Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Čaji


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
749 komentarjev na to temo

#51 umetnica

umetnica
  • D član
  • Št. objav: 1 314

Objavljeno: 11. november 2003, 18:40

Zdajle bodo spet caji aktualni, moram spet malo zalaufat tole... sem malo opustila, zadnjic pa si spet zrihtala malo tehle domacih scen... domaca lekarna, pa to.

x:Dx :palec:
čajčkanje se je začelo s prvim mrazom, tudi snegom. najraje imam naravno domačo mešanico. vsako leto mi jo pripravi mama. celo omlad in poletje se sprehaja in zraven še nabira razne rožice, travce itd. :detelca: pol pe to vse skupi zmeša in vsako leto pijemo eno drugačno mešanico. x?x saj vedno nabere različne količine rastlinc in še kašno doda. x!x moram jo pohvalit, je ta prava domača zeliščarica x:)x x;)x x:Xx
P. S. le kaj je hotel umetnik s tem povedat

#52 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 11. november 2003, 19:30

:vragec:


tole nekje med kavo in chajem....hehe
sm si glih taaaaak dobr bang skuhu....njamy x:px



666 zadetkou....tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#53 PAMI

PAMI
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 63

Objavljeno: 12. november 2003, 22:59

Trenutno sem na glogu,pomirja in dober je ta čaj.

#54 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 21. november 2003, 11:23

Objavljena slika

Jaz tudi obožujem čajčke. Všeč so mi domači čajčki - tisti nabrani na naših travnikih in gozdovih, samo da jaz ne poznam teh zadevic in sem odvisna od stare mame. Bi me pa v bistvu zelo veselilo spoznati se na te zadeve in jih nabirati sama. Uh sem dobila eno tako fajn slikco, kako bi to zgledalo (Svinjica v dolgi beli oblekci, pa marjeticami v laseh in eno ogromno položno košaro, pa sonček, pa volnica v ozadju). Uh, tole bi se blo res fajn mal naučit ob priliki.

Drugače so mi pa všeč tudi pravi čaji iz čajnice. Ta glavna je seveda vanilija, so pa dobri vsak na svoj način....


#55 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 6. marec 2004, 23:39

Zanima me, katere čaje ponavadi mešate med sabo....Kaj spada po vašem mnenju skupaj?
......pa še morda kakšne dodatke date v čaj ,...(.poleg medu in limone..) :8):


#56 Pesha

Pesha
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 298

Objavljeno: 10. marec 2004, 22:43

Med sabo mesam samo zeliscne caje- meta, glog, smrekovi vrsicki, materina dusica...kar po obcutku, ker tudi meni ni noben nikoli povedal kaksne zapovedi...saj ne mores zgresiti, v najslabsem primeru bo caj prevec grenak...vcasih za spremembo namesto medu dodam javorjev sirup...
...pravim cajem dodajam kardamom (zakon!) pa tudi ingver...
...vcasih pa je najboljs mesanca: vroca voda z medom, limono in ingverjem...pa se mal kardamoma povrhu....

A mi kdo pove kako pije rooibois? Jaz dodam mleko...
Life would be so wonderful, if we only knew what to do with it. G. Garbo

#57 hribi

hribi
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 11

Objavljeno: 11. marec 2004, 07:18

No jaz pa pijem trenutno že nekaj časa en dan borovničevega iz suhih borovnic in naslednji dan jelšinega. Oba pijem brez sladkorja ali medu.
Namen teh dveh čajev je umiritev črevesja.

Lep pozdrav

#58 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 11. marec 2004, 15:22

aha. :palec:

#59 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 11. marec 2004, 15:59

Ruski čaj iz samovarja, pod 65°C s surovim kozjim mlekom in zrnom soli x^x x:px x:Xx

#60 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 11. marec 2004, 16:50

Pa res ura bo vsak čas 17h, grem jaz na čaj, ker takrat ledvice najbolj optimalno delujejo....na zdravje, Borism x;)x :palec:

#61 cosmic girl

cosmic girl
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 165

Objavljeno: 11. marec 2004, 16:58

Mmm, cajcki ... Najrajsi pijem crne Irish Morning, medino, vanilijo, divjo cesnjo.
Med zelenimi mi je vsec malaga x:px , vanilija, rooibos pa mi je najboljsi jogurt z gozdnimi sadezi, pa cokolada s smetano, za poletje pa limonin al limetin al nekaj podobnega. Vse te caje pijem z mlekom in malo sladkano.

Med navadnimi zeliscnimi nikoli ne smejo manjkat kamilce, bebe, planinski, lipa ... Med sadnimi pa mi trenutno najbolj sede brusnica. :vio:

Pozimi sploh ne gre brez caja, drugace sem pa tudi zaprisezena kofetarka - ni jutra brez velike studentske doze crne turske kave (brez sladkorja)! x^x

p.s. ja, kava bi bla ful dobra tema. Me zanima, kako jo folk pije.

Hihi, Stane. A nikjer ne gre brez soli? Enkrat davno, ko sem pila se sladkano kavo, sem vanjo vsula sol namesto sladkorja. Bljak! :xx!: Ostudno.

#62 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 11. marec 2004, 17:12

Cosmi, če se imaš za tako kofetarko, bi pa že lahko vedela, da je najboljša kava v Italiji. Pa veš zakaj?
Ker je slana :eek: :O:

#63 cosmic girl

cosmic girl
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 165

Objavljeno: 11. marec 2004, 23:35

Ja, Stane, ce si jo solis x;)x Jaz imam raje neslano in nesladkano.

Hihi, nisem si mogla kaj, da te ne bi malo podrazila. x:o)x

#64 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 11. marec 2004, 23:44

Ne, ne, nič si je ni potrebno soliti. V Italiji je voda trda in jo morajo v avtomatih mehčati, da se ne nabere vodni kamen. Edino sredtvo za mehčanje vode v prehrani pa je..no, kaj je...pa je...SOL. :eek: :8): x^x x;)x

#65 cosma

cosma
  • D član
  • Št. objav: 5 694

Objavljeno: 11. marec 2004, 23:52

Najraje imam zeliščne čaje, meta in kamilica sta mi d best že od otroštva, včasih si pripravim še hibiskus. Sadni čaji me ne navdušijo ravno...ne vem...Zeleni čaj mi je tudi ok...čeprav je veliko vrst zelenega. Upam, da si bom kmalu lahko ogledala japonski ritual pripravljanja čaja ob bližajočem se prazniku **dolls day** in res upam, da se bom lahko udeležila tega dogodka.
Japonci me v dostih stvareh osupnejo :eek: ...res izjemna kultura.
Jas te mam tak rada
I am feeling very olympic today
Is time the only thing you are waiting for?
Ni nujno, da si nor, da pišeš tukaj - pomaga pa!

Old friends pass away, new friends appear. It is just like the days. An old day passes, a new day arrives. The important thing is to make it meaningful: a meaningful friend - or a meaningful day.
Dalai Lama
Majhne usluge prijateljstva so tisočkrat vrednejše kot bleščeča darila, s katerimi nas poniža nečimernost darovalca. (Goethe)

#66 jasnaee

jasnaee
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 21

Objavljeno: 29. marec 2004, 09:55

Vprašanje za poznavalce: recmo, da moram pit zdravilne čaje za različne težave. Vsaka težava ima pač svoje zdravilne rožce in še to v dveh treh kombinacijah rožic. Kako potem pijem oz. zmešam to skupaj. Vsako mešanico-zvarek pripravim posebej ali kar vse skupaj v en čaj seveda v razmerjih, ki so določene?

#67 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 29. marec 2004, 11:06

Jaz prakticiram tako, da že prej zmešam v dvodelni čajni jajčki z luknjicami (upam, da poznaš!), kasneje bi to bolj težko zmešala, pa še učinek ne vem, kakšen bi bil kaj...lep dan x;)x :palec:

#68 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 23. junij 2004, 11:16

Pravkar dobila na mizo vanilijev čaj z mlekom, razvajanje za smrček in okušalne organe x:px x;)x .
Ni porazenec kdor je porazen, porazenec je kdor se po porazu ne pobere.

#69 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 23. junij 2004, 11:53

Super si me spomnila na caj Janja - moram si spet nabavit jasmin... sem si ga blazno zazelela te dni, pa ga glih nimam...
No, a imam pa mango, ki tudi shizim.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#70 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 23. junij 2004, 14:37

Jasmin moram tudi jaz sprobat, me je čist očaral vonj grma.. bogve kakšen okus ima xscratchx
Ni porazenec kdor je porazen, porazenec je kdor se po porazu ne pobere.

#71 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 23. junij 2004, 14:40

Ful te precisti, blago deluje na zelodec, pomiri (no vsaj mene) - izredno mi sede res...
Ni pa nic sladkast (ker mango je malo, pa sem videla, da imas rada vanilijo, ki pa je jaz ne maram, ne maram prevec sladkih, a posebne pa - kot je mango ali mandelj)...
Z eno besedo - fantasticen! x^x :palec: x8Dx x;)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#72 surya

surya
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 452

Objavljeno: 24. junij 2004, 14:58

pozdrav vsem!! x:)x

super, da se pogovarjamo o čajih! sem velika ljubiteljica pravih čajev(zelenih, rdečih, črnih, z aromo ali brez).

moj top 3 od zelenih čajev(trenutno): x^x
- lung ching
- zelena vanilija
- mate(sicer ni čaj, ampak je pa zelena barva)

črni čaji: :vragec:
- earl grey
- kenya
- božični črni

kar se tiče pa rdečih čajev: definitivno najbolj nagraužen okus in vonj ima pu-erh. :V:

prave čaje tudi mešam med sabo-dobiš zelo dobre mešanice!

od zeliščnih pijem le kamilico(super za želodček in menstrualne krče-pomirja, ravno tako kožo) in včasih žajbelj(če preveč skadim...)

x?x bolj pa me zanima kako pripravljate čaje, npr: ali pazite na temperaturo vode(pri zelenih čajih naj bi bila to 70 stopinj), ali se držite;3 min za čaj, ki te povzdigne in 5 min, za pomirjevalni učinek čaja?..
DON'T PANIC

#73 leica

leica
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 100

Objavljeno: 1. julij 2004, 20:43

:palec:

najboljši meni osebno je je LIPOV ČAJ, pa še najcenejša varianta, saj zraste na drevesu pred hišo
x:)x

#74 krokodil

krokodil
  • D član
  • Št. objav: 2 868

Objavljeno: 1. julij 2004, 20:47

Koprivin.
Samo more biti iz 'ta frisnih', drugace ne velja...ravno prejle sem enega..

#75 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 16. julij 2004, 11:56

ok, krokodil, zdajle vidim - glih korpiva, ki si jo ze opeval. xDDx

Surya - vidim, da se spoznas na caje. :palec:
Fino, ko si dodala tale svoj 'top seznamcek'.

Jaz pa ravno pijem meto (s kapljico limone, da ne pozeleni).
Mega pase, priporocam. :palec:

(sva dobila teglcek mete in jo zdaj kar pijeva vsak dan) - se pa ne sme redno uzivati dlje kot kak mesec, dva - saj to ste vedeli, ne?
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0