Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Nova Doba


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
652 komentarjev na to temo

#176 *glas*

*glas*
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 005

Objavljeno: 14. januar 2017, 13:57

Za časa fizičnega življenja ponavadi veljajo neki zakoni, in takrat ti je "vse jasno".. ko pa je življenja konec, pa naenkrat nič od tega ne velja več in si lahko tudi popolnoma izgubljen in se zopet iščeš! To pa je tudi to, kar se dogaja dandanes na globalni ravni! Saj tudi Zemlja je živo bitje in zamenja realnosti in sfere bivanja, saj spreminja frekvenco in se razvija.. Zato pa je za nas prebivalce, v tem unikatnem trenutku bivanja na Zemlji, ko je za nas staro "čez noč" umrlo, novo, ki pa bo še nastalo, pa se iz naše perspektive še išče in ustvarja.. ker so cikli Zemlje nepredstavljivo daljši kot cikli človeškega bitja, zato mi sedaj izkušamo, kot da smo v obdobju "vmes".. ko je stari svet umrl, novega pa ni od nikoder.. In ne da se iti nazaj (v staro), niti takoj naprej (v nekaj novega). Smo pač v obdobju v katerem smo. V prostoru kjer nič ni definirano in se na nič ne da nasloniti.. iz totalnega razkroja starega in odsotnosti novega, sami sebe pravkar na novo odkrivamo in se definiramo! Kaj sploh v resnici smo in kaj bi želeli biti od sedaj naprej.. kot oseba in kot družba! In ne, ne da se nobenega posameznika rešiti iz tega "izgubljenega" stanja, tudi če tega ne more sprejeti in prenesti, se ga ne da izzvzeti iz tega. Trenutno obstaja le ta proces soočanja in vsak doživlja stare vsebine, ki prihajajo ven in tudi odhajajo, hkrati pa nekateri že ujemajo nove vsebine/vrednote in jih sidrajo kot svoje in tako ustvarajo novo realnost. Kdor tega procesa ne izvede celostno od pete do glave, ta bo mučen z vsebinami, ki se jim želi izogniti.. sledi mu namreč vpogled v vse svoje vsebine, nato pa tudi pot v popolni nič (izven vseh vsebin) in šele nato izgradnja novih vrednosti in lastnih realnih vrednosti.. družba, ki jo gledaš pred sabo le kolektivno odraža trenutne vmesne faze tega opisanega procesa.. tudi sam tu in tam pošpegam, kje se trenutno globalno nahaja(mo) na katerem koraku tega procesa.. in ta vpogled ne rabi zmotiti moje poti, ki je mogoče kje drugje (kljub temu da sem del vsega tega).. tako da poskušaj tudi ti korakati na tej svoji poti na način, da te ne zmoti ta kolektivna zgodba, ki ni nujno vedno usklajena s tvojo osebno in ji ne dovoli, da te iztirja iz svoje poti preobrazbe.. če ostajaš na SVOJI POTI, tako delaš najbolje zase in za celotno družbo.


"če te nekaj sili leteti, se nikdar ne boš plazil.."


#177 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 16. januar 2017, 12:31

11 let nazaj me je en, ki je fural tako "Enost" kot tuki shaman, Brezo in *glas* argumentiru na isti nacin kot vi in se bolj krcevito, ene 2 let se mi zdi. No vceraj sva spet prisla v stik in mi pove, da me zdaj razume kaj sem mu takrat govoru in da se strinja da je vecna ljubezen do Boga, Šri Krišne top smile.png in tudi sam zdaj to fura. Zato me lahko razumete zakaj sem do vas strpen in potrpezljiv. Ker resnice nihce ne more spremenit. Ko jo sprejmes si pomirjen, drugace ne, a si to zeliš. Zato je le vprašanje časa.  



#178 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 16. januar 2017, 23:10

11 let nazaj me je en, ki je fural tako "Enost" kot tuki shaman, Brezo in *glas* argumentiru na isti nacin kot vi in se bolj krcevito, ene 2 let se mi zdi. No vceraj sva spet prisla v stik in mi pove, da me zdaj razume kaj sem mu takrat govoru in da se strinja da je vecna ljubezen do Boga, Šri Krišne top smile.png in tudi sam zdaj to fura. Zato me lahko razumete zakaj sem do vas strpen in potrpezljiv. Ker resnice nihce ne more spremenit. Ko jo sprejmes si pomirjen, drugace ne, a si to zeliš. Zato je le vprašanje časa.  

 

Jaz pa poznam vsaj 20-30 ljudi, ki so fural to kar ti furaš in so kasneje (šele čez par let) rekli, da končno vsaj malo razumejo tiste zgodbice, ki so jih slišali v preteklosti... Skratka če bi ti malo odmeditiral in bi ti "Krišna" malo razsvetlil um, bi ugotovil, da se tehtnica bolj nagiba na "našo" stran...tongue.png

 

Sprejetje resnice še ne prinaša pomirjenosti...to je šele med prvimi koraki...je potrebno dosti več...ampak če tebi ugaja na začetku potem lepo čičaj, počivaj in uživaj...Dokler te tudi Krišna ne bo imel dosti in ti aktiviral spečo karmo...in potem se bo navidezna strpnost, umirjenost začela rušiti kot hišica iz kart...in šele potem se bo začela pojavljati malo bolj realna slika...Vse je samo vprašanje časa...tongue.png biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#179 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 17. januar 2017, 10:10

Jaz pa poznam vsaj 20-30 ljudi, ki so fural to kar ti furaš in so kasneje (šele čez par let) rekli, da končno vsaj malo razumejo tiste zgodbice, ki so jih slišali v preteklosti... Skratka če bi ti malo odmeditiral in bi ti "Krišna" malo razsvetlil um, bi ugotovil, da se tehtnica bolj nagiba na "našo" stran...tongue.png

 

Sprejetje resnice še ne prinaša pomirjenosti...to je šele med prvimi koraki...je potrebno dosti več...ampak če tebi ugaja na začetku potem lepo čičaj, počivaj in uživaj...Dokler te tudi Krišna ne bo imel dosti in ti aktiviral spečo karmo...in potem se bo navidezna strpnost, umirjenost začela rušiti kot hišica iz kart...in šele potem se bo začela pojavljati malo bolj realna slika...Vse je samo vprašanje časa...tongue.png biggrin.png

 

Jz ne furam ISKCONa, kar je tvoj zmotni predsodek že od samega začetka, zato so tud tvoji odgovori prežeti z njim na podlagi svojih izkušenj z ISKCONom. In zanimivo, tudi ta zgoraj omenjen je na začetku počel isto napako. 



#180 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 17. januar 2017, 12:07

Jz ne furam ISKCONa, kar je tvoj zmotni predsodek že od samega začetka, zato so tud tvoji odgovori prežeti z njim na podlagi svojih izkušenj z ISKCONom. In zanimivo, tudi ta zgoraj omenjen je na začetku počel isto napako. 

 

Uporabljaš isto literaturo, iste fraze, iste prispodobe, podobne pristope...in potem praviš, da ne furaš ISCON...mogoče bi pa moral malo pojasniti kaj sploh pomeni "furati ISKCON"...tongue.png

 

Drugače se pa to sploh ni nanašal na ISCON, ampak na obnašanje, miselnost kot jo imajo "krišnovci" na splošno...in to ne samo oni...podoben tip slepil ima tudi večina ljudi ki prakticira kaj drugega...Zdaj pa malo odmeditiraj ali res delam iste napake...kot da bi primerjal mačko in leva, da se obnašata isto....tongue.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#181 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 17. januar 2017, 12:33

Uporabljaš isto literaturo, iste fraze, iste prispodobe, podobne pristope...in potem praviš, da ne furaš ISCON...mogoče bi pa moral malo pojasniti kaj sploh pomeni "furati ISKCON"...tongue.png

 

Deloma to kar si ti izkusil z omenjenimi.

 

Drugače se pa to sploh ni nanašal na ISCON, ampak na obnašanje, miselnost kot jo imajo "krišnovci" na splošno...in to ne samo oni...podoben tip slepil ima tudi večina ljudi ki prakticira kaj drugega...Zdaj pa malo odmeditiraj ali res delam iste napake...kot da bi primerjal mačko in leva, da se obnašata isto....tongue.png

 

Kot sem ze napisu, iz zmotnega predsodka in nepoznavanja dolocenih stvari, delas isto napako oz. si tam kjer si. Ko bos šel še mal naprej ti bo vse jasno.



#182 *glas*

*glas*
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 005

Objavljeno: 17. januar 2017, 20:22

11 let nazaj me je en, ki je fural tako "Enost" kot tuki shaman, Brezo in *glas* argumentiru na isti nacin kot vi in se bolj krcevito, ene 2 let se mi zdi. No vceraj sva spet prisla v stik in mi pove, da me zdaj razume kaj sem mu takrat govoru in da se strinja da je vecna ljubezen do Boga, Šri Krišne top smile.png in tudi sam zdaj to fura. Zato me lahko razumete zakaj sem do vas strpen in potrpezljiv. Ker resnice nihce ne more spremenit. Ko jo sprejmes si pomirjen, drugace ne, a si to zeliš. Zato je le vprašanje časa.  

 

A zapadaš v dolgčas, v žalost ali ti le spet primanjkuje življenjske energije in smisla v življenju?

 

V vseh temah znamenito vskočiš, čeprav nimaš absolutno nič za povedati o temi in nato le nadaljuješ tvojo vseprisotno lajno, kako se vsi ljudje morajo odpovedati svoji poti in iti takoj na tvojo krishna pot..  Očitno si zelo duhovno lačen na tej svoji poti, da se moraš nato takih obupanih metod posluževati..

 

A misliš, da bi ti sploh še lahko vzdževal ta tvoja omejena prepričanja, če ne bi imel okrog dovolj nasprotnikov, s katerimi bi se zapletal v dokazovanja za svoj prav?!  

Ti si eden izmed redkih, ki tudi če se ponižaš in izpadeš smešen, boš to svojo kalvarijo vseeno nato še ponavljal v nedogled, saj ti je to edini način, da še prihajaš do svoje energije..  Energije ki ti je tam v tvojem krišnovskem zaprtem sistemu pač že zelo primanjkuje..  Zato pa venomer le vdiraš k drugim v njihove sisteme (pot pretvezo, da imaš ti nekaj boljšega za njih), vbistvu pa se le prihajaš napajati od vse ostalih, tudi od nas za katere trdiš, da nimamo nič..   Očitno imamo mnogo, kaj ne?   wink.png    


"če te nekaj sili leteti, se nikdar ne boš plazil.."


#183 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 17. januar 2017, 20:39

A zapadaš v dolgčas, v žalost ali ti le spet primanjkuje življenjske energije in smisla v življenju?

 

V vseh temah znamenito vskočiš, čeprav nimaš absolutno nič za povedati o temi in nato le nadaljuješ tvojo vseprisotno lajno, kako se vsi ljudje morajo odpovedati svoji poti in iti takoj na tvojo krishna pot..  Očitno si zelo duhovno lačen na tej svoji poti, da se moraš nato takih obupanih metod posluževati..

 

A misliš, da bi ti sploh še lahko vzdževal ta tvoja omejena prepričanja, če ne bi imel okrog dovolj nasprotnikov, s katerimi bi se zapletal v dokazovanja za svoj prav?!  

Ti si eden izmed redkih, ki tudi če se ponižaš in izpadeš smešen, boš to svojo kalvarijo vseeno nato še ponavljal v nedogled, saj ti je to edini način, da še prihajaš do svoje energije..  Energije ki ti je tam v tvojem krišnovskem zaprtem sistemu pač že zelo primanjkuje..  Zato pa venomer le vdiraš k drugim v njihove sisteme (pot pretvezo, da imaš ti nekaj boljšega za njih), vbistvu pa se le prihajaš napajati od vse ostalih, tudi od nas za katere trdiš, da nimamo nič..   Očitno imamo mnogo, kaj ne?   wink.png    

 

Nisem reku da nimate nič. 



#184 *glas*

*glas*
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 005

Objavljeno: 17. januar 2017, 21:30

Nisem reku da nimate nič. 

 

Če se poigram z terminologijo..  če bi ti imel Nič bi imel mnogo več kot (misliš da) imaš sedaj..  saj bi naredil korak naprej od tega "kar misliš da imaš" in kamor še imaš za iti.. 

Nič je zelo velik..  Nič je osnova za Vse..


"če te nekaj sili leteti, se nikdar ne boš plazil.."


#185 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 18. januar 2017, 14:34

Če se poigram z terminologijo..  če bi ti imel Nič bi imel mnogo več kot (misliš da) imaš sedaj..  saj bi naredil korak naprej od tega "kar misliš da imaš" in kamor še imaš za iti.. 

Nič je zelo velik..  Nič je osnova za Vse..

 

Motiš se.



#186 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 20. januar 2017, 18:46

Če se poigram z terminologijo..  če bi ti imel Nič bi imel mnogo več kot (misliš da) imaš sedaj..  saj bi naredil korak naprej od tega "kar misliš da imaš" in kamor še imaš za iti.. 

Nič je zelo velik..  Nič je osnova za Vse..

 

Jz res nimam nič, ker vse je od Boga. Če mi on kej da imam, drgač nimam, in vsak trenutek mi lahko tud vse odvzame, vse je odvisno od Njega. Če imam to zavedanje, da je vse od njega in da jaz neodvisno od Njega nimam nič, imam po Njegovi milosti vse kar potrebujem za mirno in srečno življenje, drgač ne, tud če imam trenutno na voljo cel svet ali še več... ker mi lahko kadarkoli odvzame. V tem smislu ko nimam nič, imam vse.  



#187 *glas*

*glas*
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 005

Objavljeno: 5. februar 2017, 11:11

Če je to slučajno res, pol pa super..

Čeprav pri tega tipa trditev so dvoje različnih skupin in vsaka ima očitno svoje meritve ali kako..    wpml_smile.gif

 

Why is Earth’s Shumann resonance accelerating? 

 

The Ancient Indian Rishis called 7.83 Hz the frequency of OM. It also happens to be Mother Earth’s natural heartbeat rhythm, known as the “Schumann Resonance.” According to Wikipedia, Schumann resonances are global electromagnetic resonances, excited by lightning discharges in the cavity formed by the Earth’s surface and the ionosphere.”

 

For many years Shumann resonance frequency has hovered at a steady 7.83 Hz with only slight variations. In June 2014 that apparently changed. Monitors at the Russian Space Observing System showed a sudden spike in activity to around 8.5 Hz. Since then, they have recorded days where the Schumann accelerated as fast as 16.5 Hz.

 

czc499stotliwoc59bc487-schumanna.jpg?res

 

(The graph is usually blue with some green, and no white.) At first they thought their equipment was malfunctioning, but later learned the data was accurate. Everyone was asking, what’s causing this intermittent spiking activity?

 

Is the Earth’s frequency speeding up? Since the Schumann frequency is said to be “in tune” with the human brain’s alpha and theta states, this acceleration may be why it often feels like time has sped up and events and changes in our life are happening more rapidly.

 

These emerging resonances are naturally correlated to human brainwave activity. So this means, we are changing. Many years ago I was trained in EEG Neurofeedback, so I looked at what these accelerated frequencies might be telling us about human evolutionary change. A 7.83 Hz frequency is an alpha/theta state. Relaxed, yet dreamy—sort of a neutral idling state waiting for something to happen. A 8.5 – 16.5 Hz frequency moves one out of the theta range into more of a full calmer alpha state with faster more alert beta frequencies starting to appear. (This correlates with slowly waking up cognitively). Since the Schumann Resonance hashad sudden spikes between 12 – 16.5 Hz (see pic’s white areas), 

 

Schumann-resonance-before-it-went-down.j

 

I found this even more interesting. In Neurofeedback, 12-15 Hz is called Sensory-Motor Rhythm frequency (SMR). It is an ideal state of “awakened calm.” Our thought processes are clearer and more focused, yet we are still “in the flow” or “in the know.” In other words, Mother Earth is shifting her vibrational frequency and perhaps so are we. This may be one of many signs that we are AWAKENING.

 

Scientist’s report that the Earth’s magnetic field, which can affect the Schumann Resonance, has been slowly weakening for the past 2,000 years and even more so in the last few years. No one really knows why. I was told by a wise old sage from India that the magnetic field of Earth was put in place by the Ancient Ones to block our primordial memories of our true heritage. This was so that souls could learn from the experience of free-will unhampered by memories of the past. He claimed that the magnetic field changes are now loosening those memory blocks and we are raising our consciousness to greater truth. The veil is lifting. The blinders are coming off. If true, it raises even more intriguing questions.

 

Whatever is happening, it’s clear that this acceleration may make you feel more tired, exhausted, dizzy, depressed, and even strange as you raise your own frequencies to be more “in tune” with the New Earth. Adaptation is not always an easy process, but keep in mind it’s all part of your own unique AWAKENING.

 

Cel članek na:

http://www.trinfinit...e-accelerating/

 

 


"če te nekaj sili leteti, se nikdar ne boš plazil.."


#188 *glas*

*glas*
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 005

Objavljeno: 5. februar 2017, 18:09

Čez dan pravijo da smo budni, ponoči pa da spimo. Ampak če se je kdorkoli poglabljal tudi v spanje in sanjanje, je ugotovil da se tudi ves ta čas mi nekje nahajamo, da nekaj počnemo, le realnost tam deluje po malo drugačnih pravilih kot tukaj.

 

Če se pa zelo veliko ukvarjaš s sanjami, pa slej ko prej prestopiš mejo, ko se tudi v sanjah zaveš, da ti zdaj sanjaš, uradni izraz za ta fenomen je lucidno sanjanje. Ko dosežeš to lahko v sanjah počneš tudi raznorazne vragolije, še predvsem te, ki se jih tukaj na tej strani, v tem bolj gostem telesu ne upaš početi, saj bi si lahko poškodoval ali celo uničil svoje telo. Zato ko sanjaš lucidno si lahko dovoliš, da se srečaš s kakimi groznimi stvarmi in ker veš, da so to le sanje se prepustiš, da vidiš kaj bo. Ko si predočen pred nesrečo se ne obremenjuješ več, saj veš, da sanjaš in da se ti nič ne more zgoditi.. Tudi ko stojiš pred prepadom, se tukaj lahko brez neke teže odločiš, kaj bi rad naredil sedaj.. in si lahko dovoliš tudi, da padeš v prepad, da izkusiš kako je to ko padaš..  nato lahko scenarij med padanjem modificiraš, da ta prepad naenkrat nima sploh dna..  zanimiva izkušnja..  lahko se tudi naučiš leteti..  Kot izkušen lucidni sanjalec začneš namreč sodelovati in soupravljati z dogajanjem in konstruktom sanj. Recimo ko se vožiš po vijugasti gozdni cesti, si naenkrat lahko prehiter in zaveš se da te bo odneslo preko in v prepad, ker veš da sanjaš, dovoliš da greš preko, nato pa le z namero zdrsiš po zraku, tako da z avtom preskočiš dolino in hribe, ter spet pristaneš na tej isti cesti, na drugi strani doline in voziš naprej.. In še mnogo poljubnih scenarijev.. Če pa recimo svojo namero preveč trdno usmeriš in si scenarij sanj popolnoma podrediti svoji želji, pa se sanje enostavno zdrobijo in celoten konstrukt sanjskega sveta se uniči/zdrobi in se enostavno zbudiš.

 

 

What%2Bis%2Bspiritual%2Bawakening.jpg

 

 

So pa razna ljudstva, ki pa govorijo da je ravno budni svet nerealen "sanjski" svet in ravno temu času med sanjanjem pravijo "realen" svet.. Katero je bolj realno in katero manj, prepuščam vsakemu da se sam pri sebi odloči. Sam pa dojemam oba svetova enako, le konstrukt matrice je zasnovan drugače in zato so izkušnje tako tukaj kot tam unikatne in neponovljive, zato sta oba svetova dar.

 

Zako pa se lahko "lucidno" ozaveščate tudi tukaj v budnem stanju in lahko se sredi te budne zgodbe naenkrat zaveste, da vbistvu "sanjate budne sanje", sanje o življenju, sanje o človeškem bitju in bitjih, ki živi/živijo na planetu, osončju, v vesolju..  In te razsežnosti zavedanja lahko gredo zelo široko v duhovne sfere..  V večje širine pa gre zavedanje, več določenih sposobnosti upravljanja z realnostjo lahko dobite in jih dobivate še več.  Nekdo lahko privabi v svoje življenje nek dogodek samo tako, da usmeri namero in ne rabi več veliko drugih fizičnih delovanj in akcije/sile.

 

Čeprav se še vedno preveliko ljudi prepušča čudoviti pozabi ali popolni posrkanosti v ta svet matrice in neozaveščenosti. Se pa kak zagnan duhovni iskalec, lahko poglablja v "budne sanje" tudi preveč na silo.  In tudi v tem budnem stanju bi tako prisilno lucindno upravljanje lahko privedlo do tega, da matrico realnosti zdrobite in jo razblinete.  Takrat bi ves obstoj ki ga poznate prenehal obstajati, saj bi se v trenutku razblinil in izginil..  Zato je dobro da se tudi to počne z občutkom in z dopuščanjem, da gredo vse te budne sanje še vedno naprej in da se naše popolno ozaveščenje zgodi usmerjeno in na način da ob temu še vseeno ostanemo v telesu, da ostajamo znotraj te materialne matrice in da se naše telo ob temu procesu ne uniči.

 
 

"če te nekaj sili leteti, se nikdar ne boš plazil.."


#189 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 5. februar 2017, 20:11

Kateri svet je bolj resničen- fizični ali astralni (sanje)...tongue.png

 

Obstaja ena zelo pomembna razlika med sanjanjem in lucidnim sanjanjem...V pravih sanjah lahko človek kontrolira samo toliko kot se zaveda in ima razpucano sam pri sebi, medtem ko lucidnost ustvarja on sam. Povedano po domače lucidne sanje so kot človek sam doma, ko se odloča kaj bo delal, kako se bo gibal, itd. Sanje so pa tako kot človek, ko se šeta po mestu in ga lahko kakšen miško pregazi z avtom al pa udari zato ker se mu ne sviđajo njegove pantalone. Skratka je pod vplivom sil na katere ne more kar tako vplivat. Povedano še bolj po domače, vse stvari v lucidnih sanjah samo v neki meri plahko pripravijo človeka na taprave sanje (pravi astralni svet)...

 

Nekdo lahko privabi v svoje življenje nek dogodek samo tako, da usmeri namero in ne rabi več veliko drugih fizičnih delovanj in akcije/sile...

 

Ta nekdo mora biti v redu nad Buda+ lvl...ker za vse ostale so to bolj dječje bajke...tongue.png 


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#190 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 10. februar 2017, 11:49

Dons sem sanju, da mi ene prtljage niso takoj najdl in dal na letališču in da mi je ena sošolka jezno rekla da zakaj sem neki neresničnega o njej okol govoru (kar nisem naredu). Oboje ni blo lih prijetno, nisem se pa tud tolk sekiru ali da bi prav trpel. Ko sem se zbudu sem vidu da so ble le sanje in da ni blo res. Ni blo res v smislu, ker je očitno, da mi v resnic niso izgubil prtljage in da mi sošolka tistega ni rekla in s tem tud tiste neprijetnosti ko sem sanjal avtomatsko ni blo več. 

 

Neki časa nazaj sem sanju da so mi izpadli zobje. Ko sem se zbudu sem vidu da ni res ker jih še vedno imam.

 

No, na podoben način, tudi to kar doživljamo v budnem stanju ni res v smislu, da se tisto dogaja pravemu tebi. Smo se rodil in pol odraščal in včasih zbolel in trpel, včasih mentalno trpel zaradi izgube nečesa ali nekoga, pol ostariš in na konc umreš. Ampak tako kot če sanjaš da so ti izpadli zobje in ko se zbudiš vidiš da jih še maš, tako tudi ko se zbudiš iz teh "sanj budnosti" vidiš, da se ti (kot duhovna duša, pravi-jaz) nikoli nisi rodil, nikoli nisi zbolel, nikoli trpel, nikoli postaral in nikoli ne boš umru. Jaz kot duša (pravi-jaz) sem večen, nikoli ni bilo časa ko ne bi obstajal in nikol ne bo časa ko ne bom obstajal, nikoli ne ostariš, maš večno obliko, nikoli nisi lačen, žejen, nikoli nič ne izgubiš, nikoli nisi nezavesten. Duša je kategorično različna od materije (fizičnega telesa in uma) in nikoli ne trpi teh materialnih nadlog vezanih na njo (telo in um). To je tko kot sanje za dušo. Ko se zbudiš vidiš da to nič ni blo res, v smislu da se to ni dogajal tebi in da si (bil) ti nespremenjen.  

 

Npr. maš v sobi dva človeka in en ponoč sanja in en buden ga gleda zraven. Ta, ki sanja, sanja da mu en reže njegovo roko in joka in pravi nehaj mi rezati roko, prosim pomagajte mi in ta zvok sliši ta ki ga zraven gleda. Ta, ki je buden vidi, da temu noben ne reže roke zato tudi ne pomisli da bi mu nudil pomoč da bi ga "unga" ustavljal. Lahko pa ga zbudi in s tem ga bo rešil tistih sanj in trpljenja povezanega s sanjami. Ko se tisti zbudi vidi da mu v resnic sploh noben ni rezal roke in da jo še vedno ima in vse tisto trpljenje avtomatsko izpuhti.

 

Na podoben način, pravo sočutje do človeka je da ga zbudiš iz budnega stanja, tj. iz. sanj maye (neznanja... kdo on v resnici je) ker s tem bo rešen vsega trpljenja. Ni pravo sočutje da ti nekomu le pomagaš pridt do materialnih potreb, ki jih hoče (hrana, voda, pozicija...) ker temu nikol ni konca in tud če mu vse daš, še vedno bo mogu "umrt" in se "rodit" in "trpet izgube" in "skrbet" in "garat" ... znova in znova. Pomagat mu morš odstranit neznanje kdo on v resnici je, zbudit ga iz sanj v resničnost, zbudit ga iz zmotnega poistovečanja z materialnim telesom in umom.

 

In da bi se lahko en zbudil, se jih ne rabi z njim še 100 drugih, kao da je njegovo zbujenje pogojeno s tem kaj drugi počnejo, ali v sanjah "dobro" ali "slabo" delujejo. Zato te zaželjene in težko pričakovane in propagirane (dostkrat na subtilno silo) nujne kritične mase za spremembe "novodobnikov" sploh niso potrebne. Vsakega posameznika lahko zbudiš ali pa tudi skupino, ampak zbujenje enega ali skupine ni odvisno od tega kaj drugi počnejo in jih ne rabiš nič spreminjat. 

 

Seveda lahko samo budni zbudi speče, oz. budi (ker še vedno se morajo speči strinjat oz. sodelovat pri zbujenju, ker majo svobodno voljo), neomejeno njih. 

 

Pozaba Boga je vzrok neznanja, sanj maye. Takoj ko se spomniš Boga, ko te budni (ali Bog sam) spomni Nanj, na tvoj večni odnos z Njim, na to kdo si v resnici, si rešen teh sanj maye in s tem vsega trpljenja in v večno dinamični ljubezni do Boga in njegovih, v Njegovih neomejenih zabavah, dobiš absolutno izpolnitev, tisto kar si si vedno želel, a v mayi (pozabi, sanjah) nikoli našel. Tudi ko si še v tem telesu in umu in v tem svetu. 



#191 *glas*

*glas*
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 005

Objavljeno: 10. februar 2017, 13:13

Npr. maš v sobi dva človeka in en ponoč sanja in en buden ga gleda zraven. Ta, ki sanja, sanja da mu en reže njegovo roko in joka in pravi nehaj mi rezati roko, prosim pomagajte mi in ta zvok sliši ta ki ga zraven gleda. Ta, ki je buden vidi, da temu noben ne reže roke zato tudi ne pomisli da bi mu nudil pomoč da bi ga "unga" ustavljal. Lahko pa ga zbudi in s tem ga bo rešil tistih sanj in trpljenja povezanega s sanjami. Ko se tisti zbudi vidi da mu v resnic sploh noben ni rezal roke in da jo še vedno ima in vse tisto trpljenje avtomatsko izpuhti.

 

Na podoben način, pravo sočutje do človeka je da ga zbudiš iz budnega stanja, tj. iz. sanj maye (neznanja... kdo on v resnici je) ker s tem bo rešen vsega trpljenja. Ni pravo sočutje da ti nekomu le pomagaš pridt do materialnih potreb, ki jih hoče (hrana, voda, pozicija...) ker temu nikol ni konca in tud če mu vse daš, še vedno bo mogu "umrt" in se "rodit" in "trpet izgube" in "skrbet" in "garat" ... znova in znova. Pomagat mu morš odstranit neznanje kdo on v resnici je, zbudit ga iz sanj v resničnost, zbudit ga iz zmotnega poistovečanja z materialnim telesom in umom.

 

Seveda lahko samo budni zbudi speče, oz. budi (ker še vedno se morajo speči strinjat oz. sodelovat pri zbujenju, ker majo svobodno voljo), neomejeno njih. 

 

Če iz sočutja nekoga zbudiš iz slabih sanj, si mu s tem odvzel možnost, da ta do konca doživi te svoje sanje in se nauči, kaj se je želel naučiti skozi njih, ali le dobi to izkušnjo, ki so mu jo sanje prinesle..  Če nekoga na silo zbudiš iz sanj, bo ta lahko buden le pod tvojim okriljem, pa tudi to ne trajno in bo slej ko prej zaspal nazaj in sanjal še naprej nezavedno..

Edino prebujenje ki TRAJNO razbline mayo je prebujanje znotraj maye!

Ali podobno ko se v sanjah "prebudiš" znotraj sanj, ko se med sanjami zavedaš da sanjaš in vseeno sanjaš naprej..  In to je tisto kar je potrebno ta trenutek.

 

Ker pri tebi opažam da tako v sanjah ne sanjaš na ta način, podobno pa tudi v budnem stanju govoriš o "prebujenju", ki kot da ga še sploh nisi doživel, čeprav ves čas govoriš o njemu, saj teoretično pa že veš vse o njemu..   Zakaj mi deluješ tako umetelno ne vem..  Mogoče zaradi teh religijskih floskul, ki jih širiš..  ali tega obupanega zavetja pri krišni, ki se ga oklepaš.. Mogoče pa enostavno spiš (kot večina) in pač sanjaš sanje o temu kako si buden..   wink.png

 

Pozaba Boga je vzrok neznanja, sanj maye. Takoj ko se spomniš Boga, ko te budni (ali Bog sam) spomni Nanj, na tvoj večni odnos z Njim, na to kdo si v resnici, si rešen teh sanj maye in s tem vsega trpljenja in v večno dinamični ljubezni do Boga in njegovih, v Njegovih neomejenih zabavah, dobiš absolutno izpolnitev, tisto kar si si vedno želel, a v mayi (pozabi, sanjah) nikoli našel. Tudi ko si še v tem telesu in umu in v tem svetu. 

 

Maya ima svoj namen in da se ta namen lahko izpolni je BILO POTREBNO pozabiti Božansko stanje bivanja..  In to ni bila napaka, niti ni bil potreben noben greh, da je do tega prišlo, ampak je to bil sam čisti Božanski namen.. da lahko Neskončno dobi izkušnjo, kako pa bi bilo to če bi bilo končno..  Saj to je edno kar neskončno ne more narediti, izkušati omejenosti, izkušati ločenosti, izkušati časa, izkušati smrti in rojstva, izkušanje form - fizičnih in energetskih..  In da to lahko izkusi je potrebna maya!

To je ideja, ki je prišla iz najvišje ravni.  In ta ne bi bila uresničena na način kot je bila zamišljena, če ne bi Božansko najprej "pozabilo" kdo je in postalo omejena forma, telo, ki ima meje in čas trajanja..  In namen mayae lahko uspe le tako, da najprej pozabiš kdo Si..   In nato čez določen čas pozabe, lahko zopet pogledaš skozi mayo in vidiš iluzijo omejitev in se nazaj spomniš kdo Si, in kar Si seveda že od nekdaj..  Ne moreš pa tega narediti po smrti..  To lahko narediš edino tukaj in nikjer drugje.  In to je namen maye da ti podari to izkušnjo..  Nič v kreaciji ni napaka, zmota, greh ali balast..  vse ima svoj najvišji božanski namen.. in to lahko najdeš v vsaki stvari, tudi v najbolj banalni..   wink.png


"če te nekaj sili leteti, se nikdar ne boš plazil.."


#192 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 11. februar 2017, 11:39

Če iz sočutja nekoga zbudiš iz slabih sanj, si mu s tem odvzel možnost, da ta do konca doživi te svoje sanje in se nauči, kaj se je želel naučiti skozi njih, ali le dobi to izkušnjo, ki so mu jo sanje prinesle..  Če nekoga na silo zbudiš iz sanj, bo ta lahko buden le pod tvojim okriljem, pa tudi to ne trajno in bo slej ko prej zaspal nazaj in sanjal še naprej nezavedno..

 

To s sanjami je bila le ilustracija pointa, da se ti lahko zdi da se nekaj dogaja s tabo (npr. izpadli so ti zobje) a se ti v resnic ne. In na podoben način, nam se lahko zdi da smo se rodil, da bomo umrl, da smo nekaj izgubil, da smo zbolel, da trpimo, a v resnic ne. In da rešitve od trpljenja ne moreš dosežt dokler ohranjaš neznanje, tj. zmotno poistvečanje sebe.

 

In glede na to kar si tukaj napisal: v zgornjem primeru se je šlo za klic na pomoč (kar pomeni da si je speči želel rešitve) in uporabo uspešne rešitve (ne "ustavljanje" tistega, ki mu v sanjah reže roko ampak ga zbudit iz sanj in speči je bil rešen svojega trpljenja in zadovoljen s to rešitvijo).

 

Drgač kjer je sočutje (pravo sočutje) nikol ni uporabe sile, kar sem tud napisal v zgornjem tekstu (da lahko ga budi, a da bi se speči zbudil mora tudi on sodelovati...). 

 

Edino prebujenje ki TRAJNO razbline mayo je prebujanje znotraj maye!

Ali podobno ko se v sanjah "prebudiš" znotraj sanj, ko se med sanjami zavedaš da sanjaš in vseeno sanjaš naprej..  In to je tisto kar je potrebno ta trenutek.

 

Lahko se zaveš, da nisi materija ko si še v materiji ja, tako kot se voznik avta lahko zaveda, da ni avto. To sem napisu na konc tistega posta. 

 

Maya ima svoj namen in da se ta namen lahko izpolni je BILO POTREBNO pozabiti Božansko stanje bivanja..  In to ni bila napaka, niti ni bil potreben noben greh, da je do tega prišlo, ampak je to bil sam čisti Božanski namen.. da lahko Neskončno dobi izkušnjo, kako pa bi bilo to če bi bilo končno..  Saj to je edno kar neskončno ne more narediti, izkušati omejenosti, izkušati ločenosti, izkušati časa, izkušati smrti in rojstva, izkušanje form - fizičnih in energetskih..  In da to lahko izkusi je potrebna maya!

To je ideja, ki je prišla iz najvišje ravni.  In ta ne bi bila uresničena na način kot je bila zamišljena, če ne bi Božansko najprej "pozabilo" kdo je in postalo omejena forma, telo, ki ima meje in čas trajanja..  In namen mayae lahko uspe le tako, da najprej pozabiš kdo Si..   In nato čez določen čas pozabe, lahko zopet pogledaš skozi mayo in vidiš iluzijo omejitev in se nazaj spomniš kdo Si, in kar Si seveda že od nekdaj..  Ne moreš pa tega narediti po smrti..  To lahko narediš edino tukaj in nikjer drugje.  In to je namen maye da ti podari to izkušnjo..  Nič v kreaciji ni napaka, zmota, greh ali balast..  vse ima svoj najvišji božanski namen.. in to lahko najdeš v vsaki stvari, tudi v najbolj banalni..   wink.png

 

Če je neskončno res neskončno potem ni logično da bi mu kakšna izkušnja lahko manjkala in da bi si jo moral pridobit. Neskončni Bog nikol ne pride pod vpliv maye, tj. pozabi kdo je. Samo mi, navadna živa bitja lahko pozabmo kdo smo, ko zlorabmo svojo svobodno voljo, tj. ne želimo služit Boga, našega večnega gospodarja.  



#193 *glas*

*glas*
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 005

Objavljeno: 11. februar 2017, 12:19

To s sanjami je bila le ilustracija pointa, da se ti lahko zdi da se nekaj dogaja s tabo (npr. izpadli so ti zobje) a se ti v resnic ne. In na podoben način, nam se lahko zdi da smo se rodil, da bomo umrl, da smo nekaj izgubil, da smo zbolel, da trpimo, a v resnic ne. In da rešitve od trpljenja ne moreš dosežt dokler ohranjaš neznanje, tj. zmotno poistvečanje sebe.

 

In glede na to kar si tukaj napisal: v zgornjem primeru se je šlo za klic na pomoč (kar pomeni da si je speči želel rešitve) in uporabo uspešne rešitve (ne "ustavljanje" tistega, ki mu v sanjah reže roko ampak ga zbudit iz sanj in speči je bil rešen svojega trpljenja in zadovoljen s to rešitvijo).

 

Drgač kjer je sočutje (pravo sočutje) nikol ni uporabe sile, kar sem tud napisal v zgornjem tekstu (da lahko ga budi, a da bi se speči zbudil mora tudi on sodelovati...). 

 

Ja na ta "klic na pomoč" se lahko odzovemo naivno in osebo pač zbudimo iz nočne more in pač naivno mislimo, da smo ji pomagali, saj smo jo rešili muk. To pa lahko mislimo tudi zato, ker smo ga trenutno tudi dejansko rešili teh muk. Ni nujno pa da razumeš res izvorni vzrok teh nočnih mor, tako tudi ne moreš razumeti zakaj bo oseba, ko bo zopet zaspala, se ji bodo nočne more zopet vračale. Niti ne veš zakaj je zaspala prvotno, kolikorat je že šla spat (odsanjala) in se spet zbudila in kolikokrat bo ta cikel še ponovila..  In ja ko osebo dobronamerno "zbudiš" izven sanj si lahko nasilen, pa tega ne veš..  To je pač neznanje, ni slab namen..  Je dober namen itak..  Ampak vsa grozodejstva so tlakovana z dobrimi nameni, tako da..  Gre pač prvotno za prave informacije seveda in nato še pravo razumevanje le teh..

 

Če je neskončno res neskončno potem ni logično da bi mu kakšna izkušnja lahko manjkala in da bi si jo moral pridobit. Neskončni Bog nikol ne pride pod vpliv maye, tj. pozabi kdo je. Samo mi, navadna živa bitja lahko pozabmo kdo smo, ko zlorabmo svojo svobodno voljo, tj. ne želimo služit Boga, našega večnega gospodarja.  

Saj mu ne manjka!

Ampak če neskončno ne bi bi imelo tudi izkušnje "končnosti", a se ti ne zdi da potem ne bi imelo res čisto vseh izkušenj?  Ali ti misliš, da bi imelo "vse" če ne bi imelo tudi tega?   smile.png    Če želiš uničiti mayo, je isto kot da če želiš uničiti del boga..  Kar je pač naiven pristop zaradi neznanja, in to so iluzije/slepila globljih vidikov maye, skozi katere še ne zmoreš pogledati..

Če razumeš kar govorim, ti to lahko že v štartu pove, da maya ni napaka ampak božanska kreacija!  In ta ima prav specifičen namen in smisel..  

Je pa res da dokler nisi vzel odgovornosti za svoje življenje v svoje roke, ko je nekdo drug odgovoren za vse to, tako dolgo si tudi (nevede) v poziciji žrtve in od tam lahko vidiš le grehv (ker ga iščeš, ga tudi najdeš), saj zate seveda mora obstajati, da ti opraviči tvoje stanje, ki ti je še nesprejemljivo in ga želiš izničiti ali pred njim pobegniti itd, zato pa lahko le statično čakaš, da boš enkrat vzet k "bogu".. Medtem pač malikuješ neka duhovna bitja, ki jih pač vrednotiš višje od sebe in upaš da bo to dovolj, da te bodo na koncu rešili iz tega tebi nesprejemljivega stanja..

Recimo ali si opazil da imaš dva izraza že v religijskih terminih; eden je imenovan vnebovzetje, drug pa je vnebohod..  

Najprej si vzet v nebo, ker tega še ne znaš, nato se naučiš oditi iz pozabe nazaj skozi smrt sam..  Nato pa vse to kar je "tam" lahko prinašaš in živiš tudi "tukaj", brez da bi manično bežal iz tega materialnega stanja ali ga kakorkoli zaničeval materialno obliko obstoja.. Ker eno je če se bojiš navezat na materialno, saj bi potem takoj izgubil Sebe, Boga in ves svoj duhovni princip v sebi..  Drugo pa je ko se učiš vstopati v materijalno izkušnjo na način, da ničesa Izvornega in Božjega pri tem vstopu več ne izgubljaš in tak vstop je tudi namen te kreacije, saj potem poduhoviš tudi materijo. To pa je možno le, če jo v polnosti sprejemaš in jo ceniš kot božansko raven, kar tudi je, no tako lahko izkusiš le ko celostno razumeš skrivnosti kreacije in kreatorja..  

Mogoče malo težki koncepti, za nekoga v krišnovski ideologiji, ampak vseeno..  kar pišem, pišem za vse, ki jih to pač zanima.


"če te nekaj sili leteti, se nikdar ne boš plazil.."


#194 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 11. februar 2017, 13:08

Ja na ta "klic na pomoč" se lahko odzovemo naivno in osebo pač zbudimo iz nočne more in pač naivno mislimo, da smo ji pomagali, saj smo jo rešili muk. To pa lahko mislimo tudi zato, ker smo ga trenutno tudi dejansko rešili teh muk. Ni nujno pa da razumeš res izvorni vzrok teh nočnih mor, tako tudi ne moreš razumeti zakaj bo oseba, ko bo zopet zaspala, se ji bodo nočne more zopet vračale. Niti ne veš zakaj je zaspala prvotno, kolikorat je že šla spat (odsanjala) in se spet zbudila in kolikokrat bo ta cikel še ponovila..  In ja ko osebo dobronamerno "zbudiš" izven sanj si lahko nasilen, pa tega ne veš..  To je pač neznanje, ni slab namen..  Je dober namen itak..  Ampak vsa grozodejstva so tlakovana z dobrimi nameni, tako da..  Gre pač prvotno za prave informacije seveda in nato še pravo razumevanje le teh..

 

V prvem postu piše zakaj je oseba "zaspala" smile.png In ko se enkrat "zbudi", taka oseba ne "zaspi" več nazaj.

 

Saj mu ne manjka!

Ampak če neskončno ne bi bi imelo tudi izkušnje "končnosti", a se ti ne zdi da potem ne bi imelo res čisto vseh izkušenj?  Ali ti misliš, da bi imelo "vse" če ne bi imelo tudi tega?   smile.png

 

Saj ravno jaz sem napisal da ima vse, ti si prej napisal da potrebuje. Če nekdo nekaj potrebuje pomen da še nima in ne more bit neskončno, zato je bla tvoja izjava nelogična.  

 

 Če želiš uničiti mayo, je isto kot da če želiš uničiti del boga..  

 

Sej jz nikjer nisem napisal, da želim uničiti mayo smile.png

 

Če razumeš kar govorim, ti to lahko že v štartu pove, da maya ni napaka ampak božanska kreacija!  In ta ima prav specifičen namen in smisel..

 

Seveda je maya Božja kreacija in ima specifičen namen. 

 

Je pa res da dokler nisi vzel odgovornosti za svoje življenje v svoje roke, ko je nekdo drug odgovoren za vse to, tako dolgo si tudi (nevede) v poziciji žrtve in od tam lahko vidiš le grehv (ker ga iščeš, ga tudi najdeš), saj zate seveda mora obstajati, da ti opraviči tvoje stanje, ki ti je še nesprejemljivo in ga želiš izničiti ali pred njim pobegniti itd, zato pa lahko le statično čakaš, da boš enkrat vzet k "bogu".. Medtem pač malikuješ neka duhovna bitja, ki jih pač vrednotiš višje od sebe in upaš da bo to dovolj, da te bodo na koncu rešili iz tega tebi nesprejemljivega stanja..

 

Sej greh je tvoja slaba aktivnost, ne od nekoga drugega, torej ko govorim o grehu se ne gre za prelaganje odgovornosti na nekoga drugega. Niti ne govorim o pobegu ali statičnem čakanju ampak o prenehanju greha in začetku pravilnega delovanja. Jz drgač ne malikujem nobenih duhovnih bitij. 

 

 

Recimo ali si opazil da imaš dva izraza že v religijskih terminih; eden je imenovan vnebovzetje, drug pa je vnebohod..  

Najprej si vzet v nebo, ker tega še ne znaš, nato se naučiš oditi iz pozabe nazaj skozi smrt sam..  Nato pa vse to kar je "tam" lahko prinašaš in živiš tudi "tukaj", brez da bi manično bežal iz tega materialnega stanja ali ga kakorkoli zaničeval materialno obliko obstoja..

 

Sem ti že napisal, da jaz ne sledim nobeni religiji.

Tudi v svojem postu sem napisal, da mora človk sodelovat pri zbuditvi. 

 

Ker eno je če se bojiš navezat na materialno, saj bi potem takoj izgubil Sebe, Boga in ves svoj duhovni princip v sebi..  Drugo pa je ko se učiš vstopati v materijalno izkušnjo na način, da ničesa Izvornega in Božjega pri tem vstopu več ne izgubljaš in tak vstop je tudi namen te kreacije, saj potem poduhoviš tudi materijo. To pa je možno le, če jo v polnosti sprejemaš in jo ceniš kot božansko raven, kar tudi je, no tako lahko izkusiš le ko celostno razumeš skrivnosti kreacije in kreatorja..  

Mogoče malo težki koncepti, za nekoga v krišnovski ideologiji, ampak vseeno..  kar pišem, pišem za vse, ki jih to pač zanima.

 

Kar sem jaz v zgornjem postu pisal je rešitev od zmotnega poistovečanja z materijo. 



#195 *glas*

*glas*
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 005

Objavljeno: 11. februar 2017, 15:11

Saj ravno jaz sem napisal da ima vse, ti si prej napisal da potrebuje. Če nekdo nekaj potrebuje pomen da še nima in ne more bit neskončno, zato je bla tvoja izjava nelogična.  

 

Maya in izkušnja maye je tista, ki je del celote izkušenj..  Ti ga imenuješ pač zapor, kamor si bil poslan, ker si kao grešil, vbistvu pa ni to tako.  Ni bil potreben greh, da si pristal tukaj.  Saj bitja tukaj so Njegovi poslanci (a so hkrati Ono samo), da odživijo in "odčutijo" te omejitve, saj ta Enost obstaja tako izven teh omejitev, kot tudi hkrati znotraj teh omejitev, vseeno pa je moral nastati paradoks bitij, ki mislijo da so ločena od Enosti, da lahko odživijo ta namen ločenosti in omejenosti, da ta izkušnja tudi nastane.

Človek si lahko za časa izkušanja tega paradoksa to logično razlaga skozi nešteto religijskih zgodb, zakaj trenutno je to tako sedaj in kakšni "slabi vzroki" so krivi za to, da je do tega prišlo..  Če pa odkriješ vzrok izza vzroka, pa boš dojel da je vse dobro in vse super, že ves čas..  Niti ni greha, niti ni nikdar nič bilo narobe ali je narobe..

 

Izjava zgoraj pa ti ni logična, ker ti imaš pogled le od tukaj tja, ne pa tudi od tam sem.  Ko boš enkrat do konca prestopil na "ono stran", boš doživel, da nič ne obstaja!  Da časa nikdar ni bilo in si ves čas le na enem in istem prostoru večnosti, kot Bitje ki Je (tam že od nekdaj).  In se lahko pogledaš v tej obliki in vseh ostalih oblikah, ki si se kadarkoli, manifestiral, saj si izkusil že vse vloge, ki so kadarkoli obstajale..  In ko se boš od tam vrnil nazaj v svojo trenutno človeško obliko, boš pa zopet imel spomin, da si enkrat bil že Vse, sedaj pa si le ta en delček in v nekem "času" na premici doživljanja.  

In ko iz človeške perspektive sedaj živiš to idejo, ki si si jo kot Bog enkrat zadal. Si pa hkrati sedaj tudi na "oni strani", vse to že zdavnaj odživel, čeprav ti sedaj v tem linearnem (človeškem) delu sebe, to komaj živiš in si šele nekje delu te svoje poti - en del je že za tabo, en del pa te še čaka..

 

Če nekomu opisuješ te koncepte, a jih ta še ni doživel, jih vedno razume kot kontraindiktorne, saj so iz zemeljske perspektive vedno kontraindiktorni, zato ti pa tudi ves čas govorim, da izkušnje boga še nimaš, saj potem bi te koncepte razumel..  In bi tudi presegel potrebe po grehu, odrešitvi in podobne nesmisle..

 

 

Sej jz nikjer nisem napisal, da želim uničiti mayo smile.png

 

Ne pisal si le o Zemlji, ki je večni zapor, kjer je le večno trpljenje in se je treba nekako rešiti tukaj ven, da se oddide od tukaj, na način odhoda, ki bo mogoč po smrti..  pa še to kak za koga..   odvisno kako dober služabnik si bil..  smile.png  

Jaz če bi bil v zaporu, bi ga želeč porušiti, izničiti, če ne bi mogel oditi ven..   Kaj pa ti?  A ga ne bi želel?


"če te nekaj sili leteti, se nikdar ne boš plazil.."


#196 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 11. februar 2017, 20:48

Maya in izkušnja maye je tista, ki je del celote izkušenj..  Ti ga imenuješ pač zapor, kamor si bil poslan, ker si kao grešil, vbistvu pa ni to tako.  Ni bil potreben greh, da si pristal tukaj.  Saj bitja tukaj so Njegovi poslanci (a so hkrati Ono samo), da odživijo in "odčutijo" te omejitve, saj ta Enost obstaja tako izven teh omejitev, kot tudi hkrati znotraj teh omejitev, vseeno pa je moral nastati paradoks bitij, ki mislijo da so ločena od Enosti, da lahko odživijo ta namen ločenosti in omejenosti, da ta izkušnja tudi nastane.

Človek si lahko za časa izkušanja tega paradoksa to logično razlaga skozi nešteto religijskih zgodb, zakaj trenutno je to tako sedaj in kakšni "slabi vzroki" so krivi za to, da je do tega prišlo..  Če pa odkriješ vzrok izza vzroka, pa boš dojel da je vse dobro in vse super, že ves čas..  Niti ni greha, niti ni nikdar nič bilo narobe ali je narobe..

 

Izjava zgoraj pa ti ni logična, ker ti imaš pogled le od tukaj tja, ne pa tudi od tam sem.  Ko boš enkrat do konca prestopil na "ono stran", boš doživel, da nič ne obstaja!  Da časa nikdar ni bilo in si ves čas le na enem in istem prostoru večnosti, kot Bitje ki Je (tam že od nekdaj).  In se lahko pogledaš v tej obliki in vseh ostalih oblikah, ki si se kadarkoli, manifestiral, saj si izkusil že vse vloge, ki so kadarkoli obstajale..  In ko se boš od tam vrnil nazaj v svojo trenutno človeško obliko, boš pa zopet imel spomin, da si enkrat bil že Vse, sedaj pa si le ta en delček in v nekem "času" na premici doživljanja.  

In ko iz človeške perspektive sedaj živiš to idejo, ki si si jo kot Bog enkrat zadal. Si pa hkrati sedaj tudi na "oni strani", vse to že zdavnaj odživel, čeprav ti sedaj v tem linearnem (človeškem) delu sebe, to komaj živiš in si šele nekje delu te svoje poti - en del je že za tabo, en del pa te še čaka..

 

Če nekomu opisuješ te koncepte, a jih ta še ni doživel, jih vedno razume kot kontraindiktorne, saj so iz zemeljske perspektive vedno kontraindiktorni, zato ti pa tudi ves čas govorim, da izkušnje boga še nimaš, saj potem bi te koncepte razumel..  In bi tudi presegel potrebe po grehu, odrešitvi in podobne nesmisle..

 

Ti koncepti še niso ultimativna, čista izkušnja tebe, Boga in sveta, zato si tud še vznemirjen in nestrpno nastrojen proti religijam. Ko boš šel naprej boš videl in dosegel mir. 

 

Ne pisal si le o Zemlji, ki je večni zapor, kjer je le večno trpljenje in se je treba nekako rešiti tukaj ven, da se oddide od tukaj, na način odhoda, ki bo mogoč po smrti..  pa še to kak za koga..   odvisno kako dober služabnik si bil..  smile.png  

Jaz če bi bil v zaporu, bi ga želeč porušiti, izničiti, če ne bi mogel oditi ven..   Kaj pa ti?  A ga ne bi želel?

 

Nisem tega pisal. Zemlja je zapor samo za zapornike, ne pa za Boga ali tiste, ki so mu predani. Tako kot paznik in kralj, ki pride na obisk nista zapornika, čeprav sta v zaporu, ali pajek na mreži ni ujet v mrežo tako kot muha. Trpljenje ni večno, je kontinuirano za zapornike, dokler se ne popravjo, pol preneha, tudi če so še prisotni v tem svetu. Ta poprava in rešitev trpljenja ni da je mogoča samo po smrti. Takoj ko se nekdo poprav je rešen, še tukaj. Smrt sama po seb še nič ne spremeni, je samo zapustitev starega telesa ker se moraš naseliti v novega. Ne, jaz si ne želim porušiti, izničiti zapora, ker vem da to ni niti mogoče niti ni rešitev. Rešitev je poprava svojih dejanj.  



#197 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 13. februar 2017, 20:47

Maya in izkušnja maye je tista, ki je del celote izkušenj..  Ti ga imenuješ pač zapor, kamor si bil poslan, ker si kao grešil, vbistvu pa ni to tako.  Ni bil potreben greh, da si pristal tukaj.  Saj bitja tukaj so Njegovi poslanci (a so hkrati Ono samo), da odživijo in "odčutijo" te omejitve, saj ta Enost obstaja tako izven teh omejitev, kot tudi hkrati znotraj teh omejitev, vseeno pa je moral nastati paradoks bitij, ki mislijo da so ločena od Enosti, da lahko odživijo ta namen ločenosti in omejenosti, da ta izkušnja tudi nastane.

Človek si lahko za časa izkušanja tega paradoksa to logično razlaga skozi nešteto religijskih zgodb, zakaj trenutno je to tako sedaj in kakšni "slabi vzroki" so krivi za to, da je do tega prišlo..  Če pa odkriješ vzrok izza vzroka, pa boš dojel da je vse dobro in vse super, že ves čas..  Niti ni greha, niti ni nikdar nič bilo narobe ali je narobe..

 

Izjava zgoraj pa ti ni logična, ker ti imaš pogled le od tukaj tja, ne pa tudi od tam sem.  Ko boš enkrat do konca prestopil na "ono stran", boš doživel, da nič ne obstaja!  Da časa nikdar ni bilo in si ves čas le na enem in istem prostoru večnosti, kot Bitje ki Je (tam že od nekdaj).  In se lahko pogledaš v tej obliki in vseh ostalih oblikah, ki si se kadarkoli, manifestiral, saj si izkusil že vse vloge, ki so kadarkoli obstajale..  In ko se boš od tam vrnil nazaj v svojo trenutno človeško obliko, boš pa zopet imel spomin, da si enkrat bil že Vse, sedaj pa si le ta en delček in v nekem "času" na premici doživljanja.  

In ko iz človeške perspektive sedaj živiš to idejo, ki si si jo kot Bog enkrat zadal. Si pa hkrati sedaj tudi na "oni strani", vse to že zdavnaj odživel, čeprav ti sedaj v tem linearnem (človeškem) delu sebe, to komaj živiš in si šele nekje delu te svoje poti - en del je že za tabo, en del pa te še čaka..

 

Če nekomu opisuješ te koncepte, a jih ta še ni doživel, jih vedno razume kot kontraindiktorne, saj so iz zemeljske perspektive vedno kontraindiktorni, zato ti pa tudi ves čas govorim, da izkušnje boga še nimaš, saj potem bi te koncepte razumel..  In bi tudi presegel potrebe po grehu, odrešitvi in podobne nesmisle..

 

Če si ti to z rdečo odkril, zakaj te pol tolk iritirajo "destruktivni programi in nesmisli" religij? (pa še itak si jih ti ustvaril a ne, zakaj bi te pol iritiral?) 



#198 *glas*

*glas*
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 005

Objavljeno: 13. februar 2017, 22:01

Mgd, moral se boš naučiti tudi posredno učiti, ker pač ne morem te vzeti pod svoje okrilje, saj nimam takih potreb..   Ko ti namenim en krog, bodi hvaležen in nato idi naprej ter naprej sestavljaj sam..  Če bo kdaj namen, se boma že spet bolj direktno česa dotaknila skupaj..  

 

Drugače pa itak sam pokažeš koliko časa lahko slediš, do kod zmoreš iti ali si želiš, kot si nakazal tudi tokrat:

Ti koncepti še niso ultimativna, čista izkušnja tebe, Boga in sveta, zato si tud še vznemirjen in nestrpno nastrojen proti religijam. Ko boš šel naprej boš videl in dosegel mir. 

 

Mgd če si prepričan v to, potem mi ne rabiš več vprašanj postavljati..  Ker najprej jih postavljaš in srkaš kar ti povem, nato pa se ti na neki točki spet ego razbohoti in se ti spet okrona za to kar on seveda ni..  Pa tukaj ne želim jaz biti nad tabo, opisujem ti le da je tvoj ego bolj duhoven od tebe Samega..  wink.png    ali vsaj večino časa on nastopa pri tebi, zato pa deluje(š) tako kot deluje(š)..

 

Če si ti to z rdečo odkril, zakaj te pol tolk iritirajo "destruktivni programi in nesmisli" religij? (pa še itak si jih ti ustvaril a ne, zakaj bi te pol iritiral?) 

 

Z tematiko iritacije velikokrat začenjaš in te razumem zakaj..  V tvoji pobožni predstavi pač določena čustva niso dovoljena, zato jih za živo glavo ne boš izrazil, saj poskušaš biti popoln "sledilec". Sledilec nekim pobožnim zapovedim pač, ki si jih srečal nekje na svoji poti..  delno ti je pa ta pobožnost tudi dokaj pisana na kožo, saj v tebi prevladuje bolj ženska energija in dokaj lahko zanikaš svoj moški pol, podobno kot je bilo to isto zatrto veliko ženskam že v ranem otroštvu, ko se jim je od malega govorilo, da se ne smejo jeziti..  itd

Drugače pa opazim kako se muzaš včasih okrog nas določenih posameznikov, včasih poskušaš svetohlinsko tudi iz koga izvabiti jezo, da bi jo izrazil namesto tebe,..  heh   Ampak ker kdaj kdo vseeno to preveč zbudi v tebi samemu in te še s čem drugim sooči, pa si nedolgo nazaj naredil 3korake nazaj v ta nek tvoj popoln bhakti položaj, ampak kot vidim ni dolgo trajal..  wink.png

 

Vse v kreaciji pa ima seveda svojo mesto, tako jeza, kot religije, kot destruktivni programi, kot Mgd..  kot tudi čisto vse ostalo.

In jaz ničesar ne zanikam, le podajam svojo izkušnjo tega..  ali izražam svoj odnos do tega, izražam svoje razumevanje in različne možnosti pogleda na eno in isto stvar, saj lahko zavzamem pač veliko število zavestnih pozicij na nekaj..  In zato, ko si kaj od povedanega ne boš mogel zracionalizirati, me ne rabiš obtoževati kontraindiktornosti, ampak poskusi sam stopiti v točko zavesti, kjer boš lahko razumel zakaj je pa tak pogled možen..   in boš nato mnogo lažje naprej sestavljal ta svoj mozaik..   Zakaj nekaj obstaja in kaj je namen vsake pozamezne stvari v kreaciji pa je najbolje da vsak sam izkusi in tudi razišče..  


"če te nekaj sili leteti, se nikdar ne boš plazil.."


#199 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 13. februar 2017, 23:46

Mgd, moral se boš naučiti tudi posredno učiti, ker pač ne morem te vzeti pod svoje okrilje, saj nimam takih potreb..   Ko ti namenim en krog, bodi hvaležen in nato idi naprej ter naprej sestavljaj sam..  Če bo kdaj namen, se boma že spet bolj direktno česa dotaknila skupaj..  

 

Spraševal sem te zarad tebe, ne zarad sebe... v upanju da ti pr seb opaziš nekaj... za vzpodbudo da raziščeš... kar ti bo pomagal it naprej. 

 

Z tematiko iritacije velikokrat začenjaš in te razumem zakaj..  V tvoji pobožni predstavi pač določena čustva niso dovoljena, zato jih za živo glavo ne boš izrazil, saj poskušaš biti popoln "sledilec".

 

 

Ne zarad tega, ampak če bi ti odkril, da je vse ok in nič narobe, pol te religije ne bi imele za kaj iritirat. Kar pomeni, da nekaj še ne štima čist pr tvoji koncepciji. Ko boš to opazu boš šel šele lahko naprej.  

 

Vse v kreaciji pa ima seveda svojo mesto, tako jeza, kot religije, kot destruktivni programi, kot Mgd..  kot tudi čisto vse ostalo.

 

In jaz ničesar ne zanikam, le podajam svojo izkušnjo tega..  ali izražam svoj odnos do tega, izražam svoje razumevanje in različne možnosti pogleda na eno in isto stvar, saj lahko zavzamem pač veliko število zavestnih pozicij na nekaj..  In zato, ko si kaj od povedanega ne boš mogel zracionalizirati, me ne rabiš obtoževati kontraindiktornosti, ampak poskusi sam stopiti v točko zavesti, kjer boš lahko razumel zakaj je pa tak pogled možen..   in boš nato mnogo lažje naprej sestavljal ta svoj mozaik..   Zakaj nekaj obstaja in kaj je namen vsake pozamezne stvari v kreaciji pa je najbolje da vsak sam izkusi in tudi razišče..  

 

No če ima vse v kreaciji svoje mesto, zakaj si tolk ziritiran z religijami? V vsakem postu se to vidi in čuti. In tud mene bi na vsak način rad stlačil v neko religijo oz. bolje rečeno svojo izkrivljeno predstavo kaj naj bi religije govorile. Če pa ne v to, pa v en drug "box" sklepajoč po svojih nekih prejšnjih izkušnjah, ampak do zdaj si še vedno čist falil, tudi v tem postu zgoraj. Vse zato da bi me imel v nekem tebi "znanem boxu", da bi lahko potem pametoval. In če glede mene zmeri tolk mim udariš, kar je tud čisto dostopno preverljivo (vsak se lahko dobi z mano in preživi določen čas z mano in sam preveri), pol se lahko ve kolk čist pogled imaš na druge stvari (kar se vid tud po tem kar pišeš), saj si ti en in isti. Npr. katerkol objekt pogledaš preko umazanega ogledala, bo slika popačena. Ni da lahko en objekt jasno vidiš, drugega pa popačeno, ker gledaš preko istega umazanega ogledala. Še enkrat ti povem, jaz ne sledim nobeni religiji niti me ne morš spravt v noben box tistih svojih prejšnjih izkušenj, ker teh izkušenj/doživljanj, ki jih imam jaz, ti še nisi imel in je tisto jalovo in smešno početje. Raje iskreno razišč zakaj če je vse ok in če nič ni narobe in če ima vse svoje mesto v kreaciji in če si ti vse skreiral, kot praviš, te religije tolk iritirajo? In to ne zarad tega ker bi jaz rad zagovarjal religije ali si želel pridt pod tvoje okrilje/nauk, ampak čist zarad tebe, ker ti bo to odprl ene stvari za naprej... ko boš šele lahko počas začel dojemat o čem jaz govorim.    



#200 *glas*

*glas*
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 005

Objavljeno: 14. februar 2017, 11:51

No no Mgd, kaj te je tako razburilo?  Saj nisem nič takega povedal, kar ti ne bi povedal že mnogokrat poprej..

Drugače pa si res zdaj nekoga drugega najdi, ki bo imel čas zate, ker jaz res končujem..  Saj po forumih imaš dovolj ljudi, ki jih lahko grickaš..  

Jaz itak že zaradi tega končujem, kar sem ti že zgoraj predočil, pa tudi zaradi tega ker grem za en mesec v Egipt..  Ja prav bereš ja, stare religije in civilizacije grem malo začutiti..  wink.png

A si mi ti naložil takšno pokoro zdaj ali kaj??  Saj veš, kot grešniku, ki sovraži religije, da me zdaj za kazen tja pošiljaš..   tongue.png

Drugače pa Mgd, tvoj bog je nezadovoljen s tabo, ker nemesto da bi se ljudje, do katerih pristopaš okvarjali z bogom, se morajo ves čas ukvarjati le s tabo.. Pazi se srda božjega, ko bo ugotovil, da zorabljaš njegovo ime in da Mgd zaseda vso njegovo mesto..  Ostajaj tu v iluziji čiiiiim dalje, ker tisto soočenje tam bo dokaj težko..   wink.png


"če te nekaj sili leteti, se nikdar ne boš plazil.."





Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (1)

Člani: 0 - Gosti: 1 - Skriti člani: 0