Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Kava in Zdravje


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
41 komentarjev na to temo

#1 zoey

zoey
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 50

Objavljeno: 2. februar 2003, 01:00

Pozdravljeni,

zanima me, če je prekomerno uživanje kave močno škodljivo za zdravje-je lahko usodno???
Pod prekomerno pitje kave imam v mislih to, da vsak dan popiješ recimo 3-4 (kavne)skodelice kave.
Se zaradi tega lahko pojavi kakšna bolezen srca in ožilja ????

Koliko kave lahko maksimalno popiješ na dan,da s tem ne ogrožaš zdravja?

Lep pozdrav,
Zoey

#2 zirosi

zirosi
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 594

Objavljeno: 2. februar 2003, 01:00

Zoey, vse kar je prekomernega je močno škodljivo za zdravje (edina izjema bo lahko bilo prekomerno udravje). Življenje samo pa je za zdravje najbolj usodno.




Uživajte!
Človek lahko dela, kar hoče, ne more pa hoteti, kot bi želel.

#3 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 2. februar 2003, 01:00

Zoey, vsekakor nobeno pretiravanje ni zdravo. Koliko pa kaj škoduje komu, je tudi odvisno od posameznika - koliko je podvržen kakim boleznim.
Jaz na primer pijem kavo (2-3 skodeličke na dan), pa imam kljub temu prenizek pritisk. Me pa zaradi nje kdaj boli želodec, tako da pazim, da ne pretiravam s pitjem kave. Po kavi velikokrat spijem kozarec vode, da mi "poplakne" želodec.

Tamara

*******************

#4 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 2. februar 2003, 01:00

Objavljena slika

zhivljenje je prekratko,
da si chlovek nebi privoshchil prekomernega
UZHIVANJA

Objavljena slika pa radich

chasa ni...je samo prostor in situacija
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#5 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 2. februar 2003, 01:00

quote:
zhivljenje je prekratko,
da si chlovek nebi privoshchil prekomernega
UZHIVANJA
Hja, kaj pa je UŽIVANJE v tem primeru: pitje kave ali neboleč želodec? Vsega se ne da imet - uživat.

Tamara

*******************

#6 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 2. februar 2003, 01:00

Hecno, kako smo vcasih na valovni.... danes sem hotela odpreti "Kavo", le da nisem vedela, ali naj jo vtaknem v Prehrano ali v Cvekarije (ker sem se hotela posvetiti tudi samemu obredu pitja kave in morda se kaksnemu dodatnemu vpogledu)... to najbrz vseeno se storim.

Sama sem nagnjena k povisanemu pritisku in imam aritmijo, in vendar ze vse zivljenje pijem kavo.
Ni mi ne poslabsala in ne poboljsala mojega stanja.
Spijem 2-3 kave dnevno in menim, da v taksnih kolicinah ni skodljiva.
Ugotovila pa sem nekaj (*to morda velja samo zame): nervoza zelodca in potenje ("vznemirjenje", ki ga lahko vcasih povzorci pretirano pitje kave) in podobni "stranski ucinki" so prisotni le, ce kave ne sladkam (ali zelo malo - najvec 1/2 zlicke rjavega sladkorja na osebo) - ko sem to omenila prijateljici, ki v bistvu zivi se precej bolj zdravo kot jaz in sicer ne pije kave, je rekla, da bo na to pozorna, ker ima sicer zelo rada kavo.
Potem pa mi je rekla, da je morda tudi ona pri sebi to opazila.

Marsa

Vsakdo ima toliko pravic, kolikor ima moci. Latinski pregovor
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#7 mushi

mushi
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 376

Objavljeno: 3. februar 2003, 01:00

Mmmm... kava.. sicer mi je ni treba vsak dan pit, tisto KO JO MORAŠ spit, drugače se ne počutiš OK. Je pa nikakor ne smem piti zjutraj na prazen želodec, ker me potem peče.. Ko sem začela delat sem jo pila zjutraj in nekje ob 12-ih.. pa me je začel full želodec mučit.. Pol pa sem s tem prenehala, tko je pa OK.
Pa še nekaj če kdo ve!
Zakaj je kava z mlekom škodljiva????[?]
mushi
Mushi

#8 bigm

bigm
  • D član
  • Št. objav: 907

Objavljeno: 3. februar 2003, 01:00

Zoey, tri do štiri kave popijem že do 9h dopoldne. Potem pa do večera vsaj še enkrat toliko. Zaenkrat ne čutim nobenih kvarnih posledic. K zdravniku pa ne grem. Tam bi gotovo kaj našli.

Objavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slika

Naj vam bo vsak dan najlepši dan!


bigm
Naj vam bo vsak dan najlepši dan!

bigm

#9 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 3. februar 2003, 01:00

hja, poleg čikov tudi kave ne pijem, heee; zame ima zasmojen okus, zažgan.....1x davno od tega in onega sem probau, ampak dodati sem moral do polovice skodelce sladkorja, pa še ni blo dovolj..naj tako tudi ostaneObjavljena slika

P°k0w<


#10 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 3. februar 2003, 01:00

ja; jas sem brav, da statisticno med tistimi, ki uzivajo kavo, je
dosti manj samomorov Objavljena slika
zakaj neki le... torej, morda vcasih pijemo kavo, ker se zelimo zbuditi, biti budni, dinamicni, aktivni, torej imamo namen, usmerjenost in voljo nekaj poceti. vcasih, morda. Objavljena slika

:: What use is a belief if you have no faith in it? ::

#11 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 4. februar 2003, 01:00

Ful dobro, da si tole podala tule, Vrba! Objavljena slika
..morda bi samo se pri zgornjem prispevku napisala vir...

Marsa

Vsakdo ima toliko pravic, kolikor ima moci. Latinski pregovor
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#12 Aliana

Aliana
  • D član
  • Št. objav: 9 772

Objavljeno: 4. februar 2003, 01:00

Uf, jaz pa kave ne morem... po eni skodelici take ta prave mi zacne srce nabijat, pa roke se mi tresejo... Objavljena slika Ceprav mi vcasih ful zadisi..takrat si naredim eno zelo mocno z mlekom razredceno, samo da okus in vonj ostane..
Drugace pa.. raje pravi caj, se mi zdi, da je manj mocan...



Aliana
WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY
BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM


loesje


Spet nazaj - Cats & bikes

#13 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 4. februar 2003, 01:00

aliana pravi:

Uf, jaz pa kave ne morem... po eni skodelici take ta prave mi zacne srce nabijat, pa roke se mi tresejo... Objavljena slika Ceprav mi vcasih ful zadisi..takrat si naredim eno zelo mocno z mlekom razredceno, samo da okus in vonj ostane..
Drugace pa.. raje pravi caj, se mi zdi, da je manj mocan...

Aliana
[/quote]


pomoje ravno nasprotno (iz mojih izkusenj),
kajti kofein mi ponavadi deljuje le nekaj ur, odvisno od dneva,
vcasaih pa zelo malo casa;
nasprotno pa pri pravem (normalnem zelenem caju), le ta
ne ucinkuje tako hitro in mocno kakor kava (ne butne Objavljena slika ),
temvec ima nekako zahrbtni nacin, deluje blago in dolgo.
- moje izkusnje pac.

:: What use is a belief if you have no faith in it? ::

#14 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 4. februar 2003, 01:00

quote:
Pa še nekaj če kdo ve!
Zakaj je kava z mlekom škodljiva????
mushi

Baje, da želodec težje prebavi dve sestavini hkrati, kot eno samo. (Za prebavit kavo mora proizvest drugačne kisline kot za prebavit mleko.)
Sicer se bo pa najbrž našel kak dohtar, ki bo trdil drugače. Objavljena slika
Jaz iz lastnih izkušenj vem, da se mi bolj usede na želodec bela kava kot črna, a vseeno raje pijem belo. Objavljena slika

Tamara

*******************

#15 artem

artem
  • D član
  • Št. objav: 625

Objavljeno: 4. april 2003, 11:22

Nehal sem kaditi in nehal sem piti kavo. Pravijo da so to razvade, od katerih lahko postaneš odvisen.
Osebna izkušnja je zelo dobra saj se bolje počutim. Razne utrujenosti rešujem z meditacijo.
www.rael.org

#16 Gost_sanjalica_*

Gost_sanjalica_*
  • Gost

Objavljeno: 4. april 2003, 11:30

x:Dx Distanciram se od vseh, ki pravijo, da kava ni dobra, zdrava....
Obožujem jo....
Vonj vroče kave...
Meni prija...

(priznavam, ko sem opustila čike, pred dobrimi petimi leti, sem za nekaj časa opustila tudi kavo, ker je bila moja teza: kava brez čika je kot seks brez moškega)
Pa ne sklepati kaj napačnega iz tega, ker sem začela piti kavo. :xx!:


Se vidjamo... (upam da bom imela kavo pred sabo x:Dx x:Dx )

#17 artem

artem
  • D član
  • Št. objav: 625

Objavljeno: 4. april 2003, 12:00

x:Dx Hej, kam bežiš
saj nisem rekel, da ne smeš piti kave
Osebno sem jo zvrnil, ker mi je povzročala zdravstevene težave. Nisem se ustrašil tega, da bi postal odvisen od kave. Tudi meni diši toda v želodčku boli.
Pa vsak za sebe naj najbolje poskrbi.
užitek je užitek, pa naj bo kar bo x:)x
www.rael.org

#18 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 17. marec 2005, 21:40

(Mehanizem razvoja tolerance pri kofeinu je povezan z up-regulacijo adenozinskih receptorjev (potipa A1 in A2).
Adenozin je lokalni hormon, ki inhibira sproščanje prenašalcev (nevrotransmiterjev - npr. noradrenalin, dopamin…) v možganih in s tem povzroča sedacijo.
Kofein deluje kot antagonist (inhibitor) A1 in A2 adenozinskih receptorjev.Tako inhibicija teh receptorjev vodi do omenjenih učinkov (poveča budnost, zmanjša utrujenost) (glej članek kofein 9A-prvi članek o kofeinu ali link).
Toleranca pomeni sposobnost organizma, da brez večjih negativnih posledic prenaša določene snovi.
Organizem v primeru rednega jemanja kofeina postopoma razvije večje št. adenozinskih receptorjev, to pa pomeni, da za enak odgovor sčasoma potrebujemo večjo količino (odmerek) kofeina kot pri prvem zaužitju. Za še lažje razumevanje: tipičen primer je alkohol, z rednim zaužitjem se poveča število jetrnih encimov, ki so odgovorni za razgradnjo etanola, tako da vsakič rabimo večjo količino zaužitega alkohola za npr. enako stanje evforije (izključimo količino in vrsto zaužite hrane).

vir: http://www.mojtrener.com

#19 vasudeva

vasudeva
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 111

Objavljeno: 17. marec 2005, 22:23

morda je kdo že omenil, nisem vsega prečital zgoraj..

klede cafeja sm jaz čul, da je čista črna kava >brez mleka< dosti bolj sprejemljiva in ugodna za telo.. že pred tem ko sem za to slišal, sem začel pit črno kavo, ker mi je že dosti boljša po okuso in kljub vlkem pritisku mi to ne škodi..itak pa morš pit zrav vodo..
ko sm še jo pil z mlekom sm dostikrat dobil drisko pa vrtoglavico itd.. sedaj se to več ne dogaja
crveni turški cofe, je zakon!!!

#20 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 17. marec 2005, 22:37

<{POST_SNAPBACK}><blockquote ><font size="1" face="Arial, Helvetica, Verdana" >quote:<hr height="1" noshade >zhivljenje je prekratko,
da si chlovek nebi privoshchil prekomernega
UZHIVANJA<hr height="1" noshade ></blockquote></font></span>Hja, kaj pa je UŽIVANJE v tem primeru: pitje kave ali neboleč želodec? Vsega se ne da imet - uživat.
Tamara
*******************

Da, če... x:Dx

#21 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 17. marec 2005, 23:23

Da, tudi jaz sem jo zelo rad pil leta in leta! :palec:
kava je lahko zelo okusna pijacka :palec:
sam, zdej jo pa zelo redko.
----------

morda je kdo že omenil, nisem vsega prečital zgoraj..

klede cafeja sm jaz čul, da je čista črna kava >brez mleka< dosti bolj sprejemljiva in ugodna za telo.. že pred tem ko sem za to slišal, sem začel pit črno kavo, ker mi je že dosti boljša po okuso in kljub vlkem pritisku mi to ne škodi..itak pa morš pit zrav vodo..
ko sm še jo pil z mlekom sm dostikrat dobil drisko pa vrtoglavico itd.. sedaj se to več ne dogaja
crveni turški cofe, je zakon!!!



#22 aiwa

aiwa
  • Lunatik
  • Št. objav: 11 494

Objavljeno: 18. marec 2005, 06:38

nkol. raj zelen čajček... al pa nč... x:o)x
spet se mi je na bolš poslabšal

#23 vasudeva

vasudeva
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 111

Objavljeno: 18. marec 2005, 10:13

<{POST_SNAPBACK}>nkol. raj zelen čajček... al pa nč... x:o)x

ma veš kaj, ni skoraj da razlike.. čaj pač bolj blagodejno vpliva na telo.. zasvojenost pa je skoraj hujša sem nekje bral..
zeleni tee ma mislim da 4*več teina al nekaj takega,. če primerjam z 4 kozarci čaja in kafeja je to končni rezultat pri čaju >naspidiranost do jutra<
ma jas sm enkrat spil 7 orang močnih zelenih..filter je 15 minut not stal, na koncu pa gli tolko da nisem v kafiču zalegno..ravno kontra me je butnilo..

P.S
probajta narest ko kuhate kafe..
namesto vode dajte coca-colo potem pa vse enako kot pri navadnem kuhanju..
:palec:
uživajte,. do ranega jutra.. x:Dx

#24 aiwa

aiwa
  • Lunatik
  • Št. objav: 11 494

Objavljeno: 18. marec 2005, 10:57

sej pravim... tud brez čaja sem lahk... sploh ni panike... ampak kave sploh ne maram... tko da če že pijem... je čajček xsmokex
spet se mi je na bolš poslabšal

#25 seal

seal
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 688

Objavljeno: 18. marec 2005, 10:58

mmmmm kava x:Dx :palec: moj "doping" :inocent:
honor and respect




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0