Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Krst - da ali ne?


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
263 komentarjev na to temo

#26 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 26. november 2016, 12:25

daj zresni se malo ...

 

bojim se, da če bi ti imel otroke, bi jih takoj položil na krišnov oltar in naj se krišna igra z njimi ... karkoli že krišna pacek pod tem razume

 

čist resen sem. se ne spomniš svojih pisanj glede prejšnjih lajfov, prihodnjih, svobodi izbire, zakonu karme, "poštarjih, ki prinesejo račun" itd. ? so bila to le pisanja za iskanje pozornosti ali si tudi kaj spoznal...

 

vem, da se še marsičesa bojiš, ker se samega sebe... se pa lahko tud osvobodiš, če hočeš... 



#27 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 26. november 2016, 12:29

p.s. npr. zvečer naviješ uro za ob 4.30h in pol ko zvoni si jezen na njo...



#28 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 26. november 2016, 12:36

jaaa ... starši so tvoji taprvi poštarši karme ... in naloga staršev je odgovornost ... in tukaj prične krog neznanja in neizkušenosti ... 

 

vse ostalo je naša pot popolnosti po kateri se gibljemo od tukaj do sem ... ker vse je tukaj in zdaj ...

 

če so poštarji pol prinesejo pošto, ki je posledica tvoje prejšnje izbire... so ti oni krivi, da si ti dojenček in če so ti kot poštarji prinesli neznanje in neizkušenost?



#29 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 26. november 2016, 12:45

... nezreli starši ti prinesejo bedarije ... 

 

zreli starši te vzgajajo nevtralno in ti dajo možnost , da sam izbereš svojo noro karmo , ko si odrasel ... 

 

če so poštarji, ti prinesejo posledico tvoje prejšnje izbire, a ne? zakaj si ti dojenček in zakaj imaš ti nezrele starše in zakaj ti preko njih prejmeš bedarije po pošti?  



#30 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 26. november 2016, 12:55

Ne zdi se mi pošteno, da otroka, ki se ne more odločat ob rojstvu krstiš, ga zavežeš v smer religije, ker v bistvu čeprav si starš in mu želiš najboljše-  ne veš še kakšna je njegova pot tu na zemlji, kam ga bo vodila od kje se je dušica pravzaprav pritepla....

Kakšno bo njegovo življenjsko poslanstvo, kaj je prinesel s seboj , katera smer bo njegova.--?

 

...Sem tudi mnenja, da je to sveti obred, pečat , ki ni tako brez teže v ozadju.

Dokler ga ne razdreš deluje nate kot energija z vsem kar nosi iz zgodovine pa do današnjega dne.

 

Če vzameš rkc kot institucijo ima sama le ta veliko grehov na teži.

Zato ni vseeno kdo in s kakšno energijo te krsti - ker lahko poseže v čist drugo smer učenja in razvoja...ter te oddalji za mnogo svetlobnih let.

Bi rekla, da bi krst oz. blagoslov morala izvesti res razsvetljena, čista, zavestno vedna  oseba....

V simboliko obreda pa se je dobro poprej fino razgledati preden se ji prepustiš ....morda ni vse tako kot nam površno razlagajo.

Včasih to počnemo preveč avtomatično - ker je pač tako počelo vso naše predništvo...al pa za sorodniški žur, ki je pač v navadi ob takšnih dogodkih.

 

Otroci v bistvu niso naša last ...so samostojni, individualni osebki ....in tako jih moramo videti kljub naši starševski želji .....

Sama ne bi nikoli krstila otroka....do njegove polnoletnosti in še mnogo čez to obdobje, je dovolj časa, da spozna različne smeri in prepričanja ...zato to prepuščam njemu samemu, ko bo pač čas dozorel za to.

Lahko mu približamo naše vrednote, znanje ...to je pa tudi vse.

Poslanstvo te itak prej ali slej samo poišče....

 

Te citate bom vzel kot osnovo...ker vidim, da nekateri še velik nimate razčiščeno glede RKC...in ker ne poznate zakulisja obredov...

 

S krstom se otroka ne veže glih na religijo, RKC, ampak na tisto kar je predstavljal in nakazal Kristus...

 

Pri krstu so prisotna zelo mogočna bitja...pred leti- kakšnimi 15 leti, sem bil na krstu enega človečka...pa sem malo gledal okolico cerkve, freske, kipce med mašo...in potem opazil da je tam kjer sem bil zagledan postalo malo bolj svetlo...in to glih med obredom...in ko sem se malo bolj fokusiral, izkusil energijo...tralala...sem lahko rekel samo hvala ker sem dobil malo izkušnje kaj stoji v ozadju teh obredov... in to ima bolj malo s tem kar pričate tukaj in kar misli večina ljudi...

Tako da iz tega stališča ni toliko pomembno kakšen človek krsti...ker tistih "brez greha" oz. Buda lvl človečkov je danes samo za vzorec...bolje to kot ništa...

 

Skoraj vse dušice, ki se utelešajo na Zemlji so bolj ali manj vpete v krščanstvo, RKC ali kakšno drugo religijo...razen mogoče kakšnih vesoljčkov in takih ki so prvič na Zemlji ali pa so tukaj bili samo parkrat...tako da že iz tega stališča bo moral vsak predelati obvakve ili onakve travme povezano z religijami...Kar pa še ne pomeni, da vesoljčki nimajo kakšnih podobnih travm iz njihovih planetov...

 

Krst kot sam ima manjšo težo kot pa zaobljube, ki grejo zraven...ala da bo veroval, hodil v RKC, ipd...ampak to ima še zmeraj manjšo težo kot kakšne zakletve ki jih je osebek kot ne vem kakšen menih dajal v preteklih lifeih...to je samo dodatna cigla na 100 tistih cigel, ki jih človelk že tako ali tako nosi...če malo poenostavim...

 

Otroci niso naša last...to je nekako res...da so pa samostojni, je pa spet vprašanje kakšno tolmačenje se vzame...samostojnost lahko pomeni tudi da znajo sami preživeti...to ap ponavadi glih niso do določene starosti...Tudi umsko zaostalim ljudem, težkiim invalidom, nepokretnim pravimo da niso glih sposobni samostojnega življenja...

 

 

 

O prenosu energij zna bit se kaj, da se sami niti ne zavedamo.

 

Tako kot voda....

Raznorazni priznani znanstveniki so z raziskavami dognali kako voda spreminja kristale pod vplivom določene simbolike ali oblike posode, ali pod vplivom različnih informacij, zvoka itn....

Če vodo daš napr. v vrč, ki ima obliko svete geometrije ali v kozarec z oznako določenega simbola... voda spremeni frekvenčno valovanje, moč energije, okus - kristale, obliko....

 

Tak, da mi smo iz mislim, da okrog 70% vode....pa si lahko misliš, da se kot voda navzamemo marsičesa v svoj zapis in delovanje....

Ni vse tako simple....sploh pa je potrebno razmišljat kam oz. komu prepuščamo tok svoje energije.

 

Vse v vesolju se preliva...Ko se bebico potopi v sveto vodico ali z njo pošprica, ima ta določen kratkotrajni vpliv na bebico, zviša vibracijo...kakšnega dolgotrajnega vpliva pa nima...za "okultni" namen krsta je ta kratek čas čisto dovolj...ostalo je pa itak odvisno od razvojne stopnje bebice in kako se bo obnašal in kaj bo delal v prihodnosti...

 

Ko recimo butnejo ven podzavestni vzorci, jebena karma iz preteklosti, ipd...niti sveta vodica, ne vem kakšni geometrijski liki, zvoki ali informacije iz okolja ne pomagajo kaj dosti...pa četudi bi človek bil 100% iz vode...Lahko samo olajšajo situacijo, jo pomirijo za kratek čas, za trajno rešitev pa nema druge kot tisto kar je bilo že prevečkrat omenjeno...

 

Bolj ko se človek bliža Buda lvl, bolj ima pod nadzorom kam usmerja energije...nižje ko je manj ima nadzora, bolj je pod vplivom okolja oz. kot pravijo osebnega, kolektivnega...In ja, najprej pride razmišljanje komu se daje energijo, potem pa sledi faza prakse, ki je tako kot ste večinoma že ugotovili- zelo jeba...In če pogledamo skozi oči optimista, če človeček dela "intenzivno" na temu, se bo v par lifeih že moralo kaj poznati...biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#31 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 26. november 2016, 13:15

težava je v tem, ker vsak radovedno odpre in prebere pošto, ki mu jo prinese poštar ... ampak, poštar nikoli ne prinese dobre pošte ... vedno samo položnice ... laugh.png laugh.png laugh.png

zato je smiselno, da vse iz nabiralnika od reklam do položnic takoj vržeš v peč in skuriš ... ker položnice so tudi hudičevo maslo ... biggrin.png

 

npr. če si ti žejen in nekdo ti da kozarec vode in kozarec mivke, bi ti radovedno spil kozarec mivke? ne, ker veš, imaš izkušnje in ker hočeš potešit žejo. če vidimo nekoga, da pije kozarec mivke, lahko razumemo da nima pravega znanja (ker noben si zavestno ne želi trpet, niti iz radovednosti ne). zakaj ga nima? ker ga ni izbral ko mu je bilo ponujeno. seveda pa ga še vedno lahko.  

 

ni nujno da poštar nikoli ne prinese dobre pošte. in tudi če prinese slabo, bo moj dolg napisan na položnicah ostal, tudi če pošte ne odprem ali jo skurim. naslednji bo prišel nekdo drug kot poštar...

 

tud hudič nam ni (ne more bit) nič kriv. 

 

zakaj se kljub tolikemu pisanju ravno o tem, očitno še vedno ne zavedaš svoje svobode izbire, tj. sebe, tj. svoje odgovornosti in se osvobodiš?



#32 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 26. november 2016, 15:25

V prvem postu se lepo vid to glede staršev. Mačky najprej prav da ona ni za krst, ker njen oče ni za to in ker ni bila vzgajana v tem duhu. Pol kasnej napiše, da je dobila izkušnje da je nekaj več kot materialni svet, ampak da o tem ne bo z očetom, ker je on čist drgačn človek. In pol ji prijateljica opiše svoje koristne izkušnje s krstom in zdej mačky ni več 100% zihr (napiše v naslednjih postih) in bi rada še druga mnenja, če slučajno nima prav. Jezusov nauk ni zanič, je še kako koristen, ni pa edini možni za napredek. 



#33 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 569

Objavljeno: 26. november 2016, 15:34

Te citate bom vzel kot osnovo...ker vidim, da nekateri še velik nimate razčiščeno glede RKC...in ker ne poznate zakulisja obredov...

 

S krstom se otroka ne veže glih na religijo, RKC, ampak na tisto kar je predstavljal in nakazal Kristus...

 

Pri krstu so prisotna zelo mogočna bitja...pred leti- kakšnimi 15 leti, sem bil na krstu enega človečka...pa sem malo gledal okolico cerkve, freske, kipce med mašo...in potem opazil da je tam kjer sem bil zagledan postalo malo bolj svetlo...in to glih med obredom...in ko sem se malo bolj fokusiral, izkusil energijo...tralala...sem lahko rekel samo hvala ker sem dobil malo izkušnje kaj stoji v ozadju teh obredov... in to ima bolj malo s tem kar pričate tukaj in kar misli večina ljudi...

Tako da iz tega stališča ni toliko pomembno kakšen človek krsti...ker tistih "brez greha" oz. Buda lvl človečkov je danes samo za vzorec...bolje to kot ništa...

 

Skoraj vse dušice, ki se utelešajo na Zemlji so bolj ali manj vpete v krščanstvo, RKC ali kakšno drugo religijo...razen mogoče kakšnih vesoljčkov in takih ki so prvič na Zemlji ali pa so tukaj bili samo parkrat...tako da že iz tega stališča bo moral vsak predelati obvakve ili onakve travme povezano z religijami...Kar pa še ne pomeni, da vesoljčki nimajo kakšnih podobnih travm iz njihovih planetov...

 

Krst kot sam ima manjšo težo kot pa zaobljube, ki grejo zraven...ala da bo veroval, hodil v RKC, ipd...ampak to ima še zmeraj manjšo težo kot kakšne zakletve ki jih je osebek kot ne vem kakšen menih dajal v preteklih lifeih...to je samo dodatna cigla na 100 tistih cigel, ki jih človelk že tako ali tako nosi...če malo poenostavim...

 

Otroci niso naša last...to je nekako res...da so pa samostojni, je pa spet vprašanje kakšno tolmačenje se vzame...samostojnost lahko pomeni tudi da znajo sami preživeti...to ap ponavadi glih niso do določene starosti...Tudi umsko zaostalim ljudem, težkiim invalidom, nepokretnim pravimo da niso glih sposobni samostojnega življenja...

 

 

 

 

Vse v vesolju se preliva...Ko se bebico potopi v sveto vodico ali z njo pošprica, ima ta določen kratkotrajni vpliv na bebico, zviša vibracijo...kakšnega dolgotrajnega vpliva pa nima...za "okultni" namen krsta je ta kratek čas čisto dovolj...ostalo je pa itak odvisno od razvojne stopnje bebice in kako se bo obnašal in kaj bo delal v prihodnosti...

 

Ko recimo butnejo ven podzavestni vzorci, jebena karma iz preteklosti, ipd...niti sveta vodica, ne vem kakšni geometrijski liki, zvoki ali informacije iz okolja ne pomagajo kaj dosti...pa četudi bi človek bil 100% iz vode...Lahko samo olajšajo situacijo, jo pomirijo za kratek čas, za trajno rešitev pa nema druge kot tisto kar je bilo že prevečkrat omenjeno...

 

Bolj ko se človek bliža Buda lvl, bolj ima pod nadzorom kam usmerja energije...nižje ko je manj ima nadzora, bolj je pod vplivom okolja oz. kot pravijo osebnega, kolektivnega...In ja, najprej pride razmišljanje komu se daje energijo, potem pa sledi faza prakse, ki je tako kot ste večinoma že ugotovili- zelo jeba...In če pogledamo skozi oči optimista, če človeček dela "intenzivno" na temu, se bo v par lifeih že moralo kaj poznati...biggrin.png

 

Žal ne razumemo pomena kaj zares prinaša energija osebe ki te krsti in blagoslovi.

Eno je Kristusova energija (ki se tako imenuje zaradi lažjega razumevanja današnjih ovčic ) gledano iz božje sfere...nekaj drugega pa je zakulisje institucije, ki ima v svojem pečatu vgravirane pogodbe s podzemno energijo.

Tudi duhovnik ni vedno čista duša in glede na institucijo z manipulativnimi nameni ta krst ni nikakršna resnična.kristusova energija..

Lahko si tako umisliš zaradi tega ali onega, zaradi želja ...ampak žal ni.

 

Ko sem govorila o prenosu energij za tem stoji ogromno zavedanja...

Nedvomno obstajajo tudi pravi, zavestnejši duhovniki in sami kraji z višjo sveto vibracijo....

Sam govorila sem generalno kaj verjetno pusti pečat takšnega krsta širše, kjer tega zavedanja in vibracije ni na tej ravni..

 

Lahko, da kdo to čuti drugače...jaz imam pač takšno vedenje...o tem pa še morda kdaj drugič naprej....zdaj nimam časa pisat.

 

 

Sicer pa je Shamann zame dobro povzel najpomembnejši point...in Enapačtaka dobre ugotovitve.


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#34 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 26. november 2016, 15:40

- jaaa ... hudič je ena od strani božje palice ... in mi smo tisti, ki jo izberemo ali ne ... 

 

- odgovornost pa je ravno v tem, kar izbereš ... če si izbral hudiča, ga pač izkušaš ... če si ga izbral, pomeni, da ti manjka ta izkušnja ...

 

- tudi če izbereš krišno, pomeni, da rabiš točno takšno izkušnjo .... in ko si jo obdelal, jo lahko odložiš ... biggrin.png  

 

Npr. ko si ti žejen in imaš pred sabo kozarec vode in kozarec mivke ali (še) kdaj izbereš pitje mivke, magar iz radovednosti? Ne, ker imaš znanje/izkušnjo pitja vode in mivke. Ko si žejen, ali kdaj odložiš pitje vode zavoljo pitja mivke? Ne. Izkušnjo "krišne" kot pišeš lahko odložiš ja, ker te ne zadovolji, ne moreš pa odložit izkušnje Krišne, tako kot vode zavoljo mivke ne ko si žejen. Če nekdo prav, da je odložil izkušanje Krišne, pomen, da ni imel dejanskega kontakta s Krišno. Ga pa lahko še vedno dobi. 



#35 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 26. november 2016, 16:11

Temelj duhovnosti in osebne rasti je sprejetje sebe kakršen si, bitje s svobodo izbire in s tem odgovornostjo za svoja dejanja in s tem posledice. Dokler misliš, da ti lahko kdorkoli drug škoduje ali koristi in ga kriviš ali slaviš, še nisi začel zares in problemi ostajajo. Jezusov nauk je da žanješ tisto kar si sejal. Šele ko to sprejmeš greš lahko na naslednjo stopničko. 



#36 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 26. november 2016, 16:21

Žal ne razumemo pomena kaj zares prinaša energija osebe ki te krsti in blagoslovi.

Eno je Kristusova energija (ki se tako imenuje zaradi lažjega razumevanja današnjih ovčic ) gledano iz božje sfere...nekaj drugega pa je zakulisje institucije, ki ima v svojem pečatu vgravirane pogodbe s podzemno energijo.

Tudi duhovnik ni vedno čista duša in glede na institucijo z manipulativnimi nameni ta krst ni nikakršna resnična.kristusova energija..

Lahko si tako umisliš zaradi tega ali onega, zaradi želja ...ampak žal ni.

 

Ko sem govorila o prenosu energij za tem stoji ogromno zavedanja...

Nedvomno obstajajo tudi pravi, zavestnejši duhovniki in sami kraji z višjo sveto vibracijo....

Sam govorila sem generalno kaj verjetno pusti pečat takšnega krsta širše, kjer tega zavedanja in vibracije ni na tej ravni..

 

Lahko, da kdo to čuti drugače...jaz imam pač takšno vedenje...o tem pa še morda kdaj drugič naprej....zdaj nimam časa pisat.

 

 

Sicer pa je Shamann zame dobro povzel najpomembnejši point...in Enapačtaka dobre ugotovitve.

 

Kaj pa če nekateri razumemo...tongue.png

 

Tudi javne institucije, občinski grbi, državniški simboli, itd. imajo lahko pogodbo z podzemno energijo...pa probaj zbrisat te stvari iz svojih dokumentov, avta, matične evidence...tongue.png

 

Kdor ima pogodbo s hudičem je moral nekaj res delati slabo...v primeru RKC bi to bile recimo "črne maše" kar se grejo človečki podobni satanistom. Nekaj drugega je pa kolektivni čustveni naboj, mentalni naboj ali kot nekateri rečejo "egregor"...in pa seveda osebna karma osebkov, ki sestavljajo RKC, ter kolektivna karma vsega tega...Kot da bi primerjali miško, kozo in slona...

 

A ne bi bilo bolje malo odmeditirati koliko čistost duhovnika dejansko sploh vpliva na krst...Kot da raznorazni swamidžiji, ki dajejo ne vem kakšne iniciacije pa so čiste duše...besede "invokacija" in "evokacija" imajo namreč svoj pomen...

 

Na kratko povedano...krst kot sam obred ne pušča kaj dosti negativnosti za sabo...tudi tam ne kjer ni zavedanja...ampak ostale stvari...biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#37 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 27. november 2016, 22:28

shamannamo, če še ti ne izbereš mivke za pit namesto vode, kako si lahko misliš, da se Bog (ki je vseveden, drgač kašn Bog naj bi to bil sploh) lahko "uči preko nas" ali iz "radovednosti nabira izkušnje, tudi trpljenja". To sam pomen, da ne poznaš Boga in s tem tudi sebe ne. Lahko pa spoznaš in se osvobodiš.   



#38 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 29. november 2016, 09:10

hvala, ker mi želiš pomagat ... ampak, nekatere zadeve sem že obdelal ali jih želim na svoj način ...

 

Napačne želje so vzrok trpljenja. 



#39 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 29. november 2016, 09:37

brez trpljenja ni izkušanja in izkušnje ... biggrin.png

 

Zakaj pol ti ko si žejen ne piješ mivke namesto vode? A si ne želiš izkušanja, izkušnje trpljenja? Si svojmu otroku kdaj priporočil naj pije mivko namesto vode? Si mu zaželel izkušnjo trpljenja?

 

Če/ko veš se trpljenju izogibaš. Če si v trpljenju, pomen, da nisi vedu, ker nisi poslušu tistega, ki ve. Tako kot se otrok speče, če ne posluša mame naj se vroče peči ne dotika. Če/dokler ne poslušamo vsevednega in vsemilostnega Boga, mormo trpet zaradi zlorabe svoje relativne svobodne volje. Ko izveš, napake ne ponavljaš več in se imaš fajn. Ni nujno, da morš izkusit trpljenje da bi vedu, da ni dobr. Eni otroc poslušajo in se majo fajn. Je pa res, da se tud tisti, ki ne poslušajo in zato izkušajo trpljenje lahko še premislijo, tj. ne obstaja samo ena možnost. 



#40 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 29. november 2016, 09:52

in ti bi rad bil nek učitelj ... potem pa folku ponujaš mivko proti žeji ... a še nisi slišal za laško pivo ??? biggrin.png

 

Jz nobenmu nisem ponujal mivke proti žeji, point je bil, da nekdo, ki ve da se z mivko ne da odžejat, je ne pije, kljub kao zavoljo izkušanja (trpljenja). Na podoben način, se tudi Bog ne "uči preko nas" in "nabira izkušnje (tudi trpljenja)", to je samo tvoja mentalna špekulacija, ki te ohranja v trpljenju. Boljš je da spoznaš sebe in Boga in se osvobodiš in maš vedno fajn.  



#41 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 29. november 2016, 10:26

glej pubec ... že moj pradedek je vedel, da mivka ni proti žeji ... biggrin.png

tak da ... ne utrujaj me s takimi duhovnimi prijemi ... 

 

Seveda je vedu, zato je tud ni pil in ti tud ne, ker veš. Ni da jo je on ali da si jo ti hotu pit zavoljo izkušnje (trpljenja). Point je, da noben ne gre zavestno v izkušnjo trpljenja. Kšn mejhn otrok, ki ne ve, bi jo hotu pit, a bi mu tvoj pradedek to odsvetoval in ti tud. Seveda ma otrok na izbiro ali bi poslušal tiste, ki vejo ali ne in dobil temu ustrezen rezultat. Se prav, če jaz sem v trpljenju, pomen da nisem vedu in nisem poslušal tistega, ki ve, zato naredu napako. In dokler ga ne, bom delu napako in trpel. Očitno jaz nisem vsevedni Bog. In glede na to se lahko izogneš vsemu trpljenju če poslušaš Boga, je Bog vseveden. Če je vseveden, se ne "uči preko nas" in "nabira izkušnje (tudi trpljenja)" kot si ti umsko imaginiraš, zato da bi lahko umišljal, da si Bog, da ti ne bi blo treba poslušat pravega Boga. Razumeš? Čutiš? smile.png



#42 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 569

Objavljeno: 29. november 2016, 11:14

Dejstvo je, da imaš ti Mgd to srečo, da v vse to verjameš.....da verjameš svojemu načinu razmišljanja, da tu nimaš niti sence dvoma v to kar razlagaš...ostali se pa pač pomikamo skozi lastno prakso, lastno izbiro komu, kdaj in kako bomo verjeli....

In verjemi tud to...da tvoj lajf  - ni isto kot lajf kkšnega od nas....

 

In tu tvoji nasveti odpadejo...ker pač eni ne moremo verjet v nekaj kar drugi verjamejo.

Žal še zdaj nisem slišala od nikogar druge razlage kot te;

Da tako pač je ....češ ravnovesje mora bit...na vsako dobro delo - se uravnovesi eno slabo....

Obstoj tega kontrasta med dobrim in slabim v ravnovesju....in da je pač od nekdaj tako.

In da je Boga zanimalo kako nizko lahko pade človeško bitje....in kako se potem nazaj prebija skozi dimenzije.

 

...heh...pa takšna vsevedna in vsemogočna radovednost z vsemi posledicami vred.icon1_rolleyes1.gif

 

Sprijaznit se vsevedno z dopuščanjem razvijajočega zla -  kot lastne izbire svobode nepopolnega bitja...in da sam vsemogočen to veš...ker smo njegova lastna bolj ali manj "neuspela" kreacija...??!

...Mah...Ne moreš me naplahtat s to vsevednostjo in vsemočnostjo ali pa večno dobronamernostjo Boga in amen.

A bejž no....pa takšna cena za nek raj...

 

Dejstvo je da vemo, da nekaj še je .

Ne vemo pa zagotovo kako in kaj ....zato mi je škoda velikih izmišljenih besed in primerjav.

 

...Pač še vedno ne razumem ....dokler ne bom...

 

Aja, seveda iščem, seveda raziskujem, tudi sledim do tiste mere s čimur lahko čutim....sam, da bom prepričana...bo moglo pa pretečt še mnogo vod...ker pač ne zaupam nečemu samo zato, ker je nekdo tako rekel.....

 

...in če ne pijem mivke...je to zato, ker sem kot otrok zajela tud kakšen pesek v usta - in se je to skladalo z razlagami od strašev...


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#43 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 404

Objavljeno: 29. november 2016, 11:40

Za mgd

 

002.png

 

Pozorno preberi tekst.

Dvakrat, trikrat če je treba.

In si ga poskušaj zapomniti.

 

Ne samo tekst, tudi slika marsikaj pove.

Za bolj trde betice bi bila tista sekira kar uporabna... biggrin.png


Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#44 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 29. november 2016, 12:08

Dejstvo je, da imaš ti Mgd to srečo, da v vse to verjameš.....da verjameš svojemu načinu razmišljanja, da tu nimaš niti sence dvoma v to kar razlagaš...ostali se pa pač pomikamo skozi lastno prakso, lastno izbiro komu, kdaj in kako bomo verjeli....

In verjemi tud to...da tvoj lajf  - ni isto kot lajf kkšnega od nas....

 

Jz verjamem, ker vem, na podlagi lastne izkušnje iz lastne prakse iz lastne izbire. 

 

In tu tvoji nasveti odpadejo...ker pač eni ne moremo verjet v nekaj kar drugi verjamejo.

 

Moji nasveti niso naj eni pač verjamejo v nekaj kar drugi verjamejo ampak pridobitev lastne izkušnje iz lastne izbire vsaj poskusa nasveta. Če niti ne poskusiš, si tudi le na veri, da naj tisto ne bi bilo res ali da je mogoče res itd. A ni tko?
 

Žal še zdaj nisem slišala od nikogar druge razlage kot te;

Da tako pač je ....češ ravnovesje mora bit...na vsako dobro delo - se uravnovesi eno slabo....

Obstoj tega kontrasta med dobrim in slabim v ravnovesju....in da je pač od nekdaj tako.

In da je Boga zanimalo kako nizko lahko pade človeško bitje....in kako se potem nazaj prebija skozi dimenzije.

 

...heh...pa takšna vsevedna in vsemogočna radovednost z vsemi posledicami vred.icon1_rolleyes1.gif

 

Sprijaznit se vsevedno z dopuščanjem razvijajočega zla -  kot lastne izbire svobode nepopolnega bitja...in da sam vsemogočen to veš...ker si njegova lastna "neuspela" kreacija...??!

...Mah...Ne moreš me naplahtat s to vsevednostjo in vsemočnostjo ali pa večno dobronamernostjo Boga in amen.

A bejž no....pa takšna cena za nek raj...

 

Si slišala tudi že drugo, pravo razlago, a je očitno nisi slišala. Ta razlaga, ki si jo napisala tuki ne prihaja od mene in te zato z njo ne naplahtujem, je seveda le mentalna špekulacija in nima z resnico nobene zveze in ti nima kej pomagat.

  

Dejstvo je da vemo, da nekaj še je .

Ne vemo pa zagotovo kako in kaj ....zato mi je škoda velikih izmišljenih besed in primerjav.

 

Eni ste v tej negotovi skupini ja, sam niso vsi v tej in ti, ste samo velika manjšina in tisti, ki vejo želijo pomagat tistim v negotovi skupini. Eni sprejmejo znanje, eni pa si še naprej nabirajo izkušnje nevednosti zaradi nesprejetja znanja.  
 

..Pač še vedno ne razumem ....dokler ne bom...

 

Aja, seveda iščem, seveda raziskujem, tudi sledim do tiste mere s čimur lahko čutim....sam, da bom prepričana...bo moglo pa pretečt še mnogo vod...ker pač ne zaupam nečemu samo zato, ker je nekdo tako rekel.....

 

Velikim stvarem si in še vedno verjameš samo zato ker je nekdo tako rekel (lahko ti napišem primere) in za marsikaj se ti je kasneje izkazalo da ni čist res... al pa je... no in dokler nisi slišala moje razlage (še enkrat napišem, da tista ki si jo zgori napisala niti pod razno ni moja) in praktično sprobala mojega nasveta... ali je fer rečt da moji nasveti odpadejo... a ni ta odklonitev pol le na podlagi slepe vere oz. vere v nekaj kar izhaja iz tvojega uma in sploh nima veze z mojo razlago in mojih nasvetom?   



#45 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 569

Objavljeno: 29. november 2016, 12:26

Nisi napaden.

Razložila sem ti svoj vidik zakaj ne verjamem...pa mislim, da ti nekateri tu na forumu večkrat želijo povedati isto.

 

Nisem rekla, da je razlaga glede ravnovesja sil med dobrim in zlim, med svetlobo in temo tvoja.

 

V bistvu tako razlagajo vsi veliki svetniki, duhovščina, ko jim pač negotovi postavimo vprašanje glede neprepričanosti v vsemogočnost in vsevednost ter vsedobronamernost Boga... o kateri nas ves čas prepričuješ tudi ti.

 

No skratka razlaga glede tega zakaj je Bog, ki je pač vseveden, vsemogočen, vsedober lahko skreiral človeka s svobodno voljo - tudi zla,

je od nekdaj in povsod, če sploh kdo pride do tega vprašanja...  od svetega centra razložena s tem, da je od nekdaj pač tako.

 

To pa zame ni razlaga izvora....ker na vprašanje zakaj pa in kdo se je tako odločil ? ...če je Božanstvo vsevedno in vsemogočno in vsedobro, da tega ne bi rabilo niti bit ...pa še do danes ni in ni od nikoder..

 

Če pa imaš ti drug odgovor od tega, da pač enostavno tako je ...pa rada prisluhnem...


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#46 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 29. november 2016, 12:44

Za mgd

 

002.png

 

Pozorno preberi tekst.

Dvakrat, trikrat če je treba.

In si ga poskušaj zapomniti.

 

Ne samo tekst, tudi slika marsikaj pove.

Za bolj trde betice bi bila tista sekira kar uporabna... biggrin.png

 

Prosim preberi svoj text (s povdarkom na 2x, 3x ponovitvah (tj. insistiranju) in seveda sekiri, če ne uspe) ... in poveži s tem kaj si želel men svetovat. 



#47 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 404

Objavljeno: 29. november 2016, 12:52

Prosim preberi svoj text (s povdarkom na 2x, 3x ponovitvah (tj. insistiranju) in seveda sekiri, če ne uspe) ... in poveži s tem kaj si želel men svetovat. 

Jaz vem kaj sem ti želel sporočiti.

Vprašanje je le če si ti to sposoben dojeti in razumeti.


Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#48 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 29. november 2016, 12:59

Nisi napaden.

 

Tudi če bi bil.

 

Razložila sem ti svoj vidik zakaj ne verjamem...pa mislim, da ti nekateri tu na forumu večkrat želijo povedati isto.

 

Nisem rekla, da je razlaga glede ravnovesja sil med dobrim in zlim, med svetlobo in temo tvoja.

 

Napisala si, da te ne morem naplahtat s tisto razlago. A si s tem mislila izključno nekoga drugega/nekatere druge ali sem bil mišljen/vštet tudi jaz, pa sama veš.

 

V bistvu tako razlagajo vsi veliki svetniki, duhovščina, ko jim pač negotovi postavimo vprašanje glede neprepričanosti v vsemogočnost in vsevednost ter vsedobronamernost Boga... o kateri nas ves čas prepričuješ tudi ti.

 

Ne razlagajo tako "vsi" veliki svetniki. V bistvu, če tako razlagajo sploh niso svetniki, kaj šele veliki. Poleg tega je vprašanje kolk pozorno si ti koga sploh poslušala kaj on pravi in (če) kakšen umski film si si ti zraven ustvarjala in pol tisto limala na njih kot da naj bi oni rekl. 

 

No skratka razlaga glede tega zakaj je Bog, ki je pač vseveden, vsemogočen, vsedober lahko skreiral človeka s svobodno voljo - tudi zla,

je od nekdaj in povsod, če sploh kdo pride do tega vprašanja... je od svetega centra razložena s tem, da je od nekdaj pač tako.

 

Ne vem kater "sveti center" maš tukile v mislih. Če ti je, lahko napišeš katerega in tudi njegov izvorni citat, da vidmo iz kje to je in če to res ta center tako pravi.

 

To pa zame ni razlaga izvora....ker na vprašanje zakaj pa in kdo se je tako odločil ? ...če je Božanstvo vsevedno in vsemogočno in vsedobro, da tega ne bi rabilo niti bit ...pa še do danes ni in ni od nikoder..

 

Če pa imaš ti drug odgovor od tega, da pač enostavno tako je ...pa rada prisluhnem...

 

Seveda imam drug odgovor in sem ti ga pripravljen povedat, ampak raje v živo, ker je manjša možnost šuma v komunikaciji in stvari se lahko tudi sproti razrešujejo. 



#49 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 29. november 2016, 13:10

Jaz vem kaj sem ti želel sporočiti.

Vprašanje je le če si ti to sposoben dojeti in razumeti.

 

Nisem napisal, da nisi vedel kaj si mi želel sporočiti, ampak da prosim svoje sporočilo (metodiko in čustveni naboj) poveži s tem kaj si želel men svetovat. Tj. zakaj pišeš naj preberem večkrat če je treba (tj. insistiraš) ... in da če zarad trde betice vseeno ne bi razumel, da bi prav prišla tista sekira... če pa ravno tako metodiko in čustveni naboj meni očitaš in mi želiš povedat, da to ni ok. Ilustracija : meni praviš da ni dobro kadit s cigareto v svojih ustih... poleg tega pa je velko vprašanje, če jaz sploh "kadim" al le ti to limaš name. Razumeš?

V prvo sem razumel kaj si mi hotu sporočit.    



#50 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 29. november 2016, 13:17

biggrin.png ... to ti trdiš, da je vseveden ...  

 

Bog je vseveden ja. 






Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0