je bil še študent medicine, jaz pa še majhen dečko...., ČAJ-Policaj, da bo polovil bacile in tko naprej,) no in jaz sem prehlajen, tako da naslednja poteza bo en topel čajček......
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#29 SmartyM

SmartyM
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 360

Objavljeno: 17. september 2003, 22:22

Jaz sem pa nehala pit kavo (nisem mislila,da je gdaj ne bom več,ker sm bla strašna kofetarca),zdaj pa pijem zeleni čajček,najraje z medom in limono.Najboljši čaj mi je pa čaj iz vrtnic.Njamy x:px

#30 astra

astra
  • D član
  • Št. objav: 5 187

Objavljeno: 18. september 2003, 06:36

Najraje kupujem čaje znamke Milford...ali Mesmer...
Contesa...poznam božični čaj, nekaj podobnega je čaj s cimetom in jabolkom.
Drugače pa...zeleni čaj...z okusom limone..ali vanilije... x^x .Pa seveda črni čaji...različni, vse pa pijem z mlekom...in brez sladkorja.

Astra
Per aspera ad astra

#31 MUCAMACA

MUCAMACA
  • D član
  • Št. objav: 1 056

Objavljeno: 18. september 2003, 13:41

Jaz sem pa nehala pit kavo (nisem mislila,da je gdaj ne bom več,ker sm bla strašna kofetarca),zdaj pa pijem zeleni čajček,najraje z medom in limono.Najboljši čaj mi je pa čaj iz vrtnic.Njamy x:px

Uf, al samo meni ne rata, al kaj? :xx!:

Sem med nosečnostjo začela piti zeleni čaj, pa guarana čaj,pa sem obvezno morala spiti še dve šalci kofeta za povrh! x:Ix

xsrcx xsrcx xsrcx MucaMaca
zaprisežena kofetarica

#32 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 18. september 2003, 13:43

:vragec:


janezh, pa melisa, pa dve kapljici limone, medena detelja.....njamyyyyy


:vragec: x:)x x:)x x:)x
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#33 misli

misli
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 3

Objavljeno: 18. september 2003, 19:43

pozdravček vsem! x:Dx

my first time here...vidim,da ste pridni in da se pridno čajčkate.in nisem mogla kej,da se ne bi oglasla.mam kr precej opravka s čaji (pravzaprav jih prodajam) in me zanima,kaj porečete na kake bolj posebne primerke.npr PU ERH.a ga je že kdo poskusil?kakšen se vam zdi?a ste opazli kake ugodne učinke ipd.

upam,da se bo kdo oglasu.. :blink: pa pa

#34 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 18. september 2003, 19:46

:vragec:


hojla misli x:)x x;)x


:vragec: x:)x x:)x x:)x x;)x
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#35 Mick

Mick
  • D član
  • Št. objav: 18 126

Objavljeno: 18. september 2003, 20:03

Helou.... misli(m)...dobrodošla. x;)x x:Xx
Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek

#36 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 18. september 2003, 20:53

Misli - hojla in dobrodosla! x:)x :palec:
Pa dbest se mi zdi, da se ravno pri caju spoznamo... x:)x x;)x

Pu erh.... - prvic slisim... x:Ix :8):
Ja - povej kaj vec, ce si znalka totalna ocitno... x:)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#37 astra

astra
  • D član
  • Št. objav: 5 187

Objavljeno: 18. september 2003, 21:01

Misli..dobrodošla...prav fino, da bomo imeli tule nekoga...ki se spozna na čaje.. x^x
Morda govoriš o čaju...ki ima ogaben vonj...in naj bi pomagal pri presnovi...oz.topljenju maščob?...
Saj ne vem...slišala sem zadnjič v čajnici o tem...pa me zanima, če si imela to v mislih...

x^x

Astra
Per aspera ad astra

#38 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 18. september 2003, 21:07

... "morda govoris o caju, ki ima ogaben vonj..." x:o)x x:Dx x:px :palec:

Ziher - 100% ravno o tem. x:o)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#39 misli

misli
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 3

Objavljeno: 19. september 2003, 18:19

helou again.

hja,mate prou.čaj smrdi in je temu primernega okusa.v cajtengih opisujejo ta okus kot "zemeljski",ljudje,ki ga poskusijo,pa imajo različne komentarje.okus "crknjenih rib","usnja",ipd. :sick:
resnica pa je,da pomaga pri različnih tegobah,kot npr.:lajšanje posledic zaužitega alkohola (preverjeno!) x;)x ,lajšanje občutka nažrtosti (prav tako preverjeno!),zmanjševanje škodljivega holesterola,spodbujanju prebavnega sistema in pomoč pri hujšanju.čaj je namreč jetrom prijazen izdelek,oz. skrbi za njihovo boljše delovanje.
poleg tega sem slišala še druge pozitivne stvari.npr. to,da pomaga pri težavah z želodcem in pri glavobolih.

skratka,same oh in sploh čudovite stvari. :vio:
no ja,poskusit ga na vsak način morte (če ne za druga,pa zato,da lahko potem zares okusne čajčke cenite še bolj..heh..sem mal nesramna do čaja,ampak okus je res......akhm....poseben.. :sori: )

no,jz ga tut izjemoma spijem kako šalco,vendar mora bit to res ob bolj "posebnih" prilikah,recimo ko so prisotne alkoholne substance xredx al pa preveč obilna večerja (s tem,da potem lahko računaš še na rahlo "odsotnost" spanca.... :ukid: )

ja,tolk o "čudežu",imenovanem PU-ERH.drgač pa mislim,da sta rooibos in honeybush dva izmed najokusnejših x^x čajčkov,še posebi z dodatki..

#40 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 21. september 2003, 10:24

:vragec:


astra tele chaj glih zate x:Dx


:vragec: :xx!: x:Dx x;)x
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#41 trixi

trixi
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 80

Objavljeno: 23. september 2003, 07:32

No, kaj pa izkušnje naših babic, ki so nabirale zdravilne zeli...?
Bezeg, pa listi gozdnih jagod, materina dušica, pljučnik,.... x:)x

Prehladi so že med nami in ravno včeraj sem skuhala zdravilno mešanico, pa med in limona...Za grlo pravšnja zadeva.. x:Dx
Zelo dobra kombinacija je melisa in limonovec...Mmmm :palec:

Sem pa opazila, da je pri planinskem čaju Droge v razsutem stanju drugačna sestava kot pri filter vrečkah istega čaja...Zanimivo?!!! :inocent:

Drugače pa v službi s sodelavcem že zjutraj pijeva sadni čaj in prav nič ne pogrešava kavice.... :palec:
......Jaz sem tu za vas....

#42 Zvitorepka

Zvitorepka
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 1

Objavljeno: 1. oktober 2003, 15:57

OJ!

Tud nova, pa obupana..nehala sem namreč pit kavo z namenom, da bom pila črn čaj. Seveda mi je uspelo, le da zdaj mojega priljubljenega čaja ne dobim več. Črni z jagodo....če kdo ve kje, naj plizz pove.
Obljubim, da častim skodelico.

Čaubau

#43 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 1. oktober 2003, 17:45

Čaji pravi so super,posebno če ga po pravilih skuhaš!
To se se pa naučil pri enem prijatelju,ki se spozna na čaje;

Voda ne sme nikoli zavreti do kraja....

Filter v vodi DO TREH MINUT-čaj deluje kot poživilo(te predrami)

Filter v vodi VEČ kot PET minut-čaj deluje kot uspavalo!

To sem poskusil(bolj velja pri pravih čajih)in nisem spal skoraj nič!

Res pa je,da se čaji v zdravstvene namene kuhajo tudi po drugih receptih!

#44 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 9. oktober 2003, 16:08

Danes sem cisto nasponana (logicno in po predvidevanjih), srce mi noro nabija.
Je Mitja prisel prejle, a bova kavo?
Pa jaz... ma ne, da res eksplodiram cisto... Dajva raje caj, ampak ne pravi, crni, dajva navadnega, zeliscnega, brez vsega - tako vroco vodico aromaticno...
In zdaj pijeva caj, ki je totalno odstekan, ampak ful dobro mi naredi: v zavreto vodo sem dala malo bezga in malo lipe (nic od tega seveda v vreckah), pa dodala se malo evkaliptusa, ki sem ga zadnjic prvic kupila v taksni obliki (listi oz. caj - navadno imam samo et. olje)...
Sem mislila, da bo bolj nekako aromaticen, ker evkaliptus... a je nekako... creslovinast, tak poseben, pa ful dober filing imam ze sproti, ko ga pijem... malo na mastno, kot kateri od zelenih cajev... kar cutim, kaj ima vse zivo notri...
Po mojem me bo notranje skuliral malo... In precistil. Fajn.

Zdajle bodo spet caji aktualni, moram spet malo zalaufat tole... sem malo opustila, zadnjic pa si spet zrihtala malo tehle domacih scen... domaca lekarna, pa to.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#45 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 9. oktober 2003, 18:12

Čas kuhanja čajev se je pričel spet x:Dx
- še vedno moja zeliščna mešanica
In skuhala sem zadnjič meto z rmanom. Spala potem kot ubita..celo tako zelo zaspana potem, da se niti ne spomnim, kako sem se pokrila..hehe prišla do postelje, ulegla in v momentu zaspala..neverjetno :palec: x^x . Ampak nič iz filtra- vse lepo sama nabrala x^x

Zdaj je čas za nabiranje zlate rozge!!! kar v gozd na jase ponjo!

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#46 astra

astra
  • D član
  • Št. objav: 5 187

Objavljeno: 11. oktober 2003, 10:54

Kupila zeleni ajdov čaj... :eek: ...sem si ga nardila po svoje...z mal mleka...pa je njami...

Astra
Per aspera ad astra

#47 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 11. oktober 2003, 14:53

HEhe pa probite kdaj pit sam vročo vodo boste vidli kak je dobra :) al pa vroče mleko..
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#48 Tina

Tina
  • D član
  • Št. objav: 2 142

Objavljeno: 11. oktober 2003, 17:36

Danes kupila čaj Angela Varuha ... x:px

xloveyx
Objavljena slika

#49 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 11. oktober 2003, 17:40

:vragec:


a to pomen, de angelchku populish perje iz frfotajk...pol jih pa poparish?



:vragec: x:px x;)x
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#50 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 11. november 2003, 16:06

Mmmmm, kaksen jasmin mi je prinesla prijateljica iz Londona! x8Dx x^x x:)x
zdajle ga pijem ravno..... xsrcx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0