Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

navezanost

navezanost čustvena odvisnost odvisnost od odnosov

  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
75 komentarjev na to temo

#26 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 29. julij 2015, 11:21

ja, ne povzročajo vse želje trpljenja, samo tiste, ki niso za vsedobro

 

 

izhajaj iz tega ... vse kar ti dogaja je najboljše možno zate ... tudi trpljenje ... vse te pelje k cilju ... po eni od poti ...

 

ja in pol ko ugotoviš kaj je vzrok trpljenja nehaš tko delovat



#27 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 29. julij 2015, 11:31

samo poznati vzrok trpljenja je podobno teoriji, ki jo je potrebno preizkusit ... in to na veliko načinov ...

 

ko iz izkušenj ugotoviš sem mislu



#28 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 29. julij 2015, 11:34

A lahko našteješ nekaj vzrokov in vzgibov kot primer...Pa da vidimo, če ti razumeš določene stvari...tongue.png

 

Lahko. Recimo:

 

želja po oblasti

vzrok: slaba samopodoba

vzgib: maščevanje unim, ki so me zajebavali, k sem bil še mulc, ustrahovanje vseh, spoštovanje okolice

 

želja po oblasti

vzrok: ideje in znanje spremenit nekej na bolje

vzgib: prostor in sredstva te ideje realizirat

 

bit duhovni učitelj, zdravilc, guru, karkol že

vzrok: strah pred soočenjem, slaba samopodoba

vzgib: beg pred sabo v učenje drugih, filanje svoje pomanjkljive samopodobe skoz malikovanje od drugih

 

bit duhovni učitelj, zdravilc, guru, karkol že

vzrok: spremenitev sebe

vzgib: predajanje svojih izkušenj drugim

 

icon25.gif


Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#29 Zanija

Zanija
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 478

Objavljeno: 29. julij 2015, 11:41

ko boš brez želja, ne boš več mogla živet tukaj ...

tudi mesija ki pride rešit svet, ima vsaj eno željo ...

medal.gif



#30 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 29. julij 2015, 11:42

vsaka izkušnja ti da samo delno ugotovitev v skladu s tvojo zavestjo ...

ko v zavesti narediš korak naprej, izkušaš isto zadevo skozi spremenjeno zavest ...

in potem izkušaš isto izkušnjo skozi "100" lajfov ... dokler je ne izpiliš skoraj v popolnost ...

 

točno to spoznaš, ko pogledaš sebe ali ostale skozi več lajfov ...

 

ko jo v popolnost



#31 Zanija

Zanija
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 478

Objavljeno: 29. julij 2015, 11:44

Lahko. Recimo:

 

želja po oblasti

vzrok: slaba samopodoba

vzgib: maščevanje unim, ki so me zajebavali, k sem bil še mulc, ustrahovanje vseh, spoštovanje okolice

 

želja po oblasti

vzrok: ideje in znanje spremenit nekej na bolje

vzgib: prostor in sredstva te ideje realizirat

 

bit duhovni učitelj, zdravilc, guru, karkol že

vzrok: strah pred soočenjem, slaba samopodoba

vzgib: beg pred sabo v učenje drugih, filanje svoje pomanjkljive samopodobe skoz malikovanje od drugih

 

bit duhovni učitelj, zdravilc, guru, karkol že

vzrok: spremenitev sebe

vzgib: predajanje svojih izkušenj drugim

 

icon25.gif

OK-thumb.gif



#32 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 29. julij 2015, 11:47

ko boš čez eno leto bral ta svoj komentar, ga boš sigurno želel spremenit ...

mogoče boš celo pokomentiral ta svoj komentar in si povedal svoje ... biggrin.png

 

izvoli


Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#33 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 29. julij 2015, 11:49

neee ... popolnosti ni ... zato se tudi bog razvija naprej ... skozi nas


laugh.png

 

ko jo boš spoznal boš spremenil svoje mnenje



#34 Boudika

Boudika
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 020

Objavljeno: 29. julij 2015, 11:52

danes razmišljam o tem

kako sem bila včeraj boginija

rešiteljica

čista in brezmadežna

in sem danes zlobno

nevredno

nehvaležno

hudičevo seme

 

poznate to

ko vas nekdo dvigne do neba

potem pa spusti v nasprotje

 

in čeprav ne želim

znam tudi sama nekaj takega narediti

 

zakaj se navežemo?

 

mogoče zato, ker nam drugi predstavlja srečo, smisel, veselje, varnost.... nekaj kar nam temeljno manjka... in iščemo zunaj?

 

Sem šele zdaj opazila, da moje pisanje deluje kot obsojanje tebe, ker si napisala, da tudi sama narediš kaj takega, čeprav ne želiš. To sem spregledala pri svojem impulzivnem reagiranju. Mislim, da človek, ki nima namena doseči nekega učinka, pa ga je dosegel, ne manipulira. Moje izkušnje s par ljudmi pa so žal take, da verjamem , da gre za manipulacijo. Samo toliko, v pojasnilo. 



#35 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 29. julij 2015, 12:08

Krišna je izvor vsega, večen, popoln. Zato navezat se nanj te odreš vseh teh problemov.



#36 mayan

mayan
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 999

Objavljeno: 29. julij 2015, 12:21

Deljena misel na FB, stotine všečkov in kratkih komentarjev: True…, True that…, Amen…, So true…:
"People will love you. People will hate you. And none of it will have anything to do with you.”

Pa se sprašujem, a je folk sploh kaj globje razmislil o tem?

Kajti če to tako velja, potem velja tudi obratno! Vse moje čustvovanje nima torej ničesar opraviti z dejansko osebo, stvarjo, stanjem… !? Pa se mi zdi, da bi še tu kar hitro rekli: True, True that, Amen, So true, ne dejansko se zavedujoč.
Hmm.

Problem je lahko tudi nenavezanost. Indolenca. Ker ne moreš razreševati svojih čustvenih vozlov, ki so najbrž tu zato, da jih razumeš in se povzpneš višje na boljši razgled. Kajti nenavezanost je najbrž nastala zaradi nerazumevanja - žalosti. Je najbrž le navidezna nenavezanost. V resnici navezanost na svoje mišljenje, način gledanja...

Po moje ni problem zdrava navezanost. Ker zdrav, srečen jaz, čustvuje! Dopusti k svojemu srcu in voljno ljubi. In se sooča tudi z bolečino sveta, ker je le-ta del vsega.

 

Ko berem Krishnamurtija, se vedno zavem, da imam možnost biti svobodna, vendar bi resnično morala temeljito, temeljito razmisliti o navezanostih in iluzijah. To pa seveda ni lahko..., me začne glava bolet wink.png in pa svoboda = velika odgovornost.  


~THE LESSON IS ALWAYS LOVE.~

#37 Boudika

Boudika
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 020

Objavljeno: 29. julij 2015, 12:27

Nekaj podobnega razmišljam. Namreč, ali je nenavezanost rešitev? Mogoče se rešim tveganja občutka izgube, trpljenja, bolečine, toda rešim se tudi vseh smiselnih odnosov.

 

Mgd najbrž skuša razložiti, da je edina navezanost, ki ne povzroča bolečine in izgube, navezanost na Krišno. Ker Krišna je trajen, neminljiv in njegova naklonjenost in ljubezen je brezpogojna in vseobsegajoča. Je edini brezpogojno varen in nagrajujoč odnos. 

 

Kaj to pomeni v konkretnem življenju? Vseeno mislim, da se moram kot človeško bitje soočati s tveganjem, z nepopolnostjo, da se lahko samo skozi to gradim. Izgube so del življenja. Lahko se naučim soočati z njimi, tako da se zavedam minljivosti, ampak ne za ceno nenavezanosti, ne za ceno tega, da mi nekaj pomeni manj. 



#38 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 29. julij 2015, 12:30

Deljena misel na FB, stotine všečkov in kratkih komentarjev: True…, True that…, Amen…, So true…:
"People will love you. People will hate you. And none of it will have anything to do with you.”

Pa se sprašujem, a je folk sploh kaj globje razmislil o tem?

Kajti če to tako velja, potem velja tudi obratno! Vse moje čustvovanje nima torej ničesar opraviti z dejansko osebo, stvarjo, stanjem… !? Pa se mi zdi, da bi še tu kar hitro rekli: True, True that, Amen, So true, ne dejansko se zavedujoč.
Hmm.

Problem je lahko tudi nenavezanost. Indolenca. Ker ne moreš razreševati svojih čustvenih vozlov, ki so najbrž tu zato, da jih razumeš in se povzpneš višje na boljši razgled. Kajti nenavezanost je najbrž nastala zaradi nerazumevanja - žalosti. Je najbrž le navidezna nenavezanost. V resnici navezanost na svoje mišljenje, način gledanja...

Po moje ni problem zdrava navezanost. Ker zdrav, srečen jaz, čustvuje! Dopusti k svojemu srcu in voljno ljubi. In se sooča tudi z bolečino sveta, ker je le-ta del vsega.

 

Ko berem Krishnamurtija, se vedno zavem, da imam možnost biti svobodna, vendar bi resnično morala temeljito, temeljito razmisliti o navezanostih in iluzijah. To pa seveda ni lahko..., me začne glava bolet wink.png in pa svoboda = velika odgovornost.  

 

True smile.png

Ampak, tko kt obstaja zdrava navezanost, obstaja  tud zdrava nenavezanost. Žal prevečkrat pa je nenavezanost samo beg od sebe, od soočenja s seboj

 

icon25.gif


Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#39 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 29. julij 2015, 12:39

lepo, da se ne želiš ločit od njega ... biggrin.png ... ene bi se ga že davno naveličale in šle ... svobodi nasproti ... scratchchin.gif yes.gif tongue.png

 

ne da se naveličat Krišne, je vedno nov... navezanost nanj ti da največjo svobodo... ker drgač si navezan na začasno ali statično...



#40 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 29. julij 2015, 12:45

Nekaj podobnega razmišljam. Namreč, ali je nenavezanost rešitev? Mogoče se rešim tveganja občutka izgube, trpljenja, bolečine, toda rešim se tudi vseh smiselnih odnosov.

 

Mgd najbrž skuša razložiti, da je edina navezanost, ki ne povzroča bolečine in izgube, navezanost na Krišno. Ker Krišna je trajen, neminljiv in njegova naklonjenost in ljubezen je brezpogojna in vseobsegajoča. Je edini brezpogojno varen in nagrajujoč odnos. 

 

Kaj to pomeni v konkretnem življenju? Vseeno mislim, da se moram kot človeško bitje soočati s tveganjem, z nepopolnostjo, da se lahko samo skozi to gradim. Izgube so del življenja. Lahko se naučim soočati z njimi, tako da se zavedam minljivosti, ampak ne za ceno nenavezanosti, ne za ceno tega, da mi nekaj pomeni manj. 

 

K enkrat ugotoviš da se s peskom ne morš odžejat, z vodo pa lahko, piješ sam še vodo, ne rabiš/nočeš več peska. Pij vodo, navež se na Krišno, nikol ne boš razočarana. 



#41 Pinka

Pinka
  • D član
  • Št. objav: 3 716

Objavljeno: 29. julij 2015, 12:53

Sem šele zdaj opazila, da moje pisanje deluje kot obsojanje tebe, ker si napisala, da tudi sama narediš kaj takega, čeprav ne želiš. To sem spregledala pri svojem impulzivnem reagiranju. Mislim, da človek, ki nima namena doseči nekega učinka, pa ga je dosegel, ne manipulira. Moje izkušnje s par ljudmi pa so žal take, da verjamem , da gre za manipulacijo. Samo toliko, v pojasnilo. 

Boudika tele tvoje besede so mi bile sedaj kot neka budnica...prov uau wink.png


What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson

#42 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 804

Objavljeno: 29. julij 2015, 12:57

True smile.png

Ampak, tko kt obstaja zdrava navezanost, obstaja  tud zdrava nenavezanost. Žal prevečkrat pa je nenavezanost samo beg od sebe, od soočenja s seboj

 

icon25.gif

icon1_thumbup.gif



#43 Zanija

Zanija
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 478

Objavljeno: 29. julij 2015, 12:57

Sem šele zdaj opazila, da moje pisanje deluje kot obsojanje tebe, ker si napisala, da tudi sama narediš kaj takega, čeprav ne želiš. To sem spregledala pri svojem impulzivnem reagiranju. Mislim, da človek, ki nima namena doseči nekega učinka, pa ga je dosegel, ne manipulira. Moje izkušnje s par ljudmi pa so žal take, da verjamem , da gre za manipulacijo. Samo toliko, v pojasnilo. 

 

vse kul

tega ni več... to je preteklo

res mi ni več do tega, da se z mano dela v rokavicah

in vsega tudi ne vzamem proti sebi

poleg tega pa najbolj od vseh tu poznam sebe

bom že vedla, če sem manipulirala ali ne

:)

bila sem v trenutku, ko mi je nekdo toliko pomenil, da sem pač videla v njem več, kot je tam blo, sesutje  na realna tla je blo grozno, in potem sem videla še toliko bolj negativno... že vse pase :D

in tu je bila glavna zgodba v tem, da je skozi ta odnos prišel na plan en drugi del mene, ki je bil do tedaj ves čas potlačen in mi je bil všeč... pa sem nekako noro mislila, da če želim živeti ta del sebe, da mora določena oseba biti v mojem življenju

iluzije :)



#44 mayan

mayan
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 999

Objavljeno: 29. julij 2015, 13:06

Ko ti dam na izbiro, da se odločiš Zame ali za svet, izbereš Mene, vendar ošineš svet s trohico obžalovanja.

Zaradi te trohice obžalovanja se ti za petami oglasi moker pes, cvileč, kakor cvilijo lačni in zapuščeni.

Potem se ustaviš, ker ne moreš poslušati njegove tožbe in mu pomoliš kost svoje pozornosti. Skupaj gresta naprej, oba veselo mahajoč z repom. Ko pes zarenči, spet obstaneš in Me, preplašena, kličeš.

Ne bi ga pomilovala, če ti ne bi bilo žal za njim. Tvoje sočutje je krinka tvoje želje.

Ko Me boš enkrat izbrala brez trohice obžalovanja, ti nikogaršnji cvilež ne bo več podkupil ušes.

 
(V. Krmpotić)
~THE LESSON IS ALWAYS LOVE.~

#45 Zanija

Zanija
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 478

Objavljeno: 29. julij 2015, 13:10

prov vesela sem kam se debata odpira

res

mi dajete misliti eno na eno

Mayan ti tudi

 

iluzije ja se strinjam

vsekakor mojstrica iluzij

vendar tu govorimo o nečem drugem

glej kaj pa, če navezanost ni to da ti je za nekoga mar, kaj pa če ti je lahko mar za ljudi, te tuki, k so s tabo, konkretni, ne le vse tiste ki jih imaš mentalno pred očmi, pa si vseeno nenavezan... to pomeni, da si lahko brez njih... če moraš iti naprej brez njih, ti je hudo, saj jih imaš rad, vendar jih spustiš, če je tako bolje zanje

 

mislim da sem brala v knjižici Anthony de Mello: Zavedanje.. neki tazga... nočem tvoje sreče, hočem da si moj ... no zgodba gre nekako tako, da rečeš partnerju, rada bi bila srečna, želim drugače naprej

kaj je sedaj ljubezen

pojdi ljuba, pogrešal te bom, vendar želim, da si srečna

ali je ljubezen

ne it, ne morem živeti brez tebe ( ni mi mar tvoja sreča)

navezanost je tisto, kar me veže na nekoga, me ne pusti iti od njega, kot bi bil zavezanost

in ne tisti  mar za človeka in povezanost

po moje seveda

 

 

njegove knjige tu nimam, zadnjič sem jo brala enih sedem let nazaj, tako da je to po spominu, vendar pomensko mislim, da nisem zgrešila

 

bistveno je da zamenjamo navezanost za ljubezen, seveda ljubezen kot mar za drugega

 

Šaman, pusti vsakmu svoje, meni Budo, njemu Krišno, komu drugemu Kristusa... saj ni treba, da imamo prav... fino je, da smo srečni in v skladu z nami... trenutnimi sposobnostmi... ne optimumom :)



#46 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 29. julij 2015, 13:15

En je enkrat reku eni:

 

Sej ne da neb mogu bit sam....sam s tabo sem rajš

 

icon25.gif


Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#47 mayan

mayan
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 999

Objavljeno: 29. julij 2015, 14:01


Ena velika naša navezanost je tudi na svoj prav. Tako da, če znamo to spustit, je že super...


De Mello je res veliko pisal o nenavezanosti in se mi zdi, da je v svojih zgodbicah Učenec-Učitelj prikazal, ko je Učenec prišel v svojem iskanju razsvetljena do ne-odgovora v smislu "Ni pomembno...", takrat je Učitelj vedel, da je to to...
~THE LESSON IS ALWAYS LOVE.~

#48 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 29. julij 2015, 14:05

Lahko. Recimo:

 

želja po oblasti

vzrok: slaba samopodoba

vzgib: maščevanje unim, ki so me zajebavali, k sem bil še mulc, ustrahovanje vseh, spoštovanje okolice

 

želja po oblasti

vzrok: ideje in znanje spremenit nekej na bolje

vzgib: prostor in sredstva te ideje realizirat

 

bit duhovni učitelj, zdravilc, guru, karkol že

vzrok: strah pred soočenjem, slaba samopodoba

vzgib: beg pred sabo v učenje drugih, filanje svoje pomanjkljive samopodobe skoz malikovanje od drugih

 

bit duhovni učitelj, zdravilc, guru, karkol že

vzrok: spremenitev sebe

vzgib: predajanje svojih izkušenj drugim

 

icon25.gif

 

Prvi primer je dober, vodi k navezanosti...drugi primer ni nujno da vodi k navezanosti...tretji primer vodi k navezanosti...četrti je pa tako tako, bolj v istem rangu kot tretji...

 

Pravi Guru nima kaj spreminjat sebe, ker je iz našega vidika popoln. Tudi nimajo vzrokov in vzgibov v takem kontekstu kot so zgoraj omenjeni...

 

V zgornjih primerih je treba ločiti "želje" od "vzgiba duše", drugi primer je lahko posledica tega...

 

Zgoraj bi lahko vzeli primer vzroka slaba samopodoba...torej sledi naslednji korak- iz kje izvira, ali je iz tega življenja in če je v kolikšni meri...itd...Torej se pojavi vprašanje ali je to res prvobitni vzrok ali je podvzrok ne vem katerega vzroka...1book.gif

 

Gremo bolj v globino...Imamo naslednje pojme:

-želje

-vzroki

-vzgibi 

-misli

-čustva

-duša in njene kvalitete

-sedanji life

-pretekli lifei

-podzavestni strahovi

-podzavestna agresija

 

Kdo jih zna razvrstiti po lestvici...od 1-10...od najvišjega (najglobjega) do najnižjega (površinskega), ki vplivajo na človeka...lahko so tudi dva ali trije skupaj (v istem rangu)...Lahko tudi kako drugače razloži ala Krišnamurti varianta...kdo nastane iz koga, vzgib iz vzroka ali obratno, želja nastane iz...itd...Kdor v "zadovoljivi" meri razume to, razume tudi zakaj vsi pravi Guruji in modreci pravijo osvobodi se želja...biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#49 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 30. julij 2015, 09:03

Krneki

 

Kva je že reku DeMello...ni pomembno

 

icon_smile_kisses.gif


Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#50 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 30. julij 2015, 11:07

A kdo vidi vzporednice z željami in navezanostjo...če jih ne potem lahko mirne duše rečete "kr neki"...biggrin.png

 

http://www.sensa.si/...zgradbo-uzitka/

 

Kaj se zgodi, če ima človek določene želje, je navezan na predmete, osebo...in potem tistega ne dobi ali celo izgubi...poveča se prodaja antidepresivov... biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif





Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0