Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Čaji


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
749 komentarjev na to temo

#701 sakatumi

sakatumi
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 489

Objavljeno: 28. julij 2013, 10:43

Kopriva in rman 


To the mind that is still, the whole universe surrenders. (Lao Tzu)


#702 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 804

Objavljeno: 27. avgust 2013, 09:08

Zanimivo, če v iskalnik vpišeš "čaji", dobiš vse drugo, samo te teme ne biggrin.png

 

Da ne berem toliko strani nazaj...razmišljam, da bi namesto jutranje kave zeleni čaj. Zanima me, prvič, katera znamka je ekološko pridelana in kje ga kupim? Drugič pa, kako že gre, do 3 minute v vodi, tik pred vretjem, spodbuja, če ga pustiš dalj časa, pa uspava? Je res?

 

Hvala za odgovore flowers.gif .



#703 anne

anne
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 137

Objavljeno: 27. avgust 2013, 12:20

V DMu imajo enega bio, ali je od Patra Ašiča ali nekaj temu podobnega (saj ne, da ga pijem vsako jutrobucktooth1.gif).

 

Navodila za pripravo so različna. Osnovno je, da naj bi ga prelil z vodo pri cca 70-80 stopinj, ampak nekateri imajo napisano, da kar z vrelo. Včasih sem si vzela čas in počakala cca 10 minut, da ni bila več tako vroča. Takrat sem jih še pridno kupovala v čajnici. Sedaj kar prelijem z vrelo vodo, pustim 2-3 minute in potem čakam, da se shladiviola-sm.jpg.

 

Čas je tudi različen od paketa do paketa. Tam 2-3 minute, nekateri imajo napisano več, do 6 minut. Dlje od tega ne bi puščala notri. Oziroma ko se mi je zgodilo, sem si pripravila novegaicon_smile_blush.gif. Drugače pa ja, naj bi bilo tako, da dlje kot je notri, uspava. 

 

Mleko na zelenega ne paše tako kot recimo na črnega. Nekateri ga pa dodajajo. No, če ga sploh piješicon_smile_wink.gif


Life begins at the end of your comfort zone. 


#704 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 804

Objavljeno: 27. avgust 2013, 12:41

Ja, mlekec tudi meni najbolj paše v črni čaj. Sem ga poskusila tudi v zelenem že, ni bilo švoh. Osebno pa, sem odkrila način pitja zelenega čaja, ki mi paše. Po zelenem čaju samem me boli želodec. Kot da čutim "čreslovine", ki me dražijo. Potem sem od nekoga poskusila mešanico zelenega čaja in pomarančnega soka in jeee, to mi paše.  Aha, v DM. Ok, super. Ta je od patra Ašiča. Kaj pa kakšen, ki ni v filter vrečicah?

 



#705 anne

anne
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 137

Objavljeno: 27. avgust 2013, 12:55

V DMu imajo tudi te, mislim da celo od njihove znamke Alverde. Meni se mi pri vseh ostalih jutranjih opravkih ne da še s tem več ubadatiicon_smile_wink.gif icon_smile_tongue.gif 

 

Zanimivo, da te po pomarančnem soku želodec ne heca.


Life begins at the end of your comfort zone. 


#706 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 804

Objavljeno: 27. avgust 2013, 13:08

V DMu imajo tudi te, mislim da celo od njihove znamke Alverde. Meni se mi pri vseh ostalih jutranjih opravkih ne da še s tem več ubadatiicon_smile_wink.gif icon_smile_tongue.gif 

 

Zanimivo, da te po pomarančnem soku želodec ne heca.

Zanimivo ane. Mi celo zelo ustreza. Na primer, pozimi pomarančni sokec z malo naribanega ingverja, greje želodec in paše. Na sploh mi pomaranče zelo "ležijo".

Pst, sej to je en od mojih vsake toliko popadkov in sklepov o zdravem načinu življenja bucktooth1.gifHydrogen.gif



#707 anne

anne
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 137

Objavljeno: 27. avgust 2013, 14:50

Oj, zdaj vidim, da ima očitno čajnica Cha tudi dostavo in nekaj bio variant. www.cha.si 

 

Drugače mi je bil najljubši Yunnan Green.


Life begins at the end of your comfort zone. 


#708 anne

anne
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 137

Objavljeno: 28. avgust 2013, 11:17

Sem le pogledala. Čaji fratra Bernarda, 20 vrečk, 2,10 EUR. 

 

Čeprav sem zadnjič videla, da je bila ista stvar v drugem DM v drugem mestu za nekaj centov dražjamellow.png


Life begins at the end of your comfort zone. 


#709 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 804

Objavljeno: 28. avgust 2013, 15:12

a so vrečke iz recikliranega wc papirja ? scratchchin.gif

Ne, iz starih nogavic icon_smile_wink.gif . Pravzaprav so takšne s sladkornim oblivom. Zaradi trendov zdravega prehranjevanja imaš sedaj variante od belega cukra do rjavega, melasinega, kokosovega in z dodatkom meda icon_smesko.gif .



#710 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 804

Objavljeno: 28. avgust 2013, 19:15

Malo cimetove, irishcream ali druge arome k črnemu čaju tu in tam, z rjavim sladkorjem in "šplunčk" mleka, je, sploh pozimi, ko sedim v toplem kotičku, zame razvajanje icon_smile_tongue.gif .  Pomisleke za papirnate filtre oziroma vrečice imam tudi sama. Sem si nabavila cedilo, majhno, okroglo za čaj. Ko smo že ravno pri čajih, čeprav to ni pravi čaj... Lani sem posušila liste indijanske melise, premočan intenziven okus, nismo mogli pit. Letos sem posušila pa cvetove in zraven se je držalo nekaj listov. Mmm, sladkasto, prijetno dišeče. Zraven pa še malo ognjičevih cvetov, prav blagodejno.

 

Ker sem zamudila letos bezgove cvetove, si moram "nažicat", če majo kje viška posušenih icon_smile_big.gif



#711 druidka

druidka
  • D član
  • Št. objav: 5 105

Objavljeno: 29. avgust 2013, 13:46

zeleni čaj. moj vsakodnevni obred :)


... svet pripada tistim,
ki verjamejo v svoje sanje ...

#712 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 29. avgust 2013, 17:04

Je kdo probal čaj od rastline erba luisa ?

Rastlina uspeva bolj v južni Italiji, pri nas je skoraj nobeden ne goji, saj rabi dosti sonca in toplo podnebje.

Lani sem dobil eno vejico listov, čaj je fenomenalen, prevladuje okus po citroneli wink.png



#713 sakatumi

sakatumi
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 489

Objavljeno: 26. oktober 2013, 10:24

Wu Wei Zi.

Kitajski zeliščni čaj,čaj znan tudi kot "čaj petih okusov" (slano,sladko,kislo,grenko,pekoče).

Občutil sem vse okuse razen pekočega mi ni uspelo ujeti (res pa je, da sem malo prehlajen).


To the mind that is still, the whole universe surrenders. (Lao Tzu)


#714 Silica

Silica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 135

Objavljeno: 26. oktober 2013, 12:14

Zanimivo. Kje ti to nabavljaš?


Penny: Oh big deal. Not knowing is part of the fun.

Sheldon: "Not knowing is part of the fun". Was that the motto of your community college?

 

This is where the old mountain goat lives. He hangs out here and has a good time. B. R.


#715 none

none
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 400

Objavljeno: 26. oktober 2013, 19:35

Čaji so dobri, po mojem okusu blagi,

vsak dan, skoraj vsak dan, kamilice pa konopljin čaj,

pol pa še vse drugo od jasmina, do šipka....

Zeleni mi pa dober samo z jasminom! biggrin.png Oh jasmin, opojno!!!

Ob priliki še dober sadni čaj s šnopsom,

pa črni z rumom, pa tudi jurkov čaj,....


dReAM

 

 

 


#716 Silica

Silica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 135

Objavljeno: 26. oktober 2013, 21:36

Pa kamilčni z vodko in lipov z vinčkom...


Penny: Oh big deal. Not knowing is part of the fun.

Sheldon: "Not knowing is part of the fun". Was that the motto of your community college?

 

This is where the old mountain goat lives. He hangs out here and has a good time. B. R.


#717 sakatumi

sakatumi
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 489

Objavljeno: 26. oktober 2013, 21:44

Zanimivo. Kje ti to nabavljaš?

 

 

Nekatere prave čaje naročam direkt iz Kitajske


To the mind that is still, the whole universe surrenders. (Lao Tzu)


#718 sakatumi

sakatumi
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 489

Objavljeno: 27. oktober 2013, 11:46

Kitajski črni čaj Liu An

Vonj spominja na svežo travo,odtenek slive. Okus je zelo skladen z vonjem. Odtenek trave ter sveža sliva


To the mind that is still, the whole universe surrenders. (Lao Tzu)


#719 passiflora

passiflora
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 55

Objavljeno: 28. december 2013, 13:10

zeleni čaj. moj vsakodnevni obred smile.png

Moj, tudi, zeleni čaj je zakon!!! Ampak pijem kar grenkega, brez mleka in vseh dodatkov, meni je res the best :) Na dan spijem 2 do 3 šalčke. Mi prav polepša dan.



#720 Silica

Silica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 135

Objavljeno: 9. januar 2014, 18:17

Naročila ajurvedske čaje, za ravnovesje, za pomiritev & za poživitev. Sicer mi ni najbolj všeč toliko dela okoli čajev rolleyes.gif ampak je pa dober (sem probala samo unega za pomiritev), vsem je všeč icon1_thumbup.gif 


Penny: Oh big deal. Not knowing is part of the fun.

Sheldon: "Not knowing is part of the fun". Was that the motto of your community college?

 

This is where the old mountain goat lives. He hangs out here and has a good time. B. R.


#721 vranja

vranja
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 516

Objavljeno: 10. marec 2014, 20:01

Ta tema ima paaaaar strani in nisem brala vseh. Zato se opravičujem, če ste o tem že govorili. Katera je vaša najljubša domača mešanica čaja? Pa ne sme bit zraven mete. ?


Objavljena slika

#722 Aeval

Aeval
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 784

Objavljeno: 10. marec 2014, 20:46

Koromač v vseh čajih laugh.png

Koromoča + kamilica.

Koromač + listki jagod ali robide + ognjič ...

 

Ok, pa šipkov domači čaj mi je res dober. Pa kakšna dobra misel ...

 

Ne vem, mislim, da ni domačega čaja, ki mi ne bi bil dober. Je pa res, da prav full različnih zelišč niti ne nabiram.


... Say what you mean
And mean what you say ...

#723 vranja

vranja
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 516

Objavljeno: 10. marec 2014, 21:44

koromač- to je komarček? Ampak to ni janež, tista sladko dišeča stvarca, ki jo dajemo dojenčkom proti trebušnim krčem...in za odrasle delamo janežev liker? Ker sama ne vem al je komarček eno in isto s koprcem, ga jaz uporabljam kar za vlaganje kumar in začimbo za solatne polivke. Ampak za čaj?


Objavljena slika

#724 Aeval

Aeval
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 784

Objavljeno: 10. marec 2014, 22:08

Ne vem :)

 

http://www.bodieko.si/koromac

 

Jaz imam nekaj takega.


... Say what you mean
And mean what you say ...

#725 krokodil

krokodil
  • D član
  • Št. objav: 2 868

Objavljeno: 23. marec 2014, 12:13

Pravkar sem pripravil jasmin.

 

Če bo pol tako dober kot diši, bo čista desetka. icon_smile_approve.gif






Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (1)

Člani: 0 - Gosti: 1 - Skriti člani: 0