Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Jaz spet hujšam


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
67 komentarjev na to temo

#26 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 2. april 2017, 15:29

Kako pa to nardiš? bucktooth1.gif

 

Ni splošnega recepta.

 

Ena stvar pa je splošna. Začetek. In ta je zmerej enak. Odločt se morš, da se tko ne greš več in da boš stvari spremenu. Pol se začne odvijat tko al pa drgač.

 

Do takrat ga pa ni človeka na tem svetu, k bi ti lahko pomagal in ni nasveta, k bi ga slišal.

 

icon25.gif


Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#27 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 3. april 2017, 12:05

 Se mi je kr zdelo, keri je avtor te teme...

Pa bom še pristavil svoj lonček.

Mislim, da je v dandanašnjem cajti dilema hujšanja pravzaprav naravnost perverzna ob vsem kar se dogaja na tem svetu.

Ko pogledam v svoj tolsti vamp, si, danes rečem, da dokler ga  imam vem, da še živim v blagostanju in miru in da čist sam odločam o tem ali po orodje pod streha al ne.

Se pravi, je dilema čist personalne prirode.

 

tko ku depilacija, epilacija liposukcija in ostale korekture našega nadutega lažnega ega.


prenos.jpg


#28 Silica

Silica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 135

Objavljeno: 3. april 2017, 12:16

Sam da angelit nima tolstega vampa, nima tolstega sploh nič.... problem je v njeni glavi. Kar je itak jasno že od pamtiveka, saj je skoz nekaj....

Pa ne mislim nič slabega o punci, da ne bo spet kdo jokal, kolk sm gjozna.

 

So mi pa toliko manj razumljivi komentarji v stilu 'bravo angelit, sej bo šlo'. Mislim. Ej.


Ampak no ja, res pa je, da kje drugje bi ji pa kdo lahko glavco rezal....


Penny: Oh big deal. Not knowing is part of the fun.

Sheldon: "Not knowing is part of the fun". Was that the motto of your community college?

 

This is where the old mountain goat lives. He hangs out here and has a good time. B. R.


#29 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 3. april 2017, 12:21

Ja okej, se strinjam, sam mislm da je problem v egu... in ne kot si je stroka poprej domišljala v neki nesamozavesti, motnjah prehranjevanja itd itd...

Se prav paradoksalno je treba neki postorit na temu da se ta lažni ego iznič...


prenos.jpg


#30 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 394

Objavljeno: 3. april 2017, 15:18

 Se mi je kr zdelo, keri je avtor te teme...

Pa bom še pristavil svoj lonček.

Mislim, da je v dandanašnjem cajti dilema hujšanja pravzaprav naravnost perverzna ob vsem kar se dogaja na tem svetu.

Ko pogledam v svoj tolsti vamp, si, danes rečem, da dokler ga  imam vem, da še živim v blagostanju in miru in da čist sam odločam o tem ali po orodje pod streha al ne.

Se pravi, je dilema čist personalne prirode.

 

tko ku depilacija, epilacija liposukcija in ostale korekture našega nadutega lažnega ega.

Nekako si ne predstavljam da bi ti imel tolsti vamp... wink.png

To bi se lahko reklo zame(glej mojega avatarja)

Zase pravim da bom začel hujšat ko si ne bom več mogel čevljev zavezat ne da bi mi pri tem oči ven padle... biggrin.png

 

Tisto o orodju pod streho je že oguljena zadeva.

Pravijo tudi, da večji kot je žebelj, težje kladivo rabiš da ga zabiješ... partyy.gif

 

Malo bolj resno - če hujšaš zaradi zdravstvenih težav, oziroma če ti prevelika teža povzroča težave s sklepi, hrbtenico, ožiljem, srcem itd. je to OK.

Prav tako je OK če hujšaš zato ker te odvečne kile in prevelik obseg ovirajo pri določenih aktivnostih.

 

Če pa hujšaš ali poskušaš hujšati zaradi samopodobe, ker je zdaj trend biti suh(presuh) pa to ni OK.

 

Zadnja leta nekaj opletajo z indeksom telesne mase - http://www.smsdieta....s-telesne-mase/

Za "normalno težo" je indeks med 20-24,9, kar bi pri meni pomenilo 60-69 kg... sing.gif

Imam cca 20 kil preveč.

 

ylflower.gif

 

Kdaj bom začel hujšat beri malo više zgoraj.

Ostalim ki želijo ali mislijo da morajo hujšat so pa zelo dobro odgovorili Butl, Silica in PDM... icon1_thumbup.gif icon1_thumbup.gif


Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#31 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 4. april 2017, 09:42

Nekako si ne predstavljam da bi ti imel tolsti vamp... wink.png

To bi se lahko reklo zame(glej mojega avatarja)

Zase pravim da bom začel hujšat ko si ne bom več mogel čevljev zavezat ne da bi mi pri tem oči ven padle... biggrin.png

 

Tisto o orodju pod streho je že oguljena zadeva.

Pravijo tudi, da večji kot je žebelj, težje kladivo rabiš da ga zabiješ... partyy.gif

 

Malo bolj resno - če hujšaš zaradi zdravstvenih težav, oziroma če ti prevelika teža povzroča težave s sklepi, hrbtenico, ožiljem, srcem itd. je to OK.

Prav tako je OK če hujšaš zato ker te odvečne kile in prevelik obseg ovirajo pri določenih aktivnostih.

 

Če pa hujšaš ali poskušaš hujšati zaradi samopodobe, ker je zdaj trend biti suh(presuh) pa to ni OK.

 

Zadnja leta nekaj opletajo z indeksom telesne mase - http://www.smsdieta....s-telesne-mase/

Za "normalno težo" je indeks med 20-24,9, kar bi pri meni pomenilo 60-69 kg... sing.gif

Imam cca 20 kil preveč.

 

ylflower.gif

 

Kdaj bom začel hujšat beri malo više zgoraj.

Ostalim ki želijo ali mislijo da morajo hujšat so pa zelo dobro odgovorili Butl, Silica in PDM... icon1_thumbup.gif icon1_thumbup.gif

 po ITM ju sem jaz že v debelosti.. sicer zmerni a vendar..  tm akul 97-102 kg se letos gibljem saz z zlo spremenljivm trendom

po tem BMIju bi mogu met 78 kg ideal, kar sem imel natanko in samo do 19 leta potem pa nikoli več.

 

Hujšat bi moral, če že, ravno zaradi tega ker čutim da obremenjujem križ ani kolenske vezi s to svojo postnosečniško težo.

Pr hujšanju je pa vedno kažin v tem, da grejo najprej mišice, ki si jih skrbno gradil desetletje, vamp pa tazadn kr je rezerva za morebitne lakote in suše..


prenos.jpg


#32 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 394

Objavljeno: 4. april 2017, 10:52

 po ITM ju sem jaz že v debelosti.. sicer zmerni a vendar..  tm akul 97-102 kg se letos gibljem saz z zlo spremenljivm trendom

po tem BMIju bi mogu met 78 kg ideal, kar sem imel natanko in samo do 19 leta potem pa nikoli več.

 

Hujšat bi moral, če že, ravno zaradi tega ker čutim da obremenjujem križ ani kolenske vezi s to svojo postnosečniško težo.

Pr hujšanju je pa vedno kažin v tem, da grejo najprej mišice, ki si jih skrbno gradil desetletje, vamp pa tazadn kr je rezerva za morebitne lakote in suše..

 

 po ITM ju sem jaz že v debelosti.. sicer zmerni a vendar..  tm akul 97-102 kg se letos gibljem saz z zlo spremenljivm trendom

po tem BMIju bi mogu met 78 kg ideal, kar sem imel natanko in samo do 19 leta potem pa nikoli več.

 

Hujšat bi moral, če že, ravno zaradi tega ker čutim da obremenjujem križ ani kolenske vezi s to svojo postnosečniško težo.

Pr hujšanju je pa vedno kažin v tem, da grejo najprej mišice, ki si jih skrbno gradil desetletje, vamp pa tazadn kr je rezerva za morebitne lakote in suše..

Zame ITM pravi da je to debelost 2. stopnje.

Sicer čisto na začetku, vendar je 2. stopnja.

Najmanjšo težo kar sem polnoleten sem imel 68 kg, leta 1991 po operaciji žolčnih kamnov ko sem v 2 mesecih po operaciji izgubil 20 kg.

Toliko naj bi bila tudi moja idealna teža... ohmy.png wink.png

 

Drži da pri hujšanju, kjer zmanjšaš dnevni vnos kalorij pod mejo ki je dnevno potrebna, organizem najprej zmanjša porabnike energije, to je mišice

Koliko kalorij dnevno rabimo?

Tule je nekaj bolj ali manj pametnih(ali butastih?) nasvetov - https://www.google.s...chrome&ie=UTF-8

 

Veljalo je da ženska rabi 1500-1600 kalorij dnevno, moški 1900-2000.

Zmanjševanje dnevnega vnosa pod to mejo sicer kratkotrajno prinese zmanjšanje teže, na dolgi rok pa je lahko nevarno za zdravje.

In tudi težo hitro pridobimo nazaj, organizem pač zahteva svoje.

 

Držati se omenjenega priporočenega dnevnega vnosa, jesti najmanj petkrat na dan, biti fizično aktiven(kdo to svetuje... sing.gif ) je edini recept ki omogoča na daljši rok ohranitev zdrave teže.

Nasvetov za to je na internetu dovolj.


Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#33 rudi.rudi.

rudi.rudi.
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 734

Objavljeno: 4. april 2017, 11:02

Človek bi moral jesti  samo ,kadar je lačen.

ne pa :

1.obvezen zajterk

2.malica

3.kosilo

4.popoldanska malica

5.večerja

Vse to je brez vezno nažiranje in obremenjevanje želodca.

 

Poskusi na miših -ene so žrle neprekinjeno ene pa so stradali in te, ki so stradali so živele eno tretjino daljše življenje.

 

1.Če delaš fizično pojej malo več ,ker pokuriš,ko postajaš slabotnejši pojej bonbon ali košček čokolade ne pa se nažirat.

 

2.Če si lačen ne pomeni ,da se moraš takoj založit z hrano ; počakaj malo in misli usmeri v pogled narave.

 želodec dela in dela ,če ga pa kar naprej polniš pa dela neprekinjeno in vse ,kar je preveč nalaga v maščobo tudi tisto kar bi z manj obremenitve lepo predelal v blato.

 

3.To ,da si preveč debel je tihi klic želodca,da preveč dela ti pa ,da premalo migaš.



#34 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 394

Objavljeno: 4. april 2017, 11:38

Človek bi moral jesti  samo ,kadar je lačen.

ne pa :

1.obvezen zajterk

2.malica

3.kosilo

4.popoldanska malica

5.večerja

Vse to je brez vezno nažiranje in obremenjevanje želodca.

 

Poskusi na miših -ene so žrle neprekinjeno ene pa so stradali in te, ki so stradali so živele eno tretjino daljše življenje.

 

1.Če delaš fizično pojej malo več ,ker pokuriš,ko postajaš slabotnejši pojej bonbon ali košček čokolade ne pa se nažirat.

 

2.Če si lačen ne pomeni ,da se moraš takoj založit z hrano ; počakaj malo in misli usmeri v pogled narave.

 želodec dela in dela ,če ga pa kar naprej polniš pa dela neprekinjeno in vse ,kar je preveč nalaga v maščobo tudi tisto kar bi z manj obremenitve lepo predelal v blato.

 

3.To ,da si preveč debel je tihi klic želodca,da preveč dela ti pa ,da premalo migaš.

Dnevno naj bi človek rabil nekako toliko kot sem zapisal.

Jesti petkrat dnevno ne pomeni pojesti petkrat po 2000 kalorij... tongue.png biggrin.png ... ampak tistih 2000 kalorij razdeliti na pet delov.

Mnenja o tem so različna, katero je pravo jaz ne bi sodil.

 

S točko 3. se pa povsem strinjam... wink.png ylflower.gif


Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#35 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 4. april 2017, 12:04

 sam mene želodec kliče glih takrat ko je prazen, kako pa zdej s tem?


prenos.jpg


#36 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 804

Objavljeno: 4. april 2017, 12:33

Mene želodec kliče, tudi ko ni prazen inno.gif . Čustvena odvisnica. Vprašanje ja, če je glih treba jest 5 x na dan. Po moje imamo različne bioritme. Menda je pa smiselno čim bolj enakomerno furat cukr v krvi. Torej, polnovredni obrok, ki se sprošča počasi in enakomerno dozira cukr. Kar je najbrž najlažje če jemo večkrat, ano po čisto malo, oziroma odvisno od dnevne fizične obremenjenosti, no mase mišic ipd. 



#37 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 394

Objavljeno: 4. april 2017, 15:04

 sam mene želodec kliče glih takrat ko je prazen, kako pa zdej s tem?

Vse je v glavi, tako pravijo modre buče... ylflower.gif tongue.png

 

Mene želodec kliče, tudi ko ni prazen inno.gif . Čustvena odvisnica. Vprašanje ja, če je glih treba jest 5 x na dan. Po moje imamo različne bioritme. Menda je pa smiselno čim bolj enakomerno furat cukr v krvi. Torej, polnovredni obrok, ki se sprošča počasi in enakomerno dozira cukr. Kar je najbrž najlažje če jemo večkrat, ano po čisto malo, oziroma odvisno od dnevne fizične obremenjenosti, no mase mišic ipd. 

Ali petkrat, šestkrat, trikrat, štirikrat... huh.png wink.png

Pa ne jest po šesti uri zvečer... ohmy.png

Pa ne jest zvečer pred TV(Alef... tongue.png )

Če vprašaš deset "strokovnjakov" dobiš kakšnih trinajst različnih mnenj... laugh.png

 

Jaz jem štirikrat, sem ne štejem kakšen "prigrizek"(po alefovo zelo širok pojem) zvačer pred TV, zajtrk je cigaret pa kofe.

Po priporočilu diabetologinje naj bi jedel najmanj petkrat vključno z zajtrkom pa mi ta prvi obrok nekako ne gre.

Cukr v krvi je zjutraj(kadar se spomnim da ga zmerim... sing.gif ) med 5,5 in 6(občasno tudi malo čez 6... icon26.gif  icon_smile_big.gif )

Holesterol v mejah normale.

Kil je preveč, ja, kar čutijo sklepi in hrbtenica, sploh pri mojih letih.

Kdaj in zakaj bom začel hujšati sem pa že napisal... partyy.gif


Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#38 angelit

angelit
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 395

Objavljeno: 4. april 2017, 15:51

ne jem čipsa, jem japke...

 

športam

 

ni dan ni!!!

 

valjda me ne bo vesolje zafrknilo, če mam ljubezen, voljo žar, motivacijo in cilje ... mam plan za vsak dan... ni da ni

 

lp



#39 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 394

Objavljeno: 4. april 2017, 16:08

http://www.zadovoljn...e-shujsamo.html

 

Članek je OK, ostale "strokovne" nasvete ki jih tudi lahko najdete na tej strani, pa vzemite z rezervo.

 

Kot tudi reklame o raznih produktih ki "kurijo maščobe"

Te mene najbolj nasmejejo - ne obstaja živilo niti farmacevtski produkt ki kuri mašćobe.

 


Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#40 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 804

Objavljeno: 4. april 2017, 19:43

ne jem čipsa, jem japke...

 

športam

 

ni dan ni!!!

 

valjda me ne bo vesolje zafrknilo, če mam ljubezen, voljo žar, motivacijo in cilje ... mam plan za vsak dan... ni da ni

 

lp

Ange...ti ne ješ čipsa...fizično...v mislih maš pa cele dneve čips, pa druge dobrote laugh.png . Sej lahko kdaj gobčnem kaj, anje inno.gif



#41 rudi.rudi.

rudi.rudi.
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 734

Objavljeno: 5. april 2017, 10:52

Mene želodec kliče, tudi ko ni prazen inno.gif . Čustvena odvisnica. Vprašanje ja, če je glih treba jest 5 x na dan. Po moje imamo različne bioritme. Menda je pa smiselno čim bolj enakomerno furat cukr v krvi. Torej, polnovredni obrok, ki se sprošča počasi in enakomerno dozira cukr. Kar je najbrž najlažje če jemo večkrat, ano po čisto malo, oziroma odvisno od dnevne fizične obremenjenosti, no mase mišic ipd. 

Jesti je treba tako,da se nasitiš,ne pa da ješ  osnovni obrok premalo ,da si na pol sit.

Človek bi moral na dan pojesti en obrok do sitega ,želodec bi to prebavljal tri do štiri ure in to je to.

Če pa ješ tu eno žemljico čez dve uri spet kos pice je vse premalo ,ker se ne nasitiš.

Prazen želodec ustvarja kisline in hrepeni po hrani ,tako pa malo pomelje žemljico ustvari še več kisline,katera je vezana na živčevje po potrebi za večjo količino,dobi jo pa malo na vsakih par ur in tako zmeda ustvarja kislino v nenormalnih količinah in vse to je povezano z jesti še-pa še in kile so tu.

Napačno je ,ko pravijo jesti večkrat po malo.

Če solato zaliješ z veliko vode lepo raste če jo pa poškropiš z par kapljicam na par ur je pa isto kot da jo nisi zalil.



#42 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 804

Objavljeno: 5. april 2017, 11:11

Aha. Se pravi, da jaz sem solata? laugh.png inno.gif



#43 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 804

Objavljeno: 5. april 2017, 11:15

Pa še to: imaš čisto moško logiko. Najest do sitega, pa mir. No pole, anje, sedim v pisarni, vsa zaspana od preveč hrane, pa še kalorij ne porabim. Pa še, dejmo razpravljat še o želodcu, ki se lahko razteguje in temu primerno spet "izsiljuje" več hrane, kakor je telo rabi... 

 

No, saj štekam point, ampak problem s hrano danes je odvisnost... Včasih so se najedli, potem pa šli delat. Fizično. Pri roki ni bilo hladilnika, pa salamc, pa jogurtov, pa makovih, sezamovih in česnovih štručk, pa takih in drugačnih soljat, pa tun v konzervi, pa bla bla bla... Danes smo pa odvisni od številnih dodatkov in mamljivih skušnjav v hladilnikih trgovin, predhodno šumeče dišeče vabljivo predstavljenih v tv reklamah... 

 

In povrh vsega to ponujamo že mulariji v vozičkih...pa potem še na UE gremo z vozičkom...jejhata jejhata ;) 



#44 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 394

Objavljeno: 5. april 2017, 11:45

Jesti je treba tako,da se nasitiš,ne pa da ješ  osnovni obrok premalo ,da si na pol sit.

Človek bi moral na dan pojesti en obrok do sitega ,želodec bi to prebavljal tri do štiri ure in to je to.

Če pa ješ tu eno žemljico čez dve uri spet kos pice je vse premalo ,ker se ne nasitiš.

Prazen želodec ustvarja kisline in hrepeni po hrani ,tako pa malo pomelje žemljico ustvari še več kisline,katera je vezana na živčevje po potrebi za večjo količino,dobi jo pa malo na vsakih par ur in tako zmeda ustvarja kislino v nenormalnih količinah in vse to je povezano z jesti še-pa še in kile so tu.

Napačno je ,ko pravijo jesti večkrat po malo.

Če solato zaliješ z veliko vode lepo raste če jo pa poškropiš z par kapljicam na par ur je pa isto kot da jo nisi zalil.

 

 

Pa še to: imaš čisto moško logiko. Najest do sitega, pa mir. No pole, anje, sedim v pisarni, vsa zaspana od preveč hrane, pa še kalorij ne porabim. Pa še, dejmo razpravljat še o želodcu, ki se lahko razteguje in temu primerno spet "izsiljuje" več hrane, kakor je telo rabi... 

 

No, saj štekam point, ampak problem s hrano danes je odvisnost... Včasih so se najedli, potem pa šli delat. Fizično. Pri roki ni bilo hladilnika, pa salamc, pa jogurtov, pa makovih, sezamovih in česnovih štručk, pa takih in drugačnih soljat, pa tun v konzervi, pa bla bla bla... Danes smo pa odvisni od številnih dodatkov in mamljivih skušnjav v hladilnikih trgovin, predhodno šumeče dišeče vabljivo predstavljenih v tv reklamah... 

 

In povrh vsega to ponujamo že mulariji v vozičkih...pa potem še na UE gremo z vozičkom...jejhata jejhata wink.png

En obrok na dan, do sitega...  g070.gif

 

Žal zmotna logika, signal za lakoto ne pride iz želodca, zato tudi razna "polnila" brez kalorij nimajo nobenega učinka pri hujšanju - kljub polnemu želodcu občutek lakote ostane.

Signal za potrebo po hrani dajo celice prek možganov in seveda živcev.

To ni Alefovo bluzenje, to pravi znanost.

O tem katera hrana se presnavlja počasi, katera hitro pa stricGoogle ve več kot jaz - vprašajte ga.


Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#45 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 804

Objavljeno: 5. april 2017, 11:51

En obrok na dan, do sitega...  g070.gif

tongue.png  Tej pa dej...pa nabunkaj se... wink.png



#46 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 394

Objavljeno: 5. april 2017, 14:26

Človek bi moral jesti  samo ,kadar je lačen.

ne pa :

1.obvezen zajterk

2.malica

3.kosilo

4.popoldanska malica

5.večerja

Vse to je brez vezno nažiranje in obremenjevanje želodca.

Off topic:

Kadar naletim na pametnjakoviča te sorte mi hudič ne da miru in mi zleze v glavo in iz nje preko živcev v prste... devil.gif biggrin.png

Ne piše se zajterk ampak zajtrk

 

Brez vezno se piše skupaj - brezvezno.

 

Če se motim naj me gdo, ups, pardon, kdo popravi... sing.gif


Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#47 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 5. april 2017, 14:35

Off topic:

Kadar naletim na pametnjakoviča te sorte mi hudič ne da miru in mi zleze v glavo in iz nje preko živcev v prste... devil.gif biggrin.png

Ne piše se zajterk ampak zajtrk

 

Brez vezno se piše skupaj - brezvezno.

 

Če se motim naj me gdo, ups, pardon, kdo popravi... sing.gif

tu te morm skritizirat dragi moj Alef, k te že dolh nisem, ne bodi nu Toporišićevc, važna je vsebina ne oblika...

Veliko več je ljudi ki ima obliko a so povsem brez vsebine..

 

 tko da kej se kaku piše in kam se vejice postav je zdej taku k nas je Turek slovnico učil, k bom jst na oblasti se bo pa marskej spremenilo..


prenos.jpg


#48 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 394

Objavljeno: 5. april 2017, 15:30

tu te morm skritizirat dragi moj Alef, k te že dolh nisem, ne bodi nu Toporišićevc, važna je vsebina ne oblika...

Veliko več je ljudi ki ima obliko a so povsem brez vsebine..

 

 tko da kej se kaku piše in kam se vejice postav je zdej taku k nas je Turek slovnico učil, k bom jst na oblasti se bo pa marskej spremenilo..

Fala Bohu daj Toporišić že pokojni.

Sam kt sm neki brau ma zlo zagnane naslednike...partyy.gif

 

Jaz imam obliko in vsebino.

Zlobni jeziki pravijo da celo preveč vsebine...tongue.png


Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#49 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 5. april 2017, 15:54

ni gdo ampak kdo..

samo, kaj bom jaz govorila, ko mi vejica nagaja, pa velika začetnica :))) lenitis je to, lenitis...


Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#50 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 394

Objavljeno: 5. april 2017, 17:16

pojutrišnjem začnem hujšat ... če ne bom zopet lačen ...

Kot nekdo ki je na vrata hladilnika nalepil listek z napisom - Jutri začnem hujšati.

In vsakič ko je to prebral mu je bila prva misel - Hvala bogu, danes še lahko jem... tongue.png biggrin.png


Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses





Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0