Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Krst - da ali ne?


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
263 komentarjev na to temo

#51 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 29. november 2016, 14:19

gre za perspektivo ... 

 

iz človeške perspektive imaš ožji pogled in pregled, pa tudi znanje ... skozi človeški princip si samo akter na filmskem platnu, nisi pa opazovalec filma ...

 

človeško telo je tvoja zemeljska omejitev oz. omejitev skozi katero se tvoj univerzalni princip ( po tvoje bog ) uči naprej ...

 

najbrž pa ne razumeš enosti principa univerzalne inteligentne kreativne energije ... zato je smiselno, da se malo bolj posvetiš raziskovanju tega ...

 

in ko trdiš, da je princip boga vseveden ... jaaa jeee, ampak samo v okvirju znanega ... 

 

To čemur ti tukile praviš bog ni Bog, je ena tvoja nejasna predstava tebe. Bog je vseveden, dobesedno, nobenih okvirjev znanega in nič se ne uči naprej. V enosti si ti večno specifični delček Boga.  



#52 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 562

Objavljeno: 29. november 2016, 14:38

Seveda imam drug odgovor in sem ti ga pripravljen povedat, ampak raje v živo, ker je manjša možnost šuma v komunikaciji in stvari se lahko tudi sproti razrešujejo. 

 

 ...škoda.

..No,  pa morda kdaj drugič .

 

Sicer poslušam mnogo, mnogo različnih izvorov razlag. ..in če bi povedala eno od teh...sem prepičana da debati tu ne bi bilo konec....

Od tega kako smo človeška bitja od edinega Boga svetlobe ter ljubezni nekoč v davni preteklosti bili preveč odprti, zaupljivi in smo na svojem planetu v dobronamernosti v svoj raj izpustil druge že padle rase, ki pa so imele drugačne namene - krajo božanske iskre....saj so svojo zaradi pohlepa in lakomnosti izgubile in zapravile.

Tako smo bili izdani..pomešali smo se z reptilnimi bitji....pa vendar še vedno bitja od Boga - v kateri plamti zdaj tako skrita božanska iskra, kot ta pomešana z reptilnim delom, ki se lahko sproži po programu...Vendar ta reptilni del lahko premagujemo s svojo božansko svobodno voljo, z znanjem z naravnanostjo ..

Ker pa se tudi podzemne energije trudijo v svojo smer....in ker imamo reptilne organe tudi sami....se pač zato kdaj spustimo v energiji in takrat se začne odvijat  karma...boj za izboljšanje programa..

In še ogromno zanimivega v tem konceptu nadaljne preobrazbe našega telesa in duha...

 

Ok...nekako mi je to blizu.

Sam še vedno ni razloženo od kod različne rase in zakaj....če je stvarnik vsega vsemogočni, vsevedno dobronamerni Bog. ?

Začne se pa vedno od tam v drugem delu zgodbe z; ....In druge padle rase,.... in tema,.... in zlo,  in ..svobodna volja posameznika, ....itd...

...in,če je svetloba- je tudi tema, če je dobro je tudi zlo....itd...

 

Torej nikakor ne pridem do odgovora ali je Bog stvaritelj potemtakem tudi zla.

Ker vsemogočni Bog ne bo ustvaril in naredil šlampaste kreacije, ki bi lahko padla...pa zakaj bi jo sploh ustvaril...a mu je bilo dolgčas, je bil radoveden itn ?

(o tem smo že debatirali, pa nikamor prišli z odgovorom )

 

Torej če je karkoli bilo od tega....potem Bog ni vsemogočen, niti vseveden, niti absolutno dober ....

Potem je možna le nekakšna drugačna razlaga ....ki pa ni ista predstava kot nam jo malajo ....in potem moramo priznati, da nič ne vemo, potem moramo paziti koga in kaj prepričujemo v nepojasnjenem, potem si moramo prizadevat odkriti resnico in ne samo ponavljati nekih zapisov, pojmovanj, ker le ti po vsej verjetnosti niso zares izvorni....ker davnina s svojim izvorom je za nas v takšni obliki nedosegljiva.

Le s prisotnostjo tam in takrat, ko bomo morda kdaj prispeli do te točke lahko pojasnimo delček tega ....tu na Zemlji pa so žal le razne pripovedi z druge roke...ki pa jim lahko verjamemo ali pa tudi ne...

 

Pa da se razumemo...bi izredno rada, da je Bog ali pa Božanska energija vsemogočna, vsevedna, vsedobra...

...sam to ni dovolj, da verjamem, dokler mi nekdo zares predstavno ne razloži besede neskončno, odnekdaj,in  tako to je bilo, ... češ od nekdaj je ustroj ravnovesja med tem in onim...itd....

To so zame abstraktni pojmi, ki mi ne pojasnijo izvora, vzroka.

So samo pravljična označba.

Si pač ne predstavljam ...od kdaj, kdo, kaj in zakaj tako .


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#53 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 29. november 2016, 15:08

 ...škoda.

..No,  pa morda kdaj drugič .

 

Zakaj škoda, zakaj morda kdaj drugič? Sej si rekla da rada prisluhneš, zakaj pa zdej škoda in drugič? Si s prisluhnila mislila telefon, skype, FB call? Tud za to sem pripravljen.

 

Sicer poslušam mnogo, mnogo različnih izvorov razlag. ..in če bi povedala eno od teh...sem prepičana da debati tu ne bi bilo konec....

Od tega kako smo človeška bitja od edinega Boga svetlobe ter ljubezni nekoč v davni preteklosti bili preveč odprti, zaupljivi in smo na svojem planetu v dobronamernosti v svoj raj izpustil druge že padle rase, ki pa so imele drugačne namene - krajo božanske iskre....saj so svojo zaradi pohlepa in lakomnosti izgubile in zapravile.

Tako smo bili izdani..pomešali smo se z reptilnimi bitji....pa vendar še vedno bitja od Boga - v kateri plamti zdaj tako skrita božanska iskra, kot ta pomešana z reptilnim delom, ki se lahko sproži po programu...Vendar ta reptilni del lahko premagujemo s svojo božansko svobodno voljo, z znanjem z naravnanostjo ..

Ker pa se tudi podzemne energije trudijo v svojo smer....in ker imamo reptilne organe tudi sami....se pač zato kdaj spustimo v energiji in takrat se začne odvijat  karma...boj za izboljšanje programa..

In še ogromno zanimivega v tem konceptu nadaljne preobrazbe našega telesa in duha...

 

Ok...nekako mi je to blizu.

 

Seveda debati ne bo konec, ker so to le umske imaginacije, um se pa stalno spreminja in kar sprejme danes jutri zavrže in pojutrišnjem spet sprejme in spet zavrže... s tem imaš samo vznemirjenje, zmedo, negotovost, dvome... ne jasnega in pomirjujočega odgovora, tj. uvida resnice. 

 

Sam še vedno ni razloženo od kod različne rase in zakaj....če je stvarnik vsega vsemogočni, vsevedno dobronamerni Bog. ?

Začne se pa vedno od tam v drugem delu zgodbe z; ....In druge padle rase,.... in tema,.... in zlo,  in ..svobodna volja posameznika, ....itd...

...in,če je svetloba- je tudi tema, če je dobro je tudi zlo....itd...

 

Torej nikakor ne pridem do odgovora ali je Bog stvaritelj potemtakem tudi zla.

Ker vsemogočni Bog ne bo ustaveril in naredil šlampaste kreacije, ki bi lahko padla...pa zakaj bi jo sploh ustavril...a mu je bilo dolgčas, je bil radoveden itn ?

(o tem smo že debatirali, pa nikamor prišli z odgovorom )

 

Torej če je karkoli bilo od tega....potem Bog ni vsemogočen, niti vseveden, niti absolutno dober ....

Potem je možna le nekakšna drugačna razlaga ....ki pa ni ista predstava kot nam jo malajo ....in potem moramo priznati, da nič ne vemo, potem moramo paziti koga in kaj prepričujemo v nepojasnjenem, potem si moramo prizadevat odkriti resnico in ne samo ponavljati nekih zapisov, pojmovanj, ker le ti po vsej verjetnosti niso zares izvorni....ker davnina s svojim izvorom je za nas v takšni obliki nedosegljiva.

 

Je dosegljiva, čist jasno. 

 

 

Le s prisotnostjo tam in takrat, ko bomo morda kdaj prispeli do te točke lahko pojasnimo delček tega ....tu na Zemlji pa so žal le razne pripovedi z druge roke...ki pa jim lahko verjamemo ali pa tudi ne...

 

Tud zdaj na tej zemlji lahko dobiš videnje kaj je bilo...

 

Pa da se razumemo...bi izredno rada, da je Bog vsemogočen, vseveden, vsedober....

...sam to ni dovolj, da verjamem, dokler mi nekdo zares predstavno ne razloži besede neskončno, odnekdaj, tako to je bilo, ... od nekdaj je ustroj ravnovesja med tem in onim...itd....

To so zame abstraktni pojmi, ki mi ne pojasnijo izvora, vzroka.

So samo pravljična označba.

Si pač ne predstavljam ...od kdaj, kdo, kaj in zakaj tako .

 

Bog je vsemogočen, vseveden, vsedober... 

 

Lahko ti razložim in pripeljem do tvojega lastnega uvida... 

 

Hočeš?



#54 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 562

Objavljeno: 29. november 2016, 15:15

.

 

 

Zakaj škoda, zakaj morda kdaj drugič? Sej si rekla da rada prisluhneš, zakaj pa zdej škoda in drugič? Si s prisluhnila mislila telefon, skype, FB
call? Tud za to sem pripravljen.

 

 

Seveda debati ne bo konec, ker so to le umske imaginacije, um se pa stalno spreminja in kar sprejme danes jutri zavrže in pojutrišnjem spet sprejme
in spet zavrže... s tem imaš samo vznemirjenje, zmedo, negotovost, dvome... ne jasnega in pomirjujočega odgovora, tj. uvida resnice. 

 

Je dosegljiva, čist jasno. 

 

Tud zdaj na tej zemlji lahko dobiš videnje kaj je bilo...

 

Bog je vsemogočen, vseveden, vsedober... 

 

Lahko ti razložim in pripeljem do tvojega lastnega uvida... 

 

Hočeš?

 

 

.Mgd...tole od tebe pa so pa zdaj malo amwajevski odgovori...biggrin.png ...

...pa še en nč amwajevski odgovor od mene ;

 

"Alamehor "....in vse ob svojem času.wink.png

Tale čas tu je šel zdej malo mimo debate.flirt.gif  


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#55 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 562

Objavljeno: 29. november 2016, 15:22

svoj uvid že ima ... ti hočeš, da ima tvojega ...

 

...pa sej nimam nič proti, če mi kdo razloži še svojega na moja vprašanja.

Sam mi mora res razložit tako kot sprašujem.wink.png


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#56 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 29. november 2016, 15:39

svoj uvid že ima ... ti hočeš, da ima tvojega ...

 

Če bi imela svoj uvid ne bi bila negotova in ne bi iskala odgovorov, ker bi jih pomirjena imela. Če bi bral kaj sem jaz pisal, bi videl da ji ponujam razlago in odgovore na njena vprašanja in če bo zadovoljna tudi postopek kako lahko pride do svojega lastnega uvida do končne pomiritve. 


...pa sej nimam nič proti, če mi kdo razloži še svojega na moja vprašanja.

Sam mi mora res razložit tako kot sprašujem.wink.png

 

Men je zgledal kot da maš zadržke se dobit v živo ali poslušat po telefonu. Si želela naj ti napišem sem?



#57 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 394

Objavljeno: 29. november 2016, 17:03

Nisem napisal, da nisi vedel kaj si mi želel sporočiti, ampak da prosim svoje sporočilo (metodiko in čustveni naboj) poveži s tem kaj si želel men svetovat. Tj. zakaj pišeš naj preberem večkrat če je treba (tj. insistiraš) ... in da če zarad trde betice vseeno ne bi razumel, da bi prav prišla tista sekira... če pa ravno tako metodiko in čustveni naboj meni očitaš in mi želiš povedat, da to ni ok. Ilustracija : meni praviš da ni dobro kadit s cigareto v svojih ustih... poleg tega pa je velko vprašanje, če jaz sploh "kadim" al le ti to limaš name. Razumeš?

V prvo sem razumel kaj si mi hotu sporočit.    

Nić ne isistiram.

Preberi enkrat, desetkrat, nobenkrat, kakor ti drago, ne silim te v nič.

Z omembo večkratnega ponavljanja branja sem ciljal na tvojo zmožnost dojemanja in razumevanja nečesa kar je, kot se meni zdi, malo izven tvojega razmišljanja.

 

Verjamem tudi da si razumel v prvo.

Pa si razumel pravilno?

 

 

Ampak to je tema o krstu in ravno o tem si med svojim nakladanjem, pardon, poučevanjem nas nevednikov še najmanj napisal.

Kaj ti misliš o krstu novorojenih?

Da ali ne - to je vprašanje te teme.

Če si seveda sposoben jasnega odgovora, brez pitja mivke, poštarjev, računov od Elektra in ostale šare.

Ćisto enostavno - da ali ne in zakaj da ali zakaj ne.

 

Npr. en ma prometno nesrečo in leži nezavesten. Takrat mu mimoidoči ali zdravniki nudijo pomoč, nezavestnemu, tj. on jih ni prosu, se odloču za pomoč ali je odklonu. In taka pomoč je koristna, do nekje. Ko bolnik pride mal h seb in če takrat  zavestno odkloni pomoč, ga je napačno pol silit ja. Ampak če mu ne bi prej nezavestnemu pomagal, bi lahko umrl in nima smisla govort o njegovih odločitvah. Na podoben način, rezultati prejšnjih aktivnosti otroka so ga v tem lajfu pripeljali do določenih staršev in okolja in ti pač skrbijo zanj kokr znajo. V resnic noben ne more nobenmu škodovat niti koristit, vsak žanje le rezultate svojih dejanj, drugi so lahko le "poštarji", inštrumenti. Npr. doma nucam elektriko in ko mi poštar od Elektra prinese račun, a je smiselno se jezit na poštarja in ali lahko rešim problem mojga dolga tako da sem jezen na poštarja in spreminjam njega, magar ubijem? Nikol. In ko otrok odraste se lahko svobodno odloča kako naprej (in lahko tudi opusti kaj za nazaj), noben mu ne more nič omejit. Ne pravim, da je krst novorojenga (ali odraslega) nujno koristen za vsazga, ni pa tud da za nobenga ni, kar sem gor napisu že Mačky. Glede na okoliščine, osebo, do kje... 

 

Oseba ne more bit vedno zavestna dokler je ozkogledna in nestrpna. 

Mogoče ta primerjava nekaterim zgleda butasto ampak ni.

To je tvoja najbolj smiselna izjava v tej temi, ampak samo do tam do koder je obarvana, ostalo je nepotreben balast.

 

Pa, ker sem jo že citiral, naj razložim zakaj.

 

Obstajajo ljudje ki si oživljanja ne želijo v nobeni situaciji.

Odklanjajo ga iz verskih razlogov, iz osebnega prepričanja, ko bo konec naj bo konec, karkoli.

In če oživiš takega človeka, si posegel v njegovo sveto prepričanje.

Seveda tega ne moreš vedeti, razen če ima ta oseba pri sebi kakšen znak, izjavo, karkoli, da oživljanja ne želi v nobenem primeru.

Oživljal ga boš, o posledicah boš razmišljal kasneje.

 

Krst.

Krstit daš nekaj tednov ali mesecev staro človeško bitje ki se nikakor ne zaveda kaj se takrat z njim dogaja, razen da je neprijetno ker se običajno dere na ves glas.

Tisti ki ga je dal krstiti niti slučajno ne ve ali bo krščenec pozneje tudi sprejel nauke te vere in živel po njih.

Niti slučajno ne more vedeti kako bo krščenec potem ko bo zrasel sprejel dejstvo da je bil krščen.

 

Če naj bi bil krst obred z nekim pomenom, naj bi ga izvajali v starosti ko se krščenec zaveda tega pomena.

Ne pa na bitju katerega edini interes je sesanje joška in sranje v plenice... biggrin.png


Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#58 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 29. november 2016, 18:03

Nić ne isistiram.

Preberi enkrat, desetkrat, nobenkrat, kakor ti drago, ne silim te v nič.

Z omembo večkratnega ponavljanja branja sem ciljal na tvojo zmožnost dojemanja in razumevanja nečesa kar je, kot se meni zdi, malo izven tvojega razmišljanja.

 

Če se ti zdi, da je izven mojega razmišljanja, v čemu je pol smisel, da mi sporočaš tisto? Kot da bi otroku, za katerega veš da ne zmore dvignit 10 kg dal 10 kg vrečo za dvignit. 

 

Verjamem tudi da si razumel v prvo.

Pa si razumel pravilno?

 

Sem razumel pravilno, zato sem ti tud nazaj napisal da poglej kaj in na kakšen način mi sporočaš, poleg tega pa, če bi bral tisto kar sem "jaz" pisal (ne tisto na kar te v tvoji podzavesti moja pisanja asociirajo), bi videl da nisem insistiral naj drugi verjamejo to kar jaz verjamem, ampak le opisoval svoje izkušnje, jih dodatno razlagal in vabil druge k njihovem spoznanju in kaj jim bo to prineslo.

 

Ampak to je tema o krstu in ravno o tem si med svojim nakladanjem, pardon, poučevanjem nas nevednikov še najmanj napisal.

Kaj ti misliš o krstu novorojenih?

Da ali ne - to je vprašanje te teme.

 

Krst novorojenih ni vprašanje te teme, prosim še enkrat preberi prvi post. Odgovarjal sem na vprašanje prvega posta in kasneje tudi na vprašanje krsta novorojenih.

 

Obstajajo ljudje ki si oživljanja ne želijo v nobeni situaciji.

Odklanjajo ga iz verskih razlogov, iz osebnega prepričanja, ko bo konec naj bo konec, karkoli.

In če oživiš takega človeka, si posegel v njegovo sveto prepričanje.

Seveda tega ne moreš vedeti, razen če ima ta oseba pri sebi kakšen znak, izjavo, karkoli, da oživljanja ne želi v nobenem primeru.

Oživljal ga boš, o posledicah boš razmišljal kasneje.

Krst.

Krstit daš nekaj tednov ali mesecev staro človeško bitje ki se nikakor ne zaveda kaj se takrat z njim dogaja, razen da je neprijetno ker se običajno dere na ves glas. Tisti ki ga je dal krstiti niti slučajno ne ve ali bo krščenec pozneje tudi sprejel nauke te vere in živel po njih.

Niti slučajno ne more vedeti kako bo krščenec potem ko bo zrasel sprejel dejstvo da je bil krščen. Če naj bi bil krst obred z nekim pomenom, naj bi ga izvajali v starosti ko se krščenec zaveda tega pomena. Ne pa na bitju katerega edini interes je sesanje joška in sranje v plenice... biggrin.png

 

Zgoraj si opisoval osebe, ki si ne želijo oživljanja in tudi da to v določenih okoliščinah težko veš in da bi ga vseeno oživljal in razmišljal o posledicah kasneje. No, obstajajo tudi novorojenci, ki si želijo krsta in se ob njem ne derejo na ves glas, ampak jim je prijetno. Obstajajo tudi ljudje, ki vejo ali bo novorojeni krščenec sprejel nauke vere in živel po njih. In obstajajo tudi ljudje, ki krstijo, zavedajoč se da kasneje otrok mogoče ne bo sprejel vere, tako kot bi ti oživljal tiste za katere natančno ne veš če si to želijo ali ne. 



#59 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 29. november 2016, 18:21

Sprijaznit se vsevedno z dopuščanjem razvijajočega zla -  kot lastne izbire svobode nepopolnega bitja...in da sam vsemogočen to veš...ker smo njegova lastna bolj ali manj "neuspela" kreacija...??!

 

Npr. en človk misl da če bo jedu droge da mu bo to odstranil probleme in ga osrečil... to ne pomen, da je takšen tudi resničen efekt droge, ampak samo on tko misl... in tisti, ki vejo mu drogo odsvetujejo... a če on kljub temu vztraja na svojem zmotnem mišljenju, kaj ostane drugega kot da mu dopustiš (ker vsako živo bitje ma svobodno voljo, drgač ne bi blo živo bitje in noben si ne želi met odnosa z mrtvim robotom (ki nima svobodne volje)) ker veš, da se bo pol pa tko iz izkušenj naučil kakšen je realen efekt droge in s tem tudi začel verjet tistim, ki vejo, ker so mu povedal resnično in se spremenil na boljš z opustitvijo droge in s sprejetjem prave dobrobiti. Duša živega bitja je večna, nikol ne umre, zato se s smrtjo telesa ne konča vse in bi blo zato prepozno... niti se zlo ne razvija v nedogled... ko dobiš dovoljšnjo izkušnjo se spremeniš in konec dober vse dobro. 

 

...in če ne pijem mivke...je to zato, ker sem kot otrok zajela tud kakšen pesek v usta - in se je to skladalo z razlagami od strašev...

 

Ja, točno to. Kolk "peska" nenaklonjenosti Bogu pa še rabiš zajemat, da boš uvidla, da to ni to in raje sprejela vodo, kot ti predlagajo starši, ki vejo? Nekateri smo že dost da smo se spremenil in dobil dobre rezultate zato predlagamo tudi drugim.



#60 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 29. november 2016, 18:33

No skratka razlaga glede tega zakaj je Bog, ki je pač vseveden, vsemogočen, vsedober lahko skreiral človeka s svobodno voljo - tudi zla,

je od nekdaj in povsod, če sploh kdo pride do tega vprašanja...  od svetega centra razložena s tem, da je od nekdaj pač tako.

 

To pa zame ni razlaga izvora....ker na vprašanje zakaj pa in kdo se je tako odločil ? ...če je Božanstvo vsevedno in vsemogočno in vsedobro, da tega ne bi rabilo niti bit ...pa še do danes ni in ni od nikoder..

 

Če pa imaš ti drug odgovor od tega, da pač enostavno tako je ...pa rada prisluhnem...

 

Tako se je odločil Bog. Zakaj? Ker je vsedober. "Vse"dober pomen, da nič dobrega ne sme manjkati v tem "vsem". Če Bog, poleg drugih oblik, ne bi imel tudi starševske ljubezni, ne bi mogu bit "vse" dober, ker bi ta manjkala. Za starševsko ljubezen potrebuješ nevednega otroka in možnost dobrih aktivnosti in tudi slabih. Če ni bi blo možnosti slabih, starš otroka nima kej učit, nima ga pred čem svarit in ne more ga sočutno reševat iz posledic slabih aktivnosti (če jih otrok kljub dobremu nasvetu počne). Konec dober vse dobro.   



#61 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 29. november 2016, 18:42

p.s. Zarad zlorabe svoje svobodne volje morjo trpet samo neposlušni otroc, drugi so v absolutnem zadovoljstvu. In tud to trpljenje je ultimativno dobro za njih, ker se pol pa na tak način naučijo, da to ni dobr in se spremenijo in konec dober vse dobro. 



#62 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 394

Objavljeno: 29. november 2016, 19:05

mgd

 

Ker si si vzel čas in razčlenil mojo objavo, sem imel namen storiti nekaj podobnega v odgovor.

Pa se mi ne da.

 

Bivša braća Srbi imajo en pregovor - Krivom kurcu i dlaka smeta.

Razumi to kakor ti drago.

 

Alef out.


Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#63 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 29. november 2016, 20:45

mgd

 

Ker si si vzel čas in razčlenil mojo objavo, sem imel namen storiti nekaj podobnega v odgovor.

Pa se mi ne da.

 

Bivša braća Srbi imajo en pregovor - Krivom kurcu i dlaka smeta.

Razumi to kakor ti drago.

 

Alef out.

 

Spet velja zate. Prikazuješ, da ne bereš (zarad filtrov do tebe ne pride) tistega kar sem jaz pisal in da si nestrpen, nasilen (sekira) in da sodiš na podlagi svojih podzavestnih predsodkov. Nič kaj prijetno bivanje s tem. Se pa lohk spremeniš, pozdraviš.  



#64 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 29. november 2016, 21:30

To je tvoja najbolj smiselna izjava v tej temi, ampak samo do tam do koder je obarvana, ostalo je nepotreben balast.

 

Ostalo je blo del krsta, del nauka Jezusa, ki ga ob krstu sprejmeš, tj. kar seješ to žanješ.



#65 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 29. november 2016, 22:50

opažam, da si prešaltal na jezusa ... kaj te je prepričalo ... scratchchin.gif  ?

 

Nisem prešaltal na Jezusa, ker ga niti nisem nikol zapustil. Resnica je resnica, kdorkoli jo govori. Kar seješ to žanješ in izpolnjujoče žanješ le, če deluješ v skladu z željo vsevednega, vsemogočnega, vsedobrega Boga, Očeta.



#66 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 29. november 2016, 23:04

Vsemogočni Bog je en in edini, brez drugega in mi vsi smo Njegovi otroc. Eno izmed Njegovih imen je Krišna, ker je vseprivlačen in zadovolji vse. Tud Jezus ti ga razodene, ko je čas. Nobene politke tuki, sam milost, sočutje, ljubezen.



#67 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 29. november 2016, 23:19

Domoljubka, tko kot nimaš sence dvoma, na podlagi lastnih izkušenj, ki se skladajo z razlago staršev, da se z mivko ne da odžejat, tko ne boš mela sence dvoma tud glede vsemogočnosti, vsevednosti in vsedobrosti Boga ko ga boš osebno spoznala in s tem tud vidla, da se razlage pravih svetnikov čist skladajo s tem. 



#68 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 30. november 2016, 06:36

Sicer poslušam mnogo, mnogo različnih izvorov razlag. ..in če bi povedala eno od teh...sem prepičana da debati tu ne bi bilo konec....

Od tega kako smo človeška bitja od edinega Boga svetlobe ter ljubezni nekoč v davni preteklosti bili preveč odprti, zaupljivi in smo na svojem planetu v dobronamernosti v svoj raj izpustil druge že padle rase, ki pa so imele drugačne namene - krajo božanske iskre....saj so svojo zaradi pohlepa in lakomnosti izgubile in zapravile.

Tako smo bili izdani..pomešali smo se z reptilnimi bitji....pa vendar še vedno bitja od Boga - v kateri plamti zdaj tako skrita božanska iskra, kot ta pomešana z reptilnim delom, ki se lahko sproži po programu...Vendar ta reptilni del lahko premagujemo s svojo božansko svobodno voljo, z znanjem z naravnanostjo ..

Ker pa se tudi podzemne energije trudijo v svojo smer....in ker imamo reptilne organe tudi sami....se pač zato kdaj spustimo v energiji in takrat se začne odvijat  karma...boj za izboljšanje programa..

In še ogromno zanimivega v tem konceptu nadaljne preobrazbe našega telesa in duha...

 

Do Boga ne morš bit "preveč" odprt, zaupljiv. In če si do Boga odprt, zaupljiv, tj. slediš njegov nasvet, pol ne morš narest napake, padit dol ali kej zapravt ali da ti lahko kdo to ukrade, ker okušaš višji okus, veš in tudi si zaščiten od Boga, ki je vsemogočen, noben mu ni niti enak, kaj šele višji, se prav kdo ti lahko kej ukrade, če si v njegovem zavetju. To je tko kot če bi en pred tebe postavu kozarec mivke in kozarec vode in bi si jaz mislu, da je možno, da bi ti pila mivko, nazavedajoč se da ti brez sence dvoma že veš kaj je prav za pit, ker sam nimam te izkušnje. Na podoben način, samo tisti, ki ne poznajo Boga, si lahko umišljajo take zmotne teorije. 

 

Ok...nekako mi je to blizu.

Sam še vedno ni razloženo od kod različne rase in zakaj....če je stvarnik vsega vsemogočni, vsevedno dobronamerni Bog. ?

Začne se pa vedno od tam v drugem delu zgodbe z; ....In druge padle rase,.... in tema,.... in zlo,  in ..svobodna volja posameznika, ....itd...

...in,če je svetloba- je tudi tema, če je dobro je tudi zlo....itd...

 

Torej nikakor ne pridem do odgovora ali je Bog stvaritelj potemtakem tudi zla.

 

Bog je stvaritelj vsega, tudi zla ja, iz vsedobrega razloga, ki sem ga napisal že v prejšnjih postih, sam on ni direktno odgovoren če ga nekdo svobodno izbere in zato trpi, kljub njegovemu ljubečemu nasvetu. In pol ga tud sočutno rešuje ven.

 

Ker vsemogočni Bog ne bo ustvaril in naredil šlampaste kreacije, ki bi lahko padla...pa zakaj bi jo sploh ustvaril...a mu je bilo dolgčas, je bil radoveden itn ?

(o tem smo že debatirali, pa nikamor prišli z odgovorom )

 

Ja, ni naredu šlampaste kreacije, popolno je naredu. Ne iz dolgčasa ali radovednosti. Iz polnosti, iz ljubezni, za večno, polno dobrobit vseh.

 

Torej če je karkoli bilo od tega....potem Bog ni vsemogočen, niti vseveden, niti absolutno dober ....

Potem je možna le nekakšna drugačna razlaga ....ki pa ni ista predstava kot nam jo malajo ....in potem moramo priznati, da nič ne vemo, potem moramo paziti koga in kaj prepričujemo v nepojasnjenem, potem si moramo prizadevat odkriti resnico in ne samo ponavljati nekih zapisov, pojmovanj, ker le ti po vsej verjetnosti niso zares izvorni....ker davnina s svojim izvorom je za nas v takšni obliki nedosegljiva.

 

Ja odkrit morš resnico. Davnina s svojim izvorom je dosegljiva za nas. 

 

Le s prisotnostjo tam in takrat, ko bomo morda kdaj prispeli do te točke lahko pojasnimo delček tega ....tu na Zemlji pa so žal le razne pripovedi z druge roke...ki pa jim lahko verjamemo ali pa tudi ne...

 

Da se spoznat in tud pojasnit.

 

Pa da se razumemo...bi izredno rada, da je Bog ali pa Božanska energija vsemogočna, vsevedna, vsedobra...

...sam to ni dovolj, da verjamem, dokler mi nekdo zares predstavno ne razloži besede neskončno, odnekdaj, tako to je bilo, ... od nekdaj je ustroj ravnovesja med tem in onim...itd....

To so zame abstraktni pojmi, ki mi ne pojasnijo izvora, vzroka.

So samo pravljična označba.

Si pač ne predstavljam ...od kdaj, kdo, kaj in zakaj tako .

 

Neskončno pomen, da je neomejeno, brez konca, brez omejitev. Odnekdaj pomen, da nikol ni blo časa ko tisto ne bi obstajal in nikol ne bo časa ko ne bo, je iznad materialnega časa, iznad pritiska/efekta tega materialnega časa. Pozabl smo na Boga, tj. nismo se odločil sledit njegovga nasveta, zato smo padl v materialno eksistenco in mormo trpet, za naše vzgojno vsedobro. Tega si ne morš predstavljat z materialnim umom, je onkraj njegovega dometa, lahko le vidiš z očmi duše. Tko kot npr. enkrat je bil en otrok, ki se je rodil v temnem podzemnem zaporu. Njegova izkušnja je bila, da če hoče vidt kakšno stvar, da jo mora osvetlit s svečo. Enkrat mu je paznik zapora rekel da ga bo peljal do vhodnih vrat in mu pokazal sonce. Ta otrok je hotu vzet svečo s sabo in paznik mu je rekel, da je za vidt sonce ne potrebuje, ker sonce je samo-razsvetljeno. Otrok je sprva rekel, to je nemogoče, kako lahko vidiš nekaj brez sveče. No, ko je videl sonce je dojel kaj je paznik hotu povedat, pred tem si ni mogu predstavljat in tud mislu je da je nemogoče. Na podoben način, Boga ne morš vidt z materialnimi očmi ali si ga predstavljat z umom ali ga kategorizirat z intelektom ali ga dosežt z lažnim egom, tj. s svojim trudom. Le po njegovi milosti (ker je samo-razsvetljen) ga lahko vidiš z očmi duše ko ga sprejmeš (greš s paznikom in odpreš oči duše, tj. si jih ne zatiskaš). 

Torej, odnekdaj (iznad materialnega časa), tj. od večnosti, ti si se odločla ne sledit Boga, ker si neizkušena in s svobodo izbire hotla raje "pit mivko" (uživat ta materialni svet) misleč, da te bo odžejal (izpolnil). Ko je boš mela dovolj in tud sprejela vsaj degustacijo vode ti bo vse jasn in se bo skladal s tem kar so ti hotl "starši" povedat in se boš odrešla trpljenja, ki si ga sama povzročaš in dosegla tisto kar si od vedno želiš, polno izpolnitev za vse.   



#69 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 30. november 2016, 08:00

Po vseh teh postih lahko samo rečem...kdor razume pojem "involucija", ne bi govoril takih "neumnosti"...zlo in involucija gresta itak skupaj...in šele takrat so prišle na vrsto napačne želje, zapletanje v materijo, itd...vse to kar pa duhovnjaki danes razlagajo je pa proces "evolucije"...Skratka samo polovička celotne slike...v krišnovskih bajkah ni napisano nič o procesu involucije...In zemljančki niso edina rasa ki grejo skozi tak proces...

 

In kaj ima krst veze z evolucijo...več kot pa z drugimi nebulozami omenjenim v tej temi...biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#70 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 30. november 2016, 10:35

v krišnovskih bajkah ni napisano nič o procesu involucije...

 

Zato ker proces involucije kot ga ti bereš v svojih bajkah ni resničen smile.png , je le bajka. V Vedah je napisan resnični vzrok in proces pogojenosti duše, ki je preverljiv/potrjen s spoznanjem.

 

In kaj ima krst veze z evolucijo...več kot pa z drugimi nebulozami omenjenim v tej temi...biggrin.png

 

Lih sem mel plan napisat... krst (sprejetje nauka Boga) je proces očiščenja izvornega greha (aktivnost, ki nam škoduje, povzroča trpljenje, nezadovoljstvo), ki je neposlušnost Bogu. 



#71 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 30. november 2016, 11:27

izvirni greh je največja traparija, ki so si ga izmislile religije ... papagaji pa za njih ponavljajo to neumnost ...

 

Izvirni greh je preverljivo dejstvo, vsak lahko spozna.


p.s. In očitno je tud dejstvo kaj izkušajo tisti, ki ne odpravjo izvirnega greha.



#72 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 30. november 2016, 11:35

glej, prav je, da greš po svoji poti, ker prej ali slej boš prišel do spoznanja ... žal pa na svoji poti povzročaš precej škode ... ampak, tudi to spada zraven ... tudi drugi ljudje se kaj naučijo iz teh traparij ...

 

 

sicer pa ... ni smiselno, da verjameš kar razlagam ... sam moraš prit do tega spoznanja ...

 

Moje spoznanje se sklada z razlago.

 

Ti resnice ne morš spremenit, ker nisi Bog. Dokler se ji upiraš si nezadovoljen. Izbira je tvoja. 



#73 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 30. november 2016, 11:43

izvirni greh je največja prevara, ki so si jo izmislile religije, z enim samim namenom, to je pridobivanje vernikov, to je tistih ljudi, ki si ne upajo živeti svobodno zunaj horde ...

 

Izvirni greh je zloraba svobodne volje. Tko da resnična poprava vključuje svobodno voljo.

 

papagajski duhovnjaki  pa za njih ponavljajo to prevarantsko neumnost ...

 

in tako ljudi zaradi samega strahu pred neznanim prepričajo v krst ... krst je popolnoma odveč ... 

 

na ta način želijo religije biti posrednik med teboj in "kao" bogom ... to je tvojo izvirno obliko in principom ...

 

Krst ni popolnoma odveč, je popolnoma koristen, je pa res da mora za pravi efekt zadaj stati oseba, ki resnično, iskreno, brez osebnih sebičnih motivov sledi nauk Jezusa. Ni pa to edini način za popravo izvirnega greha.  



#74 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 30. november 2016, 11:48

na ta način želijo religije biti posrednik med teboj in "kao" bogom ... to je tvojo izvirno obliko in principom ...

 

Izvirni greh pomen da prostovoljno ne želiš slediti dobronamernega nasveta Boga, se prav kako si ti lahko Bog? To da zmotno misliš, da si Bog in da ultimativno ni nikogar nad tabo je neznanje, ki je že posledica tvojega izvirnega greha. 



#75 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 30. november 2016, 11:53

laugh.png laugh.png laugh.png laugh.png  ... seveda sem bog ... sem inkarnacija energije vira ... tako kot ti in vsi ostali ...

 

Nisi Bog v smislu, da ni nikogar nad tabo. Nad tabo je Bog, se prav ti nisi Bog. Si Njegov specifični delček, večni služabnik. 

 

sem edini, ki lahko spremeni bistvo mojega lajfa ... tako kot samo ti lahko spremeniš bistvo svojega lajfa ...

 

Maš relativno svobodo izbire ja, sam s tem še nisi Bog. 

 

 in seveda sem zadovoljen ... saj grem po svoji začrtani poti ... in če na poti ni trnja, potem ni lekcije in ni spoznanja ...

 

Vse kar te bojo trnji naučili je, da je izvirni greh izvirni greh, tj. aktivnost, ki ti škoduje, te ne zadovolji. 






Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0