Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Čaji


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
749 komentarjev na to temo

#101 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 28. julij 2004, 14:41

Hi hi hi, danes naredim en spiderski skokec tjale, da malo obogatim zbirko, pa se bom jutri považičkala :vragec: x:Dx :palec:
Ni porazenec kdor je porazen, porazenec je kdor se po porazu ne pobere.

#102 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 29. julij 2004, 07:46

[color=blue]Hm, se kar moram spet mal sem not javit, ravnokar uživam ob čajčku rooibos "Borovnica-jogurt"  :yumy: Pa moram rečt, da sem ga danes naredila ful boljše kot včeraj  :palec:

Evo tole sem si včeraj omislilia, pa rdečo pomarančo, pa 3 take male škatlice za čajčke, da aroma ostane.

Sem jim kar rekla v čajnici, da so eno skupinico okužili s čajčki, pa sta se deklici xDDx , da je fajn. No zdaj imava z Žažo fazo testiranja in ko vseh 70 stestirava x:Dx bova vedli kaj kupit.

Zdajle je na mizi Žažina rdeča pomaranča x:px tak osvežilen, x:)x :palec: .
Ni porazenec kdor je porazen, porazenec je kdor se po porazu ne pobere.

#103 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 29. julij 2004, 08:04

:palec: - sem ti ravno hotela reci, Janja, da imajo rooibos v kakih 3 okusih - tudi borovnica in se nekaj (meni je pac najbolj 'potegnil' limonin).
me veseli, ja, caji so dbest! x^x :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#104 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 29. julij 2004, 08:31

Ja d best so, mene je stara mama nekak v to potegnila, pol je bilo pa mal pavze, zdaj smo pa čisto not padle. Pa sva se glih dons zjutraj pogovarjale z Žažo , da to v bistvu sploh ni tok drag špas. 5 dag npr. so cca. 400 SIT, razen kaki ekstra, ne rečem. To je cena nekak teh 20ih filter vrečk (raznih Droginih npr.) , razen spet kakih akcij, pa tudi nekak tok skodelic si jih lahko skuhaš, užitek pa seveda ni primerljiv.

Al pa da greva za isti denar ven z Žažo na kavo. Saj je za plačat, jasno, samo ni pa to tako zelo luksuzna zadeva kot človek prvi moment pomisli x;)x .
Ni porazenec kdor je porazen, porazenec je kdor se po porazu ne pobere.

#105 Aliana

Aliana
  • D član
  • Št. objav: 9 772

Objavljeno: 29. julij 2004, 15:25

No, meni tud uspelo danes do cajne se odpeljat.. (hihi, kolk je to fajn z motorjem, ko ga lahko brez panike parkiram cisto blizu x;)x )

Danasnji ulov:
Moja klasika: Earl Grey in Darjeling, pa divja cesnja.. pa enega, ki ga ze dolgo nisem, se pa spomnim, da mi je bil ful vsec - Irish morning..
Potem pa se mal eksperimentiranja.. Amareto al nekaj takega.. sadni.. v bistvu mandeljev.. disi noro, poskusila ga se nisem, pa se enega zelenega, malo drazjega, ki sem ga pa prejle pila, pa je fajn, tak nezen...


Zdajle mi je pa kavica po kosilu zadisala, jo ze pijem, ampak to je pa za drugo temo..
WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY
BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM


loesje


Spet nazaj - Cats & bikes

#106 surya

surya
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 452

Objavljeno: 30. julij 2004, 09:14

jaz sem pa zjutraj pila darjeeling..mi je ful osvežilen..ko pridem domov bom pa enga zelenga..mogoče lung ching, da se zbudim..zdajle, po malici pa mate paše..
DON'T PANIC

#107 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 10. avgust 2004, 15:27

Sem pa na čajnem postu :8): , ko pridem v službo bo spet akcija xsrcx :palec: .
Ni porazenec kdor je porazen, porazenec je kdor se po porazu ne pobere.

#108 aiwa

aiwa
  • Lunatik
  • Št. objav: 11 494

Objavljeno: 11. avgust 2004, 05:48

mmm... jz sm pa dons zelenga pila x:px . Ga mam najraj za zjutri. Da me lepo prečisti, mal za prebavico in vse :palec:
spet se mi je na bolš poslabšal

#109 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 11. avgust 2004, 06:35

najraje imam zeleni čaj...sploh jasminov in earl green (zelena varianta earl greya)...ampak ga včasih proti vsem predpisom pijem z malo mleka- če mi zapaše

punce, bi ble tko prjazne, pa bi mi kera povedala kaj je ta rooibos? je to pravi čaj, zeliščni čaj...? od kod prihaja, pa to x:)x
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#110 Trudi

Trudi
  • D član
  • Št. objav: 4 651

Objavljeno: 11. avgust 2004, 06:45

Jest pa čajev bol mal pijem, če pa že pa sam šipek, al pa hibiskus, če sem pa bolan pa kamilce, pa pijem ga brez cukra;
ma pa naša stara mama poseben čaj,ki je všeč marsikomu, če pa komu ni ga pa prepriča, da je
to je ; mešanica: šipkov čaj in dolenski biser-cviček :eek: ; stare mame že vejo kaj je dobr; to dokazuje tud s tem da je stara 76let in gre letos spet (nazadnje je bla pri 73letih) na triglav xrolleyesx :palec: :palec:


#111 aiwa

aiwa
  • Lunatik
  • Št. objav: 11 494

Objavljeno: 11. avgust 2004, 10:44

ah ta naša mama! sej mami ni nč bolša z njenimi kolesarskimi maratoni!!! :inocent: :O:
spet se mi je na bolš poslabšal

#112 surya

surya
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 452

Objavljeno: 12. avgust 2004, 12:38

najraje imam zeleni čaj...sploh jasminov in earl green (zelena varianta earl greya)...ampak ga včasih proti vsem predpisom pijem z malo mleka- če mi zapaše

punce, bi ble tko prjazne, pa bi mi kera povedala kaj je ta rooibos? je to pravi čaj, zeliščni čaj...? od kod prihaja, pa to  x:)x

Roiboos je grm, ki raste, mislim da v Afriki..Več ne vem, ga ne pijem preveč.. x;)x
DON'T PANIC

#113 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 12. avgust 2004, 13:27

surya hvala :palec: ...no zgleda, da ga bom enkrat kupla, pol pa vidla, če mi bo všeč :8):
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#114 surya

surya
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 452

Objavljeno: 12. avgust 2004, 13:42

je pa dobr roiboos borovnica -jogurt..če maš pa rada ingver(tako kot jaz) potem je pa Roiboos Chai :palec:
DON'T PANIC

#115 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 16. avgust 2004, 13:42

KOnčno spet prišla do čajčka x:px rdeča pomaranča x:px x:px x:px .
Ni porazenec kdor je porazen, porazenec je kdor se po porazu ne pobere.

#116 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 16. avgust 2004, 13:51

surya, ampak tale roiboos je zeliščni čaj ali ima učinek poživila -kot npr. zeleni al pa črni čaj?
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#117 surya

surya
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 452

Objavljeno: 31. avgust 2004, 09:44

mislim, da ima roiboos učinek poživila..drugače je pa pri meni tako, da ne morm rečt, da bi me npr.črn čaj ful zbudil(kot lahko nardi kava)..pri črnem čaju ta učinek ni tako močen, ga ne čutiš takoj kot kavo,ampak je bolj na izi,vsekakor pa poživilni učinek čaja traja dalj kot od kave..
DON'T PANIC

#118 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 31. avgust 2004, 09:49

a tako...hvala surya :palec: ...ja, nimam druge primerjave, ko kave ne pijem...pravzaprav je nikol nisem...no, grem dans mim trgovine, kjer vem, da ga prodajajo...nekako mi še ni uspelo ga kupit... x;)x :palec:
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#119 surya

surya
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 452

Objavljeno: 31. avgust 2004, 09:59

ma ja, sej..jaz grem v nakup čajev enkrat na mesec in takrat dam okol 2 čuka in si kupim zalogo, pol pa naslednji mesec spet po novo. Si bom kupla pa zdaj un filter za vodo Brita, ker je taka voda, mehka, najboljša za čaj. x^x

saj jaz tudi redko pijem kavo..še to ponavadi instant in ne turške...maš pa zraven Chajne tudi prodajalno s kavami in se splača enkrat kupt mal kake eksotične, prave kave(ne naše Barcaffe)..jaz sem probala in je kul..seveda pa ostajam zvesta čaju..kava je zame pretežka..
DON'T PANIC

#120 aiwa

aiwa
  • Lunatik
  • Št. objav: 11 494

Objavljeno: 14. september 2004, 05:59

že ful dolgo nisem nobenga čajčka spila... sploh pa kšnega dobrega... bo treba neki ukrent... x:o)x
spet se mi je na bolš poslabšal

#121 surya

surya
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 452

Objavljeno: 14. september 2004, 08:32

to, aiwa :palec: zelena vanilija ti bo ziher kul, al pa japonska češnja x^x
DON'T PANIC

#122 aiwa

aiwa
  • Lunatik
  • Št. objav: 11 494

Objavljeno: 14. september 2004, 08:43

uuuuu waw... se dobr sliš.
bom res kej tazga probala... vanilija zelena.... mmmmm :palec:
spet se mi je na bolš poslabšal

#123 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 14. september 2004, 14:03

Jaz sem pa včeraj s taščo srebala x:Dx x:Dx x:Dx kok simpatičen izraz, en čajček. je bil v filter vrečkah, ampak kakšnih :eek: , svilene, bi jih lahko večkrat uporabil, res. Vem da je bil en darjeeling čaj, samo en vem točno kakšen.. Dober, močan, pa malo smo ga z mlekom začinile, pa s cimetom x:Ix :inocent: , pa eno "konkretno žensko debato" z Aiwo užgale.

Aiwa se ti da pogledat kaj ej to bil zaen magičen čajček ?

Ni porazenec kdor je porazen, porazenec je kdor se po porazu ne pobere.

#124 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 14. september 2004, 15:47

jaz sem pa prav besna, ker se na našem koncu primorske dobi rooibos samo v brezkofeinski varianti in nič drugega :vragec:
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#125 cosmic girl

cosmic girl
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 165

Objavljeno: 14. september 2004, 15:49

Amis, rooibos cist nic ne pozivlja in je kao brez vseh teh substanc, baje je pa se zdravilen, pa nosecnicam ful pase x:)x drgac pa je zelo dober tudi vanilijin, pa cokolada & smetana. :yumy:

Glihkar srkam zeleno vanilijo ... mnjammm čin čin

Na netu sem nasla tole:

The Health Benefits of Rooibos...
With its many positive attributes, Rooibos tea is a great choice of drink for health conscious people.

Rooibos tea contains no colors, additives or preservatives, making it a natural beverage. It contains no caffeine. According to studies conducted in South Africa and Japan Rooibos has been shown to aid in health problems such as insomnia, irritability, headaches, nervous tension, and hypertension.

Studies also show that this tea relieves anti- spasmodic agents, which can relieve stomach cramping and colic in infants.

In South Africa Rooibos has been used to treat allergies such as hay fever, asthma and eczema very effectively .

It is also used to treat irritated skin. Rooibos is brewed and placed directly on infected areas. Rooibos contains anti - oxidants which can help slow the aging process and boost the immune system.

Rooibos is a great thirst quencher and is an excellent beverage for active people, including children.

This tea contains no oxalic acid, making it a good beverage for people prone to kidney stones. Rooibos contains the minerals, copper, iron and potassium, calcium, fluoride, zinc, manganese, alpha- hydroxy ( for healthy skin ) and magnesium ( for the nervous system ) are also components of this tea. In South Africa pregnant women and nursing mothers drink Rooibos because it contains no caffeine.

xsrcx xsrcx xcheersx x;)x x;)x




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0